Rytų Europos aviganis
Atnaujinta: 2023-03-27

Rytų Europos aviganis yra akį traukiantis, didelis šuo, pasižymintis budrumu ir turintis įsišaknijusį apsauginį inkstintą ginti savo šeimininką. Šie šunys buvo išveisti 1930-aisiais, kad galėtų išgyventi atšiauresniame klimate ir susidoroti su klubų bei sąnarių problemomis, į kurias buvo linkęs jų tėvas, kūrėjas šuo - vokiečių aviganis. Ši veislė yra  paklusni ir norinti įtikti savo šeimininkui, jie gerai reaguoja į dresūrą ir su šiuo šunimi galite jaustis saugūs. Jie yra puikus sarginiai šunys, įspėjantys savo šeimininkus, kai į nuosavybę patenka įsibrovėlis, ir bebaimiškai gina savo artimuosius.

Rytų Europos aviganis

Rytų Europos aviganis išsiskiria savo kailio tankiu, nes jis leidžia jam iškęsti atšiaurias klimato sąlygas

 

Rytų Europos aviganis nuo mažumės turi būti auginamas kartu su vaikais, kad šuniukas gerai su jais susidraugautų ir augtų su jais, kaip bičiuliai. Jie gali būti atsargūs nepažįstamų žmonių, įskaitant vaikus, apsuptyje, todėl ypač svarbus bendravimas su šiais šunimis, kol jie yra dar jauni. Pripratinus šį šunį prie savo gyvenamosios vietos, aviganis puikiai adaptuosis ir bute, bet geriausiai tinka nuosaviems namams su dideliu kiemu, kad galėtų bėgioti, mankštintis ir vaikščioti. Šie mieli šunys mėgsta darbą. Jiems patiks dirbti ir jie susitaikys su  įtempta darbo aplinka, pavyzdžiui, darbas policijoje, paieška ir gelbėjimas bei kitos panašios sritys. Tačiau šis šuo taip pat puikiai tinka kaip kompanionas ir atsidavęs pūkuotas draugas, kuris apsaugos jūsų nugarą bet kokioje situacijoje.

 

Rytų Europos aviganių veislės kilmė

 

Rytų Europos aviganių vystymasis prasidėjo maždaug 1930 m. Sovietų kariuomenę sužavėjo vokiečių aviganių darbingumas, tvirta darbo etika ir patrauklus bei įspūdingas sudėjimas. Kariškiai norėjo sukurti šunį, kuris būtų panašus į vokiečių aviganį, bet galėtų prisitaikyti prie šaltesnio, atšiauresnio klimato. Dėl to buvo pradėti kurti vokiečių aviganiai kryžminant juos su ištvermingomis rusų veislėmis, tokiomis kaip Kaukazo aviganis, Vidurinės Azijos aviganis ir Laika. Iš pradžių vystymasis prasidėjo Baltarusijos regione, todėl šunys buvo vadinami Baltarusijos Owtcharka. 

Rytų Europos aviganio veislės kilmė

Rytų Europos aviganiai yra masivesni už Vokiečių aviganius bei turintys tvirtesnį kūną

Antrasis pasaulinis karas nutraukė šuns vystymąsi, tačiau po karo jis vėl atsinaujino ir sovietai išrado naują veislę - vadinamą Rytų Europos aviganiais. Jie dydžiu ir ūgiu labai skyrėsi nuo vokiečių aviganių. Jie taip pat turėjo stipresnį, tvirtesnį kūną ir galingą sąkandį. Naujoji veislė buvo greitai asimiliuota į kariuomenę ir tapo pagrindiniu KGB tarnybos naudojamu šunimi. 

1964 m. buvo patvirtintas pirmasis Rytų Europos aviganių standartas. Naujasis šuo turėjo sušvelnintą apsaugos instinktą ir subalansuotą charakterį. Pagrindinis bruožas, kuriam plojo rusai, buvo atsargi ir agresyvi reakcija į įsibrovėlius, bei didžiausias lojalumas ir meilė savininkui. Vienas iš jų charakterio bruožų yra tai, kad jie tylūs, todėl yra puikūs sargai. Kitas skeptikus patraukęs bruožas yra tai, kad Rytų Europos aviganis nori mokytis ir gerai reaguoja į dresūrą. Dėl  paklusnumo ir darbo etikos šis aviganis yra populiarus tarp profesionalių šunų dresuotojų ir profesionalių pajėgų, tokių kaip policija. Nors populiari Rusijoje, kitur tai gana reta šunų veislė, tačiau tikimės, kad laikui bėgant tai pasikeis ir visuose pasaulio kampeliuose pamatysime daugiau šio ypatingo šuns veislės.

 

 

Rytų Europos aviganio išvaizda

 

Nors Rytų Europos aviganis savo išvaizda labai panašus į vokiečių aviganį, Rytų Europos aviganis yra didesnis ir sunkesnis už pastarąjį. Rytų europietis turi masyvią galvą su didelėmis stačiomis aukštai iškeltomis ausimis, ryškiomis smalsiomis didelėmis rudomis akimis ir tankesniu kailiu nei jų kolega. Šis tankus kailis su švelniu pavilniu leidžia šiam darbiniam šuniui atlaikyti šaltą žiemos temperatūrą. 

Rytų Europos aviganio išvaizda

Rytų Europos aviganis turi ilgas stačias ausis, rudas akis ir tankų kailį

 

Jie turi tvirtą raumeningą kūną su tiesia nugara, šiek tiek pasvirusia link uodegos, kuri yra ilga ir puri. Jų krūtinė yra vidutiniškai gili, o pilvas – išlindęs į viršų. Kojos tiesios, stiprios, pėdos ovalios ir gerai paminkštintos. Rytų Europos aviganis turi „vilko“ išvaizdą su budriu, nepajudinamu, įtemptu žvilgsniu. Jie turi šiek tiek suapvalintą kaktą ir ilgą snukį su įspūdingais dideliais dantimis, išdėstytais galingame žandikaulyje. Šios veislės spalvoms priskiriama Rusijos KGB pamėgta vientisa juoda spalva, tačiau jos taip pat būna juodos ir gelsvos spalvos su juoda kauke, taip pat juodos ir raudonos spalvos arba net sabalo pilka arba sabalo raudona, kuri yra rečiau pasitaikanti spalva.

Rytų Europos aviganio akių spalva: ruda arba gintaro spalvos.

Rytų Europos aviganio nosies spalva: juoda.

Rytų Europos aviganio kailio spalva: juoda, ruda, melsva, balta, sabalo.

Rytų Europos aviganio kailio ilgis: ilgesnis nei vidutinio ilgio plaukas.

Rytų Europos aviganio kailio tankis: tankesnis už normalų.

Rytų Europos aviganio kailio tekstūra: tiesus plaukas.

 

 

Rytų Europos aviganio charakteristika

 

Universalus, ištvermingas, ištikimas, saugus ir žaismingas – tai tik keletas žodžių, vartojamų apibūdinti Rytų Europos aviganį. Ši veislė pasižyminti protingais sprendimai, jai reikia stipraus lyderio / savininko, kad išryškintų geriausias šio šuns savybes. 

Būdami dideli šunys, jie gali būti šiek tiek užsispyrę. Jie buvo naudojami SSRS kariuomenėje (ypač mėgstami KGB, kuriems patiko šis įspūdingas, tylus ir intensyvus šuo), taip pat buvo naudojami policijos darbe, paieškos ir gelbėjimo darbuose ir netgi kaip aklųjų regėjimo šuo. 

Rytų Europos aviganio charakteristika

Rytų Europos aviganis yra ištikimas draugas savo šeimininkui, pasižymintis protingais sprendimais ir atkaklumu

 

Protingi ir atsidavę, jie saugos savininką ir šeimą, tačiau gali būti atsargūs. Jaunystėje jie turi būti gerai socializuoti, kad suprastų priimtiną elgesį su kitais šunimis ir žmonėmis. Europos aviganis yra pasitikintis savimi ir puikiai tinka šaltesniam klimatui. Nors išvaizda panaši į vilko, kai visiškai suauga, jie išlieka šuniukais savo mylimiems šeimininkams. Jie saugos jūsų namus, transporto priemonę, šeimą ir net kitus augintinius. Kalbant apie tai, jie paprastai gerai sutaria su kitais šunimis, tačiau kai kuriuos gali varginti katės, nebent jie auginami kartu. Gražūs, didingi ir puikiai atrodantys bei pastovaus temperamento be nereikalingos agresijos – tai tikrai veislė, kurios turime pamatyti daugiau.

 

 

 Rytų Europos aviganių ligos

 

Rytų Europos aviganis yra kailį metantis šuo, todėl jei netoleruojate plaukų namuose, tai gali būti ne jums tinkama šuns veislė. Jie turi tankų storą kailį su minkštu apatiniu kailiu, kurį reikės šukuoti bent du kartus per savaitę, kad kailis būtų geros būklės. Maudyti šuns dažnai nereikia, nes tai gali pabloginti natūralią kailio apsaugą nuo aliejaus, saugančio šunį nuo šalčio. Jei maudysite šį šunį, naudokite švelnų šunų šampūną, kad pasiektumėte geriausių rezultatų. Kadangi šis šuo gali užaugti iki labai nemenko dydžio, mokykite juos, kai jie yra šuniukai, kad pripratintumėte prie dantų valymo ir nagų kirpimo, taip pat leiskite nušluostyti ausis. Rytų Europos aviganis yra atsidavęs šeimos narys ir bus laimingas šuniukas, jei galės reguliariai mankštintis.  

Rytų Europos aviganis mėgsta būti aktyvus ir trokšta pasivaikščiojimų kiekvieną dieną. Tai šuo, kuris klesti turėdamas veiklos ir teigiamai reaguoja į gerbiamo šeimininko mokymus. Namuose jie yra gyvybingi, žaismingi ir linksmi, kai gali būti šalia ir įsitraukti į šeimos žaidimus. Nors iš kitos pusės gali būti ir audringi. Rytų Europos aviganis būtų idealus vaikščiojimo ar bėgiojimo kompanionas ir mielai vaikščios šalia jūsų. Jie idealiai tinka paklusnumo varžyboms, judrumui ir kitoms šunų sporto šakoms, kuriose jie turi vykdyti komandas ir naudoti savo aukštą intelektą problemoms spręsti. Šiam sportininkui geriausiai tinka kiemas ar sklypas, nes butas šiam super šuneliui yra per ankštas.

Rytų Europos aviganio sveikata

Svarbu užtikrinti Rytų Europos aviganio sveikatą bei pasirūpinti, kad jis aktyviai judėtų kiekvieną dieną

 

Didžiulė naminio šuns gerovės dalis yra jo sveikata. Deja, kai kurios veislės dažniau kenčia nuo specifinių ligų nei kitos. Prieš pasirinkdami įsigyti Rytų Europos aviganio veislės šinį, turite žinoti apie galimas sveikatos problemas, su kuriomis galite susidurti. Sveikatos problemos gali turėti įtakos jūsų augintiniui, kai jis yra jauniklis, paauglys ar jau  suaugęs šuo. Bet kokius elgesio ar fizinės išvaizdos pakitimus turi aptarti veterinarijos gydytojas. Testai gali atmesti arba patvirtinti problemas, o jei būtina, jūsų veterinaras turi pasiūlyti planą, kaip elgtis su vyraujančiais simptomais ir sumažinti komplikacijas.

Rytų Europos aviganio  klubo displazija

Kas atsitinka, kai jūsų šuo kenčia nuo klubo ar alkūnės displazijos: netaisyklingas jūsų šuns klubo lizdo formavimas sukelia stiprų skausmą jūsų augintiniui vadinamą klubo displaziją. Dėl klubo sąnario displazijos jūsų šuo gali pradėti šlubuoti, jį gali pradėti kankinti artritas ir šuo gali prarasti mobilumą. 

Kaip padėti išvengti šunų klubo displazijos ir su ja susidoroti: vienas iš pagrindinių šunų klubo sąnario displazijos veiksnių yra per didelis šėrimas, o kitas – tai, kad jūsų augintinis nesitreniruoja reguliariai.

Rytų Europos aviganių liga artritas ir sąnarių skausmas 

Kai šunys sensta, jie tikrai dažnai patiria artritą ir sąnarių problemas. Geroji pusė yra ta, kad artritas ir sąnarių problemos paprastai yra gydomos. Naminių šunų sąnarių problemos, šlubavimas, taip pat gali atsirasti anksčiau, ypač didesnėms veislėms.

Kaip padėti savo augintiniui sergant artritu ir sąnarių skausmais: tinkama mankšta, svorio reguliavimas ir vaistai nuo diskomforto gali padėti susidoroti su liga ir sumažinti diskomfortą.

Rytų Europos aviganiams būdingos širdies ligos

Norint išspręsti problemą, dažnai reikia reguliariai vartoti vaistus. Daugeliu atvejų mankšta turi būti sumažinta iki minimumo. Šunų širdies ligą (CHF) gali sukelti išsiplėtusi kardiomiopatija (DCM), mitralinio vožtuvo liga (MVD) ir atrioventrikulinio vožtuvo nepakankamumas (AVVI).

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Kategorijos straipsniai

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Rusų spanielis

Rusų spanielis, Rusų spanielių išvaizda, Rusų spanielių mityba, Rusų spanielių ligos, Rusų spanielių dresūra, Rusų spanieliai medžioklėje

Vedantieji

Saviugdos kursai

Saviugdos kursai, saviugdos praktikos online, saviugdos seminarai, savęs tobulėjimo kursai, saviugdos mokymai, saviugdos kursai Kaune

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Ką pamatyti Trakuose?

Lankytinos Trakų vietos, pėsčiųjų, dviračių, pažintiniai takai Trakuose ir aplink Trakus, ką verta pamatyti Trakuose

Vestuvių žaidimai

Vestuvių žaidimai lauke ir patalpoje, vestuvinių žaidimų idėjos

Žiobrių žvejyba

Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai

Kokie moteriški batai bus madingi šį pavasarį?

Atšilus orams atėjo laikas pradėti keisti ir atnaujinti garderobą, pradedant madingiausiais pavasariniais moteriškais batais.

Geriausi 2021 metų serialai

Populiariausi 2021 metų serialai, nuo tarptautinių megahitų iki svaiginančių sensacijų ir juodų satyrų.

Geriausi 2021 metų filmai

Populiariausi 2021 metų filmai, kurie mus atšaldė, pralinksmino, sujaudino ir įkvėpė.

Populiariausios kambarinės gėlės

Populiariausios kambarinės gėlės, kambarinių gėlių auginimas, kambarinių gėlių priežiūra.

Karšių žvejyba žiemą

Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba

Ešerių žvejyba žiemą

Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu

Originalūs kvepalai: kaip patikrinti ar kvepalai yra tikri?

Patarimai, kaip atskirti originalius kvepalus nuo klastočių

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: