Saviugdos kursai
Atnaujinta: 2023-11-09

Saviugdos kursai – tai savęs tobulėjimo praktikos. Dažniausiai poreikis kursams atsiranda siekiant įgauti efektyvumo asmeninėje ir profesinėje veikloje, veikti be streso, būti užtikrintais savo veiksmais. Efektyvumo pasiekti neįmanoma be pasitikėjimo savimi, savo gebėjimais. Prisiminkite situaciją, kuomet Jūs buvote užtikrinti savo sprendimu, kai didžiuojatės savo poelgiu, niekas pasaulyje nepakeis jūsų tikėjimo. Niekam nekils net ketinimas pabandyti jus priversti suabejoti savo žinojimu, įgūdžiais ir vertybėmis, nes jūs visa esybe transliuojate į išorę pasitikėjimą ir charizmą. Ar galite pasakyti, kad tai apie jus?

Neretai būna ir tokių gyvenimo tarpsnių, kai nusivylimai aplanko mus vienas po kito. Tuomet yra lengva pasiduoti neigiamai nuotaikai ir nusivilti, suabejoti savo jėgomis ir gebėjimais. Ir deje, tai tik vienas iš daugelio veiksnių, mažinančių pasitikėjią savimi. Atsiradus nepasitikejimui savimi, būname mažiau ryžtingi, labiau pasyvūs. 

saviugdos_praktikos

Abejodami savimi, švaistome laiką ir galimybes tobulėti. Atrodytų, kad vien to suvokimas turėtų mus paskatinti imtis pokyčių. Bet tai neįvyksta. Paradoksalu, bet toks elgesys trumpuoju laikotarpiu gali būti naudingas. Įtikinėdami save, kad sunkios užduotys mus aplenkia, apsisaugome nuo neigiamų emocijų, susijusių su nesėkmės rizika.

Bėda ta, kad nuolatinis netikrumas mus slegia ne tik morališkai, bet ir fiziškai: greičiau pavargstame, jaučiamės išsekę, o galiausiai, net tie dalykai, kurie atrodė lengvi, pribloškia.

Šiandien dažnai galime išgirsti „reikia daugiau dirbti su savimi“, „reikia save motyvuoti“, „ reikia užsibrėzti tikslus“...

saviugdos_kursai

Lengva pasakyti, gali būti sunku padaryti. Visų pirma reikia žinoti ką daryti, ir kokias metodikas taikyti savo situacijai spręsti. Reikia įdėti pastangų ir turėti disciplinos, nuolat save stebėti ir motyvuoti. Pasitikėjimą savimi ir dar daugiau visko, kviečiu įgauti saviugdos kurse „Žadintuvas“. Jame tik patikrintos praktikos ir lengvai įsisavinamos saviugdos technikos, kurios padeda įgyti naujų gebėjimų ir formuoti kitokį, sąmoningą mąstymą ir veiksmus. Keičiamės mes – keičiasi ir mūsų aplinka.

Plačiau apie kursą sužinosite paspaudus šią nuorodą. Neatidėliokite savo pokyčio, imkitės veiksmų dabar ir mėgaukitės rezultatu nuo pirmos saviugdos kurso dienos. Saviugdos kursai yra stipresni nei saviugda savarankiškai, nes jūs turite tarpininką tarp jūsų sielos ir Visatos proto. Taip pat galite bendrauti su kitais kurso dalyviais, dalintis įžvalgomis ir pastebėjimais. Tai sukuria galingą pokyčio energiją, todėl siekti rezultato tampa lengviau.

saviugdos_seminarai

..dar kiek apie nepasitikėjimą savimi: garsus psichologas ir psichiatras Frederic Fange pataria pirmiausia persvarstyti savo vidines nuostatas. Anot jo, nepasitikėjimas savimi pasireiškia trimis skirtingais lygmenimis:

Pagrindas yra savigarba (ko aš vertas);

Vidurinė dalis – pasitikėjimas savimi (ką aš galiu ir moku);

Viršuje – savęs patvirtinimas (ką aš sugebu).

„Išmokti tikėti savimi reiškia ugdyti tikėjimą savo sugebėjimais, vidiniais ištekliais, talentais“, – priduria Frédéric Fange. Kitaip tariant, nėra prasmės bandyti keistis, prieš tai nedirbant pagal savo giliausias nuostatas.

 

Štai keletas metodų, kurie padės sukurti konstruktyvų požiūrį į savo gyvenimą.

  1. Trys geri dalykai

Pirmas būdas, kurį psichologai rekomenduoja padidinti savigarbą, yra atkreipti dėmesį į situacijas, kai sėkmingai atlikote užduotį, net jei manote, kad tai yra smulkmena.

Pratimo esmė paprasta: prieš eidami miegoti užrašykite (geriausia ant popieriaus) tris gerus įvykius, kurie jums nutiko per pastarąją dieną. Tai gali būti smulkmena, pavyzdžiui, pagaminote skanius pietus arba kažkas visuotinio, pavyzdžiui, jums pakėlė atlyginimą. Galite trumpai užsirašyti, o jei norite, plačiau apibūdinkite savo jausmus ir emocijas kilusias konkretaus įvykio metu. Specialistų teigimu, tokia mankšta naudinga, nes kasdienybės šurmulyje žmogus gali pamiršti malonius dalykus. Praktikos dėka galėsite ne tik nusiteikti teigiamai nuotaikai, bet ir užfiksuoti, kad įprasčiausią dieną puikiai susidorojate su daugeliu užduočių, vadinasi, esate sėkmingas.

  1. SSGG (SWOT) analizė

Šis terminas daug labiau pažįstamas tiems, kurie dirba versle. SSGG analizė – tai strateginio planavimo metodas, identifikuojantis išorinius ir vidinius veiksnius, turinčius įtakos įmonės plėtrai. Santrumpa SSGG reiškia Stiprybės Silpnybės, Galimybės, Grėsmės. Norėdami dirbti su savo savigarba, ekspertai rekomenduoja atlikti tokią analizę, susijusią su savimi. Čia taip pat reikės popieriaus ir rašiklio.

Užrašykite savo stipriąsias, silpnąsias puses. Būkite sąžiningi su savimi, nuo to priklauso šio pratimo nauda. Pagalvokite apie tai, kokios yra išorinės galimybės tobulinti savo asmenybės stipriąsias puses ir dirbti su savo trūkumais. Kokios išorinės aplinkybės ir grėsmės gali susilpninti jūsų jėgas ir kaip to išvengti. Kokios išorinės aplinkybės gali apsunkinti tas asmenybės apraiškas, kurias laikote savo silpnybe, kaip to išvengti.

  1. FIZINIS AKTYVUMAS

Pradėkite mankštintis. Nėra būtina eiti į sporto salę, mokėti treneriui (tai žinoma duoda rezultatą ir kūnui ir protui), galima tiesiog išsiugdyti įprotį kasdien išeiti pasivaikščioti. Ėjimas 20 minučių sparčiu tempu užkuria cheminius procesus organizme, kurių dėka gerėja nuotaika ir pasitenkinimas savimi.

Prieš keletą metų mokslininkai įrodė, kad fizinis aktyvumas padeda žmonėms susidoroti su lėtiniu stresu ir net depresija. Ir tam pakanka maždaug 10 minučių per dieną paprasčiausių pratimų. Be to, ekspertų teigimu, žema savivertė, ypač moterų, dažnai siejama su išoriniais veiksniais – pavyzdžiui, žmogus gėdijasi dėl antsvorio, nemėgsta savo figūros, nori būti ištvermingesnis ir pan. Žinoma, „ideali“ figūra anaiptol nėra aukštos savigarbos garantija, tačiau tinkama treniruotė gali įveikti tam tikrus stereotipus ir padėti žmogui būti laimingam savo kūne. Mankšta tiesiog pagerina nuotaiką. Taip yra dėl to, kad sportuojant gaminasi hormonai, atsakingi už džiaugsmą ir laimę (dopaminas, endorfinai, adrenalinas ir oksitocinas).

Savigarba gali keistis visą gyvenimą. Todėl savo emocine ir fizine būsena reikia rūpintis nuolat. Galima tai daryti savarankiškai, geriau yra ateiti į saviugdos kursą „Žadintuvas“, kuriame išbandytos technikos ir praktikos didinančios asmeninį potencialą, pasitikėjimą savimi ir gyvenimu. Saviugdos kursai apjungia teoriją ir žinias, padeda įgauti drąsos ir keistis. Kursas internetu, todėl dalyvavimas jame nereikalaus daug brangaus laiko mokymuisi. Praktika pritaikyta prie kasdieninio užimtumo, pakaks penkiolikos minučių ryte ir tiek pat vakare meditacijai, kad išsiugdyti naują mąstymą ir įpročius.   

saviugdos_kursai_Kaune

Spauskite šią nuorodą, registruokitės į dvylikos dienų Saviugdos kursus online "Žadintuvas" ir pradėkite keisti savo gyvenimą norima linkme jau dabar!

 

Straipsnio autorius: Jolanta Račkienė

Esu gyvenimo ir verslo koučerė, užsiimu Akasha dvasinės saviugdos praktika. Bendraujant su klientu pastebiu savybes, kurios padeda siekti rezultato ir gyventi lengviau. Tokiu būdu kartu atrandame efektyviausius sprendimus asmeninėms ir profesinėms užduotims įgyvendinti.

savimotyvacija

Savimotyvacija.lt

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pėsčiųjų takai Lietuvoje

Geriausias pėsčiųjų takas Lietuvoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Aukštaitijoje, pėsčiųjų takai Labanore, pėsčiųjų takai Pajūryje, pėsčiųjų takai Žemaitijoje.

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022