Sibiro haskis
Atnaujinta: 2023-04-01

Sibiro haskių šunų veislė turi gražų, storą kailį, kuris būna įvairių spalvų ir žymėjimų. Jų mėlynos ar įvairiaspalvės akys ir įspūdingos veido kaukės tik padidina šios Sibire kilusios veislės patrauklumą. Nesunku suprasti, kodėl daugelį traukia Sibiro vilko išvaizda, tačiau saugokitės, nes šis atletiškas, protingas šuo gali veikti savarankiškai ir mesti iššūkį savo šeimininkams. Haskiams reikia kiemo su aukšta tvora, kuri siekia žemės pagrindą, kad nepabėgtų. Pakankamai mankštinti savo haskį gali pasirodyti, kaip “lengviau pasakyti nei padaryti”, tačiau tai sumažins nuobodulį ir nepageidaujamą elgesį, pavyzdžiui, bandymus pabėgti.

Sibiro haskiai sužavėjo įvairius žmones, taip pat menininkus, rašytojus ir filmų prodiuserius  savo akį traukiančia išvaizda ir stulbinančiais talentais. Šis vidutinio dydžio darbinis šuo pasižymi galia ir atletiškumu. Iš pradžių jie buvo sukurti kaip kinkiniai šunys – kai kurie vis dar naudojami pagal šią paskirtį. Haskiai yra puikūs šunys ir jų gebėjimas mokytis yra stulbinantis.

Sibiro haskis

Sibiro haskis yra gerai žinomas, kaip sniegynuose roges traukiantis šuo

Daugelis įsimylėjo laukinę haskių išvaizdą, bet nežino, kokia iš tikrųjų yra ši veislė. Tai ne visiems skirta veislė. Jų grožis dažnai skatina žmones juos įsigyti, nežinant apie sudėtingas jų savybes, todėl daugelis Sibiro haskių yra pagrindiniai kandidatai į prieglaudas.

Jei pažvelgsite į visas teigiamas haskių temperamento savybes, neabejosite, kad tai nuostabi veislė. Jie yra protingi ir nepriklausomi. Jie yra meilūs su visais, tačiau jiems nereikia nuolat reikalauti dėmesio. Žinoma, kad jie nėra agresyvūs ir paprastai gerai jaučiasi kitų šunų apsuptyje. Jie puikiai bendrauja su vaikais ir į savo namus priims visus – taip, net ir įsibrovėlių. Tačiau jie dažnai naudojasi tuo nuostabiu protu, kad išmoktų mažiau pikantiškų dalykų ir ne per daug nori įtikti savo žmonėms. Juos itin sunku dresuoti, todėl pirmą kartą šunų šeimininkai ar nedrąsūs žmonės turėtų pagalvoti apie kitas veisles. Haskiai geriausiai tinka pasitikintiems, patyrusiems šunų savininkams, kurie nustato taisykles ir užtikrina nuoseklumą. Kaip ir visoms veislėms, haskiams reikia lavinti paklusnumą, tačiau atrodo, kad jie turi nuostabų gebėjimą atskirti namus nuo klasės – klasėje elgiasi gražiai, o namuose nepaiso komandų.

Sibiro haskio auginimas

Sibiro haskio auginimas yra nelengvas darbas, reikalaujantis daug laiko ir pastovaus auklėjimo

Didžiausias atsargumas orientuotas į Sibiro haskių veislę, yra jų pabėgimo menininkų reputacija. Kai tik turės progą, jie nuklys nuo namų. Deja, per daug šios veislės atstovų dėl to pasiklydo arba buvo sužeisti. Sibiro haskių savininkams labai svarbu nuolat tikrinti, ar jų kiemuose nėra pabėgimo būdų, ir aptverti kiemą aukšta tvora. Nors Sibiro haskiai turi daug savybių, kurios gali apsunkinti jų auginimą, ši veislė vis tiek yra nuostabi. Šios energingos veislės gerbėjai džiaugiasi jų nuostabia prigimtimi. Tinkamai dresuojami ir prižiūrimi haskiai tampa nuostabiais šeimos draugais.

 

Sibiro haskio išvaizda

 

Kaip vidutinio dydžio šunys, Sibiro haskiai sveria nuo 35 iki 60 svarų ir užauga nuo 20 iki 23,5 colio aukščio. Jų ausys stačios, o akys mėlynos, rudos arba abiejų spalvų derinys. Kadangi sibiriečiai kilę iš šalto klimato, jie visada pasiruošę ekstremalioms žiemos temperatūroms. Jie turi dvigubą kailį, kurį sudaro labai tankus trumpas apatinis sluoksnis, padedantis išlaikyti kūno šilumą, ir ilgą, vandeniui atsparų išorinį kailį. Jų uodegos yra ilgos ir krūminės, todėl jos gali būti naudojamos veidui šildyti miegant. Jų spalva svyruoja nuo baltos iki juodos ir kiekvienas atspalvis tarp jų. Dauguma veislės atstovų turi baltų žymių, ypač ant kojų ir krūtinės.

Sibiro haskio išvaizda

Sibiro haskiai išsiskiria veido srityje kaukę primenančiu kailiu bei skirtingų spalvų akimis

 

Viena iš populiariausių šunų veislių, Sibiro haskis yra žinomas kaip rogių šuo. Jei nežinote skirtumų, jį galima lengvai supainioti su Aliaskos malamutu – kitu šunimi, kuris kartais tempdavo roges. Tačiau Sibiro haskis turi keletą pagrindinių bruožų:

  • Sibiro haskiai yra vidutinio dydžio darbo šunys. Patinai yra 53–60 cm ūgio ir sveria 20–27 kg, o patelės yra 51–56 cm ūgio ir sveria 16–23 kg.
  • Sibiro haskiai turi storas ausis, kurios yra trikampės. Jos yra vidutinio dydžio, aukštai išsidėsčiusios, stipriai stačios, o galiukais šiek tiek suapvalinti.
  • Sibiro haskio akys yra migdolo formos ir vidutiniškai išsidėsčiusios. Jos gali būti mėlynos arba rudos, arba šuo gali turėti po vieną iš kiekvienos spalvos.
  • Sibiro haskiai neturi riestų uodegų, tačiau jų uodegos gali stovėti stačios, kai šuo atkreipia dėmesį. Kitu atveju uodega paprastai kabo žemyn nuo nugaros. Ji yra lapės šepečio formos ir gerai apsiausta, kailis vidutinio ilgio.
  • Sibiriečio kūnas yra gerai apaugęs ir vidutiniškai kompaktiškas. Jie turi tvirtus raumenis, tiesią nugarą ir grakščią, atrodytų, be pastangų eiseną.
  • Sibiro haskiai turi dvigubą vidutinio ilgio kailį. Pavilnis tankus ir minkštas, nors slinkimo sezono metu gali pasislėpti. Išorinis kailis tiesus. Sibiro haskis gali būti bet kokios spalvos – nuo juodos iki vientisai baltos. Kitos matomos spalvos yra pilka, ruda ir raudona. Daugelis sibiriečių turi baltų žymių. Jų galima rasti ant uodegos, skrandžio, krūtinės ir kojų srities. Taip pat dažnai galima pamatyti įvairių žymių ant galvos srities.

 

 

Sibiro haskio charakteristika

 

Sibiro haskiai yra gaujos šunys, ir jiems reikia šeimininko, kuris būtų aiškus gaujos lyderis. Tai palengvina mokymą, nes pastebėsite, kad jūsų šuo jus gerbia, tačiau nenustebkite, jei jis išbandys jūsų padėties būryje ribas ir karts nuo karto bandys perimti kontrolę. Kai taip nutinka, svarbu nepasiduoti jų veržlumui. Įtikinkite šunį, kad jūs esate lyderis – ne grubiais veiksmais, bet aiškiai ir nuosekliai išdėstant pagrindines taisykles. Versti šunį laukti, kol pavalgysite, yra vienas geriausių būdų nustatyti savo lyderio vaidmenį. Haskis laikys jus kaip visų vertingų išteklių – maisto, skanėstų, žaislų ir kitų šunų turtų – saugotoją.

Ši daug energijos reikalaujanti veislė gali būti pražūtinga tiek patalpoje, tiek lauke, ypač kai nuobodu ar nesportuojama. Jie “nugriaus” namą, jei bus palikti vieni. Jie kapstys gėlynus ir kiemus, tačiau juos galima išmokyti kasti konkrečioje kiemo vietoje. Visiems būtų geriau, jei tik išmokysite savo šunį kasti vienoje vietoje, o ne bandysite atsikratyti šio įpročio.

Sibiro haskio charakteristika

Sibiro haskis turi gaujos lyderio bruožą, tad šeimininkas privalo jį auklėti paklusnumo nuo pat mažumės

 

Nepaisant to, jie gali būti gana žavūs dėl savo išdykusio ir žaismingo pobūdžio. Jie taip pat yra gana socialūs ir mėgsta parodyti savo talentus. Sibiro haskiai neloja – tai gera žinia. Štai blogai: jiems patinka kaukti, o tai gali labai nuliūdinti jūsų kaimynus. Jei neturite tinkamai treniruotų ir gerai mankštintų Sibiro haskių, jie nėra idealūs augintiniai butuose. Dar vienas įspėjimas: nors haskiai yra dievinami dėl draugiškumo ir švelnumo, jie yra bjaurūs sargybiniai. Deja, jie ne itin įtariai žiūri į nepažįstamus žmones, įskaitant įsilaužėlius. Faktas yra tas, kad jie linkę mylėti visus. Temperamentas yra genetinis. Tam įtakos turi daugybė veiksnių, įskaitant paveldimumą, mokymąsi ir socializaciją. Gražaus temperamento šuniukai yra smalsūs ir žaismingi, noriai prisiartina prie žmonių. Renkantis naują šuniuką visada susitikite su bent vienu iš tėvų (dažniausiai mama yra ta, kuri yra pasiekiama), kad įsitikintumėte, jog jie yra malonaus temperamento ir jus tenkina. Susitikimas su broliais ir seserimis ar kitais tėvų giminaičiais taip pat padeda įvertinti, koks bus šuniukas, kai užaugs.

Kaip ir kiekvienam šuniui, Sibiro haskiams, kai jie jauni, reikia anksti susipažinti su daugybe skirtingų žmonių, vaizdų, garsų. Socializacija padeda užtikrinti, kad jūsų Sibiro šuniukas užaugtų visavertis šuo. Užrašyti jį į šuniukų darželio klasę – puiki pradžia. Reguliariai kviesdami lankytojus ir vedžiodami jį į judrius parkus, parduotuves, kuriose leidžiama apsistoti su šunimis, ir ramiai pasivaikščioti susitikti su kaimynais taip pat padės jam patobulinti savo socialinius įgūdžius.

 

 

Sibiro haskio ligos

 

Haskiai paprastai yra sveiki, tačiau, kaip ir visos veislės, jie yra linkę į tam tikras ligas. Ne visi haskiai susirgs bet kuria ar visomis šiomis ligomis, tačiau svarbu jas žinoti, jei svarstote apie šią veislę. Jei perkate šuniuką, susiraskite gerą veisėją, kuris parodys abiejų šuniuko tėvų sveikatos patikrinimus. Sveikatos patikrinimai įrodo, kad šuo buvo išbandytas ir apsaugotas nuo tam tikros būklės.

  • Katarakta: katarakta yra akies lęšiuko neskaidrumas, dėl kurio sunku matyti. Šuns akis (akys) būna drumstos. Katarakta dažniausiai atsiranda senatvėje ir kartais gali būti pašalinta chirurginiu būdu, siekiant pagerinti šuns regėjimą.
  • Ragenos distrofija: ši būklė paveikia rageną arba išorinę skaidrią akies obuolio dalį. Tai neskaidrumas, kurį sukelia ragenoje susikaupę lipidai. Paprastai tai pastebima jauniems suaugusiems ir dažniausiai paveikia daugiau pateles. Gydymo šiai būklei nėra, tačiau atrodo, kad tai neturi įtakos regėjimui.
  • Progresuojanti tinklainės atrofija (PRA): tai degeneracinis akių sutrikimas, kuris galiausiai sukelia aklumą dėl fotoreceptorių praradimo akies gale. PRA neaptinkamas kelerius metus, kol šuo neparodo aklumo požymių. Laimei, šunys gali panaudoti kitus savo pojūčius, kad kompensuotų aklumą, o aklas šuo gali gyventi visavertį ir laimingą gyvenimą. Tik neįpraskite baldų perstumdyti. Garsūs veisėjai savo šunų akis kasmet sertifikuoja veterinarijos gydytojo oftalmologo ir neveisia šia liga sergančių šunų.

Nepriklausomai nuo to, koks sveikas yra jūsų šuo, kai pirmą kartą parsivesite jį namo, turėtumėte pasiruošti bet kokioms problemoms, kurios gali iškilti visą jo gyvenimą. 

 

 

Sibiro haskio priežiūra

 

Sibiro haskius reikia mankštinti 30–60 minučių kasdien, kad jiems nebūtų nuobodu. Jie yra puikūs bėgimo palydovai, tačiau nereikėtų jų mankštinti karšto oro sąlygomis. Keista, kad jiems reikia tik nedidelio (bet saugaus) kiemo, kad išeikvotų savo energiją.

Sibiro haskiai turi veikti, kad liktų laimingi. Paprastai vien tik palaikydamas savo aktyvų gyvenimą  bus sveikas, laimingas, o jūs  išvengsite problemų. Kaip minėta anksčiau, šios veislės mokymas yra būtinas, todėl galbūt norėsite investuoti į pažangesnes paklusnumo klases. Daugeliui savininkų ir trenerių tai gali būti sunku, nes veislė yra labai protinga ir lems skirtumą tarp klasių ir namų. Klasėje jie elgsis nuostabiai, vykdys visus nurodymus ir komandas, tačiau namuose jie gali grįžti į užsispyrusio šuns būseną. Tai gali būti nemalonu, bet pamatysite, kad kantrybė, laikas ir šiek tiek jūsų užsispyrimo atsipirks.

Sibiro haskio priežiūra

Sibiro haskio kailis yra tankus, tad reikalauja nuolatinės priežiūros ir šukavimo

 

Dėžės, aptvaro mokymas yra svarbi priemonė, kurią dažnai rekomenduoja veisėjai. Tai apsaugo jūsų šunį, taip pat suteikia jam saugų prieglobstį, kur jis gali pasitraukti, kai jaučiasi priblokštas ar pavargęs. Dėžė niekada neturėtų būti naudojama kaip bausmė.

Pavadėlio mokymas taip pat yra būtinas, nes Sibiro haskiai niekada neturėtų būti paleisti nuo pavadėlio, kai jie nėra aptvertoje teritorijoje. Jie mėgsta bėgti ir darys tai negalvodami. Galite lengvai prarasti savo Sibiro haskį, jei jis nuspręs ką nors vytis ar tiesiog pasimėgauti nuoširdžiu bėgimu. Sibiro haskiai turi didelį grobio veržlumą ir tai yra dar viena priežastis, kodėl pasivaikščiojimo metu jie turėtų būti pririšti prie pavadėlio.

Įsitikinkite, kad jūsų dulkių siurblys yra nepriekaištingai veikiantis, ir reguliariai skirkite laiko priežiūrai, jei įsigyjate Sibiro haskį. Jo dvigubas kailis pasižymi vidutinio ilgio plaukais. Viršutinis sluoksnis yra tiesus, o apatinis sluoksnis yra minkštas ir tankus. Todėl, reikia tikėtis daug plaukų, daug slinkimo – ypač pavasarį ir rudenį, kai jie išsipučia. Sibiro haskiai, gyvenantys vėsesnėje temperatūroje, linkę išmesti mažiau kailio nei tie, kurie gyvena šiltesnio klimato šalyse. Galite išvengti plaukų pertekliaus ant baldų, jei įsipareigosite šuns kailį šukuoti bent kartą per savaitę ir kasdien slinkimo sezono metu.

Sibiro haskiai yra švarūs šunys ir jiems reikės laiko apsivalyti – panašiai kaip katei. Paprastai jie neskleidžia „šuniško“ kvapo ir retai jiems reikia maudytis. Atėjus maudymosi laikui, pasirinkite aukštos kokybės šunų šampūną, skirtą išlaikyti natūralius aliejus jūsų šuns odoje ir kailyje.

Haskiai būna įvairių spalvų ir žymenų – nuo juodos iki grynai baltos su spalvotais ženklais ant kūno, įskaitant raudonus ir vario atspalvius. Jų akys gali būti rudos, mėlynos arba kombinuotos. Jų veidus puošia  kaukės, kurios padidina jų akių patrauklumą. Valykite haskio dantis bent du ar tris kartus per savaitę, kad pašalintumėte dantų akmenis ir juose slypinčias bakterijas. Kasdienis valymas yra dar geresnis, jei norite išvengti dantenų ligų ir blogo burnos kvapo.

Kartą ar du per mėnesį kirpkite nagus, jei jūsų šuo natūraliai jų nenusidėvi, kad išvengtumėte skausmingų kitų problemų. Jei girdite juos spragtelint ant grindų, jie per ilgi. Šuns kojų naguose yra kraujagyslės, o jei pjaunate per toli, šuo gali kraujuoti ir kitais kartais šuo gali nebendradarbiauti. Taigi, jei nesate patyrę kirpdami šunų nagus, paprašykite veterinarijos gydytojo ar kirpėjo patarimo.

Haskio ausys turėtų būti tikrinamos kas savaitę, ar nėra paraudimo ar nemalonaus kvapo, nes tai gali rodyti infekciją. Kai tikrinate savo šuns ausis, nuvalykite jas vatos tamponu, sudrėkintu švelniu pH subalansuotu ausų valikliu, kad išvengtumėte infekcijų. Nieko nekiškite į ausies kanalą, tiesiog nuvalykite išorinę ausį.

Pradėkite pratinti savo haskį, kad jis būtų šukuojamas ir apžiūrimas, kai jis yra šuniukas. Paverskite tvarkymąsi teigiama patirtimi, kupina pagyrimų ir apdovanojimų. Veisiant patikrinkite, ar ant odos, nosies, burnos, akių ir pėdų nėra opų, bėrimų ar infekcijos požymių, tokių kaip paraudimas, jautrumas ar uždegimas. Akys turi būti skaidrios, be paraudimo ar išskyrų. Kruopšti savaitinė priežiūra padės anksti pastebėti galimas sveikatos problemas.

 

 

Sibiro haskio mityba

 

Sibiro haskiai yra žinomi kaip „lengvi valgytojai“ – jiems reikia nedidelio maisto kiekio, palyginti su jų dydžiu. Kadangi šie šunys buvo auginami dirbti atšiauriomis sąlygomis, kai maistas nebuvo lengvai prieinamas, jie turi aukštą medžiagų apykaitą ir žino, kaip naudoti maistines medžiagas. Šerti kokybišku ėdalu 2–9 mėnesių sibirietį yra labai svarbu, nes tai yra pagrindinė šio šuns augimo fazė.

Sibiro haskio valgymo dažnumas: paprastai haskis turi būti šeriamas tris kartus, kai jis yra šuniukas. Laikui bėgant jis automatiškai pereis prie dviejų valgių per dieną. Jei visą dieną suteiksite šuniui maisto prieigą, tai nepakenks, nes haskiai neėda taip, kaip kiti šunys. Kol kiti šunys valgo tol, kol susirgs, haskiai neės, kai bus sotūs. Haskis turėtų būti šeriamas mažiausiai dvi valandas prieš aktyvų užsiėmimą, nes jis negalės mankštintis prisipildęs skrandį. Panašiai palaukite bent 30 minučių po pratimo, kad jį pamaitintumėte.

Sibiro haskio mitybos patikrinimas: Sibiro haskius reikia šerti maistingu ėdalu, todėl labai svarbu jį šerti tik aukščiausios kokybės šunų pašaru arba kokybišku naminiu maistu. Idealiu atveju gerame šunų maiste turėtų būti baltymų, angliavandenių, vitaminų ir gerųjų riebalų, kad būtų užtikrintas bendras šuns augimas ir geras imunitetas. Įvairios mėsos, tokios kaip ėriena, žuvis ir vištiena, yra geri kokybiškų baltymų šaltiniai. Šunį reikia šerti daržovėmis, kad jis aprūpintų įvairiais vitaminais ir mineralais.

Haskis gali valgyti žalią, taip pat komercinį sausą ir šlapią maistą. Tačiau nerekomenduojama jo maitinti tuo pačiu maistu, nes abu virškinami skirtingu laiku. Šerti šunį žaliu maistu, pavyzdžiui, vištiena, jautiena, ėriena, žuvimi, vaisiais ir daržovėmis, yra sveika. Venkite šių maisto produktų: žalų kiaušinių, sodos, šokolado ir kavos, avokadų, kaulų, vynuogių ir razinų.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: