Virtuvės įrengimas
Atnaujinta: 2021-08-05

Virtuvės įrengimo taisyklės ir išimtys

 

Kartais naujakuriai virtuvės įrengimą pradeda nuo baldų ir spintelių spalvos. Svarbiausi dalykai virtuvėje yra ne baldai, o patogi maisto gaminimo vieta ir jauki valgymo zona. Idėjos mažai virtuvei.

virtuves-irengimas

Nors atrodo, kad jokia čia išmintis teisingai sustatyti virtuvės baldus ir įrangą – juk jų vietą lemia kanalizacijos, vandens, elektros įvadai, o spintelių kiekį – virtuvės dydis. Tačiau taip nėra. Vieno ir to paties dydžio bei formos virtuvėje baldų grupavimas gali būti patogus ir nepatogus, virtuvė gali būti jauki arba nelabai – tai priklauso nuo planavimo, o gaminimo malonumą lemia prietaisų kokybė.

 

Pirma taisyklė – prisiminkite funkcijas ir planuokite

 

Apie trikampio taisyklę virtuvėje ir virtuvės baldų išdėstymą „U“, „L“, „I“, „II„ ar „G“ raidės forma informacijos yra daug ir tai, galima sakyti, yra standartas.  Plačiau apie tai – „Kaip įsirengti tobulą virtuvę“. 

Tačiau kiekviena virtuvė individuali, tiek pagal plotą, tiek pagal ją besinaudojančių žmonių skaičių. Todėl pirmiausia planuodami virtuvę įsivaizduokite veiksmus, kuriuos reikia atlikti gaminant valgį, pavyzdžiui, kepant žuvį. Teisingai: pirmiausia eisite prie šaldytuvo, po to stovėsite prie plautuvės ir darbastalio, reiks pasiimti prieskonius, paskui viryklė ar orkaitė, nepamirškite garų ir kvapų surinktuvo, galų gale vėl šaldytuvas, indaplovė. Atlikti visus šiuos veiksmus turi būti patogu, kad būtų kuo mažiau vaikščiojimo, lankstymosi, ieškojimo.

Prisiminkite, kad darbastalis yra pagrindinė maisto gaminimo vieta, jis turi būti didelis, ilgas, greta turi būti vietos puodui ar keptuvei pasidėti. Bet tuo pačiu netoli turėtų būti šaldytuvas, plautuvė, produktų bei prieskonių laikymo vieta. Taip pat prisiminkite, kad patogu, jei prie šaldytuvo yra pastatoma spintelė, ant kurios galima ką nors pasidėti imant ar dedant produktus į šaldytuvą. Nemažai žmonių šaldytuvą įkurdina vos ne svetainėje. Reikia erdvės ir prie orkaitės, kad netektų su karšta skarda keliauti per visą virtuvę. Jei konservuojate daržoves ir vaisius, turi būti vietos stiklainiams susidėti.

Todėl geriausia, jei virtuvę suplanuosite ir baldus išdėstysite būtent taip, kaip jums patogiausia gaminti valgį. Jei virtuvėje komunikacijos jau išvedžiotos, netgi protingiau yra perkelti kištukinį elektros lizdą ar vandens įvadą, nei paskui dešimtmečius taikytis prie nepatogios viryklės ar plautuvės vietos.

Tad verta padirbėti prie virtuvės plano ir galbūt pavyks rasti rasti racionalesnį ir patogesnį sprendimą nei diktuoja trikampio taisyklė.

Nerekomenduojama grupuoti baldų vienoje linijoje palei sieną. Tačiau siauroje patalpoje labai dažnai nėra kitos išeities. Tuomet reikėtų paieškoti atsvaros baldų linijai. Tai gali būti stalas ar suolas kitoje pusėje, svarbu, kad jie nesudarytų tiesios linijos.

Pailgos-virtuves-planavimas

Pailgos „I“ formos virtuvėje darbastalis su plautuve ir virykle vienoje pusėje, kitoje –suolas su stalu ir papildomos spintelės.

Pasistenkite baldus ir įrangą išdėstyti taip, kad reiktų kuo mažiau sukiotis, lankstytis, vaikščioti. Darbastalio aukštis turi atitikti gaminančio maistą ūgį – nuo 90 laipsnių kampu sulenktos alkūnės aukščiau per 10-15 centimetrų.

Šiuolaikinė virtuvė yra vieta, kur praleidžiama daugiausia laiko ir tai nėra vien tik maisto gaminimo vieta – tai šeimos ir svečių susibūrimo vieta, joje turi būti malonu leisti laiką gurkšnojant kavą ar arbatą, žiūrėti TV. Todėl virtuvėje būtinai reikalinga ne tik valgio gaminimo, bet ir valgymo bei poilsio zona, daugelis pageidauja televizoriaus.

staciakampio-formos-virtuves-planavimas

Stačiakampio formos virtuvė padalinta į maisto ruošimo ir valgymo-poilsio zonas.

 

Kadaise buvę madingi virtuvės kampai dabar primiršti be reikalo – minkštas kampas ar sofa virtuvės erdvėje ir pietų stalas yra puiki vieta, kur galima prisėsti kavos puodeliui ar pokalbiui su kepsnį prižiūrinčia šeimininke ar šeimininku. Tuo pačiu toks sprendimas suteikia virtuvės erdvei jaukumo.

Jaukiausia virtuvės vieta yra ten, iš kurios matyti visa patalpa. Ją ir reikėtų skirti kavos gėrimui, valgymui ir poilsiui. Funkcinių zonų paskirstymas gali padėti rasti nestandartinį baldų išdėstymą ir įsirengti jaukesnę virtuvę.

siaura-virtuve

Sprendimas  siaurai virtuvei – jaukiausioje vietoje prie lango, iš kurios matoma visa patalpa, stovi minkštasuolis su stalu.

 

Yra ne viena baldų detalė, kurią irgi įmanoma išspręsti netradiciškai. Juolab, kad dažniausiai baldai projektuojami ir užsakomi. Pavyzdžiui, standartinė šiukšlių kibiro ir maisto atliekų konteinerio vieta yra spintelėje po plautuve. Tačiau kiekvieną kartą laikant rankoje išmetamą daiktą atsitraukti per žingsnį nuo plautuvės ir atidaryti spintelę nėra labai patogu – galbūt verta atliekų ir šiukšlių konteinerius patalpinti greta plautuvės esančiame stalčiuje, kad nereiktų lenktis, daryti papildomų žingsnių norint ką nors išmesti.

Kad nereiktų nuolat valyti spintelių rankenėlių, verta rinktis virtuvės baldus be rankenų, jas gali atstoti į tarpus dedamas profilis, į kurį, įkišus pirštus, durelės lengvai atsidaro. Bet kuriuo atveju baldininkai turėtų pasiūlyti tokį spintelių ar stalčių atidarymo būdą, kad neliktų žymių nuo nešvarių ar šlapių rankų.

siuksliu-talpa-greta-plautuves

Pagalvokite, ar ne patogesnis sprendimas šiukšlių talpa greta plautuvės.

 

Daugelis virtuvės spintelių fasadų spalvą derina su svetainės baldų spalva. Tikrai nebūtina, o kai kuriais atvejais net ir vengtina, nes šios zonos turi skirtingą paskirtį. Jei jau derinate, geriau derinti tik korpusinių baldų detalių spalvas.

 

Antra patogios virtuvės taisyklė – kuo daugiau erdvės

Erdvė yra bet kurios patalpos pagrindinis elementas – kuo daugiau erdvės, tuo labiau išryškėja visi kiti interjero elementai, medžiagos. Būtent dėl šio principo  dabar pas mus vyraujantis skandinaviškas ar minimalistinis stilius diktuoja uždarų spintelių kultą, tačiau tai nėra taisyklė, kurios privalu laikytis. Kai kuriuos indus ar rakandus galima „eksponuoti“ atvirose lentynose, kabinti ant laikiklių, žinoma, jei tai daroma estetiškai. 

atviros-lentynos-virtuveje

Nebūtina visų virtuvės sienų apstatyti uždaromis spintelėmis, lentynose ar ant sienų pritvirtintuose laikikliuose galima įkurdinti nemažai daiktų.

 

Kadangi virtuvės baldus daugelis gaminasi individualiai, pagal užsakymą, pagalvokite kiek reikia uždarų spintelių, kad būtų galima sudėti virtuvės rakandus. Baldų gamintojai paprastai pataria, kokias spinteles rinktis, kur jas pastatyti, tačiau jie linkę priimti standartinius sprendimus.

Užsakydami virtuvės baldus nepasiduokite baldininkų norui pagaminti kiek įmanoma daugiau spintelių. Prisiminkite, kad didesnius puodus ir keptuves, virtuvės techniką geriausia laikyti pastatomose spintelėse, indus – pakabinamose spintelėse su stiklinėmis durelėmis ar indaujose. Stiklas suteikia patalpai lengvumo ir neapsunkina erdvės. Pagalvokite, kiek turite virtuvės technikos ir indų, ar kiek jų reikia, stenkitės neperkrauti  virtuvės spintelėmis.

minksti-baldai-virtuveje

Virtuvei jaukumo suteikia minkšti baldai.

 

Jeigu virtuvės erdvėje yra vitrininis langas ir gražus vaizdas  pro jį, būtinai tai išnaudokite įkurdinę prieš langą valgomojo stalą.

 

Trečia virtuvės įrengimo taisyklė – vieningas dizainas

Jeigu yra pakankamai vietos, kad būtų galima iš visų pusių apeiti virtuvės salą, kartais ir jos vienos gali užtekti visam virtuvės apstatymui. Beje, naujausia Vakarų Europos mada – kompaktiškos virtuvės salos, kuriose yra plautuvė, indukcinė kaitlentė su garų surinktuvu, darbastalis, o apačioje – spintelės puodams ir keptuvėms. Paprasta, estetiška ir funkcionalu, nereikia sukti galvos dėl spintelių ir stalo suderinimo.

Franke-Mythos-2gether-virtuves-iranga

Franke Mythos 2gether virtuvės įranga, telpanti saloje – plautuvė, indukcinė kaitlentė su garų surinktuvu, darbastalis. Paprasta, elegantiška, funkcionalu.

 

Virtuvės salos korpusas iš norimos medžiagos užsakomas baldų gamintojams, jame galima patalpinti ne tik kaitlentę, gartraukį,  plautuvę, bet ir spinteles bei orkaitę, netoliese liks tik įkurdinti šaldytuvą. 

Kad garai būtų efektyviai surinkti, „Franke“ gamintojo į kaitlentę integruojamo gartraukio modulis yra  kaitlentės viduryje. Stiprios ketaus grotelės yra tokios tvirtos, kad ant jų galima nustumti net ir sunkius puodus ar keptuves.  Net ir tuo atveju, kai kažkas išsilieja, gartraukyje yra numatytos dvi vandens surinkimo talpos, gartraukio variklis ir elektronikos komponentai atsparūs vandeniui. Ketaus groteles galima lengvai nuimti ir išplauti indaplovėje.

Savaime suprantama, kaitlentės su integruotu gartraukiu kaina didesnė nei paprastos kaitlentės ir atskiro gartraukio. Tačiau idėją visą virtuvės įrangą sutalpinti saloje galima realizuoti ir kitais būdais, pavyzdžiui, dekoratyvų gartraukį pakabinus virš viryklės arba įmontavus lubose.

gartraukis-virs-darbastalio

Dekoratyvus Franke pakabinamų ir įmontuojamų gartraukių dizainas dera su kita virtuvės įranga.

 

„Franke“ virtuvinės įrangos gamintojas turi kelias produktų linijas, kurios realizuoja skirtingas koncepcijas, tačiau atskirose koncepcijose visos įrangos modeliai yra vieningo dizaino, o modelių įvairovė - didžiulė. Vieningo dizaino gartraukiai, plautuvės, maišytuvai, orkaitės, kaitlentės kuria organišką virtuvės stilių, išvengiama spalvų, formų kakofonijos, nepaisant ar virtuvė didelė, ar maža, atskira ar sujungta, sala tai ar spintelės palei sienas. Pasirinkus vieną „Franke“ gaminių liniją visa įranga harmoningai dera tarpusavyje – plautuvė, maišytuvas, gartraukis, kaitlentė ir kt. Kokybiška ir vientiso dizaino įranga bet kokią virtuvę pakelia aukštesnį lygį.

Franke-Mythos

Franke Mythos linija – nesenstantis klasikinis dizainas ir bekompromisė prietaisų kokybė.

spalvota-virtuve

Maris virtuvė apjungia įvairių spalvų, medžiagų ir formatų garų surinktuvų ir kriauklių asortimentą. Dėl šios įvairovės virtuvinės įrangos linija yra pritaikoma tiek mažoms, tiek didelėms virtuvėms.

smart-virtuve

Smart virtuvė skirta jaunai auditorijai, kuri, nepaisant mažesnio biudžeto, nenori eiti į kompromisus dėl dizaino ir funkcionalumo.

moduline-virtuves-sistema

Modulinėje Franke Frames virtuvės sistemoje yra apie 50 įrangos modelių – tai plautuvės, gartraukiai, maišytuvai, viryklės, orkaitės.

 

„Franke“ virtuvės įrangoje sėkmingai dera medžiagų kokybė, technologijų pažanga ir aukšto lygio dizainas, už kurį gamintojas kone kasmet pelno tarptautinius apdovanojimus. Šio gamintojo virtuvės prietaisai nėra tik tiesmukiška funkcija – vandens maišytuvas ne tik leidžia vandenį, vandens srovė gali būti laminarinė, paprasčiau šnekant - nesitaškanti į visas puses, o maišytuvas – sensorinis – vėlgi, paprasčiau sakant, vanduo pradeda tekėti priartinus ranką. Kuris, nors kartą gaminęs valgį, nežino situacijos, kai miltuota ranka tenka atsukti vandenį ir mintyse nusikeikti, kad ir vėl teks valyti maišytuvo rankenėlę...

Kad nereiktų pirkti plastikinių butelių su vandeniu, „Franke“ turi maišytuvus su integruotu filtru geriamajam vandeniui. Patogu, tvaru ir sveika.

franke-vital-maisytuvas

Franke Vital maišytuvas - užpatentuota filtravimo technologija, telpanti labai mažoje filtro kapsulėje.

 

Tad virtuvei, kurioje nuolat verda gyvenimas, neverta taupyti – kad būtų skanu, maisto gaminimas turi būti malonus.

 

Idėjos mažai virtuvei

Šveicarijos virtuvinės įrangos gamintojas „Franke“ nesiorientuoja vien į didelio biudžeto virtuves. Šio gamintojo asortimente dalis gaminių skirti mažesnio biudžeto ir mažoms virtuvėms, išlaikant aukšto lygio gaminių kokybę ir dizainą, pirmenybę teikiant gamtą tausojantiems sprendimams. Gamintojas mano, kad  ateitis priklauso tvarioms medžiagoms ir technologijoms, mažiems namams. Besaikis vartojimas tampa nemadingu ir netgi žalingu. Namai ir virtuvės irgi patiria tam tikrą transformaciją – jie tampa maži, bet išmanūs.

Vokietijos statybų finansavimo įmonė „Schwäbisch Hall“, bendradarbiaudama su 16 partnerių, pastatė demonstracinį 25 kv. m ploto išmanųjį gyvenamąjį namą, kuriame yra visos pilnaverčiam gyvenimui reikalingos erdvės – virtuvė-svetainė, miegamasis, vonios kambarys.

idejos-mazai-virtuvei

idejos-mazai-virtuvei1

25 kv. m ploto namas ir vidaus patalpų planas.

 

Namas valdomas per mobiliuosius įrenginius, balsu, gestais, jutikliniuose ekranuose ar jungikliais. Visos naudotos medžiagos ir gaminiai yra mažo ir efektyvaus energijos vartojimo koncepcijos dalis.

„Franke“ išmaniojo namo virtuvėje įrengė  Vital maišytuvą su filtru. Vos 7 cm ilgio kompaktiškoje filtro kapsulėje yra patalpinta unikali filtravimo membrana su anglies filtru. Iš geriamojo vandens pašalinamos bakterijos ir mikroskopinės plastiko daleles, chloro likučiai, neutralizuojami kvapai, bet vandenyje lieka naudingi organizmui mineralai. Turint tokį filtrą nereikalingi vietą užimantys ąsočiai, filtrų kasetės, nelieka būtinybės naudoti plastikinę tarą. 

maza-virtuve-ismaniajame-name

Maža virtuvė išmaniajame name.

 

Pirma mažos virtuvės taisyklė – nenaudokite masyvių baldų ir masyvios technikos, ją pasistenkite integruoti į baldus. Antra taisyklė – kuo mažiau skirtingų faktūrų paviršių, skirtingų formų.

plautuve-ir-maisytuvas---dizaino-elementai

Kai plautuvė ir maišytuvas tampa dizaino elementais... Franke Mythos linijos gaminiai.

 

Verdančio vandens kranas

Jeigu mažos virtuvės erdvės nesinori apkrauti arbatinukais ir filtrais, yra dar kompaktiškesnis sprendimas – Franke Mondial maišytuvas, kuris yra 4 arba 3 viename: karštas, šiltas, šaltas vanduo ir filtruotas.

verdancio-vandens-kranas

Franke Mondial maišytuvas vietoje virdulio ir filtravimo įrangos – iš čiaupo bėga šaltas, filtruotas šaltas, karštas ir filtruotas verdantis (iki 100 laipsnių C) vanduo.

Vienoje maišytuvo pusėje yra karšto ir šalto vandens rankenėlė, o kitoje -  filtruoto vandens rankenėlė, turinti LED apšvietimą. 33 cm aukščio verdančio vandens maišytuvas yra iš nerūdijančio plieno, turi klasikinę valdymo svirtį, snapelį galima pasukti 360° kampu, maišytuvo dizainas dera su kita „Franke“ virtuvės įranga. Spalvotas šviesos žiedas ant valdymo rankenėlės vizualiai rodo, kada leidžiamas karštas, kada šaltas vanduo. Kad vaikai nesugebėtų atsukti verdančio vandens, jį paleisti galima tik sukamuoju judesiu ir slegiant, verdantis vanduo bėgs tik atsukus rankenėlę iki galo, spaudžiant ir laikant. Iš LED apšvietimo intensyvumo galima matyti leidžiamo vandens temperatūrą.

Tad kavą ar arbatą galima pasiruošti be virdulio, kuris užima vietą ir dana dažnai genda, nenaudojant elektros. 

Mažos virtuvės svarbu neapkrauti indais, puodais, buitine technika, nedidelėje erdvėje rekomenduojama sukurti šviesią aplinką, erdvės pojūtį. Erdvę praplečia neutralios spalvos liejamos besiūlės grindys. Jos, beje, itin patogios valymui.

Erdvės pojūtį padeda sukurti sienų spalva – nebūtinai tai turi būti balta. Tai gali būti persiko, dramblio kaulo, kreminio ar kitų pastelinių atspalvių sienos bei baldai. Dėl įvairovės galima rinktis apatines spinteles tamsesnių spalvų, o viršutines – šviesesnių, bet mažoje erdvėje nereiktų naudoti daugiau kaip trijų spalvų. Mažoje virtuvėje reiktų vengti ornamentų, stambių interjero detalių, ryškių akcentų. Dizaineriai rekomenduoja vengti kontrastingų stalviršių, žodžiu, visko, kas spalva, dydžiu traukia dėmesį ir okupuoja erdvę.

 

ASA.LT informacija, parengta bendradarbiaujant su „Franke“ atstovybe Lietuvoje

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Alytuje, Balkono Stiklinimas Kaina Alytaus Rajone, Daugiabuciu Balkonu Stiklinimas Alytaus Apskrityje, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Alytuje, Berėmis Balkonų Stiklinimas Kaina Alytaus Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Jonavoje, Balkono Stiklinimas Kaina Jonavos Rajone, Daugiabuciu Balkonu Stiklinimas Jonavos Apskrityje, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Jonavoje, Berėmis Balkonų Stiklinimas Kaina Jonavos Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Klaipėdoje, Balkono Stiklinimas Kaina Klaipėdos Rajone, Daugiabuciu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Apskrityje, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Klaipėdoje, Berėmis Balkonų Stiklinimas Kaina Klaipėdos Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Kėdainiuose, Balkono Stiklinimas Kaina Kėdainių Rajone, Daugiabuciu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Apskrityje, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kėdainiuose, Berėmis Balkonų Stiklinimas Kaina Kėdainių Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Marijampolėje, Balkono Stiklinimas Kaina Marijampolės Rajone, Daugiabuciu Balkonu Stiklinimas Marijampolės Apskrityje, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Marijampolėje, Berėmis Balkonų Stiklinimas Kaina Marijampolės Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Marijampolės Rajone
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Mažeikiuose, Balkono Stiklinimas Kaina Mažeikių Rajone, Daugiabuciu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Apskrityje, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Mažeikiuose, Berėmis Balkonų Stiklinimas Kaina Mažeikių Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Panevėžyje, Balkono Stiklinimas Kaina Panevėžio Rajone, Daugiabuciu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Apskrityje, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Panevėžyje, Berėmis Balkonų Stiklinimas Kaina Panevėžio Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Utenoje, Balkono Stiklinimas Kaina Utenos Rajone, Daugiabuciu Balkonu Stiklinimas Utenos Apskrityje, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Utenoje, Berėmis Balkonų Stiklinimas Kaina Utenos Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas Vilniuje, Balkono Stiklinimas Kaina Vilniaus Rajone, Daugiabuciu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Apskrityje, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Vilniuje, Berėmis Balkonų Stiklinimas Kaina Vilniaus Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Vilniaus Rajone

Vedantieji

Fasado apdaila

Fasado apdailos medžiagos ir fasado konstrukcija, pasirinkimo kriterijai. Pigiausia fasado apdaila. Mediniai fasadai.

Vėdinimas pirtyje

Pirties ventiliacija, pirties vėdinimo schema, įranga natūraliam ir priverstiniam pirties ventiliavimui

Svetainės įrengimas

Netradiciniai svetainės interjero sprendimai: erdvės zonavimas skirtingoms veikloms, lenktos pertvaros, apšvietimas.

Virtuvės įrengimas

Kartais naujakuriai virtuvės įrengimą pradeda nuo baldų ir spintelių spalvos. Svarbiausi dalykai virtuvėje yra ne baldai, o patogi maisto gaminimo vieta ir jauki valgymo zona.  Idėjos mažai virtuvei.

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas

Fasado apdaila

Fasado apdailos medžiagos ir fasado konstrukcija, pasirinkimo kriterijai. Pigiausia fasado apdaila. Mediniai fasadai.

Svetainės įrengimas

Netradiciniai svetainės interjero sprendimai: erdvės zonavimas skirtingoms veikloms, lenktos pertvaros, apšvietimas.

Virtuvės įrengimas

Kartais naujakuriai virtuvės įrengimą pradeda nuo baldų ir spintelių spalvos. Svarbiausi dalykai virtuvėje yra ne baldai, o patogi maisto gaminimo vieta ir jauki valgymo zona.  Idėjos mažai virtuvei.

Jungiklių dizainas, galimybės ir projektavimas

Jungiklių dizainas ir funkcijos, projektavimas BIM aplinkoje, greita ir patogi jungiklių medžiagų, dizaino, specifikacijų bei kainų peržiūra.

Pakabinamų lubų montavimas

Gipskartonio lubų montavimas

Plytelių klijavimas

Grindinių plytelių klijavimas: pagrindo paruošimas, plytelių klijai, didelio formato plytelių klijavimas, siūlių glaistymas.

Pamatų įrengimas

Pamatų tipai ir įrengimo etapai: grunto tyrimai, betonavimas ir pamatų hidroizoliacija.

Dekoratyvinio landšafto įrengimas

Kaip įrengti dekoratyvinį landšaftą

Vidaus apdaila

Patalpos vidaus apdailos variantai gali skirtis, priklausomai nuo buto ar namo amžiaus, išplanavimo ir vidaus konstrukcijų medžiagų.

Virtuvės plautuvės

Virtuvės kriauklių medžiagos ir priedai. Plautuvių montavimo būdai. Sifonas, taupantis vietą po kriaukle.