Džiovinimo linijos įranga
Atnaujinta: 2022-06-14

Džiovinimo verslas yra vienas patraukliausių ir  rentabiliausių verslų regionuose. Sąlyginai nedidelė įrangos kaina, nedidelės išlaidos gamybai, mažos sandėliavimo ir transportavimo sąnaudos, ilgas ir nerizikingas saugojimas bei didelė galutinės produkcijos kaina. Džiovinimo sezonas gali tęstis beveik  ištisus metus, o tai dar padidina šio verslo rentabilumą. Turintys džiovyklą gali džiovinti savo produkciją, nors gana daug džiovyklų tokią paslaugą teikia kitiems. Atsižvelgiant į specializacijos privalumus, pastarasis variantas dažnai būna netgi patrauklesnis. Džiovinimo verslui tinka vaistinės ir prieskoninės žolelės, vaisiai, uogos, daržovės, grybai, mėsa, miltų produktai.

Džiovinimo linijos įranga

 

Pasak džiovyklomis prekiaujančios UAB "Tumosa ir partneriai" specialistų, dažnai žmonės,  nusipirkę buitinę geros kokybės džiovyklę, susigundo imtis šio verslo ir perka profesionalias džiovykles.

Buitinės pusiau profesionalios džiovyklės


Buitinė džiovyklė leidžia praktiškai išbandyti džiovinimo verslo galimybes. Tinkamiausios tam tunelinės džiovyklės, galinčios kokybiškai išdžiovinti gana didelius žaliavos kiekius. Bandymui verta imti Biosec 12-os padėklų automatinę džiovyklę. Ši džiovyklė turi dešimt skirtingų režimų, tinkančių optimaliam įvairios žaliavos  išdžiovinimui. Karštas oras pučiamas iš vieno tunelio galo į kitą tarp padėklų. Tai leidžia palengva džiovinti žaliavą pastoviai nupučiant garus. Į tokią džiovyklę gali tilpti keli kilogramai žolių, apie 7 kilogramus grybų, daržovių, vaisių ar uogų.

kaip kokybiškai išdžiovinti prieskonines žoleles

Tunelinės džiovyklės privalumai išryškėja jau po pirmo bandymo. Kairėje - vieno žinomo prekės ženklo džiovintos krapų viršūnėlės, kurias greičiau galima būtų pavadinti ne priekoninėmis žolelėmis, bet šienu. Dešinėje - Biosec tunelinėje džiovyklėje išdžiovintos krapų viršūnėlės. Ryškiai žalia spalva, sodrus kvapas taip pat nesulyginamas. Lieka krapų stiebai, kurie itin naudingi verdant sultinius, bulves, mėsą, nes stiebai aromatą į skystį atiduoda pamažu.

Buitinė tunelinė džiovyklė

Biosec pusiau profesionali tunelinė džiovyklė praverčia namų ūkyje ir versle,  net jei turite profesionalią džiovyklę. Ne visada būna tiek produkcijos, kad būtų galima užpildyti visus didelės džiovyklės skyrius. Su šia 12-os padėklų džiovykle galima pagaminti kiekius, tinkamus pardavimui.

daržovių džiovyklė

Tunelinėje Biosec džiovyklėje džiovintos daržovės išlaiko savo pirminę spalvą.

Automatinė buitinė džiovyklė

Aukštą džiovinamos produkcijos kokybę sąlygoja automatizuotas džiovinimo valdymas. Kiekvienam produktui yra atskiras temperatūros ir laiko režimas. Valdyti Biosec džiovyklę labai paprasta, pakanka paspausti konkretaus  režimo ženklą.

Pramoninės džiovyklės

Pramoninėse džiovyklėse yra didesni padėklų plotai, didesni ir patys prietaisai.  Į padėklus telpa dešimtys ir šimtai kilogramų žaliavos.  UAB "Tumosa ir partneriai"  turimos Taurus gamintojo džiovyklės yra segmentinės. Norint plėsti džiovinimo apimtis, nereikia pirkti naujos džiovyklės. Pakanka įsigyti papildomų segmentų. To paties modelio džiovyklės kaina gali būti skirtinga  dėl skirtingos komplektacijos. Kai jau žinoma džiovinamos produkcijos nomenklatūra ir apimtys, verta džiovyklės parinkimą patikėti "Tumosa ir partneriai" specialistams. Jie turi daug praktinių žinių, gautų dirbant  su džiovintojais. Jie idealiai pritaikys džiovyklą planuojamam verslui. Taip pat svarbu, kad ši įmonė yra  patikimas ir ilgalaikis partneris,  atlieka garantinį aptarnavimą, reikalui esant greitai suras gedimą ir operatyviai atgabens atsargines dalis.

pramoninė džiovyklė Tauro

UAB "Tumosa ir partneriai" pramoninė džiovyklė B.MAster BM 40. Joje telpa 40 padėklų, maksimalus užkrovimas - apie 150 kilogramų.

Šiluminė įrenginio galia 5,2 KW, pasiekiama 65 laipsnių temperatūra. Tai universalus automatizuotas džiovintuvas, su kuriuo galima džiovinti jautrias prieskonines ir vaisines žoleles, daug karščio reikalaujančias daržoves, mėsą. Džiovintuvai gali būti komplektuojami su nuotoliniu valdymu. Tokio džiovintuvo kaina - nuo 9 000 eurų. "Tumosa ir partneriai" turi  ir dvigubai didesnės talpos B.MAster BM 72 džiovintuvus.

Džiovinimo linijos komplektavimas

Siekiant padidinti darbo našumą, džiovinimo versle daugelis procesų mechanizuojami. Be džiovyklės turima papildoma įranga leidžia greičiau paruošti džiovinimui žaliavą ir supakuoti paruoštą produkciją.

Džiovinimo verslui įrengiamos specialios patalpos, kuriose žaliava bus ruošiama, sandėliuojama, saugoma. Taip pat atskira  patalpa džiovinimui ir patalpa pakavimui bei  paruoštos produkcijos laikymui. Tokiose patalpose reikalingas atitinkamas mikroklimatas, tuo pačiu galimi  įvairūs šilumos energijos taupymo variantai - pavyzdžiui, rekuperacija, t.y., vėdinimo sistema su  šilto oro sugrąžinimu, leidžianti sumažinti šildymo sąnaudas.

Džiovinimo procesas prasideda nuo žaliavos iškrovimo ir pristatymo į sandėliavimo ar tvarkymo patalpą. Dirbant su pramoniniais kiekiais, rankų darbo ir persitempimų leis išvengti šakinis krautuvas.

Žaliavą dažniausiai reikia plauti. Plaunant rankiniu būdu padidėja vandens sąnaudos ir mažėja darbo našumas. Rankiniu būdu gana sudėtinga nuplauti trapią  žaliavą, tokią kaip žolelės, sudėtinga  nupurtyti nuo jų vandenį.

daržovių plovimo įranga

UAB "Tumosa ir partneriai" įrangos asortimente yra universali plovykla, kurioje naudojant papildomą įrangą galima plauti tiek trapias žoleles, tiek kietas ir žemėtas daržoves.

daržovių skutimo įranga

Skutimo įranga gali būti naudojama įvairiai žaliavai. Tai svogūnų ir česnakų lupimo mašinos, bulvių, burokėlių, morkų skutimo įranga.

daržovių skutimo įranga

Mašininis daržovių odelių skutimas labai padidina darbo našumą ir greitai atsiperka dėl sutaupyto darbo laiko.

daržovių skutimo įranga

Žaliavos pjaustymo įranga. Naudojant įvairius priedus galima gauti įvairius rezultatus. Populiarus daržovių pjaustymas čipsais.

Džiovinimo verslo rentabilumas

Džiovinimo versle didžiausią išlaidų dalį sudaro darbuotojų užmokestis. Netgi įvertinus gana didelę įrenginių kainą, jų amortizacija, palūkanos sudarys gana nedidelę išlaidų dalį. Pavyzdžiui, skaičiuojant našios B. Master BM 40 9000 eurų kainą, ją reikėtų padalinti iš dešimties - po 900 eurų metams, o gal ir dar mažiau, nes džiovinimo įranga gali tarnauti ilgiau kaip 10 metų. Dar panašiai  kainuos papildoma žaliavos paruošimo įranga. Didele paspirtimi tokiems verslo projektams gali būti ES parama.

Todėl apsimoka naudoti aukštesnio galingumo įrangą, kadangi, naudojant mechaninę automatizuotą liniją, darbo sąnaudos didinant apimtis ženkliai nedidėja. Didesniam pagaminamos produkcijos kiekiui darbo užmokesčio eilutė didėja nedaug.

Rentabilumą sąlygoja tiek darbo našumas, tiek džiovinimo periodo prailginimas. Džiovyklės yra universalios ir žaliavą galima nesunkiai keisti. Tai leidžia džiovinimo verslu užsiimti ištisus metus. Kai kuriais atvejais apsimoka įsirengti saugojimo šaldytuvus, šaldiklius, vėsias patalpas, leidžiančias ilgiau laikyti aukšto rentabilumo produkciją. Pavyzdžiui,  grybų sezonas gana trumpas, bet aukštas rentabilumas. Todėl jų saugojimas  įgalina nusipirkti sezono metu didesnį kiekį ir jį palaipsniui sudžiovinti tuomet, kai baigiasi sezonas.

Žiemos periodu galima džiovinti pigiai sandėliuojamas bulves, burokėlius, morkas, egzotinius vaisius. Taip pat tai gali būti periodas tinkamas mėsai, žuviai džiovinti. Žiemą galima skirti miltų produkcijos,  tokios kaip makaronai, džiovinimui.

 

Džiovinamos produkcijos lentelė (2017 metų kainos):

Produktas

Paruošimas

Produkcijos iš 1 kg žaliavos, g.

Džiovinimo temperatūra

Džiovinimo laikas

1 kg žaliavos kaina, Eur

1 kg kaina prekybos vietose,  Eur

Ruošimo sezonas

Grybai

Nuvalomi (neplaunami), supjaustomi 5 mm griežinėliais

100

40-45

12-18

2

100

Vl-X

Obuoliai

Nulupama odelė, išimamos sėklidės, supjaustomi 6-8 mm storio griežinėliais

130

40-45

12 - 18

0,3

7-15

lX-Xl

Kriaušės

Nulupama odelė, išpjaunamos sėklidės. Saldžios ir mažos gali būti pjaunamos per pusę, didelės-  6-8 mm storio griežinėliais

180

40-45

12-18

0,4

7-15

lX-Xl

Slyvos

Nepjaustytos blanširuojamos ( iki 1 min. karštame vandenyje), pjaunamos per pusę išimant kauliuką

300

45-60

30-48

0,4

10-12

lX-X

Avietės

Atrenkamos sveikos ir nepersirpusios, neplaunamos, ištraukiami koteliai

150

 

 

3

60-90

Vll-Xl

Vyšnios

Perpjaunamos pusiau, išimamas kauliukas

250

55

30

4

13-20

Vll

Vynuogės

Džiovinimui paspartinti galima 10- 20 s įmerkti į verdantį vandenį

 

 

 

 

 

Xl-Xl

Žemuogės

Atrenkamos sveikos ir nepersirpusios, neplaunamos, nuimami žiedkočiai

130

45

50-60 pjaustytoms

30-48

 

 

Vl-lX

Spanguolės

 

 

 

 

3

15

X-l

Mėlynės

 

 

 

 

3

18-20

Vlll

Šilauogės

 

 

 

 

4

15-20

Vll-lX

Juodieji serbentai

 

 

 

 

3

20-25

Vll-lX

Medlievos

 

 

 

 

 

 

Vll

Šermukšniai ir aronijos

 

 

 

 

 

12-25

X-Xl

Braškės

Didesnės pjaustomos griežinėliais, mažesnės perpjaunamos

 

45

12

2

15-20

Vl-Vll

 

 

 

 

 

 

 

 

Morkos

 

120-180

 

 

0,3

17-20

lX-ll

Žirniai

 

 

 

 

0,2

3-4

Vl-Vlll

Svogūnai

 

120-150

 

 

0,4

25-30

Vll-ll

Burokėliai

 

120-170

 

 

0,3

30-70

Vll-ll

Kopūstai

 

70- 90

 

 

0,2

20-25

lV-l

Česnakas

 

 

 

 

5

20-60

Vll-lll

Bulvės

Pjaustomos 8-15 mm griežinėliais arba kubeliais

 

68

12-16

0,3

25-30

Vl-ll

Cukinijos

Jaunos pjaustomos apvaliais 5-10 mm griežinėliais, senesnėms pašalinama odelė, pjaustomos gabaliukais ar kubeliais

 

45

8-12

 

 

Vlll-Xl

Moliūgai

Pjaustomi čipsais, juostelėmis, kubeliais

 

40

12-24

 

 

lX-ll

Pomidorai

 

 

 

 

2

15-30

Vll-X

 

 

 

 

 

 

 

 

Petražolės

Lapai su stiebais nuplaunami, nusausinami, dedami plonu sluoksniu, vartomi

100

35-40

8

 

25-35

Vl-Xl

Raudonėliai

Lapai su stiebais nuplaunami, nusausinami, dedami plonu sluoksniu, vartomi

100

38-40

12-24

 

30-40

Vl-Xl

Čiobreliai

Lapai su stiebais nuplaunami, nusausinami, dedami plonu sluoksniu

100

38-40

12-24

 

20-40

Vl-Xl

Krapai

Viršūnėles paliekame su steibeliais, geriau neplauti, plaunat nusausinami,dedami plonu sluoksniu, vartomi

70-100

35-40

12-24

 

20-30

Vl-Xl

Špinatai

Lapai nuplaunami, nusausinami, dedmai plonu sluoksniu

100

38-40

12-16

 

30-60

V-Xl

Ožkarožės

Nuskinti lapeliai suminkomi,  fermentuojami 1-5 paras, staigiai sustabdoma fermentacija

100

60

3-4

 

40- 70

Vl-X

Mėtos

Lapai su stiebais dažniausiai neplaunami, dedami plonu sluoksniu, vartomi

100

38-40

12-24

 

20-40

Vl-Xl

 

 

 

 

 

 

 

 

Abrikosai

Perpjaunami per pusę, pašalinamas kauliukas

 

50-60

48-60

 

 

 

Persikai

Supjaustomi griežinėliais, vartomi

 

55

30

 

 

 

Bananai

Pjaustomi griežinėliais, naudojamas popierius, kad nepriliptų

 

55

18-24

 

 

 

Kiviai

Šalinama odelė, pjaustoma 7-10 mm griežinėliais, vartomi

 

45

18

 

 

 

Paprikos

Pjaustomos juostelėmis, gabaliukais, tolygiai paskirstomos

 

50

12-18

 

 

 

Aštriosios paprikos

Perpjaunamos išilgai

 

50

18

 

 

 

Ananasai

Šalinama žievė, pjaustomi 6-10 mm griežinėliais, vartomi

 

50

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Makaronai

 

 

40

14-18

 

 

l-Xll

Mėsa

 

 

68+

12-16

 

 

l-Xll

Žuvis

 

 

68

 

 

 

l-Xll

Džiovintos produkcijos realizavimas

Džiovinta produkcija yra viena iš patogiausių prekių prekybai internetu. Tai atveria kelią prekiauti ne tik vietinėje, bet ir tarptautinėje rinkoje. Gaminant didesnius kiekius verta verslo riziką sumažinti prekiaujant visais įmanomais būdais.

Prekyba vietinėse parduotuvėse. Vakarų Europoje labai paplitusios nedidelės specializuotos boutique tipo parduotuvės. Pas mus jas iš dalies atstoja turgūs ir paviljonai turguose. Nors po truputį vystosi ir mažų specializuotų parduotuvių verslas. Dažniausiai tokiose parduotuvėse prekiaujama savo produkcija, nors yra ir surenkančių prekes iš viso regiono. Prekiaujant džiovinta produkcija pravestų prekybiniai stendai tiek mažose parduotuvėse, tiek stendai ar produkcijos pavyzdžiai supermarketuose. Lietuvoje tai nėra populiaru, tačiau Vakarų Europos šalyse supermarketai prisideda prie vietinio verslo vystymo išskirdami plotus prekių ekspozicijoms.

Kokybiška džiovinta produkcija turėtų būti paklausi maisto gamybos įstaigose, restoranuose. Problema yra šio verslo nepastovumas. Restoranai itin dažnai bankrutuoja, lieka skolingi tiekėjams. Todėl paprasčiau prekes tiekti restoranų ir maitinimo įstaigų tiekėjams.

Internete džiovinta produkcija patogiausia prekiauti prekybos platformose, tokiose  kaip ebay, amazon. Tokios platformos siūlo iš karto sutvarkytą logistiką, apmokėjimo sistemas. Logistikos įmonės teikia ne tik gabenimo, bet ir perfasavimo paslaugą. Gamintojai nusiunčia prekių konteinerį į sandėlius, kur produkciją mažesniais kiekais išfasuoja ir išsiunčia logistikos įmonės darbuotojai.

Produkcijos populiarumui didžiausią įtaką turi Google paieška ir nuomonės formuotojai. Tai gali būti tiek pavieniai influenceriai, tiek kulinariniai portalai. Paprasčiau dirbti su kulinariniais portalais, nes  jie patenka  tiek į Google, tiek įtakoja pagautą pirkėją. Efektyviausias formatas - integracija į receptus, kuriuose gali būti panaudota gaminama produkcija. Receptai turėtų būti iškeliami į Google paiešką. Tai realus variantas iškilti  lietuviškame internete,  angliškame - itin sudėtingas. Dėl to, norint pasiekti anglakalbius vartotojus internetu, pigiau siųsti produkcijos pavyzdžius veiklą vykdantiems kulinarams. Reikia būti pasiruošusiems susimokėti už tai, kad jie pristatys produkciją. Barteriu dirba tik pradedantieji, mažą auditoriją turintys kulinarai.

Džiovintos produkcijos pakavimas

Įpakavimo dizainas turi didžiulę įtaką produkcijos pirkimui tiek prekybos vietose, tiek elektroninėje parduotuvėje. Džiovintos produkcijos klasikinis įpakavimas - pilnai arba dalinai skaidrūs pakeliai, leidžia matyti, kaip atrodo perkama produkcija.
Parduodant parduotuvėje sveriamą produkciją labiau priimta fasuoti ją į popierinius maišelius.

 

Sergejus Jeriomenko

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vyno gamybos įranga

Vynuogynų įranga, vyno įrangos paroda.

Geriausi traktoriai

Kaip išsirinkti traktorių. Geriausių traktorių techninės charakteristikos

Geriausi autoservisai Vilniuje

Kaip ir kokį autoservisą Vilniuje rinktis pagal paslaugas - kompiuterinė diagnostika, variklio, duslintuvo, važiuoklės remontas, kėbulo remontas ir dažymas

Žiedinė ekonomika regionuose

Kaip atgaivinti Lietuvos miestelius, miestelių žiedinės ekonomikos grandinės, verslai regionuose palaikantys vienas kitą

Google reklama

Reklama Google, kaip reklamuotis Google, Google reklamos formatai, kaip dominuoti Google paieškoje

Verslo idėjos regionuose

Verslai, kurie Vakarų Europoje sudaro regioninės ekonomikos pagrindą ir išlaiko regionuose nedidelius šeimos ūkius, tačiau nepopuliarūs Lietuvoje

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Geriausios profesijos 2024

Geriausios profesijos, kurioms prognozuojama sėkmė ateityje. Šiuo metu geriausiai apmokamos profesijos.

Džiovinimo linijos įranga

Pramoninė džiovinimo įranga, žaliavos džiovinimui paruošimo įranga

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
duslintuvo remontas Vilnius Automobilio remontas Vilniuje Automobilių Remontas Vilniuje, Kėbulo Dažymas Vilniuje, Duslintuvų Remontas Vilnius, Kėbulo Remontas Vilniuje, Važiuoklės Remontas Vilnius, Kompiuterinė Diagnostika Vilnius, Variklio Remontas Vilnius
stabdzių remontas Vilnius Autoservisas Vilniuje Automobilių Remonto Paslaugos Vilniuje, Autoservisas Vilniuje, Duslintuvų Remontas Vilnius, Važiuoklės Remontas Vilnius, Kėbulo Dažymas Vilniuje, Kėbulo Remontas Vilniuje, Variklio Remontas Vilnius, Kompiuterinė Diagnostika Vilnius
Buhalterinės apskaitos tvarkymas Buhalterijos paslaugos Vilniuje Buhalterijos Paslaugų įmonės Vilniuje, Buhalterinės Apskaitos Tvarkymas, Buhalterijos Paslaugos Kaina
naujų traktorių kainos Nauji traktoriai kaina Naujų Traktorių Kainos, Naujo Traktoriaus Kaina, Vidutinio Galingumo Traktorius, Mažo Galingumo Traktorius
profesionalios  motorola racijos Profesionalios racijos Profesionalios Radijo Stotelės, Motorola Radijo Stotelės, Motorola Radijo Ryšio Sistemos, Motorola Racijos
Racijos kaina Racijos kaina Radijo Stotelės Kaina, Motorola Racijų Kaina, Gera Radijo Ryšio Sistemos Kaina
Motorola_racijos Racijų nuoma Radijo Ryšio įrangos Nuoma, Radijo Stotelės Nuoma, Radijo Ryšio įrangos Nuoma Vilnius

Vedantieji

Vyno gamybos įranga

Vynuogynų įranga, vyno įrangos paroda.

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Kaip elgtis darbo pokalbio metu?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kaip apsirengti darbo pokalbiui, kaip elgtis darbo pokalbyj

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Google reklama

Reklama Google, kaip reklamuotis Google, Google reklamos formatai, kaip dominuoti Google paieškoje

Verslo idėjos regionuose

Verslai, kurie Vakarų Europoje sudaro regioninės ekonomikos pagrindą ir išlaiko regionuose nedidelius šeimos ūkius, tačiau nepopuliarūs Lietuvoje

Geriausios profesijos 2024

Geriausios profesijos, kurioms prognozuojama sėkmė ateityje. Šiuo metu geriausiai apmokamos profesijos.

Džiovinimo linijos įranga

Pramoninė džiovinimo įranga, žaliavos džiovinimui paruošimo įranga

Investavimo būdai

Kas yra investavimas? Finansinės piramidės, finansinės piramidės požymiai, investavimas į kripto valiutas, investicijos per rizikos kapitalo fondus, investicijos į akcijas, investicijos į nekilnojamą turtą.

Kaip elgtis darbo pokalbio metu?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kaip apsirengti darbo pokalbiui, kaip elgtis darbo pokalbyj

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: