Google reklama
Atnaujinta: 2022-10-11

   Google yra pats lankomiausias tinklapis Lietuvoje. Kiekvieną dieną jį aplanko apie 60 procentų Lietuvos gyventojų. Google lankomas ne dėl pramogos ar naujienų, jis lankomas sprendžiant problemas ir didžioji dalis lankytojų gali būti įvardinami kaip pirkėjai. Neabejotinai google reklama leidžia įgyti konkurencinį pranašumą. Google reklamos nenaudojimas gali kompaniją atvesti į verslo užribį.

Google reklama

   Nemokama Google reklama yra mitas. Google reklamos kaina yra didelė ir su kiekvienais metais auga. Vidutiniškai google reklamos kainos infliacija kiekvienais metais būna apie 40 - 50 procentų. Reklamos google formatų yra keletas ir su jais galima ne tik patekti į Google paiešką, bet ir joje dominuoti. 

Google Ads reklama

Pats paprasčiausias būdas patekti į Google paiešką yra pravesti reklaminę kampaniją naudojantis Google įrankiu Google Ads. Google Ads paprastas naudojime įrankis, prieinamas visiems. Mokama labai objektyviai už reklamos paspaudimą. Google Ads reklamos pirkimo įrankio veikimo  principas  labai paprastas.    

  -  Sukuriamas Google Ads profilis, papildoma sąskaita,  

  -  Atrenkamos raktinės frazės su kuriomis Google paieškoje ieško pirkėjas. Sukeliamos raktinės frazės į kampaniją, užsiduodama paspaudimo kaina ir biudžetas. 

   - Google Ads algoritmas pagal užsiduotą kainą parodo reklamą parinkdamas vietą skelbimų bloke. Reklamos kaina priklauso nuo konkurencijos ir pozicijos bloke.

google ads reklama

  Google Ads reklama yra idealus variantas naudojant pirkimo raktines frazes. Efektyvus greitai parduoti ekonominės klasės prekėms. Tačiau Google Ads netinkamas formuoti įvaizdį ir pasitikėjimą preke.

Reklama natūralioje Google paieškoje

   Natūralioje paieškoje yra daugiau reklamos galimybių. Google rodo tekstines nuorodas, nuotraukas. Jau kuris laikas proteguojamas Google priklausančio Youtube blokas. Apie tai, kad į natūralią paiešką įmanoma patekti “nemokamai” reikėtų užmiršti.  Google natūralios paieškos rezultatų algoritmas sudėtingas, reikalauja daug žinių ir finansų.  Nors Lietuvoje yra apie 5000 SEO specialistų,  su stipriomis raktinėmis frazėmis iškels geriausiu atveju apie 100 specialistų. Sudėtingus projektus turi patirties padaryti iš viso kelios dešimtys SEO specialistų. Projektas po projekto jų darbais užsipildo Google paieška išstumdama mėgėjų projektus. Atitinkamai norint sugrįžti į Google paiešką be profesionalų pagalbos neišeina, o jų paslaugos brangios. Taip pat brangsta SEO darbai ir išlaidos backlinkams.

  Patekti į natūralią paiešką galima keturiais  pagrindiniais būdais. 

  • Savo tinklapio iškėlimas į Google paiešką,
  • Prekių integravimas į platformas kurios iškilę ar turi potencialą iškilti Google paieškoje
  • Savo Youtube kanalo filmų iškėlimas Youtube bloke,
  • Integracija į kitus Youtube kanalus, 

Tinklapio SEO

Google algoritmas turi kelias dešimtis svarbių niuansų pagal kuriuos iškeliamos nuorodos su konkrečiomis raktinėmis frazėmis. Mėgėjai SEO specialistai žino kokius dešimt kas nesuteikia konkurencinio pranašumo. Pažengę žino ir moka naudoti dar penketą ir tai leidžia iškelti tinklapius aukščiau nei mėgėjų tinklapiai. Profesionalai žino dar “tris” ir tai leidžia užimti pirmas pozicijas Google paieškoje.
   Daug niuansų kaip ir žinomi visiems, tačiau gali būti skirtingai panaudojami ir vertinami. Pvz:

   Bendras tinklapio reitingas - jį galima vertinti pagal Ahrefs, Dmoz. Šie įrankiai skirti daugiau mėgėjams SEO specialistams, jie pateikia išvestinius duomenis kurie nėra tiesiogiai susieti su Google algoritmu. Profesionalas reitingą vertina kitaip. Vienas iš rodiklių turėtų būti tinklapio reitingas konkrečioje srityje pagrinde nustatomas Google įrankių pagalba ir  vizualaus nagrinėjimo metu. Tinklapio reitingui yra apie 20 - 30 procentų iškėlimo sėkmės. Reitingas priklauso nuo teisingo programavimo, turinio visumos bei jo išdėstymo. 

  Turinio kokybė sudaro apie 40 - 50 procentų sėkmės iškeliant. Turinio kūrime yra bent keli smulkūs niuansai kurie žinomi pažengusių+ ir kurie suteikia konkurencinį pranašumą.

  Netgi backlinkų naudojime puikia matomi skirtumai tarp mėgėjų - pažengusių - profesionalų. Mėgėjas juos vertins pagal dmozus ahrefsus, profesionalai žiūri į google įrankių rodiklius. Kaip pavyzdžiui lankomumas ir laikas. 

Investuoti tik į tinklapio SEO yra gana ribotas požiūris į Google galimybes. Dažniausiai iškeliama tik su 1 nuoroda, kas vidutiniškai duoda apie 10 procentų pirkėjų. Angliškame internete tai nykstantis būdas patekti į Google paiešką. Su populiariomis raktinėmis frazėmis tai neįmanoma arba brangu ir nerentabilu.

Integracija į platformas

Angliškame internete vienintelis būdas su stipriomis raktinėmis frazėmis atsidurti google yra integruotis į platformas.  Platformos būna turinio, prekybos, rezervavimo, skelbimų, kataloginės. Pavyzdžiui Google paieškoje “ Hotels in London” nėra nė vienos Londono viešbučių nuorodos. Praktiškai su visais pasaulio miestų viešbučiais bus išlindusi Booking, Hotels rezervavimo platformos, Tripadvisor turinio platforma. Viešbučiai perka pirmas pozicijas platformoje  ir taip pagauna pirkėją iš Google. Prekės išlenda su Amazon, Ebay, Aliexpres prekybos platformomis.   Panaši situacija jau ateina į Lietuvą. Beveik analogiška angliškai situacija statybinėje industrijoje. Čia didelė konkurencija tarp turinio platformų ir didžiąją dalį jos užima paieškoje.  

     Platformų išnaudojimas leidžia dominuoti Google paieškoje. IKS digital netgi sukūrė specialią sistemą leidžiančią vienu metu patekti į kelias platformas. Tai įmanoma beveik visose verslo srityse:

  • Statybos industrija - asa.lt ( lt.allconstructions.com), viskas.lt, darykpats.lt, youtube ASATV kanalas,
  • Laisvalaikis, gyvenimo būdas, sveikata, maistas -  anonsas.lt, skoniogidas, sveikatosstudija.lt, viskas.lt, Youtube viskas.lt kanalas,
  • Agro industrija -  agrozinios.lt, viskas.lt
  • Auto industrija - autoreviu.lt, viskas.lt,
  • Verslo industrija - visasverslas, viskas.lt

reklama google per platformas

IKS Digital kampanija google JUNG klientui. Iškeltas filmas Youtube paieškoje ir trys nuorodos tekstinėje paieškoje, keturios nuotraukos. Spauskite saugią aktyvią nuorodą ir susisiekite dėl savo  Google reklamos kampanijos. 

 

Naudojantis IKS Digital sukurta sistema  galima surinkti ne 10 procentų pirkėjų kaip su nuosavu tinklapiu, bet 60 - 70 procentų pirkėjų. Tai leidžia dominuoti Google ir tuo pačiu versle.

    Patekimas į Youtube bloką Google paieškoje

   Google suteikia pirmenybę Youtube blokui savo paieškoje. Dažniausiai pateikiami 3 filmai. Google algoritmas kiek skiriasi nuo Youtube ir rezultatai gali būti kitaip pateikti Youtube ir Google paieškoje. Kol kas yra gana nedidelė konkurencija Youtube, dėl to visai įmanoma, kad iškils ir nuosavo kanalo filmas. Tačiau tendencija panaši kaip ir natūralioje paieškoje - keliami profesionalūs kanalai. 

Reklamos Google planavimas

   Google reklama prasideda nuo planavimo. Planavimui yra gana daug įrankių iš kurių prieinamiausias Google Ads raktinių frazių planavimo įrankis. Tiksliausias, bet ne visiems prieinamas - Google Search Console. Pagalbinis įrankis kuris padeda suplanuoti kampaniją pagal konkurentų pasiekimus yra Ahrefs. 

    Pagrindiniai duomenys kurie reikalingi google reklamai tai raktinių frazių populiarumas.

  Raktinės frazės išdėstomos pagal populiarumą ir pirkimo fazę. Šios raktinės frazės kiek persidengia.

Pagal populiarumą:

  Abstrakčios raktinės frazės, jų dažniausiai būna daugiausiai, konversijų rodiklis mažiausias, pirkėjo pasiekimo kaina didžiausia. Pavyzdys “durys” - o kokios durys? Tačiau dar daug kas taip pradeda durų paiešką, nors tokių paieškų mažėja. 

   Vidutinio ilgio raktinės frazės dažniausiai sutampa su pirminio nagrinėjimo frazėmis. Šiuo momentu pirkėjui poreikis jau yra, bet dar nesusiformavusi nuomonė ką pirkti. Labai svarbi fazių grupė aukštesnės nei ekonominė klasė prekėms. Dažniausiai su šiomis raktinėmis frazėmis keliamasi į natūralią paiešką ir integruojamasi į turinio platformas. Platformos labai svarbios nes be iškėlimo jos dar ir rekomenduoja prekes. Google Ads nelabai efektyvus aukštesnės nei ekonominės klasės prekėms. Tai tokia frazė kaip “ kaip išsirinkti duris”, “vidaus durų montavimas”, “vidaus durys”. Iki pirkimo dar yra laiko, konversijų rodiklis mažesnis, tačiau be šito etapo mažai tikėtina brangesnių nei ekonominės klasės prekių sėkmingas pardavimas vėlesniuose etapuose.

   Vidutinio ilgio raktinės frazės taip pat sutampa su pirkimo frazėmis. Tik jos kiek kitokios “ vidaus durys Vilniuje”. Gali ir sutapti “vidaus durys”. Veikia natūrali paieška su tinklapiu, per prekybos ir skelbimų platformas taip pat veikia Google Ads. Dar silpnas konversijų rodiklis, dažnai nerentabili pirkėjo pasiekimo kaina. Nors ekonominės ir žemesnės klasės prekėms Google Ads konversijos optimalios ir pirkėjo pasiekimas rentabilus. 

  Ilgosios frazės išduoda susiformavusį pirkimo poreikį ir greitą pirkimą. Jų yra gana nedaug, bet aukščiausias konversijų rodiklis. Dažniausiai pirkėjo pasiekimo rentabilumas aukščiausias visų prekių grupėms. 

  

  Reklamos Google kaina

Naudojantis Google pirkėjo pasiekimo kaina pati mažiausia rinkoje. Ypač nespontaninio pasirinkimo prekėms kurių pasirinkimui reikalinga rekomendacija, ilgas svarstymo laikotarpis. 

 Reklamos Google kaina labai priklauso nuo konkurencijos konkrečioje srityje. Tai taikytina ne tik Google ads aukcioniniam pirkimui, bet ir darbui natūralioje paieškoje. 

 2022 metais Google reklamos kainos buvo tokios: 

   -Paspaudimas Google paieškoje kainavo apie 0,3 - 0,4 euro, kai kurioms sritims buvo iki poros eurų, biudžetas 3000 + eurų /metai

   -Paspaudimas platformose kainavo apie 0,2 - 0,3 euro, ilgalaikiuose IKS digital projektuose pasiekto pirkėjo kaina buvo 0,02- 0,04 euro, vidutinis projekto biudžetas 3000 - 4000 eurų/metai

   -Tinklapio lankytojas naujiems SEO projektams kainavo apie 0,7 - 1 eurą, išvystytiems tinklapiams 0,02 - 0,04 euro, naujos srities SEO projektui konkurencingoje aplinkoje su 70 - 100 raktinių žodžių  kaina nuo 7000 eurų /metai

Google reklamos vertinimas

Reklamos google vertinama pagal pasiektų pirkėjų/lankytojų kiekį. Objektyvus rodiklis yra vieno pirkėjo/lankytojo pasiekimo kaina. Taip pat galima vertinti jei yra įrankiai lankytojo konversijos į pirkėją kaina. 

Turinio platformos turėtų pateikti savo klientams patalpinto turinio lankomumo rodiklius. Prekybos ir rezervavimo platformos dažniausiai pateikia lankomumo rodiklius, matomi pardavimo rodikliai.

 

google reklamos vertinimas

IKS digital turinio kampanijos ataskaita. Pateiktas turinio lankomumas ir turinyje praleistas laikas.

Parengta pagal Visasverslas straipsnį "Google reklama"

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vyno gamybos įranga

Vynuogynų įranga, vyno įrangos paroda.

Geriausi traktoriai

Kaip išsirinkti traktorių. Geriausių traktorių techninės charakteristikos

Geriausi autoservisai Vilniuje

Kaip ir kokį autoservisą Vilniuje rinktis pagal paslaugas - kompiuterinė diagnostika, variklio, duslintuvo, važiuoklės remontas, kėbulo remontas ir dažymas

Žiedinė ekonomika regionuose

Kaip atgaivinti Lietuvos miestelius, miestelių žiedinės ekonomikos grandinės, verslai regionuose palaikantys vienas kitą

Google reklama

Reklama Google, kaip reklamuotis Google, Google reklamos formatai, kaip dominuoti Google paieškoje

Verslo idėjos regionuose

Verslai, kurie Vakarų Europoje sudaro regioninės ekonomikos pagrindą ir išlaiko regionuose nedidelius šeimos ūkius, tačiau nepopuliarūs Lietuvoje

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Geriausios profesijos 2024

Geriausios profesijos, kurioms prognozuojama sėkmė ateityje. Šiuo metu geriausiai apmokamos profesijos.

Džiovinimo linijos įranga

Pramoninė džiovinimo įranga, žaliavos džiovinimui paruošimo įranga

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
duslintuvo remontas Vilnius Automobilio remontas Vilniuje Automobilių Remontas Vilniuje, Kėbulo Dažymas Vilniuje, Duslintuvų Remontas Vilnius, Kėbulo Remontas Vilniuje, Važiuoklės Remontas Vilnius, Kompiuterinė Diagnostika Vilnius, Variklio Remontas Vilnius
stabdzių remontas Vilnius Autoservisas Vilniuje Automobilių Remonto Paslaugos Vilniuje, Autoservisas Vilniuje, Duslintuvų Remontas Vilnius, Važiuoklės Remontas Vilnius, Kėbulo Dažymas Vilniuje, Kėbulo Remontas Vilniuje, Variklio Remontas Vilnius, Kompiuterinė Diagnostika Vilnius
Buhalterinės apskaitos tvarkymas Buhalterijos paslaugos Vilniuje Buhalterijos Paslaugų įmonės Vilniuje, Buhalterinės Apskaitos Tvarkymas, Buhalterijos Paslaugos Kaina
naujų traktorių kainos Nauji traktoriai kaina Naujų Traktorių Kainos, Naujo Traktoriaus Kaina, Vidutinio Galingumo Traktorius, Mažo Galingumo Traktorius
profesionalios  motorola racijos Profesionalios racijos Profesionalios Radijo Stotelės, Motorola Radijo Stotelės, Motorola Radijo Ryšio Sistemos, Motorola Racijos
Racijos kaina Racijos kaina Radijo Stotelės Kaina, Motorola Racijų Kaina, Gera Radijo Ryšio Sistemos Kaina
Motorola_racijos Racijų nuoma Radijo Ryšio įrangos Nuoma, Radijo Stotelės Nuoma, Radijo Ryšio įrangos Nuoma Vilnius

Vedantieji

Vyno gamybos įranga

Vynuogynų įranga, vyno įrangos paroda.

Kaip elgtis darbo pokalbio metu?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kaip apsirengti darbo pokalbiui, kaip elgtis darbo pokalbyj

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Google reklama

Reklama Google, kaip reklamuotis Google, Google reklamos formatai, kaip dominuoti Google paieškoje

Verslo idėjos regionuose

Verslai, kurie Vakarų Europoje sudaro regioninės ekonomikos pagrindą ir išlaiko regionuose nedidelius šeimos ūkius, tačiau nepopuliarūs Lietuvoje

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Geriausios profesijos 2024

Geriausios profesijos, kurioms prognozuojama sėkmė ateityje. Šiuo metu geriausiai apmokamos profesijos.

Džiovinimo linijos įranga

Pramoninė džiovinimo įranga, žaliavos džiovinimui paruošimo įranga

Investavimo būdai

Kas yra investavimas? Finansinės piramidės, finansinės piramidės požymiai, investavimas į kripto valiutas, investicijos per rizikos kapitalo fondus, investicijos į akcijas, investicijos į nekilnojamą turtą.

Kaip elgtis darbo pokalbio metu?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kaip apsirengti darbo pokalbiui, kaip elgtis darbo pokalbyj

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: