Investavimo būdai
Atnaujinta: 2021-01-04

 

Kas yra investavimas?

Sutaupę pinigus mes juos dedame į gana saugia vietą naudojimui ateityje. Taupymą galima palyginti su „atidėtomis išlaidomis“, pavyzdžiui, taupymu atostogoms. Investuodami pinigus, aktyviai nusprendžiame savo pinigus įdėti į turtą, kad gautume pelną. Reikia žinoti kaip investuoti pinigus nes beveik  visi investavimai apima riziką, o skirtingos investicijos apima skirtingą rizikos lygį. Be pelno uždirbimo, taip pat galima patirti nuostolių. Jūsų investavimo tikslai, norimo prisiimti rizikos lygis ir investavimo laikas gali turėti įtakos tam, kur pasirenkate investuoti pinigus. Sukauptas turtas gali būti naudojamas įvairiems tikslams, pavyzdžiui, patenkinti pajamų trūkumą, kaupti pensijai ar įvykdyti tam tikrus konkrečius įsipareigojimus, pvz., Paskolų grąžinimą, mokesčio už mokslą mokėjimą ar kito turto pirkimą. Investicijos gali gauti pajamų dviem būdais. Viena, jei investuojate į parduodamą turtą, galite uždirbti pajamas kaip pelną. Antra, jei investuojama į grąžos generavimo planą, tada uždirbsite pajamas kaupdami pelną. Šia prasme „kas yra investicija“ gali būti suprantama sakant, kad investicijos yra visos jūsų santaupų įdėjimas į turtą ar objektus, kurių vertė yra didesnė nei jų pradinė vertė, arba tie, kurie su laiku padės gauti pajamų. Dažnai investuoti mums siūlo bankai, bet jie geriausiu atveju gali pasiūlyti vos 1% palūkanų normos. Todėl dažnai ieškome patys kur investuoti. Atsitinka ir taip, kad pakliūname į sukčių pinkles. Dėl to turime investuoti atsakingai ir pasverti rizikas.

Finansinės piramidės

Tai schema į kuria viliojami patiklus žmones su pasiūlymų investuoti savo pinigus taip gaunant milžiniškus procentus. Nors internete yra daug informacijos apie tokias schemas, vis dar atsiranda patiklių žmonių kurie ,,užkimba“. Kaip veikia tokios piramidės? Kviečiami dalyviai investuoti pinigus. Dažniausiai net nebūna jokio fizinio produkto į ką investuojama. Pirmieji dalyviai gauna didžiausia pelną, nuo kitų esančių žemesnės grandinės dalies investicijų. Galiausiai baigiasi investuotojų skaičius ir tada piramidės pradeda griūti. Žemiau esantis investitoriai praranda savo pinigus. Finansinė piramidė dar vadinama Ponzi schema. Toks pavadinimas kilo iš žmogaus Charles Ponzi, jis žadėjo pelninga verslą prekiaujant pašto kuponais juos parduodant kitoms šalims brangiau. Investuotojus jis priviliodavo didžiuliais procentais.  Ponzi žadėjo investuotojams 50% pelną per 45 dienas ir 100% pelną per 90 dienų - ir iš visų pasirodymų Ponzi paminėdavo kad yra žodžio žmogus, nes ankstyvieji investuotojai buvo apdovanoti ne mažomis sumomis. Dėl akivaizdžios jo sėkmės jis netrukus privertė investuotojus raginti paimti pinigus. Tačiau matematika tiesiog neveikė. Ponzi galėjo sumokėti savo investuotojams tik naudodamas naujų investuotojų pinigus, o ne pelną. Kol galiausiai negalėdavo sumokėti niekam. Ponzi buvo nušalintas dėl daugybės tyrimo ataskaitų laikraštyje „Boston Post“, kuris galiausiai paskatino federalinį baudžiamąjį tyrimą, dėl kurio buvo pateikti kaltinimai sukčiavimu.

Finansinės piramidės požymiai

Pirmas dalykas į kuri reikia atkreipti dėmesį, tai ar pinigai mokomi už parduota preke ar paslauga, ar už naujus atvestus žmones į ta organizaciją. Jeigu taip yra, kad organizacija neturi kažkokio tai produkto ar paslaugos, tai tiesiog pinigai generuojasi iš to kad nauji žmones sumoka stojimo mokesti ir dėl to yra mokomas komisas. Tai yra ženklas, kad tai gali būti finansinė piramidė.

Antras, nėra jokio produktas ar paslaugos ir jei yra tai ne už adekvačia kainą, daug daugiau nei rinkos kainą.

Trečias požymis, tai kosminiai pelnas. Dažniausiai finansinės piramidės  pritraukia investuotojus milžinišku pelnu. Tokių atveju nesueina matematika, kai įmone moka didelius komisinius, o pačiai įmonei nieko nelieka. Reiškia ji neturi jokio pelno, pinigus gauna tik iš naujų investuotojų.

Ketvirtas požymis. Nėra verslo logikos. Kaip pavyzdys įmone kuri siūlo investuoti į auksą, po to pakvietęs dar du draugus investuoti tu gauni dvigubai didesni kieki aukso kuri vėl parduodi įmonei. Logika tokia, kad niekas jokio produkto nepirko ir nepardavė ir įmone tokių atveju patiria tik nuostolius.

Penktas požymis. Įmone neregistruoja EU ar JAV, nes yra labai stiprios teisines bazės dėl finansinių piramidžių. Greičiausiai tokios įmonės bus registruotos mažiau patikimuose šalyse finansų pasaulyje.

Dabar finansinės piramidės patobulėjo ir net kai kurios turi savo fizinius produktus. Todėl dabar dažnai yra maišoma su tinkline rinkodara. Kuo skiriasi tinkline rinkodara ir finansinė piramidė; Tinklinėje rinkodaroje visada bus daugiau produkto pirkėju nei partnerių, o finansinėje piramidėje produkto pirkėjai yra partneriai. Tinklinėje rinkodaroje pinigai ateina ne nuo naujų prisijungusiu partneriu o nuo produkto pardavimo, finansinėje piramidėje pinigai ateina nuo prisijungusių partnerių.

Investavimas į kripto valiutas

Kripto valiutų investavimas apsuptas daug mitų. Skeptikai mano kad tai didelė apgaulė, o optimistai tiki kad tai ,,aukso kasykla“. Iš tikro nėra nei vienas nei kitas. Kripto valiutų investavimas, kaip ir bet koks kitas investavimas turi savo rizikas. Bet pasvėrus visas rizikas galima iš to ir uždirbti. Dauguma prisimena kai BTC (bitcoinas) buvo ties 20t eurų už viena. Dėl to dauguma galvoja, kad investuoti į tokias valiutas jau neapsimoka. Bet kiekvienais metais  kriptovaliutų kainos vis auga. Lietuvoje mes turime keletas Kripto milijonierių, jie iki šiol investuoja į kriptovaliutas. Tai yra sudėtingas ir ne mažai rizikos trintis pinigų investavimo būdas. Nėra patartina investuoti į kripto valiutas, jei turite mažai patirties investavime.

Investavimo_būdai

Dabartinės kripto valiutų kainos už vienetą

 

Investicijos per rizikos kapitalo fondus

Rizikos kapitalas – tai alternatyvus verslo finansavimo šaltinis investicijų į nuosavą įmonių kapitalą forma. Tokios investicijos paprastai atliekamos į novatoriškas įmones, pasižyminčias didelio augimo ir plėtros galimybėmis.

 

Skirtingai nei skolinantis iš bankų, kur už gautas lėšas mokamos palūkanos, rizikos kapitalo fondas nusiperka dalį įmonės akcijų ir uždirba iš dividendų ir (arba) pardavęs tas akcijas vėliau. Rizikos kapitalo investuotojas paprastai aktyviai dalyvauja įmonės, į kurią investavo, veikloje ir savo žiniomis, ryšiais bei patirtimi prisideda prie įmonės plėtros.

Investicijos į akcijas

Investavimas į akcijas yra vienas populiariausiu investavimo būdų. Tai yra dėl to, kad dažniausiai toks investavimo būdas atneša potencialia grąžą. Minimalios sumos investavimui nėra. Vis tik, nebus efektyvu investuoti su keliais euras - bus sugaišta daug laiko, sumokėta palyginti dideli minimalūs komisiniai mokesčiai, o naudos bus nedaug. Norint pradėti investuoti, reikia atsidaryti vertybiniu popierių sąskaitą. Tai padaryti galima bankuose kurie teikia investicines paslaugas. Investuoti į akcijas galima ir per investicinius fondus. Yra du būdai kaip uždirbti investuojant į akcijas, tai gauti dividendus arba uždirbti iš akcijų vertės pokyčių. Į akcijas dažniausiai investuojama ilgam laiko tarpui apie 5-7metus mažiausiai. Daugiausia rizikos kyla, kai investuojama tik į vienos įmonės akcijas. Todėl, kad ir kaip tikėtumėte jums patinkančios įmonės ateitimi, nerizikuokite ir įsigykite bent keliolikos įmonių akcijų, geriausia – veikiančių įvairiuose sektoriuose ar geografiniuose regionuose. Svarbus privalumas investuojant į akcijas - tai šių vertybinių popierių likvidumas. Šiais laikais, prekyba akcijomis dažniausiai vyksta internetu. Veikiančiose vertybinių popierių biržose, galima lengvai nusipirkti net ir didžiausių pasaulio bendrovių akcijų. Prireikus akcijas parduoti, jos taip pat lengvai parduodamos biržoje.

Investicijos į nekilnojamą turtą

Lietuvoje patraukliausia investicija yra į nekilnojamą turtą, nes tai yra būdas, turintis mažiausia riziką. Investiciją į NT reikalauja didelio kapitalo pavyzdžiui, buto pirkimas nuomai iš jūsų gali pareikalauti apie 30-60 tūkst. eurų, o metinė tokios investicijos grąža siekia apie 4–8 proc. Žinoma, jei pradinė suma per didelė, galima svarstyti trūkstamą pinigų sumą pasiskolinti, tačiau tokio pobūdžio paskola neturėtų neviršyti 50 proc. perkamo NT objekto vertės. Dar didesnės pradinės sumos nei investavimas į nuomą, pareikalaus NT perpardavimas ir rekonstrukcija. Šiuo atveju dažniausiai dalyvaujama įvairiose varžytynėse, o ir parduodamas turtas paprastai būna didesnės vertės. Taigi, jei neturite pradinių 50 tūkst. eurų ar daugiau, apie NT perpardavimo veiklą nereikėtų rimtai svarstyti. Investicija į nekilnojamą turtą - verslas, o bet kuriam verslui reikia laiko ir priežiūros. Be to, reiktų įvertinti ir tai, kad galimų nuostolių gali ir nepavykti išvengti. Įsigytą nekilnojamą turtą visada reikės palaikyti tinkamos būklės - perdažyti sienas, atėjus laikui pakeisti baldus ir t.t. Gerai išmanantiems NT rinką ir turintiems pakankamą pradinį kapitalą, verta pasidomėti NT perpardavimo ar NT vystymo veikla. Visgi jei esate tik pradedantysis investuotojas, nepervertinkite savo turimų žinių ir įgūdžių, kad vėliau netektų gailėtis prarastų pinigų.

Investavimo_būdai__2_

Namų kainos Vilniuje už m2 2019-01 iki 2020-12. Iš diagramos matosi, kad kainos palyginus su 2019m yra didesnės.

Investavimo_būdai__3_

Butų kainos Vilniuje už m2 2019-01 iki 2020-12. Butų kainos kaip ir namų lyginant su 2019m yra didesnės

 

Daugiau apie taiu kaip inverstuoti pinigus, kaip apsisaugoti nuo sukčių straipsnyje " Kaip investuoti pinigus"

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vyno gamybos įranga

Vynuogynų įranga, vyno įrangos paroda.

Geriausi traktoriai

Kaip išsirinkti traktorių. Geriausių traktorių techninės charakteristikos

Geriausi autoservisai Vilniuje

Kaip ir kokį autoservisą Vilniuje rinktis pagal paslaugas - kompiuterinė diagnostika, variklio, duslintuvo, važiuoklės remontas, kėbulo remontas ir dažymas

Žiedinė ekonomika regionuose

Kaip atgaivinti Lietuvos miestelius, miestelių žiedinės ekonomikos grandinės, verslai regionuose palaikantys vienas kitą

Google reklama

Reklama Google, kaip reklamuotis Google, Google reklamos formatai, kaip dominuoti Google paieškoje

Verslo idėjos regionuose

Verslai, kurie Vakarų Europoje sudaro regioninės ekonomikos pagrindą ir išlaiko regionuose nedidelius šeimos ūkius, tačiau nepopuliarūs Lietuvoje

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Geriausios profesijos 2024

Geriausios profesijos, kurioms prognozuojama sėkmė ateityje. Šiuo metu geriausiai apmokamos profesijos.

Džiovinimo linijos įranga

Pramoninė džiovinimo įranga, žaliavos džiovinimui paruošimo įranga

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
duslintuvo remontas Vilnius Automobilio remontas Vilniuje Automobilių Remontas Vilniuje, Kėbulo Dažymas Vilniuje, Duslintuvų Remontas Vilnius, Kėbulo Remontas Vilniuje, Važiuoklės Remontas Vilnius, Kompiuterinė Diagnostika Vilnius, Variklio Remontas Vilnius
stabdzių remontas Vilnius Autoservisas Vilniuje Automobilių Remonto Paslaugos Vilniuje, Autoservisas Vilniuje, Duslintuvų Remontas Vilnius, Važiuoklės Remontas Vilnius, Kėbulo Dažymas Vilniuje, Kėbulo Remontas Vilniuje, Variklio Remontas Vilnius, Kompiuterinė Diagnostika Vilnius
Buhalterinės apskaitos tvarkymas Buhalterijos paslaugos Vilniuje Buhalterijos Paslaugų įmonės Vilniuje, Buhalterinės Apskaitos Tvarkymas, Buhalterijos Paslaugos Kaina
naujų traktorių kainos Nauji traktoriai kaina Naujų Traktorių Kainos, Naujo Traktoriaus Kaina, Vidutinio Galingumo Traktorius, Mažo Galingumo Traktorius
profesionalios  motorola racijos Profesionalios racijos Profesionalios Radijo Stotelės, Motorola Radijo Stotelės, Motorola Radijo Ryšio Sistemos, Motorola Racijos
Racijos kaina Racijos kaina Radijo Stotelės Kaina, Motorola Racijų Kaina, Gera Radijo Ryšio Sistemos Kaina
Motorola_racijos Racijų nuoma Radijo Ryšio įrangos Nuoma, Radijo Stotelės Nuoma, Radijo Ryšio įrangos Nuoma Vilnius

Vedantieji

Vyno gamybos įranga

Vynuogynų įranga, vyno įrangos paroda.

Kaip elgtis darbo pokalbio metu?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kaip apsirengti darbo pokalbiui, kaip elgtis darbo pokalbyj

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Google reklama

Reklama Google, kaip reklamuotis Google, Google reklamos formatai, kaip dominuoti Google paieškoje

Verslo idėjos regionuose

Verslai, kurie Vakarų Europoje sudaro regioninės ekonomikos pagrindą ir išlaiko regionuose nedidelius šeimos ūkius, tačiau nepopuliarūs Lietuvoje

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Geriausios profesijos 2024

Geriausios profesijos, kurioms prognozuojama sėkmė ateityje. Šiuo metu geriausiai apmokamos profesijos.

Džiovinimo linijos įranga

Pramoninė džiovinimo įranga, žaliavos džiovinimui paruošimo įranga

Investavimo būdai

Kas yra investavimas? Finansinės piramidės, finansinės piramidės požymiai, investavimas į kripto valiutas, investicijos per rizikos kapitalo fondus, investicijos į akcijas, investicijos į nekilnojamą turtą.

Kaip elgtis darbo pokalbio metu?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kaip apsirengti darbo pokalbiui, kaip elgtis darbo pokalbyj

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: