Šildymo valdymas termostatais
Atnaujinta: 2023-03-02

Pamirškite gremėzdiškus termostatus. Naujos kartos sieninių termostatų dizainas dera su elektros instaliacijos prietaisais, o galimybės pranoksta tradicinių termostatų funkcijas.

Šildymo valdymas termostatais

Įrengiant šildymo sistemą jos valdymui racionaliausia naudoti termostatus. Jais reguliuosite kambarių temperatūrą pagal poreikius, taupysite energiją ir gyvensite komfortiškai. Naujos kartos termostatai panašūs į jungiklius ir labai paprastai valdomi.

Termostatas - prietaisas temperatūros reguliavimui ir palaikymui uždaroje erdvėje. Termostatai naudojami automobilių aušinimo sistemoje, šaldytuvuose ir daugelyje kitų prietaisų. Šildymo sistemos termostatas - tai prietaisas, kuriuo reguliuojamas šilumos šaltinio darbas ir tiekiamo šilumnešio temperatūra. Termostatai gali būti mechaniniai ir elektroniniai, laidiniai ir belaidžiai. Pagrindinės termostato funkcijos:

  • Šildymo sistemos įjungimas/ išjungimas;
  • Patalpų temperatūros valdymas: nustatymas, keitimas;
  • Tam tikram laiko tarpui programuojama patalpų temperatūra - pavyzdžiui, nakties, darbo dienos temperatūros nustatymas;

Paprastas mechaninis termostatas veikia tik kaip termoreguliatorius On/Off režimu, elektroniniai termostatai gali turėti daug daugiau funkcijų.


Šildymo sistemos termostatas

Naujos kartos JUNG šildymo sistemos termostatai iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprastai ir primena jungiklius ar dimerius. Svarbiausia, kad ne tik primena, bet ir valdomi beveik taip pat paprastai kaip jungikliai - paspaudus arba pasukus ratuką - rankenėlę. Tai labai patogu, nereikia skaityti ilgų instrukcijų ir mokytis, kaip reguliuoti šildymą.

Šildymo sistemos termostatai
JUNG termostatai, dimeriai, kištukiniai lizdai, jungikliai - vieningo dizaino, bet skirtingų funkcijų prietaisai kuria interjere vientisumą.

 

Naujo, bet klasikinio JUNG dizaino, naujųjų termostatų veikimo principas modernesnis, o valdymo galimybės - platesnės. Šildymo algoritmas iš paprasto jutiklio reakcijos į aplinkos temperatūrą pakeistas skaitmeninio valdymo (PWM) principu. Signalą šildymo prietaisai gauna skaitmeniniu impulsų pločio moduliacijos būdu, toks valdymo principas leidžia sumažinti perkaitinimą ar peršildymą dėl šildymo sistemos inertiškumo. Dėl to labai žymiai sumažėja temperatūros šuoliai, savaime aišku, padidėja komfortas ir taupoma šilumos energija. Naujieji termostatai itin tinka šildomų grindų sistemoms, taip pat ir elektrinei, radiatorinei, konvektorinei šildymo sistemoms, žemos įtampos vožtuvų termopavaroms.

Dėl naujo dizaino, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas didelei sukamajai rankenėlei, JUNG papildomai palengvino ir valdymą. Termostatų valdymas lengvai suprantamas ir elementarus: rankenėlę - ratuką pasukite ir paspauskite. Lygiai taip pat valdomi JUNG rotaciniai reguliatoriai - dimeriai.

Ant termostatų esantys simboliai išdėstyti aplink sukamąją rankenėlę, jie visiems suprantami ir lengvai skaitomi. Termostato būseną rodo šviesos diodas. Jis šiek tiek išsikiša, kad šildymo sistemos būsena - įjungta ar išjungta, būtų matoma ir iš šono: jei LED lemputė šviečia raudonai, šildymas veikia, jei mėlynai - sistema pastatą vėsina, jei šviečia oranžine spalva - šildymas veikia apsaugos nuo šalčio režimu.


Temperatūros valdymo termostatas
Paspaudus sukamą ratuką, šildymo sistema įjungia apsaugos nuo užšalimo režimą. Norint nustatyti temperatūrą, tereikia pasukti valdymo ratuką - rankenėlę. Šie termostatai tinka ir šildymo, ir vėsinimo valdymui.

 

Termostatų funkcijos

Skirtingu laiku naudojamos patalpos, šilumos padidėjimas dėl didelio žmonių skaičiaus ar dideli šilumos nuostoliai dėl langų atidarymo - visa tai yra priežastys, dėl kurių šildymo sistema dažnai sunaudoja daugiau energijos nei būtina. Naujieji JUNG termostatai su tokiomis funkcijomis kaip vidiniai ir išoriniai temperatūros jutikliai, temperatūros kritimo aptikimas ar naktinis temperatūros sumažinimas visada optimaliai pritaiko patalpų temperatūrą esant atitinkamiems poreikiams ir sąlygoms.

Atskiri naujo dizaino ir naujos technologijos JUNG termostatai šiek tiek skiriasi vienas nuo kito, priklausomai nuo šildymo sistemos ir norimų funkcijų.

Temperatūros kritimo aptikimo funkciją turi RTR 241 ir RTR 231 termostatai, kurie sumažina šildymą, jei, pavyzdžiui, atidaromas langas. FTR 231 modelyje yra išorinis temperatūros jutiklis, registruojantis temperatūrą kartu su elektriniu grindų šildymu, ir Eco režimas ( gali būti naudojamas naktiniaim nustatymui). Išskyrus RTR 230 modelį, termostatai gali būti valdomi naudojant dviejų taškų valdymą arba impulsų pločio moduliaciją. Visi modeliai turi plieninį atraminį rėmą ir stiklo pluoštu sutvirtintą poliamido potenciometro veleną (Grivory). Dėl to jie yra ypač tvirti. Mechaninis diapazono ribotuvas nustato didžiausią ir mažiausią galimą temperatūros diapazoną. Ši funkcija ypač naudinga viešosiose vietose, kad pašaliniai žmonės negalėtų reguliuoti šildymo. Norint tai padaryti, reikia nuimti rankenėlės dangtelį ir viduje esančius žiedus (raudoną ir mėlyną) pasukti į reikiamą padėtį.

Termostato nustatymas
Temperatūros ribų nustatymas nuėmus sukamo ratuko dangtelį.

 

Kai kuriuose naujų termostatų modeliuose yra jutikliai, kurie reaguoja į staigų temperatūros pokytį, pavyzdžiui, žiemą, kam nors atidarius duris ar langą, per 30 sekundžių šildymas sumažinamas tokiam laiko tarpui, kiek jutiklis fiksuoja temperatūros kritimą.

JUNG termostatais galima programuoti patalpų temperatūrą skirtingam laikui, pavyzdžiui, vaikų darželyje ar mokykloje ne darbo valandomis galima palaikyti žemesnę temperatūrą, o likus valandai ar dviem iki darbo pradžios - ją pakelti.

Naujieji termostatai gali būti naudojami skirtingoms šildymo sistemoms - tiek grindinei, tiek radiatorinei ar konvektoriams. Taip pat juos galima naudoti ir vėsinimo/šaldymo sistemoms, pavyzdžiui, šaldomoms luboms.

Išskyrus RTR 230 modelį, termostatuose naudojamas dviejų taškų laidinis valdymas arba belaidis impulsų pločio moduliacijos signalas. RTR 241 modelis gali būti 24 V įtampos, tinka žemos įtampos vožtuvų termopavaroms, turi visas aukščiau minėtas papildomas naujos technologijos termostatų funkcijas.

Termostatai montuojami į 47 mm gylio potinkinio montavimo dėžutę, kurios matmenys atitinka DIN 49073.

 

UAB „JUNG Vilnius" informacija, gamintojų nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šildymo sistemos renovacija daugiabutyje

Norint mažiau mokėti už šildymą, nebūtina šiltinti viso namo sienų.  Daugiabučio šildymo sistemos modernizavimas paprastesnis ir greitesnis, bet irgi padeda sumažinti sąskaitas bei padidinti butuose komfortą.

Geriausi šilumos siurbliai

Remiantis ES energetikos strategija, šilumos siurbliai tampa pagrindine skatinama ir remiama šilumos išgavimo priemone. Technologiniai, ekonominiai ir ekologiniai šilumos siurblių pranašumai.

Šildymo valdymas termostatais

Šildymo sistemos valdymo termostatai, temperatūros reguliavimo termostatai

Automatinės katilinės įrengimas

Išmaniosios katilinės įrengimas, automatizuotos katilinės su akumuliacine talpa, katilinės ir akumuliacinės talpos galingumo skaičiavimas, katilinės sujungimas su atsinaujinančios energijos įranga

Kieto kuro katilai

Kaip išsirinkti kieto kuro katilą, kieto kuro katilo galingumo skaičiavimas

Šildymo sistemos įrengimas

Šilumos šaltinio ir šildymo sistemos pasirinkimas. Šildymo poreikio ir šilumos siurblio galios skaičiavimas. Elektros poreikis šilumos siurbliui.

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Dujinio šildytuvo nuoma Vilniuje Dujinio šildytuvo nuoma Vilniuje Dujinis šildytuvas Nuoma Vilnius, Statybinio Mobilaus šildytuvo Nuoma Vilnius
granuliniai katilai kaina Granuliniai katilai kaina Granulinis Katilas Gera Kaina, Pigūs Granuliniai Katilai
granulinis katilas ukmergėje Granulinis katilas Ukmergėje Granuliniai Katilai Ukmergė, Geros Kainos Biokuro Granulių Katilai Ukmergėje
Grindinio šildymo valdiklis Grindinio šildymo automatika Elektrinio Grindinio šildymo Automatika, Vandeninio Grindinio šildymo Automatika
nerūdijančio plieno gofruotas vamzdis Nerūdijančio plieno gofruotas vamzdis Gofruotas Nerūdijančio Plieno Vamzdis Ir Jungiamosios Dalys, Lankstus Vamzdis Vandentiekiui
Skaldytos malkos vilniuje Skaldytos malkos Vilniuje Beržo, ąžuolo, Uosio, Drebulės Ir Kita Skaldyta Mediena Vilniuje Ir Vilniaus Rajone

Vedantieji

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šildymo sistemos renovacija daugiabutyje

Norint mažiau mokėti už šildymą, nebūtina šiltinti viso namo sienų.  Daugiabučio šildymo sistemos modernizavimas paprastesnis ir greitesnis, bet irgi padeda sumažinti sąskaitas bei padidinti butuose komfortą.

Geriausi šilumos siurbliai

Remiantis ES energetikos strategija, šilumos siurbliai tampa pagrindine skatinama ir remiama šilumos išgavimo priemone. Technologiniai, ekonominiai ir ekologiniai šilumos siurblių pranašumai.

Kieto kuro katilai

Kaip išsirinkti kieto kuro katilą, kieto kuro katilo galingumo skaičiavimas

Šildymo sistemos įrengimas

Šilumos šaltinio ir šildymo sistemos pasirinkimas. Šildymo poreikio ir šilumos siurblio galios skaičiavimas. Elektros poreikis šilumos siurbliui.

Geriausios video instrukcijos

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: