Vidaus durys
Atnaujinta: 2021-09-30

Vidaus durys nuo A iki Z. Dizainerių patarimai.

Vidaus durų stilius ir medžiagos. Kaip parinkti vidaus durų spalvą ir kaip derinti su kitais interjero elementais bei įėjimo durimis. Durų atnaujinimo plokštės.

durų pasirinkimas_logo

Daugelis susiduria su paradoksu – atrodo, rinkoje vidaus durų pasiūla didžiulė, tačiau kai reikia išsirinkti, nebelieka nė vieno varianto.

„Taip atrodo dėl to, kad daugelis žmonių sunkiai įsivaizduoja duris esamame interjere. Durys turi organiškai įsilieti į bendrą interjero stilistiką, nes labai retai kas pageidauja kontrastingų durų. Interjero dizaineriai turi erdvinį ir spalvinį visumos matymą ir labai greitai suvokia, kokios durys tiks, o kokios ne. Savaime aišku, ne kiekvienas samdo dizainerį, todėl pabandysiu nusakyti kriterijus, kuriais vadovaujasi profesionalai parinkdami vidaus duris“, - sako interjero dizainerė Kristina.

Jos nuomone, renkantis duris pirmiausia reikia ieškoti tinkamo dizaino ir kainos balanso. Į dizaino sąvoką ji įtraukia pirmiausia durų spalvą, dekoratyvinius varčios intarpus, įstiklinimą, paviršiaus faktūrą, furnitūrą – rankenas, vyrius. Nors tradiciškai durų spalva derinama su grindų ar sienu spalva, dizainerė sako, kad tai nėra taisyklė. Su interjero motyvais galima derinti durų stiklo linijas, paviršiaus faktūrą ar kitus elementus.

medienos-isvaizdos-durys_logoHarmoningai dera miško motyvo dekoras ir medienos išvaizdos durys.

Jeigu nepavyksta rasti reikiamo dizaino durų, galima užsakyti individualiai gaminamas duris, tačiau jų kaina bus didesnė, o ir medžiagų bei spalvų pasirinkimas paprastai nebūna toks didelis kaip specializuotuose durų salonuose, prekiaujančiuose ne „garažinėmis“, bet gamyklose pagamintomis geros kokybės durimis. 

Dizainerės nuomone, geriausia vidaus duris rinktis ten, kur didžiausia jų pasiūla, kur galima sukomplektuoti visas buto duris.  Viename iš didžiausią pasiūlą  turinčių durų salonų - UAB „Geriausios durys“ rasite per dešimtį durų kolekcijų, kiekvienoje kolekcijoje yra po 20-30 įvairaus dizaino vidaus durų modelių – skirtingų spalvų, skirtingais intarpais varčiose, skirtingo įstiklinimo.

Bute vidaus duris rekomenduojama derinti su įėjimo durų dizainu. Jeigu įėjimo durys jau sumontuotos, „Geriausių durų“ salone yra galimybė prie vidaus durų priderinti lauko duris ant pastarųjų sumontuojant dekoratyvinę plokštę. Lauko durų plokštės labai patogios ne tik dizaino suderinimui, bet ir įėjimo durų atnaujinimui, taip pat norint pasiekti geresnę senų durų šilumos ir garso izoliaciją, paslėpti atsiradusius įbrėžimus ar defektus. Lauko durų plokštės gaminamos iš MDF, ekofaneruotės, laminato, jos gali būti lakuojamos, dažomos, kas šiandien yra madinga. Taip nedidelėmis sąnaudomis galima originaliai atnaujinti išorines duris po buto remonto, priderinti jas prie naujos interjero stilistikos. Durų plokštės tvirtinamos mechaniškai ir klijais.

iejimo-ir-kambario-durys_logoVienoda  įėjimo ir kambarių durų spalva, stilius, bet skirtingas dizainas.

Iš praktinių vidaus durų savybių svarbi yra paviršiaus padengimo kokybė ir ilgaamžiškumas, priežiūros ir varstymo patogumas, garso izoliacija, atsparumas drėgmei ir mechaniniam poveikiui, ypač jei namuose yra keturkojų augintinių.

Kambario durys

Pirmiausia interjero dizaineriai akcentuoja durų stilių. Bute ar name jos turėtų būti vieningo stiliaus, bet gali skirtis varčios dizainu, raštu, įstiklinimu: kambarių durys gali būti su stiklu, vonios kambario – aklinos, nors elegantiškai atrodo ir praktiškos yra vonios kambario durys su siaurais stiklo intarpais. 

Svetainės durys turi praleisti kuo daugiau šviesos, jos gali būti puošnesnės su įdėtiniais dekoratyviniais elementais ir apvadais. Taip pat reikia turėti omenyje, kad svetainės durys bus nuolat atviros, todėl atidarytos neturi kliudyti praėjimui, neužstoti interjero detalių.

modernios-durys-_logoModernios durys gali būti su stiklo, metalo intarpais, dabar madingos dažytos durys.

Miegamojo kambario durys – atvirkščiai, rekomenduojamos aklinos. Kadangi šis kambarys yra ramybės ir poilsio vieta, miegamojo durys turėtų būti nepraleidžiančios šviesos, gerai izoliuojančios garsą, pageidautina su užraktu.

Virtuvės durys gali būti su stiklu arba be jo, joms svarbiau, kad sandariai užsidarytų ir neleistų pasklisti kvapams, taip pat reikalingas didesnis atsparumas garų drėgmei.

Vaikų kambario durys priklauso nuo vaikų amžiaus. Jei vaikai maži, gal geriau, jei jos praleidžia šiek tiek šviesos – tam atvejui jei iki užmigdamas vaikas nori matyti iš koridoriaus sklindančią šviesą. Jei jūsų atžala garsiai klausosi muzikos, svarbi gera garso izoliacija. Reiktų pagalvoti apie vaikų kambario durų medžiagą ir priežiūrą – vaikai mėgsta ant savo kambario durų klijuoti plakatus. Pasiteiraukite, ar nuo šių durų lengvai nusivalo paprasčiausi klijai. Nepamirškite užrakto – paaugliai mėgsta privatumą, tad gerbkite jų norus.

hy-tech-stiliaus-durys_logoPaaugliai, mėgsta Hi-Tech stiliaus duris, taip pat dekoruotas fotospauda.

Vonios kambario durys  gali turėti siauras nepermatomo stiklo juostas – patogu matyti, ar vonia laisva, ar užimta. Tačiau tokių durų priežiūra šiek tiek sudėtingesnė. Visgi geriausia, jei vonios durys yra aklinos iš drėgmei atsparios medžiagos, su didesne garso izoliacija.

istiklintos-durys-_logo          

Durų įstiklinimo įvairovė – horizontalus ir vertikalus.

Darbo kambario durims reikalinga gera garso izoliacija, rekomenduojama, kad jos turėtų užraktą iš vidaus ir išorės.

O drabužinės, sandėliuko durims specifinių reikalavimų nėra – jos tiesiog atlieka savo funkciją: atsidaro ir užsidaro. Dėl vietos taupymo šias patalpas verta atskirti stumdomomis durimis. Dėl tos pačios priežasties ir siekiant išvengti daugybės durų suskaidytos erdvės, sandėliuko ar drabužinės durims dizaineriai pataria rinktis nematomas duris, dar kitaip vadinams duris be apvadų, paslėptas duris. Durys be staktų naudingos nedideliuose koridoriuose.

Dizainerė pataria atsargiai rinktis durų įstiklinimą. „Buvo madingas bangos formos stiklo intarpas, tačiau jis pateisinamas tik tuo atveju, jei interjere yra lenktų linijų. Kitu atveju gali atrodyti pretenzingai“, - apie durų pasirinkimą sako interjero dizainerė.

„Dėl skirtingiems kambariams reikalingų skirtingų durų savybių pas mus yra galimybė susikomplektuoti vientiso dizaino viso buto duris. Išsirinkus bendrą vidaus durų stilių ir  spalvą, galima rinktis tokio pat dizaino ir spalvos aklinas duris, su stiklu arba be, su skirtingais apvadais, skirtingais stiklo plotais, su stiklu per visą durų aukštį,  įvairiu varčios dizainu, su paslėptais vyriais, įvairiomis rankenomis ir pan. Pavyzdžiui, Dominika durų kolekcijoje mes turime per 30 skirtingo dizaino ir per 40 skirtingų spalvų durų. Beje, kūrybingi užsakovai ar interjero dizaineriai sugeba iš vienos durų kolekcijos sudėlioti nenuobodžią, bet stilingą įvairovę, kuri pasiteisina koridoriuose, iš kurių veda daug durų“, - apie vidaus durų kolekcijas pasakoja „Geriausios durys“ salono vadovas Jan Šimkovič.

Dizainerė Kristina sako, kad tradiciškai durų spalva derinama su grindų ir/arba sienų spalva.  Anot jos, solidžiame durų salone galima gauti durų spalvos pavyzdį – nudažytą apvadą ar plokštę ir, parsinešus namo, pasitikrinti, ar tinka.

Tai pat dizainerė sako, kad jei duris keičiate remontuodami būstą, geriau jas keisti visas iš karto, nes vėliau sunku bus pritaikyti atspalvį. Dėl įvairovės galima rinktis vieno stiliaus skirtingai įstiklintas duris.

vertikalus-ir-horizontalus-duru-istiklinimas

Vertikalus ir horizontalus durų įstiklinimas.

Vidaus durų medžiaga

Nuo vidaus durų paviršiaus padengimo priklauso durų vaizdas ir ilgaamžiškumas. Pačios natūraliausios ir solidžiausiai atrodančios yra medienos masyvo durys – ąžuolo, pušies, alksnio. Jos gali būti ne tik klasikinio, bet ir modernaus stiliaus, įvairaus įstiklinimo. Klasikinėms durims yra galimybė parinkti įvairius priedus: profiliuotus figūrinius apvadus, karnizus, karūną.

pusines-durys

Pušinės klasikinio ir modernaus stiliaus durys.

Montuojant masyvo duris reiktų atsižvelgti į tai, jog keičiantis vidaus patalpų drėgmei ir temperatūrai durų matmenys gali šiek tiek keistis. 

Taip pat natūraliai atrodo ekofaneruotės durys, kurių paviršius dengtas natūralia medienos lukšto plėvele. Tai leidžia išvengti medienos šakų paviršiuje, deformacijų, bet išgauti visiškai identišką įvairių medienos rūšių vaizdą.

ekofaneruotes-durys_logo

Ekofaneruotės durys.

Praktiškos yra MDF durys, dengtos įvairių rūšių specialiomis polipropileno plėvelėmis, kurių spalvų, raštų, storio įvairovė itin didelė. Polipropilenas yra speciali sintetinė derva, kuri yra visiškai saugi žmonėms, net ir alergiškiems. Ši medžiaga jau seniai naudojama farmacijos, medicinos ir maisto pramonėje. 

Neperseniausiai rinkoje atsirado atsparios durys dengtos emale, kurios itin tinka drėgnesnėms patalpoms – vonios kambariui, virtuvei.

klasikines-durys

Klasikinio stiliaus emale dengtos durys.

Durų varčia gali būti užpildyta MDF, akytu kartonu, putplasčiu ar kita medžiaga, taip pat varčia gali būti iš presuotų medienos plokščių, masyvo. 

duru-uzpildas

Vidaus durų varčios užpildas parenkamas pagal durų funkciją.

 

Rankenų, vyrių pasirinkimas „Geriausių durų“ salone toks platus, kad, kaip sako jo vadovas, sunku išvardyti visus gamintojus – tai populiariausi Europos gamintojai iš Italijos, Lenkijos, Portugalijos, Švedijos Ir kitų šalių. Kainų požiūriu durų rankenos, vyriai ir kiti mechanizmai irgi labai įvairūs.

„Suprantu, kad sudėtinga pasirinkti, bet mūsų konsultantai patars, ras jums tinkamiausią variantą ir sukomplektuos reikiamą furnitūrą“, - sako Jan Šimkovič ir priduria, kad geriausias sprendimas randamas gyvai, užsukus į bet kurį „Geriausių durų“ saloną.

Vidaus durų montavimas

Vidaus duris patariama išsirinkti tuomet, kai jau nudažytos sienos ir sudėtos grindys, šių durų montavimas turėtų būti vienu iš paskutiniu remonto ar buto įrengimo darbų. Montuojant duris pirmiausia surenkama staktos dėžutė.

vidaus-duru-pjuvis

Vidaus durų pjūvis.

Atkreipkite dėmesį, ar meistrai staktą su siena sujungia tik montavimo putomis, ar naudoja specialius  inkarinius staktų varžtus ar bent medvaržčius. Jeigu stakta įtvirtinama tik montavimo putomis, yra pavojus jog ilgainiui durys išsiklaipys, ypač dažnai varstomos. Vidutiniškai durims pakanka 3 inkarinių varžtų kiekvienoje vertikalioje staktos pusėje: 10 cm nuo viršaus ir apačios ir vieno per staktos vidurį.

vidaus-duru-sujungimas-su-siena

Durų staktos sujungimas su siena inkariniais varžtais.

Tad, kaip sako dizainerė, pasirinkti tinkamas duris yra dalis darbo, kitą dalį lemia profesionalus durų sumontavimas. „Geriausios durys“ salonuose rasite ne tik platų durų asortimentą, profesionalų konsultacijas, bet ir montavimo rekomendacijas ir meistrų kontaktus.

Informacija parengta bendradarbiaujant su UAB „Geriausios durys“, gamintojų nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Vedantieji

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2023

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Pamatų apšiltinimas

Kaip apšiltinti pamatus, pamatų šiltinimas polistireniniu putplasčiu, skandinaviškas pamatų šiltinimas

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: