Namo statyba iš blokelių
Atnaujinta: 2024-07-10

Namų statyba iš blokelių pagreitino procesą lyginant su statyba iš plytų. Atsirado naujų medžiagų, kurios sumažino blokelių svorį ir statybą padarė paprastesne. Namas iš blokelių daugeliu atvejų laikomas mūriniu namu ir turi tas pačias savybes kaip namas iš plytų. Taip pat populiarėja namai iš blokelių, kurie sudaryti kaip liktiniai klojiniai monolitinio betono užpildui.

Namo statyba iš blokelių

Namo iš blokelių statybos kaina nėra smarkiai mažesnė ar didesnė nei statyba iš kitų medžiagų. Konstruktyvo kaina sudaro apie 20 procentų namo statybos sąmatos. Mažaaukštėje statyboje namai iš blokelių pasirenkami, kai reikia geros garso izoliacijos. Sienų masė yra pagrindinė atitvara stabdanti išorės garsus. Taip pat blokeliai yra puiki statybinė medžiaga daugiaaukštei statybai. Blokelių sienas galima drąsiai dengti sunkia gelžbetonine pertvara, kuri taip pat gerai slopina garsus tarp aukštų.

Sieninių blokų šilumos izoliacinės savybės nėra labai svarbios, nes bet kokiu atveju įrengiama papildoma šilumos izoliacija. Renkantis iš gausios blokelių pasiūlos, svarbios jų savybės yra tos, kurios supaprastina logistiką ir montavimą.


Namo iš blokelių projektavimas

Architektūriniai namo iš blokelių sprendimai yra neriboti. Nors pastaruoju metu, išaugus projektavimo kainoms, dažniau renkamasi kartotiniai projektai. Projektuoti namų kvartalą iš blokelių dar paprasčiau. Padarius vieną projektą, jis atkartojamas kituose sklypuose. Dažniausiai tokiuose projektuose sklypas išlyginamas, atstumai tarp namų panašūs.

Projektuojant individualiai, reikia atsižvelgti į sklypo reljefą, medžius, kitus pastatus, saulės judėjimo trajektoriją ir vyraujančią vėjo kryptį.

Jei name numatomos didesnės erdvės, bus dideli vitrininiai langai, reikėtų atidžiau įvertinti blokelių gniuždomąjį stiprį. Tokiu atveju blokelio pasirinkimas labai priklausys nuo namo konstrukcijų projektuotojo, kuris apskaičiuos apkrovas. Blokelio gniuždomasis stipris yra svarbi savybė.

 

Pamatai namui iš blokelių

Namui iš blokelių reikalingi stiprūs pamatai. Kiek lengvesni pamatai gali būti vadinamiesiems putbetonio blokeliams. Dažniausiai namui iš blokelių įrengiami poliniai rostverkiniai, juostiniai pamatai. Populiarėja plokštuminiai pamatai. Prieš pasirenkant pamatų tipą ir juos įrengiant, būtina atlikti geologinius grunto tyrimus. Atlikus grunto tyrimus jau galima išsiaiškinti, kokiame gylyje yra gerai laikantys apkrovas gruntai, kokie pamatai bus tinkamiausi pagal numatomas apkrovas.

Taip pat labai svarbu išsiaiškinti, kokiame gylyje yra gruntiniai vandenys. Kokia gruntinių vandenų dinamika, ar nebūna stovinčio vandens po liūčių. Tai leis suprasti, ar sklype reikia drenažo. Kartais tenka matyti, kad labai geroje vietoje esančiuose sklypuose nieko nestatoma, nes juose drenažo įrengimas labai brangiai kainuoja ar jo net neįmanoma padaryti dėl gretimų sklypų nuosavybės.

 

Poliniai pamatai su rostverku blokiniam namui

Pamatas blokinam namui įrengiamas iš polių, kurie remiasi į laikančius gruntus. Tokie pamatai rekomenduojami, jei viršuje yra silpni gruntai. Praėjus per silpnus ar technogeninius gruntus, polis remiamas į stiprius, laikančius gruntus. Polio gylį ir atstumus tarp polių apskaičiuoja projektuotojas. Polio skersmuo gali būti nuo 25 iki 60 centimetrų. Poliai betonuojami paliekant išlindusią vertikalią armatūrą, kuri bus jungiama su rostverko armatūra.

Jeigu reikia, prie pamatų juostos nuimamas silpno grunto sluoksnis ir vietoj jo pilamas žvyro sluoksnis, kuris sutankinamas. Žvyro sluoksnio storis priklauso nuo silpno grunto storio. Ant sutankinto žvyro dedamos ekstruzinio polistirolo plokštės. Ant polistirolo plokščių montuojami klojiniai rostverkui. Dabar populiarėja liktiniai klojiniai, dažniausiai iš betoninių blokelių. Betoniniais blokeliais prekiauja AB "GKG-3"

Betoniniai blokeliai pamatams
Polinis rostverkinis pamatas iš GKG 3 betoninių blokelių. Spauskite saugią aktyvią nuorodą betoniniai blokeliai pamatams ir susisiekite su GKG 3 pardavimo skyriumi.

 

GKG 3 betoniniai blokeliai pamatams būna 20, 25 ir 30 cm pločio. Blokeliai tuščiaviduriai, tarpusavyje dažniausiai nemūryjami. Išbetonavus polius projektuotojo numatytame gylyje ir numatytais atstumais, parengiamas paviršius blokelių sudėjimui. Nuimamas dirvožemis, technogeninis sluoksnis. Pilamas žvyras ir sutankinamas. Ant sutankinto žvyro dedamas ekstruzinis polistirolas, ant kurio montuojami blokeliai. Vertikali polių armatūra sujungiama su horizontalia armatūra, kuri dedama į blokelių vidų. Blokeliai užpilami betonu ir gaunamas armuotas monolitinis rostverkas.

 

Juostiniai pamatai blokiniam namui

Namui iš betoninių blokelių gali būti įrengiami juostiniai pamatai. Juostinių pamatų įgilinimas gali būti įvairus, priklauso nuo grunto. Silpniems gruntams gali būti įrengiami gilūs juostiniai pamatai - rūsiai. Tačiau dažniausiai juostiniai pamatai įgilinami apie 1,5 metro. Juostiniai pamatai gali būti daromi iš pamatinių blokelių arba iš laikinų klojinių. Blokeliai dažniausiai naudojami betoniniai, tuščiaviduriai ir tarnauja kaip liktiniai klojiniai. Į blokelių vidų dedama armatūra ir užpilama betonu.

 

Plokštuminiai pamatai blokiniam namui

Sparčiai populiarėja plokštuminiai pamatai. Plokštuminis pamatas gera išeitis, jei sklypo plote yra silpnas gruntas. Plokštinių pamatų Apkrovos tolygiai pasiskirsto per visą plotą ir namo poslinkiai, net esant silpnam gruntui, neįmanomi. Pamatai liejami ant izoliacinių plokščių ir tai leidžia išvengti šilumos tiltelių. Nereikia atskirai šiltinti pačių pamatų, šiltinimas būna per visą užstatytą plotą.
Įrengiant plokštuminius pamatus iš karto atvedamos inžinerinės komunikacijos. Išvadai išeina pro grindis ir iš čia paskirstomi po patalpas.

Plokštuminiai pamatai dažniausiai įrengiami nuėmus viršutinį augalinį ar technogeninį sluoksnį ir užpilant žvyro sluoksnį, kuris gerai sutankinimas. Ant sutankinto žvyro sluoksnio suklojamos polistireninio putplasčio plokštės.

Plokštuminiams pamatams įrengti gali būti panaudotos specialios IZODOM pamatinės plokštės, kurios supjaustomos pagal konkretų projektą. Plokštuminiams pamatams naudojamos plokštės turi specialius bortelius, kurie tarpusavyje susijungia perdengiant siūles. Yra skirtingų tipų blokelių, plokščių kurios skirtos įrengti tvirtą karkasą - liktinius klojinius. Yra vidiniai ir išoriniai kampai.

Plokštuminiai pamatai namui iš blokelių

Plokščių išdėstymas trunka apie 3 dienas. Gaunama pamatų konstrukcija su tvirtais šoniniais bortais betonavimui. Sudėjus armatūrą ir išvedžiojus inžinerinius tinklus bei grindinio šildymo vamzdelius, užpilamas betonas. Pamatų įrengimo procesas paspartėja labai ženkliai. Spauskite saugią aktyvią nuorodą pamatų plokštės ir susisiekite su IZODOM specialistais.

 

Betonui sukietėjus ir išgarinus didesnę dalį drėgmės, galima mūryti blokelius. Didelis privalumas, kad plokštę galima kloti nuo 50 centimetrų gyliu, kas gerokai sumažina žemės darbus.

 

Statybiniai blokeliai

Lietuvos rinkoje yra apie 20-30 pavadinimų įvairiomis technologijomis pagamintų blokelių. Pagal tai, iš kokių medžiagų pagaminti, statybinius blokelius galima skirstyti į:

  • Silikatiniai blokeliai;
  • Akytojo betono blokeliai;
  • Keramzitbetonio blokeliai;
  • Betono blokeliai;
  • Keraminiai blokeliai;

Taip pat atsiranda naujų blokelių, kurie pagaminti liktinių klojinių principu: blokeliai montuojami, dedama armatūra ir užpilama betonu. Dažniausiai tai yra:

  • Polistireninio putplasčio blokeliai, naudojami kaip liktiniai klojiniai;
  • Medžio drožlių tuščiaviduriai blokeliai, naudojami kaip liktiniai klojiniai;

Reikalavimai statybiniams blokeliams nurodyti „Reglamentuojamų statybos produktų sąraše", patvirtintame LR Aplinkos ministro 2015 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. D1-80. Visiems blokams reglamentuojami rodikliai nurodyti standartuose pagal produktų paskirtį, kai kuriems papildomai nurodytas atsparumas šalčiui.

SVARBU

Nors visoms išorinėms atitvaroms taikomi tie patys statybos reglamentų reikalavimai, tradicinių blokelių savybės priklauso nuo pačių gaminių, o nestandartinių gaminių savybės gali labai varijuoti, priklausomai nuo naudojamų skirtingų medžiagų ar jų komponentų.

Renkantis blokelius, svarbiausios yra jų fizikinės savybės, t. y., tvirtumas, garso izoliavimas, vandens įmirkis, ilgaamžiškumas, mikroklimatas, šiluminė varža. Suprantama, labai svarbi ir kaina.

 

Statybinių blokelių tvirtumas

Tvirtumas arba atsparumas gniuždymui - fizikinė savybė, reikalinga kad sienos atlaikytų apkrovas, perdangas, stogą, netrūkinėtų. Sienų blokai iš esmės privalo būti ir konstrukciniais, ir termoizoliaciniais gaminiais.

Tvirtumas labai susijęs ir su statybos kaina. Kuo tvirtesni blokeliai, tuo mažiau reikia išleisti pinigų tvirtinimams, gelžbetoniniams žiedams ir t. t. Tvirtumas vadinamas stipriu gniuždant ir matuojamas N/kv.mm arba Mpa. Kuo jį apibūdinantis skaičius didesnis, tuo blokas tvirtesnis.

Specialistai rekomenduoja laikančiąsias sienas mūryti iš stipresnių nei 3 N/kv.mm blokelių. O kitus blokelius naudoti gelžbetonio karkaso užpildymui. Tokiu atveju jie laiko tik vieno aukšto blokelių svorį. Taip statomi daugelis daugiabučių namų. Jeigu namas suprojektuotas su dideliais langais, rekomenduotina rinktis arba tvirtesnius blokelius, arba plytas.

Akytbetonio tvirtumas - nuo 1,1 iki 5, keramikos - nuo 7,5 iki 15, keramzitbetonio - nuo 3 iki 5, silikato - nuo 10 iki 20, betoninių 10- 15.

SVARBU

Kuo blokas tvirtesnis, tuo jis šaltesnis, o tvirtumui mažėjant didėja šiluminė varža.

Nereikėtų aklai tikėti deklaracijomis, kad „X blokas yra ir tvirtas ir šiltas". Jis, aišku, už kažką bus šiltesnis ir už kažką tvirtesnis, bet iš esmės dažniausiai tai būna vidutinis lygis, nes tvirtumas ir šiltumas blokuose yra atvirkščiai proporcingi.

Rekomenduojama rinktis arba tvirtus, arba šiltus blokus. Pasirinkus vidutinioką, t. y. vidutinių tvirtumo ir šilumos varžos parametrų, statyba bus gerokai brangesnė nei iš kitų blokelių. Reiktų atkreipti dėmesį, kad akytbetonio, keramikos ir keramzitbetonio blokų kaina priklauso nuo tvirtumo. O silikatinių blokelių, nesvarbu ar 10, ar 17 N/kv.mm, kaina ta pati, taigi, verta pirkti tvirtesnius.

 

Statybinių blokelių garso izoliacija ir šiluminė inercija

Dabartiniame triukšmo pasaulyje labai svarbu namuose atsiriboti nuo aplinkos triukšmo, norisi tylos ir ramybės. Taigi džiugu, kad daugėja būsimų namų savininkų, besidominčių blokelių garso pralaidumu.

Garsas yra inoringa fizikinė savybė, ji taip paprastai kaip šiluminė varža neapskaičiuojama, kartais sudėjus dvi vienodas medžiagas garso izoliacija lieka toks pat.

Geriausiai blokų garso laidumą rodo bandymai atlikti su viena medžiaga (ne su sumuštiniais, nes juose rezultatui didžiulę įtaką turi komplektuojamųjų medžiagų ir statybos kokybė). Taip pat iš fizikos žinome, kad kuo medžiaga tankesnė, tuo geriau izoliuoja triukšmą. Garso izoliavimas taip pat priklauso ir nuo blokų storio, pavyzdžiui, 24 cm blokelis izoliuos kur kas geriau nei 12 cm.

SVARBU

Renkantis blokus vidinėms pertvaroms atkreipkite dėmesį į jų tankį ir storį: kuo šie parametrai didesni, tuo geresnis bus garso izoliavimas.

Nuo tankio priklauso ir šiluminė inercija. Šiluminė inercija - tai gebėjimas kuo ilgiau išlaikyti pastovią kambario temperatūrą, neatsižvelgiant į lauko temperatūros svyravimus. Kuo blokelis tankesnis, tuo šiluminė inercija didesnė: žiemą ne taip greitai atvėsta kambariai, o vasarą ne taip greitai prikaista.

Namo sienų ilgaamžiškumą apsprendžia ir blokelių atsparumo šalčiui markė, kuri reiškia, kad po tam tikro laiko sienos tvirtumas nepasikeis: jei atsparumo šalčiui markė F50, konstrukcijos ilgaamžiškumo trukmė apie 100 metų, jei F25 - apie 25 metus. Pagal šį parametrą lyderiai yra keramzitiniai ir silikatiniai blokai, jų atsparumo šalčiui markė - F50.

Atsparumo šalčiui markė yra privalomas nurodyti visų blokelių parametras.

 

Statybinių blokelių vandens įgeriamumas ir drėgmė

Vandens įgeriamumas svarbus keliais aspektais: ir namą statant, gyvenant jame. Namą statant svarbu, kad blokeliai įgertų drėgmę, nes jeigu neįgers drėgmės, nesukibs su mūrijimo skiediniu.

Tačiau reikia, kad blokeliai neįgertų drėgmės per daug, nes tada, pastačius sienas, norint atlikti šiltinimą ir vidaus apdailą, reiktų laukti apie pusę metų, kol blokeliai drėgmę išgarins. Arba ją dirbtinai garinti, džiovinti.

Namuose gyvenant svarbu, kad kambariuose būtų optimali 40-60 proc. drėgmė. Jeigu blokeliai įgeria daug drėgmės, kambariuose bus per sausas oras. Nors dabartinėje statyboje blokelių mūras būna gana sandariai atskirtas tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Labai abejotina, ar blokelių vandens įgeriamumas turės didelę įtaką namo eksploatacijai.

Iš esmės visi blokai normaliomis sąlygomis palaiko optimalią santykinę oro drėgmę patalpose. Kadangi akytbetonio blokeliai pasižymi didesniu vandens įgeriamumu, bet yra laidesni vandens garams, statant namo sienas iš akytbetonio, jei blokeliai sudrėksta, rekomenduotina drėgmės "neuždaryti" po apdaila, o palaukti, kol ji išgaruos. Akytbetonio blokeliai, mirkomi vandenyje, įgeria daugiau kaip 50 proc. vandens, tuo tarpu kitų blokų įmirkis svyruoja apie 16-19 proc.

 

Tradicinių sienų medžiagų šiluminių techninių dydžių projektinės vertės

Pavadinimas

Akytbetonis 30 cm D-600

Keramika 25 cm

Keramzitbetonis

25 cm (3 ir 5 Mpa)

Silikatiniai blokeliai

M18 cm

Blokų storis, m

0,30

0,25

0,25

0,18

Blokų šilumos laidumo koef. λ10

0,11

0,19

0,18-0,28

0,67

Pataisos koeficientas Δλ

0,02

netaikoma

netaikoma

netaikoma

Projektinis šilumos laidumo koef. λds

0,13

0,19

0,18-0,28

 

0,67

Bloko šiluminė varža R (kv.m K/W)

2,30

1,31

1,39-0,89

0,26

Polistireninio putplasčio EPS70 storis, m

0,13

0,17

0,15

0,19

Polistireninio putplasčio EPS70 šilumos laidumo koef. λ10

0,039

0,039

0,039

0,039

Pataisos koeficientas Δλ

0,002

0,002

0,002

0,002

Projektinis šilumos laidumo koef. λds

0,041

0,041

0,041

0,041

Termoizoliacijos šiluminė varža R

3,17

4,15

3,66

4,63

Papildoma šiluminė varža R

0,27

0,27

0,27

0,27

Sienos šiluminė varža R

5,74

5,73

5,32 - 4,82

5,16

Sienos storis, m

0,43

0,42

0,40

0,37

Ši lentelė buvo sudaryta, kuomet sienų šiluminės varžos reikalavimas buvo 5, bet ji akivaizdžiai iliustruoja išorės konstruktyvo medžiagų įtaką šiluminei varžai. Kokį variantą rinktis - geresnių termoizoliacinių savybių blokelius, storesnį termoizoliacijos sluoksnį ar abu variantus - kiekvieno savininko apsisprendimas.

 

Statybinių blokelių šiluminė varža

Iš fizikinių savybių šiuo metu individualių namų savininkus labiausia domina blokelių tvirtumas ir šilumine varža. Tik reikėtų žinoti, kad tvirtumo reikalavimas taikomas tik blokams. O šiluminę varžą reikia skaičiuoti blokų su šiltinimu, nes bloką, kurio šiluminė varža būtų lygi 8,33 rasti bus neįmanoma.

Taip pat labai svarbu skaičiuojant sienos šiluminę varžą pridėti šilumos laidumo koeficiento pataisą akytam betonui ir termoizoliacinėms medžiagoms (STR 2.01.03:2009 „Statybinių medžiagų ir gaminių šiluminių techninių dydžių projektinės vertės").

Šilumos varža priklauso nuo tūrio svorio, kurį lemia gaminio tuštymės ir medžiagos masės porėtumas. Gerinant bloko šilumos varžą, yra svarbu tinkamas tuštumų išdėstymas. Jų išdėstymo kryptis orientuota statmenai šilumos srautui, praeinančiam per blokų mūrą. Tuomet šilumos srauto kelias tarp vidinio ir išorinio bloko paviršiaus žymiai ilgesnis ir šilumos perdavimas per bloką sumažėja. Vidutinis keraminio bloko šilumos laidumas λ yra apie 0,19 W/mK, paprastos pilnavidurės plytos 0,81 W/mK. (λ - dydis, kuris charakterizuoja medžiagos sugebėjimą paskirstyti šilumą, t. y. perduoti, cirkuliuoti, išspinduliuoti). Bloko šilumos varža R= d/λ, kur d - medžiagos storis.

Dažnai pardavėjai nenurodo pačių blokelių šilumos varžos, o vartotojai žino, kad kuo jis didesnis, tuo geriau. Tačiau gamintojai ir pardavėjai nurodo šilumos laidumo koeficientą λ. Žinant šilumos laidumo koeficientą, varžą apskaičiuoti labai paprasta. Prie šilumos laidumo koeficiento reikia pridėti pataisą 0,02 ir blokelio storį metrais padalyti iš gauto skaičiaus. Pavyzdžiui, blokelio storis yra 30 cm, deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas 0,16. Tai 0,16+0,02=0,18. 0,3 m dalijame iš 0,18. Gausime šiluminę varžą, lygią 1,67. Tradicinių sienų medžiagų šiluminių techninių dydžių projektinės vertės nurodytos STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas"

Šilumos laidumo koeficiento bandymai atliekami laboratorijoje. Joje gaunamas skaičius yra toks, lyg ta medžiaga visada būtų optimaliose sąlygose. Bet ji naudojama lauke, ją veikia vėjas, šaltis, karštis, drėgmė ir dažniausiai derinyje, o ne atskirai. Todėl, norint įvertinti, koks iš tikrųjų bus šilumos laidumo koeficientas konstrukcijoje, ir pridedama paklaida. Ji priklauso ne tik nuo medžiagos, bet ir nuo konstrukcijos (vėdinamose bus vienokia paklaida, nevėdinamose - kitokia), todėl šis realus šilumos laidumo koeficientas ir vadinamas projektiniu.

Šilumos laidumo pataisos koeficientas Δλ skaičiuojamas termoizoliacinėms medžiagoms.

Papildoma šiluminė varža - tai išorinės ir vidinės sienos paviršių ir vidinio tinko ar kitų medžiagų varža. Jos vertės nurodytos STR 2.01.02:2016.

 

Statybinių blokelių montavimas

Blokeliai mūrijami ant pamatų padėjus hidroizoliaciją. Hidroizoliacija atskiria galimą drėgmės pakilimą per pamatus į sienas. Drėgmės poveikis iš pamatų puikiai matomas senoviniuose pastatuose, kai sienų išorėje skilinėja tinkas ir lupasi apdaila.

 

Pamatai namui iš blokelių

Ant pamatų dedama hidroizoliacija, kuri atskiria blokelius nuo drėgmės kylančios iš pamatų


Pirmoji blokelių eilė svarbiausia, pagal ją lygiuosis kitos blokelių eilės. Statybiniai blokeliai montuojami naudojant betoninį skiedinį arba klijus. Tiesią blokelių liniją užtikrins įtemptos virvelės.
To paties gamintojo statybiniai blokeliai gali būti skirtingų aukščių. Tai leidžia koreguoti sienos aukštį, kai daromos angos langams. Derinant statybinius blokelius su skirtingais aukščiais, galima įrengti langą norimame aukštyje. Virš langų montuojamos sąramos. Sąramos dažnai montuojamos iš tuščiavidurių blokelių įdedant armatūrą ir betonuojant.

langų sąramų įrengimas name iš blokelių

Sąramos įrengimas iš akyto betono blokelių. Akyto betono blokeliai išramstomi. Į suformuotą lovį dedama armatūra ir pilamas betonas

 

Blokeliai gali būti papildomai armuojami, tai suteikia papildomo tvirtumo blokelių sienai. Sienoms angose, kaip pavyzdžiui, durims, langams, dažnai reikia papildomo vertikalaus armavimo. Kai kurie blokelių gamintojai įrengia specialias angas armavimui pilnaviduriuose blokuose. Paprasčiau vertikalią armatūrą sudėti tuščiaviduriuose blokuose.

Ant blokelių sienos įrengiamas betoninis armuotas monolitinis žiedas. Žiedas perima vertimo jėgas, kurias sukuria stogas. Ant betoninio žiedo dedamos gelžbetoninės plokštės, murlotas šlaitiniam stogui. Murlotas tvirtinamas prie betoninio žiedo.

Blokelių pjaustymas

Renkantis statybinius blokelius svarbu, kad jie būtų lengvai pjaustomi. Akyto betono, keramzitbetonio, medžio drožlių, polistireninio putplasčio blokeliai lengvai pjaustomi pjūklais. Betoninius, silikatinius, keraminius blokelius reikės pjaustyti diskiniais pjūklais su deimantiniais diskais.

 

Statyba iš betoninių blokelių

Betoniniai blokeliai ne itin vertinami sienų statyboje. Aukštas atsparumas gniuždymui, adekvati kaina, lengvas montavimas daro statybą iš betoninių blokelių labai patrauklią. Betoninių blokelių tipų yra įvairių, tai leidžia juos panaudoti mažaaukštėje ir daugiaaukštėje statyboje. Dažniausiai mūrijant sienas naudojami 20 centimetrų pločio blokeliai.

Mažaaukštėje statyboje dažniausiai naudojami tuščiaviduriai betoniniai blokeliai. Tuščiaviduriai betoniniai blokeliai gali būti su dugnu ir be dugno. Mūrijant sieną iš tuščiavidurių blokelių be dugno, galima įrengti monolitinę betoninę sieną užpildžius vidų betonu ir sutvirtinant vertikalia bei horizontalia armatūra. Tuščiaviduriuose blokeliuose patogu pravedžioti inžinerines komunikacijas.

Taip pat naudojami pilnaviduriai betoniniai blokeliai. Iš pilnavidurių betoninių blokelių galima mūryti daugiaaukščių namų sienas. Pilnavidurių blokų gniuždomasis stipris - 15 N/mm2

Statyba iš betoninių blokelių

Betoninių blokelių siena atspari gniuždymui, gerai sulaiko garsą. Spauskite saugią aktyvią nuorodą betoniniai blokeliai sienoms ir susisiekite su GKG3 pardavimo skyriumi.


Statyba iš termoblokelių

Termoblokeliais vadinami polistireninio putplasčio blokeliai. Blokeliai suneriami tarpusavyje, dedama armatūra ir, surinkus sieną, užpildoma betonu. Putplasčio blokeliai yra kaip liktiniai klojiniai, leidžiantys įrengti tvirtą monolitinę betoninę konstrukciją su apšiltinimu.

IZODOM yra ICF polistireninio putplasčio blokeliai, su kuriais nesunkiai pasiekiama A+ ir A++ energetinio efektyvumo klasė. Galima statyti gyvenamuosius, komercinės paskirties namus, sandėlius. Blokeliai tarpusavyje neklijuojami, tarpusavio kontaktas itin standus, eliminuojami šilumos tilteliai. Blokelių yra kelių tipų, taip pat specialių, skirtų vidiniams ir išoriniams kampams.

Namo statyba iš putplasčio blokelių

Per išėmas suneriami blokeliai leidžia juos sudėti itin tiksliai ir standžiai. Namo sienas galima pasistatyti savarankiškai, turint vidutinius statybinius įgūdžius. Vieno aukšto namą galima sudėti per 5 dienas. Sauskite saugią aktyvią nuorodą namo statyba iš poliuretano blokelių ir susisiekite su IZODOM specialistais.

 

Statyba iš keraminių blokelių

Keraminiai blokeliai turi didelį atsparumą gniuždymui, jie tinka mažaaukštei ir daugiaaukštei statybai. Geros garso izoliacinės savybės, atlaiko daug šalčio ciklų. Keraminių blokelių savybės gali skirtis priklausomai nuo naudojamos molio žaliavos. Keramikos gaminiai daugiau jautrūs šalčio ir šilumos ciklams. Keraminiai blokeliai degami krosnyse, kur būna iki 1300 laipsnių C. Renkantis keraminį blokelį reikėtų atsižvelgti į matmenų paklaidą. Kuo bus mažesnė matmenų paklaida, tuo mažiau reikės vargti su vidaus apdaila.

Keraminiai blokeliai turi tuštumėtas skyles, kas mažina blokelių svorį. Atsparumas gniuždymui apie 15 N/mm2 ( MPa)

Statyba iš keraminių blokelių

Keraminiai blokeliai - vieni iš tvirčiausių.

 

Statyba iš akytbetonio blokelių

Akytbetonio blokeliai gaminami iš cemento, kvarcinio smėlio ir kalkių. Proceso metu susidaro oro burbuliukai, poros. Tai pagerina blokelio šilumos izoliacines savybes. Akytojo betono blokai lengvi ir lengvai pjaustomi.

Akyto betono siena puikiai atlaiko didelius svorius. Ant akyto betono blokelių sienos galima dėti gelžbetonines perdangas. Akyto betono sienos atsparumas gniuždymui - nuo 3 N/mm2. Iš akytbetonio blokelių galima statyti namus iki 3 aukštų. Kai akytbetonio blokeliai naudojami kaip gelžbetoninio karkaso užpildas, aukštis nėra ribojamas.

Statyba iš akytbetonio blokelių

Akytbetonio blokeliai mūrijami naudojant klijus. Gaunama plona ir gerai sutvirtinanti sieną siūlė. Taip pat susidaro mažesni šilumos tilteliai. Gali būti naudojamas papildomas armavimas.

 

Statyba iš silikatinių blokelių

Silikatiniai blokeliai gaminami iš smėlio, kalkių ir vandens. Gamybos procese silikatiniai blokeliai presuojami autoklave įgydami didelį atsparumą gniuždymui. Atsparumas gniuždymui - apie 15 N/mm2. Silikatinius blokelius galima naudoti daugiaaukštėje ir mažaaukštėje statyboje, gerai garsą izoliuojančioms pertvaroms.

Statyba iš silikatinių blokelių

Silikatiniai blokeliai puikiai tiks pastatams, kur suprojektuoti ilgi tarpatramiai

 

Statyba iš keramzitbetonio blokelių

Keramzitbetonio blokeliai gaminami iš keramzito granulių, cemento ir vandens. Gauta masė formuojama vibropresuose. Gaunamas lengvas, garams laidus ir vidutinio tvirtumo statybinis blokelis. Sienoms dažniausiai naudojami 5 N/mm2 atsparumo gniuždymui blokeliai.

Keramzitbetonio blokelių gamintojų asortimente būna pilnaviduriai blokeliai sienoms ir pertvaroms, U formos blokeliai monolitiniam žiedui, sąraminiai blokeliai, pamatiniai blokeliai. Blokeliai pasižymi geromis garso izoliacinėmis savybėmis. Blokeliai lengvai pjaustomi specialiu rankiniu pjūklu.

Blokeliai neįgeria drėgmės ir jau po kelių savaičių galima dėti apdailinius tinko sluoksnius. Blokelių matmenys tikslūs, reikės gana plono tinko sluoksnio. Tai priklauso ir nuo mūrininko kvalifikacijos.

 

Statyba iš keramzitbetonio blokelių

 

Mūrijama dažniausiai specialiais mūrijimo mišiniais, naudojamos speciali mūrijimo dėžė.

 

Statyba iš pjuvenų blokelių

Medžio pjuvenų blokeliai gaminami iš medienos dalių, pjuvenų maišant su vandeniu ir betonu. Pjuvenų blokeliai veikia kaip liktiniai klojiniai į jų vidų pilamas betonas. Mūrijant namą iš betono pjuvenų blokelių gaunama gera garso izoliacija.

Blokeliai lengvai pjaustomi, lengvai sudedami.

Namo iš skiedrinių blokelių statyba

Blokeliai iš pjuvenų gali būti naudojami pagrindinėms sienoms ir pertvaroms.

 

Šlaitinio stogo įrengimas name iš blokelių

Mažaaukštėje statyboje populiariausias šlaitinis stogas. Mansarda arba palėpė - tai papildomos erdvės, dažniausiai panaudojamos miegamiesiems. Šlaitinio stogo gegnės remiamos į murlotą, kuris įtvirtinamas ant viršutinio monolitinio betoninio vainiko.

Stogo įrengimas namui iš blokelių

Pakeltas mansardinis aukštas sukuria papildomą plotą po šlaitiniu stogu.

 

Namo iš blokelių šiltinimas

Vien iš blokelių namo apšiltinimo nepakaks. Blokelis yra tik sudėtinė šiltinimo dalis. Šiltinama blokelių siena polistireniniu putplasčiu ir akmens vata. Gali būti klijuojamas/tinkuojamas fasadas ir gali būti ventiliuojamas fasadas.

Šiltinimui dažniausiai naudojamas pilkasis polistireninis putplastis kuris 10- 15 procentų šiltesnis nei baltas polistireninis putplastis. Polistireninis putplastis klijuojamas ant sienos ir tvirtinamas smeigėmis.

Polistireninį putplastį geriau nedengti tamsiomis spalvomis. Saulė labiau kaitina tamsią spalvą, labiau įkaista polistireninis putplastis ir jis gali deformuotis.

 

Namo iš blokelių šiltinimas polistireniniu putplasčiu

Pilkasis fasadinis polistireninis putplastis (neoporas) gaminamas su grafitu.

Iš akmens plokščių šiltinama klijuojant arba įrengiant ventiliuojamą fasadą. Akmens plokštės laidžios orui, dėl to išorėje tvirtinamos vėjo izoliacinės plokštės.

Namo iš blokelių šiltinimas akmens vata

Blokelių mūras gali būti šiltinamas akmens vatos lamelėmis. Ant lamelių galima tinkuoti.

Namo iš blokelių šiltinimas poliuretano putomis

Įrengus karkasą sieną iš blokelių galima apšiltinti naudojant poliuretano putas.

 

Namo iš blokelių vidaus apdaila

Iš blokelių pavyksta sumūryti lygią sieną ant kurios nereikia daug tinkuoti. Galutinis išlyginimas gali būti tinmkuojant ir įrengus gipskartonio apdailą.

Sienų iš blokelių tinkavimas

Ant blokelių mūro pravedami laidai. Greičiausiai bus užtinkuota mechaniniu būdu. Tinkas maišomas maišyklėse, paduodamas į objektą vamzdžiais ir išlyginamas.

Namo iš blokelių vidaus apdaila

Blokelių siena padengta tinku, sumontuotas karkasas ir bus montuojama gipskartonio siena.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Namo statyba iš blokelių

Namų statyba iš blokelių pagreitino procesą lyginant su statyba iš plytų. Atsirado naujų medžiagų, kurios sumažino blokelių svorį ir statybą padarė paprastesne.

Terasos stiklinimas

Kuriuo momentu reiktų pasirūpinti terasos stiklinimu? Kokie galimi terasos įstiklinimo būdai?

Statybinis gruntas

Statybiniai gruntai, statybinio grunto parinkimas pagal paviršiaus tipą, statybinis gruntas vidaus ir lauko darbams

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Poliuretano putų šiltinimas, poliuretano putų charakteristikos skirtingiems mazgams, kuo skirasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos

Vėjo izoliacinė plėvelė

Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas

Difuzinės plėvelės montavimas

Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?