Grindų įrengimas
Atnaujinta: 2023-10-04

Grindų pagrindo paruošimas, išlyginimas, juodgrindžių įrengimas, grindų betonavimas, apšiltinimas, grindų dangos

Grindų pagrindo išlyginimas

Grindų pagrindas

Konstrukciniu požiūriu grindis ant grunto sudaro šie sluoksniai:

  • Paruošiamasis (juodgrindės) - įrengtas ant grunto ir paskirstantis veikiančias apkrovas;
  • Hidroizoliacinis sluoksnis - trukdantis skverbtis gruntiniam vandeniui ir drėgmei;
  • Šilumos izoliacija - įrengta ant grunto arba perdenginio, sumažinančio šilumos nuostolius per grindis (jei reikalingas įrengiamas ir garso izoliacijos sluoksnis, sumažinantis garso sklidimą per grindis);
  • Tarpsluoksnis - sujungia grindų dangą su žemiau esančiu grindų sluoksniu;
  • Grindų danga - viršutinis grindų sluoksnis, kuris veikiamas eksploatavimo aplinkos.

Šie konstrukciniai sluoksniai įrengiami naudojant atitinkamas medžiagas ir technologijas. Pagal situaciją, numatomas akrovas, grindų dangą ir kitas aplinkybes, grindų konstrukcijoje kai kurių sluoksnių gali ir nebūti.

Standartiškai grindų ant grunto įrengimas prasideda po santechnikos vamzdžių ir elektros kabelio išvedžiojimo, prieš tai grindų plote nukasus dalį grunto (jei jo lygis per aukštas). Esamą pagrindą reikia išlyginti, jame neturi būti didesnių kaip 3-5 cm peraukštėjimų. Ant esamo žemių pagrindo pilamas 10-15 cm storio smulkaus žvyro arba švaraus smėlio sluoksnis, paskleidžiamas ir sutankinamas su vibrovolu. Šis sluoksnis reikalingas dėl stabilumo ir drėgmės izoliavimo.

Juodgrindės

Antras etapas - juodgrindžių įrengimas iš smėlbetonio sluoksnio. Jeigu gruntiniai vandenys žemai, jei padarytas drenažas ir nėra pavojaus, kad drėgmė pasieks apatinį žvyro sluoksnį, galima juodgrindžių atsisakyti. Tačiau jos sukuria lygų ir tvirtą pagrindą apšiltinimo sluoksniui. Kai kas mano, jog įrengdami juodgrindes apsidraudžia nuo graužikų invazijos į šiltinimo sluoksnį. Dar kai kas grindų betonavimą painioja su juodgrindžių įrengimu. Betonavimas - tai pagrindinis grindų „sumuštinio" sluoksnis ant šiltinimo medžiagos (jei tai pirmo aukšto grindys ant grunto). Gi juodgrindės - tik paruošiamasis betono sluoksnis ant grunto.

Ant sutankinto smėlio ar žvyro sluoksnio klojama hidroizoliacinė plėvelė, apsauganti viršutinius šiltinimo sluoksnius nuo vandens ir drėgmės patekimo. Dažniausiai naudojama 200 mikronų storio polietileno plėvelė. Pro ją, kruopščiai lipnia juosta užsandarinant praėjimus, pravedami atvesti elektros, vandentiekio, kanalizacijos ir kiti vamzdžiai.

Juodgrindėms įrengti naudojamas sausas smėlbetonis - mišinys iš smėlio ir cemento. Jis drėkinant sutrombuojamas.

Grindų betonavimas
Juodgrindžių betono sluoksnis sutankinamas drėkinant.

Juodgrindžių betono sluoksnis standartiškai nurodomas apie 10-15 cm storio, jis negali būti mažesnis kaip 8 cm. Jeigu juodgrindės neformuojamos, polistireninio putplasčio plokštės klojamos tiesiai ant sutrombuoto laidaus grunto sluoksnio.

Visi grindų sluoksnių aukščiai turi būti nurodyti techniniame darbo projekte. Konstruktoriai projektuoja tokį galutinės grindų dangos lygį, kad jis būtų maždaug 10-15 cm virš pamato.

Grindų šiltinimas

Nors rinkoje yra daug termoizoliacinių medžiagų, grindų šiltinimui dažniausiai naudojamos polistireninio putplasčio plokštės, nes jos šiltos, atsparios gniuždymui, tvirtos ir kietos bei patogios kloti.

Putų polistirolo šilumos izoliacija grindyse gali būti iš vieno arba dviejų - trijų sluoksnių. Kai šilumos izoliacija daroma iš kelių sluoksnių, jų siūlės, išskyrus grindų pakraščius, neturi sutapti. Atstumas tarp siūlių turi būti ≥ 200 mm. Visus plyšius, pasitaikančius tarp polistireninio putplasčio plokščių, rekomenduojama užkamšyti polistireninio putplasčio atraižomis arba užpildyti montažinėmis putomis.

Grindų šiltinimas
Grindų šiltinimas putplasčiu.

Dėl savo homogeniškos ir uždarų porų struktūros ekstruzinio putų polistirolo plokštės praktiškai neįgeria vandens, yra atsparios užšalimo ir atšalimo ciklams, pasižymi geromis šiluminėmis savybėmis λd= 0,035-0,037 W/mK, nebijo tiesioginio sąlyčio su gruntu ir atlaiko dideles apkrovas (≥300 kPa).

Kad iš viršaus į polistireninį putplastį arba į jo siūles neprasiskverbtų betonas ar skiedinys, šilumos izoliacija iš viršaus turi būti uždengta skiriamuoju sluoksniu. Skiriamajam sluoksniui gali būti naudojamas specialus krepinis popierius, geotekstilė ar kitos panašios medžiagos.

Svarbu parinkti tinkamo tankio putplastį, kuris atlaikytų apkrovas. EPS 70 plokštės tinka esant grindų apkrovai iki 2100 kg/kv/m, EPS 100 - iki 3000 kg/kv.m.

Grindų betonavimas

Ant šiltinamojo sluoksnio iš polistireninio putplasčio įrengiamas betono sluoksnis. Prieš liejant betoną, plotą reikia armuoti, armavimo tinklelis turi būti vidurinėje ar netoli aptinės betono sluoksnio dalies, negalima jo suguldyti ant šiltinamojo sluoksnio. Betonas gali būti liejamas paruoštas gamykloje arba smėlbetonis, maišomas objekte su Putzmeister maišykle. Jei bus įrengiamas grindinis šildymas per vamzdelius (vandeninis arba orinis), turėtų būti naudojami specialūs betono plastifikatoriai arba fibravimas.

Betono armavimas. Jei pagrindas užtektinai tvirtas, armuojama tinkleliu vienu ar dviem armatūros sluoksniais. Tinklelio paskirtis - perimti sėdimo įtempimus sukietėjusiame betone. 5 - 10 cm storio betono sluoksniui geriausiai tinka metalinis cinkuotas 4-5 mm vielos armavimo tinklas, skirtas perdengimo konstrukcijai sustiprinti, tuo pat ir šildymo kabeliui pritvirtinti. Prie armavimo tinklo kabelis gali būti tvirtinamas plastikiniais dirželiais arba kitu būdu.

Betono liejimas. Ant jau paruošto paviršiaus pilamas betonas, sutankinamas ir išlyginamas liniuote su gulsčiuku. Svarbiausias reikalavimas - kad armavimo tinklas su šildymo kabeliu būtų liejamo betono sluoksnio viduryje. Tam pasitarnauja plastikiniai fiksatoriai. Jeigu skiedinys pilamas karučiu ar reikia judėti po paruoštą užpilti paviršių, pasiruošiami takai iš lentelių, kad nebūtų pažeistas šildymo kabelis ir pasiruoštas tarpas tarp armavimo tinklo ir šiltinimo medžiagos. Prieš liejant betoną išmatuojami ir pažymimi aukščiai palei patalpos perimetrą. Betonas pilamas palei perimetrą ir liniuote sluoksnis lyginamas pradedant nuo kraštų einant link centro.

Išlyginus betoną jis užtrinamas elektrine glaistykle, kad paviršius būtų kietas ir lygus. Jeigu grindų plotas didesnis kaip 36 kv.m, aplink įpjaunamos nuo 30 mm iki pusės sluoksnio gylio kompensacinės siūlės tam, kad betonas džiūdamas galėtų judėti.

Jei betonavimo plotas didesnis nei 36 kv. m. aplink yra įpjaunamos siūlės tam, kad betonas galėtų slankioti, nes džiūdamas jis juda. Galima ir išvengti siūlių, naudojant naujas betono priedus, kurie stabdo judėjimą.

Kai patalpose šilta ir pučia skersvėjai, betonas stingsta daug greičiau nei reikėtų, tad rekomenduojama naudoti priedą, sulėtinantį džiūvimo procesą. Liejant skiedinį ar betoną patalpos temperatūra negali būti žemesnė nei 5 °C bent 3 dienas. Kietėjantis betonas ar skiedinys turi būti apsaugotas nuo skersvėjų ir per greito džiūvimo.

Betono sluoksnio storis priklauso nuo skiedinio tipo ir vamzdelių tvirtinimo būdo. Mažiausias galimas betono ar skiedinio sluoksnio storis virš šildymo vamzdelių - 30 mm, standartiniu atveju - 45 mm.

Juodgrindžių-įrengimas
Šiltinant grindis perimetru prie sienų priklijuojamos putų polistirolo juostos arba specialios tarpinės, jos naudingos šilumos tilteliams eliminuoti ir betono įvaržoms perimti.

Sausosios grindys

Tiek pirmajame aukšte, tiek ant perdangos, ypač pastaruoju atveju, pilti sunkų ir šlapią smėlbetonio bei išlyginamąjį betono sluoksnius ne visada galima, ypač, jei reikia riboti apkrovas ant medinių perdangų. Sunkiam betono pagrindui yra puiki alternatyva - sausosios grindys iš gipskartonio arba gipso plaušo plokščių. Tokia grindų konstrukcija lengva, greitai įrengiama, nėra šlapių procesų, nereikia laukti, kol išdžius betonas. Išlyginamajam sluoksniui gali būti naudojamas lengvų birių medžiagų sluoksnis, ant gipso plokščių gali būti klojama praktiškai bet kuri galutinė grindų danga (apie išimtis - skyriaus pabaigoje). Sausosioms grindims įrengti naudojamos Knauf Brown arba Knauf Brio plokštės.

Knauf Brown yra gipso kartono plokštės su stiklo pluoštu armuota gipso šerdimi, neimpregnuotos. Tinka iki 2 kN koncentruotai apkrovai ir iki 2 kN/kv.m išskirstytai apkrovai. Gyvenamosios paskirties patalpose tokių apkrovų visiškai pakanka, plokštės montuojamos dviem sluoksniais.

Knauf Brio yra monolitinės gipso plaušo plokštės, montuojamos vienu sluoksniu, bet laikančios didesnes apkrovas, impregnuotos, tinkamos drėgnoms patalpoms. Plokštės turi išfrezuotą 35 mm pločio špuntą sujungimui. Ant grindų šios plokštės montuojamos vienu sluoksniu, jungiant jas per klijais suteptą „špuntą" ir papildomai tvirtinant savisriegiais ar kabėmis. Galimos didesnės apkrovos - iki 4 kN ir 4 kN/kv.m, tokios apkrovos yra projektuojamos visų paskirčių (gyvenamųjų ir visuomeninių) pastatų patalpose, biuruose, lengvosios pramonės patalpose, komercinės paskirties, pvz., prekybos patalpose, jei reikia ypatingo gniuždymo stiprio, galima kloti du Knauf Brio sluoksnius.

Sausų grindų įrengimas be betonavimo

Įrengti sausų grindų konstrukciją galima ant bet kokio apkrovas laikančio sauso ir lygaus pagrindo - gelžbetonio perdangos, lagių ir medinių lentų, OSB plokščių, ant termoizoliacijos sluoksnio, ant išlyginančio biraus sluoksnio. Grindų konstrukcijos pasirinkimas priklauso nuo esamos situacijos. Pagrindinė sąlyga - pagrindas turi būti sausas ir lygus.

Jei klojamas termoizoliacijos ar birių medžiagų sluoksnis, tam tikslui patogiausios medžiagos yra grindinės polistireninio putplasčio plokštės ir keramzitas arba specialus vulkaninės kilmės granuliatas Knauf Trockenschuttung PA. Juose patogu išvedžioti grindinio šildymo vamzdyną.

Sausų šildomų grindų schema
Sausų šildomų grindų schema.

Sausosios grindys pasižymi gera smūginio garso izoliacija, nedideliu svoriu, jas įrengiant nėra šlapių procesų, nereikia laukti, kol sukietės betonas. Sausas grindis galima įsirengti patiems, nereikia nei ypatingų įgūdžių bei specialių įrankių.

Sausų grindų montavimas

Sausosios grindys ant grunto

Pirmajame aukšte sausų grindų klojimui ant grunto labai gerai išlyginamas ir sutankinamas gruntas. Ant jo tiesiama hidorizoliacinė polietileno plėvelė, paklojamas termoizoliacijos sluoksnis. Jei reikia, pagrindo išlyginimui gali būti naudojamos specialios granulės (Knauf Trockenschuttung PA) arba keramzitas, rekomenduojama ne mažesnis kaip 2,5 cm sluoksnio storis. Ant išlyginto biraus sluoksnio klojamos plokštės (Knauf Brown arba Knauf Brio), kurios tvirtinamos tarpusavyje, bet ne prie pagrindo, t.y., montuojama plūdrioji grindų pagrindo konstrukcija.

Sausosios grindys gali būti įrengiamos ir ant išbetonuoto pagrindo. Jei jis betonuojamas įrengiant naujas grindis, visvien reikia laukti, kol betonas sukietės ir sausų grindų konstrukcija netenka prasmės. Tačiau pasitaiko atvejų, kai pagrindas yra išbetonuotas anksčiau ir jis nelygus. Tuomet galima patiesti polietileno plėvelę, išlyginti pagrindą sausu barstalu bei sumontuoti sausas grindis. Toks sprendimas patogus tuo, kad nenaudojamos šlapios medžiagos ir nereikia laukti, kol išdžius betonas.

Sausosio grindys ant perdangos

Ant esamo švaraus ir lygaus pagrindo (jei yra plyšių tarp perdangos plokščių, tarp pagrindo ir sienų, juos reikia užlyginti cemento skiediniu), klojama plėvelė - ant gelžbetonio pagrindo 0,2 mm storio polietileno plėvelė, ant medinio pagrindo - garui laidi plėvelė. Tada sienų perimetru pritvirtinama minkšta kompensacinė juosta, kuri izoliuoja garsą.

Jei grindys šiltinamos, klojamos polistireninio putplasčio arba kietos mineralinės vatos plokštės. Jeigu klojamas termoizoliacinis sluoksnis iš polistireninio putplasčio ar šildomų grindų plokštės su konusais grindinio šildymo vamzdeliams įtvirtinti, visada geriau pirma pagrindą išlyginti ir tik po to kloti termoizoliacines plokštes, grindinio šildymo sistemas ir pan.

Pagrindo išlyginimui naudojamos specialios granulės (Knauf Trockenschuttung PA) arba keramzitas, rekomenduojama ne mažesnis kaip 2,5 cm sluoksnio storis.

Sausų grindų pagrindo išlyginimas
Sausų grindų įrengimas - biraus sluoksnio lyginimas.

Ant lygaus termoizoliacinio arba biraus sluoksnio klojamos plokštės (Knauf Brown arba Knauf Brio), kurios tvirtinamos tarpusavyje (Knauf Brown - suklijuojant du sluoksnius, Knauf Brio - jungiant plokštes per špuntus), t.y., montuojama plūdrioji grindų pagrindo konstrukcija.

Knauf Brown plokštės montuojamos dviem sluoksniais, Knauf Brio - vienu. Antras Knauf Brown sluoksnis klojamas skersai pirmojo perstumiant siūles 20-25 cm. Pirmas sluoksnis su antru tarpusavyje suklijuojamas paklotų plokščių paviršių dantyta mentele nutepant PVA klijais. Paklojus abu sluoksnius, plokštės papildomai sujungiamos kabėmis, kad, kol išdžius klijai, vaikštant nejudėtų. Kabių ilgis turėtų būti 14-16 mm (18 mm storio plokštėms), jos neturi išlįsti kiaurai plokštės. Kabės paliekamos plokštėse, traukti lauk jų nereikia.

Sausų grindų plokščių klijavimas
Pirmas Knauf Brown plokščių sluoksnis dantyta mentele padengiamas PVA klijais.

Sausų grindų plokščių tvirtinimas
Kad būtų galima be rizikos vaikščioti kol išdžius klijai, abu Knauf Brown plokščių sluoksniai sujungiami kabėmis.

Ant sausų grindų pagrindo galima kloti beveik visas galutines grindų dangas, tik ant Knauf Brown gipskartonio plokščių negalima klijuoti medienos masyvo ir sluoksniuoto parketo. Ant gipso plaušo plokščių Knauf Brio klijuoti medines dangas galima, bet yra ribojimų: klijuojamos medinės dangos storis negali viršyti 2/3 pagrindo storio. Jei viršija, tuomet reikia rinktis didesnio storio Brio plokštes arba kloti kelis jų sluoksnius.

Elektrinis grindinis šildymas

Sandariuose A++ energinės klasės namuose jau neapsimoka montuoti vandeninio grindinio šildymo vamzdyno, dažnai taip elgiamasi siekiant apsidrausti. Daug paprastesnis yra elektrinis grindinis šildymas, ypač jeigu yra saulės elektrinė. Tokiu atveju prieš klijuojant plyteles ar montuojant galutinę grindų dangą patiesiami elektriniai ar infraraudonųjų spindulių kilimėliai. Naudojant plaukiojančio tipo grindlentes, laminatą, klojamos anglies pluošto (infraraudonųjų spindulių) arba folijos (elektrinio šildymo) plėvelės. Plėvelės klojamos ant specialių šilumą atspindinčių paklotų. Dažniausiai užklojama dalis patalpos grindų, kad būtų vienas grindų lygis, likęs plotas turi būti dengiamas tokio pat storio grindų paklotu.

Šildomų grindų irengimas
Nepaisant nemažų pradinių investicijų, saulės elektrinė ir elektrinis grindinis šildymas - geriausias derinys.

Laminato grindys

Laminatas - daugeliu atvejų yra pigesnė alternatyva natūralioms medinėms grindims. Šiuolaikinių technologijų dėka laminatas savo eksploatacinėmis savybėmis ne tik prilygsta, bet ir pranoksta natūralaus medžio grindis. Laminuotos grindys atsparios dėvėjimuisi, jų nereikia perlakuoti, o nukritęs kietesnis daiktas nepalieka įdubų.

Standartinę laminato lentą sudaro mažiausiai trys sluoksniai. Pirmasis sluoksnis - tas, kurį matome ir kuriuo vaikštome. Jis nėra vientisas, o supresuotas iš kelių. Vienas iš jų - derva apdorota celiuliozė su piešiniu, o jį nuo nusidėvėjimo, chemikalų, šviesos ir temperatūros poveikio saugo kitas permatomos dervos apsauginis sluoksnis. Bendras jų storis svyruoja nuo 0,2 iki 0,9 mm.

Vidurinis sluoksnis - medžio plaušo plokštė. Sluoksnio storis 6-10 mm. Medžio plaušo plokštė gali būti skirtingo tankio. Tankesnė bus tvirtesnė. Galima teigti, kad sunkesnis laminatas yra kokybiškesnis. Šiame sluoksnyje išfrezuojami ir laminato lentas tarpusavyje surakinantys užraktai. Apatinis sluoksnis stabilizuoja visą gaminį. Medžio plaušo plokštė, veikiama drėgmės ir temperatūros, keičia matmenis.

Apatinis sluoksnis mažina šių kitimų įtaką ir išlaiko laminato lentos formą stabilia. Šis sluoksnis gaminamas iš impregnuoto popieriaus, faneros plastiko ar kitų medžiagų. Jo storis 0,1-0,2 mm. Visi sluoksniai tarpusavyje supresuoti. Laminatas gaminamas 5, 6, 7, 8, 9, 10 arba 12 mm storio.

Nors pagal atsparumą dėvėjimui laminatas skirstomas į buitinį - tai 21, 22 ir 23 atsparumo klasės, bei skirtą visuomeninėms patalpoms - 31, 32, 33 ir 34 atsparumo klasės, bet prekybos vietose dažniausiai rasime tik pastarosios klasės gaminius. To priežastis - naujos technologijos leidžia pagaminti vis kokybiškesnį laminatą ir pigiausio žemiausios atsparumo klasės laminato poreikis nyksta.

Ne kiekvienas atskirs, ar patalpoje paklotas tikras medis, ar jį imituojantis laminatas. Kokybiškų raštų pasirinkimas neapsiriboja vien tik medienos imitavimu - galima rasti plytelių, akmens, audinį ar betoną imituojančių raštų. Aukštesnės klasės laminato raštas atkartoja kiekvieną medžio lentos griovelį ar šakelę taip, kad juos galima užčiuopti. Naujausios technologijos sukuria trimatį (gilų) vaizdą. Medžio rievių natūralumo pojūtį sustiprina matinių ir blizgančių paviršių derinimas. Be abejo, šie efektai brangina gaminį, bet vidutiniškai laminatas gerokai pigesnis už natūralų medį. Pirmiausia dėl to, kad didžiąją laminato lentos dalį sudaro presuotos medienos dulkės, gaminamos nenaudojant kokybiškos medienos.

Nebūna idealių medžiagų, tad ir laminatas turi trūkumų. Po laminatu visada būtinas paklotas. Jis kompensuoja paviršiaus nelygumus, iš dalies izoliuoja garsą ir sulaiko pagrindo šaltį. Pakloto storis gali būti nuo 1 iki 6 mm ar net ir daugiau. Kuo storesnis paklotas, tuo daugiau sugeria sklindančio garso, tuo geriau išlygina pagrindo nelygumus. Patartina pirkti lakštinį paklotą, toks yra standesnis, ilgiau tarnaus ir dar papildomai izoliuos garsą. Nepamirškite lipnios juostos pakloto siūlėms užsandarinti. Iš karto neklokite pakloto visame grindų plote, tik tiek, kad užtektų kelioms eilėms lentelių. Taip bus mažesnė tikimybė paklotą pažeisti nukritus įrankiui.

Pakloto klojimas
Paklotas po laminatu atlieka nelygumų eliminavimo, garso izoliacijos funkcijas.

Jeigu pasirinkote paklotą, kuris nėra hidroizoliuojantis, po juo būtina pakloti drėgmę izoliuojančią plėvelę. Ji neleidžia iš pagrindo kylančiai drėgmei susigerti į laminatą. Nemanykite, kad drėgmė išsiskiria tik iš naujai įrengto pagrindo. Drėgmės atsiranda ir senos statybos pastatuose. Hidroizoliacijos nereikia ant medinių ar medžio plokštės pagrindo.

Laminatas - greitai paklojama grindų danga. Nuolat tobulinami užraktai vis lengvina šį procesą. Naujausios kartos jungtys, leidžia jungti po vieną lentą eilėje, kai tuo tarpu ankstesnieji leisdavo surakinti tik visą eilę iš karto. Nepriklausomai nuo užrakto šį darbą gali atlikti ir vienas žmogus. Paprastai laminatas pradedamas kloti nuo patalpos kampo. Klojimo kryptį galite rinktis pagal norimą matyti rašto kryptį. Dažnai gamintojai rekomenduoja kloti laminato lenteles išilgai pagrindinio šviesos šaltinio. Taip mažiau pastebimos sujungimo siūlės.

Laminatas
Vizualiai atskirti aukštos klasės laminatą nuo medienos beveik neįmanoma.

Klojant svarbu palikti tarpus tarp laminato ir sienų bei visų pasitaikančių kliūčių (vamzdžių, kolonų). Jeigu patalpos didelės, reikia palikti siūles išsiplėtimui kompensuoti.

Geriausios grindų dangos

grindų dizainas

Nors grindų dangos pavaldžios mados vėjams, vis dėlto, renkantis grindis savo butui ar namui, geriau vadovautis praktiškais kriterijais, nes grindų danga keičiama ne taip dažnai, kaip keičiasi mados.

Grindų danga - kaip pasirinkti

Grindų kaina. Dažniausias grindų dangos pasirinkimo kriterijus - kaina. Tai iš tiesų svarbu, bet reikia nepamiršti, kad, pavyzdžiui, parketlenčių kaina, priklausomai nuo medienos rūšies, technologinių gamybos ypatumų taip pat nuo dengiamojo sluoksnio medienos storio, apdorojimo būdo, gali svyruoti nuo 40 Eur už kv. metrą iki 120 Eur. Plačiau apie parketlenčių tipus ir struktūrą bei kainas rasite straipsnyje: „Parketlenčių kaina - kodėl taip smarkiai skiriasi

Panašios kainų ribos ir kitų grindų dangų, todėl pirmiausia verta apsispręsti, kiek galite mokėti už kv. metrą ir tuomet jau rinktis pagal kitas reikalingas grindų savybes.

Grindys laikantiems šunį ar katę. Turintiems namuose keturkojų draugų, aktualus grindų paviršiaus atsparumas braižymuisi, valymo lengvumas. Išskyrėme tris grindų dangas, mažiausiai nukenčiančias nuo augintinių nagų. Tai laminatas, vinilas ir bambukas.

Kietas laminato paviršius mažiausiai nukenčia nuo gyvūnų nagų, neįgeria trumpai paliktų skysčių, lengvai valomas. Bet gyvūnams jis gali būti pavojingai slidus, nesugeria žingsnių garso. Tačiau dėl biudžetinės kainos ir dizaino galimybių vertas dėmesio.

grindų dangos pasirinkimas
Rekomenduojama rinktis vienodą grindų dangą virtuvės ir svetainės zonose. Skirtingos dangos skaido erdvę ir visumą. Jei virtuvės zonoje reikia atsparesnės grindų dangos, pasistenkite maksimaliai derinti spalvas ir raštą.

Vinilo grindys yra atsparios drėgmei, vandeniui ir net dėmėms, sugeria bet kokį garsą - nuo kulniukų kaukšėjimo iki augintinio nagų keliamo triukšmo. Jos, palyginti su akmens masės ar keramikos plytelėmis, yra laikomos minkštomis, nesunkiai valomos. Atskiras vinilo tipas - vadinamosios SPC (Stone Polymer Composite) dangos yra kietesnės ir atsparesnės nei tradicinis vinilas. Kad augintinio plaukai būtų mažiau pastebimi, geriausia rinktis margo rašto vinilines lenteles ar plyteles.

Iš bambuko grindų turintiems augintinius labiausiai tinka apdoroto paviršiaus bambukas, kuris padengtas įbrėžimams atspariu sluoksniu. Bambukas yra šilta, natūrali grindų danga, gerai sugerianti garsą, bet reikia turėti omenyje, kad jeigu augintinis netyčia kilstels koją, jei skystis nebus greitai išvalytas, jis įsigers, ir toje vietoje grindys pakeis spalvą, bambuko grindų priežiūra reikalauja daugiau dėmesio.

Triukšmo slopinimas. Garsą geriausiai sugeria minkštos grindų dangos - kiliminė, kamštinė dangos, bambukas, vinilas su paklotu.

Praktiškumas, valymas ir priežiūra. Pati lepiausia grindų danga - medienos masyvas, medienos parketlentės, kamštinė danga ir bambukas. Daugiausia priežiūros, tiksliau - dažnesnio atnaujinimo reikalauja alyvuotos medinės grindys. Lengviausiai valomos - akmens masės ir keramikos plytelės, laminatas ir vinilas.

Atsparumas dėvėjimuisi ir UV spinduliams. Gyvenamosiose patalpose grindų dangos atsparumas trinčiai nėra labai aktualus, visgi renkantis vieną ar kitą dangą, ypač prieškambariui ar holui, verta įvertinti atsparumą dėvėjimuisi, o kambariams, kuriuos apšviečia tiesioginiai saulės spinduliai - atsparumą UV spinduliams. Mažiausiai šiuo požiūriu jautrios yra akmens ir keramikos plytelės bei laminato ir vinilo grindų dangos.

Kalbant apie grindų įrengimo techninę pusę, kartais dangos pasirinkimą apsprendžia pagrindo pobūdis, įrengimo greitis, tinkamumas grindų šildymo sistemai. Šias grindų savybes galime palyginti:

Svarbiausios grindų dangų savybės

Grindų danga

Darbai

Pritaikymas

Pagrindo paruošimas

Tvirtinimo būdas

Darbo laikas 20 kv. m plotui

Įrengimo sudėtingumas

Šildomoms grindims

Drėgnoms patalpoms

Medžio masyvo lentos

Tvirtas, lygus pagrindas

Klijavimas, kalimas, suleidimas Click užraktais

1-2 dienos

Vidutinis

Netinka

Netinka

Dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės

Idealiai lygus, galimas tik 3 mm nuokrypis/2 m

Dvisluoksnės tik klijuojamos, trisluoksnės klijuojamos arba klojamos plaukiojančiuoju būdu

1-2 dienos

Nesudėtingas

Dvisluoksnės ne visos tinka, trisluoksnės - tinka

Netinka

Laminatas

Labai lygus pagrindas, nelygumai ne didesni kaip 3 mm/1m, būtinas paklotas

Klijavimas, sujungimas spynomis

0,5-1 diena

Nesudėtingas

Tinka

Netinka

Akmens masės ir keraminės plytelės

Lygus, tvirtas, reikalingas gruntavimas

Klijavimas

2-3 dienos

Sudėtingas

Tinka

Tinka

Vinilinės lentelės (PVC)

Labai lygus pagrindas, padengtas išlyginamuoju mišiniu

Klijavimas, jungimas Click užraktu

1-2 dienos

Nesudėtingas

Tinka

Tinka

Vinilinių PVC plytelių danga

Labai lygus pagrindas, gruntavimas

Klijavimas

0,5-1 diena

Nesudėtingas

Tinka

Tinka

Ruloninė PVC danga (linoleumas)

Labai lygus, tvirtas, rekomenduojama su išlyginamuoju sluoksniu

Naudojant dvipusę lipnią juostą arba klijavimas visu pagrindu

2-3 val.

Nesudėtingas

Tinka

Tinka

Kiliminė danga

Lygus

Laisvas klojimas, klijavimas

1-2 val.

Nesudėtingas

Netinka

Netinka

Kamštinė danga

Lygus

Klijuojamos arba klojamos Click sujungimo būdu

1 diena

Vidutinis

Galima

Tinka

Bambuko grindys

Lygus

Sunėrimas, klijavimas, prikalimas

1-2 dienos

Vidutinis

Tinka

Netinka

 

Grindų dizainas, spalva, faktūra

Grindys yra pagrindas, ant kurio „statomas" visas interjeras. Į grindis, kaip ir į žemę, remiamės kojomis, todėl priimtiniausia yra natūralios medienos, gamtos spalvų grindų danga. Todėl, nepaisant madų, visais laikais grindys daugiausia būdavo rudos arba pilkšvos spalvos, įsigalėjus minimalistiniam skandinaviškas interjero stiliui populiariausios yra medienos rašto šviesios grindys.

originali grindų danga
Skirtingų spalvų ruloninio vinilo atraižos sujungtos suvirinant siūlę - nebrangi ir originali grindų danga.

Daugelis grindų dangų pardavėjų turi vizualizacijų programėles, į kurias įkėlus savo kambario nuotrauką galima pamatyti, kaip atrodys viena ar kita grindų danga, spalva, raštas. Grindų spalva turi didelę įtaką erdvės suvokimui, interjero charakteriui ir harmonijai.

Tamsios spalvos erdvę mažina, bet daro ją jaukesne, arčiau žemės ir gamtos. Šviesios spalvos atvirkščiai - didina, tarsi pakelia nuo žemės. Tad, jei kambarys didelis galima drąsiai rinktis tamsesnę grindų spalvą, jei mažas - geriau šviesi grindų spalva.

Antra, rinkdamiesi grindų spalvą turėtumėte žinoti, kokios spalvos baldai bus kambaryje. Geriausia grindų spalvos pasirinkimą atidėti tam laikui, kai jau bus žinomi baldai. Interjero dizaineriai šias sritis derina ir paprastai ieško tinkamų spalvų baldų ar grindų.

grindų spalva
Skirtingos spalvos - skirtingas efektas.

Trečia - nepamirškite spalvų poveikio. Šokolado, ruda spalva siejama su saugumu, praktiškumu, stabilumu, konservatyvumu. Rudų atspalvių grindys - puikus pasirinkimas, nes simbolizuoja tvirtą pagrindą, žmonės vaikščiodami tokios spalvos grindimis tarsi jaučiasi stabiliau. Rudų atspalvių gausu ir gamtoje, todėl ši spalva padeda pajusti ryšį su žeme. Šią spalvą galima naudoti gyvenamuosiuose kambariuose, bet ruda nepatiks vaikams.

grindų įrengimas
Beveik visada ir visur tinkantis pasirinkimas - natūralios medienos grindys.

Šviesios spalvos, ypač balta siejamos su ramybe, švara, tyrumu, taika. Baltai rengiasi medikai ir nuotakos. Balta skatina neužgriozdinti erdvės, atsisakyti nereikalingų daiktų, išplečia mažų kambarių erdvę.

5 grindų spalvos parinkimo taisyklės

● Grindų danga turi derėti su sienų, baldų spalva ir interjero visuma;

●Pasidarykite interjero koliažą, grindų spalvą rinkitės atsižvelgdami į pagrindinius interjero elementus: sienų, lubų, baldų, užuolaidų spalvą. Interjero dizaineriai pagrindines spalvas susidėlioja viename lape ir taip apsisprendžia dėl tinkamumo;

grindų spalvos parinkimas
Interjero dizaineriai susidaro spalvų ir faktūrų koliažą, kuriame matomos visos naudojamos spalvos ir pagal jų derėjimą parenka grindų spalvą, raštą, faktūrą.

● Atmeskite netinkamas spalvas. Jei norisi daugiau vizualinės erdvės, visame interjere, ne tik grindų dangai, naudokite daugiau šviesių spalvų;

● Pasilikite tas grindų spalvas, kurių fone išryškėja baldų ir aksesuarų spalvos. Baldų ir grindų spalvos neturi susilieti, bet ir neturi būti kontrastingos, baldų ir grindų spalvos turi papildyti viena kitą;

● Apsisprendę dėl spalvos, užsisakykite 2-3 grindų dangos pavyzdžius ir pažiūrėkite į juos sienų fone, interjere, geriausia, jei tai galima padaryti ryte ir vakare, esant natūraliam ir dirbtiniam apšvietimui. Jei bute nėra pakankamai natūralios šviesos, visada rinkitės kuo šviesesnę grindų dangą;

 

ASA.LT informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Vėjo izoliacinė plėvelė

Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas

Difuzinės plėvelės montavimas

Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Pirties įrengimas savarankiškai

Pirties garinės įrengimas, pirties grindų, gultų, apdailos įrengimas, pirties krosnelės pajungimas, pirties durų montavimas

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Vedantieji

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2024

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: