Kaip išsirinkti gartraukį
Atnaujinta: 2023-05-24

 

Įsirengus gerą gartraukį virtuvėje galima virti kopūstų sriubą, o šalia esančioje svetainėje rinktis kvepalus. Kokios garų surinkėjo savybės yra svarbiausios, kad virtuvėje visada būtų gaivus oras, o gartraukis liktų nematomas ir negirdimas?

Kaip išsirinkti gartraukį

 

Šiuolaikinės virtuvės tendencijos

Šiuolaikiniuose būstuose virtuvės jungiamos su svetainėmis, jose bendraujama, ragaujama, klausomasi muzikos, žiūrimi filmai ir jos seniai jau nėra vien tik maisto gaminimo vieta. Virtuvėse vyrauja skandinaviškas švarus stilius, jose nebesistengiama eksponuoti indų, prieskonių ir panašiai. Atvirkščiai - visą virtuvės įrangą, buitinius prietaisus,  nekalbant apie puodus, stengiamasi paslėpti balduose.

Garų surinkėjas šiuolaikinėje virtuvėje būtinas atributas, nes bendroje virtuvės ir svetainės erdvėje neturėtų sklaidytis garai ir kvapai. Juolab, kad moderniose šiuolaikinėse virtuvėse ne tik negali būti kvapų, bet, pageidautina, kad nesimatytų ir buitinės technikos. Todėl  įrengiant naują virtuvę ar atnaujinant seną, užsakant naujus virtuvės baldus, nevalia pamiršti gartraukio, antraip gali tekti taikstytis su sklindančiais garais ir uostyti ne visada malonius maisto gamybos kvapus.

Gartraukio veikimo principas ir oro šalinimas

Gartraukių veikimo principas paprastas - ištraukti orą su garais bei kvapais ir jį pašalinti. Kadangi ištraukiamame ore paprastai yra teršalų, riebalų, oras, prieš pašalinant ar grąžinant į patalpą, filtruojamas. Oro trauka vyksta ventiliatoriaus pagalba, nuo kurio variklio garsumo priklauso gartraukio keliamo triukšmo lygis.

Gartraukio veikimo principas

Gartraukių oras gali būti išvedamas į vėdinimo kanalą, profesionaliose virtuvėse įrengiamas tiesioginis oro išvedimas, ventiliatoriaus variklis gali būti montuojamas už gartraukio gaubto ribų.


Pirmas žingsnis gartraukio pasirinkimo etape - numatyti jam vietą virš viryklės ir  pajungimo būdą. Tai reiškia, jog reikia apsispręsti, ar gartraukio oras bus išleidžiamas į ventiliacijos šachtą, ar gartraukis grąžins išvalytą orą atgal į patalpą. Daugelis šiuolaikinių gartraukių gali veikti vienu iš dviejų oro šalinimo būdų: pajungti į ventiliacijos šachtą ir su angliniu filtru bei oro grąžinimu. Beje, jeigu namas A energinės klasės, tokiuose vėdinimo kanalų net nebėra. Be to, kartais jungti gartraukį į vėdinimo kanalą nepatogu ir dėl to, jog iki kanalo tenka nuvesti ortakį, dažnai tam pritrūksta vietos.

Bet, dėl aiškumo, galima sakyti, kad galimi gartraukių pajungimo variantai, tai:

  • gartraukis jungiamas į ventiliacijos šachtą;
  • gartraukis su angliniu filtru grąžinantis orą į patalpą;
  • gartraukio darbas kombinuojamas su rekuperatoriaus veikimu;

Pastaruoju atveju, kai gaminamas valgis, gartraukio sklendė automatiškai arba mechaniškai atidaroma ir garai nukreipiami į šalinimo ventiliatorių aplenkiant rekuperatoriaus šilumokaičio bloką, taip patalpoje nelieka gaminamo maisto kvapo.

Jeigu gartraukis bus kabinamas tarp spintelių, reikia tiksliai išmatuoti nišą, kad pasirinktume atitinkamų matmenų prietaisą.

 

Kabinami, sieniniai gartraukiai

Kitas žingsnis renkantis gartraukį - pasirinkti jo tipą iš dviejų didelių kategorijų: integruojamų ir pakabinamų gartraukių grupių. Kabinami gartraukiai gali būti erdviniai, sieniniai, kampiniai.

Pakabinami gartraukiai gali būti dekoratyviu virtuvės akcentu, nes gaminami įvairių formų ir medžiagų - iš plieno, stiklo, keramikos, juose esantys šviestuvai apšviečia viryklę. Beje, reiktų atkreipti dėmesį į  lempų skaičių ir apšvietimo lygį, kuris virtuvėje virš maisto gaminimo vietos yra  svarbus. Gartraukio dekoratyvumas itin praverčia, kai tenka jį kabinti virš virtuvės salos.

Modernių gartraukių gamintojų  asortimente yra daugybė kabinamų gartraukių modelių, kai kurie panašūs į šviestuvus ar televizorius ir visiškai neprimena gremėzdiškų dėžių, kokios būdavo anksčiau.

Šio gamintojo gartraukiai pasižymi ne tik išskirtiniu dekoratyvumu, bet, kas svarbiausia gartraukiams - didele galia ir tyliu veikimu. Maksimali ištraukimo galia ir minimalus triukšmo lygis - šie du požymiai yra svarbiausi modernaus gartraukio požymiai.

Šie parametrai svarbūs tiek profesionalų virtuvėse, tiek ir namuose. Gamintojai remiasi profesionalių virtuvės šefų pageidavimais ir pastabomis, tad modernių gartraukių funkcionalumas, valdymas, valymo patogumas nėra teoriniai, jie geriausių profesionalų išbandomi praktiškai.

 

Integruojami gartraukiai

Šiuolaikiniai gartraukiai gali būti integruoti į lubas, baldus, į kaitlentes, netgi į mikrobangų krosneles, dažniausiai montuojami į spinteles.

Virš virtuvės salų itin patogu garų surinkimą montuoti lubose - tokiu atveju technika neskaido erdvės, yra gartraukių montuojamų visiškai lygiai su lubų plokštuma. Vienas iš tokių itin dekoratyvių lubinių gartraukių  tyliai veikiantis prietaisas, turintis funkcionalų ir dekoratyvų reguliuojamą LED apšvietimą. Iš pirmo žvilgsnio šis gartraukis atrodo kaip dekoratyvus LED šviestuvas.

Lubose montuojamas gartraukis
Į lubas įmontuojamo gartraukio ištraukimo galia - 850 kub.m/val,  maksimaliu režimu veikiančio prietaiso garso lygis  - 65 dB. Valdomas  jutikliniame ekrane arba pultu.

Gartraukiai turi filtrų valymo indikatorius, filtrus galima plauti indų plovimo mašinoje.

Šio gamintojo gartraukių asortimente galima rasti net pakabinamas mikrobangų krosneles - gartraukius. Toks sprendimas itin patogus mažose virtuvėse taupant vietą.

Mikrobangų krosnelėje integruotas gartaukis
Du viename -  mikrobangų krosnelė ir garų surinkėjas lengvai telpa virš viryklės.


Kokį garų surinktuvą rinktis - integruotą ar pakabinamą, iš esmės priklauso nuo interjero, virtuvės įrengimo etapo ir baldų.

Jei norite gartraukį sumontuoti jau apstatytoje virtuvėje, geriausia tiks stacionarus sieninis gartraukis, kurių formų ir dizaino pasirinkimas itin didelis.

Jei įrengiate naują virtuvę, tradiciškai gartraukį galima kabinti ant sienos, tuo pačiu yra galimybė pasirinkti įdomesnį jo dizainą, apšvietimą, bet yra daug modelių, kuriuos galima įmontuoti  į lubas ar baldus, gartraukis gali būti teleskopinis (ištraukiams).

Jei planuojate virtuvės salą, pakabinamas gartraukis gali tapti akcentu interjere. Jei užsakote virtuvės baldus, galima galvoti apie į spintelę, į stalviršį greta viryklės, netgi į kaitlentę integruotą gartraukį.

 

Gartraukis viryklėje

Kaitlentėse integruoti gartraukiai itin greitai ir efektyviai „sugauna" kvapus ir garus, nes jie „dirba" šalia puodų, o kai neveikia, tampa nematomais. Tad modernioje virtuvėje, kurioje vyrauja asketizmas ir švarios linijos, toks paslėptas buities prietaisas yra didelis privalumas.

Indukcinė kaitlentė su integruotu gartraukiu
Indukcinė kaitlentė su integruotu  gartraukiu, kurio ištraukimo galia 140 - 650 kub. m/val.

 

Galingi įmontuojami teleskopiniai gartraukiai

Į spinteles įmontuojami vadinamieji teleskopiniai gartraukiai yra nematomi kai neveikia, bet ištraukti iš „slėptuvės" puikiai atlieka savo misiją. 

Įmontuojamas teleskopinis gartraukis
Kai neveikia, ištraukiamas juodo stiklo gartraukis beveik nematomas netgi baltoje virtuvėje.

Atlikę ne vieną vartotojų tyrimą, įsiklausę į geriausio pasaulyje restorano profesionalų pageidavimus,  gamintojai ištraukiamais gartraukių modeliais pasiekė savo gaminių viršūnę, kurią galima būtų lyginti su automobilistų  pasaulyje garbinamais Tesla automobiliais.

 

Gartraukių triukšmo lygis dirbant maksimaliu režimu - 64 dB, minimaliu - 40 dB. Kad geriau įsivaizduotume, koks tai garsumas, tai, pavyzdžiui, vidutinis dulkių siurblio  garso lygis yra apie 80 dB (tyliausių -  apie 66 dB).  Šie parametrai buvo pasiekti naudojant naujos technologijos inverterinį varikliuką.

Gartraukiai valdomi į gartraukio plokštę integruotame ekrane, valdymas paprastas, naudojami intuityvūs simboliai. Gartraukių energinė klasė A, kuri reiškia, jog  prietaisas naudoja nedaug elektros energijos.

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Akmens masės plytelės Kaune Akmens masės plytelės Kaune Plytelės Grindims, Sienoms Iš Akmens Masės Kaunas, Akmens Masės Plytelės Laukui, Vonios Kambariui, Svetainei Kaune
Sieninės akmens masės plytelės Vilniuje Akmens masės plytelės Vilniuje Plytelės Iš Akmens Masės Vilnius, Akmens Masės Plytelės Laukui, Vonios Kambariui, Svetainei Vilniuje
akmens plokstes vilniuje Akmens plokštės Vilniuje Klinkerio Imitacijos Plokštės Vilniuje, Dekoratyvinis Akmuo Laukui Vilnius
dekoratyvinis akmuo kaina Akmens plokštės kaina Akmens Apdaila Kaina, Dekoratyvinis Akmuo Kaina, Natūralaus Akmens Plokštės Kaina
Dekoratyvinis akmuo Kaunas Dekoratyvinis akmuo Kaunas Akmens Plokštės Kaune, Dirbtinis Akmuo Kaunas, Dekoratyviniai Akmuo Sienoms Kaune
klijuojamos plokštės virtuvei Vilnius Dekoratyvinis akmuo Vilniuje Dekoratyviniai Akmenys Vilnius, Klijuojamos Plokštės Virtuvei Vilniuje, Akmens Plokštės Vilnius
plytelės grindims Grindų plytelės Plytelių Dizainas, Kokybiškos Plytelės, Plytelių Formos Ir Raštai
interjero dizaineris vilniuje Interjero dizaineris Vilniuje Interjero Dizainas Vilniuje, Interjero Dizaineriai Vilniuje
Nestandartiniai laiptai Kaune Laiptų gamyba Kaunas Laiptų įrengimas Kaunas, Laiptų Montavimas Kaunas, Mediniai Laiptai Kaunas, Metaliniai Laiptai Kaunas, Laiptai Kaunas Kaina, Nestandartiniai Laiptai Kaunas, Laiptų Pakopos Ir  Turėklai Kaunas
Stiklo pertvarų gamyba Stiklo pertvaros Kaunas Stumdomos Stiklo Pertvaros, Konstrukcijos, Berėmio Stiklo Pertvaros Kaunas, Pakabinamos Stumdomos Pertvaros, Grūdinto Stiklo Pertvaros Kaunas

Kategorijos straipsniai

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Kaip išsirinkti gartraukį

Geriausi gartraukiai, įmontuojami, kanaliniai gartraukiai, gartraukiai su anglies filtru

Miegamojo įrengimas

Kaip įrengti miegamąjį, miegamojo planavimas, miegamojo baldai, miegamojo apdaila

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Grindų įrengimas

Grindų pagrindo paruošimas, išlyginimas, juodgrindžių įrengimas, grindų betonavimas, apšiltinimas, grindų dangos

Vonios kambario įrengimas

Planavimas, hidroizoliacija, didelių plytelių klijavimas.

Svetainės įrengimas

Netradiciniai svetainės interjero sprendimai: erdvės zonavimas skirtingoms veikloms, lenktos pertvaros, apšvietimas.

Virtuvės įrengimas

Kartais naujakuriai virtuvės įrengimą pradeda nuo baldų ir spintelių spalvos. Svarbiausi dalykai virtuvėje yra ne baldai, o patogi maisto gaminimo vieta ir jauki valgymo zona.  Idėjos mažai virtuvei.

Vedantieji

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Grindų įrengimas

Grindų pagrindo paruošimas, išlyginimas, juodgrindžių įrengimas, grindų betonavimas, apšiltinimas, grindų dangos

Svetainės įrengimas

Netradiciniai svetainės interjero sprendimai: erdvės zonavimas skirtingoms veikloms, lenktos pertvaros, apšvietimas.

Miegamojo įrengimas

Kaip įrengti miegamąjį, miegamojo planavimas, miegamojo baldai, miegamojo apdaila

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Vonios kambario įrengimas

Planavimas, hidroizoliacija, didelių plytelių klijavimas.

Virtuvės įrengimas

Kartais naujakuriai virtuvės įrengimą pradeda nuo baldų ir spintelių spalvos. Svarbiausi dalykai virtuvėje yra ne baldai, o patogi maisto gaminimo vieta ir jauki valgymo zona.  Idėjos mažai virtuvei.

Plytelių klijavimas

Grindinių plytelių klijavimas: pagrindo paruošimas, plytelių klijai, didelio formato plytelių klijavimas, siūlių glaistymas.

Sienų tinkavimas gipsiniu tinku

Kaip tinkuoti sienas, pagrindo paruošimas, mašininis tinkavimas, tinkavimo instrukcija, gipsinio tinko paviršiaus išlyginimas ir glaistymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: