Miegamojo įrengimas
Atnaujinta: 2023-11-22

Miegamasis - tai vienas iš kambarių, kuriame žmogus praleidžia didelę dalį savo laiko. Todėl į interjero planavimą reikia žiūrėti itin atidžiai - juk norisi, kad baldai harmoningai įsilietų į erdvę, o dizainas derėtų prie pasirinkto stiliaus. Jaukus miegamasis - tai kokybiško poilsio oazė. Todėl atnaujinant ar įrenginėjant verta pagalvoti apie kuo natūralesnes apdailos medžiagas, vėdinimą, apšvietimą, patogų čiužinį bei lovą. Tai pagrindiniai šio kambario elementai. Juos pasirinkus, galima planuoti drabužių spintą, veidrodį, spinteles, paveikslus ir visa kita.

Miegamojo įrengimas

Natūrali miegamojo apdaila

Miegamajame žmogus praleidžia trečdalį savo gyvenimo, todėl šio kambario mikroklimatas labai svarbus. Ar įmanoma apsieiti be sintetikos, dirbtinių medžiagų, kurios gali išskirti kenksmingus junginius? O galbūt sienas, lubas, grindis ar net šildymo prietaisą pasirinkti iš natūralių, gamtai artimų medžiagų, kurios nesukurtų elektrostatinių laukų ir sumažintų alergijų riziką?

Sienų apdailai šiandien nesunku atrasti pačių netikėčiausių natūralių medžiagų.

-   Dažai su marmuro miltais. Jų sudėtyje yra mineralinių marmuro dalelių, todėl nudažytas paviršius tampa panašus į natūralų marmurą. Be marmuro dalelių, juose yra kreidos, talko, kalkių hidrato, sodos, kaolino ir kitų natūralių medžiagų. Šie dažai neturi specifinio kvapo, yra laidūs garams, kitaip tariant - „kvėpuojantys". Todėl kambaryje sukuriamas palankus mikroklimatas. Dažai su marmuru ypač tinka paviršiams, kurių sudėtyje yra cemento ar kreidos.

-   Tapetai su natūralių medžiagų priemaišomis. Tokių apmušalų pasirinkimas pakankamai gausus - nuo paprastų popierinių, tekstilinių, šilkinių iki augalinės kilmės.

-   Popieriniais arba su pjuvenų priemaišomis tapetais išklijuotos sienos tampa laidžios garams - toks kambario mikroklimatas palankesnis alergiškiems žmonėms. Dažniausiai šios tekstūros apmušalai pasirenkami vaikų kambario sienoms. Šie tapetai laikomi ekologiškais, tačiau pagrindinis jų trūkumas - neatsparūs mechaniniam poveikiui, gana greitai dėvisi, sudėtingiau klijuoti, greitai plyšta.

-    Tekstiliniai apmušalai pripažinti brangiausiais didžiulėje jų variacijų skalėje. Estetinis grožis - pagrindinis šių tapetų privalumas, o tekstūruota medžiaga garantuoja puikias garso ir šilumos izoliacijos savybes. Tekstilinė sienų danga - tai senovę menančių draperijų, rytietiškų kilimų, baldakimų, sienų audinio apmušalų palikimas. Nuo Renesanso laikų laikoma vienu iš neapsakomos prabangos ir turtingumo ženklų.

-   Šilko tapetai - tai prabangi sienų apdaila su švelniai susiliejančiomis spalvomis ir subtilia tekstūra. Tai madinga apdailos medžiaga, naudojama klasikiniame dizaine ir eklektikoje.

Natūrali miegamojo apdaila
Dažais su marmuro milteliais nudažytas paviršius panašus į tikrą marmurą.

Natūralios medžiagos miegamajam

Pastaruoju metu vertinamos ne tik natūralios medžiagos bei subtilios gamtos spalvos - vis labiau domimasi jų poveikiu sveikatai, todėl ypač išpopuliarėjo natūralaus augalinio pluošto apmušalai. Jie gaminami iš sizalio, bambuko, jūržolių, džiuto ir kt. Kaip ir visos gamtinės medžiagos, jie gali būti ne visai lygios tekstūros ir spalvos, bet tai greičiau privalumas nei trūkumas.

Augalinio pluošto tapetai interjere dažnai naudojami kaip puošybos elementai, papildantys kitus tapetus ar dažytas sienas, jais klijuojamos nišos.

Augalinius tapetus klijuoti ant sienos gana sunku, nes reikia kruopščiai suderinti raštą, kuris retai būna vienodas. Specialistai siūlo palikti tarpus tarp tapetų ir juos nudažyti priderinta spalva arba užklijuoti medines ar kitokias juosteles.

Natūralios sudėties apmušalai valomi sausuoju būdu (dulkių siurbliu). Jie nėra atsparūs drėgmei, purvui bei vandeniui, todėl jais nerekomenduojama dekoruoti virtuvės ar vonios sienų.

Naturalios medžiagos miegamajam
Natūralaus pluošto tapetai tinka ir alergiškiems žmonėms.

Kamštinė sienų bei grindų danga

Natūraliai sienų ir grindų apdailai tinka kamštinės dangos, gaunamos iš kamštinio ąžuolo žievės. Kamščio plokštę sudaro aglomeruota kamštiena (presuotos granulės), natūralaus kamščio lukštas, apsauginis vaško sluoksnis, apsaugantis nuo teplumo, perdžiūvimo ir kitų išorinių veiksnių.

Kamštinės plokštės klijuojamos ant lygių, sausų ir tvirtų paviršių. Kamštis kaip natūrali medžiaga traukiasi ir plečiasi, todėl specialistai pataria prieš klijuojant, plokštes parą palaikyti patalpoje, kurioje jos bus klijuojamos.

Kamštinė danga pasižymi gera garso ir šilumos izoliacija, atsparumu ir ilgaamžiškumu. Ji nepūva ir nepelija, netraukia dulkių, todėl tinka alergiškiems žmonėms. Dangos sudėtyje yra vaško ir riebiųjų rūgščių, kurios užtikrina atsparumą drėgmei. Danga elastinga, bet kartu ir labai tvirta. Joje nelieka įspaudų nuo aukštakulnių, tarp plokščių nesusidaro plyšiai. Kamštis po gniuždymo grįžta į savo pirminę būseną. Dėl savitos porėtos struktūros, suteikiančios dangai amortizacinių savybių, žingsniai būna tylūs, kas itin svarbu miegamajame.

Miegamojo apdaila kamstine danga
Kamštinė grindų danga pasižymi gera garso ir šilumos izoliacija, atsparumu ir ilgaamžiškumu.

Medinės grindys miegamajam

Miegamajame tinka ir medienos grindys, tačiau specialistai nerekomenduoja jų dengti lako sluoksniu - jis sukuria plėvelę, izoliuojančią natūralią medienos  šilumą. Juk kur kas maloniau išlipus iš šiltos lovos pėdomis jausti natūralią medžio šilumą bei faktūrą, o ne šaltą ir slidų laką. Todėl žmonės vis dažniau vietoje blizgaus, spindinčio lako, renkasi santūresnę matinę alyvą.

Medinės grindys miegamajame
Miegamajame tinka ir medienos grindys.

Alyva apsaugo medines grindis kiek galima mažiau keičiant natūralią medienos išvaizdą. Ši speciali medžio apdailos priemonė gaminama iš natūralių augalinių aliejų, kurių pagrindinę dalį sudaro: saulėgrąžų ar sojos pupelių aliejus, braziliškų palmių vaškas ir bičių vaško komponentai.

Alyva tinka medienos ir kamštinėms grindims, stalams ar net vaikų žaislams padengti. Alyvuotas medienos paviršius atsparesnis trinčiai, skysčiams, lengviau prižiūrimas.

Alyvą maišant su pigmentu, galima išgauti įvairių atspalvių - nuo pilko, suteikiančio medienai pasendintą efektą, iki balto. Skaidraus arba matinio balto atspalvio alyvuoti paviršiai laikui bėgant nesutrūkinėja, neištrupa, nenusilupa, neatsiranda pūslių, todėl idealūs medienai, naudojamai voniose ar virtuvėse (pvz., impregnuojant spinteles).

Puikus sprendimas, norintiems sutaupyti: sudėjus ne itin brangias pušies, eglės, klevo, beržo, uosio medienos grindis ir parinkus atitinkamą alyvos spalvą, galima išgauti įspūdingą prabangaus medžio vaizdą.

Šis pasirinkimas turi ir trūkumų - alyvuotos grindys greičiau apsitrina. Bet miegamajame dažniausiai nėra tokio judėjimo kaip svetainėje ar kituose kambariuose. Kita vertus, nualyvuoti grindis gali kiekvienas - tai ne itin sudėtingas, greitas procesas.

Linoleumo grindys miegamajam

Tai, kas natūralu, nebūtinai turi būti medis. Natūrali grindų danga gali būti ir natūralus linoleumas (marmoleumas). Jis primena PVC dangą, bet gaminamas tik iš natūralių medžiagų - linų sėmenų aliejaus ir pušų sakų. Šios medžiagos sumaišomos oksidacijos katiluose, o pučiant į katilus orą ir tuo pat metu keliant temperatūrą, aliejus ir sakai oksiduojasi į rišamąją medžiagą - linoleumo cementą. Kitos žaliavos - medžio miltai, kalkakmenis ir pigmentai maišant tampa linoleumo granulėmis, kurios presuojamos ant džiuto pagrindo. Vėliau natūralus linoleumas džiovinamas, kad oksiduotųsi ir džiūdamas įgytų lankstumo, elastingumo bei atsparumo apkrovai.

Iš natūralaus linoleumo nesunku sudėlioti įvairius grindų raštus. Sugalvojus piešinį, linoleumo gabalai jungiami naudojant suvirinimo virvę. Įvairius raštus taip pat galima išpjauti vandens srove.

Linoleumo grindys miegamajam
Natūralaus linoleumo sudėtis.

Radiatorius miegamajame

Ką įsivaizduojate išgirdę žodį „radiatorius"? Greičiausiai griozdišką, šaltą, metalinį įrenginį, liaudiškai vadinamą „armonika", tiesa? Pripažinkime, tokia interjero detalė kambario tikrai nepuošia, todėl įrenginėjant miegamąjį, siekiant suderinti funkciją ir estetiką, daugelis jį stengiasi uždengti grotelėmis, paslėpti po medine spintele ar dėže.

Šiandien vis labiau kylanti natūralumo šalininkų banga pateikia kitokį sprendimą - akmens ar medžio radiatorius.

Pastaruoju metu labiausiai paplitę šilumą akumuliuojantys muilo akmens radiatoriai. Šiek tiek lenktos formos, gaminami iš granuliuoto akmens, o natūrali jų spalva (balta, pilka, juoda) suteikia interjerui išskirtinio jaukumo.

Kadangi miegamajame dažnai atsisakoma grindinio šildymo, patalpą šildyti gali ir elektriniai dekoratyviniai radiatoriai, kurių net yra su mediniu korpusu. Visos tokių radiatorių jungtys ir termostatas paslepiami korpuso viduje. Išorėje matoma tik termostato galva, kuria reguliuojama šiluma.

Radiatorius miegamajame

Jeigu namas yra aukštos energinės klasės, miegamajame gali pakakti grindjuostinio elektrinio šildymo.

Kadangi vėdinimo sistema yra įrengiama visam namui ar butui, šįkart atskirai jos neaptarsime, bet jeigu tai rekuperacinė sistema, rekomenduojama miegamajame įrengti oro paėmimo ir ištraukimo angas.

 

Miegamojo baldai

Miegamasis dažnai laikomas asmeniškiausia ir intymiausia namų erdve, į kurią ateiname pailsėti ir atsipalaiduoti. Todėl miegamojo baldų parinkimas ir išdėstymas atlieka lemiamą vaidmenį kuriant harmoningą ir patogią aplinką. Miegamojo baldai ne tik atlieka praktinę funkciją, bet ir labai prisideda prie bendros kambario estetikos ir atmosferos kūrimo. Tinkamai parinkti miegamojo baldai gali paversti jūsų erdvę jūsų stiliaus, skonio ir asmenybės atspindžiu. Jei ieškote ramaus ir jaukaus stiliaus baldų, modernaus ir minimalistinio dizaino ar prabangių ir puošnių baldų, visų šių stilių didelį baldų pasirinkimą lengvai rasite KOKO baldų salonuose ir internetinėje parduotuvėje, todėl nebus sudėtinga rasti jums tinkamus miegamojo baldus. O jeigu sunku išsirinkti ir esate įsitikinę, kokio būtent baldo norite, pateikite jo brėžinį ar nuotrauką KOKO baldų atstovui ir jūsų norimą baldą KOKO baldai pagamins pagal užsakymą.

Nuo lovos pasirinkimo priklausys ne tik viso miegamojo interjeras, bet ir miego kokybė. KOKO baldai siūlo ne tik didelį įvairių stilių ir dydžių lovų pasirinkimą, bet ir užtikrina be galo gerą baldų kokybę, todėl nesvarbu, kokią lovą išsirinksite, galite būti užtikrinti, jog baldo kokybė jūsų nenuvils. Saugi aktyvi nuoroda: https://www.kokobaldai.lt/lovos

Net nekyla abejonių, jog pagrindinis miegamojo baldas, be kurio būtų sunku įsivaizduoti bet kokius namus, yra lova. Renkantis lovą, be abejonės, reikėtų atsižvelgti į miegamojo interjerą, tačiau pagrindiniai aspektai, kurie turi būti apsvarstyti prieš įsigyjant lovą, yra kambario ir lovos dydis. Jeigu miegamasis yra ganėtinai mažas ir lovoje miegos tik vienas asmuo, geriausia rinktis viengulę 80-120 cm pločio lovą. Jeigu lova dalinsis du asmenys, tačiau kambarys nėra didelis, labiausiai tiks siauresnė dvigulė 140 cm pločio lova, taip paliekant vietos kitiems reikalingiems miegamojo baldams. Esant didesniam kambariui, kuriame gyvens du asmenys, galima rinktis standartinę dvigulę 160-180 cm arba 200 cm pločio lovą. Ne mažiau svarbus miegamojo elementas yra čiužinys. Kitaip nei renkantis bet kokį kitą miegamojo baldą, norint įsigyti būtent jums tinkamą čiužinį, juo reikia kiek daugiau pasidomėti. Būna įvairių čiužinio tipų, tačiau populiariausi ir dažniausiai sutinkami yra spyruokliniai, atminties putų, ortopediniai ir hibridiniai čiužiniai. Kiekvienas jų turi skirtingas savybes, todėl reikia žinoti, kokios čiužinio savybės atitiks jūsų poreikius, kūno tipą ir miegojimo padėtį. Taip pat svarbu atsižvengti ir į čiužinio kietumą, galbūt išbandyti įvairių kietumų čiužinius, taip įsitikinant, kuris yra labiausiai tinkamas. Išsirinkti tinkamą lovą ir čiužinį yra be galo svarbu, kadangi nuo šių miegamojo elementų priklausys jūsų miego kokybė, nuotaika ir savijauta.

Pasirinkus klasikinio stiliaus spintą, miegamajam suteiksite prabangos ir elegancijos jausmą. Tai bus ne tik savo funkciją atliekantis baldas, bet ir vienas iš pagrindinių akį pritraukiančių kambario elementų. Didelį pasirinkimą klasikinių ir modernių spintų rasite KOKO baldų internetinėje parduotuvėje, į kurią pateksite paspaudę saugią aktyvią nuorodą: https://kokobaldai.lt/spintos

Prie miegamojo lovos reikalingi ir naktiniai staliukai. Jie skirti įvairiems asmeniniams kasdieniams daiktams pasidėti, ant jų statomi šviestuvai ir žadintuvai. Beveik visi naktiniai staliukai turi bent vieną lentyną arba spintelę, kurioje galima paslėpti labiau asmeninius arba mažiau reikalingus daiktus, tokius kaip skaitomą knygą ar įvairius rankų kremus. Miegamajame taip pat reikalinga spinta, kuri dažnai būna derinama su naktiniais staliukais. Spinta yra pagrindinis baldas, kuriame kabiname rūbus ir sudedame didesnius kiek mažiau reikalingus daiktus. Kartu su spinta dažnai statoma deranti komoda arba konsolė, kurioje galima laikyti sulankstytus drabužius, aksesuarus ar kitus panašaus pobūdžio daiktus. Komodą taip pat galima naudoti kaip televizoriaus stovą arba papuošti komodos viršų įvairiais dekoratyviniais elementais – šeimos nuotraukomis, statulėlėmis ar kitais suvenyrais.

Jeigu miegamasis yra didesnis, tuščią vietą galima užpildyti kosmetiniu staliuku. Šis baldas dažniausiai yra naudojamas moterų ir yra skirtas makiažo ir kitų asmens higienos produktų laikymui. Dažnas kosmetinis staliukas turi veidrodį ir prie jo derančią kėdę, todėl yra patogu darytis makiažą, šukuoseną ar kitas grožio procedūras.

Jeigu nesugalvojate, kaip erdvų, bet ganėtinai tuščią, miegamąjį paversti jaukesniu, kosmetinis staliukas - puikus pasirinkimas. Tam, kad nereikėtų ilgai ieškoti, užsukite į KOKO baldų internetinę parduotuvę, kurioje rasite be galo daug įvairių stilių, dydžių bei formų kosmetinių staliukų. Saugi aktyvi nuoroda: https://www.kokobaldai.lt/kosmetiniai-staliukai

Visų šių baldų medžiagų, stilių ir apdailos pasirinkimas taip pat gali turėti didelę įtaką bendram miegamojo interjerui bei sukurti vientisą ir harmoningą atmosferą. Nepriklausomai nuo to, ar jūsų miegamojo dizainas yra klasikinis, modernus, ar unikalus stilių derinys, KOKO baldų salonuose ir internetinėje svetainėje kiekvienas ras savo erdvei tinkamo stiliaus ir dizaino baldą. KOKO miegamojo baldai gali būti pagrindas patogiai ir individualiai erdvei sukurti.

 

KOKO baldus rasite:

 

Vilniuje:

Naugarduko g. 55A, PC „SKRAJA“, II aukštas.

Tel. numeris: +370 6787 3845

El. paštas: skraja@kokobaldai.lt

 

Kalvarijų g. 125, PC „Baldų rojus“, II aukštas.

Tel. numeris: +370 6735 3039

El. paštas: modestas@kokobaldai.lt

 

Kaune:

Pramonės pr. 8E, PC "NIC", I aukštas.

Tel. numeris: +370 6787 3892

El. paštas: nic@kokobaldai.lt

 

Klaipėdoje:

Dubysos g. 19, PC "DECO", II aukštas.

Tel. numeris: +370 6430 3049

El. paštas: deco@kokobaldai.lt

 

Arba KOKO baldų internetinėje parduotuvėje: https://www.kokobaldai.lt/

 

Miegamojo lova

Mokslininkai teigia, kad miegodamas žmogus patiria kelias miego fazes - gilaus miego fazės periodiškai keičiasi su budraus miego fazėmis. Gilaus miego fazėje organizmas atsipalaiduoja, valosi nuo susikaupusių kenksmingų medžiagų, raumenys ilsisi. Kūnas ruošiasi ateinančiai dienai, todėl labai svarbu, kad gilaus miego fazėje žmogus iš tiesų gerai pailsėtų.

Miegamojo lova
Lovos vieta miegamajame turi didelę reikšmę.

Pirmoji gilaus miego fazė - pati svarbiausia - tęsiasi nuo maždaug 23 val. iki vidurnakčio. Taigi jeigu tuo metu jūs vis dar nemiegate, nesistebėkite, kad atsikėlę ryte nesijausite pailsėję. Gilaus miego fazės metu žmogus miega taip kietai, kad negirdi jokių aplinkinių garsų, o pažadintas iš jos, neprisimena nei sapno, nei to, kad apskritai miegojo. Budraus miego fazėje žmogus girdi aplinkinius garsus, kurie, net ir labai tylūs, gali jį pažadinti. Pabudęs tokiu metu, gali nuodugniai papasakoti, ką sapnavo.

Šitaip keliaudamas nuo vienos miego fazės iki kitos, žmogus praleidžia maždaug trečdalį savo gyvenimo, todėl vienas iš svarbiausių dalykų miegamajame yra lova. Ji turi būti plati ir patogi, tvirta ir stabili. O jos vieta taip pat turi didelę reikšmę.

- Statykite taip, kad gulėdami galėtumėte matyti į kambarį įeinančius žmones.
- Jei miegamajam renkatės didelę dvigulę lovą, nepamirškite pasirūpinti, kad galėtumėte prie jos laisvai prieiti iš abiejų pusių.
- Jei lovoje miegos vienas žmogus, priėjimo reikia iš vienos pusės, tad ją galite statyti prie sienos, kampe ir pan.
- Tuo atveju, kai miegamasis mažas, rinkitės kompaktišką sulankstomą sofą-lovą.
- Kitas mažo miegamojo variantas - baldų išdėstymas įstrižai.
- Nepamirškite, kad lova turi pritraukti pagrindinį dėmesį, todėl miegamajame neturėtų būti kitų panašaus dydžio daiktų.

Lova miegamajame

Geriausi čiužiniai miegamajam

Geras poilsis - tai galimybė miegoti taip, kad kūnas lyg kybotų ore. Jo niekas neturi spausti, liesti, graužti, kutenti. Vartymasis padeda išvengti galūnių aptirpimo, todėl miegant itin svarbi galimybė lengvai apsiversti. Didelė klaida miegoti įduboje, susilenkus, susisukus - stuburas visą naktį, nepriklausomai nuo to, kokia poza gulite, turi išlikti tiesus. Blogai, jeigu miegodami jaučiate šalia gulinčio žmogaus judesius, o keldamiesi iš lovos, trukdote šalia miegančiam.

Taigi svarbiau ne tai, kokią lovą pasirinksite - klasikinę ar modernią, ryškią, spalvotą ar natūralaus medžio, ant kojelių, ar su patalynės dėže. Puikiai išsimiegoti ir pailsėti galima ir ant čiužinio be lovos, o štai lova be čiužinio - visiškas niekas. Tad didelę klaidą daro tie, kas kruopščiai renkasi lovą, o čiužinį perka pirmą pasitaikiusį.

Čiužiniai būna įvairūs:

-          spyruokliniai;
-          lateksiniai;
-          poroloniniai;
-          viskoelastiniai;
-          pripildyti vandens;
-          pripūsti oro.

Populiariausi - spyruokliniai čiužiniai. Jų pasirinkimas tikrai platus, tad natūraliai kyla klausimas, kaip išsirinkti?

Renkantis spyruoklinį čiužinį, pradėti reikia nuo spyruoklių. Pigesni Bonell tipo čiužiniai,  deja, turi nemažą trūkumą: juose spyruoklės sujungtos tarpusavyje, todėl spaudžiant vieną, kartu spaudžiasi ir kelios šalia esančios. Ant tokio čiužinio gulintis žmogus atsiduria savotiškoje duobėje, o jeigu gulima dviese, dažniausiai abu surieda į vieną įdubą. Bonell tipo čiužiniai labiau tinka ne nuolatiniam miegojimui.

Kišeninio tipo spyruoklių blokai garantuoja gulėjimo komfortą, nes tokiame čiužinyje kiekviena spyruoklė patalpinta specialiose medžiaginėse kišenėse. Spaudžiant vieną, spaudžiasi tik ji, kitos lieka kaip buvusios. Tokio tipo čiužinys prisitaiko prie žmogaus kūno formos. Negana to, kišeninio tipo spyruoklės susispaudžia tiek, kiek yra slegiamos - ten, kur spaudimas didesnis, jos susispaudžia labiau, todėl kūnas visuomet guli horizontalioje taisyklingoje padėtyje. Visi kiti sluoksniai, supantys spyruoklių bloką skirti tam, kad čiužinys būtų kietesnis ar minkštesnis, kad gulėdami nejaustumėte spyruoklių, kad čiužinys negirgždėtų. Tai priklauso nuo šiems sluoksniams naudojamų medžiagų (kokoso plaušo, latekso, medvilnės ir kt.) savybių, kiekio ir derinių.

Labai svarbu, kad visos čiužinio medžiagos būtų laidžios orui. Jei rinksitės sintetines, čiužinys nesugers prakaito ir neleis odai kvėpuoti. Patalynė įgaus nemalonų kvapą.

Vis tik dažnai viršutinis čiužinio audinys gaminamas iš puošnių, net prabangiai atrodančių sintetinių medžiagų, tačiau geriau rinktis natūralios medvilnės užvalkalą, kuris leis kūnui kvėpuoti ir sugers prakaitą.

Geriausi čiužiniai miegamajam
Didelę klaidą daro tie, kas kruopščiai renkasi lovą, o čiužinį perka pirmą pasitaikiusį.

Miegamojo apšvietimas

Norint kokybiškai pailsėti ir išsimiegoti, miegamajame itin svarbų vaidmenį atlieka ir apšvietimas. Jis neturėtų būti ryškus, rėžiantis akį. Pagrindinis reikalavimas - jis turi būti įvairus. Neapsiribokite tik vienu šviestuvu: kuo jų daugiau, tuo platesnis jūsų apšvietimo scenarijų rinkinys. Sietynas ant lubų bendram apšvietimui, šviestuvai skaitymui, LED juostelės sukurs romantišką nuotaiką, toršerai vizualiai pakels lubas - rinktis išties yra iš ko.

Pagrindinis šviestuvas - be jo miegamajame niekaip neišsiversite. Tačiau be jo rekomenduojamas ir zonuotas apšvietimas - prie lovos, virš tualetinio staliuko ir pan. Specialistai siūlo šiuos populiariausius pasirinkimus:

sietynas - klasikinis ir universalus sprendimas, tinkantis bet kokio stiliaus ir dydžio patalpoms. Miegamajam geriausia rinktis uždarus arba permatomus plafonus - šviesa neakins. Itin populiarūs modernūs šviestuvai su ryškumo ir spalvų nustatymais. Geriausia pagrindinį šviestuvą montuoti kambario centre - tuomet miegamajame neliks šešėlių, tamsių kampų;

fokusuotas šviestuvas tinka žemoms luboms (nuo šviestuvo iki grindų mažiau nei 210 cm). Toks pasirinkimas vizualiai „taupo" erdvę, sukuria išsklaidytą bei vienodą apšvietimą. Kaip ir renkantis sietyną, miegamajam labiau tinka variantai su matiniu korpusu;

šviestuvai prie lovos - sieniniai, staliniai, pakabinami arba toršerai. Pasirinkimas nėra itin svarbus, svarbiau tai, kad apšvietimas būtų švelnus, neakinantis ir nukreiptas į vieną pusę;

diodinės juostos - naudodami miniatiūrinių LED lempučių juosteles, galite atrasti įvairių architektūrinių elementų, pagražinant kambaryje esančias nišas, įdubas, daugiapakopes lubas ar baldus (lovos apačios, naktinių stalelių, drabužių spintos apšvietimas);

naktinės lemputės - nedideli ir ne itin galingi staliniai šviestuvai padės sukurti tinkamą nuotaiką poilsiui ir kai prireikia atsikelti naktį.

Miegamojo apšvietimas
Naudodami LED lempučių juosteles, galite atrasti įvairių architektūrinių elementų

Nestandartinis miegamojo apšvietimas

Savo miegamajam ieškantiems išskirtinio dizaino, Nanosky.lt gali pasiūlyti novatorišką PIXLUM apšvietimo sistemą. Pasirinkus šį sprendimą, galima sukurti begales apšvietimo dizaino variantų - nuo žvaigždėto dangaus iki gyvūnų, geometrinių figūrų, gamtos motyvų ir kitų. Specialias, elektrai laidžias plokštes ir PixLED šviesos diodus derinkite su įtempiamomis lubomis ar sienų danga - tapetais, lipdukais bei visų rūšių dažais.

PIXLUM sistema tarnauja kaip LED šviesos apdaila ant lubų ir sienų, taip pat kaip šviesos šaltinis paveiksluose ar baldų sienelėse, kambario puošmena ir pan. PIXLUM įkvepia kūrybai.

Nestandartinis miegamojo apšvietimas
PIXLUM apšvietimas gali tapti kambario puošmena

Modulinė PIXLUM sistema susideda tik iš kelių skirtingų komponentų:

-          elektrai laidžių plokščių;
-          transformatoriaus;
-          jungiamųjų kabelių;
-          apšvietimo elementų (pakabinami šviestuvai, šviesos diodai).

Tai leidžia tiek neturinčiam patirties, tiek kvalifikuotam meistrui nesunkiai įrengti visą apšvietimo sistemą. PixLED šviesos diodai valdomi nuotolinio valdymo pulteliu, o kai kurių ryškumą galima reguliuoti.

PixLED šviesos diodai sunaudoja nedaug elektros energijos, o šviečia apie 40 000 valandų, taigi tai yra unikalus apšvietimas, tausojantis gamtos resursus ir per daug neskriaudžiant šeimos biudžeto.

Spalvotas miegamojo apšvietimas
PIXLUM įkvepia kūrybai

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Akmens masės plytelės Kaune Akmens masės plytelės Kaune Plytelės Grindims, Sienoms Iš Akmens Masės Kaunas, Akmens Masės Plytelės Laukui, Vonios Kambariui, Svetainei Kaune
Sieninės akmens masės plytelės Vilniuje Akmens masės plytelės Vilniuje Plytelės Iš Akmens Masės Vilnius, Akmens Masės Plytelės Laukui, Vonios Kambariui, Svetainei Vilniuje
akmens plokstes vilniuje Akmens plokštės Vilniuje Klinkerio Imitacijos Plokštės Vilniuje, Dekoratyvinis Akmuo Laukui Vilnius
dekoratyvinis akmuo kaina Akmens plokštės kaina Akmens Apdaila Kaina, Dekoratyvinis Akmuo Kaina, Natūralaus Akmens Plokštės Kaina
Dekoratyvinis akmuo Kaunas Dekoratyvinis akmuo Kaunas Akmens Plokštės Kaune, Dirbtinis Akmuo Kaunas, Dekoratyviniai Akmuo Sienoms Kaune
klijuojamos plokštės virtuvei Vilnius Dekoratyvinis akmuo Vilniuje Dekoratyviniai Akmenys Vilnius, Klijuojamos Plokštės Virtuvei Vilniuje, Akmens Plokštės Vilnius
plytelės grindims Grindų plytelės Plytelių Dizainas, Kokybiškos Plytelės, Plytelių Formos Ir Raštai
interjero dizaineris vilniuje Interjero dizaineris Vilniuje Interjero Dizainas Vilniuje, Interjero Dizaineriai Vilniuje
Nestandartiniai laiptai Kaune Laiptų gamyba Kaunas Laiptų įrengimas Kaunas, Laiptų Montavimas Kaunas, Mediniai Laiptai Kaunas, Metaliniai Laiptai Kaunas, Laiptai Kaunas Kaina, Nestandartiniai Laiptai Kaunas, Laiptų Pakopos Ir  Turėklai Kaunas
Stiklo pertvarų gamyba Stiklo pertvaros Kaunas Stumdomos Stiklo Pertvaros, Konstrukcijos, Berėmio Stiklo Pertvaros Kaunas, Pakabinamos Stumdomos Pertvaros, Grūdinto Stiklo Pertvaros Kaunas

Kategorijos straipsniai

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Kaip išsirinkti gartraukį

Geriausi gartraukiai, įmontuojami, kanaliniai gartraukiai, gartraukiai su anglies filtru

Miegamojo įrengimas

Kaip įrengti miegamąjį, miegamojo planavimas, miegamojo baldai, miegamojo apdaila

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Grindų įrengimas

Grindų pagrindo paruošimas, išlyginimas, juodgrindžių įrengimas, grindų betonavimas, apšiltinimas, grindų dangos

Vonios kambario įrengimas

Planavimas, hidroizoliacija, didelių plytelių klijavimas.

Svetainės įrengimas

Netradiciniai svetainės interjero sprendimai: erdvės zonavimas skirtingoms veikloms, lenktos pertvaros, apšvietimas.

Virtuvės įrengimas

Kartais naujakuriai virtuvės įrengimą pradeda nuo baldų ir spintelių spalvos. Svarbiausi dalykai virtuvėje yra ne baldai, o patogi maisto gaminimo vieta ir jauki valgymo zona.  Idėjos mažai virtuvei.

Vedantieji

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Grindų įrengimas

Grindų pagrindo paruošimas, išlyginimas, juodgrindžių įrengimas, grindų betonavimas, apšiltinimas, grindų dangos

Svetainės įrengimas

Netradiciniai svetainės interjero sprendimai: erdvės zonavimas skirtingoms veikloms, lenktos pertvaros, apšvietimas.

Miegamojo įrengimas

Kaip įrengti miegamąjį, miegamojo planavimas, miegamojo baldai, miegamojo apdaila

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Vonios kambario įrengimas

Planavimas, hidroizoliacija, didelių plytelių klijavimas.

Virtuvės įrengimas

Kartais naujakuriai virtuvės įrengimą pradeda nuo baldų ir spintelių spalvos. Svarbiausi dalykai virtuvėje yra ne baldai, o patogi maisto gaminimo vieta ir jauki valgymo zona.  Idėjos mažai virtuvei.

Plytelių klijavimas

Grindinių plytelių klijavimas: pagrindo paruošimas, plytelių klijai, didelio formato plytelių klijavimas, siūlių glaistymas.

Sienų tinkavimas gipsiniu tinku

Kaip tinkuoti sienas, pagrindo paruošimas, mašininis tinkavimas, tinkavimo instrukcija, gipsinio tinko paviršiaus išlyginimas ir glaistymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: