Miegamojo Įrengimas
Atnaujinta: 2022-12-21

Kadangi miegamasis kambarys paprastai nebūna didelis, jame reikia apgalvoti kiekvieną detalę. Mažas jaukus miegamasis, gero čiužinio svarba.

miegamojo įrengimas

Remontuojant ar įrengiant miegamąjį reiktų pagalvoti apie kuo natūralesnes apdailos medžiagas, vėdinimą, paskui – apie apšvietimą ir patogų čiužinį bei lovą. Tai pagrindiniai miegamojo kambario elementai. Juos pasirinkus galima planuoti drabužių spintą, veidrodį, spinteles, paveikslus ir visa kita.

 

Natūralios apdailos medžiagos miegamajame

Miegamajame praleidžiame trečdalį gyvenimo, todėl šio kambario mikroklimatas yra labai svarbus. Ar įmanoma apsieiti be sintetikos, dirbtinių medžiagų, kurios gali išskirti kenksmingus junginius? Ar galima sienas, lubas, grindis ar net šildymo prietaisą pasirinkti iš natūralių, prigimčiai artimų medžiagų, kurios nesukurtų elektrostatinių laukų, mažintų alergijų riziką?

Sienų apdailai galima atrasti pačių netikėčiausių natūralių medžiagų. Viena tokių – dažai su marmuro miltais. Jų sudėtyje be marmuro miltų yra kreidos, talko, kalkių hidrato, sodos, kaolino ir kt. Dažai neturi specifinio kvapo, laidūs garams, kitaip sakant „kvėpuojantys“, kambaryje sukuriamas palankus mikroklimatas.

Matinių mineralinių marmuro dažų sudėtyje yra marmuro dalelių,  nudažytas paviršius panašus į natūralų marmurą. Dažai su marmuru ypač tinka tiems paviršiams, kurių medžiagose yra cemento ar kreidos.

Sienų apdailai galima naudoti tapetus su natūralių medžiagų priemaišomis. Tokių apmušalų yra gana daug ir įvairių – nuo paprastų popierinių, tekstilinių, šilkinių iki augalinės kilmės.

Popieriniais arba su pjuvenų priemaišomis tapetais klijuotos sienos laidžios garams, todėl palankesni alergiškiems žmonėms, jais klijuojamos vaikų kambario sienos. Šie tapetai laikomi ekologiškais, tačiau nėra atsparūs mechaniniam poveikiui, gana greitai dėvisi. Be to, juos sudėtingiau  klijuoti, jie greitai plyšta. Iš natūralių tapetų puikiai atrodo tekstiliniai bei šilko, tačiau jie brangesni, todėl retai užklysta į parduotuvių ar salonų lentynas.

Pastaruoju metu madingos ne tik natūralios medžiagos bei subtilios gamtos spalvos, bet vis labiau vertinamas jų poveikis sveikatai, todėl ypač išpopuliarėjo natūralaus augalinio pluošto apmušalai. Jie gaminami iš sizalio, bambuko, jūržolių, džiuto ir kitų augalų pluošto. Kaip ir visos gamtos medžiagos, jie gali būti ne visai lygios tekstūros ir spalvos, bet tai greičiau jų privalumas nei trūkumas.

tapetai miegamajam
Rafijos pluošto ir lino tapetai.

Augalinio pluošto tapetai interjere dažnai naudojami kaip puošybos elementai, papildantys kitus tapetus ar dažytas sienas, jais klijuojamos nišos.

Augalinius tapetus klijuoti ant sienos gana sunku, nes reikia kruopščiai suderinti raštą, kuris retai būna vienodas. Specialistai siūlo palikti tarpus tarp tapetų ir juos nudažyti tinkama spalva ar užklijuoti medines ar kitokias juosteles.

Apmušalai valomi sausuoju būdu (dulkių siurbliu), jie nėra atsparūs drėgmei, purvui bei vandeniui, todėl jais nerekomenduojama dekoruoti virtuvės ar vonios sienų.

 

Kamštinė danga 

Natūraliai sienų ir grindų apdailai tinka kamštinės dangos, gaunamos iš kamštinio ąžuolo žievės.

Kamščio plokštę sudaro aglomeruota kamštiena (presuotos granulės), natūralaus kamščio lukštas, apsauginis vaško sluoksnis. Vaško sluoksnis apsaugo nuo teplumo, perdžiūvimo ir kitų išorinių veiksnių.

Kamštinės sienų plokštės klijuojamos ant lygių, sausų ir tvirtų paviršių. Kamštis kaip natūrali medžiaga traukiasi ir plečiasi, todėl specialistai pataria prieš klijuojant plokštes jas parą palaikyti patalpoje, kurioje jos bus klijuojamos.

Kamštinė grindų danga pasižymi gera garso ir šilumos izoliacija, atsparumu ir ilgaamžiškumu. Jos nepūva ir nepelija, netraukia dulkių ir dėl to tinka net alergiškiems žmonėms. Kamščio sudėtyje yra vaško ir riebiųjų rūgščių, kurios užtikrina atsparumą drėgmei. Danga yra elastinga, bet kartu ir labai tvirta. Joje nelieka aukštakulnių batelių įspaudų, tarp plokščių neatsiranda plyšių. Kamštis po gniuždymo grįžta į savo pirminę būseną. Dėl savitos porėtos struktūros, suteikiančios dangai amortizacinių savybių, žingsniai būna tylūs, o miegamajame tai svarbu.

Miegamojo kambaryje tinkamos medienos grindys, tik jų nerekomenduojama dengti lako sluoksniu, nes jis sukuria plėvelę, izoliuojančią natūralią medienos  šilumą. Juk kur kas maloniau pėdomis jausti natūralią medžio šilumą bei faktūrą. Todėl šiandien vis dažniau vietoje blizgaus, spindinčio lako vartotojai renkasi santūresnę matinę  alyvą.

Alyva skirta apsaugoti medines grindis kiek galima mažiau keičiant medienos išvaizdą. Ši speciali medžio apdailos priemonė gaminama iš natūralių augalinių aliejų, kurių pagrindinę dalį sudaro saulėgrąžų, sojos pupelių aliejus, braziliškų palmių vaškas, bičių vaško komponentai.

Alyvą tinka naudoti medienos ir kamštinėms grindims, stalams ar net vaikų žaislams. Alyvuotas medienos paviršius atsparesnis trinčiai, skysčiams, tokią medieną lengviau prižiūrėti.

Alyvą maišant su pigmentu galima išgauti įvairių atspalvių – nuo pilko, suteikiančio medienai pasendintą efektą, iki balto. Skaidraus arba matinio balto atspalvio alyvuoti paviršiai laikui bėgant nesutrūkinėja, neištrupa, nenusilupa, neatsiranda pūslių, todėl yra idealūs medienai, naudojamai voniose ar virtuvėse (pvz., impregnuojant spinteles).

 

SVARBU

Sudėjus ne itin brangias pušies, eglės, klevo, beržo, uosio medienos grindis ir parinkus atitinkamą alyvos spalvą, galima išgauti įspūdingą prabangaus medžio vaizdą.

 

Nors alyvuotos grindys greičiau apsitrina, bet miegamajame tai nėra labai aktualu, kita vertus nualyvuoti grindis gali kiekvienas – tai ne itin sudėtingas, greitas procesas.

Tai, kas natūralu, nebūtinai turi būti medis. Natūrali grindų danga yra marmoleumas arba  natūralus linoleumas. Jis primena PVC dangą, bet gaminamas tik iš natūralių medžiagų. Linų sėmenų aliejus ir pušų sakai sumaišomi oksidacijos katiluose. Pučiant į katilus orą ir tuo pat metu keliant temperatūrą, aliejus ir sakai oksiduojasi į rišamąją medžiagą – linoleumo cementą. Kitos žaliavos – medžio miltai, kalkakmenis ir pigmentai maišant tampa linoleumo granulėmis, kurios presuojamos ant džiuto pagrindo. Vėliau natūralus linoleumas džiovinamas, kad oksiduotųsi ir džiūdamas įgytų lankstumo, elastingumo bei atsparumo apkrovai.

Iš natūralaus linoleumo nesunku sudėlioti įvairius grindų raštus. Sugalvojus piešinį, natūralaus linoleumo gabalai jungiami naudojant suvirinimo virvę. Įvairius raštus galima išpjauti vandens srove (Aquajet).

 

Radiatorius miegamajame 

Ką įsivaizduojate išgirdę žodį „radiatorius“? Daugelis šaltą metalinį radiatorių stengiasi uždengti grotelėmis, paslėpti po medine spintele ar dėže, siekdami suderinti funkciją ir estetiką. Natūralumo mada siūlo kitokį sprendimą – akmens ar medžio radiatorius. Šiek tiek lenktos formos radiatoriai gaminami iš granuliuoto natūralaus akmens, labiausiai paplitę šilumą akumuliuojantys vadinamo muilo akmens radiatoriai. Natūrali jų spalva (balta, pilka, juoda) suteikia interjerui išskirtinio jaukumo.

Kadangi miegamajame dažnai atsisakoma grindinio šildymo, šildyti gali elektriniai dekoratyviniai radiatoriai, yra netgi radiatorių su mediniu korpusu. Visos tokių radiatorių jungtys ir termostatas paslepiami korpuso viduje. Išorėje matoma tik termostato galva, kuria reguliuojama šiluma. Prietaise dera estetika bei funkcija. Radiatoriaus viduje esantis specialus vandens elementas (Low-H2O) pagamintas iš vario ir aliuminio, todėl visiškai atsparus korozijai. Šildymas labai efektyvus dėl mažo vandens kiekio, kuris labai greit įšyla. Galingas Low-H2O elementas užtikrina ir labai greitą bei tiksliai reguliuojamą šilumą patalpoje. Jeigu namas yra aukštos energinės klasės, miegamajame gali pakakti grindjuostinio elektrinio šildymo.

Kadangi vėdinimo sistema yra įrengiama visam namui ar butui, šįkart atskirai jos neaptarsime, bet jeigu tai rekuperacinė sistema, rekomenduojama miegamajame įrengti oro paėmimo ir ištraukimo angas.

 

Geriausi čiužiniai miegamajame 

Miego teorija teigia, kad miegodamas žmogus patiria kelias miego fazes – gilaus miego fazės periodiškai keičiasi su budraus miego fazėmis. Gilaus miego fazėje žmogaus organizmas atsipalaiduoja, valosi nuo susikaupusių kenksmingų medžiagų, raumenys ilsisi. Taip kūnas ruošiasi ateinančiai dienai, todėl yra labai svarbu, kad gilaus miego fazėje žmogus iš tiesų gerai pailsėtų.

Pirmoji gilaus miego fazė – pati svarbiausia – tęsiasi nuo maždaug valandos 23 iki vidurnakčio, taigi, jeigu tuo metu jūs vis dar nemiegate, nesistebėkite, kad atsikėlę ryte nesijausite pailsėję. Gilaus miego fazės metu žmogus miega taip kietai, kad negirdi jokių aplinkinių garsų, o pažadintas iš jos – neprisimena nei sapno, nei to, kad apskritai miegojo. Budraus miego fazėje žmogus girdi aplinkinius garsus, kurie, net ir labai tylūs, gali jį pažadinti. Pabudęs tokiu metu, žmogus gali nuodugniai papasakoti, ką sapnavo. 

Taigi būtina kokybiško poilsio sąlyga – geras miegas. Miegodamas žmogus praleidžia maždaug trečdalį gyvenimo, todėl vienas iš svarbiausių dalykų mūsų gyvenime yra lova. Ji turi būti plati ir patogi, tvirta ir stabili. Tačiau dar svarbiau yra ne tai, kokia ji yra – klasikinė ar moderni, ryški spalvota ar natūralaus medžio, ant kojelių, ar su patalynės dėže. Svarbiausias daiktas miegamajame yra čiužinys. Puikiai išsimiegoti ir pailsėti galima ir ant čiužinio be lovos, o štai lova be čiužinio – tai visiškas niekas. Tad didelę klaidą daro tie, kas kruopščiai renkasi lovą, o čiužinį perka pirmą pasitaikiusį.

Geras poilsis – tai galimybė miegoti taip, kad kūnas lyg kybotų ore – jo niekas neturi spausti, liesti, jis turi galėti lengvai persiversti, nes vartymasis padeda išvengti galūnių aptirpimo. Taip pat neturėtume miegoti įduboje, o stuburas visą naktį, nepriklausomai nuo to, kokia poza gulime, turi išlikti tiesus. Blogai, jeigu miegodami jaučiame šalia gulinčio žmogaus judesius, o keldamiesi iš lovos, trukdome šalia miegančiam.

geriausi čiužiniai miegamajam
Geras čiužinys miegamajame svarbiau už lovą ir interjerą. 

Čiužiniai būna įvairūs – spyruokliniai, lateksiniai, poroloniniai, viskoelastiniai, pripildyti vandens ar pripūsti oro. Populiariausi iš jų yra spyruokliniai. Jų pasirinkimas tikrai platus, tad kyla klausimas – kaip jį išsirinkti?

Renkantis spyruoklinį čiužinį, pradėti reikia nuo spyruoklių. Pigesni yra Bonell tipo spyruokliniai čiužiniai,  deja, turintys nemažą trūkumą: tokios spyruoklės sujungtos tarpusavyje, todėl spaudžiant vieną jų, kartu spaudžiasi ir kelios šalia esančios. Todėl ant tokio čiužinio gulintis žmogus atsiduria savotiškoje duobėje, o jeigu gulima dviese – dažniausiai abu surieda į vieną įdubą. Tokie čiužiniai labiau tinka ne nuolatiniam miegojimui.

Kišeninio tipo spyruoklių blokai garantuoja gulėjimo komfortą, nes tokiame čiužinyje spyruoklės yra kiekviena atskirai įdėtos į specialios medžiagos kišenes. Spaudžiant vieną spyruoklę, spaudžiasi tik ji, kitos lieka kaip buvusios.  Gulint ant tokio čiužinio jis prisitaiko prie žmogaus kūno formos. Be to, kišeninio tipo spyruoklės susispaudžia tiek, kiek yra slegiamos – ten, kur spaudimas didesnis, jos susispaudžia labiau, todėl kūnas visuomet guli horizontalioje taisyklingoje padėtyje.

Visi kiti sluoksniai, supantys spyruoklių bloką, yra skirti tam, kad čiužinys būtų kietesnis ar minkštesnis, kad gulėdami nejaustumėte spyruoklių, kad čiužinys negirgždėtų. Tai priklauso nuo šiems sluoksniams naudojamų medžiagų (kokoso plaušo, latekso, medvilnės ir kt.) savybių, kiekio ir derinių.

Labai svarbu, kad visos čiužinio medžiagos būtų laidžios orui – jeigu jos sintetinės, tai nesugers prakaito (o žmogus per parą išskiria maždaug stiklinę prakaito!) ir neleis odai kvėpuoti. Be to, patalynė įgaus nemalonų kvapą. Dažnai viršutinis audinys būna iš puošnių, net prabangiai atrodančių sintetinių medžiagų, tačiau geriau rinktis natūralios medvilnės apvalkalą, kuris leis kūnui kvėpuoti ir sugers prakaitą.

 

ASA.LT informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Virtuvės baldai Alytus Virtuvės baldai Alytuje Virtuvės Baldų Gamyba Alytuje, Virtuvės Baldų Gamyba Alytus, Nestandartiniai Ir Standartiniai Baldai Virtuvei Gera Kaina, Rusiški, Lenkiški, Lietuviški Virtuvės Baldai
Virtuvės baldai Kaunas Virtuvės baldai Kaune Virtuvės Baldų Gamyba Kaune, Virtuvės Baldų Gamyba Kaunas, Nestandartiniai Ir Standartiniai Baldai Virtuvei Gera Kaina, Rusiški, Lenkiški, Lietuviški Virtuvės Baldai
Virtuvės baldai Klaipėda Virtuvės baldai Klaipėdoje Virtuvės Baldų Gamyba Klaipėdoje, Virtuvės Baldų Gamyba Klaipėda, Nestandartiniai Ir Standartiniai Baldai Virtuvei Gera Kaina, Rusiški, Lenkiški, Lietuviški Virtuvės Baldai
Virtuvės baldai Panevėžys Virtuvės baldai Panevėžyje Virtuvės Baldų Gamyba Panevėžyje, Virtuvės Baldų Gamyba Panevėžys, Nestandartiniai Ir Standartiniai Baldai Virtuvei Gera Kaina, Rusiški, Lenkiški, Lietuviški Virtuvės Baldai
Virtuvės baldai Vilnius Virtuvės baldai Vilniuje Virtuvės Baldų Gamyba Vilniuje, Virtuvės Baldų Gamyba Vilnius, Nestandartiniai Ir Standartiniai Baldai Virtuvei Gera Kaina, Rusiški, Lenkiški, Lietuviški Virtuvės Baldai

Miegamojo Įrengimas

Miegamojo dizaino idėjos, miegamojo interjeras, miegamojo planavimo principai

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Vonios kambario įrengimas

Planavimas, hidroizoliacija, didelių plytelių klijavimas.

Svetainės įrengimas

Netradiciniai svetainės interjero sprendimai: erdvės zonavimas skirtingoms veikloms, lenktos pertvaros, apšvietimas.

Virtuvės įrengimas

Kartais naujakuriai virtuvės įrengimą pradeda nuo baldų ir spintelių spalvos. Svarbiausi dalykai virtuvėje yra ne baldai, o patogi maisto gaminimo vieta ir jauki valgymo zona.  Idėjos mažai virtuvei.

Plytelių klijavimas

Grindinių plytelių klijavimas: pagrindo paruošimas, plytelių klijai, didelio formato plytelių klijavimas, siūlių glaistymas.

Sienų dažymas

Kaip dažyti sienas, kokie dažai tinkamiausi sienomis, dažymo instrukcija

Sienų tinkavimas gipsiniu tinku

Kaip tinkuoti sienas, pagrindo paruošimas, mašininis tinkavimas, tinkavimo instrukcija, gipsinio tinko paviršiaus išlyginimas ir glaistymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: