Fasado apdaila
Atnaujinta: 2023-07-31

Fasado apdailos medžiagos ir fasado konstrukcija, pasirinkimo kriterijai. Pigiausia fasado apdaila. Fasado apdaila lanksčiomis plytelėmis. Mediniai fasadai.

fasado_apdaila

Fasadas – pastato veidas

Fasadas ne vienerius metus bus pastato vizitine kortele. Todėl svarbiausiu fasado pasirinkimo kriterijumi yra ir turėtų būti reprezentyvios namo išvaizdos ilgaamžiškumas.

Jeigu fasado apdailos medžiagų pasirinkimo kriterijus surikiuotume eilės tvarka, pirmojoje vietoje turėtų būti ilgaamžiškumas ir išvaizda, nesudėtingas įrengimas ir priežiūra, papildoma šilumos ir garso izoliacija, atsparumas ugniai, atitikimas aplinkos kontekstui. Visas geriausias savybes turinčios medžiagos paprastai esti brangiausios, todėl praktiškai pasirinkimą lemia apdailinių medžiagų savybių santykis: ilgaamžiškumas, priežiūra bei medžiagų ir darbo kaina.

Fasado apdailos medžiaga pasirenkama projektavimo metu, nedidelė galimybė ją keisti išlieka iki pat sienų statybos pabaigos, nors tokiu atveju dėl fasado konstrukcijos pasirinkimas mažėja. Fasado konstrukcija pritaikoma pasirinktai apdailai ir medžiagai, todėl dėl sienų konstrukcijos ir apdailos apsispręsti būtina projektavimo etape. Arba, kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, renovacijoje, gali būti ir atvirkščiai – galutinė sienų apdaila taikoma fasado konstrukcijos tipui.

Kaip minėjome, dažniausiai fasado medžiagą lemia kainos kriterijus, praktiškumas, ilgaamžiškiausi fasadai paprastai yra brangiausi. Laimė, visada yra aukso vidurys.

 

Vėdinami ir nevėdinami fasadai

Projektavimo metu pirmiausia būtina apsispręsti dėl sienų konstrukcijos, kurių iš esmės yra dvi: vėdinama ir nevėdinama sistemos.

Nevėdinami fasadai dažniausiai apdailinami tinku, todėl dažnai vadinami tinkuojamais fasadais, nors tai nėra visai teisinga. Ant nevėdinamo fasado gali būti klijuojamos įvairios plytelės ir tai jau nebus tinkuojamas fasadas, tokios sienos gali turėti plytų mūro išvaizdą. Vėdinamų fasadų apdailos medžiagų yra daugiau.

vedinamas-ir-nevedinamas-fasadas
Principinės ventiliuojamo ir tinkuojamo fasado struktūros.

Abiejų konstrukcinių tipų fasadai plačiai naudojami, abu turi savų pranašumų ir trūkumų.

Vėdinami fasadai laikomi ilgaamžiškesniais dėl oro cirkuliacijos, kuri eliminuoja termoizoliacinės medžiagos drėgmę. Gaisriniu požiūriu saugesni dėl apšiltinimui naudojamos mineralinės vatos, paprastesnė jų priežiūra ir remontas, bet jie brangesni, vėdinamų fasadų įrengimas sudėtingesnis. Tiesa, brangumas priklauso nuo pasirenkamos galutinės apdailos medžiagos. Nuo apdailos medžiagos priklauso ir atnaujinimo būtinybė, spalvos blukimas.

Tinkuojami fasadai lengvesni, paprasčiau įrengiami, bet ne tokie ilgaamžiai, reikalingas atnaujinimas, juos galima montuoti tik šiltuoju metų laiku (kai oro temperatūra ne mažesnė nei +5 laipsniai C). Jų įrengimas irgi reikalauja kvalifikacijos, tačiau dėl tinko populiarumo yra ir daugiau kvalifikuotų meistrų.

Tiek vieno, tiek kito fasado įrengimui reikia nemažai papildomų medžiagų. Tinkuojamam fasadui – klijų, armavimo tinklelio, grunto, dažų. Vėdinamam fasadui – profilių karkasui, tvirtinimo elementų.

Vėdinamų fasadų apdailos medžiagų pasirinkimas platesnis – tai įvairios dailylentės, plytos, lakštinės medžiagos, nevėdinami paprastai apdailinami tinku arba klijuojamomis plytelėmis.

Fasadinių apdailos medžiagų gamintojai komplektuoja sistemas su visais reikalingais priedais. Labai svarbu yra naudoti vieno gamintojo sistemą, nes tik tokiu atveju visos medžiagos bus suderintos tarpusavyje, fasadas ilgiau tarnaus.

 

Tinkuotas fasadas

Daugelis planuodami fasado apdailą dažnai ieško „pigiausios fasado apdailos, dar dažniau – „pigiausio fasadinio tinko“. Tai klaida, nes pigiausia fasado apdaila bus ir trumpiausia. Reiktų ieškoti tinkamiausios fasado apdailos, atsižvelgiant į pastato lokaciją. Fasade svarbiausia yra užtikrinti, kad ant sienų paviršiaus neužsistovėtų vanduo ir nesikauptų drėgmė. Daugiau drėgmės ant fasadų atsiranda, kai pastatas yra arti medžių ir krūmų, jų šešėlyje, arti vandens. Oro tarša lemia teršalų ant tinko kaupimąsi. Tokia aplinka skatina mikroorganizmų dauginimąsi ir fasadų žaliavimą bei užsiteršimą.

tarša ant tinkuoto fasado
Tarša ant tinkuoto fasado.

Tad pirmas žingsnis renkantis tinką yra atsižvelgti į pastato vietą. Ilgiau nepakitęs tinkuotas fasadas išsilaikys uždarame gyvenamųjų namų kvartale, trumpiau – arti intensyvaus judėjimo gatvės.

 

Fasadinis tinkas

Kitas žingsnis – pasirinkti tinkamą apšiltinimo ir tinko sistemą. Kodėl geriausia rinktis būtent šiltinimo ir tinko SISTEMĄ? Todėl, kad kiekvienas fasado sluoksnis, o jų yra net keli, individualiai reguoja į temperatūros ir drėgmės pokyčius, atsiranda vidiniai įtempiai.

Tinkuojamo fasado sistema
Tinkuojamo fasado sistema su polistireniniu putplasčiu ir mineraline vata. 

1 – baigiamasis paviršiaus apdailos sluoksnis;
2 – armuotas sluoksnis;
3 – polistireninis putplastis (A-1.1 mazgas), mineralinė vata (A-1.2 mazgas);
4 – klijų sluoksnis;
5 – išorinė siena;
3  – smeigė;
7 – vidinė sienos apdaila;

Kad skirtinga šių medžiagų reakcija nesukurtų defektų, kad medžiagos tarpusavyje būtų suderintos, tam yra naudojamos fasado sistemos. Jose medžiagų reakcija yra išbandyta, suderinta ir aplinkos pokyčiai neiššaukia vieno ar kito sluoksnio defektų, tuo pačiu ir matomų tinko defektų. Sistemos yra sertifikuotos ir turi CE ženklinimą.

Šiltinimo ir tinko sistema
Suderinta šiltinimo ir tinko sistema – ilgalaikis fasado estetikos garantas.

Yra sukurtos patikimos šiltinimo ir tinko apdailos sistemos, viena tokių Knauf  Termo Plus P ir Knauf Termo Plus M (P- su polistireniniu putplasčiu, M - su mineraline vata).  Šiose sistemose tinką ir spalvą galima pasirinkti pagal individualius poreikius.

  • Norint apsaugoti fasadus nuo žaliavimo reiktų rinktis Knauf Mineral Activ tinkų ir dažų sistemą. Knauf MineralAktiv leidžia iki minimumo sumažinti dumblių ir pelėsių atsiradimą ant fasado.
  • Norint išskirtinio rašto fasado apdailos, vertėtų rinktis Knauf Noblo Filz ar Knauf MАК 3 dekoratyviuosius tinkus. Jų pagalba galima formuoti šiuos paviršiaus apdailos variantus: "veltas", "draskytas", laisvai formuojamas-modeliuojamas.
  • Jei nėra išskirtinių reikalavimų apdailai ir tinka standartiniai apdailos raštai tokie kaip „samanėlė“ arba „lietutis“, galima rinktis standartinius tinkus: silikoninį tinką Knauf Conni S arba mineralinį tinką Knauf Strukturputz ar Knauf Dekorputz, dažytą  silikoniniais fasadiniais dažais.

Būtent visų šiltinimo sistemos medžiagų suderinamumas ir atitinkamas, su jomis išbandytas tinkas garantuos, kad lauko sienos ilgai išliks be defektų ir estetiškos.

Tinko sluoksnio storį lemia struktūrinių granulių /akmenėlių dydis (dažniausiai nuo 2 iki 5 mm).

Kadangi cokolis yra veikiamas drėgmės iš grunto ir tyškančio lietaus, ši pastato dalis turi būti tinkuojama itin stipriai vandenį atstumiančiu ir atspariu drėgmei bei šalčiui tinku.  Taip pat cokolio apdaila turi būti atspari ir mechaniniam poveikiui. „Knauf“ cokolinių tinkų asortimente yra keletas tinkų, turinčių minėtas savybes. Tai Knauf Sockel LUP – lengvas, greitai kietėjantis kalkių ir cemento mišinys, Sockel – SM PRO - klijavimo-armavimo mišinys ir viršutinio sluoksnio tinkas cokoliams, Sockelputz - cementinis cokolių tinkas. Neverta cokolio tinkuoti tuo pačiu tinku kaip ir viso pastato, nes jautri vieta gali būti greitai pažeista ir sugadinti bendrą fasado vaizdą.

 

Fasado apdaila lanksčiomis plytelėmis

Ieškant geriausio santykio tarp fasadui skirtų medžiagų ir jo montavimo darbų kainos, ilgaamžiškumo bei priežiūros, vertėtų atkreipti dėmesį į lanksčiąsias plyteles. Jos imituoja klinkerio plytas, sukurdamos estetišką tam tikro atspalvio mūro vaizdą.

Fasadų apdailos medžiagų rinkoje lanksčios „Elastolith“ plytelės yra nuo 1962 metų. Jomis išklijuoti namai stovi iki šiol. Šios plytelės yra gaminamos Olandijoje rankiniu būdu tik iš natūralių komponentų (daugiau kaip 93% kvarcinio smėlio ir aukščiausios rūšies dervų). Turimą masę maišant su geležies oksidu, gaunama plati spalvų bei raštų paletė.

Lanksčiosios fasado plytelės lengvai klijuojamos ant bet kokių lygaus ir tvirto paviršiaus formų (lenktų sienų ar suapvalintų kampų ir pan.) – tai supaprastina darbus ir sumažina fasado apdailos kainą. Montavimui nereikia turėti specialių žinių ar įrankių, tik - medžiagų ir keleto paprastų prietaisų:

  • plytelių ir specialių naudojimui paruoštų klijų „Elabrick“ (būna aštuonių spalvų);
  • žirklių, pieštuko, virvės, liniuotės, gulsčiuko ir 10 - 14 mm teptuko bei grunto (paviršių paruošimui).

Priklijuotos plytelės sudaro akmens kietumo sluoksnį ir yra atsparios įbrėžimams, smūgiams ar kitokiems poveikiams. Jos tobulai priglunda prie dekoruojamų paviršių nepalikdamos išsikišimų ar kitokių nelygumų. Mineralinės plytelės nedūžta, yra nedegios ir atsparios -35 °C iki +100 °C temperatūroms bei UV spinduliams. Jos praleidžia garus, bet yra hidrofobinės. Šios plyteles galima plauti ir jų ant neatsiranda baltos druskų žymės.

Tai yra ekologiška ir itin universali medžiaga, tinkanti tiek vidaus, tiek ir išorės gyvenamųjų bei komercinių pastatų apdailai, įskaitant architektūrinio paveldo objektus. Ji gali būti naudojama naujoje statyboje ir renovuojant pastatus. Plyteles galima klijuoti vietoje dekoratyvinio tinko. Jos suteikia elegantiško modernumo ne tik pastatų fasadams, bet ir namų pamatams, balkonams ar kitiems paviršiams.

Fasado apdaila lanksčiomis plytelėmis
Lanksčios plytelės gali būti derinamos su kitomis fasado apdailos medžiagomis

Lanksčios plytelės fasadams_
Plytelės yra elastingos, todėl jas galima lenkti reikiamu kampu

 

Medienos imitacijos fasadas

Individualių namų savininkai dažnai pageidauja tradicinės medienos išvaizdos apdailos. Ši apdaila tinka tik vėdinamiems fasadams. Tai gali būti medienos imitacija arba tikra mediena.

Medienos apdailos imitacija išgaunama PVC, plieninėmis, aliuminio, pluoštinio cemento, medienos kompozito dailylentėmis. Tačiau nors, pavyzdžiui, PVC dailylentės yra pigiausia fasado apdaila, jos dėl lengvumo dažniau naudojamos senų namų nelygioms sienoms dengti. PVC dailylentės – ilgaamžė medžiaga, tačiau tamsesnės spalvos blunka, šviesesnės užsiteršia, bet valymas nėra sudėtingas. Jas nesudėtinga montuoti, daugelis gamintojų turi dailylentes su Clic sistema.

pigiausia-fasado-apdaila
Pigiausia fasado apdaila – PVC dailylentės.

Ne visos PVC medienos imitacijos dailylentės yra vienodos kokybės ir kainos, aukštos klasės vinilinės lentelės atrodo natūraliau, suprantama, ir kainuoja brangiau. Tačiau jų dirbtinumas akivaizdžiai matomas ir pastaruoju metu ši medžiaga vis mažiau naudojama dėl aplinkos teršimo plastiku. Verta žinoti, kad pigiausias plastikas ilgainiui keičia spalvą, deformuojasi nuo karščio. Naujiems pastatams PVC apdaila solidumo ir papildomos vertės nesuteikia.

Plieninės medienos imitacijos dailylentės arba plokštės karaliauja pramoninės paskirties pastatų fasaduose, nors geros kokybės plieno, aliuminio dailylentės populiarėja ir individualių namų kvartaluose, tiesa, jų 1 kv. m kaina didesnė nei tikrų medienos dailylenčių. Bet priežiūros reikia mažiau, fasadas tarnauja labai ilgai.

Pluoštinio cemento dailylentės ir plokštės labai tikroviškai imituoja medieną, medžiaga natūralesnės prigimties nei PVC. Pagrindinės pluoštinio arba fibrocemento žaliavos yra su smėliu, celiulioze ir vandeniu presuojamas pluoštinis cementas. Cementas suteikia tvirtumo, pluoštas - lankstumo, o įvairūs užpildai pagerina vandens įgeriamumo (7-10 proc.), tamprumo, atsparumo šalčiui ar karščiui savybes, gali kompensuoti išsiplečiant ar susitraukiant atsirandančias įtampas.           

Viena išskirtinių fibrocementinių dailylenčių ir plokščių savybių yra jų nedegumas (degumo klasė A2-s1-d0), jos tinka daugiaaukščių pastatų apdailai. Atsparumo šalčiui ciklų skaičius 100-300, atsparumas šalčiui ir karščiui (-60/+80 laipsnių). Padengtos apsauginiais dažais nepagelsta nuo ultravioletinių spindulių poveikio, gerai išlaiko temperatūrų skirtumus, gerai izoliuoja garsą (garso izoliacijos koeficientas 25-30 dB), atsparios lenkimui apie 20 (17-22) MPa. Dailylentės beveik nesideformuoja, jų plėtimosi koeficientas 1-1,6 mm/m. Fasadams naudojamos įbrėžimams ar smūgiams 3-5 atsparumo klasės fibrocemento medžiagos. Kuo aukštesnė klasė, tuo medžiaga atsparesnė. Spalva apdailos medžiagoms suteikiama gamybos metu, ant fasadų uždėtų dailylenčių ir plokščių negalima dažyti, toks padengimas laikys neilgai.

fibrocemento-dailylentes-fasadui
Medienos faktūros fibrocemento lentelės fasadui. 

Fibrocemente medienos imitacija atrodo tikroviškai, nes lentų paviršius nelygus, rievėtas. Toks fasadas ilgaamžis ir nereikalauja priežiūros.

Tiek medieną imituojančios plokštės ar dailylentės, tiek tikros medienos dailylentės dažniausiai montuojamos ant medienos karkaso, karkasinės medienos išeiga priklauso nuo montavimo būdo, jų yra daug ir įvairių.

 

Medienos dailylentės fasadams

Medinis fasadas atrodo natūraliai ir šiltai, netgi jei mediena nėra idealiai vienodos spalvos ar ilgainiui praranda spalvą, papilkėja. Dėl geresnio dažų įgeriamumo fasadams rekomenduojama naudoti šiurkštintas dailylentes. Tokios vyrauja Skandinavijos šalyse – gal todėl namai ten atrodo gražiai ir natūraliai.   Dailylenčių pardavėjai sako, kad šiurkščias dailylentes nudažius du kartus, galima garantuoti, kad dažai laikys 15 metų. „Skandinavai su teptukais aplink savo namus dažnai nevaikšto“, - tikina jie.

Mediena yra mediena, ji reaguoja į temperatūrą, yra šakota, iš jos išsiskiria sakai. Fasado apdailai naudojama spygliuočių mediena, nes jos vidinė struktūra lygi, tanki ir laidi orui. Fasadų apdailai naudojamos natūralios dailylentės pirmiausia turi būti kokybiškai išdžiovintos. Renkantis dailylentes, būtina žinoti, kad lauko darbams naudojama mediena turi turėti ne daugiau kaip 16-18 proc. drėgmės.

Medines dailylentes ypač veikia ultravioletiniai saulės spinduliai. Ilgainiui mediniai fasadai praranda gerą išvaizdą, nes yra veikiami atmosferos pokyčių, dėl drėgmės ima daugintis mikrobai, kurie kenkia medienai. Geriausia medienos apsauga -  lakuose ar dažuose esantys antiseptikai, gruntai. Visgi medinį fasadą teks  kas 5 - 10 metų perdažyti.

naturalios-medienos-apkala
Natūralios medienos apkalos kaina priklauso nuo medienos kokybės ir dailylenčių profilio konfigūracijos.

Mediena yra paslanki medžiaga, dailylenčių profilių įvairovė didelė, todėl architektai mėgsta jas naudoti tiek tradicinės, tiek ir modernios architektūros fasaduose.

medinis-fasadas
Mediena su tinku – natūrali, elegantiška ir nesenstanti fasadų apdaila.

Nepaisant reikalingos priežiūros, medinė apkala bet kuriam pastatui suteikia pridėtinę vertę, ji morališkai nesensta ir visada madinga. Todėl, jei tik finansai leidžia, verta rinktis medienos apdailą, juolab, kad jos apsaugai dabar yra gana gerų ir ilgalaikių priemonių. Atnaujinimo būtinybė daug priklauso nuo dažų ir impregnantų kokybės.

 

Fasadinės medienos apsauga

Medinio fasado išvaizdos ilgaamžiškumui turi reikšmės dailylenčių medienos tankis, drėgmė, paviršiaus paruošimas, naudojamų dažų ir pigmentų kokybė bei teisingas dažų parinkimas. Kuo greičiau išdžiovinta mediena padengiama apsauginėmis priemonėmis, tuo ilgesniam laikui ji apsaugoma. Kad nereiktų dažnai dažyti, geriausia rinktis aukštos kokybės ir žinomų gamintojų medienos impregnantus ir dažus.

Vienas tokių gamintojų, turintis gerą vardą tarp profesionalų -  Vokietijos „Remmers GmbH“ įmonė, kurios asortimente yra daug medienos apsaugos priemonių. Remmers medienos apsaugos priemonės griežtai suskirstytos pagal paskirtį, o tai reiškia, kad jos veikia labai tikslingai. Šio gamintojo medienos dažai, impregnantai bei kitos medienos apsaugos priemonės nėra pigiausios, bet patikimos, tarnauja pakankamai ilgai.

 

Fasadinių medinių dailylenčių dažai

Kad medinės lauko dailylentės būtų apsaugotos iš visų pusių,  prieš montavimą rekomenduojama jas nutepti vienu sluoksniu Remmers HK-Lasur 3 in1 dažyve arba lazūra. Tai trys viename produktas, labai patogus naudoti, nes kartu yra impregnantas, gruntas ir dažai. Todėl darbas greitesnis, nereikia kelių darbų etapų – gruntavimo, impregnavimo ir dažymo, pertraukų tarp atskirų darbų etapų, užtenka vieno padengimo. Išeiga nedidelė - apie 100 ml/m² kiekvienam sluoksniui. Reikalingi mažiausiai du sluoksniai. 

Sumontavus dailylentes, rekomenduojama fasadus dar kartą padengti ta pačia dažyve jau tik iš vienos pusės.  Remmers HK lazūros spalvų spektras gana platus – nuo balkšvos iki beveik juodos. Yra net keli pilkšvi atpalviai, kurie ypatingai gražiai atnaujina papilkėjusią medieną, suteikia jai naują išvaizdą.

dazyves-spalvos
Remmers HK dažyvės spalvų spektras ir pilkų atspalvių paletė.

Visi Remmers HK lazūros atspalviai padengia medieną taip, kad išlieka natūralus jos raštas, o tai fasadui ar kitam mediniam paviršiui suteikia ypatingai šilto natūralumo. Į medienos poras įsigerianti lazūra saugo nuo UV spindulių, išblukimo ir drėgmės įsigėrimo bei puvinių. Tinka visai lauko medienai, kuri nesiliečia su gruntu.

dazymas-dazyve
Remmers HK dažyvė giliai įsigeria į medieną ir sukuria patikimą apsaugą nuo grybelio, bet išlieka natūrali matinė medienos paviršiaus  faktūra.
 

Dažyvė dengiama teptuku tolygiai, medienos plaušo kryptimi. Antras sluoksnis tepamas po 12 valandų. Patogu ir tai, kad po kažkiek laiko šiuo produktu padengtus paviršius galima atnaujinti jų nešveičiant ir nešlifuojant. Kam nors kartą teko gramdyti apsilaupiusius dažus nuo sienų ruošiant jas perdažyti, žino, koks varginantis tai darbas.

 

Geri fasadiniai medienos dažai 

Jeigu reikalinga namo sienoms suteikti nepermatomą spalvą, ekonomiškiau rinktis gerus dažus, kurie ilgai laikosi.  Geru dengiamumu pasižymi Remmers Rofalin Acryl - matiniai vandeniniai dažai. Jie dengiami dviem sluoksniais ant IG-10-Imprägniergrund IT  nugruntuoto paviršiaus. Dažai džiūsta labai greitai, po 2-4 valandų galima dengti kitą sluoksnį.

mediena-pries-ir-po-dazymo
Prieš ir po. Aukštos klasės dengiamumu ir geromis atsparumo savybėmis pasižymintys Rofalin Acryl dažai universalūs, jais galima dažyti tiek naują, tiek seną lauko ir vidaus medieną, taip pat tinka betonui, cinkuotam plienui dažyti.

Geros kokybės medienos dažai atsparūs drėgmei, UV spinduliams bei oro sąlygoms, nesilupa, atsparūs trinčiai. Yra visų RAL atspalvių, spalvas galima maišyti tarpusavyje. Sąnaudos nedidelės, priklausomai nuo paviršiaus vidutinė išeiga  yra apie 1 ltr/ 8-10 .

 

Terasos atnaujinimas

Prie medinės apdailos idealiai tinka medinė arba medienos plastiko kompozito (WPC) lentų terasa. Terasos lentos nuo saulės, pablunka, apsitrina nuo vaikščiojimo. „Remmers“ terasinių lentų apnaujinimui turi unikalų ir natūralų produktą – sėmenų aliejaus pagrindo terasos lentų ir sodo baldų alyvą  Remmers Pflege-Öl. Alyva dengti paviršiai pasižymi dideliu atsparumu dilumui.

Su Remmers Pflege-Öl  medines terasos lentas, sodo baldus galima atnaujinti be papildomo šlifavimo, užtenka tik nuvalyti.

Alyva išlygina medžio paviršių ir padengia apsauginiu sluoksniu, kuris yra atsparus oro sąlygoms ir reguliuoja drėgmę. Mediena atstumia vandenį, o apsauginis sluoksnis neleidžia medienai išdžiūti. Sėmenų aliejaus pagrindu pagamintas produktas yra įvairių spalvų. Jei nenorite keisti medžiagos spalvos, galite naudoti skaidrią bespalvę apsauginę alyvą, tačiau pigmentuoti atspalviai apsaugo lentas nuo spalvos praradimo. 

Mediena dengiama dviem alyvos sluoksniais, antras sluoksnis tepamas praėjus maždaug 12-ai valandų. 

Nors medienos kompozito lentos atsparesnės laikui, vis dėlto ilgainiui jos išblunka. Nesudėtingai tokias lentas galima atnaujinti specialiu aliejumi Remmers WPC-Imprägnier-Öl, skirtu WPC kompozito lentoms

WPC-atnaujinimas
WPC lentų atnaujinimas Remmers WPC-Imprägnier-Öl alyva.

WPC-Imprägnier-Öl alyva saugo lentas nuo drėgmės poveikio, išryškina atspalvį. Atnaujinant alyva padengtus paviršius jų nereikia šlifuoti ar kitaip paruošti, užtenka gerai nuvalyti.

Gamtoje nėra nieko amžino, tiek medžiai, tiek ir statybinė mediena sensta. Tad pasirinkus natūralią medienos fasado apdailą, aišku, kad retsykiais reikės atnaujinti spalvą, tačiau medienos grožis, raštas, šiluma visa tai atperka. Geri dažai ir alyvos padeda prailginti atnaujinimo tarpus, o ir darbas su gerais dažais paprastas, tam galima pasitelkti ir vaikus, kurie patirs atlikto darbo džiaugsmą ir visai kitaip žvelgs į namų sienas.

Informacija parengta bedradarbiaujant su   UAB „Knauf“, UAB „Bergeta“ , UAB „Remmers Baltica“ 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Namo statyba iš blokelių

Namų statyba iš blokelių pagreitino procesą lyginant su statyba iš plytų. Atsirado naujų medžiagų, kurios sumažino blokelių svorį ir statybą padarė paprastesne.

Terasos stiklinimas

Kuriuo momentu reiktų pasirūpinti terasos stiklinimu? Kokie galimi terasos įstiklinimo būdai?

Statybinis gruntas

Statybiniai gruntai, statybinio grunto parinkimas pagal paviršiaus tipą, statybinis gruntas vidaus ir lauko darbams

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Poliuretano putų šiltinimas, poliuretano putų charakteristikos skirtingiems mazgams, kuo skirasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos

Vėjo izoliacinė plėvelė

Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas

Difuzinės plėvelės montavimas

Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?