Sienos šiltinimas iš vidaus yra bene lengviausias būdas apšiltinti ir sutvarkyti sienų apdailą.
Vidinių sienų šiltinimą tiksliau būtų galima pavadinti inertiško sluoksnio įrengimu. Plonas šiltinimo sluoksnis bendroms namo šiltinimo charakteristikoms didelės įtakos neturės, tačiau net ir plonas izoliacinis sluoksnis atskiria vidinės sienos paviršių nuo šaltos sienos. Tai padidina šiluminį komfortą, nes keliais laipsniais padidėja kambario temperatūra, kambarys greičiau įšyla, ant šiltesnio paviršiaus nesusidarys kondensato lašų.
Vidinės sienos šiltinimo įrengimas yra paprastas ir kokybiškai atlikti darbus galima savo jėgomis. Pakviečiau meistrus įvertinti vidinės sienos šiltinimo darbų kainą. Supratau, kad apšiltinęs pats galėsiu šeimai nupirkti bilietus į Tenerifę ir atgal, išsinuomoti katerį pusdieniui tunų žvejybai ir sužvejoti pilną maišą šviežios žuvies bei kitų jūros gėrybių.
Sienos, angokraščių paruošimas, apšiltinimas ir plokščių suklijavimas užėmė 5 dienas po 4 valandas po darbo. Tikrai apsimoka daryti pačiam.
Ar verta sienas šiltinti iš vidaus
Sienos šiltinimas iš vidaus gelbsti keliais atvejais. Tai daugiabučiai paveldo apsaugos zonose, kur negalima keisti pastato išorės. Dar dažnesnis atvejis - tai daugiabučio kaimynai, atsisakantys renovuoti daugiabutį. Tada belieka nors kiek apšiltinti patalpas iš vidaus. Gerokai komfortiškiau bus gyventi iš vidaus apšiltintame 6 - 9 dešimtmečio mūriniame ar gelžbetonio plokščių name.
Kai šiltinimo kaina nepadidina, o kartais net sumažina apdailos kainą, tai vienareikšmiškai verta rinktis apdailą su šiltinimu. Kaina būna mažesnė, nes klijuojant dideles plokštes yra paprastesnis sienų išlyginimo procesas. Išlyginti sieną labai paprasta naudojant purškiamus klijus.
Senuose namuose dažnai sienos praleidžia panašiai tiek pat šilumos kiek langai. Termovizinis tyrimas labai motyvuoja imtis priemonių apšiltinti sienas bent jau iš vidaus.
Medžiagos vidiniam šiltinimui
Sienos šiltinimui reikės šiltinimo plokščių, gipskartonio plokščių, klijuojančių putų. Dar reikės glaisto siūlėms tarp gipskartonio plokščių, kampučių, smulkiagrūdžio glaisto galutiniam paviršiaus išlyginimui.
Apšiltinimui dažniausiai naudojamos polistireninio putplasčio plokštės. Geriausiai neoporas (pilkasis polistireninis putplastis), turintis geresnes šilumos izoliacines savybes. Šilumos izoliacines savybes nurodo liambda skaičius, charakterizuojantis medžiagos šiluminį laidumą. Neoporo liambda yra 0,032 W/mK.
Polistireninio putplasčio plokštes lengva lygiai pjaustyti. Naudojamos specialios staklės su kaistančiu siūlu.
Taip pat gali būti naudojama PIR (poliuretano putų) plokštės. Jų šilumos laidumo koeficientas 0,022 W/mK. Apšiltinimui gali būti panaudotos perlito plokštės.
Vieningos nuomonės, kokios plokštės tinkamiausios vidinės sienos šiltinimui nėra. Vieni teigia, kad plokštė turi būti laidi garams, kiti teigia, kad tai nėra svarbu. Tačiau visi sutaria, kad šiltinimo plokštė nebūtų storesnė kaip 50 mm. Daug svarstymų yra dėl rasos taško, esą jis gali persikelti į tarpą tarp sienos ir apšiltinimo medžiagos ir susidarys kondensato lašai. Tačiau tokiu atveju siena turi būti visiškai kiaura. Patekti drėgmei per garams mažai laidžias šiltinimo plokštes salygos labai ribotos.
Teko matyti, kad ant polistireninio putplasčio plokščių būdavo dedamas tinklelis ir glaistoma. Tai nėra tinkamas sprendimas, nes siena bus neatspari smūgiams, įlinks. Apdailai geriausiai tinka gipskartonio plokštės.
Šiltinimo plokštes ir gipskartonio plokštes klijuojamos SoudaBond Easy putomis.
Vidaus sienų šiltinimo montavimas
Kartu su siena reikėtų sutvarkyti ir kitus šilumos tiltelius. Daugiabučio name šiluma prarandama per perdangas. Jei yra galimybė, reikėtų papildomai apšiltinti lubas ir grindis. Taip pat nebus prasmės šiltinti sienų, jei nebus sutvarkyti langų angokraščiai.
Vidinė siena gali būti nelygi. Priešais balkono duris pastatytas lazerinis nivelyras padeda pamatyti visus sienos nelygumus. Prieš klijuojant plokštes klijais išlyginama siena. Oranžinis ornamentas kairiau balkono durų.
Putų sluoksnis (oranžinis) sienos išlyginimui.
Lyginti galima klijuojančiomis putomis. Putos užpurškiamos ir palaikoma apie 10 - 12 minučių kol sukietėja paviršius. Prispaudžiama plokštė ir išlyginame. Storesniam sluoksniui suformuoti purškiame kelis kartus. Prieš purškiant putas reikėtų sieną sudrėkinti.
Jei sienos paviršius dulkėtas, sieną reikia nugruntuoti.
Užtepus klijus ant plokštės reikėtų palaikyti apie 2 minutes prieš spaudžiant prie sienos. Klijų paviršius šiek tiek išsilygina.
Pridėjus plokštę ji prispaudžiama ir palaikoma apie minutę. Paviršius turi būti sudėkintas.
Kartu su sienomis šiltinami angokraščiai.
Polistireninis putplastis labai patogus šiam darbui, nes lengvai išsipjausto norimais kampais. Viršutines angokraščių plokštes reikia išramstyti.
Gipskartonio plokščių klijavimas.
Gipskartonio plokštės klijuojamos užpurškus putas. Jei yra nelygumų, galima vietomis užpurkšti daugiau putų ar jas purkšti ant sienos. Angokraščių apdailai verta naudoti žalią, drėgmei atsparų gipskartonį.
Apšiltintos vidinės sienos apdaila
Gipskartonio plokštės labai supaprastina apdailą. Tvarkingai suklijavus greitai gaunama idealiai lygi siena. Belieka tik nuglaistyti tarpus. Į tarpą dedama popierinė juosta.
Gipskartoniu nesunku apeiti vamzdžius, įdėti elektros instaliacines dėžutes. Po apšiltinimu galima pravesti naujus laidus. Jų dažnai prireikia remontuojant seną butą.
Ant apšiltintos sienos galima pakabinti sunkius daiktus, pavyzdžiui, televizorių. Tačiau reikia pragręžti naujai uždėtą sluoksnį ir ankeruoti strypus į mūrą.
Šiame bute nėra pilnai izoliuoti visi šilumos tilteliai. Šiluma prarandama per grindis, lubas, vidines sienas. Tačiau net ir toks apšiltinimas davė įspūdingus rezultatus. Liko tie patys radiatoriai ir viršuje matoma laiptų anga į buto dydžio patalpas. Šiluma į ten patenka iš apačios. Nežiūrint į kelis kartus padidėjusį šildomą tūrį, temperatūra kambaryje yra visada kelias laipsniais didesnė nei pas kaimynus.
Sienos apšiltintos ketvirtus metus, ir apdailos įtrūkimų nėra, išnyko pelėsis prie langų, komfortiškai šiltos sienos. Todėl dabar aš labai drąsiai rekomenduoju vidines sienas šiltinti.
Sergejus Jeriomenko, autoriaus nuotraukos
Kategorijos straipsniai
Namo statyba iš blokelių
Namų statyba iš blokelių pagreitino procesą lyginant su statyba iš plytų. Atsirado naujų medžiagų, kurios sumažino blokelių svorį ir statybą padarė paprastesne.
Terasos stiklinimas
Kuriuo momentu reiktų pasirūpinti terasos stiklinimu? Kokie galimi terasos įstiklinimo būdai?
Statybinis gruntas
Statybiniai gruntai, statybinio grunto parinkimas pagal paviršiaus tipą, statybinis gruntas vidaus ir lauko darbams
Vandeniu šildomų grindų įrengimas
Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.
Šiltinimas poliuretano putomis
Poliuretano putų šiltinimas, poliuretano putų charakteristikos skirtingiems mazgams, kuo skirasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos
Vėjo izoliacinė plėvelė
Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas
Difuzinės plėvelės montavimas
Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas
Daugiabučio renovacija
Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas
Karkasinio namo šiltinimas
Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?
Naujausi straipsniai
Verslo skelbimai
Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka