Žiobrių žvejyba
Atnaujinta: 2022-04-24

   Žiobriai didžiąją metų dalį praleidžia jūroje, čia maitindamiesi ir įgaudami jėgų kasmetinei kelionei į nerštavietas upių aukštupiuose. Jėgų jiems prireiks daug plaukiant  prieš srovę, pakeliui jie taip pat godžiai maitinasi. Balandžio antra pusė ir gegužės pirma pusė tampa tikra žiobrių gaudymo fiesta. Kimba žiobriai gana įnoringai, jei diena netiks galima nepagauti nė vieno nors matoma kaip jie šokinėja tiesiog ten kur dugnu slenka masalas. Tačiau gerą dieną jų pagaunama dešimtimis, o kartais ir pasiekiamas šimtas. Atidirbus žiobrių gaudymo sistemą leidžiama norma ( 5 kilogramai prigaudomi per keletą valandų).

Žiobrių žvejyba

Pirmieji žiobriai būna didesni 500 - 700 g, pasitsaiko iki kilogramo. Sekanti žiobrių banga būna iš mažesnių 300 - 400 gramų. 

     Kada kimba žiobriai

    Žiobriai ima kilti baigiantis pavasariniam potvyniui, apie balandžio mėnesį. Pirmieji žiobrių laimikiai būna Nemuno žemupio intakuose. Nors pagrindinė žvejyba prasideda žiobriams pasiekus upių vidurinę dalį ir intakus į mažesnes upes.  Žiobrių žvejybos vietas galima suskirstyti į Mūšos -  Nemunėlio baseiną ir Nemuno - Neries baseiną. Pagrindines žvejybos vietas žiobriai anksčiau pasiekia Mūšoje ir Nemunėlyje. Žvejyba čia prasideda balandžio antroje pusėje. Dar po savaitės kitos  žiobriai ima kibti Šventojoje, Nevėžyje. 

     Žvejybos laiką geriausiai signalizuoja situacija prie Kuldygos krioklio. Žiobriams čia tenka peršokti per apie metro aukščio krioklį. Tikrai įspūdingai atrodo žuvys skraiduolės šokančios dešimtimis ar net šimtais vienu metu. 

Kada žvejoti žiobrius

Žiobrių aktyvumą galima stebėti per gyvą kamerą įvedus Google paieškoje " Kuldyga kamera". 

Žiobriai gana atsargi žuvis ir saulėtą dieną jie būna baikštūs. Netgi pavieniai saulę uždengiantys debesėliai gali suaktyvinti jų kibimą. Dideli lietus po kurių pakyla vanduo taip pat nepalankiai veikia kibimą. Geriausiai žiobriai kimba apniukusią, bet šiltą dieną. Geriausi kibimo laikotarpiai būna anksti ryte ir vėlai vakare. Nors pagauti dažniausiai galiam visą dieną.

  Žiobrių žvejybos vietos

   Žiobriai dažniausiai kimba duobėse su smėlėtu, žvirgždėtu dugnu. Mėgsta jei yra akmenų už kurių susidaro silpnesnės srovės verpetai. Geriausia mėtyti į tą vietą kur stipresnė srovė ribojasi su silpnesnės srovės vietomis. Matyt žiobriai kartais ilsisi silpnesnėje srovėje ir pailsėję vėl grįžta į stipresnę srovę kur būna daugiau nešamo maisto. 

   Nors atrodytų upės turi daug kranto, gerų vietų nėra tiek jau daug. Daug vietų būna su dugno kliuviniais, žolėmis kurios labai apkartina žvejybą. Pastaruoju metu išpopuliarėjus žiobrių žvejybai tenka atvykti prie geresnės vietos naktį ar net nakvoti prie jos. 

Žiobrių žvejybos vietos

Geras vietas išduoda išmindytos pakrantės

  Važiuojant pirmą katą kaip visada padeda surastos gerai išmindžiotos vietos. Galima ir savarankiškai paieškoti gerų vietų nagrinėjant Google žemėlapius. Jei vasarą rodoma, kad yra daug vandens, pagrindinė vaga, mažai žolių - bus gera vieta ir pavasarį. 

  Žiobrių žvejyba dugninėmis meškerėmis

Žiobriai gaudomi naudojant feeder tipo dugnines meškeres. Žiobrių žvejyba dugninėmis praplečia žvejybos vietų galimybes nes ne taip žvejybą gadina žolės ir dugno kliuviniai. Sunkių feederių nereikia, nes dažniausiai toli mėtyti nereikia. 

    Žiobrių gaudymo dugninėmis sistemėlė paprasta. Dažniausiai naudojama nedidelė tinklinė ar korpusinė šėryklėlė, apie 30 - 50 gramų svorio. Svoris priklauso nuo srovės, kiek nuo užmetimo nuotolio. Šėryklėlė gali būti fiksuota, gali būti pritvirtinta prie stabdžių ribojamo vamzdelio. Pagrindinis valas 0,2+mm.

Žiobrių žvejyba dugninėmis meškerėmis

Dugninei meškerei panaudojami feederiai. Įsigyti feederį galima internetu geros kainos ir greitas pristatymas iš Arlivas žvejybos parduotuvės. Spauskite saugią aktyvią nuorodą " Feeder dugninė meškerė" ir pradėkite pirkimą. 

  Pavadėlis daromas gana ilgas, nors kartais kaip tik labiau veikia trumpas pavadėlis. Ilgasis pavadėlis būna apie 1 - 1,5 metro ir naudojamas kai žiobriai aktyviai kimba. Trimpesnis valas dažniausiai naudojamas gaudant duobėse, kai žiobriai atsargiai kimba, mažesnėje srovėje. 

Masalai žiobrių žvejybai

Tinklinė šėryklėlė su papildomu svoriu

  Klasikinis žiobrio kibimas viršūnėlės purtymas. Greičiausiai tai jau ne kibimas, bet bandymas išspjauti kabliuką  mataruojant galvą. 

  Žiobrių žvejyba plūdinėmis meškerėmis

 Gana dažnai žiobrių žvejyba plūdine meškere duoda geresnį rezultatą nei žvejyba dugninėmis. Su plūdine meškere galima patikrinti didesnį plotą ir pagauti žiobrius kai jie mažiau migruoja. Taip pat tai sportiškesnė žvejyba kai reikia reakcijos pastebėti ir realizuoti žiobrio kibimą. 

 

Žiobrių žvejyba plūdine meškere

Plūdinei žvejybai geriausia naudoti boloninę meškerę. Gerą boloninę meškerę galima įsigyti Arlivas žvejybos parduotuvėje. Spauskite saugią aktyvią nuorodą " Boloninė meškerė" ir pradėkite pirkimą. Taip pat galima panaudoti match meškerę. Ją taip pat galima įsigyti Arlivas žvejybos parduotuvėje paspaudus saugią aktyvią nuorodą " Match meškerė". 

  Boloninė meškerė geriausia žiobrių žvejybai su plūde. Jos lengvos, ilgos, lengva užmesti ir greitai sureaguoti panirus plūdei. Iš bėdos galima panaudoti match meškerę. Dažniausiai gaudoma nedideliuose gyliuose ir užmesti nebūna didelių problemų. 

   Plūdė žiobrių žvejybai gana specifinė. Apačioje ilgas ir plonas stiebelis, plūdės korpusas kiaušiniškas, ryški antenėlė. Dažniausiai gaudoma 3 - 4 gramų plūdėmis. Naudojamas kriaušelės formos švinelis.

  Švinelis gali būti rišamas tiek virš, tiek po pavadėliu. Jei švinelis pačioje apačioje bus mažiau problemų su žolėmis. Tačiau jei tai diena kai žiobriai nekyla nuo dugno ir neaktyvus geriau naudoti klasikinę schemą kai pavadėlis rišamas žemiau švinelio.

 

  Geriausias kabliukas - avižėlė su mažu sidabro spalvos lašeliu. Kabliukas ilgesniu koteliu, kad tilptų 3 - 4 musės lervos. 

  Švinelis nuo plūdės kiek didesniu tastumu nei dugnas. Švinelis turi slinkti dugnu, kiek lėčiau nei srovė. Kibimas labai panašus į užsikabinimą už dugno kliuvinių. Reikia nestipriai trūktelėti plūdei panirus. 

  Masalai žiobriams

Žiobriams žvejoti dažniausiai naudojamos musės, trūklio, lašalo lervos. Labai suveikia šių masalų sumuštiniai. Paskutiniu metu labai pasiteisino ryškiai raudonos musės lervos.

 

Masalai žiobriams

Pasiteisinęs kabliukas avižėlė su lašeliu. Dėjau raudoną musės lervą, baltą musės lervą, 4 tr8klio lervas, raudona musės lerva uždengiau kabliuko galą.

  Trūklio lervų žiobrių sezono metu būna gana sunku įsigyti. Tenka ieškoti tiesiogiai plovėjų, jų atstovų kurie išneša dozes į sutartą vietą. jei nenaudoti trūklio lervų pašarui, masalui keletą galima išsiplauti tvenkinių dumble. 

  Lašalo lervos neparduodamos, tenka patiems pasikasti. Gyvena lašalo lervos upelių, ežerų negilių vietų dumble. Su kulinariniu  geležiniu koštuvu bus nesudėtinga jų pasikasti.  

 Pašarai žiobriams

   Pašarai leidžia privilioti ir išlaikyti vienoje vietoje žiobrius net gana neaktyvią dieną. Pastaraisiais metais žiobrių pašarų galima įsigyti tikriausiai visose žvejybos parduotuvėse. Kvapas pašarų gana aštrus, spalva raudona, dažo rankas, greičiausiai kokių kraujo miltų pridėta. Pirktinis pašaras sudaro apie pusę pašarinio mišinio. Kitą pusę gali sudaryti dirvožemis, pavyzdžiui iš kurmiarausio. Suveikia ir skoniniai priedai - susmulkintos krevetės.

Pašarai žiobriams

Pašarų maišymui pravers maišytuvas

    Gana gerai suveikia primaišyti gyvi masalai. Tai gali būti musės ir trūklio lervos. Dažnai sunaudojamas litrinis kibiriukas, pirkti taip pat verta iš tiesioginių pardavėjų, kainos mažesnės daug kartų nei perkant parduotuvėje. 

   Pašaras išmaišomas, sudrėkinamas, kiek palaikoma kol išbrinks. Tada daromi rutuliai ir metami kiek aukščiau žvejybos vietos. 

  Žiobrių žvejybos  įranga

  Žiobrius verta išlaikyti gyvus, nudvėsę jie labai greitai genda. Tam reikalingas ilgas tinklelis kuriame bus laikomi žiobriai.

  Žvejojant dugnine pravers susilankstantis krėslas. Labai džiaugiuosi cilindriškai susilankstančiu krėslu įsigytu " Arlivas" žvejybos parduotuvėje. Cilindriškai susilankstantys krėslai gerokai lengviau transportuojasi nei plokščiai susilankstantys krėslai. Tik nereikia naudoti pigių žvejybinių krėslų. Jie ilgai nelaikys. 

   Meškerės laikiklis reikalingas gaudant dugnine meškere. 

Filmas instrukcija apie žiobrių žvejybą

Žiobrių žvejyba

 

 

 

 

Receptai su žiobriais

Žiobrys labai skani žuvis tik labai kaulėta. Maži kauliukai yra net ant šonkaulių mėsos ant kurių dažniausiai jau jų nebūna pas kitas žuvis. Tačiau žuvis labai riebi. Verdant žiobrius paviršiuje susidaro net riebalų sluoksnis. Dažniausiai žiobrius sūdo ir džiovina. Tada mės būna tokio pat kietumo kaip kauliukai ir jų nesijaučia.

  Dar vienas superinis receptas padaryti žuvienę iš žiobrių. Žiobrys yra riebus, puikiai tinka sultiniui ir kaip pagrindinė žuvis.

Žuvienė iš žiobrių

4 litrai vandnes,

2 kg žiobrių,

300 g morkų,

200 g svogūnų,

200 g bulvių,

Sultiniui

Keletas lauro lapelių, keletas krapo stiebų, čiobrelio, 10 pipirų mišinio žirnelių, šaukštas druskos.

Sriubai

Šaukštelis krapų viršūnėlių, petražolių viršūnėlių, pusė citrinos, pusė šaukštelio juodųjų pipirų, trys skiltelės česnako.

300 g krevečių

Sultinys verdamas apie 2 valandas, į šaltą vandenį dedami 1,5 kg žiobrių, galvos, smulkmė jei pakliuvo. Žuvis gali būti su žvynais, bet išimtomis žiaunomis, išdorota. Dedama pusė morkų ir bulvių, visi svogūnai. Po valandos virimo dedami prieskoniai, druska. Sultinys nukošiamas.

 Nukoštas sultinys užverdamas, dedamos smulkiai pjaustytos morkos ir bulvės. Kai bulvės ir morkos suminkštės sudedama žuvis ir kiek vėliau krevetės. 

  Sudedam pjaustytą česnaką, krapų ir petražolių viršūnėles, įspaudžiame citriną. Palaikom uždengus dangčiu apie 10 minučių.

Žuvienė iš žiobrių

   

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pėsčiųjų takai Lietuvoje

Geriausias pėsčiųjų takas Lietuvoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Dzūkijoje, pėsčiųjų takai Aukštaitijoje, pėsčiųjų takai Labanore, pėsčiųjų takai Pajūryje, pėsčiųjų takai Žemaitijoje.

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Geriausios video instrukcijos