Mini rekuperatoriai butui
Kompaktiška rekuperacinė sistema - tai nedidelis įrenginys, kuris iš išorės į vidų pumpuoja gryną orą, pakeliui jį išvalo, o šaltuoju metu laiku dar gali pašildyti iki vartotojo nustatytos temperatūros (nuo 5 iki 30°С). Rinkoje esantys modeliai gali į patalpas tiekti nuo 30 iki 1000 m3/val., bet renkantis sistemą reikia įvertinti aerodinaminius nuostolius vėdinimo sistemoje ir pasirinktį tokį įrenginį, kuris su nedidele atsarga tenkintų gyventojų gryno oro poreikius (poreikius galima apskaičiuoti padauginus 3 m3/val. iš vėdinamo ploto).
Pagrindinis kompaktiškos rekuperacinės sistemos elementas - viduje esantis ventiliatorius, varinėjantis orą per įrenginį. Įrenginio viduje šviežio oro srautas yra filtruojamas, o šaltuoju metu laiku elektrinis šildytuvas jį ir pašildo. Ties anga į įrenginį yra rekuperacinė sklendė, kuri apsaugo nuo to, kad į patalpas, kai sistema išjungta, nepatektų šalto oro. Taip pat ant įrenginio šono sumontuojamas rekuperacinės sistemos automatikos blokas, o ant vienos iš sienų - valdymo pultas. Rekuperacinės sistemos leidžia patalpose sukurti visiškai nuo gamtos permainų nepriklausomą vėdinimo sistemą. Skirtingai nuo surenkamų įrenginių, visi kompaktiškos sistemos komponentai surinkti į vieną visumą ir sudėti garsą įzoliuojančiame korpuse. Šie komponentai parenkami, išbandomi, ir gamybos etapo metu paruošiami bendram darbui, todėl viengubi blokai yra ganėtinai efektyvūs. Jų paprastas ir pigus montavimas užtrunka kelias valandas ir nereikalauja didelių sąnaudų.
Yra dviejų tipų kompaktiškos rekuperacinės sistemos. Pirmas - įrenginiai, skirti aptarnauti vieną patalpą. Jie panašūs į siauras dėžes ir montuojami ant sienos patalpos viduje. Įrenginio ryšis su aplinka vyksta per sienoje padaryta 10-15 cm skersmens angą. Vienos patalpos rekuperacines sistemas galima nekenkiant interjerui montuoti ir suremontuotuose patalpose, nes ortakių nereikia išvedžioti kitose patalpose.
Antras sistemų tipas skirtas aptarnauti vieną ar kelias patalpas. Gyvenamosiose patalpose tokios aparatūros paprastai nemontuoja, bet ji sėkmingai gali būti pakabinta virtuvėje ar santechniniame mazge. Dažniausiai tokias sistemas iškelia į lodžijos, kur jos ir pritvirtinamos prie sienos. Sistemos orą ima tiesiai iš išorės, jei jos įrengtos išorėje, arba per šiltintą ortakį. Įrenginys orą nukreipia į ortakių tinklą, kuriuo vėliau tolygiai paskirstomas patalpose. Šiuo atveju sistemą reiktų įrengti prieš baigiant remonto darbus, nes, norint nedarkyti interjero, ortakius reiktų paslėpti po pakabinamosiomis lubomis arba kita apdaila.
Ar verta įrengti mini rekuperatorių
Pirkėjui, perkančiam rekuperacinę sistemą, svarbiausias yra jos patikimumas ir apsauga nuo gaisro. Paprastai šios charakteristikos ir lemia modelio pasirinkimą. Dažniausiai kompaktiškos rekuperacinės sistemos nustoja veikti sugedus ventiliatoriui, todėl prieš perkant pirmiausiai reiktų atkreipti dėmesį į šį sistemos elementą. Ventiliatoriaus patikimumą lemia daugelis veiksnių, bet pagrindinis - naudojamas elektros variklis. Jei ventiliatoriaus mazgą arba bent elektros variklį gamino kuris nors iš pasaulyje gerai žinomų tokios technikos gamintojų, tarnauti jis turėtų ilgai.
Didžiausią gaisro pavojų kelia kompaktiškos rekuperacinės sistemos šildymo mazgas. Nekokybiški modeliai negarantuoja visiškos apsaugos nuo gaisro, net jei sistemoje ir sumontuotos apsaugos. Veikiančios sistemos paviršius dažnai įkaista iki 700°С ir susilietęs su ja lengvai gali užsidegti dulkių pilnas filtras. Saugesni yra keraminiai šildytuvai, kurių paviršius įkaista tik iki 240°С, ir šis rodiklis nepriklauso nuo įrenginiu srūvančio oro srauto greičio ir temperatūros.
Mini rekuperatorių geriausia įrengti renovuojant namą. Išgrežiama skylė, po to apšiltinama, iš išorės matosi tik nedidelis apvalus difuzorius. Toks pat rekuperatorius gali būti įstatomas kitoje namo pusėje sukuriant priešpriešinius srautus.
Ar triukšmingas mini rekuperatorius
Kompaktiškos rekuperacinės sistemos dydis, kuris gali labai skirtis, priklauso nuo joje naudojamo ventiliatoriaus. Tiesa, renkantis sistemą nereiktų apsiriboti tik šiuo vienu parametru. Kartais jis sumažinamas naudojant labai ploną šilumos ir garso izoliacinį sluoksnį arba naudojant nedidelius, bet labai garsiai veikiančius ventiliatorius. Kadangi ne visi gamintojai pateikia objektyvius duomenis apie savo veikiančio gaminio keliamą garsą, perkamą sistemą reiktų įjungti ir pasiklausyti, kaip veikia.
Siekiant sumažinti rekuperacinės sistemos ortakiais į patalpas patenkantį triukšmą galima iškart už sistemos įrengti triukšmo gaudyklę. Triukšmą, kurį įrenginys perduoda statybinėms konstrukcijoms, sumažinti galima montuojant įrangą ant vibruojančių atramų.
Ar mini rekuperatorius valo orą
Filtruojančios kompaktiškų sistemų savybės atveria dideles namų klimato pagerinimo galimybes, nes gryno oro trūkumas kasmet tampa vis aktualesne problema. Perkant įrangą, reiktų rinktis tokią, kurios filtras užtikrintų reikiamą į patalpas patenkančio oro kokybę ir priežiūra nebūtų per brangi. Labai svarbu, kad filtrą būtų galima pakeisti patiems, nesikreipiant į servisą. Tai svarbu atsiminti ne tik perkant sistemą, bet ir parenkant jai vietą ir darant apdailą.
Paprastai kompaktiškose rekuperacinėse sistemose naudojami kišeniniai filtrai, kurių valymo klasė yra EU3-EU7. EU3 klasei priklausantieji išvalo iš oro dulkes ir įvairias dalelytes. To visiškai užtenka šalia miško ar už miesto esančiose patalpose. EU5-EU7 filtrai kokybiškiau valo smulkias dispersines dulkes, dūmus ir net bakterijas. Tokius filtrus galima naudoti mieste, kur oro tarša maža arba vidutinė. Priklausomai nuo išvalymo, kišeniniai filtrai turi skirtingą kišenių skaičių ir gaminami iš skirtingų medžiagų. Prižiūrėti oro filtrus reikia laikantis rekomendacijų, tačiau kartais juos užtenka tik nusiurbti ir nuplauti. Jei filtras labai užsiteršęs, verčiau pirkti naują.
Kartais viengubuose blokuose naudojami kitokio tipo filtrai arba filtrų sistemos. Galima rasti sistemų, kur be EU filtro yra fotokatalitinis filtras, išvalantis CO, NO, fenolą, formaldehidus, ozoną, tabako dūmus ir kvapą, bet kurios kilmės alergenus ir toksinius junginius. Taigi kenksmingas organines ir neorganines dalelytes, bakterijas ir virusus absorbuoja fotokatalizatorius ТiО2, kuriuo padengta poringa medžiaga. Veikiamos ultravioletinių spindulių, organinės ir neorganinės dalelytės suskaidomos į anglies dioksidą ir vandenį. Ir galiausiai anglies absorbcinis filtras, šalinantis iš oro beveik visas kenksmingas priemaišas. Paprastai anglies filtrus reikia keisti kas treji metai. Reikia nepamiršti, kad laiku nepakeitus absorbcinių filtrų, jie persipildo ir patys tampa kenksmingų toksinių medžiagų ir ligų bakterijų šaltiniais.
Mini rekuperatoriaus valdymas
Daugumas norėtų įsigyti sistemą, kad užtektų ją tik įjungti ir kuriam laikui pamiršti.
Tokios galimybės yra, nes ir vienose, ir kitose sistemose montuojami valdymo pultai arba paneliai, leidžiantys pamažu reguliuoti oro tiekimą, o žiemą - tolygiai arba pamažu reguliuoti į patalpas patenkančio oro šilumą. Paprastai automatikos sistemą sudaro jėgos dėžutė, valdymo pultelis ir ortakyje įrengtas temperatūros daviklis. Automatika užtikrina sinchronišką įsijungimą ir išsijungimą, įsiurbimo ir ištraukimo ventiliatorių sukimosi dažnį.
Paprastai visų rekuperacinių sistemų elektros varikliai turi apsaugos nuo perkaitimo ir gaisro sistemas. Kartais tam naudojamas automatinis aušinimas. Ši sistema nuolat seka oro temperatūrą ortakiuose šalia rekuperacinio įrenginio ir, jei viršijama maksimali leistina temperatūra, visu pajėgumu įjungiamas ventiliatorius. Apsaugai nuo netinkamo naudojimo viengubuose blokuose sumontuota blokavimo sistema, įsijungianti esant labai užterštiems filtrams. Ji labai naudinga, nes primena, jog laikas keisti arba bent išvalyti filtrus.
Kategorijos straipsniai
Namo statyba iš blokelių
Namų statyba iš blokelių pagreitino procesą lyginant su statyba iš plytų. Atsirado naujų medžiagų, kurios sumažino blokelių svorį ir statybą padarė paprastesne.
Terasos stiklinimas
Kuriuo momentu reiktų pasirūpinti terasos stiklinimu? Kokie galimi terasos įstiklinimo būdai?
Statybinis gruntas
Statybiniai gruntai, statybinio grunto parinkimas pagal paviršiaus tipą, statybinis gruntas vidaus ir lauko darbams
Vandeniu šildomų grindų įrengimas
Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.
Šiltinimas poliuretano putomis
Poliuretano putų šiltinimas, poliuretano putų charakteristikos skirtingiems mazgams, kuo skirasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos
Vėjo izoliacinė plėvelė
Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas
Difuzinės plėvelės montavimas
Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas
Daugiabučio renovacija
Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas
Karkasinio namo šiltinimas
Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?
Naujausi straipsniai
Verslo skelbimai
Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka