Ungurių žvejyba yra viena iš romantiškiausių. Kimba unguriai temstant, geriausias kibimas šiltuoju metu. Lakštingalų trelės, degančio laužo traškesys ir itin retai žvejybai trukdantys kibimai. Pagautas ungurys kulinarijos viršūnė ir rytinė žuvienė įsimins visam gyvenimui. Atsiranda ungurių žvejybos draudimai, kurie greičiausiai tik plėsis. Jau dabar draudžiama mėgėjiška ungurių žvejyba Baltijos jūroje ir Kuršių mariose, ribojama verslinė. Labai abejotina ar ungurių populiacijai tai padės . Didžioji dalis migruojančių ungurių žūna hidroelektrinių turbinose ir nuo plėšrūnų kelyje. Daugiau svarbos ungurių populiacijai turi jų saugojimas vakarinėse Europos pakrantėse. Todėl ungurių gaudymas neturėtų sukelti prieštaringų jausmų, kad naikinama nykstanti žuvis. Tik reikia laikytis leistinų normų – 3 unguriai per žvejybą.
Kur žvejoti ungurius
Unguriai Lietuvoje nesiveisia, visi yra įvežtiniai. Neršia europiniai unguriai Sargaso jūroje, iš čia Golfo srovė link Europos krantų atgabena stiklines lervutes. Čia jos sugaudamos ir atgabenamos į tolimesnius Europos rajonus. Unguriukai išleidžiami Lietuvos ežeruose ir tvenkiniuose. Čia jie auga apie 15 metų ir pasiekę lytinę brandą išmigruoja į Sargaso jūrą. Migracija vyksta pavasarį, aktyviausiai kovo – gegužės mėnesį. Tuo tarpu Baltijos jūrą unguriai pasiekia tik spalio lapkričio mėnesį. Teoriškai upėse turėtų būti tik lytinę brandą pasiekę baltieji unguriai. Tačiau upėse taip pat dažnai pagaunami ir mažesni unguriai. Todėl visai tikėtina, kad kartu su didžiaisiais iš ežerų išplaukia ir mažesni unguriai. Ungurius galime sugauti ežeruose ir upėse.
Unguriai naktinė žuvis. Dieną unguriai dažniausiai slepiasi tankioje žolėje. Nardant galima matyti iš žolių ar dugno išlindusias ungurių galvas. Mėgstamiausios ungurių vietos nedideliame kelių metrų gylyje. Nors pagaunama ir dešimčių metrų gylyje ežero viduryje.
Vietos ungurių žvejybai
Daug Lietuvos ežerų įžuvinti unguriais. Galima panagrinėjus sužinoti įžuvinimo laiką. Efektyviausia žvejyba bus praėjus 5- 7 metams po įžuvinimo unguriais.
Ežeruose reikėtų ieškoti negilių vietų su tankia trumpa priedugnio augmenija. Ideali ungurių žvejybai vieta tai paplūdimiai kur dalis žolės išvalyta, dugnas kietas, mažai dumblo. Iš šonų daug žolės kurioje unguriai gali slėptis. Naktį unguriai išplaukia į medžioklę ir jie tikrai patikrins daugiausiai maisto turinčią vietelę. Atplauks netgi iš toliau.
Upėse unguriai mėgsta silpną srovę, duobes. Belieka surasti gerai išmindytą vietelę ir laiku ją užimti. Didesnėse upėse kaip Neryje tokioje vietoje kartais ir šamai užkimba.
Įranga ungurių žvejybai
Ungurius patogiausia gaudyti dugninėmis feeder tipo meškerėmis. Ežere pakaks vidutinio feederio. Čia nereikia nei didelio svorio nei tolimo užmetimo. Upėje geriau naudoti sunkiuosius feederius, nes čia dažnai reikės 4 uncijų svarelio išlaikyti masalą srovėje. Taip pat užkibus šamui ar usoriui sunkus feederis bus tas pats.
Jei žvejybos vieta plati galima naudoti kelias meškeres. Nors daugiau šansų duoda meškerių išdėstymas didesnesniu atstumu. Meškeres verta įsigyti Arlivas parduotuvėje, spauskite saugią aktyvią nuorodą "meškerės unguriams". Pristatymas visoje Lietuvoje.
Naudojama didelė 5000 ritė. Pakaks 0,22 – 0,25 monofilamentinio valo. Dažniausiai naudojamas didelis apie 6 numerio ilgakotis kabliukas.
Unguriai žvejojami tamsoje, todėl reikės signalizatorių. Galima dėti skambaliuką ant koto, galima uždėti valo signalizatorių. Feederio galiukui reikia parinkti švieselę. Unguriai kimba atsargiai, dažnai trumpais trūkčiojimais.
Unguriai gaudomi paprasta sistemėle iš svarelio ir kabliuko. Apie 40 centimetrų pavadėlis su kabliuku tvirtinamas prie atsišakojimo kurio vieta reguliuojama stabdžiais. Jei dugne daug dumblo reikėtų paieškoti sprendimų pakelti masalą.
Kaip žvejoti ungurius
Lietuvoje neteko surasti jauko unguriams. Jis naudojamas, tai dažniausiai mėsiniai pašarai kuriuose yra moliuskų ir vėžiagyvių, spalva beveik juoda, greičiausiai nuo kraujo. Galima pabandyti sutraiškyti kiek dreisenų, sudėti maltų krevečių, kiek grunto ir sauso kraujo. Šerti kelios valandos iki temstant. Pašarą galima panaudoti į šėryklėlę vietoj svarelio.
Geriausias ungurių kibimas būna prieš temstant. Pačios geriausios dienos tokios kai kitoms žuvims nepatinka: orų permainos, vėjas, lietus, griaustinis. Kiek aktyviau kimba iki vidurnakčio. Vėliau būna aktyvesnio kibimo pertrauka. Vėl kiek suaktyvėja brėkštant.
Kimba unguriai gana atsargiai. Ungurio burna nedidelė, nėra jam lengva įryti kai uždedami keli naktiniai sliekai. Bandymą išduoda nedideli skambtelėjimai, silpnas viršūnės kratymas. Birželio mėnesį kai unguriai godžiai kimba jie mažiau baidosi didelio kabliuko. Kitu laiku mažesnis kabliukas gali būti sėkmingesnės žvejybos priežastis. Didelis viršūnėlės kratymas greičiausiai jau ungurio bandymas išpurtyti įsmigusį kabliuką.
Masalai unguriams
Ungurių kibimas skirtinguose telkiniuose gali būti skirtingas. Greičiausiai tai priklauso nuo vietinės mitybinės bazės. Jei unguriai įpratę prie mailiaus reikėtų naudoti mailių. Unguriai mėgsta šviežias žuvytes, reikėtų nedidelės. Kartais ungurys griebia varlytes. Daugiausiai ungurių susivilioja sliekais. Unguriai griebia kuokštą mėšlinių ir naktinius sliekus. Dažniausiai dedami keli naktiniai sliekai. Kaip ir labiau privilioja kuokštas sliekų, tačiau dažniausiai susiduriama su nepakirtimu. Ungurys greičiausiai įsiurbinėja slieką, judina ir kertant sliekas ištraukiamas iš burnos. Kartais geresnis variantas vienas sliekas ir šėryklėlė su viliojančiu jauku. Jaukas privilioja iš toliau, net ir vienišą slieką ungurys suras ir praris.
Komforto įranga ungurių žvejybai
Gerokai daugiau vietos užims komforto įranga. Greičiausiai lauks ilga ir vėsi naktis. Norisi naktį nepavargti, kitą dieną žvaliai užsiimti darbais. Patogiai įsikurti reikės krėslo, stalo, ilgai laikančio prožektoriaus. Greičiausiai laužo susikurti nepavyks, verta pasiimti dujinį degiklį.
Svarbiausias komforto įrangos elementas yra krėslas. Geriausias krėslas susilankstantis ir įdedamas į maišą. Tikį krėslą lengviausia nusinešti iki žvejybos vietos. Naktinei žvejybai geriausias tvirtas krėslas kuriame galima išsitiesti pusiau gulomis. Spauskite saugią aktyvią nuorodą krėslas žvejybai ir išsirinkite tinkamiausią. Krėslais žvejybai prekiauja žvejybos parduotuvė Arlivas, pristatymas visoje Lietuvoje.
Kategorijos straipsniai
Plekšnių žvejyba
Kaip žvejojamos plekšnės, plekšnių žvejybos vietos ir laikas, masalai plekšnėms, plekšnių žvejybos įranga ir sistemėlės plekšnėms
Ungurių žvejyba
Kaip žvejoti ungurius, įranga ungurių žvejybai, masalai žvejybai
Žiobrių žvejyba
Kaip ir kur žvejoti žiobrius, masalai, pašarai žiobriams, meškerės ir sistemėlės žiobrių žvejybai
Karšių žvejyba žiemą
Karšių žvejyba nuo ledo, žieminė karšių žvejyba
Ešerių žvejyba žiemą
Žieminė ešerių žvejyba iš po ledo, pirmojo ledo ešeriai, žvejyba blizgute ir avizėle, stambių ešerių žvejyba su pašėrimu
Karšių žvejyba
Karšių žvejybos būdai, karšių žvejyba Nemune, karšių žvejyba dugnine ir plūdine meškerėmis, karšių žvejybos įranga
Naujausi straipsniai
Verslo skelbimai
Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka