Abisinijos katės
Atnaujinta: 2023-03-31

   Abisinijos katė - tai puikus katės veislės pasirinkimas, ieškantiems tikro, žaismingo draugo. Ši katė bus meili, atsidavusi ir mylinti draugė. Tai nėra ta katė, kuri nuolatos sėdės jums ant kelių, glaustysis ir neatsitrauks, ši, turi savo charakterį ir tikriausiai mieliau sėdės šalia jūsų. Tačiau nepaisant savo turimo charakterio, ji bus be galo atsidavusi, sekios paskui jus, žiūrės ką veikiate, paprastai tariant nuolatos bus ten, kur ir jūs. Smalsumas, žaismingumas yra išskirtinės šio veislės savybės, kurios žavi ir daro šia veislę išskirtine.

   Ši veislė dar kartais praminama katašunio” pavadinimu. Tikriausiai taip yra todėl, kad šios katės charakteris iš dalies primena šunį. Sekiojimas iš paskos, norėjimas būti kartu su savo šeimininkų, tai ištikimo šuns būdo bruožai. Kaip ir minėjome ši katė pasižymi žaismingumu, pametus kokį nors žaisliuką ji maloniai su juo žais, galbūt net atneš, kad ir vėl jį pamestumėte - dar vienas šuns bruožas. Vakare grįžus iš darbo ši katė su malonumu jus pasitiks prie duru laukianti ir murkianti, nes be galo pasiilgo savo šeimininko.

   Ši kačių veislė reikalauja didelio dėmesio, laiko ir užsiėmimo. Nors ir mėgsta žaisti bei sugeba pačios susikurti žaidimą iš bet ko, tačiau dėmesys joms būtinas. Todėl šiai kačių veislei svarbus nuolatinis fizinis kontaktas. Jei dažnai keliaujate ar nebūnate namie, tikriausiai siūlytumėme įsigyti kitą veislę arba iš karto įsigyti dvi kates, nes šiai veislei būtina kompanija.

Abisinijos katė

Abisinijos katė yra smalsi, draugiška, žaisminga ir visiškai atsidavusi savo šeimininkui

 

   Abisinijos katė yra vidutinio dydžio katė, turinti liesą, raumeningą sudėjimą. Jos ausys yra gana didelės, todėl katė atrodo laukinė, panaši į savanos katę. Trumpas ir gana tankus kailis gali būti nuo rausvos, raudonos ir cinamono spalvos iki mėlynos arba gelsvos spalvos (gelsvos spalvos patelės yra retos ir brangios). Abisinijos katės išsiskiria didelėmis, migdolo formos akimis, kurios būna žalios arba auksinės spalvos. Ant kailio, nugaros srityje turi tamsų nykščio formos antspaudą ir tamsesnę juostą einančia per visą kailio ilgį. Abisinijos katės turi tamsiai raudoną nosį su juodu kontūru.

  Abisinijos katės yra labai aktyvios ir paprastai klestės kaip kambarinės katės didesniuose namuose tol, kol turės kompaniją ir žaislų. Jos mėgsta laipioti, todėl paleistos lauke mėgs karstytis medžiais, o namuose taip pat šokinės ant aukštesnių vietų. Paprastai sveiką ir mažai priežiūros reikalaujančią Abisinijos katę gana lengva prižiūrėti per visą jos 15 metų gyvenimą.

 

Abisinijos katės privalumai:

 • draugiška vaikams ir kitiems naminiams augintiniams;
 • žaisminga, turinti aukštą energijos lygį;
 • nereikalaujantis didelės priežiūros;

 

Abisinijos katės trūkumai:

 • šias kates nuolatos reikia užimti, skirti pakankamai dėmesio, o tai gali būti sunku užimtoms šeimoms;
 • pageidauja turėti kompanionę katę;

 

Abisinijos katės fiziologija

Abisinijos katės turi migdolo formos žalsvas arba gelsvas akis, dideles ausis ir raudoną, juodo kontūro nosį

 

Trumpa Abisinijos veislės apžvalga:

 • Abisinijos katės būdo savybės: protingos, smalsios,draugiškos, aktyvios, žaismingos. Lengvai prisirišančios prie šeimimininko, net prie šuns. Mėgsta laipioti, todėl patiks sodas su gausybe medžiu, o namuose įsitaisys aukštai esančiose vietose.
 • Abisinijos katės svoris: patelės svoris (3-4 kg), patino svoris (4-5 kg).
 • Abisinijos katės kailio ilgis: kailis trumpo plauko.
 • Abisinijos katės galimos kailių spalvos: rausva, raudona, mėlyna, cinamono.
 • Abisinijos katės akių spalvos: žalia arba auksinė.
 • Abisinijos katės gyvenimo trukmė: iki 15 metų.
 • Abisinijos katės kilmės šalis: Abisinija (Etiopija).

Abisinijos kačių charakteristika

Abisinijos katės yra žaismingos ir nenustygstančios vietoje, joms nuolatos reikia veiklos

 

 

Abisinijos katės kilmė

 

   Pasak legendos, Abisinijos katės kadaise priklausė Egipto faraonams, tačiau kai kurie žmonės teigia, kad jos buvo sukurtos Didžiojoje Britanijoje selektyviai veisiant sidabrines ir rudas kates. Nuo jų paslaptingos premjeros Crystal Palace Cat Show 1871 m., atlikus genetinius tyrimus nustatyta, kad Abisinijos katės greičiausiai išsivystė kur nors Indijos vandenyno pakrantės regionuose ir kai kuriose Pietryčių Azijos dalyse. Leideno zoologijos muziejuje Nyderlanduose esanti katė, turinti raudoną spalvą ir ant kailio įžvelgiamus raštus, patvirtina šią teoriją, manoma, kad katės iškamša kilusi iš Indijos.

   Daugelis mano, kad Abisinijos kačių pavadinimas joms buvo suteiktas dėl to, kad 1871 m. Crystal Palace kačių parodoje parodyta katė Zula buvo tariamai atvežta iš Abisinijos (dabartinės Etiopijos). Kailio spalvos ir raštų skirtumai greičiausiai atsirado dėl Abisinijos kačių veisimosi su kitomis naminėmis katėmis.

   Amerikiečiai kačių augintojai pradėjo importuoti Abisinijos kates 1900 m., tačiau veisimo programas pradėjo tik 1930 m. Per tą laiką daug kačių buvo eksportuota iš Didžiosios Britanijos į JAV, o tai buvo į naudą, nes per Antrąjį pasaulinį karą ši veislė Europoje buvo beveik sunaikinta. Nuo to laiko Abisinijos populiacija sparčiai augo ir tapo viena populiariausių kačių veislių pasaulyje.

 

 

Abisinijos katės priežiūra

 

   Nepaisant aukšto energijos lygio, Abisinijos katė gali būti gana mažai priežiūros reikalaujanti katė. Kaip ir daugeliui gyvūnų būdingas reguliarus kailio, ausų valymas, nagų kirpimas. Kadangi ši kačių veislė yra pakankamai aktyvi, tad retai susiduria su antsvorio problemomis. Kaip ir visoms katėms, svarbu susikurti reguliarią burnos sveikatos rutiną. Kasdienis valymas yra idealus, tačiau net ir kartą per savaitę burnos valymas gali padėti apsaugoti jūsų katę nuo periodonto ligų.

  Kas savaitę tikrinkite šios veislės kačių ausis, ar nėra nešvarumų, infekcijos požymių. Nešvarumus ar vaškinius susikaupimus galite nuvalyti minkštu medvilniniu skudurėliu. Venkite vatos tamponėlių, nes jie gali pažeisti subtilias vidinės ausies struktūras.

   Šiai kačių veislei svarbu maitintis aukštos kokybės pašarais, turinčiais daug baltymu, kadangi šios katės trykšta energija. Dėl veislė įgimto polinkio į šlapimo takų ligas, jos tūrėtų būti maitinamos šlapiu maistu, šiek tiek pridedant vandens.

 

Abisinijos katės ligos

 

   Abisinijos katės yra linkusios į įprastas kačių ligas ir sutrikimus. Pavyzdžiui, jos yra linkusios į nutukimą, jei yra netinkamai maitinamos, nepakankamai juda, o tai gali sukelti kitų sutrikimų. Tačiau jos taip pat yra linkusios į keletą genetinių ligų, įskaitant ankstyvą RCD ir vėlyvą lazdelės kūgio degeneraciją. Abi šios diagnozės yra genetinės, nors paveldimos skirtingai. Be šių ligų, Abisinijos katės taip pat gali būti linkusios į keletą kitų, pateikiamų žemiau.

Abisinijos katės, kaip veislė, yra jautrios:

 • Piruvatkinazės trūkumas – kai kurios Abisinijos katės gimsta sergančios liga, kuri atakuoja raudonuosius kraujo kūnelius, todėl jie nenormaliu greičiu irsta. Paveldima būklė gali sukelti anemiją ir net kepenų nepakankamumą. Abisinijos katės turėtų vengti maisto, kuriame yra stiprių oksidantų, pavyzdžiui, lapinių kopūstų ar česnakų, ir valgyti maistą, kuriame yra aukštos kokybės virškinamų baltymų.
 • Tinklainės atrofija – Abisinijos katės gali nukentėti nuo progresuojančio aklumo, ypač artėjant senatvei. Katėms, turinčioms tinklainės atrofiją, racione reikia daug taurino ir vitamino A, kad palaikytų jų regėjimą
 • Periodonto liga – daugelis veislių yra jautrios dantų problemoms, įskaitant Abisinijos kates ir jų pusbrolį iš Pietryčių Azijos – Siamo katę. Periodonto liga yra dantenų uždegimas, kurį dažniausiai sukelia apnašų kaupimasis. Kad išlaikytų tinkamą burnos higieną ir išvengtų blogo burnos kvapo, dantenų recesijos ir dantų netekimo, Aby katės turėtų valgyti begrūdį, daug drėgmės turintį kačių maistą. Dantų gydymo priemonės ir kačių čiobreliai taip pat gali padėti sergant dantenų ligomis
 • Hiperestezijos sindromas – vadinamoji riečiančios odos liga yra sudėtinga kačių liga. Sergančios katės linkusios subraižyti, įkąsti arba per daug tvarkyti pažeistas vietas, dažniausiai uodegos pagrindą, sukeldamos odos raibuliavimą arba „riečiavimą“ (iš čia ir kilęs pavadinimas). Štai kodėl Abisinijos katės dietoje reikia riebalų rūgščių.

Abisinijos katės ligos

Abisinijos katės nereikalauja daug priežiūros, tačiau nuolatos reikia stebėti šio keturkojo savijautą, nes veislei būdingos inkstų, dantenų ligos

 

 • Nutukimas - kaip ir daugelis naminių kačių, Abisinijos katės yra linkusios nutukti. Tiesą sakant, maždaug pusė visų kačių yra sunkesnės už idealų svorį, įskaitant Abisinijos kates. Deja, nutukimas yra susijęs su įvairiomis sąlygomis, todėl labai svarbu, kad jūsų katė būtų sveiko svorio, jei norite, kad ji gyventų ilgai ir laimingai. Pavyzdžiui, nutukusios katės dažniau miršta anksti nei liesos katės. Vidutinė katės gyvenimo trukmė sutrumpėja beveik perpus, nes kai kuriais atvejais ji yra nutukusi. Tačiau nebūtinai nutukimas žudo katę. Vietoj to, dėl ligų atsiranda papildomų riebalų. Riebalai nėra tiesiog kažkas, ką katės nešiojasi. Vietoj to, jie yra „biologiškai aktyvūs“, o tai reiškia, kad jie sukuria chemines medžiagas organizme. Konkrečiai, riebalinis audinys išskiria hormonus, kurie gali sutrikdyti katės hormonų pusiausvyrą ir sukelti didesnį oksidacinį stresą. Abu šie veiksniai sukelia ligą. Tokiu būdu nutukimas yra panašus į lėtinę uždegiminę būklę.

 

Abisinijos katės mityba

 

   Abisinijos katėms reikia maistingo ir energijos suteikiančio maisto, kad išlaikytų aktyvų gyvenimo būdą. Žaismingas katinas mėgsta laipioti medžiais ir gaudyti peles, todėl jai reikia išgyventi palaikant sveikatos stabilumą . Kalbant apie maistines medžiagas, Abisinijos kačių maiste turėtų būti daug:

 • Gyvūninių baltymų – baltymai yra pagrindinis energijos šaltinis ir svarbiausia maistinė medžiaga kačių maisto racione. Katės gali jį panaudoti tik iš gyvūnų audinių, o tai reiškia, kad augaliniai baltymai (pvz., sojos, alaus mielės, žemės riešutų sviesto milteliai ir kt.) yra visiškai nenaudingi mėsėdėms katėms.
 • Aminorūgštys – iš 22 nepakeičiamų aminorūgščių katės gali susintetinti maždaug pusę. Likę vienuolika turi būti jų maiste, ypač taurino ir arginino. Be šių dviejų aminorūgščių katės gali patirti reprodukcinių problemų, širdies ligų, aklumo ir traukulių.
 • Riebalai – Abisinijos katės turėtų gauti iki 20 % riebalų, kad išlaikytų sveiką kailį. Venkite sočiųjų riebalų kiaulienoje, delikatese, riešutuose ir kituose riebiuose maisto produktuose ir duokite jiems vištienos, kalakutienos ir žuvies, nes šie produktai daug sveikesni. Paukštienos ir žuvies omega-3 ir omega-6 riebalai maitina kačių odą ir kailį, skatina žaizdų atsinaujinimą.
 • Skysčiai – vanduo skatina kraujotaką ir virškinimo trakto judrumą bei yra nepakeičiamas elektrolitų šaltinis. Jei katės negauna pakankamai skysčių, joms gali išsivystyti lėtinė dehidratacija, užsikimšimas šlapinimasis, vidurių užkietėjimas ir kitos sąlygos, trukdančios jų kasdieninei veiklai.
 • Vitaminai ir mineralai – gyvūnų audiniuose esantys mikroelementai gali padėti jūsų katės sveikatai įvairiais būdais: nuo jų imuninio atsako stiprinimo iki fermentų veiklos palaikymo.

 

 

Idomūs faktai apie Abisinijos kates

 

 • Ankstyvieji Abisinijos kačių pasirodymai: muziejai, kačių parodos ir knygos

Abisinijos katė, kurią įsigijo Olandijoje įsikūrusiame Leideno zoologijos muziejuje, buvo įsigyta XX a. pradžioje. Nors katės kilmė nežinoma, katės etiketė „Patrie, domestica India“ rodo, kad jos kilmė buvo Azijoje. Nors tiksli Abisinijos kačių atvykimo į Europą data nežinoma, 1871-aisiais Londone vykusioje didelėje kačių parodoje, viena sužavėjo teisėjus ir užėmė 3 vietą. 1876 m. Dr. Stable knygoje „Katės: jų savybės, kačių gyvenimo įdomybės ir skyrius apie kačių ligas“ yra pirmoji dokumentuota knyga apie Abisinijos katę. Buvo manoma, kad katę, pavadintą Zula, į Angliją parsivežė britų kareivis, pasibaigus Abisinijos karui 1868 m. Tai greičiausiai yra šiuolaikinio mito, kad šios katės kilusios iš Afrikos, pradžia.

 • Abisinijos katės turi unikalų pažymėtą kailį

Abisinijos katės egzotišką panterą primenančią išvaizdą lemia jos erkėtas, taškuotas, žėrintis kailis, kilęs iš agouti geno. Kailis turi sruogeliu su spalvos juostelėmis, kurios pakaitomis nuo šviesesnės spalvos prie pagrindo, veliau tampa tamsesnės spalvos link kiekvieno plaukelio galiukų. Kačiukai gimsta su tamsesniu kailiu, kurio spalva senstant tampa šviesesnė. Įdomu tai, kad Siamo kačiukams, kurie gimsta beveik balti, yra priešingai; senstant jų kailis tamsėja. Abisinijos katė būna įvairių spalvų, įskaitant mėlyną, gelsvą, alyvinę, šokoladinę ir rausvą (rausvai cinamono).

 • Abisinijos katė vaidino didžiajame ekrane

1978 m. Disney filme „Katė iš kosmoso“ pagrindinius vaidmenis atliko Kenas Barry ir Sandy Duncan. Tačiau pagrindinė žvaigždė buvo Jake/Zunar-J-5/9 Doric-4-7, kurią įgarsino aktorius Ronnie Schell ir vaidino brolis ir sesuo Abisinijos katės Rumpleris ir Gintaras. Filmo siužetas seka NSO, kuriam vadovauja į katę panašus nežemiškas gyvūnas, kurį sulaiko JAV kariuomenė. Erdvėlaivio kačių pilotas, pasivadinęs žmogaus vardu Džeikas, savo pagrobėjams atskleidžia, kad jis turi surasti medžiagą, vadinamą „Org 12“ (auksu), kad atkurtų sudaužytą erdvėlaivį ir susijungtų su savo motininiu laivu. Džeikas naudojasi savo apykaklės technologinėmis galimybėmis, kad padėtų atgauti auksą.

 • Abisinijos kačių DNR buvo iššifruota

Siekdami sužinoti informacijos apie 250 ligų, kuriomis serga ir katės, ir žmonės, mokslininkai 2007 metais paėmė Abisinijos katės, vardu Cinamonas, DNR mėginį. Katės genomo seka padėjo mokslininkams daugiau sužinoti apie kačių prijaukinimą ir atrasti keletą ligų genų.

 • Teigiama, kad Abisinijos katės yra panašios į šunis

Abisinijos katės buvo lyginamos su Energizer Bunnies dėl savo didelio energijos lygio, tačiau jos taip pat buvo lyginamos su šunimis dėl individualaus prisirišimo prie šeimos narių. Jos yra kaip šunys prisirišę prie savo šeimininkų ir gali turėti sunkumų dalindamosi dėmesiu su kitomis katėmis. Abisinijos katės jums praneš, kai nori meilės ir dėmesio! Ir kadangi daugelis Abisinijos kačių gyvena 15 metų ir ilgiau, jūsų laukia nuostabus meilės ir draugystės laikas.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Įmonės vakarėlio idėjos

Vakarėlio idėjos įmonei, kaip paruošti gerą renginį įmonėje

Geriausi fantastiniai serialai

30 geriausiai įvertintų fantastinių serialų. Sąrašas be jokio eiliškumo, o serialai įvertinti ir kritikų ir mėgėjų.

Priemonės nuo uodų

Prevencija nuo uodų, kaip apsisaugot nuo uodų keliaujant, uodų sukeliamos ligos, priemonės atbaidančios uodus, purškalai nuo uodų, priemonės nuo uodų gyvūnams, priemonės po uodų įkandimo

Skaniausios sriubos

Skaniausios sriubos, sriubų atsiradimo istorija, sriubų kategorijos, sriubos

Populiariausios šunų veislės

Top 10 populiariausių šunų veislių, draugiškiausi šunys, šunų gyvenimo trukmė, populiariausių šunų charakteristika, populiariausių šunų priežiūra.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Vakarų Škotijos baltojo terjero auginimas, dresūra, Vakarų Škotijos baltojo terjero išvaizda ir charakteris, Vakarų Škotijos baltojo terjero mityba, priežiūra, ligos

Špicai

Špicų auginimas, Špicų kilmė ir priežiųra, Špicų ligos ir mityba, Špicų charakteris ir dresiravimas

Jorkšyro Terjeras

Jorkšyro terjero auginimas, Jorkšyro terjero ligos ir kaip jų išvengti, Jorkšyro terjero priežiūra ir charakteris

Sibiro haskis

Sibiro Haskio auginimas, išvaizda, charakteristika, Sibiro haskio ligos, priežiūra, mityba

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
lauko krosnelės kazanui Lauko krosnelė kazanui Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune €80.00

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Geriausios video instrukcijos

Kelionė į Tenerifę

Kelionės į Tenerifę video reportažas, lankytinos vietos Tenerifėje, ką veikti Tenerifėje, aviabilietai į Tenerifę, viešbučiai Tenerifėje

Klaipėdos Jūros Šventė 2024

Klaipėdos Jūros Šventė 2024, Jūros šventės programa 2024, Jūros šventės koncertai ir atlikėjai

Visagino Country Festivalis 2024

Visagino Country festivalio programa 2022 , kokie bus atlikėjai Visagino Country festivalyje 2022

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: