Jungiklių dizainas
Atnaujinta: 2023-06-14

Jungiklių dizainas ir funkcijos, projektavimas BIM aplinkoje, greita ir patogi jungiklių medžiagų, dizaino, specifikacijų bei kainų peržiūra.

jungikliu-dizainas

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad visi elektros jungikliai vienodi ir skiriasi tik spalva bei klavišų skaičiumi, taip nėra. JUNG jungiklio mechanizmą sudaro per 50 skirtingų  detalių, kurios savo ruožtu gali turėti įvairias funkcijas. Jungikliu galima ne tik įjungti ir išjungti šviesą, jungiklis gali šią funkciją perduoti kitam jungikliui ir tuomet tai jau bus perjungiklis. Jungiklis gali turėti LED lemputę, tuomet jis turės papildomą šviestuvo funkciją, gali turėti laikmatį ir įjungti ar išjungti šviesą nustatytu laiku, jungikliu galima valdyti žaliuzių pakėlimą ir nuleidimą, šildymo sistemą, reguliuoti patalpų oro temperatūrą, išjungti ir įjungti vėdinimą, atidaryti lauko duris, jungikliu galima reguliuoti šviesos intensyvumą ir pan. Telefonspynė taip pat yra jungiklio rūšis.

Šiuolaikiniame pastate (tiek privačiame name, tiek visuomeniniame) yra dar daugybė nepaminėtų sistemų. Visų jų, net ir išmaniųjų, valdymui reikia vienokių ar kitokių jungiklių. Atskiroms sistemoms valdyti naudojami mechaniniai arba elektroniniai jungikliai.

jungikliai-apsvietimo-valdymui
Apšvietimui valdyti - tradiciniai jungikliai, šviesos intensyvumo reguliatoriai, judesio jutikliai.

Žinant visas jungiklių galimybes, galima įsirengti patogų išmanųjį namą, valdomą jungiklių pagalba. Jungikliais patogu naudotis, kai išsikrauna išmanusis įrenginys, juos mėgsta vyresnio amžiaus žmonės,  galų gale, netgi valdant namo funkcijas išmaniuoju telefonu, visada pravartu turėti atsarginį mechaninio valdymo variantą.

 

Jungiklių dizainas

Jungikliai – matoma ir nuolat liečiama interjero detalė. Kadangi jų patalpose yra ne vienas ir ne du, jie atlieka ne tik šviesos įjungimo ir išjungimo funkcijas, pravartu pagalvoti apie vieningą jų dizainą. JUNG turi keletą modernių ir tradicinių dizaino linijų, kurios skiriasi jungiklių rėmelių forma, montavimo būdu ir kitomis detalėmis. Visų JUNG dizaino linijų jungiklių ir kištukinių lizdų funkcionalumas yra vienodas, funkcijos neriboja dizaino, medžiagų, spalvų.

Jungikliai į interjerą iš esmės integruojami dviem būdais – stengiantis, kad sienos plokštumoje jų beveik nesimatytų,  arba atvirkščiai – kad išryškėtų.

kistukinis-lizdas-sienoje
Sienoje kištukiniai lizdai, jungikliai arba slepiami, arba išryškinami.

Didžiulėje jungiklių dizaino formų, spalvų įvairovėje ne visada pavyksta greitai rasti tinkamą spalvą ar formą, o radus dažnai iškyla abejonių dėl atitikimo konkrečiam interjerui. Pasirinkimo palengvinimui iš www.jungiklis.info puslapio arba Google Play ar Apple Store parduotuvės galima atsisiųsti AR-Studio programėlę mobiliesiems įrenginiams, kuri skirta pasitikrinti jungiklių spalvų ir formų derėjimą interjere.

Tam tikslui priklijuokite JUNG Experience žymeklį toje vietoje, kurioje turėtų būti jungiklis. Telefono ar planšetės kamerą nukreipus į žymeklį, iš virtualios programėlės duomenų bazės galima paimti jungiklį ir pamatyti, kaip jis atrodys konkrečioje aplinkoje. Pasirinkus jungiklių seriją, medžiagą ir spalvą, AR-Studio įtraukia pasirinktų produktų virtualius 3D modelius į matomą realų vaizdą. Toks išplėstos realybės sprendimas leidžia planšetiniame kompiuteryje ar išmaniajame telefone iškart matyti, kaip jungiklis atrodo kambaryje, ar dera interjere.

Jung-AR-Studio-programele
Naudojantis JUNG AR-Studio programėle realiu laiku ant realaus paviršiaus galima pamatyti per 2000 JUNG gaminių.

Atnaujintoje Ar-Studio programėlės duomenų bazėje yra ne tik JUNG jungikliai bei kištukiniai lizdai, bet ir protingo namo valdymo blokeliai, USB įkrovimo stotelės, Plug & Light apšvietimo sistemos, foniniai šviesos diodų šviestuvėliai ir kt. gaminiai. Be to, AR-Studio pateikia daugybę informacijos apie pasirinktus JUNG produktus, interjero dizainerių realizuotų projektų nuotraukas, iš kurių galima pasisemti idėjų ir pamatyti instaliavimo galimybes.

AR-Studio-mobili-aplikacija
AR-Studio-mobili-aplikacija
AR-Studio mobilioje aplikacijoje galima keisti jungiklių dizainą, spalvą, kiekį, programėlė iš karto nurodo kiekvieno varianto specifikaciją ir kainą.

Naudojant AR-Studio patogu projektą papildyti, keisti, įsitikinti spalvų suderinamumu ir pan. Interjero dizaineriams, architektams yra galimybė išsisaugoti visus projektus su prietaisų specifikacija ir kainomis.

Taip pat JUNG interneto svetainėje yra beveik visų jungiklių, kištukinių lizdų ir kitų prietaisų DWG failai, kuriuos galima naudoti projektuojant AutoCAD programa.

Yra galimybė pasirinkti individualaus dizaino jungiklius, atspausdinti arba išgraviruoti ant jų užrašus. Tai labai patogu visuomeniniuose interjeruose, viešbučiuose, visur, kur jungikliais naudojasi daug žmonių. Tokiu atveju nereikės ant jų klijuoti neišvaizdžių lipdukų.

uzrasai-ant-jungikliu
Interjerą menkinančios lipdukų nuorodos ir sumodeliuoti užrašai ant jungiklių.

Pasitelkus internetu pasiekiamą dizaino įrankį susimodeliuoti norimos išvaizdos jungiklį ir užrašą bei jį užsisakyti galima praktiškai iš bet kurios pasaulio vietos, net neišeinant iš namų. Visgi didžiausias šios funkcijos pranašumas - išsaugotas estetiškas interjero vaizdas, nes nebereikia jungiklių apklijuoti lapeliais su užrašais, kuriuos, deja, vis dar galima pamatyti biuruose ar kai kuriuose viešbučiuose.

Skaitmeninis BIM jungiklių projektavimas

Šiandien visiems, savo profesinėje veikloje susiduriantiems su pastatų projektavimu, jau nebe naujiena, kad BIM (Building Information Modeling) yra procesas, kuris apima visą pastato gyvavimo ciklą: nuo pradinės idėjos, projektavimo etapo, statybos iki pastato eksploatacijos ir nugriovimo. BIM sistemoje yra visų šių etapų duomenys, pradedant aplinkos infrastruktūra, pastato medžiagomis, statybos gaminiais smulkiausiais laidais, baigiant elektros, vėdinimo, šildymo ir kitų sistemų visuma bei detalėmis. Kiekvienas elementas BIM projekte atvaizduojamas 3D formatu ir turi ne tik vizualią išraišką, bet ir visą informaciją. Informacija reikalinga ne tik projektavimo, statybos, bet ir pastato eksploatacijos, renovacijos etapuose, o kai ateis laikas – ir nugriovimo etape. BIM projekte yra visi duomenys apie medžiagas ir gaminius, produktų specifikacijos.

Savo ruožtu gamintojai rengia savo gaminių bibliotekas, kuriose kaupiama visa informacija apie atskirus gaminius. Projektuotojams tereikia pasiimti vieną ar kitą gaminį ir jį lydinčią informaciją bei įkelti į projektą. Atskiri gamintojai kooperuojasi ir savo gaminius įkelia į didesnes platformas – projektuotojams rasti gaminius vienoje vietoje yra daug patogiau. Viena tokių platformų – MEPcontent.com, kurioje pagal produkto kategoriją ar gamintoją galima rasti reikiamą produktą. JUNG šioje platformoje turi jungiklių asortimento įskiepį (Revit Plugin) projektavimui Revit programine įranga. Atsisiuntus įskiepį, vėliau jis automatiškai pats atsinaujina. JUNG prietaisų duomenų bazė yra ir BIMobjekt Cloud.com platformoje

Naudojantis JUNG Revit Plugin įskiepiu, gaminius galima keisti ieškant reikiamo dizaino, reikiamų charakteristikų, tinkamos kainos - programa automatiškai pateikia gaminių specifikaciją, duomenis, kainas ir automatiškai įtraukia juos į visus projekto lygius – brėžinius, pjūvius, sąrašus, 3D vizualizacijas. Pakeitus gaminį, automatiškai keičiasi ir jo montavimui reikalingų medžiagų specifikacija. Pavyzdžiui, vieną jungiklių bloką pakeitus kitu, jei jie pajungiami skirtingais kabeliais, automatiškai pasikeičia ir kabelio charakteristika. Pagal padarytus pakeitimus sistema iš karto adaptuoja gaminius visuose projekto lygmenyse  – 2D brėžiniuose, žiniaraščiuose, vizualizacijose.

jungikliu-bloko-vizualizacija
Bendra jungiklių bloko vizualizacija, detalė ir charakteristika Revit Plugin konfigūratoriaus lange.

Analogiškas JUNG konfigūratorius yra ir projektuojantiems ArchiCAD programine įranga.

Tad pasidomėjus jungiklių funkcijomis, dizainu ir projektavimo galimybėmis šios mažos detalės gali  ne tik papuošti bet kurio stiliaus interjerą, bet ir padaryti gyvenimą  komfortiškesniu.

 

Informacija parengta bendradarbiaujant su UAB „JUNG Vilnius“, gamintojų nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Kategorijos straipsniai

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Pirties įrengimas

Pirties garinės įrengimas, pirties grindų, gultų, apdailos įrengimas, pirties krosnelės pajungimas, pirties durų montavimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Sienų tinkavimas

Tinkas vidaus apdailai. Tinko rūšys, sluoksnio storis ir svarbios detalės: kaip tinkuoti kampus, skirtingų medžiagų sandūras, angokraščius ir kt.

Automatinės katilinės įrengimas

Išmaniosios katilinės įrengimas, automatizuotos katilinės su akumuliacine talpa, katilinės ir akumuliacinės talpos galingumo skaičiavimas, katilinės sujungimas su atsinaujinančios energijos įranga

Palangės montavimas

Vidinė palangė, vidinės palangės montavimo instrukcija

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2023

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Nuotekų valymo įrengimas

Buitiniai nuotekų valymo įrenginiai, biologinio nuotekų valymo įrengimas, kaip įrengti buitinius nuotekų valymo įrenginius

Vedantieji

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Cementinės dailylentės

Cementinių dailylenčių montavimas, fibrocemento dailylentės, fasadas iš fibrocementinių dailylenčių, cementinės dailylentės fasadų apdailai

Pirties įrengimas

Pirties garinės įrengimas, pirties grindų, gultų, apdailos įrengimas, pirties krosnelės pajungimas, pirties durų montavimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2023

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: