Langų montavimas karkasiniame name
Atnaujinta: 2021-12-20

Langų montavimas karkasiniame name - kruopštumo reikalaujantis darbas. Jau, atrodo, visi viską žino apie tai, kaip teisingai montuoti langus. Tačiau beveik visuose objektuose tenka matyti praleistų smulkmenų,  kurios meistrams atrodo nesvarbios, tačiau jų svarba  labai greitai išryškėja eksploatuojant pastatą. Sau langus stačiau pats, taip tikrai žinau, kad nieko nepraleisiu. Greičiausiai klaidų pasitaiko dėl to, kad  teisingas lango montavimas užima daug laiko, ypač dėl technologinių pertraukų. 

Lango angos įrengimas ir šiltinimas

Karkasiniame name lango anga įrengiama iš tos pačios medienos kaip ir visas karkasas. Langą veikia stogo svoris ir kuo langas platesnis, tuo rimtesnio reikia sprendimo, kad lango rėmas atlaikytų apkrovas. 

Lango angos įrengimas
Lango angos montavimo schema. Ant statramsčių, kurie bus virš lango, vertikaliai dedama lenta. Jos sulenkti neįmanoma. Dedama arčiau lauko, nes šiluma eina į šaltį. 

Lango karkasiniame name šiltinimasKonstrukcijos iš išorės apšiltinamos mažiausiai 50 mm vatos sluoksniu. 

 

Konstrukcijos apie langą sandarinimas

Šiltinimo plokštės praranda savo izoliacines savybes, jei nėra sandariai izoliuojamos. Iš išorės naudojama vėjo izoliacija, iš vidaus - garo izoliacija. Išorėje gali būti naudojamos įvairios priešvėjinės plokštės. Dėl nelaidumo garui OSB nerekomenduojamos, geriau naudoti fasadines gipskartonio plokštes, fibrocementines plokštes. Papildomą šilumos izoliaciją suteiks kietai presuotos akmens vatos plokštės. 

Lango sandarinimasVėjo izoliacinė plėvelė prakerpama ir pritvirtinama prie lango angos kraštų. 

Garo izoliacijos įrengimasUždedama garo izoliacinė plėvelė iš vidaus.

Garo izoliacijos įrengimas
Garo izoliacinė plėvelė prakerpama ir pritvirtinama prie angos. Fasadinė vėjo izoliacinė ir vidaus garo izoliacinė plėvelės kruopščiai suklijuojamos tarpusavyje, kad neliktų jokių tarpų. 

Aš naudojau ir, mano nuomone, tam tikslui puikiai tinka  garo izoliacinė mastika Soudatight Hybrid. Ji lengvai tepama, gerai prisiklijuoja, užpildo sunkiai prieinamas vietas. Išdžiūvusi tampa patikima plėvele, kuri atspari ir ultravioletiniams spinduliams. 

fasado_apdailaUždedama fasado apdaila.

Lango įstatymas

Langas turi būti šiltinimo sluoksnyje. Dažniausiai langas statomas kiek arčiau vidaus patalpų. Optimalų atstumą gali paskaičiuoti konstruktorius, atsižvelgdamas į šiltinamojo sluoksnio storį.

Langas išramstomas iš visų pusių įtvirtinant kaladėlėmis. Ramstant verta pritvirtinti langą ir iš viršaus. Tačiau prieš purškiant putas viršutiniai išramstymai pašalinami. Išramščius, įtvirtinus ir sulygiavus  langą, jis iš šonų prisukamas medvaržčiais. Galima naudoti specialius tvirtinimo rėmelius. 

Dažniausiai langas daromas su kelių laipsnių pasvirimu į vidaus patalpas. Idealiai išlyginus varčia  dažniausiai užsidarinėja. Todėl išramsčius atsidarykite varčią, kad rastumėte poziciją, kai varčia nejuda. 

Lango išramstymasYra įvairių išramstymo būdų. Galima naudoti medines, plastikines kaladėles. Atkreipkite dėmesį į vėjo izoliacinės ir garo izoliacinės plėvelės sujungimą. Klijavimui  reikia  naudoti patikimas juostas. 

Lango sandarinimas

Dažniausiai daugiausia klaidų pasitaiko langą sandarinant. Meistrai nori atlikti darbą greičiau, purškia putas, nelaukdami deda sandarinimo juostas. Arba iš viso sandarinimo juostų nenaudoja. Poliuretano putos nėra atsparios išorės poveikiui. Jas greitai ardo ultravioletiniai spinduliai, jos praranda savo savybes kontaktuodamos su drėgme. Jas būtina apsaugoti nuo išorės poveikio. Svarbu naudoti tinkamas putas.

Elastingos montavimo putosMediniam karkasui, kuris keičiantis drėgmės ir temperatūriniam režimui keičia matmenis, labiausiai tinkamos elastingos putos. 

Išbandžiau ir rekomenduoju Soudal FlexiFoam putas. Jos išlieka elastingos ilgus metus netgi judėdamos kartu su paviršiais. Šių putų geresnės šilumos izoliacinės savybės ir geresnės garso izoliacinės savybės. Manau, idealios sandarinimo putos langams. Purškiama nuo apačios į viršų. Naudokite firminius pistoletus, dėl pigių pistoletų neretai kyla problemų.  

Montavimo putos langamsMontavimo putos naudojamos pliusinėje temperatūroje. Geriausia sandarinti langus esant +10 ir daugiau laipsnių. 

Išlyginti putas galima po keletos valandų, tačiau aš dažniausiai palieku darbus kitai dienai. Išlindusias putas reikia nupjauti, o ne suspausti, kaip daro kai kurie meistrai. Suspaustų putų šilumos izoliacinės savybės jau nebus pilnavertės. 

Prieš purškimą paviršius būtina sudrėkinti, montavimo putų sustingimui būtina drėgmė. Tolygūs oro burbuliukai putų struktūroje susidaro tik naudojant drėkinimą. Nesudrėkinus oro burbulai gali būti labai dideli, todėl bus prastesnės šilumos izoliacinės savybės.

Montavimo putų izoliavimasMontavimo putos turi būti izoliuotos nuo išorės poveikio iš vidaus ir išorės. Tam naudojamos  sandarinimo juostos ir stingstanti mastika. 

Atsiradus mastikoms perėjau prie jų. Patikimiau, paprasčiau, greičiau, o kaina panaši. Teko išmontuoti langą su juostiniu sandarinimu. Deja, juosta vietomis atsiklijuoja, sunkiai limpa prie medžio. O gal ir atlimpa dėl to, kad medis juda. Reikėtų su juosta papildomai naudoti  klijus ir pritvirtinti kabėmis. Mastika Soudatight Hybrid prilimpa prie paviršių nenukrapštomai. Ji išlieka elastinga ir keičia parametrus kartu su lango ir angos paviršiais. Prikimba prie montavimo putų. Mastika tepama kietesnių šerelių teptuku, naudojama pliusinėse temperatūrose. Galima pašildyti iki kambario temperatūros, tuomet būna takesnė. 

Lango apsauginė juostelė

Ištepus mastiką svarbu iš karto nuimti apsaugines juostas (geltoną dažų apsauginę juostą arba gamyklinę lango apsaugos juostą). Tada susidaro lygi mastikos linija.

Lango apsauga nuo pelių

Didžiausias karkasinio namo priešas yra pelės. Užsandarinkite visas angas mažų akučių tinkleliu.

Karkasinio namo lango apdaila

Lango angokraščiai apdailinami tomis pat medžiagomis kaip ir fasadas. 

Lango apdaila
Medinių dailylenčių lango apdaila.

Dažniausiai užduodami klausimai apie langų montavimą karkasinėje konstrukcijoje:

Kokiame aukštyje nuo grindų galima montuoti langus?

Langai gali būti montuojami prie pat grindų. Dažniausias 60 - 90 centimetrų aukštis.

Ar galima pjauti putas?

Taip, putas galima ir reikia nupjauti, jei jos išlenda ir trukdo tolimesniems montavimo darbams. Tik būtina užsandarinti. 

Ar galima gręžti lango rėmą?

Taip,  lango rėmas gręžiamas tvirtinant langą prie angos. Galima naudoti ir tvirtinimo plokšteles.

Koks turėtų būti atstumas tarp angos ir lango rėmo?

Optimalus atstumas tarp angos ir lango rėmo yra 25 - 30 mm. Gali būti iki 50 mm.

Ar iki langų įstatymo reikia laukti kol “susės” karkasinė konstrukcija?

Statant karkasinį namą iš džiovintos ir kalibruotos medienos parametrų pokyčiai minimalūs. Langai dedami įrengus daugiausiai svorio konstrukcijai duodantį stogą.  Kiek daugiau konstrukciją gali keisti natūraliai džiovinta mediena. Tačiau, kol įrengsite stogą, konstrukcija turėtų įgyti stabilumą.

Kodėl sumontavus langą aplink rėmą rasoja?

Gali būti kelios priežastys. Jei langai sumontuoti senos statybos name be vėdinimo, padidėjęs sandarumas didina drėgnį patalpoje, oro garų kondensacija vyksta ant žemesnės temperatūros paviršių. 

Jei vėdinimas įrengtas, gali būti montavimo problemos. Pasitaikanti problema -  nuo paviršiaus atšokusios montavimo putos. Gali būti, kad jos buvo nekokybiškos, jei pagailėjote pinigų kokybiškoms. Kai kurioms putoms  būdingas antrinis  matmenų pokytis, kai susitraukia galutinai išdžiūdamos ir taip padarydamos tarpus. Jei buvo skubama ir sandarinimo juosta uždengiama dar  iki galo nesusiformavus putų sluoksniui, turite paslėptą tarpą ir  šilumos tiltelį. Rasojimas gali atsirasti ir dėl drėgmės pertekliaus džiūstant statybinėms medžiagoms.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Terasos stiklinimas

Kuriuo momentu reiktų pasirūpinti terasos stiklinimu? Kokie galimi terasos įstiklinimo būdai?

Statybinis gruntas

Statybiniai gruntai, statybinio grunto parinkimas pagal paviršiaus tipą, statybinis gruntas vidaus ir lauko darbams

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Poliuretano putų šiltinimas, poliuretano putų charakteristikos skirtingiems mazgams, kuo skirasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos

Vėjo izoliacinė plėvelė

Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas

Difuzinės plėvelės montavimas

Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas