Pakabinamų lubų montavimas
Atnaujinta: 2021-07-28

Didesnėse nei 20 kv. m ploto patalpose dėl stabilumo rekomenduojama montuoti dviejų lygių gipskartonio plokščių lubas. Du lygiai - tai ne gipskartonio plokščių skaičius, bet dviejų lygių metalinių profilių karkasas, ant kurio galima montuoti vieną arba du plokščių sluoksnius.

pakabinamu-lubu-montavimas

Dažnai painiojamos sąvokos: dvigubas karkasas ir karkasas vienu ar dviem lygiais. Technologiškai lubų karkasas visada dvigubas, t.y., karkasą sudaro pagrindiniai profiliai (profiliai, kurie tvirtinami į denginį pakabomis) ir montavimo profiliai (montuojami skersai pagrindinių profilių ir prie jų tvirtinamos gipso plokštės). Taigi, karkasas visada turėtų būti dvigubas, bet jis gali būti montuojamas dviem arba vienu lygiu (t.y., kai pagrindiniai ir montavimo profiliai yra viename lygmenyje). Visada paprasčiau, pigiau ir geriau įrengti dvigubą karkasą dviejuose lygiuose. Vieno lygio karkasas įrengiamas tais atvejais, kai susiduriama su fatališku erdvės trūkumu, t.y., kai 3 cm aukščių skirtumas turi didžiulę reikšmę, tai daugiau galima vadinti neišvengiamybe.

Vieno ir dviejų lygių pakabinamos gipskartonio lubos

Dviejų lygių gipskartonio lubų konstrukcija - tai  dviejų lygių profilių karkasas, kai skirtingame aukštyje montuojami laikantieji ir montavimo profiliai. Plokščių sluoksnių skaičius gali  būti vienas, du ar netgi trys.

Įrengiant vieno lygio karkaso lubas metaliniai laikantieji ir montavimo profiliai yra montuojami viename lygyje, o įrengiant dviejų lygių lubų konstrukciją pirmiausia montuojami laikantieji, o po jais - montavimo profiliai, taip sudarant du profilių lygius skirtinguose aukščiuose.  Vieno lygio lubų konstrukcija naudojama, kai reikia kiek įmanoma mažiau sumažinti patalpos aukštį, dviejų lygių – kai reikia stabilios konstrukcijos lubų konstrukcijos, norint paslėpti storesnius komunikacijų vamzdžius. Dviejų lygių karkasas montuojamas visada, kai fiziškai galima montuoti tokio nuleidimo aukščio konstrukciją. Žinoma, jei yra poreikis tai į lubų ertmę galima instaliuoti inžinerines sistemas (vėdinimo ir kt.).

vieno-lygio-lubu-karkasas

 

Vieno lygio lubų karkasas. CD profiliai jungiami naudojant vieno lygio kryžminę CD profilių jungtį.

Įrengiant dviejų lygių lubas naudojami perimetriniai (UD), laikantieji (CD arba UA) ir montavimo (CD) profiliai. Montavimo profiliai yra  jungiami su laikančiaisiais profiliais.

dvieju-lygiu-lubu-karkasas

Dviejų lygių lubų karkasas. Profiliai jungiami dviejų lygių profilių jungtimi su fiksatoriumi.

Dviejų lygių lubų karkasas geometriškai stabilesnis, tvirtesnis, paprasčiau ir geičiau montuojamas nei vieno lygio karkasas, lubas paprasčiau išlyginti. Galima ant sienų nemontuoti perimetrinių profilių, nes jie nėra laikantieji, tačiau  su jais daug patogiau išlyginti lubas, konstrukcija stabilesnė.  Jei lubų kraštinės ilgis ne didesnis kaip 15 metrų, nebūtina formuoti deformacinių siūlių, minimalus lubų nuleidimas – 7,5 cm, maksimalus – 30 cm ir daugiau. Maksimalus nuleidimas gali siekti ir kelis metrus, teoriškai ribojimo nėra. 15 metrų plotas be deformacinių siūlių yra maksimali teorinė riba, praktikai rekomenduoja lubų konstrukcijoje be deformacinių siūlių laikytis 10 m maksimalių atstumų. Be to, labai svarbu žiūrėti, ar nereikia deformacinių siūlių dėl sudėtingos geometrinės lubų plokštumos konfigūracijos, pvz., kai yra perėjimas iš patalpos į koridorių (staigus susiaurėjimas), L-, U-, T- formų lubų konfigūracijos.

Perimetrinių profilių funkcija yra pagalbinė, jie nėra laikantieji. Kaip minėjome, galima išsiversti be jų, tačiau juos naudojant taupomas laikas ir darbo sąnaudos, lubų montavimas greitesnis.

perimetriniai-profiliai-prie-gipskartonio-sienu

Perimetriniai profiliai prie gipskartonio sienų prisukami savisriegiais 50-60 cm žingsniais. Prie mūro sienų tvirtinami mūrvinėmis.

Pakabinamų lubų ertmėje tarp perdangos ir lubų patogu išvedžioti elektros laidus, vėdinimo sistemos ortakius.  Į perdangą įtvirtinami pagrindinius - laikančiuosius profilius laikančios pakabos, prie laikančiųjų profilių jungiami montavimo profiliai, prie kurių tvirtinamos plokštės. Šioje konstrukcijoje 0,6 mm CD arba 2 mm storio UA  profiliai yra naudojami kaip laikantieji profiliai UA profiliai naudojami konstrukcijose tais atvejais, kai pagrindinių profilių žingsnis yra gerokai didesnis nei įprastas (iki 1,5 m). Tokie atvejai paprastai būna tada, kai lubų ertmėje išvedžiojami inžineriniai tinklai, pvz., ortakiai ir dėl to negalima prieiti prie denginio pakabų tvirtinimui. Praplatinus pagrindinius profilius sukuriama erdvė ortakiams.

SVARBU

Kuo žemiau nuleistas lubų karkasas, tuo geresnė garso izoliacija.

Paprastai luboms, kurioms nekeliami gaisrinės saugos ar didesnių apkrovų reikalavimai, naudojamas vienas sluoksnis 12,5 mm storio universalių Knauf White arba Blue gipskartonio plokščių. Jei ant lubų numatomos didesnės apkrovos ar naudojamos storesnės ir/ar sunkesnės plokštės, būtina nustatyti apkrovos klasę ir pagal tai parinkti atstumus tarp profilių ašių ir tvirtinimo taškų.

Žemiau esančiose lentelėse nurodomos lubų apkrovos klasės ir nuo apkrovos priklausantys atstumai tarp profilių bei tvirtinimo pakabų.

lubu-apkrova

Kad geriau įsivaizduotume, koks gali būti apkalos masės ir pakabų tvirtinimo atstumo santykis, laikoma, kad maždaug 90 cm ilgio profilis tarp pakabų išlaiko 25 kg apkrovą. Garso ir šilumos izoliacijai lubų konstrukcijoje gali būti klojami minkšti akmens vatos dembliai, kurie dedami tarp karkaso profilių.

Pakabinamų lubų montavimo paruošiamieji darbai

Pakabinamos gipskartonio lubos montuojamos, kai patalpoje yra daugiau kaip +10 laipsnių C temperatūra, kai baigti visi šlapi statybos darbai.

Pasižymimas lubų aukštis ir tame aukštyje prisukami perimetriniai profiliai. Jų apačioje klijuojama slydimo arba skiriamoji juosta Knauf Trenn-Fix. Kai lubų gipskartonis jungiamas su sienų gipskartoniu mažose patalpose, galima ir standi jungtis be juostos, tačiau, dėl galimų deformacijų, visgi patariama naudoti Trenn-Fix popierinę juostą. Juostą galima užklijuoti ir vėliau, sumontavus karkasą. sienos-ir-lubu-sandura

Teisingai suformuota sienos ir lubų sandūra.

 

Vėliau siūlė užglaistoma, o glaistui išdžiūvus, nupjaunama išlindusi Knauf Trenn-Fix juostos dalis. Nupjautas juostos likutis neprikimba prie pagrindo ir nepalieka jokių žymių. Taip suformuota slankioji sandūra nesukelia jokių problemų dažytojams.

Išmatuojamas kambario lubų plotas ir apskaičiuojama, kiek reikės montavimo ir laikančiųjų profilių, tiesioginio tvirtinimo detalių, pakabų, jungiamųjų detalių, profilių prailginimo detalių, savisriegių, skardvaržčių, mūrvinių.

profiliu-montavimo-schema

Nusibraižius profilių montavimo schemą aišku, kur ir kiek reikės tvirtinimo detalių.

Į betono perdangą pakabos ar tiesioginio tvirtinimo detalės tvirtinamos tik metalinėmis mūrvinėmis, plastikinių naudoti negalima. Medinėms juodlubėms rekomenduojama naudoti specialius savisriegius, kurie turi dideles galvutes ir platų sriegį, pvz., Knauf FN 4,3x65.

Priklausomai nuo to, kokia yra numatoma lubų masė, koks atstumas bus tarp perdangos ir lubų,  kokios numatytos papildomos apkrovos, naudojamos tiesioginio tvirtinimo detalės arba inkarinės spyruoklinės pakabos, arba Nonius tipo pakabos.  Tvirtinimo detalių parinkimas – svarbus momentas, garantuojantis lubų konstrukcijos stabilumą. Nonius tipo pakabos naudojamos įrengiant daugiau kaip 18 cm nuleistas lubas, lubas su nuolydžiu.

Pagabinamos lubos naudingos ir drėgnose patalpose,  tam naudojami specialūs antikoroziniai profiliai, vandeniui atsparios  gipsinės Knauf Green, Drystar arba cementinės Aquapanel plokštės. Vonios kambariuose ar kitose drėgnose patalpose po lubomis itin patogu paslėpti vėdinimo sistemos vamzdyną.

dvieju-lygiu-lubu-karkaso-montavimas

Dviejų lygių lubų karkasas su drėgmei atspariomis Aquapanel plokštėmis bei antikoroziniais profiliais.

Knauf  lubų karkaso tvirtinimo detalių asortimente yra ir daugiau tvirtinimo, jungimo detalių, kurios naudojamos montuojant laiptuotas lubas, lubas su nuolydžiu ar kitas nestandartines lubas. Tam naudojamos įvairiausių kampų profilių jungtys, reguliuojamo aukščio pakabos ir pan. Tokių lubų įrengimas yra daugiau meistriškumo reikalaujantis darbas, tuo tarpu sumontuoti dviejų lygių pagkabinamų gipskartonio lubų plokštumą gali ir mėgėjas.

gipskartonio-tvirtinimo-detales

Tiesioginio tvirtinimo detalė, inkarinė spyruoklinė pakaba ir Nonius tipo pakaba.

Tiesioginio tvirtinimo detalės naudojamos nuleidžiant lubas 7,5-18 cm, nuleidžiant daugiau kaip 18 cm reikalingos inkarinės spyruoklinės arba Nonius tipo pakabos.

Dėl geresnės smūginio garso izoliacijos ant tiesioginių tvirtinimo detalių nugarėlės yra klijuojama  sandarinimo juosta Knauf Dichtungsband.

lubu-smuginio-garso-apsauga

Smūginio garso izoliacijai ant tiesioginio tvirtinimo detalės nugarėlės, tvirtinamos prie perdangos, klijuojama Knauf Dichtungsband juostos atkarpa.

Ant lubų pažymimi atstumai tarp profilių ir pakabų tvirtinimo vietos. Karkaso profilių ašių atstumai priklauso nuo apkrovos klasės – t.y., plokščių sluoksnių skaičiaus, svorio ir storių, todėl tikslius atstumus reiktų nustatyti atsižvelgiant į apkrovas. Pačiam paprasčiausiam variantui – viengubo sluoksnio 12,5 mm Knauf White arba Blue plokštėms maksimalus atstumas tarp  laikančiųjų profilių ašių yra 500 mm plokštes montuojant skersai ir 400 mm, montuojant išilgai.

lubu-karkaso-profiliu-atstumai

Pažymėti lubų karkaso profilių atstumai ir pakabų tvirtinimo vietos.

Lubų karkaso montavimas

Montuojant dviejų lygių lubų karkasą, atstumas nuo sienos iki pirmos pakabos turi būti ne daugiau kaip 250 mm, iki pirmo laikančiojo profilio - 150 mm. Pirmas montavimo profilis nuo sienos turėtų būti nutolęs ne daugiau kaip 100 mm.

lubu-profiliu-atstumai

Lubų profilių atstumai nuo sienos ir tarp profilių ašių.

Pirmiausia pasižymėtose vietose prie perdangos prisukamos tiesioginio tvirtinimo detalės, reikalingame aukštyje prie jų prisukami laikantieji profiliai.

lubu-montavimas

Lubų montavimas: prie tiesioginio tvirtinimo detalių prisukami laikantieji profiliai.

Montavimo profiliai skersai laikančiųjų profilų įstatomi į perimetrinius ir išlyginami, patikrinamas karkaso lygumas. Montavimo profiliai prie laikančiųjų jungiami  naudojant dviejų lygių susikirtimo jungtis Knauf Kreuzverbinder su fiksatoriumi.

dvieju-lygiu-lubu-karkaso-tvirtinimo-detale

Dviejų lygių susikirtimo detalėmis Knauf Kreuzverbinder prie laikančiųjų profilių jungiami montavimo profiliai.

Jungiant profilius dviejų lygių suskirtimo detalėmis, fiksavimo metu girdimas garsas rodo, kad profilis užsifiksavo. Lubų karkasas plokščių tvirtinimui turi būti stabilus ir lygus.

Gipso ant lubų montavimas

Gipskartonio plokštes galima sukti skersai ir išilgai montavimio profilių, svarbiausia, kad montavimo profiliai nuo sienos būtų maždaug per 10 mm, o laikantieji  - ne mažiau kaip per 100 mm, kad būtų galima pritvirtinti plokščių galus. Jeigu montuojami du sluoksniai, tuomet galimas tik skersinis montavimas, perstumiant sluoksnių siūles viena kitos atžvilgiu.

Tvirtinant gipskartonio plokštes prie karkaso pirmenybė teikiama skersiniam plokščių montavimui. Kaip sako praktikai, montuoti skersai yra lengviau, nereikia tiksliai matuoti atstumo tarp profilių, jis gali būti max iki 500 mm. Tad montuojant skersine kryptimi galima sutaupyti ne tik jungtis ir profilius, bet ir laiko. Gipskartonio plokštės dėl gamybos ypatumų turi skirtingą stiprį skersine ir išilgine kryptimi, tad sumontuota skersine kryptimi plokštė yra stipresnė ir gali mažiau išlinkti, todėl ir profilių maksimalus žingsnis skiriasi: išilgine kryptimi maks. 400 mm, skersine – maks. 500 mm.

gipskartonio-ploksciu-montavimas-ant-lubu

Skersinis ir išilginis gipskartonio plokščių montavimas pakabinamų lubų konstrukcijoje.

Gipskartonio lubų apdaila

Pirmiausia su Knauf Uniflot glaistu užglaistomos siūlės tarp plokščių ir savisriegiai, tada siūlės armuojamos Knauf Kurt juosta, dar sykį užlyginamos su glaistu.

gipskartonio-lubu-siules

Dėl geresnio sukibimo su glaistu, pjautinius ir originalius plokščių kraštus rekomenduojama gruntuoti Knauf Tiefengrund giluminiu gruntu.

Jeigu montuojamas antras plokščių sluoksnis, pirmojo siūles taip pat būtina užglaistyti Uniflott glaistu. Glaistant pirmą sluoksnį armuoti siūlių nereikia, reikia tik užpildyti glaistu visas siūles, t.y. ir gamyklines kraštines, ir pjautas skersines siūles. Skersines siūles glaistant reikia nupjauti kampus, t.y., atverti siūlę, kitaip glaistas ištrupės, nesilaikys. Pirmo ar pirmų sluoksnių glaistymui galima naudoti geriausią Knauf Uniflott glaistą, o galima kažkiek taupyti ir naudoti kiek paprastesnius glaistus Fugenfuller ar Q-Filler. Paskutinis sluoksnis glaistomas naudojant pilnavertę siūlių glaistymo metodiką, t.y., jei reikia, naudojamos armavimo juostos ir ten geriau naudoti geriausią glaistą Uniflott. Tai būtina gerai garso izoliacijai.

Tam, kad būtų suvienodintas užglaistytų plotų ir gipso kartono paviršiaus įgeriamumas, naudojamas gruntas, pvz., Knauf Tiefengrund, Spezialgrund ar Putzgrund. Gipskartonio lubas galima dažyti, ant jų klijuoti tapetus. Jei karkasas sumontuotas teisingai, jei plokštuma nuglaistyta tinkamai, bet kuri apdaila atrodys nepriekaištingai.

 

Kilus klausimams, nedvejodami skambinkite „Knauf" konsultantams telefonu +370 5 213 2222.

ASA.LT informacija, parengta pagal UAB „Knauf“ rekomendacijas, gamintojų nuotraukos ir brėžiniai

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Vėjo izoliacinė plėvelė

Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas

Difuzinės plėvelės montavimas

Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Pirties įrengimas savarankiškai

Pirties garinės įrengimas, pirties grindų, gultų, apdailos įrengimas, pirties krosnelės pajungimas, pirties durų montavimas

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Vedantieji

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2024

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: