Pamatų įrengimas
Atnaujinta: 2023-01-19

 Pamatų tipai ir įrengimo etapai: grunto tyrimai, betonavimas ir pamatų hidroizoliacija.

pamatu_irengimas

Grunto tyrimai

Pamatų įrengimas prasideda nuo geologinių grunto tyrimų, kurių metu tikrinamos grunto savybės būtent tame žemės plote, kurį vėliau užims pamatų perimetras. Patikimas tvirtas gruntas yra svarbus tuo, kad visa pastato apkrova per pamatus pasiskirstys žemiau esančiam gruntui. Dėl šių priežasčių pageidautinas kuo stabilesnis gruntas, “nejudantis”, nesiplečiantis nuo drėgmės ir šalčio, toliau nuo pernelyg aukšto gruntinių vandenų lygio.

Tyrimo metu projektuotojai įvertina šias grunto savybes:

  • Grunto tipas – molingas, smėlis ar kitas. Molingame kaupiasi daugiau drėgmės, o smėlis, nors ir žymiai sausesnis, bet turi silpnesnę sandarą, kurioje didesnė pamatų suslūgimo rizika.
  • Žemės įšalo gylis. Standartas mūsų šalyje – 1,2 m.
  • Gruntinių vandenų lygis – jeigu jis labai arti paviršiaus, toks gruntas daugiau “judės”, t.y. deformuosis, plėsis žiemą, vandeniui užšąlant.
  • Sklypo reljefo ypatumai.

Ekspertai, atsižvelgiant į visas nurodytas grunto savybes suprojektuoja ir parenka tinkamiausią pamatų tipą, galintį atlaikyti bet kokio “kaprizingo” grunto neigiamus poveikius ir išdaigas.

 

Pamatų tipai

Priklausomai nuo to, kokiame gylyje yra tvirta stabili grunto sandara, pamatų tipai klasifikuojami į sekliuosius ir giliuosius.

Seklieji pamatai – labai paplitęs tipas nuosavų namų statybai. Seklieji pamatai įrengiami pakankamai tvirtame grunte, kuriame gruntinių vandenų lygis toli nuo paviršiaus, o įšalo gylis neviršija standartinių 1,2 m – šių sąlygų dėka iškasą pamatams galima kasti negiliai. Esamo grunto tipas galės atlaikyti individualaus namo apkrovą, kuri nėra itin didelė. Sekliųjų pamatų rūšys:

  • monolitiniai juostiniai pamatai,
  • surenkamieji blokelių pamatai,
  • plokštieji pamatai.

Gilieji pamatai – šis variantas naudojamas tais atvejais, kai stabilus gruntas yra pernelyg giliai, dominuoja silpna smėlio struktūra, nepageidaujama namo apkrovai atlaikyti, o gruntinių vandenų lygis rizikingai aukštas.

  • giliųjų pamatų įrengimui dažniausiai naudoja gręžtinius polius,
  • aukštų gruntinių vandenų atvejais – kalamuosius polius.

Visus įrengtus polių tipus tarpusavyje sujungia antžemine gelžbetonine sija – rostverku. Dėl polių konstrukcijoje gilieji pamatai turi ir kitą pavadinimą – poliniai pamatai.

 

Juostiniai pamatai. Įrengimas

Pradžioje vyksta pamatų duobės kasimo darbai. Iškasos gylis ir plotas formuojami pagal suprojektuotus pamatų matmenis. Iškasos dugnas suplūkiamas grunto tankintuvais.

Sustiprinant, sutvirtinant ir suskirstant gruntą po būsimais pamatais neretai naudojama geotekstilė. Pamatų įrengimui tinkamas geotekstilės tankis - 250-300 g/m². Šiais skaičiais žymima ir geotekstilės markė.

Ant suplukto grunto kloja polistireninio putplasčio plokščių sluoksnį. Prasideda klojinių montavimas, į kurių sudarytą ertmę bus pilamas betonas, formuojant monolitinį juostinį pamatą. Laikinus klojinius kai kur primityviai sukala iš šiurkščių medinių lentų. Nuo tokių lentų betono paviršius lieka grublėtas, jį reikės papildomai šlifuoti ir lyginti. Bet galima išsinuomoti pažangesnius nuolatinio naudojimo klojinius su metaliniais užraktais sujungimui, lygaus paviršiaus plokštėmis ir tepalais, kurių dėka klojinius paskui lengviau atskirti nuo sukietėjusio betono, o pamatų paviršius bus lygus. 

pamatu_klojiniai

Klojinių vidinėje ertmėje montuojama reikiamo skersmens armatūra. Armatūros konstrukcijos konfigūraciją parenka projektuotojas.

Į klojinių suformuotas ertmes pilamas betonas. Betono klasė pamatams C16/20 yra dažniausias variantas nuosavų namų kategorijoje. Kitais atvejais sprendimą naudoti tinkamesnę betono klasę projekte priima ekspertas. Svarbu palaikyti pilamo betono temperatūrą, neleidžiant jai nukristi žemiau +5º C. Betonas klojiniuose neturi būti pernelyg laisvai – jį sutankina, siekiant išvengti neužsipildžiusių tuštumų. Esant šaltoms oro sąlygoms užpiltą betoną kurį laiką izoliuoja nuo neigiamo šalčio poveikio medžiaga, plėvelėmis.

pamatu_irengimas_2

Betono blokeliai pamatams

Su pamatais neverta eksperimentuoti, juos būtina daryti tokius, kokius nurodo konstruktorius, nes jis atsako už tai, kad pamatai nesideformuotų ir nenusėstų. Nors rinkoje yra įvairių surenkamų blokelių pamatams, kurių lengvumas nurodomas kaip privalumas, visgi sunkesni betono blokeliai yra patikimi dėl savo masės ir stiprio. Ypač jei įrengiami juostiniai ar gręžtiniai poliniai pamatai su rostverku. Rostverkui formuoti tuščiaviduriai betono blokeliai tinka dar ir todėl, kad visgi dažnai rekomenduojama rostverką įgilinti, o betonas, kaip žinia, yra viena atspariausių drėgmei medžiagų. Kokia bebūtų pamato konstrukcija, specialūs, gniuždymui atsparūs AB „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijos gamyklos Nr. 3“ (GKG 3) betoniniai pamatų blokai yra pritaikyti įvairių tipų surenkamiems pamatams – tiek juostiniams, tiek poliniams.

Surenkami juostiniai pamatai panašūs į monolitinius pamatus, tačiau skiriasi viena esmine savybe – jiems įrengti nereikia montuoti klojinių, tik iškasti tranšėją ir jos dugne pakloti pagrindą - pagalvę. Šiems tikslams tinka GKG 3 pamatų pagalvės ir pilnaviduriai arba tuščiaviduriai pamatų blokai.

 Pamatų blokeliaiGelžbetonio padai ir blokai pamatams. Gamintojas GKG 3.

Surenkami armuotų blokų pamatai naudotini esant didesnėms apkrovoms. Įsirengiant rūsį. Svarbu gerai izoliuoti siūles ir pamatus apšiltinti.

Jeigu įrengiami gręžtiniai poliniai pamatai arba CFA tipo poliniai pamatai, jų rostverkui formuoti puikiai tinka tuščiaviduriai GKG 3 pamatiniai blokeliai. Dažniausiai rostverkui naudojami 30 cm pločio blokeliai, GKG 3 pamatinių RBB blokelių plotis – 200, 250 ir 300 mm.

Betono blokeliai pamatams
Tuščiavidurių GKG 3 pamatų blokelių sienelių stipris lenkiant – 5 N/kv.mm.

Betoniniai pamatų blokeliai yra tikslių matmenų, galuose turi išėmas, per kurias glaudžiai susijungia. Tuščiaviduriai pamatų blokeliai tarnauja kaip klojiniai, horizontaliai suarmuoti jie užpildomi betonu, betonas suvibruojamas, todėl jo reiktų užsakyti šiek tiek daugiau nei apskaičiuota. Tarp polių po rostverku klojamas izoliuojantis polistireninio putplasčio sluoksnis.

Lyginant su betono blokeliais geresnėmis šiluminėmis savybėmis ir lengvumu pasižymi polistireninio putplasčio blokeliai ICF Thermo NEO, gaminami UAB “Šilputa” cechuose. Detali informacija paspaudus šią aktyvią nuorodą: polistireno pamatų blokai. ICF blokai pamatams gaminami iš neoporo EPS 200, turinčio puikų šilumos laidumo rodiklį λ = 0,031 W/(m*K). Pamatų įrengimui naudojami neoporo blokeliai  yra liktinių klojinių konstrukcija.

polistireno pamatų blokai

ICF Thermo NEO blokeliai turi 2 sieneles: storesnę išorinę (iki 35 cm) ir plonesnę vidinę (5 cm). Sienelės per tuščią ertmę tarpusavyje sujungtos plieniniais strypeliais  (16-21 cm), į kurią pilamas pamatų betonas. ICF blokelių matmenys: 1 x 0,3 x 0,5 m. Formuojant liktinį pamatų klojinį blokeliai sustatomi eile be tarpų. Blokeliai tarnauja kaip pamatų termoizoliacijos sluoksnis iš šonų ir apačios.

Gręžtinių polinių pamatų įrengimą ir rostverko montavimą labai palengvina UAB "Šilputa" sukurtas polistireninis U formos šiltinamasis klojinys (nuoroda aktyvi). U formos blokeliai sustatomi viena eile, taip suformuojant lovį betonui – iš esmės jie yra liktiniai klojiniai. Atkrenta poreikis tvirtinti pamato apšiltinimo sluoksnį, kadangi EPS 150 polistireninis putplastis turi didelę šiluminę varžą. U-formos rostverko įrengimo metu daug paprasčiau išvengti nukrypimų nuo tiesios linijos.

u formos klojinys

Montavimo pradžioje U-formos klojinių dugne suformuojamos angos gręžtiniams poliams, pagal polių skersmenį ir išsidėstymą sklype. Vėliau U-formos gaminiai per paruoštas angas užmaunami ant polių su kišančia iš jų vertikalia armatūra. Lovio ertmėje montuojama horizontali armatūra ir surišama su vertikalia. Jeigu Thermo U forma naudojama antžeminiam klojiniui, prieš užpilant betoną jo šonus reikia paramstyti stabiliai įtvirtinamomis lentomis. 

 

Poliniai pamatai. Įrengimas

Kai grunto stabilumo, įšalo gylio ir požeminių vandenų situacija yra komplikuota – statybininkai imasi polinių pamatų įrengimo.

  • Gręžtiniai poliai naudojami tvirtam gruntui esant per giliai, bet vandenų lygiui pakankamai toli nuo paviršiaus.
  • Kalamieji poliai pasitarnauja tuomet, kai gruntiniai vandenys yra pernelyg aukštai.

Gręžtiniai poliai savo pavadinimą gavo dėl to, kad jų įrengimui grunte iš pradžių daromi 30-40 cm skersmens gręžiniai 1-2,5 m žingsniu tarp jų centrų. Gręžiniai daromi pagal planuojamo pamato perimetrą. Atsižvelgiant į sudėtingo grunto savybes, gręžiama 2-4 m gilyn (kartais dar giliau), sutankinant gręžinio dugną.

Polius sustiprina armuojančiu karkasu. Įstačius į gręžtinius armatūrą, polius užpila betonu.

Visų įrengtų gręžtinių polių antžemines dalis pagal perimetrą tarpusavyje sujungia rostverku – konstrukcija iš tuščiavidurių forminių blokelių arba gelžbetoninio žiedo. Rostverko dugne kloja putų polistirolo plokštes, armuoja ir užpildo vidinę ertmę betonu. Rostverko blokeliai patikimai sukimba tarpusavyje per forminius užraktus, esančius jų konstrukcijoje.

pamatu_blokeliai

Pamatų blokeliai.

Pamatų drenažas  

Drėgname sklype, kokių Lietuvoje dažnai pasitaiko, teks papildomai pasirūpinti pamatų drenažo sistemos įrengimu dar iki užpylimo žeme. Tam formuojamos drenos – drenažinės tranšėjos su vamzdžiais perteklinio vandens nuvedimui toliau nuo pamatų.

pamatu_drenazas

Drenažo įrengimas.

 

  1. Drenažinės tranšėjos gylis turėtų būti 20 cm žemiau grunto įšalo gylio. Pvz., jeigu sklypo grunto įšalo gylis siekia 1,2 m, reiškia tranšėją reikia kasti iki 1,4 m gylio. Sunkiame molingame grunte drena irgi kasama giliau, o lengvame smėlyje – sekliau.

pamatu_drenazas_1

 

  1. Į tranšėjos dugną supila stambios frakcijos smėlio ir žvyro sluoksnį (5-10 cm) ir sutankina. Svarbu išlaikyti reikiamą dugno nuolydį – 0,3-3 % (arba supaprastintai - apie 1 cm kiekvienam metrui).
  1. Tranšėjos dugną ir sieneles galima apkloti geotekstile (drenažui rekomenduojama 200 ir 250 markės geotekstilė). Jos kraštus laikinai užfiksuoja tranšėjos viršuje. Geotekstilė tinka sklypams su priesmėlio gruntu, ji veikia kaip filtras ir apsaugo drenažinius perforuotus vamzdžius nuo užteršimo prasiskverbusiomis grunto dalelėmis. O molingame grunte vietoj geotekstilės geriau naudoti kokoso plaušus, kurie neleidžia vamzdžiams užsiteršti molio dalelėmis.

pamatu_drenazas_2

 

  1. Jeigu naudojama geotekstilė – ant jos užpilamas žvyro sluoksnis (5-10 cm storio). Pilant žvyrą irgi būtina išlaikyti reikiamą minėtą nuolydį.
  1. Ant žvyro klojami perforuoti drenažiniai vamzdžiai (gofruoti arba lygiasieniai). Rekomenduojamas atstumas nuo pamato sienos iki vamzdžio – 20-30 cm. Būtina išlaikyti tą patį nuolydį. Optimaliausios vamzdžių perforacinės skylutės – iki 5 mm skersmens. Jos skirtos drėgmei ir vandeniui prasisunkti iš grunto į vamzdį.

Drenažiniai vamzdžiai klojami aplink visą pamatų perimetrą, naudojant sujungimo movas.

Klojant vamzdžius, jų posūkio vietose įrengiamos atšakos, skirtos sujungimui su kontroliniais šulinėliais. Kontroliniai šulinėliai montuojami iš platesnio skersmens plastikinių vamzdžių. Jų paskirtis – užduoti drenuojamo vandens kryptį ir valyti drenažo sistemą nuo užteršimų. Kontrolinius šulinius reikia įrengti drenažinių vamzdžių sistemos pradžioje ir nuotėkyje į nuleidimo vietą. Iš viso drenažo sistemoje reikalingi bent 2-3 kontroliniai šulinėliai.

Apie 5 m atstumu nuo pastato reikia iškasti vandens kolektoriaus duobę. Į ją bus nukreipiamas visas vanduo ir drėgmė iš drenažinių vamzdžių. Duobės sienelės ir dugnas apklojami geotekstile, užpilami žvyro sluoksniu. Į dugną stačiai nuleidžiamas didelis kubilas iš PVC. Pastato drenažo vamzdžių sistema sujungiama su kubilu jungiamuoju vamzdžiu.

 

pamatu_drenazas_3

  1. Paklotus vamzdžius iš visų pusių užpila žvyro sluoksniu (10-20 cm). Taip pat reikia užpilti žvyro sluoksnį ir aplink kontrolinius šulinius.
  1. Užpylus vamzdžius žvyru visa sistema “suvystoma” likusiais laisvais geotekstilės kraštais su užlaidais. Iš viršaus viską užpila smėliu ir gruntu sulig tranšėjos kraštais ir suplūkia.

pamatu_drenazas_4

Į drenažinį šulinį ar kubilą montuoja drenažinį siurblį, kurio dėka galima bus išsiurbti susikaupusį vandenį.

Pamatų hidroizoliacija

Pamatams neišvengiamai tenka atlaikyti neigiamus požeminės drėgmės ir atmosferinių kritulių poveikius. Be to, pamatai yra konstrukcija, kuri turi didžiausią įtaką visam pastato konstruktyvui, todėl  hidroizoliacijai reikia rinktis ilgalaikes patikimas medžiagas.

Norint išvengti betono irimo būtina pasirūpinti pamatų hidroizoliacija dar prieš užkasimą. Vienas iš tradicinių ir populiarių būdų yra tepamosios bituminės mastikos sluoksnis ant pamatų betono vertikalaus ir horizontalaus paviršiaus. Deja, senosios bituminės mastikos nepasižymi ilgalaikiu sandarumu. Tačiau statybų technologijos vis tobulėja, rinka siūlo vis naujesnius ir pažangesnius hidroizoliacijos produktus. Vienas tokių - naujos kartos tepama bituminė mastika  COMBIDIC 2K-Classic. Tai Vokietijos koncerno “SCHOMBURG GmbH & Co KG”   hidroizoliacija, kuri sukurta maksimaliai atsižvelgus į visas pamatams tenkančias apkrovas. Ši hidroizoliuojanti mastika tinka visiems  paviršiams lauke ir viduje, kurie liečiasi su žeme -  betonui, blokeliams, plytų mūrui, tinkui, seniems pamatams.

pamatu-hidroizoliacija

Bituminės mastikos sudėtyje yra polimerinių užpildų, kurie padengia nedidelius (iki 1 mm) įtrūkius, kartu mastika yra klijai, ant kurių galima klijuoti polistireninio putplasčio plokštes, apdailines plyteles. Bituminės mastikos danga atspari nepalankioms oro sąlygoms, rūgščių ir šarmų poveikiui.

COMBIDIC 2K-Classic mastika yra dvikomponentė, modifikuota polimerais, pasižyminti ekonomiškumu ir tvirtumu, suformuojanti besiūlę vandeniui nelaidžią dangą. 

 tepama-bitumine-mastika

Tepama bituminė mastika  COMBIDIC 2K-Classic.

 

Jeigu grunto drėgmė didelė, tinkamas sprendimas yra naudoti cementinę storasluoksnę hidroizoliaciją AQUAFIN-RB400. Ji irgi tinkama naujai įrengiamiems ir seniems pamatams, visiems su žeme besiliečiantiems paviršiams, tinka cisternų, baseinų sandarinimui. Net ir esant nepalankioms oro sąlygoms sustingsta per 3 valandas ir galima toliau dirbti.

 

hidroizoliacine-membrana

Hidroizoliacinė membrana AQUAFIN RB400

 

Naudojimui paruoštos mastikos  apdorojimo laikas 45 minutės, galima tepti šepečiu, mentele arba dengti mašininiu būdu, dirbti galima esant nuo +5 ° C iki +30 ° C aplinkos temperatūrai.

AQUAFIN RB400 hidroizoliacinė membrana pasižymi itin maža išeiga: tik 2,4 kg/kv.m dengiant du kartus. Galima tepti ant bituminės hidroizoliacijos likučių, sekantis sluoksnis dengiamas po 3 valandų. Greitai džiūsta, galima dirbti esant neaukštai aplinkos temperatūrai, naudojama tiek vertikaliai, tiek horizontaliai hidroizoliacijai

 

Pamatų problemos

Pamatų skilimas. Priežastys ir taisymas

Betoniniuose pamatuose neretai atsiranda plyšių ir įskilimų. Tai nutinka ir seniems, ir visai naujiems pamatams. Kur priežastis ir kaip išvengti pamatų įtrūkių?  

pamatu_skilimas

Pamatų trūkinėjimas.

 

Technologinio pobūdžio priežastys

  • Betonas buvo neteisingai užpiltas – ne pagal projektinės žymos lygį.
  • Gilus betono užšalimas žiemą.
  • Grunto judėjimai po pamatais.
  • Gruntiniai vandenys yra per aukštai. Žiemą užšalę vandenys virsta ledu, todėl jų apimtis padidėja keliais procentais. Jeigu pamatai stovi negiliai, žiemą gruntas išstums juos, o pavasarį – atvirkščiai. Viena namo dalis kils ar leisis greičiau už kitą dalį. Dėl to skyla pamatai.
  • Neteisingai sumontuoti klojiniai.
  • Armatūros klaidos – neteisingai arba nepakankamai armuota.
  • Netinkama cemento markė.

Konstrukcinio pobūdžio priežastys

Projektavimo klaidos:

  • Neteisingai apskaičiuotas gylis;
  • Netinkamai įvertintos grunto savybės;
  • Neteisintas apkrovų skaičiavimas.

Eksploatacinio pobūdžio priežastys

  • Pažeidimai, atsirandantys namo eksploatacijos metu.
  • Dar vieno aukšto pastatymas be pamatų pakeitimo.
  • Per didelis drėgnumas rūsyje.
  • Prastas drenažas aplink pamatų.

 

Plyšių analizavimas

Aptikus pirmą plyšį pamatuose neverta panikuoti,  Nes visai gali būti, kad tai tik pavienis paviršinis plyšelis, kuris nesiplės ateityje. O tam, kad konkrečiau sužinoti apie jį, atlikite tyrinėjimus ir stebėjimus.

  1. Pamato plyšį ar įskilimą išvalykite nuo dulkių ir praplaukite vandeniu.
  2. Stebėjimui užtepkite ant plyšio lopą iš statybinio gipso mišinio. Šalia užrašykite datą ir numerį.
  3. Stebėkite lopą. Jeigu ilgą laiką jis neplyšta ir neskyla – reiškia, pamato plyšelis nepavojingas, paviršinis. Jis atsirado tik išoriniame betono sluoksnyje, taisyti jo nereikia.
  4. Bet jeigu netrukus gipso lopinėlis įskilo – reiškia, pamatų plyšis turi rimtesnį charakterį, jis plečiasi ir didėja, jį reikia užtaisyti.

Pamatų plyšių užtaisymas, pamatų stiprinimas

Stiprinimo darbai priklauso nuo pamatų tipo:

Juostiniai pamatai (blokelių pamatai). Jiems stiprinti reikalingas cemento skiedinys arba sintetinė derva.

  1. Kas pusę metro pamatuose horizontaliai išgręžiamos 15 mm skersmens angos. Jų gylis – iki pamatų storio vidurio.
  2. Į gręžinius įpilamas cemento skiedinys arba derva per žarnelę, įjungus 0,6 Mpa slėgį.

pamatu_irengimo_klaidos

Negilūs pamatai. Tokius pamatus stiprina  plečiant ir įgilinant. Paskui po pamatais dedami elementai iš gelžbetonio.  Šių elementų (blokų, plokščių, stulpų, polių) bendras plotas turi viršyti jau turimų pamatų plotą.

Gilieji (poliniai) pamatai. Jie sustiprinami transformuojant į juostinius pamatus. Tam tikslui tarp polių surišama armatūra ir pilamos papildomos juostos iš betono skiedinio.

Parengė P. Š.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Vėjo izoliacinė plėvelė

Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas

Difuzinės plėvelės montavimas

Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Pirties įrengimas

Pirties garinės įrengimas, pirties grindų, gultų, apdailos įrengimas, pirties krosnelės pajungimas, pirties durų montavimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Vedantieji

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2024

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: