Rozečių ir jungiklių montavimas
Atnaujinta: 2023-06-14

Rozečių ir jungiklių keitimas ir montavimas nėra labai sudėtingas darbas, bet reikia žinoti kai kurias detales, nusipirkti kokybiškus elektros instaliacijos prietaisus, turėti įrankius.

Jungiklių ir rozečių montavimas

Aptarsime senų kištukinių lizdų ir jungiklių keitimą, nes tai gali atlikti bent šiek tiek techniką išmanantis žmogus. Visai elektros instaliacijai naujame name ar bute reikia pravesti laidus, sukomplektuoti elektros skydelį, o tam reikia platesnių elektriko žinių ir įgūdžių.

Išklibusios senos rozetės ir jungikliai labai pavojingi, nes, nesant pakankamai geram kontaktui, be specialaus įžeminimo - tik vienas žingsnis iki gaisro. Beje, daugelyje skelbimų apie parduodamus senus butus pažymima, kad pakeista elektros instaliacija. Ir tai yra požymis, kad pasirūpinta saugumu, nes senuose sovietiniuose daugiabučiuose buvo naudojami aliuminio laidai, kurių pralaidumas mažesnis nei varinių laidų, jie yra smarkiai nusidėvėję, esant didesnėms apkrovoms gali greitai užsidegti. Apie netvarkingos ir pasenusios elektros instaliacijos požymius bei jos renovacijos galimybes plačiau galima skaityti „Elektros instaliacijos atnaujinimas ir keitimas".

O jungikliui ar rozetei pakeisti pirmiausia reikės naujų jungiklių ir kištukinių lizdų. Juos keičiant verta paieškoti modernesnių gaminių, turinčių daugiau funkcijų, taupančių elektros energiją ir teikiančių daugiau komforto.

Jungiklius ir rozetes renkamės pagal spalvą ir dizainą. JUNG jungiklių ir kištukinių lizdų asortimente yra kelios dizaino linijos - pradedant jungikliais su moderniais stiklo dangteliais baigiant retro stiliumi,  su platesniais ar siauresniais rėmeliais. Jungikliai gali būti virštinkinio, potinkinio, įleistinio montavimo, gali turėti nuo 1 iki 8 klavišų, kas labai patogu valdant atskiras šviestuvų grupes ar jų lempas.

Elektros jungikliai

JUNG elektros įrangai būdinga stilių, formų, medžiagų, spalvų, funkcijų įvairovė.

JUNG elektros jungikliai ir lizdai pritaikyti skirtingos paskirties pastatams - nuo gyvenamųjų būstų iki elektros instaliacijos viešbučiams ar jungiklių su antibakterine danga ligoninėms bei senelių namams. Gaminami iš įvairių medžiagų: neblunkančio duroplasto, aliuminio, žalvario, poliruoto chromo, nerūdijančio plieno, rėmeliai gali būti stikliniai.

Spalvų pasirinkimas - galima sakyti begalinis, nes jungikliai ir lizdai yra ne tik pagrindinių RAL spalvų, bet ir jų atspalvių, galimas įvairių medžiagų bei spalvų pasirinkimas iš visų JUNG dizaino kolekcijų, taip pat iš 63 ypatingo dizaino Le Corbusier kolekcijos spalvų.

Spalvoti jungikliai

JUNG Les Couleurs® Le Corbusier jungiklių ir kištukinių lizdų serijoje - 63 išskirtinės jungiklių ir kištukinių lizdų spalvos.

Kitas jungiklių ir rozečių pasirinkimo rodiklis - mechanizmo kokybė. Kinietiška, ne ES gamintojo įranga netarnaus tiek ilgai ir nebus tokia patikima, kaip sertfikuotas gaminys. Net ir paprasčiausiame jungiklyje yra 27 detalės, tad, nors iš pirmo žvilgsnio jie visi atrodo vienodai, tačiau taip nėra.

Jungiklio detales

JUNG funkcionalumas ir estetika. Akį traukianti išorinė kokybė slepia daugybę mechaninių dalių, esančių jungiklio mechanizme.

Pagal europinį standartą bandymo metu jungiklis turi išlikti funkcionalus po 40 tūkst. perjungimų. JUNG kokybės standartas yra 50 tūkst. operacijų - tik tokie gaminiai pasiekia vartotojus. JUNG mechanizmai patikimesni ir tuo, jog turi laidų griebiklio mechanizmą, tvirtai laikantį elektros laidą. Toks mechanizmas patogesnis ir patikimesnis už prisukamą jungimą. Laido jungimas su griebikliu greitesnis, laidas tvirčiau įsikabina ir neišsiklibina eksploatacijos metu. Naudojant prisukamą mechanizmą, elektrikai rekomenduoja kas keletą metų jį iš naujo priveržti, o tai dažnu atveju pamirštama padaryti.

Laido griebiklis

Laido griebiklis - patikimesnis tvirtinimas nei laido prisukimas. Toks mechanizmas naudojamas JUNG jungikliuose ir lizduose.

Jeigu namuose mažai kištukinių lizdų, o įkraunamų prietaisų daug, apsimoka nusipirkti kištukinį lizdą su USB jungtimi. JUNG asortimente tokių yra du modeliai: 18 vatų galios su viena A arba C tipo USB jungtimi ir 15 vatų įkroviklio galios su abiejų tipų (A ir C) USB jungtimis. Į pastarąjį lizdą galima jungti elektros prietaisą ir du prietaisus krovimui, įkrovimo galia paskirstoma tolygiai kiekvienam prietaisui.

Kištukinis lizdas su usb jungtimi

Skirtingų modelių JUNG kištukiniai lizdai su USB jungtimis.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kištukinių lizdų su USB jungtimis montavimui reikalingos gilesnės instaliacinės montažinės dėžutės.  Kištukinio lizdo su integruotu krovimo blokeliu gylis yra 48 mm, ir į standartinę montažinę dėžutę jis netelpa, todėl jo montavimui reikia naudoti pagilintą (> 50 mm) montažinę dėžutę.

JUNG prietaisų asortimente yra ir daugiau gyvenimą lengvinančių ir išlaidas taupančių sprendimų. Pavyzdžiui, kodėl prie namo įėjimo durų ar koridoriuje jungiklio nepakeitus judesio jutikliu - jungikliu. Arba garaže, sandėliuke, rūsyje, net nevedžiojant elektros laidų,  galima sumontuoti bevielį eNet standarto lubinį jutiklį su maitinimo elementais, kuris perduoda impulsą bet kuriam eNet imtuvui - apšvietimo lempai, šildymo prietaisui, signalizacijos sistemai ir pan. Tai jau išmanaus namo elementas, ir, nors pradinė investicija šiek tiek didesnė, tačiau sprendimas efektyvus ir taupantis elektros energiją, jutiklio elementų užtenka maždaug trims metams.

JUNG judesio jutiklis veikia kaip jungiklis, t.y., galima tiesiog mechaniškai šviesą įjungti, grįžti į automatinį veikimo režimą arba visai išjungti, jei, pavyzdžiui, nereikia, kad kaskart reaguotų.

Bevieliai jungikliai

JUNG bevieliai sieniniai siųstuvai - jungikliai gali būti įvairaus dizaino, montuojami priklijuojant prie sienos.

Naudojant JUNG dizaino eNet radiobanginius sieninius siųstuvus, funkcijos valdomos tiesiog paspaudus klavišą.  Sieniniai jungikliai - siųstuvai gali būti įvairių medžiagų, spalvų ir formų, kad atitiktų esamą elektros instaliacijos dalį. Jei reikia, galima pažymėti klavišus, galimas jų ženklinimas naudojant JUNG Graphic Tool programėlę.

Jungiklių montavimas

Laidinių jungiklių ir kištukinių lizdų montavimui reikia turėti žnyples kabelių karpymui, peiliukus izoliacijos nuėmimui, ilgasnapes reples, atsuktuvą, atsuktuvą-indikatorių, gulsčiuką.

SVARBU

Prieš jungiant laidus būtina išjungti elektros srovę!

 

elektriko įrankiai

Pagrindiniai elektriko įrankiai.

Išjungiame elektros srovę, sumontuojame montažinę dėžutę. Smulkiau apie instaliacinės dėžutės montavimą rasite „Kaip teisingai sumontuoti jungiklius ir elektros lizdus".

Senoje instaliacijoje montažinės dėžutės nebuvo nenaudojamos, tačiau jos apsaugo instaliaciją nuo dulkių, tinko, jungiklis ar rozetė sienoje įsitvirtina patikimiau.

Į dėžutę  įtraukiame 10-15 cm ilgio kabelio galą. Kadangi montuojame dvigubą lizdą, naudojame du kabelius.

įtvirtinta montažinė dėžutė su kabeliais

Sienoje įtvirtinta montažinė instaliacinė dėžutė su pravestais kabeliais. Pirmiausia prapjaunama ir nuimama kabelio izoliacija ir laidai patrumpinami iki 15 cm.

Laidų paskirtis žymima spalvomis: ruda spalva - fazės laidas, kuriuo teka elektros srovė, mėlynas - nulinis arba neutralus, geltonas ar oranžinis su žalia juostele - įžeminimo laidas.

Ant kiekvieno JUNG jungiklio ar kištukinio lizdo korpuso yra nurodyta, kiek reikia  nuimti nuo laido izoliacijos. Standartinis pliko laido ilgis - 10-15 mm. Izoliaciją nuimti patogu specialiomis elektriko žnyplėmis, kurios nepažeidžia laido.

Nuo laidų nuimama zoliacija

Nuo laidų nuimama izoliacija, kalbant elektrikų žargonu - laidai „nužievinami".

Izoliuojami nenaudojami laidų galai

Nenaudojami nuliniai ir įžeminimo laidų galai izoliuojami naudojant laidų gnybtus.

Gnybtai yra skirti laidų sukabinimui, sudarant elektros jungtį, laidų atsišakojimui ir laidų pritvirtinimui prie įvairių įtaisų detalių per varžtinį ar spyruoklinį sujungimą.

Faziniai aidai įdedami į jungiklio mechanizmo griebiklį

Faziniai laidai įdedami į jungiklio mechanizmo griebiklį. Likę laidai įstumiami į instaliacinę dėžutę. Šiam darbui naudojame ilgasnapes reples.

Šiek tiek atlaisvinę montažinės dėžutės varžtelius laidais sujungtą mechanizmą patalpiname į montažinę dėžutę, gulsčiuku patikriname mechanizmo įsistatymo lygumą ir prisukame tvirtinimo varžtelius.

Dvi montažinės dėžutės

Kadangi šiuo atveju buvo montuojamas dvigubas lizdas, analogiškai įstatoma antra  montažinė d ėžutė ir sumontuojamas mechanizmas.

Ant lizdo mechanizmo uždedamas rėmelis

Ant lygiai įstatyto lizdo mechanizmo tvirtai užsikabina rėmelis.

Kištukinio lizdo dangtelio uždėjimas

Uždedami dangteliai ir prisukami.

Jungiklių ir kištukinių lizdų rinkoje yra daug, tačiau tik montuojant ir eksploatacijoje išryškėja jų kokybė. JUNG jungiklius ir kištukinius lizdus profesionalūs elektrikai vertina dėl montavimo patogumo, apgalvotų detalių, o vartotojai  - dėl estetikos ir funkcionalumo.

Parengta bendradabiaujant su UAB „JUNG Vilnius" specialistais, gamintojų nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Kategorijos straipsniai

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Pirties įrengimas

Pirties garinės įrengimas, pirties grindų, gultų, apdailos įrengimas, pirties krosnelės pajungimas, pirties durų montavimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Sienų tinkavimas

Tinkas vidaus apdailai. Tinko rūšys, sluoksnio storis ir svarbios detalės: kaip tinkuoti kampus, skirtingų medžiagų sandūras, angokraščius ir kt.

Automatinės katilinės įrengimas

Išmaniosios katilinės įrengimas, automatizuotos katilinės su akumuliacine talpa, katilinės ir akumuliacinės talpos galingumo skaičiavimas, katilinės sujungimas su atsinaujinančios energijos įranga

Palangės montavimas

Vidinė palangė, vidinės palangės montavimo instrukcija

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2023

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Vedantieji

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Cementinės dailylentės

Cementinių dailylenčių montavimas, fibrocemento dailylentės, fasadas iš fibrocementinių dailylenčių, cementinės dailylentės fasadų apdailai

Pirties įrengimas

Pirties garinės įrengimas, pirties grindų, gultų, apdailos įrengimas, pirties krosnelės pajungimas, pirties durų montavimas

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2023

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: