Sausų grindų įrengimas
Atnaujinta: 2022-02-09

Sausosios grindys yra grindų dangos pagrindas, jam įrengti nereikia sunkaus betono, nėra šlapių darbų. Sausų grindų įrengimas ir medžiagos.

Sausų grindų įrengimas

Kaip grindų pagrindas ir išlyginamasis sluoksnis dažniausiai naudojamas betonavimas, tačiau ne visur jis tinka, betonas sunkus, sudėtinga užkelti į viršutinius aukštus, reikia laukti, kol išdžius. Be to, tai papildoma statybinė drėgmė, kuri nepageidaujama, ypač šaltuoju metų laiku. Tuo tarpu juodgrindes iš sauso išlyginamojo sluoksnio ir specialių grindims skirtų gipskartonio plokščių galima įsirengti patiems, nereikia specifinių įrankių ir kėlimo technikos. Tai lengva ir greitai įrengiama konstrukcija, ypač tinka renovacijoje, remontuojant senus butus ir namus. Ant grindinių Knauf Brown plokščių pagrindo galima kloti beveik visas grindų dangas, išskyrus didelio formato (daugiau kaip 33x33 cm) plyteles ir klijuojajamas medines parketlentes.

Ant vieno sluoksnio gipso plaušo plokščių Knauf Brio galima kloti 40x40 cm plyteles, norint klijuoti didesnes plyteles (iki 120 cm kraštinės), reikia naudoti skiriamuosius sluoksnius, pvz. hidroizoliacinę ir skiriamąją plėvelę Knauf Abdichtungs und Entkopplungsbahn. Ant šių plokščių galima klijuoti sluoksniuotą parketą arba masyvias medines dangas. Tačiau galioja bendra taisyklė, kad medinės dangos storis neviršytų 2/3 pagrindo storio, t.y., ant 18 mm Knauf Brio plokštės galima klijuoti daugiausia 12 mm storio medines dangas. Norint klijuoti didesnio storio dangas, reikia kloti storesnes Knauf Brio plokštes (23 mm ) arba dėti du sluoksnius (18 mm + 18 mm arba 18 mm + 23 mm, arba 23 mm + 23 mm).

 

Sausų grindų konstrukcija 

Kas sudaro sausąsias grindis? Pagrindinės sudedamosios dalys yra išlyginamasis perlito arba keramzito sluoksnis ir gipskartonio Knauf Brown arba gipso plaušo Knauf Brio plokštės.

Biraus posluoksnio paskirtis – išlyginti nelygų pagrindą. Jeigu įrenginėjamos visai naujos konstrukcijos grindys, tai patogiau ir paprasčiau išsilyginti grindis, pavyzdžiui, ant medinių sijų naudojant apkrovas laikančią plokštę (OSB, MDP ar pan.) ar lentas. Birus posluoksnis yra patogus pagrindo išlyginimui ar komunikacijų išvedžiojimui, tačiau nėra būtinas ir, jeigu galima išvengti, tai geriau jo neįrenginėti. Jis nesuteikia geresnės smūginio garso izoliacijos (izoliaciją užtikrina termoizoliacinis mineralinės vatos sluoksnis), be to, birus posluoksnis kažkiek silpnina konstrukciją, t.y., mažina apkrovų laikomą galią. Paprastai gyvenamosiose patalpose apkrovų laikymo pakanka, tačiau kitais atvejais, pavyzdžiui, visuomeniniuose pastatuose ar komercinėse patalpose jei įmanoma biraus posluoksnio reikėtų vengti.

Smūginį garsą geriausiai izoliuoja speciali vata. Jos paskirtis – „pakabinti“ grindų dangą, neleisti garsui patekti į pastato konstrukcijas, t.y., į perdangas, sienas, kolonas ir t.t. Grindų konstrukcija turi būti atribota, ir tai daro vata.

Sausos grindys gali būti įrengiamos ant išlyginto grunto, betono perdangos, medinių lentų ar OSB plokščių.

Sausosios grindys tinka sausoms patalpoms, kur palaikoma normali temperatūra ir nėra pastovios drėgmės, agresyvios aplinkos bei didelių apkrovų. Tai idealus variantas individualiuose namuose, palėpėse, senamiesčiuose, visur, kur perdangos medinės. Jeigu ant sausų grindų įrengiama hidroizoliacija, jos tinkamos ir virtuvėse bei vonios kambariuose. Svarbu, kad į šių grindų konstrukciją nepatektų vanduo.

Drėgnoms patalpoms labiau pritaikytos gipso plaušo plokštės Knauf Brio, nes jos yra impregnuotos. Pagal europinį standartą jų tipas – GF-W1. W1 - reiškia impregnuotos.

 

Sausų grindų montavimas

Pirmiausia ant grunto ar betoninės perdangos klojama polietileno plėvelė. Skiriamajam sluoksniui ant grunto ar betoninės perdangos naudojama 0,2 mm storio polietileno plėvelė, ant medinės – specialus vaškuotas popierius Knauf Schrenzlage.

Knauf Schrenzlage popierius gali būti naudojamas visais atvejais. Ant betono jis gali būti keičiamas į PE plėvelę, tačiau popieriaus klojimas yra patogesnis, nes jis yra standesnis ir nesibanguoja. Patiesti ir ištempti PE plėvelę yra sudėtingiau.

Plėvelės ar popieriaus juostų kraštų klijuoti nebūtina. Perimetru perdengimas gaunamas automatiškai, nes perimetro izoliacinė juosta Knauf Randdammstreifen turi „sijoną“ iš plėvelės, tad pakanka palei sieną nupjauti PE plėvelės ar specialaus popieriaus juostas ir ant viršaus užleisti perimetro juostos „sijono“ plėvelę.

Po to visu patalpos perimetru ant sienų vertikaliai uždedama perimetrinė sandarinimo juosta Knauf Randdammstreifen. Perimetrinė izoliacinė juosta tvirtinama ≥ 5 cm aukščiau nei grindų dangos lygis. Galima naudoti putplasčio atraižas, tačiau patogiau naudoti tam tikslui skirtą specialią elestingą juostą Knauf Randdämmstreifen FE, kuri užtikrina sandarumą ir garso izoliaciją bei perima konstrukcijų deformacijas, jei tokių būna.

Tais atvejais, kai grindų konstrukcijai keliami atsparumo ugniai ir/arba padidintos garso izoliacijos reikalavimai, palei sieną reikėtų tvirtinti standžios mineralinės vatos juostas (10-12 mm storio). Jos nedegios ir geriau izoliuoja garsą.

Jei svarbu tik garso izoliacija, tai reikia naudoti arba mineralinės vatos juostas, arba galima pjaustyti vatą, kuri klojama visa plokštuma po gipsinėmis plokštėmis.

Juosta tvirtinama prie sienos, apatinis juostos kraštas glaudžiamas prie grindų pagrindo.

sandarinimo juosta sausoms grindims
Perimetrinė sandarinimo juosta Knauf Randdämmstreifen FE turi lipnią juostą, kuria prikimba prie sienos.

Priklijavus juostą pilamas sausas grindų sluoksnis. Išlyginamasis sluoksnis formuojamas iš 2-4 mm frakcijos sauso keramzito arba perlito, jis negali būti drėgnesnis nei 1 proc.

Birus keramzito sluoksnis labai patogus pagrindo nelygumų išlyginimui ir instaliacijos (elektros, šildymo vamzdžiamas ir pan.) pravedimui. Ant šio sluoksnio klojamos gipso plokštės (Knauf Brown arba Knauf Brio), kurios tvirtinamos tarpusavyje, bet ne prie pagrindo, t. y., sumontuojama plūdrioji grindų pagrindo konstrukcija. Abejos plokštės tinkamos sausoms grindims įrengti, bet jos skiriasi medžiagos sudėtimi, galimomis apkrovomis, atsparumu drėgmei, sujungimu.

Išlyginamasis sluoksnis sausoms grindimsIšlyginamasis keramzito sluoksnis.

Jeigu sausosios grindys įrengiamos ant grunto, kaip termoizoliacinis sluoksnis naudojamos kietos, grindims skirtos polistireninio putplasčio plokštės arba kietos akmens vatos plokštės. Jei yra šildymo vamzdžiai, jie turi būti pritvirtinti prie pagrindo, kad sausas barstalas nejudėtų.

termoizoliacinis sluoksnis sausoms grindims
Knauf Brown arba Knauf Brio plokštes galima kloti ant sauso barstalo arba termoizoliacijos sluoksnio. Pirmųjų reikia dviejų sluoksnių, o Knauf Brio – vieno. 

Jei naudojamos Knauf Brown plokštės, pagrindinis sluoksnis formuojamas iš dviejų sluoksnių. Antras sluoksnis klojamas skersai pirmojo, perstumiant siūles 20-25 cm. 

Knauf Brown plokštės yra specialios grindų įrengimui skirtos 12,5 mm storio plokštės, turi tvirtą viršutinį kartono sluoksnį ir gipso šerdį su stiklo pluošto siūlais (dėl mechaninio ir gaisrinio atsparumo), paviršius padengtas rudos spalvos kartonu. Plokštės atsparios slėgiui. Pirmajam ir antrajam Knauf Brown sluoksniams suklijuoti naudojami PVA klijai.

sausų grindų klijavimas
Abu Knauf Brown plokščių sluoksniai tarpusavyje suklijuojami PVA klijais tepant juos 3 mm dantyta mentele. 

Paklojus viršutinį plokščių sluoksnį jį reikia tvirtai prispausti per visą plotą ir papildomai sujungti kabėmis, kad galima būtų grindimis bent minimaliai vaikščioti ir dirbti kitus darbus. Jei kabės nenaudojamos, vaikščioti galima tik po 12-os valandų, antraip yra pavojus, kad plokštės pasislinks.

Ant plokščių galutinę grindų dangą galima kloti jau kitą dieną po grindų pagrindo sumontavimo.

sausų grindų montavimas
Sausų grindų plokščių siūlių nei klijuoti, nei glaistyti nereikia. 

Įrengiant grindis su Knauf plokštėmis nereikia specialių įrankių, tinka visi, naudojami darbui su gipskartoniu, plokštės lengvai pjaunasi su pjūkliuku.

 

Kaip pagerinti grindų garso izoliaciją

Jeigu reikia iš esmės pagerinti grindų garso izoliaciją ar gaisrinę saugą, geriau naudoti gipso plaušo Knauf Brio plokštes. Jos naudojamos tiek naujose statybose, tiek senuose renovuojamose namuose ir biuruose, atsparios kėdžių ratukų apkrovoms. Pagerina grindų garso izoliaciją ir gaisrinę saugą. Knauf Brio galima kloti ir drėgnose gyvenamųjų namų patalpose bei ant šildomų grindų. Tinka praktiškai visoms grindų dangoms, taip pat ir didelio formato plytelėms. Yra tam tikrų sąlygų ir ribojimų, bet yra ir sprendimų. Pavyzdžiui, klijuojant medines parketlentes yra taisyklė, kad medinės dangos storis negali viršyti 2/3 pagrindo storio, tad turint 18 mm plokštę galima klijuoti 12 mm parketą. Jei parketas storesnis, reikia storinti pagrindą, t.y., arba kloti 23 mm Brio plokštę, arba kloti kelis sluoksnius plokščių, tarpusavyje jas suklijuojant. Lygiai taip pat su plytelėmis: be papildomų priemonių galima klijuoti plyteles iki 40 cm kraštinėmis. Klijuojant didesnio formato plyteles reikėtų naudoti specialius skiriamuosius sluoksnius ir tada yra galimybės klijuoti iki 120 cm plyteles.

Grindų pagrindo iš Brio plokščių montavimas panašus kaip ir Brown plokščių, tik Brio montuojamos vienu sluoksniu ir tarpusavyje jungiamos per išfrezuotas išėmas – „špuntus“.

Kaip pagerinti grindų garso izoliacijaKnauf Brio plokštės jungiamos per išfrezuotus „špuntus“, ant „špunto“ laiptelio papildomai išspaudžiant dvi linijas klijų.

Plokštėms klijuoti naudojami Knauf Falzkleber klijai. Plokštės sujungiamos per „špuntus“ pristumiant vieną prie kitos ir stengiantis, kad neliktų tarpų. Klojant plokštes prie sienos, „špuntas“ nupjaunamas siaurapjūkliu arba diskiniu pjūklu. Plokštės klojamos tęstiniu būdu, t. y., vienos klojimo eilės gale likusi nupjauta plokštės dalis panaudojama kaip kitos eilės pirmoji plokštė, nuopjovų nelieka. Klojant kitas eiles, būtina atkreipti dėmesį, kad nesusidarytų kryžminių siūlių, t. y., kad siūlės būtų ne mažiau kaip per 20 cm viena nuo kitos.

Paklotas plokštes reikia mechaniškai pritvirtinti kabėmis arba savisriegiais. Savisriegiai tvirtinami maždaug kas ≤ 30 cm, iš anksto skylių gręžti nereikia. Knauf Falzkleber klijai yra poliuretaniniai, todėl, kad klijai neišsipūstų (poliuretanas plečiasi), mechaninis tvirtinimas yra būtinas. „Susirišus“ klijams su plokšte, mechaninės tvirtinimo priemonės tampa nereikalingomis, tačiau dėl patogumo paliekamos, eksploatacijai jos netrukdo.

Ant paklotų Brio grindų negalima vaikščioti maždaug 4 val. Galutinę grindų dangą galima kloti kitą dieną.

knauf

Parengta bendradarbiaujant su UAB „Knauf“, Sergejaus Jeriomenko ir „Knauf“ nuotraukos

 

Jei Jums reikia konsultacijos, visada galite kreiptis į „Knauf" specialistus telefonu +370 5 213 2222

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Vėjo izoliacinė plėvelė

Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas

Difuzinės plėvelės montavimas

Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Vidaus durys

Geriausios vidaus durys, vidaus durų pasirinkimas, vidaus durų dizainas,

Pirties įrengimas savarankiškai

Pirties garinės įrengimas, pirties grindų, gultų, apdailos įrengimas, pirties krosnelės pajungimas, pirties durų montavimas

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Vedantieji

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Stogo. sienų, pamatų šiltinimas poliuretano putomis, kuo skiriasi šiltinimui naudojamos poliuretano putos

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2024

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: