SIP namo statyba
Atnaujinta: 2024-04-11

Nė vienas patikimas statytojas be namo projekto ir daugelio duomenų neatsakys į klausimą, kokia gali būti namo statybos kaina. Bet verta pasigilinti, kaip ir kodėl SIP namo statybos kaina, lyginant su kitais statybos būdais, gali būti mažesnė, o kokybė, tiksliau sandarumas, didesnis.

SIP namo statyba

Nė vienas rimtas individualių namų statytojas, ar tai būtų mūrinio, ar karkasinio namo statyba, nesileidžia į kalbas apie namo statybos kainą be architektūrinio projekto, konstruktyvo, stogo, apdailos ir kitų medžiagų kiekių bei charakteristikų. O jeigu kainą įvardija, ja tikėti, kol nėra detalios sąmatos, neverta. Taip yra todėl, kad namo statyba ir kaina susideda iš daugybės dalių, detalių, sprendimų, pasirinkimų, kiekvieno kurių yra ne viena dešimtis. Ne veltui visi naujakuriai tvirtina, kad namo statybos kaina nuo planuotos smarkiai skiriasi, dažniausiai ne į mažesnę pusę.

SIP namo statybos kaina priklauso nuo skydų kiekio, projekto sudėtingumo, stogo konfigūracijos, atstumo nuo gamybos vietos, nors pastarasis faktorius turi mažai įtakos, nes iki 100 kv. metrų namo skydai telpa į vieną sunkvežimį. Savaime aišku, ir nuo pasirinktos fasado bei vidaus apdailos. Tačiau viena tikrai aišku: kuo mažiau medžiagų, technologinių procesų, darbo rankų, kuo statyba greitesnė – tuo labiau mažėja SIP namo statybos kaina.

SIP namo skydai

Statyba iš SIP skydų ne naujiena, šis statybos būdas populiarus Skandinavijos šalyse, įvertinus privalumus SIP statyba vis labiau populiarėja ir pas mus. Naujosios Shellbau plokštės nuo tradicinių SIP skydų skiriasi plokščių jungimo būdu, išmatavimais, išorine danga.

SIP skydai

Kairėje – Shellbau plokščių jungimas, o Aurimo Poškos, vieno iš Shellbau kūrėjo, rankose - apšiltinta dvitėjė sija, kuri įsistumia į plokštę ir sudaro laikantįjį karkasą.

Shellbau konstrukcijoje SIP plokštės jungiamos ne per medienos tašus, o per apšiltintas dvitėjes sijas. Vertikalios dvitėjės sijos atlaiko labai dideles apkrovas – iki 3000 kg/kv.m, gamykloje apšiltintos sijos sienutėje minimizuojami šilumos tilteliai.

SIP Shellbau plokštės gaminamos tradiciškai - tarp dviejų plokščių įklijuojant šiltinimo medžiagą, tai gali būti baltas arba pilkas polistireninis putplastis, kieta akmens vata. Išorinei dangai naudojamos cemento drožlių plokštės (CDP), kurios, lyginant su tradicinėmis OSB plokštėmis, yra tvirtesnės ir turi mažą vandens įgeriamumą. Be to, CDP plokštės turi geras garso izoliacines savybes, priklauso sunkiai degių medžiagų grupei ir atsparios vabzdžiams bei pelėsiams.

Namo statybos kainos sumažinimui, galimas variantas išorinei dangai naudoti CDP plokštes, o vidinėje pusėje – OSB plokštes.

Shellbau išskirtinumas – SIP skydų matmenys: plotis - 60 cm, aukštis - 3 metrai, storis, priklausomai nuo poreikio - nuo 20 iki 50 cm. Dėl mažo pločio ilgi ir siauri SIP skydai nėra sunkūs, plokštę gali pakelti du žmonės, montuojant nereikalinga kėlimo technika, sienų montavimui užtenka dviejų žmonių. 30 cm storio SIP skydų su neoporu atitvarų šiluminė varža tenkina A++ klasės pastato reikalavimus.

SIP skydų kaina

Shellbau SIP skydas su neoporu ir jungtis su dvitėjine karkaso sija.

Tiek mūro, tiek karkasinėje statyboje yra reikalingas sienų šiltinimas. SIP statyba – tai gamykloje apšiltintos sienos, ant kurių iš karto galima montuoti fasado apdailą. Tai reiškia, kad sutaupomas didelis šiltinimo darbų etapas, kuris kainuoja, ko gero, ne mažiau nei sienų mūrijimas.

SIP namo statyba

Montuojant sienas, ant skydų neoporo ar polistirolo perimetru ir per vidurį tepami klijai, įstatoma ir prispaudžiama dvitėjinė sija. Prieš jungiant kitą skydą siūlė izoliuojama hermetiku, kad drėgmė nepasiektų dvitėjinės sijos medienos. Siūlės užsandarinimas labai svarbus momentas, bet tai nesudėtingas darbas ir jam reikalingas tik hermetikas. Toliau vėl statomas skydas, putplasčiu neužpildyti jo kraštai uždengia sijos tašo medieną. Namo sienos surenkamos panašiu kaip Lego kaladėlės principu, siūlės užsandarinamos hermetiku. Sumontuotos plokštės papildomai savisriegiais ir vinimis pritvirtinamos prie medinių sijų tašų. Tai irgi nesudėtingas darbas.

SIP namo konstrukcijos statyba

SIP skydų konstrukcija išramstoma, kol sutvirtės siūlės.

Visas Shellbau SIP statybos inovatyvumas tas, kad nereikia daug skirtingų medžiagų, kėlimo technikos, surinkimo darbai nesudėtingi, gamykloje apšiltintos sienos surenkamos labai paprastai ir lengvai, tą gali padaryti du žmonės. Visa tai taupo laiką, darbo jėgos poreikį ir statybą atpigina.

Shellbau plokščių gali būti montuojamas grindų pagrindas – vėlgi nereikia daug įvairių medžiagų, labai patogus yra montavimas ant plokštuminių pamatų. Toks sprendimas itin naudingas silpno grunto sklype, nes atkrenta gilių polių poreikis ir dideli pinigai už jų gręžimą. Ant grindinių SIP skydų galima montuoti grindų šildymo vamzdelius.

SIP namo stogo forma gali būti plokščia arba šlaitinė, konstruktyvas gali būti montuojamas iš apšiltintų dvitėjų sijų, tarp jų montuojant putplasčio apšiltinimą, arba iš neapšiltintų dvitėjinių sijų tarp jų pripučiant birios vatos, poliuretano putų arba klojant mineralinės vatos plokštes.

SIP namo stogo ir sienos jungimas

Stogo montavimui paruoštos apšiltintos dvitėjės sijos ir šlaitinio stogo jungtis su siena: 1 - Shellbau sieninė ir stogo plokštė; 2 - medinis tašelis, 45 x 45 mm; 3 - apšiltinimo medžiaga; 4 - cemento drožlių plokštė, 3000 x 600 x 12 mm; 5 - dvitėjinė sija;

Shellbau SIP skydinio namo fasadai gali būti tinkuojami arba montuojamas ventiliuojamas fasadas, kurio apdaila galima iš visų vėdinamam fasadui tinkamų apdailos medžiagų.

Kaip matyti, SIP Shellbau namo dėžutės pastatymas yra gana paprastas, naudojama palyginti nedaug medžiagų, konstruktyvas šiltas, sandarus ir tvirtas, dėl mažesnių SIP skydų matmenų paprasčiau užtikrinti atsparumą vėjo apkrovoms ir viso namo statiką. Langų montavimui dvitėjinės sijos sutvirtinamos skersiniais.

lango montavimas SIP plokštėse

Lango montavimas SIP plokštėse.

SIP namo statybos kaina

Kas sudaro namo statybos kainą? Grubiai skirstant pagrindinės namo statybos kainos dalys ir jų turinys yra:

  • Sklypas - vieta, reljefas, grunto geologija, atstumai iki tiekėjų;
  • Namo projektas - architektūrinių sprendinių sudėtingumas;
  • Pamatai;
  • Konstruktyvas – sienų, stogo medžiagos, jos gali būti labai įvairios, nuo jų iš esmės priklauso namo statybos kaina;
  • Langai, durys;
  • Inžinerinė infrastruktūra;
  • Statybininkų darbo kaina.

Net jei gavote senelio palikimą – sklypą, tinkamą individualaus namo statybai ir jei esate architektas, jums vistiek kainuos pamatai, medžiagos, inžinerinė dalis ir statybininkų darbas. Medžiagos bei darbas sudaro namo kainos liūto dalį.

„Penkiolika metų dirbame su statybinėmis medžiagomis ir matome, kaip namų statytojai vargsta derindami skirtingas konstrukcijas ir medžiagas, nekalbant apie daugybės papildomų medžiagų poreikį. Pavyzdžiui, imkime kad ir standartinį sprendimą – mūrinį namą ir jo lauko sienų šiltinimą. Blokeliai, sąramos, mūro mišinys, polistireninis putplastis, klijai, smeigės, armuojantis mišinys, tinklelis, gruntas, tinkas, dažai ir t.t. Konstruktyvo ir šiltinimo variantų gali būti daug, visus juos sudaro net po keliolika medžiagų, įvairiausių tvirtinimo elementų ir darbo procesų. Labai dažnai tokiu atveju statybininkai ima improvizuoti, o juk visos medžiagos turi tapusavyje derėti, sudaryti sistemą, darbai turi būti atliekami laikantis technologinių reikalavimų ir išlaikant technologines pertraukas. Tas ne visada pavyksta ir tai atsiliepia pastato kokybei. Pagalvojome, kodėl namo statyba negalėtų būti paprastesnė, lengvesnė, bet ne mažiau kokybiška. Taip gimė idėja sukurti panašiai kaip Lego kaladėlės surenkamą namą iš SIP plokščių, kad namo dėžutei pastatyti reiktų minimalaus kiekio medžiagų ir darbo“, - pasakoja naujos koncepcijos Shellbau namo kūrėjai. Jie SIP konstrukcijai naudoja tik du gaminius: polistireniniu putplasčiu apšiltintas dvitėjines sijas ir SIP plokštes, kuriose putplastis įklijuotas tarp cementinių drožlių plokščių. Visus šiuos elementus gamina patys, skydai gaminami pagal pateiktą projektą, jei reikia, gamykloje supjaustomi. Taip pat gamykloje paruošiami iš anksto sujungti kampiniai skydai.

113 kv. m ploto namo projektas ir preliminari namo statybos kaina:

Kiek kainuoja SIP namas

113,71 kv. m ploto individualaus namo projektas ‘Granatas‘. Šio SIP namo konstruktyvo statybos kaina 15510 €.

SIP namo statybos kaina

 

Informacija parengta remiantis Shellbau statybos technologija, gamintojų nuotraukos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Terasos stiklinimas

Kuriuo momentu reiktų pasirūpinti terasos stiklinimu? Kokie galimi terasos įstiklinimo būdai?

Statybinis gruntas

Statybiniai gruntai, statybinio grunto parinkimas pagal paviršiaus tipą, statybinis gruntas vidaus ir lauko darbams

SIP namo statyba

SIP namai, SIP namų statyba, SIP plokštės, SIP namo statybos kaina

Vandeniu šildomų grindų įrengimas

Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.

Šiltinimas poliuretano putomis

Poliuretano putų šiltinimas, poliuretano putų charakteristikos skirtingiems mazgams, kuo skirasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos

Vėjo izoliacinė plėvelė

Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas

Difuzinės plėvelės montavimas

Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas

Daugiabučio renovacija

Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas

Karkasinio namo šiltinimas

Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas