Svetainės įrengimas
Atnaujinta: 2021-08-11

Netradiciniai svetainės interjero sprendimai: erdvės zonavimas skirtingoms veikloms, lenktos pertvaros,  apšvietimas.

svetaines-irengimas

Siūlome įsirengti svetainę ne baldų ar paveikslų eksponavimui, o savo šeimos narių veikloms. Tegul joje nebus idealios tvarkos, bet užtat bus jauku.

Žiūrite televizorių, žaidžiate stalo žaidimus, bendraujate su namiškiais ar svečiais? Įrenkite svetainę taip, kad būtų patogu užsiimti visais šiais darbais, vakaroti su šeimos nariais ir svečiais. Tiesa, greičiausiai visi, planuojantys įsirengti svetainę, atsakys, kad svetainėje žiūrės TV ar filmus, bendraus su draugais, žais su vaikais,  valgys šventinius pietus. Labai svarbu atsižvelgti į visų šeimos narių poreikius.

Tad standartinės virtuvės-svetainės zonas sudaro virtuvės dalis, darbo zona, poilsio ir TV vieta. Jei šeimoje yra vaikų, verta apgalvoti, kur jiems bus patogiau žaisti.  Kiekvienam užsiėmimui reikia paskirti atitinkamą zoną – ir svetainė įrengta. Bet ne viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

 

Atskiros svetainės zonos

Pirmiausia plane ar mintyse svetainę suskirstykite zonomis: valgomojo, TV, mikštasuolių ir kt. Nesivaikykite madų ar interjero stiliaus, svetainėje ilsėsis jūsų, ne dizainerio ar architekto šeima. Architektas Arthuras Pichleris iš Italijos, projektavęs namą sau, vadovavosi būtent patogumo ir laisvės nuostata. Kadangi name gyvena trys kartos, kad jiems visiems būtų smagu leisti laiką drauge, jis įrengė vaikų kampelį su nuimamais hamakais, pastatė ilgą pietų stalą tarp virtuvės zonos ir svetainės, minkštą kampą su televizoriumi. Prie sienos – lentyna su knygomis ir muzikos įrašais.  Ne sterilu, bet užtat patogu ir jauku.

svetaines-zonos
Jeigu šeimoje yra mažų vaikų, reiktų pagalvoti, ką jie veiks svetainėje, kol suaugusieji bendrauja tarpusavyje.

 

Sudėtingumas prasideda tada, kai reikia atskiras zonas stilistiškai apjungti. Tai daroma įvairiomis priemonėmis: grindų danga, sienų ir grindų spalvomis, medžiagomis, baldų spalva, faktūra ir pan. Viena pagrindinių taisyklių – organizuoti virtuvės erdvę taip, kad kvapai, vandens srovės garsai nesklistų į svetainės zoną. Galbūt visiškai to išvengti nepavyks, bet vardan bendravimo malonumo pasistengti verta. Tam pasitarnaus geros kokybės gartraukis, tylus virtuvės maišytuvas.

virtuves-ir-svetaines-baldaiVirtuvės ir svetainės zonas vienijanti baldų  stilistika.

 

Netradicinis sprendimas: darbo zona greta virtuvės

Interjero dizainerė Rūta Jankūnienė apie vieną iš savo interjerų pasakoja: „Pagalvojau, kad jauna moteris nori bendrauti su iš darbo grįžusiu vyru, o jis įninka į tą elektroninę dėžę. Tai tegul nors būna šalia šeimininkaujančios žmoneles... Ji nesijaus tokia vieniša. Kitu atveju, jeigu būtume nugrūdę tą pseudo darbo vietą į tolimiausią kampą, tai vyro ir tėvo namuose kaip ir neliktų“, – apie sprendimą viename iš savo sukurtų interjerų sujungti virtuvę ir darbo vietą sako dizainerė Rūta Jankūnienė.

 

darbo-vietos_svetaineje_irengimas
Darbo vieta šalia virtuvės zonos.

 

Pasak dizainerės, ji tik išgrynino šeimininkų gyvenimo būdą ir pomėgius nesistengdama įsprausti žmonių į savo sugalvotą pasaulį. Pagrindinis užsakovų pageidavimas buvo kuo didesnės erdvės pojūtis svetanėje. „Jie net atsisakė didelio valgomojo stalo, kad liktų kuo daugiau erdvės“, – tvirtina ji.

buto-planas
Buto planas.

 

Darbo zona, įkurdinta šalia virtuvės, tapo tarsi savotišku jos tęsiniu. Buto šeimininkas namuose praleidžia daug laiko prie kompiuterio, tad buvo nutarta, kad taip žmona galės daugiau bendrauti su vyru, dirbančiu namuose ir net laisvalaikį skiriančiu kompiuteriui.

Šiame bute holas buvo labai erdvus ir užėmė neproporcingai daug vietos viso buto atžvilgiu, todėl buvo nutarta suprojektuoti lenktą ergonomišką sieną, už kurios įkurdinta erdvi drabužinė. Toks sprendimas pasiteisino, nes dabar joje galima ne tik drabužius sukabinti, bet ir įstumti vaiko vežimėlį, padėti bulvių maišą, kurie netilptų paprastoje spintoje.

Netradicinis šio interjero sprendimas – iš gipskartonio plokščių sumontuota lenktos formos 2,88 kv.m drabužinė. Lenkta forma pasirinkta dėl praėjimo ergonomiškumo – nepatogu, kai praėjimas formuojamas stačiais kampais, juolab, kad šeimoje yra mažų vaikų.

lenkta-drabuzine
Lenkta drabužinės siena neužgriozdina praėjimo, lieka daugiau erdvės.

 

Lenktos pertvarų linijos gali paįvairinti svetainės erdvę ir sukurti netikėtų efektų. Tam tikslui naudojamos gipskartonio plokštės, kurias išlenti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

 

Gipskartonio plokščių lenkimas

Lenktoms formoms išgauti naudojamos specialios lengvai lenkiamos 6,5 mm storio Knauf Formplatte plokštės arba bet kurios kitos plokštės, tinkamos vidaus darbams.  Plokščių lenkimo spindulys priklauso nuo plokštės storio - kuo storesnė plokštė, tuo didesnis galimas lenkimo spindulys: 12,5 mm plokštes galima lenkti iki 1 m spinduliu, 6,5 mm - iki 30 cm.

Gipskartonio plokštes galima lenkti sausas arba sudrėkintas.

Šabloną - reikiamo spindulio formą, ant kurios bus lenkiama plokštė, galima pasigaminti patiems. Šablono gamybai geriausia naudoti fanerą. Žinoma, šabloną galima gamintis ir iš mišrių medžiagų: OSB ar faneros plokščių ir kietos, pvz., Knauf Blue, gipskartonio plokštės, toks variantas parodytas žemiau. Šablonai būtini, kai plokštės lenkiamos ypač nedideliu spinduliu ir kai formuojamas didelis kiekis identiškų lenktų gaminių, taip yra gaunamos vienodos detalės. Labai svarbu, kad šablonas turėtų tašą plokštei fiksuoti.

sablonas-gipskartonio-ploksciu-lenkimui
Šablonas gipskartonio plokščių lenkimui. Kairėje ir dešinėje pusėje yra nuimamas tašas sulenktos plokštės fiksavimui.

 

Pirmiausia pagal numatomą plokščių sulenkimo spindulį montuojami profiliai.

 

Lenktų metalinių profilių montavimas     

Ant grindų ir lubų pažymima būsimos lenktos pertvaros vieta. Ją suformuoti rekomenduojama naudojant lankstų perimetrinį UW tipo profilį (pvz., Knauf Sinus) lenktiems paviršiams, arba žirklėmis metalui kirpti įkerpama UW profilio šoninė briauna.

Lankstus perimetrinis profilis išlenkiamas reikiamu spinduliu, pritvirtinamas. Atstumas tarp

mūrvinių ≤ 300 mm. CW statramsčiai įstatomi į išlenktus UW gulekšnius, pritvirtinami. Atstumas tarp CW profilių ašių ≤ 300 mm.

lenktos-gipskartonio-pertvaros-schemaLenktos gipskartonio pertvaros schema.

 

Gipskartonio plokštės lenktai konstrukcijai - pertvarai lenkiamos išilgine plokštės kryptimi.

 

Sudrėkintų gipskartonio plokščių lenkimas 

Pirmiausia reikia pasiruošti šalboną gipso kartono lenkimui ir sudrėkinti plokštę.

gipskartonio-plokciu-lenkimas

Paruošta Knauf plokštė guldoma lenkiama puse į viršų. Plokštę pasidėti galima ant stalo, grindų, geriau ant paletės ar išdėliotų profilių, kad perteklinis vanduo galėtų nuvarvėti. Plokštės paviršius skersai ir išilgai subadomas dantytu voleliu, o po to sudrėkinamas.

gipskartonio-plokstes-paruosimas-lenkimui
Lenkiamos plokštės paviršius subadomas dantytu voleliu ir sudrėkinamas. Subadyta plokštuma lenkiant gniuždoma, o geroji plokštės pusė turi temptis.

 

Plokštė drėkinama purkštuvu, šepečiu arba voleliu. Palaukiama keletą minučių, kol vanduo įsigers.

Jeigu lenkiamos impregnuotos plokštės, dėl hidrofobizacijos būtinas ilgesnis drėkinimo laikas.

Operacija kartojama tol, kol plokštė prisotinama vandeniu ir praktiškai visas vanduo

nubėga nuo plokštės.

 

Sudrėkinta plokštė keliama ant paruošto šablono, išlenkiama, fiksuojama ir paliekama džiūti.

gipskartonio-plokstes-uzdejimas-ant-sablonoSudrėkintos plokštės uždėjimas ant šablono.

 

lenkiamos-gipskartonio-plokstes-fiksavimas
Išlenkta plokštė fiksuojama tašais.

 

lenkiamos-gipso-kartono-plokstes-dziovinimas
Lenkiama gipskartonio plokštė paliekama džiūti mažiausiai 24 valandoms. Nuo šablono nuimta plokštė turi tiksliai atkartoti šablono formą.

 

Išdžiūvusią išlenktą plokštę tvirtinkite prie paruošto karkaso savisriegiais. Lenktų konstrukcijų karkasas turi būti žymiai tankesnis nei įprastas, pvz., profiliai montuojami kas 30 cm.  Jei naudojamos kelios plokštės, sandūras tarp jų užtaisykite Knauf Uniflott glaistu su popierinėmis siūlių armavimo juostomis Knauf Kurt.

Jei lenkimui naudojamos specialios lenkiamos gipskartonio plokštės Knauf Formplatte 6,5 mm, tai jos visada montuojamos mažiausiai 2 sluoksniais, t.y., bendras apkalos sluoksnis turi siekti min. 13 mm.

lenktos-gipskartonio-pertvaros-schema
Lenkta siena - pertvara.

 

Apšvietimas svetainėje 

Apšvietimas svetainėje gali ir turi būti ne tik funkcionalus, bet ir dekoratyvus, t.y., jis gali sukurti tam tikrus efektus, šventinę nuotaiką.  Svarbiausia jį suplanuoti dar iki apdailos darbų, kad galima būtų iki reikiamos vietos atvesti laidus, sumontuoti LED šviestuvus.

Ypatingą efektą kuria paslėptas apšvietimas, ypač nišoje prie lango. Jeigu montuojamos įtempamos lubos, jose labai patogu išdėstyti šviestuvus, nesudėtinga suformuoti nišą prie lango.

apsvietimas-svetainejeKairėje prie lango esančioje nišoje bus sumontuoja LED juosta.

 

Planuojant apšvietimą žinotina, kad svetainėje būtinas bendras apšvietimas, plius papildomas apšvietimas atskiroms zonoms ir atskiriems užsiėmimams. Jis turėtų būti skirtingas, nes  šviesos sklidimo įvairovė net tuščiai patalpai suteikia nuotaiką, o jos ypač reikia, kai kvadratinę buto dėžutę norisi paversti jaukiu šeimos būstu. Tam daug pasitarnauja šviestuvų įvairovė – bra, nuleidžiami nuo lubų šviestuvai, stalinės lempos, toršerai ir šviestuvai, sumontuoti į lubas.

originalus-svetaines-apsvietimasOriginalus apšvietimas – vienas iš svarbiausių sėkmingo interjero elementų. Interjero autorė – Rūta Jankūnienė.

 

Kuriant interjerą pagrindinis principas – įsrengti namus atsižvelgiant į gyvenimo būdą, nuostatas, o ne štampuoti sprendimus, naudojamus ir kituose interjeruose. Kiekvienas juk norime namų pagal save.

 

ASA.LT informacija, interjero autorių nuotraukos, „Knauf“ iliustracijos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Vedantieji

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2023

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Pamatų apšiltinimas

Kaip apšiltinti pamatus, pamatų šiltinimas polistireniniu putplasčiu, skandinaviškas pamatų šiltinimas

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: