Virtuvės plautuvės
Atnaujinta: 2021-05-28

Virtuvės kriauklių medžiagos ir priedai. Plautuvių montavimo būdai. Sifonas, taupantis vietą po kriaukle.

plautuves-montavimas

Plautuvė, priedai ir darbo zona šalia jos yra virtuvės centras, prie kurio praleidžiama daugiausia laiko ruošiant maistą. Kad būtų patogu dirbti ir valyti, kad visada darbo zona atrodytų estetiškai, plautuvė turi būti lengvai valoma, nesibraižanti ir greitai nesusidėvinti. Plačiau apie plautuvės pasirinkimo kriterijus rasite straipsnyje „Plautuvės pasirinkimas – ar tikrai viską apie jas žinote?“, apie maišytuvų tipus ir patvarumą –„Virtuvės maišytuvas – kaip rinktis?“. Šį kartą išsamiau aptarsime virtuvės kriauklės montavimą – kokių yra montavimo būdų ir kuo jie skiriasi vienas nuo kito. 

 

Pirma plautuvė – paskui virtuvės baldai

Kadangi daugelis virtuvės baldus gamina pagal savo virtuvę individualiai,  reiktų žinoti, kad prieš juos užsakant reikia pasirinkti plautuvę – bent jau žinoti, kokią pirksite. Nežinodami kriauklės matmenų ir formos bei montavimo būdo, baldininkai išpjaus jai standartinę angą, kurią paskui gali tekti didinti ar prie jos taikyti plautuvę.

Plautuvės įmontavimo į stalviršį būdas taip pat svarbus valymui ir estetikai. Didžioji dalis „Franke“ plautuvių gali būti montuojamos keliais būdais, jie nurodomi ženkliukais prie plautuvės aprašymo arba kataloge. Naujausią „Franke“ virtuvės produktų katalogą rasite čia

skirtingi-montavimo-budai

Franke plautuvės montavimo būdas nurodomas prie kiekvieno kriauklės modelio, tas pats modelis dažniausiai gali būti montuojamas 2-3 būdais.

Pagrindiniai plautuvės montavimo būdai yra iš viršaus, lygiai su stalviršiu ir iš apačios.

  • Iš viršaus dedama kriauklė, kai kraštas virš stalviršio iškilęs maždaug per 5 mm; Pats paprasčiausias montavimo būdas, kriauklę galima susimontuoti pačiam, tereikia grąžto, siaurapjūklio, silikono.

slim-top-montavimas                                                      

  • Slim Top montavimas - irgi iš viršaus dedama kriauklė, bet  jos kraštas iškilęs virš stalviršio per 1-2 mm. Šiuo būdu sumontuota plautuvė vizualiai atrodo lygi su stalviršiu, bet montavimas irgi paprastas.

 kriaukles-montavimas-viename-lygyje-su-stalvirsiu

  • Kriauklės montuojamos viename lygyje su stalviršiu.  Šiuo būdu sumontuota plautuvė yra visiškai lygi su stalviršiu, tam įstatant kriauklę reikia stalviršyje išfrezuoti įdubą, atitinkančią plautuvės krašto profilį. Uždėjus kriauklę išfrezuotas plotas visiškai užsidengia. Rekomenduojama vandeniui atspari stalviršio medžiaga. 

 is-pacios-montuojama-plautuve

  • Iš apačios montuojama plautuvė.  Šis montavimo būdas itin tinka granito, tektonito ir kitiems kieto akmens stalviršiams, nes vizualiai išgaunamas organiškas vaizdas be paviršiuje iškilusių linijų, virš plautuvės matomas poliruotas granito, marmuro ar kitos stalviršio medžiagos kraštas.  Iš apačios kriauklė montuojama naudojant specialius tvirtinimo elementus, kurie komplektuojami su kriaukle. Įgilintas montavimas labai patogus valymui, vandens nuo stalviršio nubėgimui, tačiau stalviršio medžiaga turi būti visiškai atspari vandeniui. 

  plautuves-montavimas-is-virsaus

Plautuvės montavimas iš viršaus

Pasirinkus iš viršaus montuojamą plautuvę reiktų atkreipti dėmesį, kad siūlėje tarp stalviršio ir plautuvės gali kauptis vanduo ir nešvarumai, bet, jei siūlė tinkamai izoliuota silikonu, vanduo neprasiskverbs. 

Pirmiausia, apvertus kriauklę, ant stalviršio apibrėžiamas jos kontūras, tai yra išoriniai matmenys. Tuomet nuo kontūro linijų pažymimas atstumas nurodytas pagal kiekvienos plautuvės dubens išmatavimus – tai vidiniai matmenys. Kai kurių plautuvių komplekte yra popierinis kontūro šablonas.

 kriaukles-kontura-pazymejimas

Jeigu stalviršyje anga iš anksto neišpjauta, apvertę kriauklę pasižymime jos kontūrus. Priklausomai nuo kriauklės modelio, pasižymime montavimo instrukcijoje nurodytus vidinius dubens matmenis. 

Kriauklės vidinių matmenų kampuose gręžiame keturias skyles ir siurapjūkliu išpjauname angą. Kad silikonu neišteptume stalviršio, kriauklės išorinio kontūro linijoje priklijuojame dažymo juostą. Plote, kurį dengs plautuvės kraštas išspaudžiame silikoninio hermetiko juostą.

 karsciui-atsparus-silikoninis-hermetikas

Plautuvės montavimui naudojame karščiui atsparų silikoninį hermetiką. 

Į iš anksto išgręžtą skylę įstatome maišytuvą (granito plautuvėse anga maišytuvui būna paruošta) ir kriauklės apačioje pritvirtiname laikiklius. Plautuvę įstatome į angą ir patikriname  centravimą. Tuomet tvirtai prispaudžiame. Plieninės kriauklės įstatymas parodytas čia.

 nesudetingas-plautuves-montavimas

Franke plautuvės montavimas nesudėtingas, kiekvienas gali susimontuoti pats. Granitinės plautuvės, turinčios Fast Fix laikiklius, montavimas: www.youtube.com/watch?v=m2S-Zt6JSJQ

Nuvalome kraštuose išsispaudusio silikono likučius, nuimame dažymo juostą ir po 24 valandų kriaukle jau galima naudotis. 

Visai taip pat įstatoma Slim Top būdu montuojama plautuvė. Lygiai su stalviršiu ir įleidžiamos kriauklės montavimas šiek tiek sudėtingesnis, reikalaujantis frezavimo ir tikslumo, tad geriau šį darbą patikėti profesionalams. Baldininkai, surenkantys virtuves, tą puikiai moka.

Daugelis iš viršaus, Slim Top būdu arba lygiai su stalviršiu  montuojamų Franke plautuvių turi unikalią fiksavimo sistemą Fast Fix. Tai laikikliai, kurie, spaudžiant plautuvę žemyn, ją užfiksuoja. Paprastas plautuves reikia priveržti varžtais, o Fast Fix laikikiai automatiškai plautuvę tiksliai centruoja ir fiksuoja, nereikia jos nepatogiai prisukinėti varžtais iš apačios. Tai ypač patogu, kai reikia pakeisti plautuvę, nes varžtų prisukimas iš apačios paprastai būna nepatogus ir komplikuotas. 

 fast-fix-laikikliai

Dėl Fast Fix laikiklių Franke plautuvių montavimas paprastas ir lengvas.  

Plautuvių medžiagos

Tradicinė plautuvių medžiaga – nerūdijantis plienas. „Franke“ plieninės plautuvės, skirtingai nuo didelės dalies kitų gamintojų, ne „štampuojamos“, o gaminamos iš atskirų 0,7-1 mm storio plieno lakštų. Kuo storesnis plienas, tuo mažiau girdisi bėgančio vandens garsai. 

Nerūdijančio plieno „Franke“ plautuvės gali būti poliruotos arba matiniu paviršiumi.  Matinis paviršius yra švelnaus, vadinamo satino blizgesio, kuris ne taip greitai apsitrina. Satino blizgesys yra sudėtingos technologijos ir rankinės apdailos rezultatas ir užtikrina, kad kriauklė daugelį metų išlieka be įtrūkimų, apnašų, rūdžių ar spalvos pasikeitimo. Tokia kriauklė dėl paviršiuje susidarančios patinos bėgant metams nepraranda tauraus, prislopinto blizgesio. Tik, pasinaudojus plautuve, reiktų nepamiršti jos nušluostyti sausa šluoste. Yra plieninių plautuvių, turinčių nelygų linijinį struktūrinį paviršių, ant kurio nesimato vandens pėdsakų ir įbrėžimų.

 nerudijancio-plieno-kriaukles

Nerūdijančio plieno Franke kriauklės: poliruoto ir matinio paviršiaus.              

Tad, rinkdamiesi nerūdijančio plieno „Franke“ plautuvę, atkreipkite dėmesį į paviršiaus blizgesį  - blizgantis paviršius nusidėvi greičiau nei matinis.  

matinis-plieno-blizgesys

Prislopintas matinis plieno blizgesys puikiai dera su tamsios spalvos stalviršiais. Box Center plautuvė. 

„Franke“ asortimente yra  granito - vadinamos akmens masės arba fragranito plautuvių. Jos pasižymi atsparumu karščiui, neliks žymių netgi nuo įkaitusio aliejaus, nukritusi ir sudūžusi taurė nepaliks įbrėžimų, plautuvės spalvos neišblukina UV spinduliai, aukštesnis higienos lygis, nes granito paviršiuje yra integruoti sidabro jonai.

Black-matte-stalviršis

Itin elegantiškai atrodo Black Matte atspalvio granito plautuvė baltame stalviršio fone. 

„Franke“ gamina ir keramines bei naujos technologijos medžiagos – tektonito plautuvės. Pastarosios vizualiai nesiskiria nuo granito, bet yra lengvesnės ir turi ypatingai kietą, beveik nesibraižantį paviršių. 

Renkantis plautuvę virtuvei, kuri sujungta su svetaine, plautuvės išvaizda yra svarbi, nusidėvėjusi plautuvė estetinio pasigėrėjimo šiai erdvei tikrai nepridės.

Plautuvių priedai, lengvinantys maisto gaminimą

Plautuvės priedai gali būti konstrukciniai, integruoti į plautuvę, ir naudojami atskirai, kaip papildomi aksesuarai.

Konstrukciniai plautuvių priedai, tokie kaip integruotas paslėptas persipylimo vožtuvas, plokštele uždengtas išbėgimo vožtuvas, ekscentrinis mygtukas, valdantis vandens išleidimo vožtuvą, kai nekišant rankos į plautuvę galima reguliuoti išbėgimo atidarymą ar uždarymą, nusausinimo plokštuma, papildomas dubuo – tai ir estetika, ir darbo patogumas. Sutikite, plautuvė, atrodanti kaip aukšto lygio technologinis kūrinys, puoš virtuvę, prie tokios patogu dirbti.

Su „Franke“ plautuvėmis komplektuojami įvairūs priedai, atskirus priedus galima rinktis patiems, jie užsakomi atskirai. Priedų asortimentą galima papildyti palaipsniui, jie gali būti puiki dovana mėgstančiam gaminti draugui ar giminaičiui.

Atskirai komplektuojamų priedų matmenys pritaikyti plautuvių modeliams, jie mobilūs, lengvai slankioja virš plautuvės. Tai perplovimo, nuvarvėjimo indai, pjaustymo lentelės, suvyniojami padėkliukai, peiliai, peilių laikikliai ir kt. 

Franke-virtuves-irangos-gamintojas

„Franke“ virtuvės įrangos gamintojo  devizas – gaminti ne daiktą, o patogumą. Tokia darbo vieta bus patogi net ir mažoje virtuvėje, kur nėra didelio stalviršio. 

Vietą po kriaukle taupantis sifonas

Labai dažnai vandens nubėgimo vamzdis po plautuve nuvedamas tiesiai žemyn nuo išleidimo angos. Toks sprendimas nėra blogas, tačiau tokiu atveju po kriaukle lieka mažiau vietos šiukšlių talpai, vamzdis trukdo.  

vieta-po-plautuve-taupantis-sifonas         

Vietą po plautuve taupantis sifonas. Vamzdis nuo vandens išleidimo angos išlenktas lik sienos, todėl spintelėje lieka  vietos šiukšlių, rūšiavimo talpoms ar kitoms reikmėms.

„Franke“ virtuvės įrangos asortimente yra patogi šiukšlių rūšiavimo talpa, ji pritaikyta skirtingo pločio spintelėms. 

Virtuvė turi  būti patogi, graži, švari – ši gamintojo idėja, realizuojama aukšto lygio „Franke“ gaminių kokybe ir dizainu.

Parengta pagal „Franke“ atstovybės Lietuvoje informaciją. Daugiau – www.franke.lt

                                

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Balkonų stiklinimas Alytuje Balkonų stiklinimas Alytuje įstiklintas Balkonas Alytuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Alytaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Alytaus Rajone
Balkonų stiklinimas Jonavoje Balkonų stiklinimas Jonavoje įstiklintas Balkonas Jonavoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Jonavos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Jonavos Rajone
Balkonų stiklinimas Kaune Balkonų stiklinimas Kaune Balkono Stiklinimas Kaina Kauno Rajone, Balkonu Stiklinimas Aliuminio Konstrukcijomis Kaune, įstiklintas Balkonas Kauno Apskrityje, Balkono Stiklinimo Variantai Kauno Rajone, Aliuminio Sistemos, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kauno Rajone
Balkonų stiklinimas Klaipėdoje Balkonų stiklinimas Klaipėdoje įstiklintas Balkonas Klaipėdoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Klaipėdos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Klaipėdos Rajone
Balkonų stiklinimas Kėdainiuose Balkonų stiklinimas Kėdainiuose įstiklintas Balkonas Kėdainiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Kėdainių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Kėdainių Rajone
Balkonų stiklinimas Marijampolėje Balkonų stiklinimas Marijampolėje įstiklintas Balkonas Marijampolėje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Marijampolės Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Marijampolė
Balkonų stiklinimas Mažeikiuose Balkonų stiklinimas Mažeikiuose įstiklintas Balkonas Mažeikiuose, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Mažeikių Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Mažeikių Rajone
Balkonų stiklinimas Panevėžyje Balkonų stiklinimas Panevėžyje įstiklintas Balkonas Panevėžyje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Panevėžio Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Panevėžio Rajone
Balkonų stiklinimas Utenoje Balkonų stiklinimas Utenoje įstiklintas Balkonas Utenoje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Utenos Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Utenos Rajone
Balkonų stiklinimas Vilniuje Balkonų stiklinimas Vilniuje įstiklintas Balkonas Vilniuje, Aliuminis Balkonų Stiklinimas, Rėminės Ir Berėmės Aliuminio Konstrukcijos Vilniaus Apskrityje, Terasu, Verandu, Plastikiniu Balkonu Stiklinimas Vilniaus Rajone

Kategorijos straipsniai

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Sienų tinkavimas

Tinkas vidaus apdailai. Tinko rūšys, sluoksnio storis ir svarbios detalės: kaip tinkuoti kampus, skirtingų medžiagų sandūras, angokraščius ir kt.

Automatinės katilinės įrengimas

Išmaniosios katilinės įrengimas, automatizuotos katilinės su akumuliacine talpa, katilinės ir akumuliacinės talpos galingumo skaičiavimas, katilinės sujungimas su atsinaujinančios energijos įranga

Palangės montavimas

Vidinė palangė, vidinės palangės montavimo instrukcija

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2023

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Nuotekų valymo įrengimas

Buitiniai nuotekų valymo įrenginiai, biologinio nuotekų valymo įrengimas, kaip įrengti buitinius nuotekų valymo įrenginius

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Vedantieji

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Svetainės įrengimas

Netradiciniai svetainės interjero sprendimai: erdvės zonavimas skirtingoms veikloms, lenktos pertvaros, apšvietimas.

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Ūkis

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Lauko baseino įrengimas

Betoninio baseino įrengimas. Baseino dizainas: apdaila, konstrukcijos tipas, medžiaga, baseino projektas, kraštovaizdžio dizainas aplink

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nekilnojamo turto kaina 2023

Nekilnojamo turto kainų prognozės 2023, NT kainos 2023 Vilniuje ir Lietuvos regionuose, 2023 prognozės NT pardavėjams, pirkėjams, nuomotojams

Energijos taupymo sprendimai

Elektros, šilumos taupymo sprendimai, kaip sutaupyti energiją bute, senos ir naujos statybos name  

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Angokraščių šiltinimas

Kaip apšiltinti lango ir durų angokraščius iš vidaus, angokraščių apdaila

Mini rekuperatoriai butui

Kompaktiškas rekuperatorius, kaip įrengti rekuperatorių remontuojamame bute

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Medienos impregnavimas

Medienos impregnantai, kaip impregnuoti medieną nuo puvinio, degimo, medienos impregnavimo būdai

Akmeniniai virtuvės stalviršiai

Geriausi akmeniniai stalviršiai virtuvei, kaip išsirinkti akmeninį stalviršį virtuvei, valgomajam stalui, virtuvės apdaila akmeniu, natūralaus akmens, keramikos, porceliano keramikos stalviršiai

Geriausios video instrukcijos

Lauko durų montavimo instrukcija

Kaip montuoti lauko duris, video instrukcija apie rėmo montavimą, išramstymą, išlyginimas, įtvirtinimas, montavimo putų purškimas ir apsauga

Šildomų grindų įrengimo instrukcija

Šildomų grindų įrengimas, Filmas kaip įrengti elektra šildomas grindis, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: