Amarų naikinimas
Atnaujinta: 2022-06-06

Šilti orai lemia tai, kad sodo augalus pradeda pulti amarai. Šiuos, daugelio daržovių, vaisių ir uogų, gėlių bei kitų augalų pavojingus kenkėjus pašalinti nėra taip paprasta. Jeigu laiku jų nesunaikinsite, galite prarasti ne tik atskirus augalų ūglius ir lapus, bet ir visą derlių. Vienas amaras per daug žalos nepadarytų, tačiau jų jėga - kiekybėje. Šie kenkėjai galingu snapeliu perveria augalo kraujagysles ir maitinasi jų sultimis.

Amarai ne tik mažina dekoratyvinę augalų išvaizdą, bet užkrečia juos virusinėmis, bakterinėmis ir grybelinėmis ligomis. Pavyzdžiui: virusinės ligos lemia derliaus sumažėjimą, o nuo grybelinių ant augalų lapų, uglių, vaisių atsiranda dėmės, puvimas, vytimas, chlorozė, deformacija, išaugos, apnašos, pūslelės, žaizdos ir t.t. Grybelinės, kaip ir virusinės ligos, taip pat lemia derliaus sumažėjimą. Užpultas amarų, augalas silpsta, vysta, jo dalys raukšlėja ir šviesėja.

Nepaisant daugybės liaudiškų kovos su amarais priemonių – nuo svogūnų lukštų nuoviro iki laistymo pomidorų lapų nuoviru, amarus išnaikinti yra pakankamai sunku.Kaip nuo šių kenkėjų gintis, paprašiau patarti UAB Inovacinės firmos "MKDS" specialistus.

 

Kovos su amarais metodai

Amarų naikinimas nėra labai jau sunkus. Jų kūnas yra labai jautrus ir minkštas, tad naikinti juos galima net muilo tirpalu. Tačiau sunkumai slypi tame, kad jau užsikrėtusiuose ir susisukusiuose lapuose patikimai slepiasi ištisos amarų kolonijos, todėl darosi problema net purškiant šiuolaikinėmis apsaugos priemonėmis. Amarų kontrolė gali būti vykdoma mechaninėmis, biologinėmis (ekologiškomis), technologinėmis, natūraliomis ir cheminėmis priemonės bei metodais.

Mechaninis metodas yra susijęs su paprasčiausiu kenkėjų pašalinimu nuo augalų. Kur tik įmanoma, šalinkite amarus rankomis, pvz., nuo kambarinių gėlių, rožių ar kitų žemaūgių augalų, tačiau šis metodas tinka tik mažiems augalų plotams. Be to, vienas iš mechaninių amarų šalinimo priemonių yra šalinimas vandens srautu iš žarnos. Amarai yra mažai aktyvūs, todėl greitai žūsta nuplauti vandeniu. Tačiau srauto stiprumas turi būti pasirenkamas toks, kad nepakenktų augalui, bet nuplautų amarus.

Biologinis amarų naikinimo metodas. Šie kenkėjai gamtoje turi natūralių priešų, iš kurių daugiausiai paplitusios - boružės ir auksaakės. Nors boružės pakankamai ėdrios, tačiau kelių pastebėtų boružių ant amarais apsėstų kenkėjų kolonijos, tikrai neužteks. Jeigu ant augalų jų matysite daug, galite būti ramūs - amarai neužpuls. Todėl, pastebėję ant savo augalų amarus, prekybos tinklų sodininkų skyriuose ar specializuotose parduotuvėse ieškokite ir įsigykite MKDS biologinį amarų naikinimo produktą Boružė - biofriends naudingieji vabzdžiai.

Ši biologinė skirtingų rūšių augalų kenkėjų kontrolė naudojama įvairių daržovių, vaisių, dekoratyvinių augalų priežiūrai sode, darže, šiltnamyje, botanikos soduose ir kt. Vabzdžių suaugėliai ir jų lervos valgo įvairių rūšių kenkėjus. Galima naudoti tiek mažo, tiek didelio kenkėjų paplitimo plotuose. Atsparūs temperatūros ir drėgmės svyravimui. Kelių savaičių bėgyje ženkliai sumažina kenkėjų kiekį augaluose. Boružė ir jos lervos minta amarais. Jos mėgsta visų stadijų amarus. Per dieną gali suvalgyti net 100 amarų, todėl po 1 - 2 savaičių stipriai sumažėja amarų kiekis. Biologinės kontrolės metu pasėliuose matosi boružėlių lervos.

Šio produkto naudojimas yra labai paprastas. Boružių lervos pristatomos dėžutėje kartu su smulkintu popieriumi. Jis atstoja maisto šaltinį, kad transportuojant padeda išvengti lervų kanibalizmo, todėl gavus jas nedelsiant paleiskite į kenkėjų židinį. Atidarytą dėžutę apverskite ir turinį išbarstykite ant augalų, kur reikalinga kenkėjų kontrolė:

  • mažam kenkėjų paplitimui - 5 individai augalui, 100 vnt. / 20 augalų;
  • dideliam kenkėjų paplitimui - 10 individų augalui, 100 vnt. / 10 augalų;
  • medžiai didesni nei 30 cm diametro - 200 individų lajai.

amarų naikinimas
Boružė

 

Kitas biologinis amarų kontrolės metodas yra auksaakės lervos, kurios naikina amarus. Šios lervos ypač yra naudingos ankstyvą pavasarį, kol kiti naudingieji vabzdžiai dar nėra aktyvūs. Šiuo atveju galite įsigyti MKDS produktą Auksaakė - biofriends naudingi vabzdžiai.

Ši biologinė priemonė naudojama įvairių daržovių, vaisių, dekoratyvinių augalų priežiūrai sode, darže, šiltnamyje, botanikos soduose ir kt. Vabzdžių suaugėliai ir jų lervos maitinasi įvairių rūšių kenkėjais. Galima naudoti tiek mažo, tiek didelio kenkėjų paplitimo plotuose. Atsparūs temperatūros ir drėgmės svyravimui. Kelių savaičių bėgyje ženkliai sumažina kenkėjų kiekį augaluose.

Viena auksaakė per dieną padeda apie 20 kiaušinėlių. Iš kiaušinėlio vystosi lerva, turinti 3 vystymosi etapus. Trečiasis lervų vystymosi etapas yra svarbiausias biologinei kontrolei, nes lerva yra ėdriausia - suvalgo iki 50 amarų per dieną (iš viso apie 600 amarų), todėl po 1 - 2 savaičių stipriai sumažina kenkėjų kiekį.

auksaakė
Auksaakė

 

Šio produkto naudojimas yra labai paprastas. Auksaakių lervos pristatomos dėžutėje kartu su grikių kruopomis, kurios atstoja maisto šaltinį, kad transportuojant išvengti lervų kanibalizmo. Todėl gavus jas nedelsiant paleiskite į kenkėjų židinį. Atidarytą dėžutę apverskite ir turinį išbarstykite ant augalų, kur reikalinga kenkėjų kontrolė:

  • mažam kenkėjų paplitimui - 5 lervos / m², 1000 lervų / 2 a;
  • dideliam kenkėjų paplitimui - 40 lervų / m², 1000 lervų / 0,25 a;
  • rekomenduojama naudoti 2 kartus, kas 2 savaites;
  • naudoti galima ištisus metus 12°C - 35°C temperatūroje, esant kenkėjų antplūdžiui.

Kartu su šiuo biologiniu metodu naudokite Magipal vabzdžių vilioklį. Tyrimais nustatyta, kad naudojant MagiPal naudingieji vabzdžiai kenkėjų skaičių sumažina net 40-80%.

Apie naudingų vabzdių biologinę kontrolę galite pamatyti filmuotoje medžiagoje:

Naudingų vabzdžių populiacijai Jūsų sklype plisti dar labiau padės pakabintas Vabzdžių viešbutis.

Prie biologinio amarų naikinimo metodo priskiriamas ir ekologinis. Šiuo atveju labai tiktų MKDS ekologiški produktai iš žalios linijos, kurie padidina natūralų augalų atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams. Vienas iš tokių produktų yra DrekkaR. Tai ekologiniams ūkiams registruotas produktas, kuris papildytas magnolijinių šeimos augalų ekstraktu, greitai įsisavinamas ir prasiskverbia į augalus (translaminarinis poveikis), veiksmingai apsaugo nuo Zn stokos, todėl sukuriamas natūralus augalų atsparumas nepalankiems aplinkos veiksniams. DREKKAR rekomenduojama apdoroti augalus tokių simptomų prevencijai: lapų įtrūkimai, skylės, dechromavimas (rudos, geltonos, rausvos ar pilkos dėmės), susukimas, susiraukšlėjimas.Ypač tinkamas vaismedžiams, uogakrūmiams, lauko ir daržo daržovėms.

Jeigu taip yra įvykę, kad augalams dalinai pakenkė amarai, augalų fotosintezės vykdymo atstatymui ir gerinimui galima naudoti produktą Matrifruit. Naudojant šį produktą yra nuvalomas lipčius, sustabdomas apnašų plitimas ir padidėja derlingumas. Produkto sudėtyje yra augalinių ekstraktų, Mn ir Znchelatų bei paviršiaus aktyviųjų medžiagų, kurios palengvina šių elementų įsisavinimą ir prasiskverbimą į augalus, apsaugo nuo jų trūkumo, didina natūralų augalų atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams. Matrifruit rekomenduojama apdoroti augalus tokių simptomų prevencijai: lapų įtrūkimai, skylės, dechromavimas (rudos, geltonos, rausvos ar pilkos dėmės), susukimas, susiraukšlėjimas.

Be aukščiau išvardytų žalios linijos produktų šiai grupei priskirimasMatrinal B. Esančios paviršiaus aktyviosios medžiagos, augaliniai ekstraktai ir specialus boro junginys užtikrina greitesnį boro prasiskverbimą į augalus, veiksmingai apsaugo nuo boro trūkumo ir sukuria natūralų augalų atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams. Dėl sudėtyje esančio ekstrakto susidaro „skydo efektas", kuris sumažina kenkėjų atakas ir jų daromą žalą augalams. Matrinal B rekomenduojama apdoroti augalus tokių simptomų prevencijai: lapų įtrūkimai, skylės, dechromavimas (rudos, geltonos, rausvos ar pilkos dėmės), susukimas, susiraukšlėjimas. Ypatingai tinka vaismedžiams. Ši priemonė veikia kaip valiklis: nuvalo lipčių, todėl augalai geriau vykdo fotosintezę, didėja derlingumas ir užkertamas kelias apnašų plitimui.

Ne mažiau efektyvi yra dar viena MKDS ekologiškos amarų kontrolės priemonė - tai lipni amarų gaudyklė Magnetyellow. Ši kenkėjų kontrolės ir monitoringo priemonė yra nekenksminga aplinkai ir žmogui. Gaudyklė ištepta specialiais, nedžiūstančiais klijais, atspariais įvairioms aplinkos sąlygoms. Apsaugo nuo kenkėjų gėles, vaismedžius, lauko ir šiltnamio daržoves, įvairius vazoninius, prieskoninius, dekoratyvinius, uoginius ir kitus augalus. Susipažinti su amarų gaudyklės Magnetyellow naudojimu galite filmuotoje medžiagoje:

Prie biologinio amarų kontolės metodo galima priskirti inovatyvų produktą REcharge, kurio sudėtyje yra naudingieji dirvožemio mikroorganizmai, gerinantys augalų augimą, derlingumą, atsparumą nepalankioms aplinkos sąlygoms bei kenksmingiems organizmams. Juo rekomenduojama sulaistyti pomedžius, tam kad išvengti ten žiemojančių su nukritusiais lapais ar pan. kenkėjų. O amarai neišimtis, kas nukrito ir neišsinešė su lapais – peržiemojo ir toliau veisiasi.

REcharge yra inovatyvus produktas, sudėtyje turintis platų spektrą įvairių naudingų dirvožemio mikroorganizmų. REcharge natūraliu būdu sustiprina augalus dėl ko jie tampa tvirtesni ir atsparesni nepalankioms aplinkos sąlygoms bei kenksmingiems organizmams. Tai padeda apsaugoti pasėlius ekologiškiau ir ekonomiškiau, panaudojant pačios gamtos sukurtus ginklus – praturtinant dirvožemį tais pačiais naudingais mikroorganizmais, kuriuos gamta naudoja pusiausvyrai palaikyti. REcharge sudėtyje yra natūralūs gyvi mikroorganizmai, kurie gali augti ir daugintis dirvožemyje. Aktyvavus mikroorganizmus šaknų rizosferoje, taip pat pagerinamas dirvožemyje esančių maisto medžiagų prieinamumas ir įsisavinimas. Augalai geriau apsirūpina vitaminais, mineralais, amino rūgštimis, aktyvuojama hormonų sintezė, atkuriama natūrali augalų imuninė sistema, dėl ko padidėja augalų produktyvumas.

Technologiniai amarų naikinimo metodai. Apsaugoti augalus nuo amarų galima juos auginant nepalankios kaimynystės principu, t. y., amarai nemėgsta svogūno, česnako, medetkų, garstyčių, pankolio, kalendrų, pipirmėčių, bazilikų kvapo. Labiausiai amarų mėgstami yra slyvos, liepos, putinai. Po šiais ar šalimais šių medžių sodinkite su dideliu atsargumu ir padidinta kontrole.

 

Natūralios amarų naikinimo priemonės

Jei prieš amarus nenaudosite jokių specialių priemonių, šie kenkėjai per vasarą pasidaugins net iki penkiasdešimt kartų ir padarys labai didelę žalą. Prie naturalių amarų naikinimo priemonių galima priskirti česnako dūminę šaškę. Tai augalų priežiūros priemonė, skirta naudoti šiltnamiuose. Apsaugo augalus nuo nepalankių aplinkos veiksnių. Be to šis česnako pagrindo produktas yrsbe pesticidų.

Fiziminte veikia fizikiniu būdu - nuplauna augalų paviršių, apsaugodamas juos nuo kenksmingų organizmų, o taip pat ir nuo kenkėjų. Apipurškus augalą Fizimiteamarai nebegali žaloti augalų ir jiems kenkti. Be to dėl Fiziminte fizikinio poveikio mechanizmo, kenkėjai neįgauna atsparumo šiam produktui. Kas labai aktualu šiltnamio augalų augintojams – galima purkšti net žydėjimo metu.

Prie natūralių amarų kontrolės formų galime priskirti žaliąjį muilą. Nupurškus augalą šio muilo tirpalu, jis pasidengia apsaugine plėvele, kuri apsaugo augalą nuo žalingo aplinkos poveikio. Šiuo atveju labai tinka MKDS produktai AGROclean žalias sodo muilas Chilly su čili ekstraktu.

AGROclean teigiamas poveikis pasireiškia tik gausiai apipurškus ir padengus muilo sluoksniu žaladarių kolonijas. Šis sluoksnis užblokuoja kvėptukus ir neleidžia patekti orui bei ištirpdo kutikulę, per kurią vykdoma vandens apykaita. Žaladariai uždūsta ar žūva nuo drėgmės trūkumo. Reikia atminti, kad ši priemonė veiksminga tik tiesiogiai apipurškus žaladarius, nors dalis individų vis tiek išlieka gyvi ir gali tekti purškimą pakartoti keletą kartų, ne dažniau nei kas 14 dienų. Ji naudojama sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų priežiūrai, siekiant sumažinti kai kurių žaladarių neigiamą poveikį: amarų, blakučių, miltuotojųskydamarių, skydamarių, voratinklinių erkių, tripsų, cikadelių, baltasparnių, pjūklelių lervų.

Žaliasis sodo muilas Chili - tas pats sodo muilas, praturtintas čili pipirų ekstraktu, sukeliančiu nutūpusiam žaladariui nemalonius pojūčius, todėl augalas jam pasirodo nepatrauklus. Naudojamas taip pat kaip ir žaliasis muilas AGROclean.

Prie natūralių amarų kontrolės priemonių galime priskirti purškiamus entomologinius lipnius klijus MagnetSpray. Kaip buvo minėta straipsnio pradžioje, maitindamiesi jaunų želmenų sultimis, amarai išskiria lipčių ir kartu išskiria augalinį cukrų, todėl dažnai prie amarų nualintų želmenų galite matyti skruzdėlių minias. Kad amarai lėčiau plistų reikia kontroliuoti skruzdėlių judėjimą stabdant jų persikraustymą įvairiomis lipniomis priemonėmis. Nors šis produktas rekomenduojamas šiltnamio ir kambario augalų priežiūrai, tačiau labai tinka ir vaismedžiams bei vaiskrūmiams.

Susipažinti su šių klijų naudojimu galima filmuotoje medžiagoje:

Insekticidai ir bioinsekticidai amarų naikinimui

Nors ir kaip nesinorėtų naudoti cheminių apsaugos priemonių, tačiau kartais tai yra būtina. Siekiant kovoti su gausiai išsiplėtusiomis amarų kolonijomis nemažas efektyvumas pasiekiamas naudojant MKDS produktus bioinsekticidą NeemAzal ir insekticidą Mavrik

NeemAzal yra registruotas ekologiniams ūkiams. Nupurškus šiuo bioinsekticidu prieskonines ar kitas daržoves ir vaisius, juos galima skinti ir vartoti greičiau nei apdorojus augalą bet kokiu kitu insekticidu. Ši priemonė efektyviai naikina baltukus, pelėdgalvius, amarus, baltasparnius, tripsus, voratinklines erkes agurkuose, pomidoruose, paprikose, dekoratyviniuose augaluose ,šiltnamiuose ir kopūstuose.

 

Tekstui panaudota UAB Inovacinės firmos „MKDS" medžiaga

 

Algis Mačiukas

Komentarai (1)
  • Evelina Paukštytė
  • 2023-01-25 14:24:23
Sveiki, padėkite išsirinkti purkštuvą vaismedžiams - vyšnioms, obelims. Naujai įsigijome sodą, todėl neesame tikri, kokia įranga būtų tinkamiausia purkšti nuo amarų šiems medžiams. Norime pirkti iš https://laistymoiranga.lt/sodo-purkstuvai/akumuliatoriniai-purkstuvai-sodui, kadangi matome nemažą pasirinkimą, tačiau nežinome, kuris variantas geriausias. Ačiū.
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Siloso gamyba

Silosas, žolės ir kukurūzų siloso ruošimas, kaip teisingai paruošti silosą, siloso fermentacija, siloso gamybos priedai

Azimina - naujas augalas kuris nustebins net patyrusį sodininką

Aziminos auginimas, aziminos sodinimas, aziminos dauginimas

Geriausi traktoriai

Kaip išsirinkti traktorių. Geriausių traktorių techninės charakteristikos

Raudonųjų serbentų auginimas

Raudonieji ir baltieji serbentai, serbentų sodinimas, serbentų priežiūra, serbentų ligos, serbentų kenkėjai, serbentų veislės

Žiedinė ekonomika regionuose

Kaip atgaivinti Lietuvos miestelius, miestelių žiedinės ekonomikos grandinės, verslai regionuose palaikantys vienas kitą

Automatinės katilinės įrengimas

Išmaniosios katilinės įrengimas, automatizuotos katilinės su akumuliacine talpa, katilinės ir akumuliacinės talpos galingumo skaičiavimas, katilinės sujungimas su atsinaujinančios energijos įranga

Triušių auginimas

Triušių auginimo sąlygos, triušių šėrimas, triušių veisimo patarimai. Geriausios triušių veislės

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nuotekų valymo įrengimas

Buitiniai nuotekų valymo įrenginiai, biologinio nuotekų valymo įrengimas, kaip įrengti buitinius nuotekų valymo įrenginius

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Benzininis generatorius nuoma Vilnius Benzininio generatoriaus nuoma Vilniuje Benzininio Generatoriaus Nuoma Vilniuje, Buitinio Elektros Generatoriaus Nuoma
Braškių daigai Molėtuose Braškių daigai Molėtuose Parduodami Gerų Veislių Elitiniai Braškių Daigai Molėtuose
Dailylentės pirčiai Vilniuje Dailylentės pirčiai Vilniuje Pirties Dailylentės Vilniuje, Liepos, Juodalksnio, Drebulės Dailylentės Vilnius
drėgmės surinkėjo nuoma Vilniuje Drėgmės surinktuvo nuoma Vilniuje Drėgmės Surinktuvas Nuoma Vilnius, Drėgmės Surinkėjas, Oro Džiovintuvas Nuoma Vilniuje, Oro Sausintuvo Nuoma Vilnius
Mediena karkasiniam namui Kaune Karkasinio namo statyba Kaune Karkasinių Namų Statytojai Kaune, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
karkasinio namo irengimas klaipedoje Karkasinio namo statyba Klaipėdoje Karkasinių Namų Statytojai Klaipėdoje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
Karkasinio namo įrengimas Marijampolėje Karkasinio namo statyba Marijampolėje Karkasinių Namų Statytojai Marijampolėje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Marijampolėje
Karkasinio namo įrengimas Panevėžyje Karkasinio namo statyba Panevėžyje Karkasinių Namų Statytojai Panevėžyje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Panevėžyje
mediena karkasiniam namui_siauliuose Karkasinio namo statyba Šiauliuose Karkasinių Namų Statymas šiauliuose, Karkasinių Namų Statytojai šiauliuose, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
Laistymo įrengimas Klaipėda Laistymo sistemos Klaipėda Automatinio Laistymo Sistemos Klaipėda

Vedantieji

Siloso gamyba

Silosas, žolės ir kukurūzų siloso ruošimas, kaip teisingai paruošti silosą, siloso fermentacija, siloso gamybos priedai

Azimina - naujas augalas kuris nustebins net patyrusį sodininką

Aziminos auginimas, aziminos sodinimas, aziminos dauginimas

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Ridikėlių auginimas

Ridikėlių sėjimas, auginimas, priežiūra, ligos ir kenkėjai, geriausios ridikėlių veislės

Ūkis

Vaismedžių genėjimas ir formavimas

Kaip genėti obelis, kriaušes, slyvas ir vyšnias

Vaismedžių skiepijimas

Kaip skiepyti vaismedžius, skiepo parinkimas, įrankiai skiepijimui, medžių skiepijimo instrukcija

Vaismedžių sodinimas

Kaip sodinti obelis, kriaušes, slyvas, vyšnias, abrikosus. Duobės dydis, žemės mišinys, sodinimo gylis, priežiūra

Triušių auginimas

Triušių auginimo sąlygos, triušių šėrimas, triušių veisimo patarimai. Geriausios triušių veislės

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Rožių auginimas

Rožių sodinukų paruošimas ir sodinimas. Rožių priežiūra: laistymas, tręšimas, genėjimas. Rožių veislės, ligos ir kenkėjai

Plačiakaktis

Plačiakakčių auginimas tvenkiniuose, plačiakakčių mityba, plačiakakčių mailius, prekyba plačiakakčiais

Skruzdėlių naikinimas

Skruzdėlių naikinimo būdai, biologinės ir cheminės priemonės skruzdžių naikinimui

Slyvų auginimas

Kaip auginti slyvas. Slyvų sodinimas ir priežiūra, slyvų ligos ir kenkėjai. Slyvų veislės

Aviečių auginimas

Aviečių sodinimas ir priežiūra. Aviečių ligos ir kenkėjai. Aviečių veislės: remontantinės ir vasarinės

Vyšnių auginimas

Kaip auginti vyšnias, vyšnių sodinimas, priežiūra, ligos ir kenkėjai, vyšnių veislės

Abrikosų auginimas

Kaip sodinti abrikosą. Abrikosų veislės, priežiūra, ligos ir kenkėjai

Geriausios video instrukcijos

Česnakų auginimas

Kaip auginti česnakus, česnakų sodinimas ir dirvožemis česnakams, filmas apie česnakų auginimą, česnakų tręšimas

SEO straipsniai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: