Blynų receptai
Atnaujinta: 2023-02-13

Gera diena prasideda nuo skanių pusryčių, o skanūs pusryčiai nuo skanių blynų. Turbūt kiekvienas sutiktų, kad šis desertas/patiekalas yra neatsiejama mitybos dalis. Blynai apibūdinami, kaip “plokštieji pyragaičiai”, nes nepriklausomai nuo savo sudėties, jie visada išsiskiria savo plokščia, ovalą primenančia forma. Pripažinti, svarbiausi blynų ingredientai - pienas, miltai, kiaušiniai, o visa kitą pasirenkama pagal šaldytuvo turinį. Kiekvienos šeimininkės virtuvėje galime atrasti skirtingų blynų receptų, paruošimo būdų, šis patiekalas leidžia pasitelkti vaizduotę ir kūrybą. Blynai gali būti saldūs, sūrūs, pikantiški - visas gamybos procesas priklauso nuo fantazijos.

Blynų įvairovės klausimą palikite mums. Žemiau pateikiame Jums ne tik valgomiausių blynų sąrašą, bet ir progą pasiraitoti rankoves ir pasigaminti šį gardėsį savo virtuvėje.

Blynų receptai

Skanūs blynų receptai, kuriuos privalote pasigaminti savo virtuvėje

 

Lietiniai blynai

 

Lietinių blynų receptas kilęs prancūziškų tradicijų virtuvėje. Lietiniai priskiriami labai plonai blynų rūšiai. Šie blynai skirtomi į saldžiuosius arba pikantiškus. Išsiskiria tuo, kad yra patiekiami su įvairiausiais įdarais, pavyzdžiui bananais, šokoladu, vištiena, sūriu, pievagrybiais  - ingredientai pasirenkami pagal norus. Pasirinktas įdaras įsukamas į blynelį ir gaunamas puikus desertas arba patiekalas. Prancūzų tautosakoje minima, kad ši blynelių rūšis gimė per “laimingą nelaimingą atsitikimą”, kada 13-ojo amžiaus šeimininkė netyčia iš židinio virdulio, grikių košę išpylė ant plokščio kepimo akmens.

Lietiniai blynai

Lietiniai blynai priskiriami ploniausiai blynų rūšiai

 

Lietinių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: Lietiniai blynai

 

 

Žemaičių blynai

 

Blynai, kuriems rasime vietos ant kiekvieno tikro lietuvio stalo - žemaičių blynai. Nuo kitų lietuviškų tradicinių blynų receptų išsiskiria tuo, kad šie blynai gaminami iš virtų bulvių košės. Žinoma, nepamirškime įdaro, kuris dažniausiai būna malta mėsa, tačiau įdarą galima rinktis savo nuožiūra iš to ką randame šaldytuve. Patiekalas pagardinamas spirgučiais ir grietine - tikras skanumėlis. Sakoma, kad tik tikri žemaičiai moka pagaminti sotų žemaičių blyną, nes žino slapčiausia ingredientą - gerą, tikrą skonį.

Žemaičių blynai

Sotūs žemaičių blynai su mėsa populiariausias žemaitijos patiekalas

 

Žemaičių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: Žemaičių blynai

 

 

Čirviniai blynai

 

Vaikystės sinonimas - čirviniai blynai dar vadinami širdelių blynais - pavergs kiekvieną pusryčių stalą. Tiesa, nors prigijęs blynų pavadinimas, tačiau traškumas ir išvaizda labiau primena vaflio struktūrą Nuo kitų blynų čirviniai blynai skiriasi gausesniu cukraus ir sviesto kiekiu savo recepto sudėtyje. Šie blynai kepami specialioje vaflinėje, ko pasekoje blynų paviršiuje išlieka specialūs grioveliai, kurie padeda sulaikyti sirupą, uogienę blyno paviršiuje. Esminis recepto rodiklis leidžiantis varijuoti tarp blyno minkštumo/traškumo yra sviesto kiekis - norint minkštesnių čirdvinių blynų šio ingridiento galime visai nenaudoti.

Čirviniai blynai

Vaikystės nostalgija kvepiantys širdelių blynai pusryčių stalui

 

Čirvinių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: Čirviniai blynai

 

 

Bulviniai blynai

 

Šie blynai sutinkami kiekvienos kavinės siūlomuose patiekaluose, nes yra vienas iš sočiausių ir skaniausių lietuviškų patiekalų. Bulviniai blynai, dar kitaip vadinami tarkuotų, maltų bulvių blyneliai su mėsos įdaru, patiekiami su grietine, spirgučiais, grybų padažu. Bulviniai blynai siejamis su įvairiomis Europos kultūromis ir patiekiami skirtingais būdais pagal skirtingas tradicijas. Pavyzdžiui, Vokietijoje bulviniai blynai valgomi saldūs su obuolių padažu, mėlynėmis, cukrumi ir cinamonu.

Bulviniai blynai

Bulviniai blynai yra sotus patiekalas patiekiamas su grietine, spirgučiais, grybų padažu

 

Bulvinių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: Bulviniai blynai

 

 

Cukinijų blynai

 

Cukiniju blynus renkasi žmones mėgstantys sveikesnį patiekalą ant savo stalo. Būtent cukinijų blynai yra būdas skanauti, nesigraužiant dėl papildomo kilogramo. Tai sveikesnis blynų receptas gaminamas pasirenkant sveikesnes ingredientų alternatyvas. Speltų grūdų miltai, kiaušinis, svogūnas, cukinija - pagrindiniai ingredientai. Norint dar stipresnio skonio, dažnai į receptą įmaišoma tarkuota morka, sūris.

Cukinijų blynai

Vasara kvepiantys cukinijų blynai sveikesnė blynų kepimo alternatyva

 

Cukinijų blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: Cukinijų blynai

 

 

Blynai su obuoliais

 

Šie žodžiai nukelia į vaikystę, kada susėdę prie stalo, varvančiomis seilėmis laukdavome močiutės paruoštų, garuojančių blynų su obuoliais ir uogiene. Šių blynų receptas yra laikomas vienu paprasčiausiu, nes ingredientus šiam receptui savo šaldytuve gali rasti kiekvienas. Kaip suprantame iš pavadinimo pagrindinis blynų ingredientas yra obuoliai, kurie turėtų būti šiek tiek rūgštesni, norint išgauti geresnį blynų skonį.

Blynai su obuoliais

Rudeniški obuoliniai blynai patiekiami su uogiene ir sirupu

 

Blynų su obuoliais receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: Blynai su obuoliais

 

 

Grikių blynai

 

Grikiai - universalus, daug maistinių medžiagų turintis augalas su į grūdus panašiomis sėklomis. Grikių miltai gaunami sumalant šias sėklas, o jose daug skaidulų ir nėra glitimo. Skonis sodrus ir riešutinis, puikiai tinka gaminant blynus. Grikių blynai yra tamsesni, nei kiti blynai, dėl miltų spalvos kitoniškumo. Gaminant grikių blynelius naudojami arba virti grikiai arba grikių miltai (pagal skonį). Ši blynų alternatyva žavi savo skoniu ir yra puikus maistas prisižiūrintiems figūrą.

Grikių blynai

Sveiki, gardūs grikių blyneliai yra tamsesni nei kiti blynai

 

Grikių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: Grikių blynai

 

 

Blynai su kefyru

 

Kefyras yra puikus ingredientas blynų receptuose, nes padeda išlaikyti blynų minkštuma ir puruma. Kefyro pagrindu kepami patys populiariausi amerikietiški blyneliai. Tačiau kiekvienoje virtuvėje naudojant pagrindinius ingredientus blynams - kiaušinius ir miltus bei piena pakeičiant kefyru, gausime kitokią blyno tekstūrą, vadinamus “oro blynelius”. Tešlos sudėtyje kefyro turintis blynas taps burnoje tirpstančiu desertu.

Blynai su kefyru

Purūs blynai su kefyru vadinami "oro blyneliais"

 

Blynų su kefyru receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: Blynai su kefyru

 

 

Mieliniai blynai

 

Mieliniai blynai yra populiariausias blynų receptas ruošiamas Užgavėnių proga. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, šie blynai išsiskiria tuo, kad sudėtyje turi mielių kurios kildina blynų tešlą, todėl jie tampa storesni nei įprasti blynai. Šis blynų receptas yra puikus tuo, kad blyneliai tampa purūs, minkšti, greitai suvalgomi, nes tokį skanėstą sunku palikti lėkštėje. Norint visapusiškai švęsti Užgavėnių šventę, privalote prisiruošti šių storų, skanutėlių blynų.

Mieliniai blynai

Purūs mieliniai Užgavėnių blynai privalomi ant kiekvieno stalo

 

Mielinių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: Mieliniai blynai

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Receptai

Blynai su kefyru

Skaniausi blynai su kefyru, receptas, minkšti blynai, purūs blynai, tirpstantys burnoje, mėgstamiausi blynai

Blynai su obuoliais

Blynų su obuoliais receptas, receptas, purūs blynai, skaniausi blynai, mėgstamiausi obuoliniai blynai

Blynų receptai

Top 9 skanių blynų receptai, skaniausi blynai, lietiniai, bulviniai blynai, žemaičių blynai, čirviniai blynai, cukinijų blynai, blynai su obuoliais, blynai su kefyru, grikių blynai,

Grikių blynai

Sveiki grikių blynai, receptas, mėgstamiausi blynai, skaniausi blynai, sveiki blynai

Lietiniai blynai

Gardūs lietiniai su varške, receptas, skaniausi blynai, desertiniai blynai, ploni blynai

Mieliniai blynai

Skaniausi mieliniai blynai, receptas, mėgstamiausi blynai, Užgavėnių blynai

Moliūgų blynai

Moliūgų blynų receptas, skanūs moliūgų blynai.

Čirviniai blynai

Gardūs čirviniai blyneliai, receptas, skaniausi blynai, vaikystės nostalgija

Žemaičių blynai

Skaniausi žemaičių blynai, receptas, mėgstamiausi blynai, populiariausi blynai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: