Skruzdėlių naikinimas
Atnaujinta: 2022-07-20

Nors skruzdėlės yra darbštumo simbolis, tačiau darže, sode ar namuose apsigyvenusios tampa globaline problema. Tai yra, šalia mūsų kolonijomis apsigyvenusios skruzdėlės savo statomomis imperijomis pasiruošusios išguiti ir mus pačius, todėl, nors ir mažos, jos tampa ne taip jau mažais kenkėjais, todėl aplinkoje pamatę šiuos darbštumo simbolius - negailime joms piktų žodžių. Jos platina amarus, gali užnešti grybinių ligų, lenda į namus.

Daržuose ir soduose veisiasi dviejų rūšių skruzdėlės: juodosios, arba sodinės, ir rudosios. Abiejų rūšių skruzdėlės savo kolonijas įsirengia paprastai žemėje, šiltnamiuose, po polietileno ar daržo plėvelės priedangomis, daržovių lysvėse ar vejose.

Skruzdėlių naikinimas
Žemėje įsikūrusi skruzdėlių kolonija

Mūsų namuose skruzdėlės gali pasirodyti kaip vienkartiniai svečiai arba apsigyventi nuolat. Pagrindinė jų atsiradimo priežastis - patalpų švaros stoka, tai yra, jei paliekate ar laikote maistą joms prieinamose vietose.Naminės skruzdėlės mėgsta šilumą ir drėgmę, todėl namuose ir butuose apsigyvena arti vandens ir maisto. Pavyzdžiui, už spintelės prie kriauklės virtuvėje, už grindjuosčių vonioje arba už plytelių.

Kad ir kaip besistengtume naikinti šiuos kenkėjus, tačiau išnaikinus skruzdėles vienoje vietoje, jos apsigyvena kitoje. Todėl kyla klausimas, ar yra patikimų skruzdėlių kontrolės priemonių ir kaip jomis naudotis. Apie tai ir pasikalbėsime su UAB Inovacinės firmos "MKDS" specialistais, kurie pasidalins naudingais patarimais.

Skruzdėlių naikinimo būdai

Kovai su šiais kenkėjais UAB Inovacinė firma "MKDS" siūlo plačią naikinimo produktų paletę, pritaikytą įvairiems poreikiams. Biologinei skruzdėlių kontrolei pirmiausia norėtųsi paminėti nematodus, kurie aktyviai ieško šių kenkėjų dirvožemyje, o aptikę, įsiskverbia į jo kūną per įvairias angas - burną, anusą, kvėptukus, o kartais specializuoto burnos aparato pagalba - tiesiog per kutikulę. Patekus į vabzdžio kūno ertmę, į ją iš nematodų virškinimo sistemos išleidžiamos simbiotinės bakterijos, priklausančios Xenorhabdus spp. ir Photorhabdus spp. gentims, kurios pradeda sparčiai daugintis ir šeimininko kūne sukelia audinių ir organų uždegimą. Šeimininkas nuo užkrėtimo pradžios paprastai žūva per 24-72 valandas. „Dauer" jaunikliai atnaujina vystymosi procesą ir neriasi į ketvirtos jaunos stadijos nematodus. Nematodai maitinasi besidauginančiomis bakterijomis ir vabzdžio audiniais, tęsdami vystymosi ciklą (iš viso šešios vystymosi stadijos: kiaušinis, 4 jaunos ir suaugusi), kol neišeikvojami visi maisto ištekliai. Tada „dauer" jaunikliai apleidžia vabzdžio šeimininko kūną ir ieško naujų aukų.

 

Biologinės priemonės naikinti skruzdėlėms

Nematodai skruzdėms  veiksmingiausi kai dirvožemio temperatūra yra tarp 12°-30°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.

NAUDOJIMAS

Skruzdžių lizdai

Nematodai

Apdorojamas plotas

Vanduo l suspensijos paruošimui

Apdorojimas įšvirkščiant nematodus

Reikalingas nematodų skaičius

50 mln

25 dideli skruzdžių lizdai

25 l

1 l / lizdui

2 mln / lizdui

50 mln

50 maži skruzdžių lizdai

25 l

0,5 l/ lizdui

1 mln / lizdui

 

 • 50 mln nematodų sumaišykite su 5 l vandens
 • 2,5 l išmaišytos nematodų suspensijos sumaišykite su 2x10 l vandens
 • švirkšto pagalba įšvirkškite nematodus į skruzdžių lizdą
 • 1 l pakanka 1 dideliam arba 2 mažiems skruzdžių lizdams apdoroti
 • 25 skruzdžių lizdus apdorosite su 25x1 l, 50 skruzdžių lizdų - 50x500 ml

Vazonai, pakeliamos lysvės

Nematodai

Apdorojamas plotas

Vanduo l suspensijos paruošimui

Apdorojimas laistytuvu

Reikalingas nematodų skaičius

50 mln

25 vazonai

10 l

2 l / vazonui

2 mln / vazonui

 

 • 50 mln nematodų sumaišykite su 10 l vandens
 • 2 l išmaišytos nematodų suspensijos įpilkite į laistytuvą su 8 l vandens
 • 10 l laistytuvo pakanka 5 vazonams apdoroti
 • 25 gelių vazonus apdorosite su 5x10 l laistytuvais

Namo pamatai

Nematodai

Apdorojamas plotas

Vanduo l suspensijos paruošimui

Apdorojimas laistytuvu

Reikalingas nematodų skaičius

50 mln

10 m

10 l

5 l / m

5 mln / m

 

 • 50 mln nematodų sumaišykite su 10 l vandens
 • 2 l išmaišytos nematodų suspensijos įpilkite į laistytuvą su 8 l vandens
 • 10 l laistytuvo pakanka 2 m namo pamatui apdoroti
 • 10 m namo pamatą apdorosite su 5x10 l laistytuvais

Veja

Nematodai

Apdorojamas plotas

Vandens l suspensijos paruošimui

Apdorojimas laistytuvu

Reikalingas nematodų skaičius

50 mln

100 m2

10 l

10 l / 10 m2

0,5 mln / m2

 

 • 50 mln nematodų sumaišykite su 10 l vandens
 • 1 l išmaišytos nematodų suspensijos įpilkite į laistytuvą su 9 l vandens
 • Išlaistykite 10 l laistytuvo turinį ne didesniame nei 10 m²
 • 100 m² vejos plotą apdorosite su 10x10 l laistytuvais

Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo nematodais dar kartą palaistykite apdorotą plotą 1-2 l vandens/1m², kad nusiplautų nematodai giliau į dirvą nuo lapų ar kt. paviršių. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama apdoroto ploto drėgnumą užtikrinti keletą dienų.

Skruzdžių naikinimas

Jeigu skruzdėlės apsigyveno jūsų sklype, šiltnamyje ar kitoje jums nepageidaujamoje vietoje be nurodytų nematodų galite naudoti ir kitas priemones. Tai Biocidas-insekticidas, insekticidai Deltasect, Ataka plius, Gelinis insekticidas Imidasect, Detia masalo dėžutė, Detia milteliai. Net gi Smog dūmadėžės galimos naudoti skruzdžių naikinimui, bet tik sandariose patalpose. Magnet cucaracha gaudyklė ropojantiems vabzdžiams taip pat galimas produktas skruzdžių kontrolei. Tačiau norint gauti ženklų naudojamo produkto rezultatą, būtina įvertinti vietą ir aplinką, kurioje naudosite priemonę (uždaroje patalpoje, atviroje lietui ir saulės spinduliams patalpoje, lauke), atidžiai perskaityti etiketę ir tik tada tinkamai naudoti. Bet kurios priemonės naudojimas reikalauja laiko, kantrybės ir nuoseklumo. O dabar apie produktus detaliau.

Biocidas-insekticidas. Tai efektyvi priemonė daugelio ropojančių vabzdžių naikinimui patalpose: namuose, butuose, kotedžuose ir kt. Deltasect naikina faraonines ir argentinines skruzdes, tarakonus ir kitus kenkėjus. Tai ilgo veikimo priemonė, kurią panaudojus nėra aitraus kvapo, o naudojimo vietose nelieka dėmių.

Insekticidas skruzdėlėms
Biocidas-insekticidas

Naudojimas. Purškiant arba įšvirkščiant pipetės pagalba į sunkiai prieinamas angas. Pavyzdžiui, jei rąstuose pastebėjote nedideles skylutes, su pipete įpurkškite paruoštos priemonės. Tokiu būdu panaudota priemonė efektyviau paveiks ten tūnantį kenkėją.

Produkto paruošimas: Į švarų 2 litrų talpos purkštuvą reikia įpilti nedidelį kiekį vandens, pridėti 20 ml koncentrato, gerai išmaišyti ir praskiesti vandeniu iki žymos. Mažiems plotams apdoroti 5 ml biocido praskiesti iki 0,5 l. Paruoštą darbinį tirpalą sunaudoti iš karto. Vabzdžių naikinimui tolygiai purkšti į vabzdžių susitelkimo vietas (plyšius, aplink vamzdžius, ventiliacijos angas, po kriauklėmis ir kt.), ant sienų, durų staktų, langų rėmų bei ant šiukšlių laikymo vietų. Vieno litro tirpalu išpurkšti 20 m2 apdorojamo ploto.

Insekticidas Ataka Blue.  Tai ypatingai veiksmingas preparatas, skirtas naikinti skruzdes, tarakonus ir kitus ropojančius vabzdžius. Šį produktą labai paprasta naudoti. Ataka Blue granules (apie 10 g) užberti skruzdėlių susikaupimo vietose ar ant jų judėjimo takų.

Šį produktą galima naudoti patalpose (namuose, biuruose, sandėliuose), aplink pastatus (pamatus) ir atvirose erdvėse: terasose, balkonuose, įvažiavimuose, ant grindinių, automobilių stovėjimo vietose ir garažuose.

Skruzdelių naikinimo priemones
Ataka Blue granulėmis pabarstyta skruzdėlių kolonijos paviršinė vieta

Veikimas.Skruzdės darbininkės Ataka Blue granules neša į lizdą savo palikuonims ir motinėlei. Tokiu būdu yra išnaikinama visa kolonija.

Gelinis nsekticidas IMIDASECT ANTS Be jau minėtų produktų, skruzdėlių naikinimui yra siūlomas Gelinis insekticidas, skirtas faraoninių skruzdėlių naikinimui namuose ir argentininių naikinimui lauke. Šio produkto nuodų veiklioji medžiaga imidaklopridas prisijungia prie vabzdžio neuronų, kas sukelia vabzdžiams mirtiną nervų impulsų perdavimo sutrikdymą. Skruzdėles traukia maistinės medžiagos, esančios jauke. Skruzdėlės išnešioja gelį ir juo užkrečia savo gentainius. Apsinuodijimas sukeliamas per sąlytį ir virškinimo sistemą nepriklausomai nuo vabzdžių išsivystymo stadijos (kiaušinėliai, lervos, nimfos, lėliukės, suaugėliai).

Gelinis insekticidas
Gėlinis insekticidas

Prieš pradedant naudoti biocidinį produktą būtina pašalinti visus įmanomus skruzdėlių maitinimosi šaltinius (atliekas, maisto likučius ir pan.) iš skruzdėlių buvimo vietų tam, kad užtikrinti, kad skruzdėlės būtų priviliojamos gelio ir tikrai jį suvartotų. Dėkite gelį šalia skruzdžių takų, įėjimo taškų, lauke, aplink pastatus, terasas, šiltnamius, patalpų viduje. Jei priemonę naudosite patalpoje, tiesiog padėkite gelio ant plintuso, arba įterpkite į pasitaikiusį plyšelį tarp jo ir sienos šalia skruzdžių kaupimosi vietos.

Detia masalo dėžutė.  Šioje masalo dėžutėje jaukui panaudota veiklioji medžiaga spinozadas. Norint sunaikinti visą skruzdėlių koloniją reikia sunaikinti skruzdėlių motinėlę, kuri yra rekordiškai ilgaamžė ir kartais gyvena net iki 20 metų.

Skruzdžių motinėlės sunaikinimas
Detia masalo dėžutė

Detia masalo dėžutė yra labai efektyvi skruzdėlių naikinimo priemonė, nes skruzdės darbininkės, paėmusio patrauklų jauką kartu su veikliąja medžiaga, neša jį į lizdą motinėlei ir išsiritusioms skruzdėlėms maitinti. Tokiu būdu yra perduodamas preparatas ir vienu metu išnaikinamos ištisos skruzdžių kolonijos. Apie tai kaip naudoti šią masalo dėžutę ir jų efektyvumą galite susipažinti filmuotoje medžiagpje: 

Šios priemonės naudojimas labai paprastas, dėka patogios ir saugios kitai faunai pakuotės. Saugioje metalinėje dėžutėje esantis masalas negali nei išbėgti, nei išbyrėti, todėl jos panaudojimas ganėtinai platus. Dėžutę su masalu galima naudoti patalpose, aplink pastatus lauke, lauko terasose, balkonuose. Jei skruzdės telkiasi buityje naudojamuose balduose, galima dėžutę įdėti į spintelę, stalčių, ar tiesiog užkeliant ant spintos viršaus. Dėžutėje esantis masalas savo viliojančiomis savybėmis pritrauks skruzdes ir jas išnaikinsite. Skruzdžių jauko dėžutės veikimo laikas - net 6 - 8 savaitės. Jei jauko dėžutę statysite lauke, pasirinkite tokią vietą, kur nesikaupia lietaus vanduo, kad neapsemtų jauko dėžutėje esančio masalo. Kai skruzdėlės nėra smarkiai išplitusios, užtenka 1 dėžutės 12 m² jų išplitimo plotui. Kai skruzdėlės plinta masiškai - 2 dėžutės 12 m² vabzdžių išplitimo plotui.

Detia milteliai. Tai birus miltelių pavidalo produktas skruzdėlėms naikinti, skirtas naudoti patalpų viduje, aplink pastatus, terasose, balkonuose ir kitur. Šio produkto veiklioji medžiaga permetrinas paveikia skruzdžių nervų sistemą, ir jos žūsta. Produktas labai traukia skruzdėles dėl didelio cukraus kiekio. Detia milteliai taip pat veiksmingai veikia kitus vabzdžius, pvz., cukrinius žvyninukus, vėdarėlius.

Insekticidai skruzdžių naikinimui
Detia milteliais pabarstyta skruzdėlių maisto ieškojimo vieta

Preparatas naudojamas miltelių pavidale arba ištirpinus vandenyje. Barstymas: insekticido miltelius (10 g/m2) plonu sluoksniu paskleisti skruzdėlių susikaupimo vietose, lizduose, ar ant jų judėjimo takų. Laistymas: insekticido miltelius ištirpinti vandenyje (10 g preparato ištirpinti 1 l vandens ir gerai išmaišyti), laistyti skruzdėlių susikaupimo vietose ar ant jų judėjimo takų. Sąnaudos: 1 m2 paviršiaus apdoroti reikia 10 l pagaminto tirpalo.

Insekticidinė Smog midi dūmadėžė tai insekticidas tarakonams, skruzdėms, musėms, vaisinėms muselėms, uodams, vapsvoms, blusoms ir patalynės blakėms naikinti. Šis produktas ypač naudingas patalpas kolonizuojančių įkyrių ir sunkiai sukontroliuojamų kenkėjų, faraoninių, kvapiųjų naminių skruzdžių, vapsvų, kontrolei. Šių rūšių skruzdėms būdingas gyvenimas kolonijomis, kuriose yra ne viena, o daug motinėlių. Todėl įprastų insekticidų pagalba pavykus sunaikinti net ir vieną ar kelias skruzdžių motinėles, kolonijos toliau sėkmingai funkcionuoja.

Insekticidinė Smog midi dūmadėžė
Insekticidinė Smog midi dūmadėžė

Didelių problemų sukelia ir vapsvos, kurios įkuria savo kolonijų lizdus palėpėse ar kitose mažiau naudojamose patalpose. Jų ypač sudėtinga atsikratyti dėl specifinio šių vapsvų gyvenimo būdo - ar lizdą apipurkštumėte insekticidais, ar numuštumėte ir sudegintumėte, dalis kolonijos individų vis tiek liks gyvų (insekticidai nepasieks gilesnių lizdo vietų, o mėginant sunaikinti fiziškai dalis darbininkių išskris). Vapsvos pasižymi savybe lizdus pasidaryti senųjų ar sunaikintųjų vietoje, todėl yra didelė tikimybė po kurio laiko toje pačioje vietoje atrasti naują vapsvų lizdą. Į pagalbą sėkmingai gali ateiti Smog dūmadėžės, kadangi naudojant Smog dūmadėžes išsiskiria vabzdžiams toksiškos dujos, kurios nesunkiai patenka ir į skruzdžių kolonijų, ir vapsvų lizdų gilumą. Panaudojus šią priemonę žus lervos, darbininkės ir motinėlės, ir tokiu būdu bus pilnai sunaikintos kenkėjų kolonijos.

Insekticidas Smog midi skirtas profesionaliajam ir neprofesionaliajam naudojimui vieno buto individualiuose gyvenamuosiuose namuose, patalpose, įrengtose atskirai nuo gyvenamųjų namų, tuščiose asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir visuomeninės paskirties bei maisto tvarkymo bei sandėliavimo patalpose.

Magnet cucaracha gaudyklė tai ekologiška kenkėjų kontrolės ir monitoringo priemonė, nekenksminga aplinkai ir žmogui. Gaudyklė yra ištepta specialiais, nedžiūstančiais klijais, atspariais įvairioms aplinkos sąlygoms. Gaudyklė sėkmingai gali apsaugoti nuo kenkėjų gėles, vaismedžius, lauko ir šiltnamio daržoves, įvairius vazoninius, prieskoninius, dekoratyvinius, uoginius ir kitus augalus.

Skruzdėlių gaudyklės
Magnet cucaracha gaudyklė

Ši magnetinė gaudyklė pritaikyta ropojantiems vabzdžiams gaudyti, todėl galima ir skruzdžių kontrolė. Tinka naudoti tiek lauke, tiek viduje (šiltnamiuose, namuose, žiemos soduose, oranžerijose, viešos paskirties patalpose ir kitur).

Purškiami entomologiniai Magnet spray klijai skirti vaismedžių, vaiskrūmių, dekoratyvinių augalų, šiltnamių, kambarinių augalų priežiūrai. Sukuria lipnų barjerą ropojantiems ir skraidantiems kenkėjams. Klijus galima purkšti tiesiai ant kamieno arba kitų paviršių, kur tik reikalinga barjerinė apsauga nuo vabzdžių. Magnet spray klijai skirtingai nei įprastos lipnios gaudyklės nekeičia sodo estetinio vaizdo, nes jie yra bespalviai. Natūraliai skyla gamtoje.Apie šių klijų naudojimą galite susipažinti filmuotoje medžiagoje:

Purškiami klijai skruzdėlėms

 

Straipsniui panaudota UAB Inovacinės firmos "MKDS" medžiaga ir nuotraukos

Tekstą parengė Algis Mačiukas

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Siloso gamyba

Silosas, žolės ir kukurūzų siloso ruošimas, kaip teisingai paruošti silosą, siloso fermentacija, siloso gamybos priedai

Azimina - naujas augalas kuris nustebins net patyrusį sodininką

Aziminos auginimas, aziminos sodinimas, aziminos dauginimas

Geriausi traktoriai

Kaip išsirinkti traktorių. Geriausių traktorių techninės charakteristikos

Raudonųjų serbentų auginimas

Raudonieji ir baltieji serbentai, serbentų sodinimas, serbentų priežiūra, serbentų ligos, serbentų kenkėjai, serbentų veislės

Žiedinė ekonomika regionuose

Kaip atgaivinti Lietuvos miestelius, miestelių žiedinės ekonomikos grandinės, verslai regionuose palaikantys vienas kitą

Automatinės katilinės įrengimas

Išmaniosios katilinės įrengimas, automatizuotos katilinės su akumuliacine talpa, katilinės ir akumuliacinės talpos galingumo skaičiavimas, katilinės sujungimas su atsinaujinančios energijos įranga

Triušių auginimas

Triušių auginimo sąlygos, triušių šėrimas, triušių veisimo patarimai. Geriausios triušių veislės

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nuotekų valymo įrengimas

Buitiniai nuotekų valymo įrenginiai, biologinio nuotekų valymo įrengimas, kaip įrengti buitinius nuotekų valymo įrenginius

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Benzininis generatorius nuoma Vilnius Benzininio generatoriaus nuoma Vilniuje Benzininio Generatoriaus Nuoma Vilniuje, Buitinio Elektros Generatoriaus Nuoma
Braškių daigai Molėtuose Braškių daigai Molėtuose Parduodami Gerų Veislių Elitiniai Braškių Daigai Molėtuose
Dailylentės pirčiai Vilniuje Dailylentės pirčiai Vilniuje Pirties Dailylentės Vilniuje, Liepos, Juodalksnio, Drebulės Dailylentės Vilnius
drėgmės surinkėjo nuoma Vilniuje Drėgmės surinktuvo nuoma Vilniuje Drėgmės Surinktuvas Nuoma Vilnius, Drėgmės Surinkėjas, Oro Džiovintuvas Nuoma Vilniuje, Oro Sausintuvo Nuoma Vilnius
Mediena karkasiniam namui Kaune Karkasinio namo statyba Kaune Karkasinių Namų Statytojai Kaune, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
karkasinio namo irengimas klaipedoje Karkasinio namo statyba Klaipėdoje Karkasinių Namų Statytojai Klaipėdoje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
Karkasinio namo įrengimas Marijampolėje Karkasinio namo statyba Marijampolėje Karkasinių Namų Statytojai Marijampolėje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Marijampolėje
Karkasinio namo įrengimas Panevėžyje Karkasinio namo statyba Panevėžyje Karkasinių Namų Statytojai Panevėžyje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Panevėžyje
mediena karkasiniam namui_siauliuose Karkasinio namo statyba Šiauliuose Karkasinių Namų Statymas šiauliuose, Karkasinių Namų Statytojai šiauliuose, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
Laistymo įrengimas Klaipėda Laistymo sistemos Klaipėda Laistymo Sistema Klaipėdoje, Laistymo įrengimas Klaipėda, Vejos Laistymo įranga Klaipėda, Automatinio Laistymo Sistemos Dalys Klaipėda, Purkštukai Klaipeda, Daržo Laistymo Sistemos įrengimas Kliapėda

Receptai

Obuolių vyno gamyba

Naminis obuolių vynas, gaminimo receptas ir pažingsninė vyno gamybos technologija, mielės, cukraus kiekis

Vedantieji

Siloso gamyba

Silosas, žolės ir kukurūzų siloso ruošimas, kaip teisingai paruošti silosą, siloso fermentacija, siloso gamybos priedai

Azimina - naujas augalas kuris nustebins net patyrusį sodininką

Aziminos auginimas, aziminos sodinimas, aziminos dauginimas

Karkasinio namo statyba

Karkasinio namo konstrukcija, mediena karkasiniam namui, statybos etapai, izoliacija, šiltinimas, stogo įrengimas, statybos užbaigimas

Žirnių auginimas

Kaip auginti daržo žirnius, dirvožemis žirniams, žirnių sėjimas, priežiūra, tręšimas, kenkėjai

Ūkis

Vaismedžių genėjimas ir formavimas

Kaip genėti obelis, kriaušes, slyvas ir vyšnias

Vaismedžių skiepijimas

Kaip skiepyti vaismedžius, skiepo parinkimas, įrankiai skiepijimui, medžių skiepijimo instrukcija

Vaismedžių sodinimas

Kaip sodinti obelis, kriaušes, slyvas, vyšnias, abrikosus. Duobės dydis, žemės mišinys, sodinimo gylis, priežiūra

Triušių auginimas

Triušių auginimo sąlygos, triušių šėrimas, triušių veisimo patarimai. Geriausios triušių veislės

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Rožių auginimas

Rožių sodinukų paruošimas ir sodinimas. Rožių priežiūra: laistymas, tręšimas, genėjimas. Rožių veislės, ligos ir kenkėjai

Plačiakaktis

Plačiakakčių auginimas tvenkiniuose, plačiakakčių mityba, plačiakakčių mailius, prekyba plačiakakčiais

Skruzdėlių naikinimas

Skruzdėlių naikinimo būdai, biologinės ir cheminės priemonės skruzdžių naikinimui

Slyvų auginimas

Kaip auginti slyvas. Slyvų sodinimas ir priežiūra, slyvų ligos ir kenkėjai. Slyvų veislės

Aviečių auginimas

Aviečių sodinimas ir priežiūra. Aviečių ligos ir kenkėjai. Aviečių veislės: remontantinės ir vasarinės

Vyšnių auginimas

Kaip auginti vyšnias, vyšnių sodinimas, priežiūra, ligos ir kenkėjai, vyšnių veislės

Abrikosų auginimas

Kaip sodinti abrikosą. Abrikosų veislės, priežiūra, ligos ir kenkėjai

Geriausios video instrukcijos

Česnakų auginimas

Kaip auginti česnakus, česnakų sodinimas ir dirvožemis česnakams, filmas apie česnakų auginimą, česnakų tręšimas

SEO straipsniai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: