Karkasinės pirties statyba
Atnaujinta: 2023-10-31

Pirties statyboje galima naudoti įvairias medžiagas. Dažniausiai pirtys statomos iš rastų arba karkasinės konstrukcijos. Šiluminių sąvybių pirčiai daug nereikia, todėl naudojami netgi plonesni apvalūs ar profiliuoti rąstai, kuriuos greičiau galima pavadinti profiliuotomis lentomis. Tačiau jei pirtis bus naudojama ir kaip gyvenamasis pastatas, šiluminių sąvybių reikės daugiau. Pasiekti geresnes šilumines sąvybes daug lengviau naudojant karkasinę konstrukciją.  Bandant rąstiniame name pasiekti aukštesnes šilumos izoliacines savybes   rąstai tampa itin brangia išorės apdailine dailylente. 
 

Pirties projektavimas

Klasikinė pirtis nebūna didelė. Nedidelis prieangis kuriame persirengia ir patogiai vėsta 2 - 4 žmonės. Pereinamasis kambarys kuriame dažniausiai vyksta apsiprausimas, įrengiamas dušas. Svarbiausia teisingai suplanuoti pagrindinę kaitinimosi  patalpą. Ji turi būti pakankamai didelė, kad užpylus ant akmenų karštis pasiskirtytų ir būtų malonus. Ir ne per maža, kad būtų patogu kaitintis ir vanotis  keliems žmonėms. 

Palėpėje galima suprojektuoti nedidelį miegamąjį.  Pirties plotis būna dažniausiai nedidelis todėl stogo aukštis tik per patį vidurį bus kiek aukštesnis nei žmogaus ūgis. 


Optimalūs šeimyninės pirties išmatavimai 7x4 metrai. Apie 3,5 metro verta skirti kaitinimosi patalpai. Tiek pat skiriama kitoms patalpoms. Krosnelės pakurą verta padaryti persirengimo patalpoje. Taip greitai įkaitinama patalpa ir lieka švari kaitinimosi patalpa. 

Pirties pamatai

ažniausiai pirčiai daromi poliniai pamatai per visą pirties plotą. Atatumai tarp polių yra apie 70 80 centimetrų priklausomai nuo naudojamų lagių ir grindų lentų.  Taip paruošiami  iš karto ir pamatai grindims.

Tačiau jei ruošiama pirtis su gyvenamąja paskirtimi  tai reikės juostinių pamatų. Pamatai gali būti negilūs, konstrukcijų svoris nedidelis. Kaitinimosi patalpoje nėra svarbu daryti pamatų šiluminę izoliaciją. Tačiau persirengimo ir prausimosi patalpose verta per pamatų perimetrą suklijuoti putų polistirolį. Galima klijuoti vidinėje pusėje, iki 50 mm putų polistirolio. Ant grunto taip pat verta sudėti  iki 100 mm putų polistirolio ir jį suklijuoti. Ant viršaus galima betonuoti, dėti plokštes ar lages ant kurių bus montuojamos medinės grindys.

   Pamatai pirčiai

Juostiniai karkasinės pirties pamatai. Tolimesnioji sekcija 3,5 x 3 skirta kaitinimosi patalpai. Prieš montuojant medinę konstrukciją pirties pamatų viršus hidroizoliuojamas. Efektyviausias variantas užtepti bitumine mastika ir prie jos priklijuoti juostinę hidroizoliaciją.

 

Pirties karkaso įrengimas

Pirties korpuso surinkimas nėra sudėtingas darbas. Jei naudojami profiliuoti tašai pirtis sudedama gana greitai. Jie supjaunami gamykloje. Gamykloje taip pat galima supjauti ir karkasinės konstrukcijos tašus. Tada pirties konstrukcijos sumontavimas užims tik kelias dienas. 

Kuo toliau tuo vis labiau rangsta darbo jėga. Supjauta džiovinta ir kalibruota mediena brangesnė nei masyvo mediena, bet labai išauga darbo našumas. Rezultate naudojant brangesnę tiksliai supjautą medieną pastatoma pigiau. 

  Mediena karkasinei pirčiai

Pirties karkasas per dieną surenkamas ant žemės. Belieka tik pakelti surinktas medines sienas ir uždėti frontoną. 

 

Karkasinės pirties surinkimas

Ant frontono dedama kraiginė lenta ir prie jos bus montuojamos gegnės. Gegnių montavimas taip pat imlus darbui. Todėl supjautos gamykloje gegnės darbus pagreitina kelis kartus. Tikslumas taupys laiką ir vėliau kai nereikės papildomų matavimų, pritaikymų. Pavyzdžiui tokioje konstrukcijoje langų rėmai idealiai horizontalūs ir nereikia papildomų lyginimų. 

Atsakingiausia vieta yra gegnės jungimas su murlotu. Čia visas stogo svoris skečia pastatą. Daug apkrovos kompensuoja perdangų sijos kurios gali būti jungiamos su gegnėmis arba murlotu. Visų mazgų, jungimų ir tvirtinimo elementų apžvalgą galima surasti straipsnyje " Medienos tvirtinimo elementai".

 

Tvirtinimo elementai medienai

Karkasiniame name itin daug medienos konstrukcijų ir jų jungčių. Medinių konstrukcijų erdvinis standumas ir stabilumas užtikrinamas įrengiant horizontalius ir vertikalius ryšius. Nuo tašų sujungimo tvirtumo iš esmės priklauso karkasinio rėmo stabilumas, todėl karkasinėje statyboje labai svarbios tvirtinimo detalės, neverta rinktis nežinomų gamintojų tvirtinimo elementų.

 

Pirties medienos apsauga

Medinės karkasinės pirties tašus, statramsčius, gegnes būtina impregnuoti, kad jie nepamėlynuotų, nepradėtų pūti dėl drėgmės poveikio. Nors statramsčiai yra konstrukcijos viduje, tačiau atsarga nepakenks – tiek iš išorės, tiek iš vidaus veikia drėgmė. Galima impregnuoti nesurinktus tašus arba sumontuotą karkasą. Tam tikslui tiks Remmers IG-10-Imprägniergrund IT prevencinis impregnantas,  kuris apsaugo medieną nuo puvinio, mėlynavimo, vabzdžių.

Pirties medienos apsauga
Prevencinis medienos impregnantas Remmers IG-10-Imprägniergrund IT giliai įsigeria į medieną ir saugo nuo vabzdžių, puvinio, mėlynavimo.

Kai kas taupydami vidaus konstrukcijų medienos neimpregnuoja, tačiau tai visgi yra apsauga jeigu kur nors patektų drėgmė, nes bet koks medienos pažeidimas turi tendenciją plėstis. Lauko medienai skirtas  impregnantas reguliuoja drėgmę, neleisdamas jai įsigerti į medieną, produktas gana ekonomiškas sąnaudos siekia apie 150 ml/m².

O štai išorines medienos dailylentes siūlyčiau du kartus nudažyti Remmers  HK-Lasur 3in1 lazūra, kai kas lazuras vadina dažyvėmis. Šis Remmers produktas yra impregnantas, gruntas ir dažai viename. Naudojant šią dažyvę lauko medienos nebūtina impregnuoti, gruntuoti, dažyti. Užtenka du kartus nutepti lazūra. Taupomas laikas ir pinigai, medienai suteikiama visapusiška ilgalaikė apsauga nuo drėgmės, UV spindulių, mėlynavimo, vapsvų. Norint palikti natūralią spalvą galima rinktis skaidrią dažyvę, o norint suteikti atspalvį - iš 15-os spalvų.

Išorės dailylenčių apsauga
Labai svarbu, kad neliktų nepadengti medienos pjūviai, kampai.

Man argumentas naudoti šią dažyvę buvo jos universalumas – tai, kad nereikia trijų produktų ir trijų darbo etapų, po pirmo dažymo praėjus 12-ai valandų medieną galima dažyti antrą kartą. Kitas argumentas tas, kad ilgainiui pablukusią fasado medieną galima nudažyti ta pačia spalva ir pirtis vėl atrodys kaip nauja – nereikia sienų šveisti, šlifuoti.

Vidaus medienos apsauga

Priepirčio medienos vidaus dailylentes siūlau apsaugoti irgi to paties (Remmers) gamintojo Wohnraum-Lasur dažyve. Man įspūdį padarė tai, jog ši dažyvė labai stipriai išryškina medienos raštus – rieves, šakas. Atrodo, lyg medienos raštas būtų nupieštas. Savaime aišku, ilgainiui paviršiai pabluks, bet visvien sienos ilgai išliks dekoratyvios.

Kai pasigilinau, paaiškėjo, jog šios vandens pagrindo dažyvės 80 procentų yra natūralios medžiagos: bičių vaškas, linų sėmenų aliejus, natūralios dervos. Manau, kad tokia dažyve nuteptos sienos neskleis chemikalų kvapo. 

Dailylentėms, mediniams baldams dažyvė suteikia aksominį matinį, ypač natūraliai atrodantį ir vandenį atstumiantį paviršių. 

Vidaus medienos apsauga 
Ekologiški vidaus medienos dažai. Galimos aštuonios standartinės spalvos ir specialios spalvos pagal užsakymą.

Garinėje susidaro ypatingos sąlygos – drėgmė, karštis, todėl pirtininkai siūlo nenaudoti jokių dirbtinių priemonių, kurios gali skleisti kvapus. Kaitinimosi patalpos apdailinę medieną jie siūlo nutepti natūraliu linų sėmenų aliejumi. 

Pirties šiltinimas ir sandarinimas

Naudojant 15 centimetrų konstrukcinius tašus ir 5 centimetrų išorinius skersinius tašus gaunamas 20 centimetrų šiltinimo sluoksnis.  Užtikrinus sandarumą nesunkiai gaunamas B kategorijos pastatas. Pirčiai, net su gyvenamąja paskirtimi tai net kiek perteklinis sprendimas. O jei uždėti skersinius tašus viduje ir apšiltinti tarpus bus gautas net A klasės pastatas. 

Pirties karkaso šiltinimas

Skersiniai tašai užtikrina konstrukcijos stabilumą, taip pat tarp jų dedama šiltinimo plokštės. Atitinkamai tarpas tarp tašų toks koks plokštės plotis. Šis šiltinimas uždengia pagrindinę konstrukcinę medieną pašalindamas šilumos tiltelius. Pagrindinį šiltinimo sluoksnį bus galima įrengti vėliau. 

Ne mažiau svarbus yra sandarumo užtikrinimas. Sandarumui užtikrinti pirtyje naudojamos 4 skirtingos plėvelės. Išorinė pirties siena dengiama vėjo izoliacine plėvele. Ji dedama pirmiausia, tam, kad ant jos priklijuoti difuzinę stogo plėvelę. Difuzinė stogo plėvelė yra laidi garams, tačiau nepraleidžia vandens. Vanduo laša kondensuodamasis ant stogo dangos, patenka kaip sniegas ar lietaus purslai pro čerpių tarpelius. 
  

Karkasinės pirties šiltinimas

Karkasinė pirtis paruošta stogo plėvelės dengimui. Atsakingiausia vieta yra vėjo izoliacinės plėvelės sandarinimas aplink gegnes. Šioje vietoje vėjo izoliacinė plėvelė prakerpama, priklaijuojama prie gegnių ir patogiausia užtepti likusias skyles Soudatigh Hybrid. Ši mastika sukietėja padarydama patikimą apsauginę plėvelę.

Stogą šiltinti galima iš vidaus ir iš išorės. Iš išorės šiltinti paprasčiau, bus mažiau dulkių patenkančių ant veido ir į kvėpavimo takus. Klojama sluoksnis po sluoksnio, kaip ir montuojant stogo plėvelę. Išsamiau apie pirties stogo įrengimą galima paskaityti straipsnyje " šlaitinio stogo įrengimas". 

Pirties stogo dengimas

Montuojamas laštakis prie kurio bus tvirtinamas apatinis difuzinės plėvelės kraštas. Plėvelė išvyniojama, išlyginama ir prikalami ventiliaciniais tašeliai ( vertikalieji grebėstai). Paliekamas laisvas plėvelės kraštas, kad pritvirtinti sekantį sluoksnį. Ventiliacinės lentelės turi būtinai turėti vinių juostelę.  Kalami horizontalieji grebėstai ir taip judama į viršų. Stogo dangos sumontavimas lieka maloniausias darbas. 

Pirties sandarinimas

Persirengimo ir prausimosi patalpose montuojama garo izoliacinė plėvelė. Vienas iš sunkesnių mazgų yra apėjimas aplink perdangos sijas. Patogiausia pradžioje uždėti plėvelę ir vėliau tvirtinti gegnių laikiklius. 

Pirties garo izoliacijos įrengimas

Kaitinimosi patalpoje garo izoliacijai naudojamas Alu popierius. Tarpusavyje plėvelė turi būti patikimai sujungta. Iš vidaus plėvelė gali būti klijuojama ar tvirtinama ant dvipusio lipnumo juostos kaip paveikslėlyje. Iš išorės plėvelės sujungiamos specialia panašios sudėties klijuojančia juosta. 

Pirties šiltinimas

Prieš dedant plėvelę į konstrukcijos tarpus sudedama šilinančioji medžiaga. Dedama dviem sluoksniais perdengiant sluoksnių jungimus. 

Pirties lango sandarinimas

Ties langais ir durimis išorinė ir vidinė plėvelės sujungiamos. Verta iš vidaus suklijuoti plėvelių klijais kaip Vapuor Seal . Išorė sandarinama lipnia juosta. 

Pirties karkaso apsauga nuo pelių

Didžiausias karkasinės konstrukcijos priešas yra pelės, paukščiai ir vabzdžiai. Patekę į vidų jie sudrasko plėvelę, patekę į šiltinamąjį sluoksnį pridaro takų. Visos skylės turėtų būti kruopščiai apsaugomos pritvirtinant tinklelį. Tinklelis dedamas vėdinamo fasado apačioje, kampuose, prie langų ir stogo apačioje. 

Ortakių praėjimo sandarinimas

Visi konstrukcijų, laidų, vamzdžių praėjimai turi būti kruopščiai užsandarinti. Vėdinimo vamzdžiui  kuris eina pro plėveles iškerpama žvaigždinė skylė, kad įkirptą plėvelę priklijuoti prie vamzdžio. Geriausiai šiose vietose pasiteisina dvipusės butilo juostelės. Papildomai užvyniojama klijuojančia juosta. 

 

Pirties vėdinimo įrengimas

Pirtyje  be teisingo vėdinimo nesijausite  komfortiškai. Kaitinimosi patalpoje ten esant žmonėms oras turėtų pasikeisti apie 10 kartų per valandą. Turi būti įrengiamas tiek oro šalinimas, tiek jo padavimas. Ventiliacijos sistema gali būti su priverstiniu oro šalinimu naudojant kanalinį ventiliatorių. Dažniausiai didesnio tūrio pirtyse naudojama natūrali ventiliacija.

Teisingiausia ventiliacija kai oro padavimas įrengiamas prie krosnelės. Oro ištraukimas įrengiamas priešingoje pusėje. Oro ištraukimas priešingoje pusėje įrengiamas per dvi angas. Viena anga būna aukščiausiai ir veikia kaip greitas oro ištraukėjas. Kita anga būna ties apatiniu gultu ir ištraukia atvėsusį orą, pasyviai vėdint patalpą. 

Oro padavimas į pirtį

Oro padavimas į pirtį 100 mm skersmens vamzdžiais. Viena atšaka eina prie pakuros esančios persirengimo patalpoje  ir tieks orą krosnelės degimui. Antroji atšaka išvesta kaitinimosi patalpoje  po krosnele ir įbetonuota į pamatą. Vamzdžiai išeina į išorę.

Pirties vėdinimas

Pirties vėdinimas sumontuojamas iš skardinių detalių. Apačioje anga kuri bus po žemutiniu gultu ir bus naudojama kai pirtyje kaitinamasi.  Viršuje pagrindinės traukos anga naudojama pravėdinti pirčiai tarp kaitinimosi. Jei į išėjimo ortakį įstatyti kanalinį ventiliatorių būtų įrengta priverstinė ventiliacija. Galvojant apie tai reikia iš karto atvesti elektros maitinimo  ir valdymo laidus. 

  Pirties vėdinimo įrengimas

Pirties vėdinimo įrengimas kitame nei krosnelė kampe įstrižai patalpos. Taip nuo krosnelės iki vėdinimo angų susidaro ilgiausias kelias. 

Pirties krosnelė

   Pirtyje naudojamos elektrinės ir malkinės krosnelės. Elektrinė krosnelė švariau, tačiau ir tuo pačiu brangesnė eksploatacija. Taip pat su elektrine krosnele gana sunku pasiekti aukštą akmenų temperatūrą.  Didesnei pėrimosi patalpai verta naudoti malkines krosneles su daug akmenų. Karštis ir garai nuo akmenų yra malonios pirties pagrindas. 

   Pirčių krosnelių yra daug modelių. Neturint patirties išsirinkti gana sudėtinga. Yra keli būdai surasti geriausią pirties krosnelę. Bandyti pirtis ir atrinkti kokioje pirtyje yra geriausias garas. Geriausia lankytis profesionalų prityse. Arba pasitelkti pirties krosnelių pardavėjus, jie jau praėję bandymų kelią ir dažniausiai atrinkę geriausius pirties krosnelių tipus. Spauskite saugią aktyvią nuorodą "prekyba pirties krosnelėmis", susipažinkite su Metnetus prekiaujančiais pirties krosnelėmis. 

 Lankantis pas profesionalius pirtininkus galima pamatyti kelias tendencijas. Didinamas akmenų karštis, kad gauti aukštos temperatūros smulkų ir švelnų garą. Pats geriausias būdas gauti tokį garą  tai pirties krosnelės su uždara akmenų kamera. 

uždarų akmenų malkinė pirties krosnis
Malkinė pirties krosnelė su uždara akmenų kamera. Akmenų kameroje gali būti tiesioginis ugnies praėjimas. Hefesto krosnelėje akmenys kameroje atskirtoje nuo ugnies. Hefestas krosnelėje unikalus patobulinimas yra storo ketaus kamera kuri pati veikia kaip karščio akumuliatorius. Kameros dugnas kaitinamas tiesioginės ugnies ir dar priedo sustiprintos nukreipiant papildomą oro srautą.  Oras patenka per kanalą po pakura. Nuotraukoje parodytą pirties krosnelę siūlo Metnetus, UAB. Išsirinkti iš Metnetus asortimento galima paspaudus saugią aktyvią nuorodą malkinės pirties krosnelės.

 Viena iš didžiausių problemų karštoje kameroje yra akmenys. Ne kiekvienas akmuo atlaiko aukštas temperatūras, netgi įprastiniai bazaltai, gabrai gali neatlaikyti. Akmuo skilinėja kai ant jo įkaitinto paviršiaus užpilamas vanduo, netgi karštas. Labai didelis temperatūrų skirtumas. Metnetus siūlo naudoti žadeitą, serpentiną, nefritą ir kvarcitą. Viena iš naujienų ketaus rutuliai. Pasirinkti ir nusipirkti akmenis pirčiai galima išsirinkti paspaudus saugią aktyvią nuorodą akmenys pirčiai

Pirties krosnelės apdaila 

Estetinė pirties krosnelės pusės taip pat svarbi. Sėdint pirtyje visų žvilgsniai nukreipti į pirties krosnelę, daug reikšmės turi pirties krosnelės apdaila. Pastaruoju metu madinga uždaro tipo krosneles apdailinti natūralaus akmens plokštėmis. Tai kainuoja brangiau, tačiau tai suteikia prabangos pirčiai.
   Įprastai dabar pakura būna ne pačioje garinėje, bet priešpirtyje ar lauke. Tai leidžia sumažinti šiukšlių kiekį garinėje. Priešpirtyje esanti pakura dažniausiai daroma kaip židinys. Išėjus iš pirties visai smagu pasėdėti prie gyvos ugnies. 

  Kai pakura išeina į kitą patalpą labai svarbu parinkti tinkamo ilgio pakuros kakliuką. Kai konstrukcija karkasinė pakuros kakliuko reikės ilgesnio. Jei siena iš plytų pakuros kakliuko reikės trumpesnio.

malkinė pirties krosnis
Natūralaus akmens apdaila skirta prabangioms pirtims. Pirties krosneles ir apdailą galima 
įsigyti Metnetus paspaudus saugią aktyvią nuorodą malkinės pirties krosnelės

Pirties krosnelės galingumo skaičiavimas

Pirties krosnelės galingumas skaičiuojamas KW kilovatais. Galingumas priklauso nuo degimo kameros dydžio. Krosnelės galingumas turėtų atitinkti pėrimosi patalpos dydį kubiniais metrais. Čia gali įsivesti keletas paklaidų. Šilumos praradimo skirtumai tarp karkasinės ir rąstinės pirties yra beveik dvigubi. Atitinkamai pas pirties krosnelės pardavėjus reikėtų teirautis kokiai pirčiai skaičiuotas galingumas. 

Jei galingumas bus per didelis tai pirtis labai greitai įkais ir nespės įkaisti akmenys. Teks atidaryti langą ir švaistyti energiją. Jei bus per mažas galingumas pirtis kais ilgai, akmenys taip pat prikaups mažai karščio energijos ir greitai atauš. Tai nėra didelis blogis švelnios ir drėgnos prities mėgėjams kurie gali palaikyti karštį pirtyje pridedant malkų. 

Savo karkasinei pirčiai ( 3,5 x3,5 x2) = 24 m2 pastačiau 7 - 8 kW krosnelę. Jos kiek trūksta stipriai įkaitinti akmenims, tačiau mes mėgstame švelnią apie 60 laipsnių pirtį ir garą tik vanojantis. Pirčiai įkaitinti ir 3 valandų procedūroms pakanka apie 25 - 30 kilogramų malkų. 

Panašaus dydžio garinei  pažįstamas pirtininkas  naudoja apie 12 kW uždaro tipo pirties krosnelę. Patalpos temperatūra būna 65 - 70 laipsnių, gaunami  karšti ir smulkūs garai.

Dėl tinkamo dydžio krosnelės verta klausti krosnelių pardavėjus. Spauskite saugią aktyvią nuorodą Pirties krosnelės ir pasiteiraukite apie savo pirčiai tinkamiausą krosnelę Metnetus, UAB. 

 

Pirties kaminas

Pirties kaminų yra keli tipai. Pigesnis variantas virš krosnelės išvesti metalinį dūmtraukį. Tačiau kyla problema kai toks kaminas  atremiamas į pigesnę pirties krosnelę. Įkaitęs metalas tampa lankstus, dūmtraukis ima lenkti viršutinę dalį. Atremti į konstrukcijas metalinį dūmtraukį pavojinga, įkaitęs metalas gali sukelti gaisrą. 

Saugesnis variantas pastatyti stacionarų kaminą ir į jį atvesti dūmtraukio alkūnę. Pirties dūmtraukis susideda iš dviejų dalių. Išorėje dūmtraukį saugo betoninis kevalas. Nuo karščio betoninį apvalkalą saugo karščiui atsparus akmens demblis. Šioje vietoje dedami itin atsparūs karščiui dembliai atlaikantys  1000 laipsnių temperatūrą. Dūmtraukis geriausia keraminis. Keraminis dūmtraukis geriausiai atlaiko karštį ir yra ilgaamžis. Dūmtraukis 

Kaminas pirčiai

Greičiausias ir paprasčiausias būdas įrengti modulinį keraminį kaminą. Detalės dėliojasi kaip lego, paruošti visi mazgai ir medžiagos. 

 

Pirties fasado apdaila

Tikriausiai daugelis matę pristatymo paveikslėlį pagalvojo, kad suklysta ir rodoma rąstinė pirtis. Net natūroje priėjus prie tokios pirties sunku atskirti ar tai rąstas, ar lentos. 

 

Karkasinės pirties statyba

Karkasinė pirtis apdailinta rąsto imitacijos lentomis. Kiek imlus laikui darbas, nes tokių lentų nėra masinėje gamyboje.  Kiekvieną lentą reikėjo pjauti rankiniu būdu, vėliau šlifuoti ir dažyti. Pjauta iš 25 ir 30 mm viengubo pjovimo lentų. Optimalesnis storesnis variantas. Toks apdailos būdas būdingas Tatrų kalnų statyboje, galima daug pamatyti Zakopanėje. Tik ten naudojamos dar storesnės lentos ir kampuose sujungiamos. Jos naudojamos ne tiek kaip apdaila, bet kaip išorinė siena iš karto į tarpą dedant šiltinančias medžiagas. 

Daug paprasčiau pirkti ir montuoti rąsto imitacijos dailylentes.

 

Pirties fasado apdailos montavimas

Vėdinamas fasadas daromas iš kelių sluoksnių. Ant vėjo izoliacinės plėvelės kalami ventiliacinai tašeliai. Tvirčiau bus prisukant medvažčiais. Apačioje paliekamas atviras tarpas, kad patektų oras. Tarpas apsaugomas nuo pelių pritvirtinant tinklelį. 

Rąsto imitacijos lenta prijungiama prie tarpinės lentos kuri neleis šviesti tarpams tarp fasadinių lentų. 

  Dažai pirties fasadui

Nuo dažų pirties fasadui labai priklausys pastato išvaizda. Medžiui dengti naudojamos dažyvės, ši dažyvė patikrinta daugybėje projektų ir itin ilgai neblunka, neskilinėja. Net medžiui skilus dažyvė apgaubia skilusius kraštus. Geriau apdailines lentas dažyti prieš montuojant. Išdažius sumontavus medžiui keičiant parametrus gali atsidengti neuždažyti krašteliai. Fasadinė medienos dažyvė pirkta įmonėje Tikrasis dažas

Pirties fasado dažymas

Tai nauja technologija kai vandenyje ištirpdytas aliejus. Turi būti naudojamas aukštesnėje nei 10 laipsnių temperatūroje. Pasižymi hidrofobiškumu kai patekęs vanduo nubėga neįsigerdamas. Tačiau tuo pačiu neuždaromos poros ir medis "kvėpuoja".

 

Pirties langų ir durų montavimas

Langai ir durys pirčiai gali būti naudojami plastikiniai ir mediniai. Svarbus kruopštus tarpo tarp lango, durų ir fasado izoliavimas. Sandarinimo putos turi būti patikimai apsaugotos nuo išorės poveikio. Labai padeda naujos technologijos kai sandarinimo putų apsaugai naudojamos kietėjančios mastikos.

Pirties durų montavimas  

Sukomplektuotos durys užtikrina greitą darbą. E-durys įsigytos lauko durys. Durys išlyginamos , įtvirtinamos iš šonų kaladėlėmis. Viršus netvirtinamas. Stakta prisukama medvaržčiais. Po to į tarpą purškiamos montavimo putos, tinkamiausios Soudal Flexifoam. Medis keičiantis temperatūrai ir drėgmei keičia parametrus. Standžios putos su laiku ima byrėti, elastingos Flexifoam be problemų atlaiko daugybę paarmetrų keitimo ciklų.

Visas putas būtina izoliuoti nuo išorinės ir vidinės drėgmės. Dabar labai patogu naudoti Soudatight Hybrid polimerinę pastą kuri sukietėjusi tampa vandeniui nelaidžia membrana. Ji laidi garams ir medis nešus, taip pat gana ilgą laiką atspari ultravioletiniams spinduliams. Nors apdailą reikia uždėti kaip galima greičiau. 

Langų pirčiai sudėjimas

Langai pradžioje įtvirtinami kaladėlėmis iš šonų, prisukami medvaržčiais. Tada purškiamos montavimo putos, neužmirškite prieš tai sudrėkinti paviršių. Montavimo putos dengiamos apsauginiu sluoksniu, kuris gali būti ir iš apsauginės juostos. Priėjimas prie lango apsaugoimas tinkleliu nuo pelių.

 

Pirties baseino įrengimas 

Pirtis ir baseinas vis dažniau būna neatsiejami. Daugeliui karšto garo mėgėjų mielesnis lauko baseinas šalia pirties, kad patirti pirties karščio ir vėsesnio lauko vandens temperatūrų kontrastą. O kiti mėgsta, kad vėsus vanduo atsigaivinimui būtų po ranka, pirties viduje - jiems įrengiamas vidaus baseinas, pvz., sūkurinė vonia, SPA baseinas.

Pradžioje rengiamas baseino projektas, numatantis jo integravimo būdą pirtyje, visas inžinerines sistemas ir technologinę įrangą, formą ir apdailą. Kai jau yra aiški baseino forma, matmenys ir kokia bus numatyta baseino technologinė įranga, baseino konstruktyvas gali būti daromas/įrengiamas kartu su pirties statybomis, t.y. pvz. baseinas betonuojamas vienu metu su pirties pamatais. Projekte suplanuotą baseino technologinę įrangą. kurią numatyta montuoti techninėje patalpoje, galima sumontuoti vėliau. 

pirties baseino įrengimas

Nuo baseino konstruktyvo iki techninės patalpos išvedžiojami baseinui reikalingi vamzdynai. Į baseino techninę patalpą reikia privesti prievadus (vanduo, kanalizacija, elektra ir kt.). 

Dėl baseino projektavimo, betonavimo, baseino technologinės įrangos parinkimo ir jos montavimo, kreipkitės į baseinų įrengimo įmonę UAB “Tvarkdarys”, specializuojančią šioje srityje antrą dešimtmetį. 

Betoninio baseino įrengimas labai panašus į betoninių pamatų darbus. Grunte suformuoja pagrindą, apšiltinimo sluoksnį. Ruošiama armatūros konstrukcija, joje paruošiamos technologinės angos busimai įrangai – vandens surinktuvui, purkštukams, žibintams. Vėliau montuoja klojinius, į kuriuos pila betoną. 

Po betonavimo, siekiant paviršiaus lygumo, cemento pagrindo mišiniais išlyginamos vidines baseino sienos ir dugnas. Į baseino konstruktyvo nišas įmontuojamos įdėtinės baseino detalės, sujungiamos su reikiamais vamzdynais, elektros tinkle ir užbetonuojamos.

baseino įrengimas pirtyje

Pagal projektą atliekami baseino apdailos darbai. Apdailai siūlomi keli variantai: hidroizoliacinė dekoratyvinė PVC plėvelė arba keraminės plytelės/mozaika. Apdailai pasirinkus plyteles, prieš jas klijuojant tepama hidroizoliacija, po kurios paleidžiamas vanduo sandarumui išbandyti. Jeigu bandymas parodo gerus rezultatus, tuomet klijuojamos plytelės.

UAB “Tvarkdarys” profesionaliai atliks lauko baseinų prie pirties ir SPA vidaus baseinų įrengimą. Įmonė siūlo betoninius, plastikinius, stiklo pluoštų ir nerūdijančio plieno baseinus. 

baseinas pirtyje

pirties baseinas

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Benzininis generatorius nuoma Vilnius Benzininio generatoriaus nuoma Vilniuje Benzininio Generatoriaus Nuoma Vilniuje, Buitinio Elektros Generatoriaus Nuoma
Braškių daigai Molėtuose Braškių daigai Molėtuose Parduodami Gerų Veislių Elitiniai Braškių Daigai Molėtuose
Dailylentės pirčiai Vilniuje Dailylentės pirčiai Vilniuje Pirties Dailylentės Vilniuje, Liepos, Juodalksnio, Drebulės Dailylentės Vilnius
drėgmės surinkėjo nuoma Vilniuje Drėgmės surinktuvo nuoma Vilniuje Drėgmės Surinktuvas Nuoma Vilnius, Drėgmės Surinkėjas, Oro Džiovintuvas Nuoma Vilniuje, Oro Sausintuvo Nuoma Vilnius
Mediena karkasiniam namui Kaune Karkasinio namo statyba Kaune Karkasinių Namų Statytojai Kaune, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
karkasinio namo irengimas klaipedoje Karkasinio namo statyba Klaipėdoje Karkasinių Namų Statytojai Klaipėdoje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
Karkasinio namo įrengimas Marijampolėje Karkasinio namo statyba Marijampolėje Karkasinių Namų Statytojai Marijampolėje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Marijampolėje
Karkasinio namo įrengimas Panevėžyje Karkasinio namo statyba Panevėžyje Karkasinių Namų Statytojai Panevėžyje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Panevėžyje
mediena karkasiniam namui_siauliuose Karkasinio namo statyba Šiauliuose Karkasinių Namų Statymas šiauliuose, Karkasinių Namų Statytojai šiauliuose, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas
Laistymo įrengimas Klaipėda Laistymo sistemos Klaipėda Laistymo Sistema Klaipėdoje, Laistymo įrengimas Klaipėda, Vejos Laistymo įranga Klaipėda, Automatinio Laistymo Sistemos Dalys Klaipėda, Purkštukai Klaipeda, Daržo Laistymo Sistemos įrengimas Kliapėda

Kategorijos straipsniai

Azimina - naujas augalas kuris nustebins net patyrusį sodininką

Aziminos auginimas, aziminos sodinimas, aziminos dauginimas

Geriausi traktoriai

Kaip išsirinkti traktorių. Geriausių traktorių techninės charakteristikos

Raudonųjų serbentų auginimas

Raudonieji ir baltieji serbentai, serbentų sodinimas, serbentų priežiūra, serbentų ligos, serbentų kenkėjai, serbentų veislės

Žiedinė ekonomika regionuose

Kaip atgaivinti Lietuvos miestelius, miestelių žiedinės ekonomikos grandinės, verslai regionuose palaikantys vienas kitą

Automatinės katilinės įrengimas

Išmaniosios katilinės įrengimas, automatizuotos katilinės su akumuliacine talpa, katilinės ir akumuliacinės talpos galingumo skaičiavimas, katilinės sujungimas su atsinaujinančios energijos įranga

Triušių auginimas

Triušių auginimo sąlygos, triušių šėrimas, triušių veisimo patarimai. Geriausios triušių veislės

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Nuotekų valymo įrengimas

Buitiniai nuotekų valymo įrenginiai, biologinio nuotekų valymo įrengimas, kaip įrengti buitinius nuotekų valymo įrenginius

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Receptai

Obuolių vyno gamyba

Naminis obuolių vynas, gaminimo receptas ir pažingsninė vyno gamybos technologija, mielės, cukraus kiekis

Vedantieji

Azimina - naujas augalas kuris nustebins net patyrusį sodininką

Aziminos auginimas, aziminos sodinimas, aziminos dauginimas

Geriausi traktoriai

Kaip išsirinkti traktorių. Geriausių traktorių techninės charakteristikos

Moliūgų auginimas

Kaip auginti moliūgus. Moliūgų daigų auginimas. Moliūgų priežiūra ir ligos.

Kopūstų auginimas

Pagrindiniai kopūstų auginimo ypatumai: dirvožemis kopūstams, žemės kopūstams įdirbimas, kopūstų auginimo vieta, kopūstų daigų auginimas, kopūstų sodinimas, priežiūra, tręšimas, ligos ir kenkėjai.

Ūkis

Vaismedžių genėjimas ir formavimas

Kaip genėti obelis, kriaušes, slyvas ir vyšnias

Vaismedžių skiepijimas

Kaip skiepyti vaismedžius, skiepo parinkimas, įrankiai skiepijimui, medžių skiepijimo instrukcija

Vaismedžių sodinimas

Kaip sodinti obelis, kriaušes, slyvas, vyšnias, abrikosus. Duobės dydis, žemės mišinys, sodinimo gylis, priežiūra

Triušių auginimas

Triušių auginimo sąlygos, triušių šėrimas, triušių veisimo patarimai. Geriausios triušių veislės

Namo statyba iš polistireno blokelių

Liktiniai klojiniai iš ICF neoporo blokelių, monolintinės sienos betonavimas. Pamatų, lauko sienų, angokraščių, kampų armavimas

Arkiniai angarai

Arkinio angaro statyba, arkinio angaro konstrukcija, angaro šiltinimas

Rožių auginimas

Rožių sodinukų paruošimas ir sodinimas. Rožių priežiūra: laistymas, tręšimas, genėjimas. Rožių veislės, ligos ir kenkėjai

Plačiakaktis

Plačiakakčių auginimas tvenkiniuose, plačiakakčių mityba, plačiakakčių mailius, prekyba plačiakakčiais

Skruzdėlių naikinimas

Skruzdėlių naikinimo būdai, biologinės ir cheminės priemonės skruzdžių naikinimui

Slyvų auginimas

Kaip auginti slyvas. Slyvų sodinimas ir priežiūra, slyvų ligos ir kenkėjai. Slyvų veislės

Aviečių auginimas

Aviečių sodinimas ir priežiūra. Aviečių ligos ir kenkėjai. Aviečių veislės: remontantinės ir vasarinės

Vyšnių auginimas

Kaip auginti vyšnias, vyšnių sodinimas, priežiūra, ligos ir kenkėjai, vyšnių veislės

Abrikosų auginimas

Kaip sodinti abrikosą. Abrikosų veislės, priežiūra, ligos ir kenkėjai

Geriausios video instrukcijos

Česnakų auginimas

Kaip auginti česnakus, česnakų sodinimas ir dirvožemis česnakams, filmas apie česnakų auginimą, česnakų tręšimas

SEO straipsniai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: