Greitai paraugti pomidorus neužima daug laiko. Kiek įprasta ant stalo patiekti skaniuosius greito rauginimo agurkus. Ne ką prasčiau išeina ir parauginti pomidorai. Pomidoruose lieka kiek saldumo, atsiranda maloni rūgštelė, jie suminkštėja, bet išlieka standūs. Pieno rūgščių pakeistas pomidoras tampa labiau priimtinas mūsų virškinimo sistemai. Būtent pieno rūgšties bakterijos ir suteikia naujas skonio sąvybes paraugintam pomidorui.
Paraugintų pomidorų ingradientai
2 kg pomidorų,
2 litrai šalto švarais vandens,
Sauja vyšnių lapų,
1 aitriosios paprikos ankštis,
Sauja juodųjų serbentų lapų,
5 krienų lapai,
4 krapų stiebai,
Šakelė gelsvės
2 šaukštai druskos,
Vyšnių ir juodųjų serbentų lapai greičiausiai naudojami dėl ant jų esančių pieno rūgšties kolonijų. Greičiausiai šios pieno rūgšties bakterijos geriausiai tinka daržovių rauginimui nes dažniausiai naudojamos greitam parauginimui.
Pieno rūgšties bakterijoms tinkamiausias 3 procentų druskos tirpalas. Šaukštas tai apie 30 g druskos. Šaltame vandenyje maišydami ištirpiname druską.
Švaraus puodo dugne dedame vyšnių ir juodųjų serbentų lapus. Dedame sluoksnį pomidorų, dedame gelsvę, krapus, čili papriką, česnaką. Pomidorus geriausia naudoti slyvinius. Jiems patogiausia nupjauti galiuką. Uždengiame dar vyšnių ir juodųjų serbentų lapų, pilnai uždengiame krienų lapais. Krienų lapai puikiai suveikia ne tik dėl skonio, bet ir kaip antiseptikas nuo pelėsio ir kitų nereikalingų procesui mikrorganizmų.
Užpilame druskos tirpalą, uždengiame lėkšte ir prispaudžiame kuo nors sunkiu. Dažniausiai naudoju 5 litrų butelį vandeniui. Vanduo turi pilnai apsemti ingradientus
Raugiamus pomidorus laikome šiltai ( 18 - 25 laispniai) kol druskos tirpalas susidrumsčia. Tai dažniausiai įvyksta po 2- 3 dienų priklausomai nuo temperatūros. Tada pernešam į vėsesnę patalpą ( 12- 16 laipsnių). Išrūgs pomidrai ir šiltoje patalpoje, greičiau, bet bus minkštesni. Bendras rūgimo laikas apie 6- 12 dienų.
Pomidorus galima sluoksniuoti su kitomis daržovėmis kaip agurkai, cukinijos, šparaginės pupelės. Įdomiai išrūgsta agrastų ir juodųjų serbentų uogos.
Ilgesniam naudojimui paraugintus pomidorus galima marinuoti. Pomidorus nuplaunam ir sudedam į acto tirpalą. Šaukštas esencijos litrui vandens.
- Jolita Kazlauskienė
- 2023-09-27 16:06:05
Receptai
Agrastų džemas
Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,
Agrastų kompotas žiemai
Kompoto iš agrastų receptas, sirupo kompotui receptas
Agrastų uogienė
Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas
Agurkai su garstyčiomis žiemai
Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas
Agurkai žiemai pomidorų padaže
Agurkų mišrainė su pomidorų padažu žiemai
Agurkų marinavimas žiemai
Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.
Agurkų mišrainė žiemai
Agurkų mišrainės žiemai receptas su garstyčiomis
Agurkų salotos žiemai
Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.
Aviečių džemas
Aviečių džemo gaminimo receptas
Aviečių ir slyvų uogienė
Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas
Geltonžiedės sedulos uogienė
Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė
Svarainių sūris
Kaip pagaminti sūrį iš svarainių
Rauginti moliūgai
Moliūgo rauginimo receptas, kaip pagaminti skanius raugintus moliūgus