Geriausios daržovių mišrainės žiemai
Atnaujinta: 2020-09-17
 • Burokėlių mišrainė su grybais
 • Aštrus pomidorų padažas
 • Burokėlių mišrainė su svogūnais
 • Kopūstų mišrainė su grybais
 • Marinuotų daržovių mišrainė
 • Morkų mišrainė su grybais
 • Morkų mišrainė su svogūnais
 • Paprikų ir cukinijų mišrainė
 • Šparaginių pupelių mišrainė su pomidorais
 • Marinuotos šparaginės pupelės su grybais

  Reta rūpestinga šeiminkė nepasidarys daržovių mišrainių atsargų žiemai. Namų sąlygomis darant konservuotas mišraines su daržovėmis, grybais gali kiek pamažinti acto, druskos, žinai, kad ten neįdėta kokių papildomų konservantų. Gamyklose dažniausiai priversti įdėti daugiau konservuojančių medžiagų,  kad konservuotos mišrainės garantuotai nesurūgtų. Taip pat namines daržovių mišraines galima kiek mažiau termiškai apdoroti žinant, kad jos bus laikomos vėsiame rūsyje. 

  Beveik kiekvienais metais pavyksta sužinoti bent vieną naują daržovių mišrainių receptą. Tačiau vis tiek populiariausi išlieka klasikiniai daržovių mišrainių žiemai receptai. Ypač kai jau priprata prie saldžiarūgščio skonio mišrainių. Saldumas išaunamas su burokėliais, morkomis. Rūgštumas rauginant daržoves ar pridedant pomidorų ir rūgščių obuolių.

 

Mišrainė su burokėliais ir grybais žiemai

Burokėliai yra tikras naudingų medžiagų ir vitaminų arsenalas. Juos galima panaudoti daugybėje garnyrų, troškinių, sriubų. Burokėlių mišrainė žiemai gerokai pagreitina įvairių patiekalų ruošimą. Burokėlių mišrainė su grybais yra pagrindas greitai pagaminamiems barščiams. Pakanka į jautienos kaulų sultinį įdėti mišrainę ir po 10 minučių barščiai gatavi. 

1 kg. burokėlių,
0,3 kg grybų,
0,4  kg pomidorų arba  80 g pomidorų pastos,
0,15 svogūnų,
0,15 kg paprikos,
3  skiltelės česnako,
100 g aliejaus,
2  šaukštai  9 procentų acto,
2 šaukstai cukraus,
1 šauktas druskos, 20 g

Burokėliai išverdami, nulupami ir sutarkuojami. Pomidorai ir paprikos pjaustomos, kaitinamos puode kol suminkštėja. Tada masė sublenderiuojama. Burokėliai dedami į tyrę ir troškinami apie 20 minučių.
 Nuplauti grybai supjaustomi ir apverdami nugraibant putas apie 10- 15 minučių. Apvirus grybai dar perplaunami, nuvarvinami.
  Smulkiai pjautyti svogūnai apkepinami ant gerai įkaitinto aliejaus. 
 Į troškinį supilamas likęs aliejus, sudedami svogūnai, grybai, druska, cukrus. Dar torškinama apie 20 minučių ir sudedami pjaustyti česnakai ir supilamas actas. Užvirus sudėliojama į stiklainiukus ir užsukama steriliais dangteliais.
    Apverčiama, kad karšta mišrainė viską galutinai sterilizuotų. Kai kas dar uždengia paklotais, kad karštis ilgiau laikytų. Tačiau stebint gamyklinę uogienių ir mišrainių gamybą ten matomas kaip tik staigus šaldymas. Ilgai išsilaikantis karštis skaido naudingas medžiagas ir vitaminus. Tuo tarpu kaštis gana greitai sunaikina patogeninius organizmus ir dėl jų gadinti mišrainių neverta.

Burokėlių mišrainė su grybais

 

Mišrainė su burokėliais ir svogūnais žiemai

Ši salsvoka mišrainė itin gerai tinka su sūria silke. Turint tokios mišrainės stiklainį pakanka jį išversti ant silkės ir šventinis Kučių patiekalas paruoštas.

Burokėliai 3- 4 kilogramai,
Svogūnai 1,5  kilogramo,
Aliejaus 0,2 - 0,3 l,
Gero obuolių acto ( 9 %) - 2- 3 šaukštai,
Cukraus 0,15 - 0,2 l,
Šaukštas druskos,
Šaukštelis juodųjų pipirų,

Burokėliai išverdami, nulupami, tarkuojami. Burokėliai dedami į troškinimo puodą su kiek aliejaus ant dugno. Troškinama ir palaipsniui dedami kepti svogūnai. Svogūnus apkepti geriau itin gerai įkaitintoje keptuvėje su aliejumi. Tada jie švelniai karamelizuojasi ir suteikia subtilesnio skonio mišrainei. reikėtų su svogūnais įtilpti į 20 minučių. Jei kiekiai didesni geriau pasiruošti iš anksto.
  Po 20 minučių troškinimo supilamas aliejus, sudedama druska ir cukrus. Dar patroškinama 20 minučių, supilamas actas ir sudedami pipirai. Užvirus išpilstoma į stiklainėlius, užsukama, apverčiama. 

 

Burokėlių mišrainė su svogūnais

 

Mišrainė iš morkų ir svogūnų žiemai

Šią mišrainę taip pat galima drąsiai priskirti prie geriausių mišrainių. Subtilesnis skonis gausis jei bus karamelizuoti nedidelėmis porcijomis apkepinti svogūnai ir morkos. Tai išeina tik jei aliejus būna itin karštas. Jei sudedama didelėmis porcijomis svogūnai ir morkos išskiria sultis ir susitroškina. Tai nėra prastas variantas ir priedo gerokai greitesnis

1 kg morkų,
0,4 kg svogūnų,
0,3 kg rūgščių obuolių,
100 ml aliejaus,
100 - 150 g pomidorų padažo,
1 šaukštas druskos,
1 šaukštelis juodųjų pipirų. 

Morkos tarkuojamos arba smulkiai pjaustomos, apkepinamos. Apkepinami ir pjaustyti svogūnai. Morkos ir svogūnai sudedami į troškinimo indą ir troškinami apie 30 minučių. 
 Sudedami nulupti, išsėklinti ir smulkiai pjautyti/tarkuoti obuoliai, pomidorų pasta, druska, pipirai. Patroškinama kai vėl užvirs apie 5 minutes.
 Mišrainė iš morkų, svogūnų, obuolių  sudedama į stiklainius, užsukama, apverčiama kol atauš.

Morkų mišrainė su svogūnais

 

Mišrainė su morkomis ir grybais žiemai

  Fantastiškas receptas kuriuo pasidalino Snieguolė. Saldžiarūgštis šios mišrainės skonis leidžia panaudoti beveik visų mėsos, žuvies patiekalų garnyrams. idealiai dera su sūria silke. Mišrainei tinka beveik visi valgomi grybai.

2 kg grybų,
2 kg morkų,
1,5 kg svogūnų,
1 litras pomidorų padažo,
1 šaukštas druskos,
2 šaukšteliai cukraus,
10- 15 žirnelių juodųjų pipirų arba šaukštelis maltų.
300 g aliejaus,

Morkos pjaustomos arba tarkuojamos, svogūnai supjaustomi. Morkos ir svogūnai kepinami atskirai, dedami į troškinimo indą. Troškinama apie 15 minučių.
  Grybai apiplaunami, pjaustomi apverdami nuimant putas. Perplaunami, nuvarvinami ir dedami į morkų ir svogūnų troškinį. Kartu sudedamas rūgštumą suteikiantis pomidorų padažas. Taip pat dedama druska, cukrus, juodųjų pipirų žirneliai. Nors man labiau patinka supilti juodųjų pipirų miltelius prieš baigiant troškinti. Nebūna valgant mišrainėje aštrių žirnelių.
 Troškinama dar 20 minučių.

  Morkų, svogūnų, grybų mišrainė su pomidorų padažu sudedama į stiklainiukus, užsukami dangteliai ir apverčiama.

 

Morkų mišrainė su grybais

 

Mišrainė su kopūstais ir grybais žiemai

 

Kopūstų mišrainės su grybais gali būti daromos iš šviežių ir raugintų kopūstų. Raugintų kopūstų mišrainė žiemai turi daugiau rūgštumo ir idealiai tinka pagaminti raugintų kopūstų sriubą. Idealiai tiks padaryti troškinį su parūkytomis dešrelėmis. Rauginti kopūstai minkštesni, jie geriau įsisavinami organizmo. 
  Šviežių kopūstų mišrainė su grybais idealus mėsos, paukštienos garnyras. Idealus derinys su virtomis bulvėmis ir silke.

2 kg kopūstų,
0,4 kg svogūnų,
0,4 kg morkų,
0,5 kg grybų,
150 g pomidorų pastos,
100 g aliejaus,
2 šaukštai druskos,
1 šaukštelis juodųjų pipirų,
100 g vandens,

 Skirtumas tarp šių receptų nedidelis, tik rauginti kopūstai troškinami trumpiau. Be to kai kurios šeiminkės į mišrainę iš šviežių kopųstų įpila kiek acto, apie šaukštelį kilogramui masės.
 Kopūstai troškinami storadugniame puode su kiek įpilto aliejaus. Morkos ir svogūnai kepinami porcijomis ir dedami į kopūstus. Kopūstai troškinami apie 20 minučių. 
  Grybai plaunami, pjaustomis, apverdami. Kartu su kopūstais jie troškinami dar apie 20 minučių. Kartu su grybais dedama druska, pomidorų pasta, aliejus. Baigiant troškinti sudedami juodieji pipirai.

Kopūstų mišrainė su grybais

 

Mišrainė iš marinuotų šparaginių pupelių su pomidorais žiemai

Šparaginės pupelės turi gana subtilų skonį, kurį išlaiko net ir termiškai apdorotos. Šparaginių pupelių mišrainę galima sėkmingai panaudoti troškiniuose, sriubose ir garnyruose.

1kg šparaginių pupelių,
0,5 kg grybų,
0,3 kg morkų,
0,2 kg svogūnų,
1 kg pomidorų arba 200 g pomidorų pastos,
0,4 kg paprikų,
3 šaukštai druskos,
100 g aliejaus,
8 šaukštai 9% acto,
4 šaukštai cukraus,  

Šparaginės pupelės apiplikomos, nupjaustomi galiukai ir pupelių ankštys supjaustomos. Pupelės verdamos apie 5 minutes. Iš pomidorų darome tyrę sudėdami pjaustytus pomidorus į puodą. Kartu su jais dedamos pjaustytos paprikos.  Verdame apie 10 minučių ir sublenderiuojame. Dedamos morkos ir svogūnai. 
   Plauti, pjaustyti grybai apverdami apie 20 minučių. Jie dedami kartu su morkomis ir svogūnais. Kartu dedama druska ir cukrus. Mišrainė troškinama dar 10 minučių, įpilamas actas, užvirinama ir sudedama į stiklainiukus. 

Šparaginių pupelių mišrainė su pomidorais

 

Mišrainė iš paprikų ir cukinijų žiemai

  Universali švelnaus skonio mišrainė idealiai tinkanti prie mėsos patiekalų. Tinka panaudoti peraugusias cukinijas, tik reikia išimti sėklas. Recepte gana daug acto kuris tik pagamintoje mišrainėje stipriai jaučiasi. Tačiau kai atidarysite mišrainę žiemą viskas bus idealiai subalansuota. 

2 kg cukinijų,
0,5 kg paprikų,
0,4 l pomidorų padažo,
200 ml aliejaus,
200 g cukraus,
200 ml 9 procentų acto,
1 šaukštas druskos,

Paprikos ir cukinijos supjaustomos kubeliai, kvadratukais. Dedama į storadugnį puodą su kiek įpilto aliejaus. Maišome mišrainę su druska, cukrumis, pomidorų padažu. Troškinama apie 30 minučių. Dedami pjaustyti česnakai, įpilamas actas, išmaišoma. Dar kaitinama apie 5 minutes, išdėliojama į stiklainiukus, užsukama dangteliais ir ataušinama apvertus.

 

Paprikų ir cukinijų mišrainė

 

Padažai iš pomidorų žiemai

Prie mišrainių galima priskirti ir pomidorų padažus. Pomidorai  gali dominuoti padaže, gali būti svarbi mišrainių dalis. Pomidorų sunaudojama gana daug, jei ne iš savo šiltnamio, tai iš daržovių bazės. 
  Su šituo pačiu receptu padaromi keli skirtingi patiekalai iš pomidorų. Pomidorai skaičiuojami litrais nes koncentruojantis pasūdytoms sultims gausis per sūrus padažas.
  Pomidorų nelupu, geriau naudoti plonasienius pomidorus. Sublenderiuojant iš viso nieko nelieka. 

 1 litras pomidorų,
 0,2 litro  paprikų,
 4 česnako skiltelės,
1 šaukštelis druskos,
1 šaukštelis kokybiško acto, 
1 šaukštas gero aliejaus,
Saujelė petražolių, raudonėlio, baziliko

Pomidorai dedami į puodą su kiek aliejaus. Prikalusomai nuo pomidorų sultingumo žemiau parašyti virimo terminai gali gana ženkliai skirtis.

 10 minučių verdant ir sublenderiuojant gaunamos gaivios sultys. 
 30 minučių verdant gaunamos gana tiršta tyrė, ji puikiai tiks į įvairias mišraines, naudoti patiekalams gardinti. 
 1 - 2 valandas verdant gauname gana tirštą padažą. Į jį puikiai tiks tokie ingradientai kaip keptos morkos, kepti svogūnai, česnakai. 
  Taiup pat įvairūs prieskoniai kaip aštrioji paprika, gelsvė, kalendra, čiobrelis.
  Druska, actas, česnakai dedami pabaigoje. Druską dedame ragaudami, labai jau nevienodos kokybės parduodama akmens druska.
Aštrus pomidorų padažas

Marinuotų daržovių mišrainė                                                                                                                                                  

Marinavime įmanoma labai daug daržovių mišinių. Viena daržovė papildo viena kitą. Geriausi deriniai pomidorai su agurkais, kiek morkų, cukinijos, svogūnai. Didžiąja dalimi marinuotų daržovių mišrainė pasiseks pagaminus tinkama marinatą. Esminės dalys yra druska ir actas, kiek svarbus cukrus. 

Idealus klasikinis santykis:

1 litras vandens,
1 šauktas druskos,
1 šaukštas cukraus,
1  šaukštas acto esencijos arba 7 šaukštai   9 procentų acto, 

 

1 kg agurkų,
1 kg pomidorų,
0,4 kg svogūnų,
0,4 kg paprikos,
0,4 kg morkų,
0,6 kg cukinijos

1 litras vandens marinatui,
Cukrus 2 šaukštai,
Actas 2 šaukštai,
Druska 2 šaukštai,
5 pipirų žirneliai,
2 česnako skiltelės,
Krapų žiedynas,
Šauktas aliejus,

Pomidorus subadome keliose vietose, geriausia prie kotelio. Supjaustomos daržovės. Pradžioje į stiklainio dugną dedami prieskoniai. Tada sluoksniais sudedamos daržovės.

Užkaitinam marinatą, užpilam daržoves stiklainyje. Palaikome 10 minučių, vėl supilam į puodą. Labai patogu nupilti naudojant dangtelį su skylutėmis. Užvirinam marinatą ir vėl užpilam daržoves. Užsukam dangtelius ir palaikom apvertus. Trijų litrų stiklainius užpilam tris kartus.

Marinuotų daržovių mišrainė

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Receptai

Agrastų džemas

Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,

Agrastų kompotas žiemai

Kompoto iš agrastų receptas, sirupo kompotui receptas

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Agurkai su garstyčiomis žiemai

Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas

Agurkai žiemai pomidorų padaže

Agurkų mišrainė su pomidorų padažu žiemai

Agurkų marinavimas žiemai

Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.

Agurkų mišrainė žiemai

Agurkų mišrainės žiemai receptas su garstyčiomis

Agurkų salotos žiemai

Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.

Aviečių džemas

Aviečių džemo gaminimo receptas

Aviečių ir slyvų uogienė

Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas

Geltonžiedės sedulos uogienė

Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė

Svarainių sūris

Kaip pagaminti sūrį iš svarainių

Rauginti moliūgai

Moliūgo rauginimo receptas, kaip pagaminti skanius raugintus moliūgus

Geriausios video instrukcijos

Agurkų marinavimas

Agurkų marinavimo su česnakais ir garstyčiomis receptas ir pažingsninė instrukcija

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: