Kopūstų mišrainė su grybais žiemai
Atnaujinta: 2020-09-09
  • kopūstų mišrainė su grybais žiemai

  Yra net keli skirtingi būdai paruošti kopūstus žiemai su grybais. Įprastesnis šviežių kopūstų ir grybų troškinys - mišrainė žiemai. Tai puikus derinys, kiek saldesnio skonio nei raugintų kopūstų mišrainė su grybais. Tačiau tie kas paragavo raugintų kopūstų mišrainę žiemai būtinai jos pasidarys bent keletą stiklainiukų. Taip pat kiek daugiau įgūdžių reikalaujanti termiškai neapdorota raugintų kopūstų mišrainė su grybais. 
  Reikia neužmiršti, kad sugedę grybai gali labai stipriai apnuodyti. Supratus, kad kopūstų mišrainė su grybais žiemai prarūgo išmeskite ją be gailesčio. 

  Kopūstų mišrainė su grybais

Šviežių kopūstų mišrainė su grybais puikiai tinka kaip garnyras prie mėsos, žuvies, paukštienos. Tiesiog idealus greitas patiekalas pašildant su dešrelėmis. Šioje mišrainėje tinka beveik visi grybai. Šviesi mišrainė bus naudojant baravykus, voveraites, melsvėjantį šilbaravykį, geltonuosius kazlėkus, raukšlėtąjį guduką ( kalpokai), pievagrybius. Visai estetiškai atrodo ir juoduojantys grybai kaip raudonikiai, lepšiai, rudakepuriai baravykai.

2 kg kopūstų,
0,4 kg svogūnų,
0,4 kg morkų,
0,5 kg grybų,
150 g pomidorų pastos,
70 g aliejaus,
2 šaukštai druskos,
1 šaukštelis juodųjų pipirų,
100 g vandens,

Grybai susmulkinami,  apverdami 15 - 20 minučių, nupilamas skystis ( dalį bus galima panaudoti jei troškinys bus sausas), praplaunami po šaltu vandeniu. 

Į puodą pilame kiek aliejaus, dedame kopūstus ir troškiname. Keptuvėje dar apkepinami svogūnai ir dedami į kopūstus. Apkepinu kubeliais pjaustytas morkas, man skaniau karamelizuotos morkos. Galima iš karto su kopūstais sudėti tarkuotas morkas. Baigus su svogūnais ir morkomis, dedami apvirti grybai. Kopūstams suminkštėjus dedama druska, dedama pomidorų pasta. Dar patroškinus sudedami pipirai, išmaišoma ir kopūstų mišrainė su grybais žiemai sudedama į stiklainiukus. 
  Kai kurios pažįstamos šeimininkės įpila šaukštelį 9 procentų acto. Gali troškinimo metu reikėti papildyti samčiu kitu skysčio. 
  Užsukus dangteliais apverčiame kol atauš.

  Raugintų kopūstų mišrainė su grybais žiemai

 
Raugintų kopūstų mišrainė su grybais idealiai tinka kopūstų sriubai paruošti. Ji natūraliai rūgštesnė ir sriuba iš tokios mišrainės man gerokai skanesnė nei šviežių kopūstų mišrainės su grybais. Ypač ryte po linksmo vakarėlio. Be to rauginti kopūstai lengviau įsisavinamami organizmo. Taip pat troškiniui su dešrelėmis labiau tinka raugintų kopūstų mišrainė su grybais žiemai.
 
  Ingradientai ir gaminimas toks pat kaip ir aukščiau. Tik vietoj šviežių kopūstų naudojam raugintus.
 
Rauginti kopūstai su grybais žiemai
 
Kopūstus su grybais  žiemai galima užkonservuoti nenaudojant terminio apdorojimo. Raugindamiesi konservuojasi kopūstai, tuo pačiu užkonservuodami ir grybus. Gaunasi lengviau įsisavinamas, išlaikęs naudingas medžiaga sir vitaminus, skanus patiekalas. Žiemą jį galima naudoti kaip garnyrą ar panaudoti troškiniams. Nors jau šiam receptui reikia įgūdžiu, kas ne taip ir grybai suges.
 
 1 kg kopūstų,
 1 kupinas šaukštas druskos ( 25 g),
0,1 kg morkų
0,4 kg grybų,

Kopūstus sutarkuojame, optimalus gabaliukas apie 5 milimetrai. Panašiai sutarkuojame ir morkas. Kopūstus ir morkas atskirame inde sumaišom su druska, paspausdami rankomis.
 Grybus supjaustom gabaliukais, kad nebūtų didesni nei 3 centimetrai. Apverdame 15- 20 minučių, ir nukošę praplauname šaltame vandenyje.

 Raugti geriausia medinėje statinaitėje, tačiau tiks ir plastikinis, maistui skirtas kibiras. Negalima raugti aliumininiuose ir cinkuotuose induose. Apačioje galima įdėti rauginimą skatinančių prieskonių kaip krapų stiebai ir žiedynai, krienų lapai. Sluoksniuojame kopūstus su grybais, paspausdami kiekvieną sudėtą sluoksnį.
 Sudėjus reikia prispausti. Tam gali tikti medinė lentelė, maišelis su vandeniu. Talpa su rauginamais kopūstais ir grybais laikoma šiltai, apie 20 laipsnių temperatūroje. Proceso metu nugriebiamos viršuje susidarančios putos. Taip pat mediniu pagaliuku praduriame kopūstus iki dugno kelis kartus per dieną, kad išeitų dujos. Jos gali priduoti kopūstų mišrainei kartumo. 
  Išrūgsta kai skystis apsidaro skaidrus, tada indas išnešamas ir laikomas vėsiai. Tai būna panašiai po 5- 10 dienų. 
 Ilgiau mišrainė laikysis jei ją sudėti į stiklainiukus. Tam nupilamas skystis, kopūstai su grybais sudedami į stiklainiukus ir užpilami užvirintu skysčiu. Užsukama dangteliais ir laikoma vėsiai. Privalumas ir tame, kad sustabdomas rūgimo procesas dėl ko kopūstai nustoja toliau rūgštėti.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Receptai

Agrastų džemas

Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,

Agrastų kompotas žiemai

Kompoto iš agrastų receptas, sirupo kompotui receptas

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Agurkai su garstyčiomis žiemai

Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas

Agurkai žiemai pomidorų padaže

Agurkų mišrainė su pomidorų padažu žiemai

Agurkų marinavimas žiemai

Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.

Agurkų mišrainė žiemai

Agurkų mišrainės žiemai receptas su garstyčiomis

Agurkų salotos žiemai

Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.

Aviečių džemas

Aviečių džemo gaminimo receptas

Aviečių ir slyvų uogienė

Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas

Geltonžiedės sedulos uogienė

Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė

Svarainių sūris

Kaip pagaminti sūrį iš svarainių

Rauginti moliūgai

Moliūgo rauginimo receptas, kaip pagaminti skanius raugintus moliūgus

Geriausios video instrukcijos