Molėtų mero rinkimai 2023
Atnaujinta: 2023-03-06

  Molėtų mero rinkimų rezultatai 2023

 

Kandidatas Iškėlė Paduotų balsų skaičius % nuo galiojančių biuletenių % nuo dalyvavusių rinkėjų
apylinkėse paštu iš viso
Saulius JAUNEIKA Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 2952 1351 4303 57,47 56,53
Mindaugas KILDIŠIUS Molėtai kartu 655 244 899 12,01 11,81
Petras ČIMBARAS Darbo partija 508 165 673 8,99 8,84
Steponas ŠANTERIOVAS Lietuvos socialdemokratų partija 410 162 572 7,64 7,51
Egidijus VERŠELIS Lietuvos regionų partija 324 99 423 5,65 5,56
Audrius ILGEVIČIUS Partija „Laisvė ir teisingumas“ 231 94 325 4,34 4,27
Gintas UMBRASAS Lietuvos žaliųjų partija 229 63 292 3,90 3,84
 
Iš viso
5309 2178 7487 100,00 98,36

   

 

Kaip regionas Molėtai turi viena iš geriausių situacijų Lietuvoje. Vilniaus didmiesčio artumas, švari ir vaizdinga gamta, gana gerai sutvarkyti keliai. Gal tik Trakai sėkmingiau atrodo. Jei kam iš karto kyla noras diskusijai dėl betonkės - verta pavažinėti po Europą. Net Vakarų Europai tai pakankamai geras kelias į regioną. 
   Nežiūrint į gerus duomenis, situaciją sunku būtų pavadinti stabilia. Vietiniai verslai merdi, žmonės išvažiuoja į didmiesčius, miesteliai tuštėja. Tiesiog dovana Molėtams, kad LLRI nustojo sudarinėti savivaldybių indeksą. Praėjusios kadencijos pradžioje Molėtai užėmė garbingą priešpaskutinę vietą. Abejotina kiek Molėtai pasistūmėjo į aukštyn. Na nebent būtų sudaromas trinkelizacijos reitingas, tai gal visai neprastai Molėtai atrodytų. 

mero rinkimai molėtuose 2023

   Yra tokie dėsningumai kurie galioja visoje Vakarų Europoje kur taip pat regionai susiduria su problemomis. Tačiau yra daugybė regionų kur miesteliai klesti. Kas juos vienyja:

     Didžioji dalis žemės ūkio žaliavos perdirbama ir parduodama pačiame regione - Molėtuose gal kokie 20 procentų. 
    Ypač gerai gyvena regionai su rentabiliausiomis perdirbimo pramonėmis  - stipraus ir silpno alkoholio gamyba, sūrinės, mėsinės, malūnai, kepyklos.  Aišku su stipraus alkoholio pramonė klausimai seimui - tik ar tokius klausimus ten užduoda merai? Ačiū šios kadencijos merui, kad bent dėl verslinės žvejybos sugrąžinimo nesikreipė. Silpno alkoholio ( sidrai, vynai) - neturim nė vienos vyninės. Gal tai iš kosmoso srities politikų galvoms, bet realių sūrinių, mėsinių, kepyklų nebuvimas tai jau daugiau nei aplaidumas. Yra geras straipsnis "žiedinė ekonomika regionuose".
   Taip pat geras straipsnis apie sūrinių verslą " Sūrio gamyba".

   Didesni perdirbėjai dažniausiai ekportuoja produkciją už regiono ribų. Tačiau mažesnių gamintojų produkcija dažniausiai realizuojama pačiame regione. Tai dažniausiai premium produkcija dėl kurios miestiečiai važiuoja šimtus kilometrų. Didelę lankytojų dalį sudaro ir keliautojai iš užsienio. Dėl tokių premium produkcijos pirkėjų pritraukimo atsakinga regiono valdžia. Tai kompleksas priemonių ne tik tiesiogiai reklamuojant regione sukuriamą produkciją, bet ir regiono lankytoją paverčiant iš tranzitinio į užsilaikantį. Molėtuose iš viso dėkinga situacija kai daugybė sodybų išpirkta vidutines ir aukštas pajamas turinčių didmiesčių gyventojų. Tai premium paslaugų ir žemės ūkio produkcijos pirkėjai,  tie ilgokai užsilaikantys "lankytojai" kuriuos tik pajungti reikia.

  Kaip Molėtų valdžia bando įtraukti šiuos žmones į rajono ekonomiką? Gerai, kad dauguma nemato, kad net oficialiuose dokumentuose yra vadinami atėjūnais. Kiek liūdna darosi žiūrint į realius santykius. Pavyzdžiui šnieriškiečiams, kurių didžioji dalis miestiečiai, leidimo lieptui teko laukti beveik metus. Tai tokiai grupei žmonių kurie  net teismuose patampė Saugomų teritojų tarnybą ir Molėtų savivaldybę. Molėtų valdžiai net brangius Vilniaus teisininkus už tūkstančius teko samdyti. O kaip kurie tokios patirties neturi? Spjauna ar ieškosi geresnės vietos. Italai už eurą namus graženėse vietose siūlo. Kodėl jiems svarbūs "atėjūnai", netgi iš kitų šalių? Todėl, kad šie žmonės praktiškai visoje Vakarų Europoje duoda didžiausią ekonominio augimo potencialą. Kas įdomu, kad Molėtuose pusę nekilnojamo turto ir žemės ūkio mokesčių sumoka vilniečiai ir kauniečiai. Dalis jų vietinių "emigrantų" palikuonys, tačiau koks potencialas.

  Ar gali meras pakeisti situaciją? Kas jei ne jis? Ką gi pernai buvo siūloma? Pernykštį merų rinkimų straipsnį su visais pažadais galima pasižiūrėti " Molėtų mero rinkimai 2019". Įvertinkim pažadus ir darbus:

Sauliaus Jauneikos rinkimų į merus programa 2019 metais

 

Už augantį ir viliojantį Molėtų kraštą

Dirbdamas savivaldybės administracijos direktoriumi, įgijau žinių ir patirties, būtinos sėkmingam mero darbui.

Įsipareigoju:

  • įsiklausyti į žmonių nuomonę,
  • dirbti atvirai ir skaidriai,
  • konstruktyviai bendradarbiauti su kitomis politinėmis jėgomis,
  • visus telkti rajono strategijos kūrimui ir įgyvendinimui,
  • jokio pakantumo korupcijai ir nesąžiningumui.

Pirmiausia - mūsų žmonės, šeimos, jų iniciatyvos. Todėl daugiau galimybių visiems įsitraukti rajono valdymą (apklausos, išvažiuojamieji komitetų posėdžiai, susitikimai, ataskaitos, konsultacijos su NV0, seniūnaičiais, bendruomenėmis). Dėmesys jaunimui ir jaunų šeimų skatinimas, paslaugų ir užim­tumo įvairovė senjorams, neįgaliesiems.

Daugiau darbo vietų ir užimtumo galimybių rajono žmonėms, sugrįžtantiems bei čia no­rintiems įsikurti. Biudžeto ir ES paramos lėšas pirmiausia skirti ekonomiškai naudingiems projektams, pasinaudoti betonkelio rekonstrukcijos galimybe verslo plėtrai. Aktyvus bendravimas su centrine valdžia būdas spręsti rajono problemas.

Molėtai - žaliojo turizmo sostinė. Padėti turizmo ir poilsio centrams gerinti žinomumą ir veiklos aplinką. Stiprinti savivaldybės, kultūros ir sporto įstaigų bei paslaugų teikėjų bendradarbiavimą, skatinti naujų traukos objektų ir paslaugų turistams kūrimą rajone ir Molėtuose.

Kokybiškos viešosios paslaugos. Renovuotos švietimo, kultūros, socialinės ir sveikatos įstaigos, kokybiškas švietimas, sveikatos priežiūra, socialinė pagalba ir kultūrinis gyvenimas - gyvenimo norma.

Atsakingas savivaldybės turto ir įmonių valdymas bei veiklos priežiūra turi užtikrinti tinkamas šilumos, vandens tiekimo, susisiekimo ir komunalines paslaugas bei pagrįstas kainas.

Visus kviečiu į talką už Molėtų kraštą

Kas nuveikta Molėtuose nuo 2019 metų

  Miesto meras tai geriausias rajono strategas, administracijos direktorius - taktikos genijus. Jei įvertinti Saulių Jauneiką - plaukikas pasroviui, administracijos direktoriaus Sigito Žvinio stipriausia profesinė sąvybė - lojalumas. Galima tikėtis proveržio?     

Augantys Molėtai - taip pokyčių Molėtuose įvyko. Artėjantis baseinas labai svarbi grandis turtinant  socialinį gyvenimą Molėtuose. Ar padarytų tai kitas meras? Tikriausiai taip, ilgalaikis čia projektas. Vis ne Vilniaus arena. Tik statė bene brangiausia kompanija Lietuvoje.

  Teltonikos atėjimas į Molėtus. Visumoje galimos pozityvios perspektyvos šiam projektui, tačiau jos  nevienariekšmis. Staigus didelio dabdavio atėjimas išbalansuoja sistemą. Kaip pavyzdžiui Barclay atėjimas į Vilnių gerokai sumažino Lietuviškų programavimo įmonių galybybes ir konkurentabilumą. Jei Teltonika įlies gerai uždirbančius į Molėtų ekonomiką bus puiku. Jei tie žmonės apsigyvens Molėtuose tai iš viso bus fantastika.Jei paims techninius, vidutinės ir žemesnės kvalifikacijos  darbuotojus nukentės vietiniai verslai kurie nėra tokie rentabilūs ir negali tiek mokėti kaip aukštųjų technologijų įmonė.  Balansas būtinas, nes Molėtams ilgalaikėje perspektyvoje svarbus vietinio verslo vystymas. Vietinis verslas, ypač orientuotas į žemės ūkio produkcijos perdirbimą duoda daugiau nei vien tik verslas kuris sukuria darbo vietas nekuriančias regionui produkcijos. Jei bus įgyvendinti norai įdarbinti 500 darbuotojų visai tikėtinas ir emigrantų įdarbinimas. Tai nėra blogai, šiuolaikiniame globaliame pasaulyje ksenofobija kenkia.

 Ar galėtų kitas meras atvesti Teltoniką?  Nagrinėjant situaciją abejotinas Molėtų valdžios kryptingas darbas, greičiau aklai vištai grūdas. Žiniasklaidoje buvo informacija, kad derybos vyko ir su Utena. Gal jie pasižiūrėjo kitaip į perspektyvas?

 Turizmo vystymas - beveik nieko nepadaryta. Nekalbant apie "atėjūnų" ignoravimą, nelabai kas padaryta ir atvažiuojantiems. Vakaruose, netgi netolimoje Lenkijoje aktyviai investuojama į pasyvią poilsio infrastrūktūrą. Ji rentabilesnė ir sukuria daug darbo vietų vietiniams. Populiariausias pasyvaus poilsio pavyzdys pėsčiųjų ir dviračių takai. Jie ilgalaikiai, jų priežiūra paprasta ir sukuria darbo vietas prižiūrinčiam personalui, dažnai jaunimui ir pagyvenusiems. Pėsčiųjų takas "sulaiko" keliautoją bent 3 - 4 valandoms. Pėsčiųjų takai sujungiami su aptarnavimo infrastruktūra: aikštelės prie restoranų, viešbučių. Tai dar sulaiko lankytoją ir  įtakoja lankytojo pasilikimą ir pinigų išleidimą. Molėtų rajone nesukurta nė vieno saugaus, vaizdingo ir sujungto su infrastruktūra pėsčiųjų/dviračių tako. Na nebent tai labai užslaptinta. Pramogų infrastruktūros taip pat neatsirado ir negirdėta apie perspektyvinius planus. Molėtų turistinių pramogų pristatymas taip pat apgailėtinas.

  Bendradarbiavimas su bendruomenėmis? Nepastebėta. Strateginio mąstymo trūkumą apie kurį kalbėta kiek aukščiau iliustruoja Šnieriškių pavyzdys. Suprantama, kad valstietis dažniausiai nemato toliau "arklio uodegos", tačiau keista kai tiek pat mato pagrindinis rajono "strategas". Šnieriškių bendruomenė kurioje yra stiprių verslo, marketingo žmonių, mąstančių strategiškai  ne šiaip prieštaravo Aiseto kraštovaizdžio užstatymams ir chaotiškai kaimo plėtrai. Prognozė buvo aiški - numatyti Saugomų teritorijų ir Molėtų valdžios sprendiniai sumažins apylinkės patrauklumą. Tai iš karto turėjo sukelti tolimesnes problemas kurios logiškai privedė prie Šnieriškių nekilnojamo turto kainos kritimo perpus. Vieniems valstiečiams pavyko pakelti savo žemės ūkio paskirties žemės vertę, tačiau kiti valstiečiai ir miestiečiai kurie turi namų valdas nukentėjo. VSTT ir Molėtų valdžia pasielgė kaip Robin Hudas, iš vienų paėmė, kitiems atidavė. Tolimesnės pasekmės taip pat aiškios - kapitalinės investicijos į atnaujinimą neapsimoka, kaimas gali su laiku numerdėti.  

  Naujas turgus taip pat gana stipriai iliustruoja strateginio/taktinio mąstymo trūkumą. Pati idėja labai gera - daugybėje Europos regionų ir net sostinių tapo labai madinga laiką praleisti vietiniame turguje. Ko vertas Lisabonos Time Out Market,  kad ir Vilniaus Halės turgus. Tačiau kuo prekiaujama tokiuose turguose ir kas yra pirkėjai? Prekiaujama tokiuose turguose premium vietine  šviežia / perdirbta produkcija ir pirkėjai dažniausiai vidutines ir aukštas pajamas gaunantys žmonės. Kada šie žmonės gali ateiti  į Molėtų turgų? Nesunku pamatyti automobilių grūstis prie maksimos penktadienio vakare. Ar dirba tuo metu turgelis? O mąstymas kaip viduramžiais - geriausias laikas sekmadienio rytas, nes tada visi į bažnyčią suskubdavo. Kaip reklamuojamas turgelis? Nepastebėjau Molėtų valdžios veiksmų. Jų nuomone nereikia? Neverta paremti prekiautojų bent jau pradiniame etape. Tai gal neverta tokios valdžios perrinkinėti?  Ar mes galim kalbėti apie pagalbą rajono ūkininkų produkcijos pardavimui jei tokių elementarių dalykų nepadaroma. Kiekvieno butiko atėjimas turėtų būti šventė ne mažesnė kaip Teltonikos atėjimas. Prie ko čia savivaldybė jei ten komerciniai objektai? Prieš Kalėdas turgaus prekiautojai nutarė dirbti iki 20 valandos. Tačiau pirkėjų srautas staigiai nutrūkdavo 18 valandą. Nes tai tik buvo prekiautojų iniaciatyva. Jei savivaldybė skirtų nors kiek lėšų šios inicatyvos reklamai rezultatai būtų kitokie. Pavyzdžiui ekskursijos į Klaipėdos jūros šventę sąskaita.  

  Viską galima  įvertinti nagrinėjant gana objektyvias nuveiktų darbų ataskaitas

2019 metų nuveiktų darbų Molėtų mero ataskaita

2020 nuveiktų darbų Molėtų mero ataskaita

Šviežesnės nerasta

Kandidatų į Molėtų merus biografijos ir programos 2023 

Sunku įvertinti kiek realiai kiekvienas meras ir jo komanda pasirengę nuveikti dėl Molėtų. Kai kuriems tai gal paukščiukas partinėje ataskaitoje, gal kažkuriam kandidatui tikrai nuoširdžiai norisi padaryti pokyčius Molėtų krašte. Aišku rinks dauguma, kuriai svarbiausia duonos ir žaidimų. Nors būtent šis balansas gali būti geriausia išeitis Molėtams.

  Duona - tinkamiausias variantas žemės ūkio perdirbamosios pramonės/verslų vystymas.
  Žaidimai - ilgalaikės pasyvios pramogų infrastruktūros vystymas. Žmonių kurie sovietiniais laikais buvo vadinami kultūros specialistai atsiradimas, būtinai miesteliuose, kad jie pastoviai vystytų įdomią veiklą miestelio žmonėms, juos burtų bendai socialinei veiklai. 

  Netgi medicininės infrastruktūros grąžinimas į miestelius gali turėti poveikį ne tik vietinaims, bet ir naujų gyventojų, kad ir laikinų atsiradimui.

  Mano nuomone geriausiai programa subalansuota pas Gintą Umbrasą ir Steponą Šanteriovą. Ginto Umbraso programą matosi rengė strategai, gal ir jis pats. Nes  ir debatuose tai tas žmogus už kurį galiu drąsiai balsuoti rinkimuose Molėtuose. ( kandidatai nemokėjo ir nebendrauju tiesiogiai). 

  Mindaugas Kildišius simpatiškas, atkaklus,  nuoseklus, turi šansų pakeisti situaciją Molėtuose. Mano nuomone geresnis kandidatas nei dabartinis. Bus itin perspektyvus jei nebijos mokytis ir samdyti darbams ne tik lojalius, bet ir profesionalus. Asmeniškai Mindaugas Kildišius kiek nuvylė susipažįstant, gal buvo neįsigilinęs į situaciją:
    Kažkada diskusijose dėl Šnieriškių planavimo jo pasiūlymas buvo sugerti visam kaimui ir išspręsti problemą. Įdomu kaip susitarti su valstiečiu, kuris Šnieriškėse jau negyvena , jam jau px ant kaimo ir  kuriam vietoj 20 eurų už arą jau pažadėta 400 eurų už arą? Tiesiog norėjosi paklausti - o kai sušiks..te Šnieriškių kaimą taip pat susitarsime ir santykius atstatysime užstalėje?

     Mindaugas Kildišius tai tikrai geresnis variantas už dabartinius. Panašaus potencialo Širvintos pasitūmėjo gerokai toliau. Jie jau ir baseiną turi, ir batutų parką, ir sporto sales bei stadionus atnaujintus. Netgi turi pagal visas taisykles sutvarkytą žiedinį pėsčiųjų taką.

Tačiau panagrinėkite plačiau, pateikėme koncentruotai informaciją. Jei kandidatai ką nors nori keisti, papildyti ( glaustai), diskutuoti, prieštarauti lauksiu laiško info@iks.lt

Kandidato Į Molėtų rajono savivaldybės tarybos narius - merus GINTO UMBRASO rinkimų programa

LIETUVOS ŽALIŲJŲ partija
ŽALI ATEINA. PABANDOM KITAIP!

Esu pasiruošęs įgyvendinti darnesnį Molėtų krašto augimo planą. Mano ir žaliųjų komandos prioritetai: 1. Kokybiškas švietimas: orios darbo sąlygos pedagogams; dėstymo priemonių įvairovė ir pasirinkimas mokiniams.
2. Kokybiškesnė sveikatos apsauga: siekti, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų prieinamesnės, atitiktų poreikius; senjorams užtikrinti pavežėjimo paslau­gą; bet kokias sveikatos institucijų pertvarkas daryti tik atlikus išsamią privalu­mų bei trūkumų analizę ir įsitikinus to nauda gyventojams ir medicinos perso­nalui.
3. Stabili verslo aplinka: garantuoti, kad rajonui naudą ir darbo vietas suteikiantis verslas galėtų dirbti ramiai ir be streso (jokių nemalonių staigmenų ar netikėtų sprendimų); palaikyti nuolatinį savivaldybės administracijos bendravimą su verslo bendruomene, įsiklausyti į jos poreikius.
4. Aplinkai draugiškas turizmas: ypatingą dėmesį kreipti į gamtinio ir vaikų turizmo infrastruktūros plėtrą, kuri padėtų pritraukti šeimas į mūsų rajoną aktyviam ir turiningam poilsiui; didinti viešų paplūdimių skaičių.
5. Stipri aplinkos apsauga: sveikų ir brandžių medžių apsauga nuo kirtimų; griežta miškų ir upių, ežerų pakrančių apsauga nuo nelegalių statybų; šildymo priežiū­ra, kad iš kaminų nevirstų juodi gerklę graužiantys dūmai; augintinių kapinių steigimas.
6. Patogus ir netaršus judumas: siekti, kad viešasis transportas greičiau būtų va­romas elektra, biodujomis ar kita atsinaujinančia energija,jo tinklas būtų tan­kus, reisai dažni ir patogos tiek sveikiems, tiek negalią turintiems; plėsti dviračių takų tinklą.
7. Pigi ir švari energija: išnaudoti energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių galimybes ant kiekvieno viešosios paskirties pastato; padėti modernizuoti pri­vačius bustus.
8. Nešvaistyti pinigų: visų mūsų biudžetą naudoti atsakingai ir taupiai.

Mindaugas Kildišius, kandidato į merus rinkiminė programa 2023

Politinis komitetas MOLĖTAI KARTU

kandidatas į Molėtų merus Mindaugas Kildišius

Molėtų kraštas - viena geriausių vietų gyventi Lietuvoje. Turime išnaudoti visas galimybes, kad čia kurtųsi jaunos šeimos, žmonės galėtų dirbti, patogiai gyventi, poilsiauti. Dirbdamas mero pavaduotoju supratau, kad būtinas nuolatinis aktyvus dialogas su gyventojais, bendruomenėmis. Įsipareigoju dirbti sąžiningai, kartu su taryba, administracija užtikrinti aktyvią, rezultatyvią viešojo sektoriaus veiklą. Molėtuose esu gimęs, augęs, čia gyvenu su šeima. Man svarbi Molėtų ateitis, brangus kiekvienas žmogus.
Programos gairės:
KARTU darysime pokyčius savivaldoje.
Vykdysime gyventojų apklausas, veiks visuomeninės tarybos. Sprendimus įgyvendinsime pagal žmonių, bendruomenių poreikius, pertvarkysime savivaldy­bės administracijos struktūrą.
KARTU sieksime gerovės šeimoms.
Švietimas bus kokybiškas, reaguojantis į pokyčius, kiekvienam prieinamas. Teik­sime paramą pirmajam šeimos būstui. Didinsime naujagimio ir pirmoko krepšelius. Įgyvendinsime daugiabučių namų kiemų, sodų bendrijų rėmimo programas. Inicijuosime daugiabučių namų statybas. Bendruomenių reikmėms pritaikysime viešuosius pastatus.
KARTU rūpinsimės svarbiausiu žmogaus turtu - sveikata.
Naujinsime sveikatos priežiūros įstaigų materialinę bazę. Plėtosime reabilitacijos paslaugas, prevencines, sveiko gyvenimo programas.
KARTU užtikrinsime socialinį žmonių saugumą.
Rūpinsimės: integralia pagalba, neįgaliaisiais, asmenimis patiriančiais socialinę riziką, globėjais, senelių ir nakvynės namų plėtra, socialinio taksi paslauga. KARTU atversime naujas galimybes Molėtų kraštui.
Skatinsime verslo investicijas, darbo vietų kūrimą, viešosios, privačios partnerys­tės iniciatyvas. Rengsime investicinius portfelius, žemės sklypus investicijoms. Prašau Jūsų pasitikėjimo, mano kandidatūros palaikymo ir darbo KARTU. 

Visa Molėtai kartuprograma https://www.facebook.com/photo?fbid=503887735259639&set=pcb.503888358592910

 

Kandidatas į Molėtų merus Petras Čimbaras

Darbo partija

1983 m. baigė Bijutiškio aštuonmetę mokyklą, 1986 m. baigė Panevežio technikos mokyklą, mechanikas.

Mokydamasis Panevėžyje intensyviai sportavo, žaidė Panevėžio rankinio rinktinėje, atstovavo Panevėžio sporto mokyklai respublikinėse lengvosios atletikos varžybose, buvo pakviestas studijuoti į Kauno kultūros institutą, bet buvo priverstas atlikti tarnybą kariuomenėje. 1990 m. išvyko uždarbiauti į užsienį. 1993 m. paskirtas į UAB direktoriaus pareigas, nuo 1997 m. UAB „Trijadė“ direktorius. Laimėjo 2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose. Iki 2018 m. Darbo partijos (leiboristų) Molėtų skyriaus pirmininkas. Nuo 2018 m. Lietuvos socialdemokratų darbo partijos narys, pirmininko pavaduotojas. 2007–2011 m. ir nuo 2011 m. Molėtų rajono savivaldybės tarybos narys. Šiuo metu darbo partijos narys.

Priminkim ir Petro Čimbaro darbus: siekė sugrąžinti verslinę žvejybą, būdamas seimūnas aktyviai lindo į Aiseto kraštovaizdžio draustinio užstatymo procesą užsatatytojų pusėje. Šio proceso rezultate dabar turime naujas sodybas, naujas tvoras ir perpus mažesnes nekilnojamo turto kainas apylinkių kaimeliuose. Įnicijavo visai logišką įstatymą dėl seniūnų rinkimų.

kandidatas į Molėtų merus Petras_Čimbaras

Man svarbu - aš čia gyvenu!
2012-2020 m., dirbdamas Seime su Lietuvos Respublikos premjerais, ministrais, merais, įrodžiau, kad galima pasiekti ir nuveikti daug gerų darbų savo kraštui ir žmonėms: mano pastangomis buvo užbaigta Molėtų Kultūros centro renovacija, Molėtų rajono futbolo stadiono rekonstrukcija, prasidėjo rajono baseino projek­tavimas ir statybos darbai, išasfaltuota nemažai miesto ir rajono kelių. Taigi, dirb­damas Seime, įgijau nemažai patirties ir žinių sėkmingam mero darbui. Todėl jeigu būsiu išrinktas meru, įsipareigoju:

· dirbti atvirai ir skaidriai, įsiklausydamas į žmonių nuomonę;
· stiprinti savivaldybei priklausančių įstaigų ir seniūnijų kontrolę ir jų darbo efektyvumą;
· skatinti verslą ir kurti naujas darbo vietas per mokesčių lengvatas;
· kuo daugiau skirti lėšų sportui, sveikatingumui, kultūrai, bendruomenėms;
· skatinti ir efektyvinti kontrolę renovuojant pastatus, įsiklausyti į gyventojų nuomonę ir jų poreikius, vykdant šiuos darbus;
· mažinti vandens, šildymo ir šiukšlių išvežimo kainas, reorganizuojant įstaigas, taip pat keičiant teisės aktus;
· išasfaltuoti ir sutvarkyti daugiabučių namų kiemus;
· skirti daugiau lėšų socialinio būsto remontui, didinti socialinio būsto apimtis;
· siekti, kad nebūtų uždaromos mokymo, kultūros, medicinos įstaigos;
· tęsti ir didinti asfaltavimo darbų apimtis Molėtų mieste ir rajone;
· skatinti ir finansiškai remti programas jaunimui, kad jis rinktųsi gyventi ir dirbti mūsų rajone;
· didinti finansavimą naujų įmonių steigimui;
· didinti finansavimą rajono ugniagesių tarnybai;
· rūpintis neįgaliaisiais, globėjais, taip pat šeimomis, turinčiomis sunkumų.

 

Kandidato Į Molėtų rajono savivaldybės tarybos narius - merus AUDRIAUS ILGEVIČIAUS rinkimų programa 2023 

Partija LAISVĖ IR TEISINGUMAS
Už augantį ir klestintį Molėtų kraštą!

• Sieksiu, kad Molėtų rajonas būtų palankus jame gyvenančioms ir besisvečiuo­jančioms šeimoms, esančioms visuose gyvenimo tarpsniuose - besirengian­tiems kurti šeimą, jaunoms sutuoktinių poroms, šeimoms su mažais vaikais, ikimokyklinukais, mokiniais, paaugliais, studentais, pagyvenusioms šeimoms, seneliams.
• Skatinsiu ir aktyvinsiu verslo, naujų darbo vietų kūrimo galimybes.
• Skatinsiu smulkaus ir vidutinio verslo įmonių plėtrą, žemės ūkių kūrimą ir plėtrą, nes tai priemonė gyventojams patiems kurti savo gerovę.
• Sieksiu stiprinti kiekvienoje seniūnijoje bendruomenių centrus.
• Spręsiu rajono saugumo problemas, ypatingai įvertinant vaikų, senelių, neįga­liųjų poreikius saugiam transportui, kelių infrastruktūrai, bendrajai tvarkai. Siste­minis žvyrkelių ir gatvių asfaltavimas, šaligatvių sutvarkymas, viešojo transporto paslaugų optimalus užtikrinimas, dviračių takų sisteminė plėtra ir kt.
• Skatinsiu privataus ir valstybinio verslo partnerystę, nustatant skaidrias ir aiškias jos veikimo taisykles.
• Gausinsiu paslaugų gyventojams pasiūlą - konsultacijų, įgūdžių lavinimo, mo­kymo ir kt.
• Plėtosiu vaikų žaidimo aikšteles ir paauglių laisvalaikio praleidimo vietas, didin­siu aikštelių turinio įvairovę pritaikant įvairaus amžiaus vaikų poreikiams.
• Pasirūpinsiu kaimiškų vietovių pagrindinių gatvių ir takelių apšvietimu, saugos kamerų įrengimų, diegiant energiją tausojančias technologijas.
• Užtikrinsiu efektyvų Europos Sąjungos paramos panaudojimą Molėtų mieste bei rajone. Užbaigsiu vykdomus projektus bei inicijuosiu naujus projektus, kurie padės kurti gyventojų gerovę, padės spręsti naujų investicijų pritraukimą ir verslumo skatinimą.
• Aktyviai ginsiu rajono interesus valstybės institucijose. Telksiu rajono tarybą, administraciją ir rajono žmones bendriems darbams.

Kandidato Į Molėtų rajono savivaldybės tarybos narius - merus SAULIAUS JAUNEIKOS rinkimų programa

TĖVYNĖS SĄJUNGA LIETUVOS KRIKŠČIONYS DEMOKRATAI

Tęskime mūsų rajono atgimimą!
Per ketverius besibaigiančios kadencijos metus Molėtų kraštas akivaizdžiai pasi­keitė: šiandien Lietuvoje esame pripažįstami kaip akivaizdžią pažangą padaręs rajonas, patrauklus gyventi ir svečiuotis.

kandidatas į molėtų  merus saulius jauneika
Matau tokią mūsų krašto ateitį:
sprendimų priėmime dalyvauja žmonės, nevyriausybinės organizacijos; patrauklūs mūsų miesteliai, seniūnijų centrai ir patys Molėtai;
aukštos kokybės švietimas ir kultūrinis gyvenimas;
prieinamos sveikatos ir socialinės paslaugos;
įvairėjantis poilsio ir svetingumo verslas, stiprinamas kurortinis rajono patrauklu­mas;
verslo plėtra, nepažeidžianti darnos su gamta;
darnus skirtingų kartų sugyvenimas ir dėmesys joms.
Įsitikinau: ten, kur aktyvus vietos žmonės, greičiau sprendžiamos ir problemos, gerėja gyvenimo kokybė. Ne progomis, o nuolat lankytis kaimuose ir miesteliuo­se, tartis ir diskutuoti su žmonėmis apie tai, kas jiems trukdo, ką galima pagerinti - taip suprantu vieną iš svarbiausių mero pareigų.
Siūlau nesustoti: švietimo įstaigose diegti įtraukųjį ugdymą, visos dienos mokyklą, modernizuoti pačias įstaigas; plėsti socialines paslaugas; investuoti į sveikatos įstaigų modernizavimą ir paslaugų plėtrą; plėtoti vandentvarkos ūkio, atliekų tvarkymo sistemą; tęsti daugiabučių namų kiemų ir aplinkos tvarkymą; plėtoti pėsčiųjų ir dviračių takus; tęsti kelių ir gatvių remontą, naujų statybą; plėsti pas­laugų pasiūlą turistams ir rajone, ir mieste, ne tik vasarą, bet ir žiemą; nesustoti gerinant verslo sąlygas.
Neabejoju: savivaldybės veikla turi būti grindžiama aiškias principais ir vertybė­mis. Man svarbiausia yra pagarba žmonėms, teisingumas ir veiklos skaidrumas, kiekvieno darbuotojo atsakomybė už savo darbą ir jo efektyvumas.
Drauge mes galime ir geriau, ir daugiau! 

 

Kandidatas į Molėtų merus  STEPONAS ŠANTERIOVAS, rinkimų programa

LSDP

Molėtai mano širdyje - dirbsiu Jums ir su Jumis!
Molėtai - mano gimtasis miestas: čia gimiau, augau, čia ir gyvenu. Žinau, ko šian­dien reikia mūsų rajonui, matau jo galimybes.
Meras privalo būti darbštus, sąžiningas, reiklus sau ir kitiems, visiems vienodai teisingas, atviras, atsakingas, empatiškas, mylintis savo rajoną ir jo gyventojus. Savo gimtojo krašto žmones atstovauju jau nuo 2007 metų, kai pirmą kartą bu­vau išrinktas į Molėtų rajono savivaldybės tarybą. Teko pabuvoti abiejose „bari­kadų" pusėse - daugumoje ir mažumoje, pozicijoje ir opozicijoje: prisidėjau prie šimtų sprendimų, kurie Molėtų rajoną pavertė viena iš patraukliausių savivaldybių Lietuvoje. Man visada buvo, yra ir bus aktualios mane supančių žmonių proble­mos. Skaudžiai išgyvenu dėl visuomenę kamuojančių negerovių, socialinės ne­teisybės, nepakankamo dėmesio kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos, miesto ir kaimiškų vietovių gyvenimo problemoms.
Mano prioritetai:
• Kokybiškos bei savalaikės sveikatos priežiūros paslaugos, prieinamos visiems savivaldybės gyventojams;
• Išsaugotas esamas švietimo įstaigų tinklas;
• Socialinių paslaugų ir būstų plėtra;
• Pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimas link traukos centrų ir turizmo, lankytinų vietų;
• Visuomeninių ir daugiabučių namų pilna ar dalinė renovacija, sutvarkant ir praplečiant vaikų aikšteles, automobilių stovėjimo aikšteles;
• Smulkaus ir vidutinio verslo plėtra, taikant mokesčių lengvatas;
• Žaliojo kurso ir atsinaujinančios energetikos programos;
• Kultūrinė veikla kaimo bendruomenėse ir didesnis projektų finansavimas.
Balsuodami už mane, Jos balsuosite ir už darbų tęstinumą, ir už naujoves. Su­prantu, kad krašto ir jo gyventojų problemas reikia spręsti ne tik greičiau, bet ir skaidriau, išsamiau ir jautriau.

 

Kandidato į Molėtų rajono savivaldybės tarybos narius ir merus EGIDIJAUS VERŠELIO rinkimų programa

LIETUVOS REGIONŲ PARTIJA 

MOLĖTAI - METAS POKYČIAMS!
Būdamas Molėtų rajono meru, SPRĘSIU JŪSŲ problemas ir VYKDYSIU JŪSŲ man pavestus darbus:
• Molėtai BUS patrauklus investuotojams rajonas! REMSIU verslą, kuriantį naujas darbo vietas.
• SUDARYSIU palankias sąlygas smulkiajam ir vidutiniam verslui plėtoti.
• Už saugų, švarų ir ekologišką rajoną! TVARKYSIU labiausiai apleistas Molėtų miesto gatves ir IŠASFALTUOSIU rajono vietinės reikšmės kelius. SPRĘSIU au­tomobilių statymo daugiabučių kiemuose problemas.
• ĮRENGSIU ir ATNAUJINSIU iki šiol tamsoje skendinčių gatvių mieste ir kaime apšvietimą.
• Molėtai BUS sveikas ir darbingas rajonas! SIEKSIU išlaikyti esamas ambulatori­jas, UŽTIKRINTI sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, socialinių paslau­gų plėtrą - ypač kaimo žmonėms, TOBULINTI pacientų registravimo tvarką.
• PASIRŪPINSIU iki šiol nerenovuotų švietimo ir kultūros įstaigų, sporto infra­struktūros atnaujinimu.
• SPRĘSIU jaunimo užimtumo ir laisvalaikio problemas. SIEKSIU, kad mūsų jaunimas ir kiti gyventojai mieste turėtų kur nueiti praleisti laisvalaikį.
• SKATINSIU ir MOTYVUOSIU kultūros darbuotojų iniciatyvumą.
• UŽ Molėtus, valdomus skaidriai ir efektyviai!
• SIEKSIU įvairių lygių valdžios institucijų kompetencijos, darbo kokybės ir skaid­rumo.
• REIKALAUSIU efektyvaus šilumos, komunalinio ūkio ir vandentiekio įmonių darbo.
• SIEKSIU, kad ugdymo įstaigose vaikai butų maitinami sveiku maistu, REMSIU maisto produktų tiekimą ugdymo įstaigoms iš rajono ūkininkų, REMSIU sveika­tinimo programas.
• SUDARYSIU sąlygas vaikams, sergantiems stuburo ligomis, lengvatinėmis sąly­gomis naudotis baseino paslaugomis.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Pagėgių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Pagėgių merus 2023, kandidatų į Pagėgių merus rinkiminės programos 2023

Kėdainių mero rinkimai 2023

Kandidatai į Kėdainių rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Kėdainių rajono merus rinkiminės programos

Biržų mero rinkimai 2023

Kandidatai į Biržų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Biržų rajono merus rinkiminės programos

Ignalinos mero rinkimai 2023

Ignalinos mero rinkimai 2023, kandidatai į Ignalinos merus 2023, kandidatų į Ignalinos merus rinkiminės programos 2023

Jonavos mero rinkimai 2023

Kandidatai į Jonavos rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Jonavos rajono merus rinkiminės programos

Prienų mero rinkimai 2023

kandidatai į Prienų rajono mero rinkimus 2023, Kandidatų į Prienų merus rinkiminės programos

Švenčionių mero rinkimai 2023

Švenčionių mero rinkimai 2023, kandidatai į Švenčionių rajono merus 2023, kandidatų į Švenčionių merus rinkiminės programos 2023

Telšių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Telšių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, rinkimų programa, nauja kadencija, rinkimų rezultatai

Šakių mero rinkimai 2023

Mero rinkimai Šakių rajono savivaldybėje 2023, įvykdyti pažadai, nuveikti darbai, nauja kadencija, rinkimų programos, rinkimų rezultatai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: