Jungiklių dizainas ir funkcijos, projektavimas BIM aplinkoje, greita ir patogi jungiklių medžiagų, dizaino, specifikacijų bei kainų peržiūra.
Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad visi elektros jungikliai vienodi ir skiriasi tik spalva bei klavišų skaičiumi, taip nėra. JUNG jungiklio mechanizmą sudaro per 50 skirtingų detalių, kurios savo ruožtu gali turėti įvairias funkcijas. Jungikliu galima ne tik įjungti ir išjungti šviesą, jungiklis gali šią funkciją perduoti kitam jungikliui ir tuomet tai jau bus perjungiklis. Jungiklis gali turėti LED lemputę, tuomet jis turės papildomą šviestuvo funkciją, gali turėti laikmatį ir įjungti ar išjungti šviesą nustatytu laiku, jungikliu galima valdyti žaliuzių pakėlimą ir nuleidimą, šildymo sistemą, reguliuoti patalpų oro temperatūrą, išjungti ir įjungti vėdinimą, atidaryti lauko duris, jungikliu galima reguliuoti šviesos intensyvumą ir pan. Telefonspynė taip pat yra jungiklio rūšis.
Šiuolaikiniame pastate (tiek privačiame name, tiek visuomeniniame) yra dar daugybė nepaminėtų sistemų. Visų jų, net ir išmaniųjų, valdymui reikia vienokių ar kitokių jungiklių. Atskiroms sistemoms valdyti naudojami mechaniniai arba elektroniniai jungikliai.
Apšvietimui valdyti - tradiciniai jungikliai, šviesos intensyvumo reguliatoriai, judesio jutikliai.
Žinant visas jungiklių galimybes, galima įsirengti patogų išmanųjį namą, valdomą jungiklių pagalba. Jungikliais patogu naudotis, kai išsikrauna išmanusis įrenginys, juos mėgsta vyresnio amžiaus žmonės, galų gale, netgi valdant namo funkcijas išmaniuoju telefonu, visada pravartu turėti atsarginį mechaninio valdymo variantą.
Jungiklių dizainas
Jungikliai – matoma ir nuolat liečiama interjero detalė. Kadangi jų patalpose yra ne vienas ir ne du, jie atlieka ne tik šviesos įjungimo ir išjungimo funkcijas, pravartu pagalvoti apie vieningą jų dizainą. JUNG turi keletą modernių ir tradicinių dizaino linijų, kurios skiriasi jungiklių rėmelių forma, montavimo būdu ir kitomis detalėmis. Visų JUNG dizaino linijų jungiklių ir kištukinių lizdų funkcionalumas yra vienodas, funkcijos neriboja dizaino, medžiagų, spalvų.
Jungikliai į interjerą iš esmės integruojami dviem būdais – stengiantis, kad sienos plokštumoje jų beveik nesimatytų, arba atvirkščiai – kad išryškėtų.
Sienoje kištukiniai lizdai, jungikliai arba slepiami, arba išryškinami.
Didžiulėje jungiklių dizaino formų, spalvų įvairovėje ne visada pavyksta greitai rasti tinkamą spalvą ar formą, o radus dažnai iškyla abejonių dėl atitikimo konkrečiam interjerui. Pasirinkimo palengvinimui iš www.jungiklis.info puslapio arba Google Play ar Apple Store parduotuvės galima atsisiųsti AR-Studio programėlę mobiliesiems įrenginiams, kuri skirta pasitikrinti jungiklių spalvų ir formų derėjimą interjere.
Tam tikslui priklijuokite JUNG Experience žymeklį toje vietoje, kurioje turėtų būti jungiklis. Telefono ar planšetės kamerą nukreipus į žymeklį, iš virtualios programėlės duomenų bazės galima paimti jungiklį ir pamatyti, kaip jis atrodys konkrečioje aplinkoje. Pasirinkus jungiklių seriją, medžiagą ir spalvą, AR-Studio įtraukia pasirinktų produktų virtualius 3D modelius į matomą realų vaizdą. Toks išplėstos realybės sprendimas leidžia planšetiniame kompiuteryje ar išmaniajame telefone iškart matyti, kaip jungiklis atrodo kambaryje, ar dera interjere.
Naudojantis JUNG AR-Studio programėle realiu laiku ant realaus paviršiaus galima pamatyti per 2000 JUNG gaminių.
Atnaujintoje Ar-Studio programėlės duomenų bazėje yra ne tik JUNG jungikliai bei kištukiniai lizdai, bet ir protingo namo valdymo blokeliai, USB įkrovimo stotelės, Plug & Light apšvietimo sistemos, foniniai šviesos diodų šviestuvėliai ir kt. gaminiai. Be to, AR-Studio pateikia daugybę informacijos apie pasirinktus JUNG produktus, interjero dizainerių realizuotų projektų nuotraukas, iš kurių galima pasisemti idėjų ir pamatyti instaliavimo galimybes.
AR-Studio mobilioje aplikacijoje galima keisti jungiklių dizainą, spalvą, kiekį, programėlė iš karto nurodo kiekvieno varianto specifikaciją ir kainą.
Naudojant AR-Studio patogu projektą papildyti, keisti, įsitikinti spalvų suderinamumu ir pan. Interjero dizaineriams, architektams yra galimybė išsisaugoti visus projektus su prietaisų specifikacija ir kainomis.
Taip pat JUNG interneto svetainėje yra beveik visų jungiklių, kištukinių lizdų ir kitų prietaisų DWG failai, kuriuos galima naudoti projektuojant AutoCAD programa.
Yra galimybė pasirinkti individualaus dizaino jungiklius, atspausdinti arba išgraviruoti ant jų užrašus. Tai labai patogu visuomeniniuose interjeruose, viešbučiuose, visur, kur jungikliais naudojasi daug žmonių. Tokiu atveju nereikės ant jų klijuoti neišvaizdžių lipdukų.
Interjerą menkinančios lipdukų nuorodos ir sumodeliuoti užrašai ant jungiklių.
Pasitelkus internetu pasiekiamą dizaino įrankį susimodeliuoti norimos išvaizdos jungiklį ir užrašą bei jį užsisakyti galima praktiškai iš bet kurios pasaulio vietos, net neišeinant iš namų. Visgi didžiausias šios funkcijos pranašumas - išsaugotas estetiškas interjero vaizdas, nes nebereikia jungiklių apklijuoti lapeliais su užrašais, kuriuos, deja, vis dar galima pamatyti biuruose ar kai kuriuose viešbučiuose.
Skaitmeninis BIM jungiklių projektavimas
Šiandien visiems, savo profesinėje veikloje susiduriantiems su pastatų projektavimu, jau nebe naujiena, kad BIM (Building Information Modeling) yra procesas, kuris apima visą pastato gyvavimo ciklą: nuo pradinės idėjos, projektavimo etapo, statybos iki pastato eksploatacijos ir nugriovimo. BIM sistemoje yra visų šių etapų duomenys, pradedant aplinkos infrastruktūra, pastato medžiagomis, statybos gaminiais smulkiausiais laidais, baigiant elektros, vėdinimo, šildymo ir kitų sistemų visuma bei detalėmis. Kiekvienas elementas BIM projekte atvaizduojamas 3D formatu ir turi ne tik vizualią išraišką, bet ir visą informaciją. Informacija reikalinga ne tik projektavimo, statybos, bet ir pastato eksploatacijos, renovacijos etapuose, o kai ateis laikas – ir nugriovimo etape. BIM projekte yra visi duomenys apie medžiagas ir gaminius, produktų specifikacijos.
Savo ruožtu gamintojai rengia savo gaminių bibliotekas, kuriose kaupiama visa informacija apie atskirus gaminius. Projektuotojams tereikia pasiimti vieną ar kitą gaminį ir jį lydinčią informaciją bei įkelti į projektą. Atskiri gamintojai kooperuojasi ir savo gaminius įkelia į didesnes platformas – projektuotojams rasti gaminius vienoje vietoje yra daug patogiau. Viena tokių platformų – MEPcontent.com, kurioje pagal produkto kategoriją ar gamintoją galima rasti reikiamą produktą. JUNG šioje platformoje turi jungiklių asortimento įskiepį (Revit Plugin) projektavimui Revit programine įranga. Atsisiuntus įskiepį, vėliau jis automatiškai pats atsinaujina. JUNG prietaisų duomenų bazė yra ir BIMobjekt Cloud.com platformoje
Naudojantis JUNG Revit Plugin įskiepiu, gaminius galima keisti ieškant reikiamo dizaino, reikiamų charakteristikų, tinkamos kainos - programa automatiškai pateikia gaminių specifikaciją, duomenis, kainas ir automatiškai įtraukia juos į visus projekto lygius – brėžinius, pjūvius, sąrašus, 3D vizualizacijas. Pakeitus gaminį, automatiškai keičiasi ir jo montavimui reikalingų medžiagų specifikacija. Pavyzdžiui, vieną jungiklių bloką pakeitus kitu, jei jie pajungiami skirtingais kabeliais, automatiškai pasikeičia ir kabelio charakteristika. Pagal padarytus pakeitimus sistema iš karto adaptuoja gaminius visuose projekto lygmenyse – 2D brėžiniuose, žiniaraščiuose, vizualizacijose.
Bendra jungiklių bloko vizualizacija, detalė ir charakteristika Revit Plugin konfigūratoriaus lange.
Analogiškas JUNG konfigūratorius yra ir projektuojantiems ArchiCAD programine įranga.
Tad pasidomėjus jungiklių funkcijomis, dizainu ir projektavimo galimybėmis šios mažos detalės gali ne tik papuošti bet kurio stiliaus interjerą, bet ir padaryti gyvenimą komfortiškesniu.
Informacija parengta bendradarbiaujant su UAB „JUNG Vilnius“, gamintojų nuotraukos
Kategorijos straipsniai
Namo statyba iš blokelių
Namų statyba iš blokelių pagreitino procesą lyginant su statyba iš plytų. Atsirado naujų medžiagų, kurios sumažino blokelių svorį ir statybą padarė paprastesne.
Terasos stiklinimas
Kuriuo momentu reiktų pasirūpinti terasos stiklinimu? Kokie galimi terasos įstiklinimo būdai?
Statybinis gruntas
Statybiniai gruntai, statybinio grunto parinkimas pagal paviršiaus tipą, statybinis gruntas vidaus ir lauko darbams
Vandeniu šildomų grindų įrengimas
Ekonomiškas grindinis šildymas ir šilumos siurblys oras vanduo. Kokiais atvejais ši šildymo sistema tinka, ką apie ją reiktų žinoti.
Šiltinimas poliuretano putomis
Poliuretano putų šiltinimas, poliuretano putų charakteristikos skirtingiems mazgams, kuo skirasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos
Vėjo izoliacinė plėvelė
Sienų plėvelės montavimas, vėjo izoliacijos įrengimas, lauko plėvelės sandarinimas
Difuzinės plėvelės montavimas
Stogo plėvelės įrengimas, difuzinės stogo plėvelės klojimas, kondesato nukreipimo lovelio montavimas, difuzinės plėvelės sandarinimas
Daugiabučio renovacija
Daugiabučių renovacija, parama daugiabučio renovavimui, šilumos punkto modernizavimas, daugiabučio investicinis planas
Karkasinio namo šiltinimas
Karkaso šiltinimas, karkasinių namų šiltinimas, ką reikia žinoti apie karkasinio namo apšiltinimą?
Naujausi straipsniai
Verslo skelbimai
Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka