Graži šypsena dažnai laikoma geros burnos sveikatos požymiu. Tačiau pasaulyje daugelis žmonių turi netaisyklingą dantų sąkandį, netaisyklingai pakrypusius dantis, kurie ne tik gadina išvaizdą, bet gali turėti įtakos burnos sveikatai. Ortodontinio gydymo metu galima ištaisyti netaisyklingą sąkandį ir sustatyti dantis pagal fiziologinį sąkandį.
Tiesūs dantys pagerina išvaizdą ir padeda išvengti dantų problemų
Dantų breketai
Dantų breketai yra populiarus ortodontinis gydymas, kuris jau daugelį metų naudojamas dantims tiesinti. Breketus sudaro prie dantų tvirtinami breketai, sujungti vielomis ir gumelėmis, kad dantys palaipsniui persikeltų į taisyklingą padėtį. Gydymo trukmė priklauso nuo ortodontinės problemos sunkumo. Vidutiniškai gydymas dantų breketais trunka nuo 18 iki 24 mėnesių. Gydymo metu ortodontas periodiškai koreguoja breketus, kad užtikrintų, jog dantys pasislenka teisinga linkme. Dantų breketai gali kelti diskomfortą, ypač pradiniais gydymo etapais. Breketai ir vielos gali sukelti skausmą, draskyti gleivinę, pacientams gali būti sunku valgyti ir kalbėti, tačiau be recepto parduodami skausmą malšinantys vaistai ir ortodontinis vaškas padeda sumažinti diskomfortą. Be to, pacientai su dantų breketais turėtų vengti kieto ar lipnaus maisto, nes jis gali pažeisti breketus, juos nulaužti. Ortodontinio gydymo metu labai svarbi tinkama kasdienė burnos higiena. Breketuose yra linkę kauptis maisto likučiai ir apnašos. Kiekvieną dieną reikia reguliariai valyti dantis šepetėliu ir siūlu, o sunkiai pasiekiamoms maisto dalelėms pašalinti galima naudoti vandens irigatorių. Taip pat dėvint dantų breketus reikia dažniau atlikti profesionalią burnos higieną – maždaug kas 3 mėnesius. Nuėmus breketus, prie liežuvinio dantų paviršiaus pritvirtinama vielutė, kuri užtikrina, kad būtų išlaikyta nauja dantų padėtis.
Dantų breketai yra dažniausiai naudojamas ortodontinio gydymo metodas
Dantų breketų rūšys
Yra įvairių tipų dantų breketų, įskaitant tradicinius metalinius, keramikinius ir liežuvinius breketus. Tradicinius metalinius breketus sudaro metaliniai breketai ir vielos, kurie tvirtinami ant dantų lūpinio/skruostinio paviršiaus. Keramikiniai breketai yra panašūs į tradicinius breketus, tačiau pagaminti iš skaidrių arba dantų spalvos medžiagų, todėl yra mažiau pastebimi. Liežuviniai breketai tvirtinami prie liežuvinės dantų dalies, todėl jie beveik nematomi, tačiau yra sunkiau išvalomi nei įprasti dantų breketai.
Dantų kapos
Dantų kapos yra pastaraisiais metais labai išpopuliarėjęs ortodontinis gydymas. Kapos yra alternatyva tradiciniams breketams ir suteikia diskretiškesnį dantų tiesinimo būdą. Gydymas dantų kapomis susideda iš keleto skaidrių, išimamų aparatų, kurie palaipsniui paslenka dantis į norimą padėtį. Dantų kapos tinka įvairioms ortodontinėms problemoms spręsti. Gydymo kapomis trukmė priklauso nuo ortodontinės problemos sunkumo, tačiau vidutiniškai gydymas trunka nuo 12 iki 18 mėnesių. Gydymo metu pacientai kas dvi savaites nešioja naujas dantų kapas, kurios palaipsniui padeda paslinkti dantis. Gydymo pradžioje dantų kapos gali sukelti nedidelį diskomfortą – dantų skausmą, tačiau tai trunka tik kelias dienas. Kaip ir su dantų breketais, taip ir dėvint kapas, labai svarbi gera individuali burnos higiena. Prieš valgant ar geriant ką nors, išskyrus vandenį, reikia nusimti kapas, o po kiekvieno valgymo, prieš įsidedant kapas, išsivalyti dantis su dantų pasta ir dantų siūlu. Po ortodontinio gydymo, taip pat kaip ir po gydymo dantų breketais, prie liežuvinio dantų paviršiaus pritvirtinama vielutė, kuri palaiko dantų esamą padėtį.
Tiesinimas dantų kapomis yra vizualiai mažiau pastebimas ortodontinis gydymas
Pasirinkimas tarp dantų breketų ir dantų kapų priklauso nuo konkrečių ortodontinių poreikių ir asmeninių pageidavimų. Tiesinimas dantų kapomis yra brangesnis nei tiesinimas breketais ir yra mažiau veiksmingas, tačiau gydymas trunka mažesnį laikotarpį, kapos yra mažiau pastebimos bei sukelia mažiau diskomforto. Vienas iš dantų breketų privalumų yra tas, kad jie veiksmingiau gydo sunkius ortodontinius atvejus, be to, jie yra pigesni, tačiau breketai gali būti nepatogūs ir sukelti dirginimą, ypač pradiniame gydymo etape, bei sukelia sunkumų kasdienėje burnos higienoje. Dantų tiesinimas reikalauja laiko, kantrybės, pinigų bei gerų individualios burnos higienos įgūdžių.
Kategorijos straipsniai
Sveiki desertai
Sveikų desertų receptai, sveiki desertai su vaisiais ir uogomis, sveiki desertai su daržovėmis, sveiki desertai su juoduoju šokoladu, naminiai ledai, sveiki desertai su riešutais, sveiki desertai su uogomis, sveikuoliški desertai, sveiki desertai su vaisiais.
Sveiki saldumynai
Sveikų saldumynų receptai, nekenksmingi organizmui saldumynai, cukraus alternatyvos, sveiki saldumynai su vaisiais ir uogomis, sveiki saldumynai su daržovėmis, sveiki saldumynai su stevija, naminiai ledai, sveikuoliški sausainiai, sveiki saldumynai su uogomis, sveiki saldumynai riešutais, sveiki saldumynai vaikams.
Protarpinis badavimas
Protarpinis badavimas, protarpinio badavimo metodai
Keto mityba
keto mitybos planas, ketogeninės mitybos meniu, patiekalų receptai ketogeninėje mityboje
Keto dieta
Ketogeninė dieta, ketogeninis maistas, keto mitybos principai, keto duonos receptas
Dantų protezavimas
Dantų protezai, dantų vainikėliai, dantų implantai, dantų tiltai, dantų protezų priežiūra, dantų protezavimo kompensacija
Dantų implantavimas
Dantų implantai, dantų implantacija, dantų implantavimo eiga, dantų implantavimo kaina, dantų protezavimas
Dantų balinimas
Profesionalus dantų balinimas, kabinetinis dantų balinimas, dantų balinimas namuose, dantų balinimo kapos, dantų spalvos pokytis
Dantų tiesinimas
Dantų breketai, dantų kapos, dantų kabės, ortodontinis gydymas
Receptai
Siauralapis gaurometis
Gauromečio arbata, kada rinkti gaurometį, gauromečio arbatos fermentavimas, gauromečio nauda
Naujausi straipsniai
Verslo skelbimai
Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka