Dantų implantavimas
Atnaujinta: 2023-05-08

Dantų implantacija - tai procedūra, kurios metu dantų šaknys pakeičiamos metaliniais, į varžtus panašiais strypais, o pažeisti ar trūkstami dantys pakeičiami dirbtiniais dantimis, kurie atrodo ir atlieka funkciją kaip tikri. Dantų implantai yra alternatyva protezams ar tiltams. Kaip atliekama dantų implantavimo operacija, priklauso nuo implanto tipo ir žandikaulio kaulo būklės, dantų implantavimo operacija gali apimti kelias procedūras. Pagrindinis implantų privalumas yra tvirta atrama naujiems dantims - šis procesas reikalauja, kad kaulas tvirtai suaugtų aplink implantą. Kadangi šiam kaulo gijimui reikia laiko, procesas gali trukti kelis mėnesius.

Dantų implantavimas

Dantų implantai yra puiki alternatyva dantų protezams ar dantų tiltams

Dantų implantacijos poreikis

Dantų implantai chirurginiu būdu įstatomi į žandikaulio kaulą, kur jie tarnauja kaip trūkstamų dantų šaknys, kadangi implantuose esantis titanas susilieja su žandikaulio kaulu, implantai nejuda ir nepažeidžia kaulo taip, kaip tai gali atsitikti dėl stacionarių tiltinių konstrukcijų ar protezų. Be to, dantų implantų medžiagos negali sugesti, kaip gali sugesti nuosavi dantys, esantys po tiltiniais protezais.

Dantų implantavimas atliekamas, kai:

 • trūksta vieno ar daugiau dantų;
 • žandikaulio kaulas yra visiškai suaugęs;
 • kaulo pakanka implantams pritvirtinti, kitu atveju reikia atlikti kaulo transplantaciją;
 • sveiki burnos audiniai;
 • nėra sveikatos sutrikimų, kurie turėtų įtakos kaulo gijimui;
 • negalima arba nenorima dėvėti dantų protezų.

Dantų implantavimo rizikos

Kaip ir bet kuri operacija, dantų implantavimo operacija kelia tam tikrą riziką sveikatai. Tačiau problemos pasitaiko retai, o jei jų pasitaiko, paprastai jos būna nedidelės ir lengvai gydomos. Rizikos:

 • infekcija implanto vietoje;
 • aplinkinių struktūrų, pavyzdžiui, kitų dantų ar kraujagyslių, sužalojimas ar pažeidimas;
 • nervų pažeidimas, galintis sukelti skausmą, tirpimą ar dilgčiojimą savuose dantyse, dantenose, lūpose ar smakre;
 • sinusų problemos, kai viršutiniame žandikaulyje įsriegti dantų implantai išsikiša į vieną iš sinusų ertmių.

Pasiruošimas dantų implantavimui

Dantų implantų planavimo procese gali dalyvauti įvairūs specialistai, įskaitant gydytoją, kuris specializuojasi burnos, žandikaulio ir veido ligų srityje (burnos ir veido-žandikaulių chirurgas), gydytoją odontologą, kurio specializacija - dantų atraminių struktūrų, pavyzdžiui, dantenų ir kaulų, gydymas (periodontologas), gydytoją odontologą, kuris projektuoja ir pritaiko dirbtinius dantis (protezuotojas), arba kartais ausų, nosies ir gerklės (LOR) specialistą.

Kadangi dantų implantai reikalauja vienos ar daugiau chirurginių procedūrų, norint pasirengti šiam procesui, reikia atlikti išsamų įvertinimą. Atlikti išsamią dantų apžiūrą, atliekamos dantų rentgeno nuotraukos ir 3D vaizdai, pagaminti dantų ir žandikaulio modeliai. Ligos istorijos apžvalga, gydytojas turi žinoti apie bet kokias ligas ir visus vartojamus vaistus, įskaitant receptinius ir nereceptinius vaistus bei maisto papildus, jei sergama tam tikromis širdies ligomis arba turima ortopedinių implantų, prieš operaciją gydytojas gali paskirti antibiotikų, kad padėtų išvengti infekcijos.

Norint kontroliuoti skausmą, operacijos metu galima rinktis vietinę anesteziją, sedaciją arba bendrąją anesteziją. Atsižvelgiant į tai, kokio tipo anestezija taikoma, supažindinama su instrukcija apie valgymą ir gėrimą prieš operaciją.

Dantų implantavimo etapai

Dantų implantavimo operacija paprastai atliekama ambulatoriškai, etapais, o tarp procedūrų skiriamas gijimo laikas. Dantų implanto įsriegimo procesą sudaro keli etapai, įskaitant:

 • pažeisto danties pašalinimas;
 • žandikaulio kaulo paruošimas (jei reikalinga atliekama transplantacija);
 • dantų implanto įsriegimas;
 • kaulo augimas ir gijimas;
 • abutmento (atramos) įdėjimas;
 • dirbtinio danties (vainikėlio) uždėjimas.

Visas procesas nuo pradžios iki pabaigos gali užtrukti kelis mėnesius. Daug laiko skiriama gijimui ir laukimui, kol žandikaulyje užaugs naujas kaulas. Atsižvelgiant į skirtingas situacijas, konkrečią atliekamą procedūrą ar naudojamas medžiagas, tam tikri etapai kartais gali būti derinami. Dantų implantavimo kaina yra apie 500 eurų, neįskaitant pažeisto danties pašalinimo, kaulo transplantacijos, dirbtinio vainikėlio.

Dantų implantas

Dantų implantus sudaro implantas, abutmentas ir vainikėlis

Implantuotų dantų priežiūra po operacijos

Nepriklausomai nuo to, ar dantų implantacija atliekama vienu, ar keliais etapais, galima patirti kai kuriuos tipiškus su bet kokio tipo dantų operacijomis susijusius nepatogumus:

 • dantenų ir veido patinimas;
 • odos ir dantenų mėlynės;
 • skausmas implanto vietoje;
 • nedidelis kraujavimas.

Po dantų implantacijos operacijos gali prireikti vaistų nuo skausmo ir antibiotikų. Jei patinimas, diskomfortas ar bet kuri kita problema po operacijos paūmėja, reikia kreiptis į burnos chirurgą. Po kiekvieno operacijos etapo gali tekti valgyti minkštą maistą, kol gis operacijos vieta, paprastai naudojami savaime ištirpstantys siūlai, jei siūlai savaime neištirpsta, odontologas juos pašalins.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Sveiki desertai

Sveikų desertų receptai, sveiki desertai su vaisiais ir uogomis, sveiki desertai su daržovėmis, sveiki desertai su juoduoju šokoladu, naminiai ledai

Sveiki saldumynai

Sveikų saldumynų receptai, nekenksmingi organizmui saldumynai, cukraus alternatyvos, sveiki saldumynai su vaisiais ir uogomis, sveiki saldumynai su daržovėmis, sveiki saldumynai su stevija, naminiai ledai, sveikuoliški sausainiai

Protarpinis badavimas

Protarpinis badavimas, protarpinio badavimo metodai

Keto mityba

keto mitybos planas, ketogeninės mitybos meniu, patiekalų receptai ketogeninėje mityboje

Keto dieta

Ketogeninė dieta, ketogeninis maistas, keto mitybos principai, keto duonos receptas

Dantų protezavimas

Dantų protezai, dantų vainikėliai, dantų implantai, dantų tiltai, dantų protezų priežiūra, dantų protezavimo kompensacija

Dantų implantavimas

Dantų implantai, dantų implantacija, dantų implantavimo eiga, dantų implantavimo kaina, dantų protezavimas

Dantų balinimas

Profesionalus dantų balinimas, kabinetinis dantų balinimas, dantų balinimas namuose, dantų balinimo kapos, dantų spalvos pokytis

Dantų tiesinimas

Dantų breketai, dantų kapos, dantų kabės, ortodontinis gydymas