Odos grybelio gydymas
Atnaujinta: 2023-03-12

Odos grybelis gali reikšti odos grybelinę infekciją, kuri gali būti sukelta įvairiomis grybelinėmis rūšimis, pvz., dermatofitais, pelėsiniais grybais arba mielių grybais.

odos grybelio gydymas

Grybelinės odos infekcijos dažniausiai pasireiškia kaip niežėjimas, deginimas, lupimasis, pleiskanojimas, raudonis, patinimas ir kitos odos būklės pokyčiai. Infekcija gali paveikti bet kurią kūno dalį, bet dažniausiai ji pasireiškia ant kojų, tarpupirščių, nagų, rankų ar kirkšnių.

Grybelinės odos infekcijos diagnozuojamos paprastai klinikiniu būdu, o diagnozė gali būti patvirtinta laboratoriniais tyrimais, pvz., nagų skalės mikroskopija arba odos tepinėlių kultivavimas.

Grybelinės odos infekcijos gydymas dažniausiai apima vietinių antifunginių kremų, tepalų ar losjonų naudojimą. Kai kuriems sunkesniems atvejams gali būti reikalingas sisteminių antifunginių vaistų vartojimas. Gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos sunkumo ir gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Svarbu laikytis visų gydytojo nurodymų ir atlikti rekomenduojamus higienos įpročius, kad būtų išvengta infekcijos pasikartojimo.

Odos grybelio gydymas priklauso nuo to, koks grybelis sukėlė infekciją ir kokia yra jo sunkumo laipsnis. Dažniausiai odos grybelio gydymui naudojami vaistai, kurie yra tepalai ar kremai, taip pat gali būti rekomenduojami ir kiti gydymo būdai.

Pirmas žingsnis gydant odos grybelį yra patikrinti diagnozę pas gydytoją. Gydytojas gali nustatyti grybelio tipą ir apimtį, o tai lemia, koks gydymas yra tinkamas.

Odos grybelio gydymas

 • Antifunginiai tepalai ar kremai - šie vaistai dažnai yra naudojami kaip pirminis gydymas. Tepalai ar kremai turi būti taikomi ant paveiktos odos vietos kelis kartus per dieną ir jų vartojimo trukmė priklauso nuo grybelio rūšies ir sunkumo laipsnio.
 • Antifunginiai šampūnai - jei grybelio infekcija yra galvos odos srityje, gydytojas gali rekomenduoti šampūną su antifunginiais komponentais.
 • Peroraliniai vaistai - sunkesniais atvejais gydytojas gali rekomenduoti peroralinius antifunginius vaistus. Šie vaistai dažnai naudojami, kai grybelis yra plintantis arba neužgydomas tepalais ar kremu.

Be to, yra ir alternatyvios gydymo priemonės, kurios gali padėti sumažinti grybelio infekcijos simptomus, pvz., lašai arba losjonai su acto rūgštimi, arbatmedžio aliejus arba česnako ekstraktas. Tačiau prieš naudojant bet kokią alternatyvią gydymo priemonę, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju.

Odos grybelio požymiai: 

Odą apgaubiantis grybelis taip pat gali sukelti įvairias nemalones pasekmes ir padarinius, jei nėra tinkamai gydomas. Kai kurie galimi odos grybelio pasekmės apima:

 • Niežulys ir paraudimas: Odos grybelis gali sukelti niežulį ir paraudimą pažeistose odos vietose, kas gali sukelti diskomfortą ir diskomfortą.
 • Odos išsausėjimas ir pleiskanojimas: Odos grybelis taip pat gali sukelti odos išsausėjimą ir pleiskanojimą, ypač jei jis lokalizuotas ant rankų, kojų ar kitų sausų odos vietų.
 • Odos spalvos pasikeitimas: Odoje gali pasireikšti spalvos pasikeitimas ir atsirasti balinimas, rausvėjimas, tamsėjimas ar apnašumas.
 • Infekcijos plitimas: Jei odos grybelis nėra gydomas, jis gali plisti į kitas odos ar kūno vietas ir sukelti rimtesnių infekcijų.
 • Socialinis diskomfortas: Odos grybelis taip pat gali sukelti socialinį diskomfortą, ypač jei pažeistos vietos yra matomos.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad odos grybelis gali būti pavojingas žmonėms, turintiems silpną imuninę sistemą, ypač senyvo amžiaus žmonėms, vaikams ar nėščioms moterims. Todėl, jei įtariate, kad turite odos grybelį, svarbu kreiptis į gydytoją ir gauti tinkamą gydymą, kad būtų išvengta galimų pasekmių ir komplikacijų.

Kaip galima užsikrėsti odos grybeliu

Odos grybelis yra infekcija, kuri gali plisti iš vienos asmens į kitą ir perduodama iš įvairių šaltinių. Štai keli būdai, kaip galima užsikrėsti odos grybeliu:

 • Tiesioginis kontaktas su užkrėstu asmeniu: Odos grybelis gali būti perduodamas tiesioginiu kontaktu su užkrėstu asmeniu, pvz., glaudžiai kontaktuojant su užkrėstu odos paviršiumi.
 • Užkrėstos paviršių priežiūros priemonės: Odos grybelis gali būti perduodamas, naudojant užkrėstas paviršių priežiūros priemones, pvz., rankšluosčius, skalbimo priemones, kosmetikos produktus ir kt.
 • Susilietimas su užkrėstomis paviršiais: Odos grybelis gali būti perduodamas, susilietus su užkrėstomis paviršiais, pvz., baseino, dušo kabinos, vonios kambario ar kitų viešųjų vietų paviršiais.
 • Užkrėsta avalynė: Odos grybelis gali būti perduodamas per užkrėstą avalynę, ypač jei daugelis žmonių dėvi vieną ir tą patį batų porą.
 • Silpna imuninė sistema: Silpna imuninė sistema gali padidinti riziką užsikrėsti odos grybeliu.

Svarbu žinoti, kad odos grybelis yra užkrečiama infekcija ir kad galite užsikrėsti iš užkrėstų asmenų ar užkrėstų paviršių. Norint išvengti odos grybelio, rekomenduojama laikytis gerų asmeninės higienos priemonių, naudoti papildomą apsaugą, pvz., pirkti sau asmenines priežiūros priemones, dažnai keisti drabužius ir rankšluosčius, apsiauti šlepetes viešose vietose ir nepasidalinti asmeninėmis priežiūros priemonėmis su kitais žmonėmis.

Odos grybelio padariniai:

Odai įtakos darantis grybelis gali turėti įvairių padarinių, priklausomai nuo grybelio rūšies ir infekcijos sunkumo. Štai keli dažni padariniai, susiję su odos grybeliu:

 • Odos paraudimas ir niežėjimas: Dažniausia odos grybelio simptomai yra niežėjimas, deginimo pojūtis, paraudimas ir šiurkštumas. Tai ypač būdinga šio tipo infekcijoms, kurios dažniausiai pasireiškia ant rankų, kojų, tarpupirščių ar kitų drėgnų ir šiltų vietų.
 • Pūslelės ir švokštimas: Kai infekcija progresuoja, ant odos gali pasirodyti pūslelės, kurios vėliau gali plyšti ir sukelti skausmą ir diskomfortą. Taip pat gali būti matoma ir odos švokštimas.
 • Odos pažeidimai ir infekcijos plitimas: Jei odos grybelis nėra laiku diagnozuotas ir gydomas, jis gali prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius ir sukelti infekciją, kurią reikia gydyti antibakteriniais vaistais.
 • Odos pigmentacijos pasikeitimai: Kai kurios odos grybelio rūšys gali sukelti odos pigmentacijos pasikeitimus, pvz., šviesios dėmės ant odos, kurios gali likti net po to, kai infekcija jau gydoma.

Svarbu laiku pastebėti ir gydyti odos grybelį, kad būtų išvengta rimtesnių padarinių ir infekcijos plitimo į kitas kūno dalis.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Dantų protezavimas

Dantų protezai, dantų vainikėliai, dantų implantai, dantų tiltai, dantų protezų priežiūra, dantų protezavimo kompensacija

Dantų implantavimas

Dantų implantai, dantų implantacija, dantų implantavimo eiga, dantų implantavimo kaina, dantų protezavimas

Dantų balinimas

Profesionalus dantų balinimas, kabinetinis dantų balinimas, dantų balinimas namuose, dantų balinimo kapos, dantų spalvos pokytis

Dantų tiesinimas

Dantų breketai, dantų kapos, dantų kabės, ortodontinis gydymas

Dantų valymas

Dantų valymo metodai, geriausi dantų šepetėliai, dantų šepetėliai, elektrinis dantų šepetėlis, dantų higiena

Periodontito gydymas

Paradantozė, periodontito simptomai, periodontito priežastys, periodonitito ligos stadijos, periodontito gydymas, periodontito prevencija

Burnos higiena

Dantų higiena, kasdienė dantų priežiūra, tarpdančių valymas dantų siūlu, tarpdančių šepetėliais ir burnos irigatoriumi, profesionali burnos higiena, dantų akmenys

Vaistai nuo pienligės

Vaistai sergant pienlige, kokie vaistai naudojami gydyti pienligei, vaistai pienligei gydyti

Mityba sergant pienlige

Mityba susirgus pienlige, ką valgyti susirgus pienlige, maistro produktai kurių reikia vengti sergant pienlige, maisto produktai kuriuos rekomenduojama vartoti sergant pienlige

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Dantų irigatorius Burnos irigatorius Burnos Irigatoriai Internetu, Burnos Irigatoriai Geriausia Kaina, Geriausi Burnos Irigatoriai, Dantų Irigatoriai
Dantų breketai Dantų breketai Kaune Dantų Breketai Geriausia Kaina, Geriausi Ortodontai Kaune, Metaliniai Dantų Breketai, Keramikiniai Dantų Breketai, Lingvaliniai Dantų Breketai, Dantų Kabės
Dantų breketai Klaipėdoje Dantų breketai Klaipėdoje Dantų Breketai Geriausia Kaina Klaipėdoje, Geriausi Ortodontai Klaipėdoje, Dantų Tiesinimas Breketais Klaipėdoje
Dantų breketai Vilniuje Dantų breketai Vilniuje Dantų Breketai Geriausia Kaina Vilniuje, Geriausi Ortodontai Vilniuje, Dantų Kabės
Dantų breketai Šiauliuose Dantų breketai Šiauliuose Dantų Tiesinimas Breketais šiauliai, Dantų Breketai šiauliai, Dantų Tiesinimas Kapomis šiauliai, Dantų Kapos šiauliai
Dantų implantavimas Kaune Dantų implantavimas Kaune Dantų Implantai Kaune, Dantų Implantavimas Kaunas, Implantavimo Paslaugos Kaune
Dantų implantavimas Klaipėdoje Dantų implantavimas Klaipėdoje Dantų Implantavimas Klaipėdoje, Dantų Implantavimo Procedūros Klaipėdoje
Dantų implantavimas Vilniuje Dantų implantavimas Vilniuje Dantų Implantai Vilnius, Dantų Implantavimas Vilniuje, Implantavimo Procedūros Vilniuje
Dantų implantavimas Šiauliuose Dantų implantavimas Šiauliuose Dantų Implantavimas šiauliuose, Dantų Implantai šiauliuose
Dantų kapos Kaune Dantų kapos Kaune Dantų Kapos Geriausia Kaina, Geriausi Ortodontai Kaune, Gydymas Dantų Kapomis, Dantų Tiesinimas

Receptai

Siauralapis gaurometis

Gauromečio arbata, kada rinkti gaurometį, gauromečio arbatos fermentavimas, gauromečio nauda

Vedantieji

Kaip apsisaugoti nuo koronaviruso

Ką reikia žinoti apie koronovirusą, kaip gydytis nuo koronoviruso, vaistai nuo koronoviruso

Normalus oro drėgnumas namuose

Normali oro drėgmė namuose, oro drėkintuvai ir oro sausintuvai, koks oro drėgnumas turi būti kambaryje, kaip drėkinti patalpas, kaip sausinti orą namuose, oro drėkintuvo triukšmas

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Cukrinis diabetas

Ką reikia žinoti sergant cukriniu diabetu. Cukrinio diabeto simptomai, mityba, tipai ir gydymas.

Kalorijų lentelė

Kalorijų lentelė. Jei galvojate, kaip numesti svorio: kalorijos, kalorijų lentelė, kalorijų skaičiavimas,

Kaip apsisaugoti nuo koronaviruso

Ką reikia žinoti apie koronovirusą, kaip gydytis nuo koronoviruso, vaistai nuo koronoviruso

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: