Vaistai nuo nagų grybelio
Atnaujinta: 2023-03-12

Vaistai nuo nagų grybelio dažniausiai būna antifunginiai vaistai. Juos galima gauti tik iš gydytojo arba vaistinės, o jų veiksmingumas priklauso nuo grybelio tipo ir infekcijos sunkumo. Kai kuriems žmonėms gali reikėti ilgalaikio gydymo arba kelių vaistų derinio.

vaistai nuo nagų grybelio

Pagrindiniai vaistai nuo nagų grybelio yra:

 • Terbinafinas 
 • Itrakonazolas 
 • Flukonazolas
 • Klotrimazolas 

Antifunginiai kremai ar tepalai taip pat gali būti naudojami kartu su kitais vaistais arba tais atvejais, kai infekcija yra lengvesnė. Be vaistų, svarbu laikytis prevencinių priemonių, kad būtų užkirstas kelias naujų infekcijų atsiradimui arba infekcijos pasikartojimui. Tai apima reguliarų nagų priežiūrą, drėgmės ir prakaitavimo mažinimą, tinkamos avalynės ir batų dėvėjimą ir būtų gerai vengti dalijimosi asmeninėmis higienos priemonėmis su kitais žmonėmis.

Kai kuriems žmonėms gali būti patraukli liaudiškų vaistų nuo nagų grybelio naudojimas, nors jų veiksmingumas gali skirtis ir nėra patikimai patvirtintas. Vis dėlto, štai keli populiariausi namų vaistai nuo nagų grybelio:

 • Actas: Sumaišykite vienodas proporcijas acto ir vandens, pamirkykite nagus šioje mišinyje apie 30 minučių kasdien. Actas turėtų padėti mažinti grybelio populiaciją, tačiau negalės pašalinti viso grybelio ir gali sukelti odos sudirginimą.
 • Medus: Užtepamas ant grybelio pažeistų nagų kelioms dienoms. Manoma, kad medus turėtų turėti antiseptines ir antibakterines savybes, tačiau veiksmingumas taip pat nebuvo patikimai patvirtintas.
 • Eteriniai aliejai: Kai kurie eteriniai aliejai, tokiu kaip arbatmedžio, levandos, čiobrelių, gali turėti antiseptines savybes, todėl jie gali būti naudingi nagų grybelio gydymui. Jie dažniausiai yra praskiesti aliejuje arba kitame šiltoje vandenyje ir naudojami kaip pamirkyti nagus arba užtepami ant nagų. Tačiau šie aliejai gali būti stiprūs ir gali sukelti odos sudirginimą ar alerginę reakciją, todėl prieš naudojimą reikėtų atlikti odos testą.

Vis dėlto, reikia paminėti, kad liaudiški vaistai dažnai neturi mokslinių įrodymų dėl jų veiksmingumo ir saugumo, todėl reikia būti atsargiems ir konsultuotis su gydytoju, prieš pradedant bet kokius namų grybelio gydymo būdus.

Nagų grybelio padariniai:

Nagų grybelis gali turėti kelias padarinių, kurie priklauso nuo infekcijos sunkumo ir trukmės. Štai keli dažni padariniai, susiję su nagų grybeliu:

 • Nagų deformacija: Nagų grybelis gali sukelti nagų deformaciją, kadangi grybelis susilpnina nagų plokštelę, dėl ko ji gali susilpnėti ir išsipūsti. Taip pat, nagų grybelis gali sukelti nagų įlinkimą, sustorėjimą ir kitas deformacijas.
 • Nagų spalvos pasikeitimas: Nagų grybelis gali pakeisti nagų spalvą, dažniausiai spalva tampa geltona ar pilka, taip pat nagas gali tapti tamsesnis arba baltas.
 • Nagų skausmas: Nagų grybelis gali sukelti skausmą ir diskomfortą, ypač kai nagas yra labai sustorėjęs arba suglebusi.
 • Nagų praradimas: Kai nagų grybelis yra ignoruojamas arba gydomas nepakankamai, gali atsirasti nagų praradimas. Tai gali sukelti nuolatinį diskomfortą ir įtakoti kasdienę veiklą.
 • Psichologiniai padariniai: Nagų grybelis taip pat gali turėti psichologinių padarinių, ypač kai jis yra pastebimas viešose vietose ir sukelia socialinį diskomfortą ar nepatogumus.

Svarbu laiku pastebėti ir gydyti nagų grybelį, kad būtų išvengta rimtesnių padarinių.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Periodontito gydymas

Paradantozė, periodontito simptomai, periodontito priežastys, periodonitito ligos stadijos, periodontito gydymas, periodontito prevencija

Burnos higiena

Dantų higiena, kasdienė dantų priežiūra, tarpdančių valymas dantų siūlu, tarpdančių šepetėliais ir burnos irigatoriumi, profesionali burnos higiena, dantų akmenys

Vaistai nuo pienligės

Vaistai sergant pienlige, kokie vaistai naudojami gydyti pienligei, vaistai pienligei gydyti

Mityba sergant pienlige

Mityba susirgus pienlige, ką valgyti susirgus pienlige, maistro produktai kurių reikia vengti sergant pienlige, maisto produktai kuriuos rekomenduojama vartoti sergant pienlige

Liaudiškos priemonės nuo pienligės

Kaip gydyti pienligę natūraliomis priemonėmis, vaistažolės ir vitaminai nuo pienligės, probiotikai nuo pienligės, natūralūs aliejai nuo pienligės

Pienligės simptomai

Kas sukelia pienligę, priežastys sukeliančios pienligę, pienligės prevencija, pienligės gydymas

Kolageno papildai

Kolageno papildų šalutinis poveikis, kam reikalingas kolagenas, kolageno poveikis organizmui

Vaistai nuo odos grybelio

Odos grybelio gydymas, odos grybelio gydymas liaudiškais metodais, odos grybelio galimi padariniai

Kolageno vartojimas

Kolagenas nagams, kolagenas odai, kolagenas plaukams, kolagenas sąnariams, kolagenas grožiui

Receptai

Siauralapis gaurometis

Gauromečio arbata, kada rinkti gaurometį, gauromečio arbatos fermentavimas, gauromečio nauda

Vedantieji

Periodontito gydymas

Paradantozė, periodontito simptomai, periodontito priežastys, periodonitito ligos stadijos, periodontito gydymas, periodontito prevencija

Burnos higiena

Dantų higiena, kasdienė dantų priežiūra, tarpdančių valymas dantų siūlu, tarpdančių šepetėliais ir burnos irigatoriumi, profesionali burnos higiena, dantų akmenys

Kaip apsisaugoti nuo koronaviruso

Ką reikia žinoti apie koronovirusą, kaip gydytis nuo koronoviruso, vaistai nuo koronoviruso

Normalus oro drėgnumas namuose

Normali oro drėgmė namuose, oro drėkintuvai ir oro sausintuvai, koks oro drėgnumas turi būti kambaryje, kaip drėkinti patalpas, kaip sausinti orą namuose, oro drėkintuvo triukšmas

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Cukrinis diabetas

Ką reikia žinoti sergant cukriniu diabetu. Cukrinio diabeto simptomai, mityba, tipai ir gydymas.

Kalorijų lentelė

Kalorijų lentelė. Jei galvojate, kaip numesti svorio: kalorijos, kalorijų lentelė, kalorijų skaičiavimas,

Kaip apsisaugoti nuo koronaviruso

Ką reikia žinoti apie koronovirusą, kaip gydytis nuo koronoviruso, vaistai nuo koronoviruso

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: