Vaistai nuo pienligės
Atnaujinta: 2023-03-08

Makšties pienligė, taip pat žinoma kaip makšties mielių infekcija, paprastai gydoma priešgrybeliniais vaistais, tačiau šį gydymą reikia pradėti iškart, kai tik atsiranda pirmieji pienligės simptomai. Šios ligos simptomai dažniausiai susideda iš varškės konsistencijos išskyrų, deginimo pojūčio šlapinantis ar lytinių santykių metu, lytinių organų perštėjimas, paraudimas, bėrimas.

Vaistai nuo pienligės

Vaistai nuo pienligės

Gydymo pagrindą sudaro preparatų ir vaistų, turinčių priešgrybelinį poveikį, vartojimas. Jei šios ligos simptomų nepavyksta sumažinti liaudiškos priemonėmis ar pakeitus mitybą, dažniausiai sveikatos specialistas rekomenduoja pradėti makšties tepalus arba tabletes. Tačiau jei liga ima staigiai ir smarkiai progresuoti arba atsinaujina - gydytojas skiria geriamus vaistus nuo grybelinės infekcijos.

Kokie vaistai naudojami gydyti pienligei?

  • Vietiniai azolai: šie priešgrybeliniai kremai, tokie kaip klotrimazolas, mikonazolas ir ekonazolas, yra tepami tiesiai ant vulvos ir makšties. Jie veikia slopindami infekciją sukeliančio grybelio augimą. Paprastai jie naudojami vieną ar du kartus per dieną 1-7 dienas, priklausomai nuo infekcijos sunkumo.
  • Geriamieji azolai: šie priešgrybeliniai vaistai, tokie kaip flukonazolas, geriami kaip viena dozė arba per kelias dienas. Jie veikia naikindami infekciją sukeliančius grybelius. Paprastai jie skiriami esant sunkesnėms infekcijoms arba moterims, kurioms pienligė dažnai kartojasi.
  • Boro rūgšties kapsulės: šios į makštį įterpiamos kapsulės turi priešgrybelinių ir antiseptinių savybių. Jie parduodami be recepto ir gali būti naudojami kartu su vietiniais arba geriamaisiais priešgrybeliniais vaistais.

Vaistai nuo pienligės 

  • Vaistai, kurių sudėtyje yra fentikonazolo nitrato, yra tinkami gydyti grybeliui. Jie kartu slopina ir naikina grybelių augimą. Dažniausiai šie vaistai yra skirti vartoti tik į makštį.
  • Vaistai, kurių veiklioji medžiaga yra klotrimazolas, taip pat turi platų priešgrybelinį poveikį. Tokie vaistai yra skirti makšties ir išorinių moters lyties organų infekcijų gydymui. 

Liaudiškos priemonės pienligei gydyti

Liaudiškos priemonės pienligei gydyti

Liaudiškos priemonės pienligei gydyti

Nuo pienligės vaistinėse galima rasti nemažai receptinių ir nereceptinių vaistų, kurie efektyviai pašalina ne tik pienligės simptomus, bet ir patį ligos sukėlėją. Tačiau yra ir kiti kovos su pienlige būdai, pavyzdžiui, nuo senų laikų išlikusios laiudiškos priemonės.

Efektyviai su pienlige gali padėti kovoti ir vartojamas maistas, kurio sudėtyje yra probiotikų. Tai gali būti natūralus joguras, kefyras ar fermentuoti produktai. 

Natūralūs aliejai taip pat turi savo gydomųjų galių. Pavyzdžiui, arbatmedžio aliejus savo sudėtyje turi veikliųjų medžiagų, kurios padeda naikinti grybelius, bakterijas ir virusus. Kokosų aliejus taip pat turi daug naudigų savybių, įskaitant priešgrybelines.

Gamtoje randanos vaistažolės taip pat pasižymi savybėmis, padedančiomis kovoti su šia infekcija. Viena iš tokių vaistožių yra ugniažolė, kurių sultys nuo seno laikomos puikiu vaistu pienligei gydyti. Dar viena vaistažolė pienligės simptomams malšinti yra medetka - jų kremas ar tepalas padeda sumažinti niežėjimą ir diskomfortą.

 

Prieš vartojant bet kokius vaistus nuo makšties pienligės, svarbu pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, nes kai kurie vaistai gali sąveikauti su kitais vaistais arba turėti šalutinį poveikį. Be to, jei esate nėščia, sirgote kepenų liga ar alergija priešgrybeliniams vaistams arba per pastaruosius metus sirgote daugiau nei keturiomis mielių infekcijomis, prieš vartodami bet kokį vaistą turėtumėte pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Periodontito gydymas

Paradantozė, periodontito simptomai, periodontito priežastys, periodonitito ligos stadijos, periodontito gydymas, periodontito prevencija

Burnos higiena

Dantų higiena, kasdienė dantų priežiūra, tarpdančių valymas dantų siūlu, tarpdančių šepetėliais ir burnos irigatoriumi, profesionali burnos higiena, dantų akmenys

Vaistai nuo pienligės

Vaistai sergant pienlige, kokie vaistai naudojami gydyti pienligei, vaistai pienligei gydyti

Mityba sergant pienlige

Mityba susirgus pienlige, ką valgyti susirgus pienlige, maistro produktai kurių reikia vengti sergant pienlige, maisto produktai kuriuos rekomenduojama vartoti sergant pienlige

Liaudiškos priemonės nuo pienligės

Kaip gydyti pienligę natūraliomis priemonėmis, vaistažolės ir vitaminai nuo pienligės, probiotikai nuo pienligės, natūralūs aliejai nuo pienligės

Pienligės simptomai

Kas sukelia pienligę, priežastys sukeliančios pienligę, pienligės prevencija, pienligės gydymas

Kolageno papildai

Kolageno papildų šalutinis poveikis, kam reikalingas kolagenas, kolageno poveikis organizmui

Vaistai nuo odos grybelio

Odos grybelio gydymas, odos grybelio gydymas liaudiškais metodais, odos grybelio galimi padariniai

Kolageno vartojimas

Kolagenas nagams, kolagenas odai, kolagenas plaukams, kolagenas sąnariams, kolagenas grožiui

Receptai

Siauralapis gaurometis

Gauromečio arbata, kada rinkti gaurometį, gauromečio arbatos fermentavimas, gauromečio nauda

Vedantieji

Periodontito gydymas

Paradantozė, periodontito simptomai, periodontito priežastys, periodonitito ligos stadijos, periodontito gydymas, periodontito prevencija

Burnos higiena

Dantų higiena, kasdienė dantų priežiūra, tarpdančių valymas dantų siūlu, tarpdančių šepetėliais ir burnos irigatoriumi, profesionali burnos higiena, dantų akmenys

Kaip apsisaugoti nuo koronaviruso

Ką reikia žinoti apie koronovirusą, kaip gydytis nuo koronoviruso, vaistai nuo koronoviruso

Normalus oro drėgnumas namuose

Normali oro drėgmė namuose, oro drėkintuvai ir oro sausintuvai, koks oro drėgnumas turi būti kambaryje, kaip drėkinti patalpas, kaip sausinti orą namuose, oro drėkintuvo triukšmas

Pelėsio naikinimas

Pelėsio naikinimo priemonės, kaip naikinti pelėsį, kaip kovoti su pelėsiu. Kaip pelėsis namuose kenkia sveikatai

Cukrinis diabetas

Ką reikia žinoti sergant cukriniu diabetu. Cukrinio diabeto simptomai, mityba, tipai ir gydymas.

Kalorijų lentelė

Kalorijų lentelė. Jei galvojate, kaip numesti svorio: kalorijos, kalorijų lentelė, kalorijų skaičiavimas,

Kaip apsisaugoti nuo koronaviruso

Ką reikia žinoti apie koronovirusą, kaip gydytis nuo koronoviruso, vaistai nuo koronoviruso

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: