Rauginimas vienas iš seniausių daržovių konservavimo būdų. Rauginant pomidorus neprarandamos naudingos savybės ir fermentacijos metu net tampa geriau įsisavinamos virškinimo sistemos. Rauginami tiek žali, tiek prinokę pomidorai.
Raugintų pomidorų ir gerai padarytų nesunkiai galima nusipirkti ūkinininkų turguje. Tačiau vargu ar ten atitaikys tiksliai pagal mėgiamą raugintų pomidorų rūgštingumą, surūmą.
Aišku rauginimas skirtas daugiau patirties turinčiam kulinarui. Procese dalyvauja daugybė bakterijų, mielių ir nors kiek neatitaikius technologijos gausime sugedusį produktą. Pomidorų marinavimas kiek paprastesnis, nes karštis sunaikina visus mikroorganizmus ir natūralius procesus pakeičia konservuojantis actas. Kuris taip pat kiek dalyvauja rūgimo procese, tik jau naturaliai susidaręs. Rauginimo procese daugiau dalyvauja pieno rūgštis, kuri yra švelnesnė ir naudingesnė organizmui.
Pieno rūgšties bakterijoms pati geriausia terpė 3 procentų druskos tirpalas. Tai yra šaukštas druskos litrui vandens. Naudojama akmens druska be jodo.
Konservuoti žali pomidorai
Žali pomidorai prieš rauginimą turi nuodingo solanino, tačiau po rauginimo jis išnyksta. Yra kam nelabai patinka rauginti žali pomidorai. O kai kam žali pomidorai tikras skanumynas. Bet kokiu atveju prasidedant rūkams žalių pomidorų bus per akis ir pora konservuotų konservuotų žaliųjų stiklainių padės sunaudoti derlių.
2 kg žalių pomidorų,
3 šaukštai druskos,
1 šauktas cukraus
Juodųjų serbentų lapų,
Vyšnių lapų,
Krieno šaknis,
Krapų žiedynas,
Česnako galva,
Pomidorų bus daugmaž tiek kiek užpildyti trilitrį stiklainį. Pomidorus nuplauname, nusausiname ir sudedam į stiklainį. Sluoksniuojame su prieskoniais. Užpilam ant viršaus druskos, cukraus. Užpilam iki viršaus šalto ir švaraus vandens. Ant viršaus uždedam švarų medvilninį audeklą, medinę lentelę, plastikinį dangtį. Ant švaraus medvilninio audeklo galima užpilti šaukštelį garstyčių miltelių.
Kambario temperatūroje stiklainiai laikomi kol vanduo susidrums. Tada stiklainiai išnešami šaltai, geriausia į 0 - 2 laipsnių temperatūrą. Po kelių savaičių pomidrous galima valgyti. Šaltai laikant pomidorai išsilaikys gana ilgai.
Rauginti prisirpę pomidorai
Prisirpę pomidorai sukaupia daugiau cukraus, apie 5 - 6 procentus. Didžioji dalis fruktozė ir gliukozė. Todėl rauginant prisirpusius pomidorus cukraus nebūtina dėti. Visas procesas yra tas pats kaip rauginant žalius pomidorus.
Saldžiarūgščiai rauginti pomidorai tikra atgaiva kitą dieną po linksmo vakarėlio
Pomidorus rauginti geriausiai tinka slyviniai pomidorai. Greičiau pomidorai išrūgs jei nupjauti galiuką. Tokie pomidorai išrūgs per savaitę. Tokius greitai paraugintus pomidorus galima valgyti iš karto.
Receptai
Agrastų džemas
Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,
Agrastų kompotas žiemai
Kompoto iš agrastų receptas, sirupo kompotui receptas
Agrastų uogienė
Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas
Agurkai su garstyčiomis žiemai
Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas
Agurkai žiemai pomidorų padaže
Agurkų mišrainė su pomidorų padažu žiemai
Agurkų marinavimas žiemai
Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.
Agurkų mišrainė žiemai
Agurkų mišrainės žiemai receptas su garstyčiomis
Agurkų salotos žiemai
Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.
Aviečių džemas
Aviečių džemo gaminimo receptas
Aviečių ir slyvų uogienė
Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas
Geltonžiedės sedulos uogienė
Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė
Svarainių sūris
Kaip pagaminti sūrį iš svarainių
Rauginti moliūgai
Moliūgo rauginimo receptas, kaip pagaminti skanius raugintus moliūgus