Agurkų marinavimas žiemai
Atnaujinta: 2022-08-12
  • Konservuoti agurkai
  • Marinuoti agurkai su paprikomis
  • Marinuoti agurkai su pomidorų_padažu
  • Pikantiškai marinuoti agurkai
  • aštriai marinuoti agurkėliai
  • agurkai konservuoti su garstyčiomis
  • Rauginti agurkai

Agurkus ne šiaip galima vadinti bene populiariausia konservuojama daržove – agurkų konservavimo receptų turi kiekviena šeimininkė. Agurkų marinavimas kasmet įrašytas į šeimininkių ir šeiminikų dienotvarkes. Agurkas yra universali ir daug kur tinkanti daržovė, mat dėl savo vandeningumo ir neintensyvaus skonio jis neužgožia marinate įdėtų prieskonių. Taip pat yra nemažai agurkų vakavimo žiemai variantų – sūdymas, agurkų marinavimas, nepjaustytų agurkų konservavimas, pjaustytų agurkų marinavimas.

Be abejo, termiškai konservavimui apdorotas agurkas neišlaikys visų savo maistingųjų savybių. Tačiau šių daržovių karščiu apdoroti netgi nebūtina – tam yra šaltas agurkų konservavimas.

Pagrindinės taisyklės, kaip konservuoti agurkus

Agurkų marinavimas žiemai dažnai gali kelti sunkumų, jei nežinote kelių pagrindinių agurkų konservavimo taisyklių. Agurkai, kuriuos ruošiatės konservuoti, turėtų būti su nelygumais ir juodais taškeliais. Jei taškeliai balti – tokie agurkai yra desertiniai ir konservavimui netinka, nes sparčiai genda. Taip pat agurkų marinavimui būtini švieži agurkai, todėl pastovėjusių geriau nemarinuoti. Ruošdami agurkus marinavimui nupjaukite jų galus, o pačius agurkus 4-6 valandoms pamerkite į vandenį. Šitaip iš jų išeis oras. Taip pat į tą patį stiklainį nereikėtų dėti agurkų, kurie yra skirtingo dydžio, nes juo labiau jie bus sukišti, juo mažiau vietos liks marinatui, todėl agurkai bus sūresni. Todėl rekomenduojame, kad agurkų pridėtumėte iki stiklainio kaklelio siaurėjimo, bet ne daugiau. Taigi, agurkų konservavimui yra tinkami nepilnai prisirpę, žalios spalvos, švieži, ne ilgesni už 10 cm, neprisirpusiomis sėklomis, traškūs agurkai. Stiklainių sterilizacija: 0,5l stiklainį reiktų pakaitinti 5 min., 1l – 10 min., 3l – 15 min (tokia trukmė galioja esant 100 °C).

Konservuoti_agurkai

 

Marinuotų agurkų prieskoniai

Norėdami išgauti sau patinkantį skonį, privalote eksperimentuoti su prieskoniais, kurie yra svarbiausias ingredientas, suteikiantis raugintiems agurkams skonį. Dažnai tam pasirenkami įvairiausi žali prieskoniai: petražolės, vyšnių lapai, mėtos, laurų lapai, krienai, juodųjų serbentų lapai, juodųjų ir kvapiųjų pipirų žirneliai, krapai,  krienų lapai. Ypač tinkami yra raudonieji aštrieji pipirai, gelsvė ir česnakas. Kadangi tokių  priekonių taip gausu, patariame nuolat su jais eksperimentuoti – šitaip surasite savo mėgiamiausią kombinaciją. Todėl į receptuose nurodytus prieskonius žvelkite laisvai ir nebijokite improvizuoti. Tačiau konservavimo ingredientų, kurie yra pagrindiniai (druskos ir acto), kiekius ir proporcijas išlaikykite ir keiskite atsargiai, nes, priešingu atveju, – konservai „iššaudys“ ir ges greičiau, nei jūs norėtumėte.

 

Agurkų marinavimas

 

1l stiklainiui:

0,6 kg agurkų

2g smulkiai pjaustytų krienų

50g krapų

2g gelsvės

2g petražolių

2g raudonųjų aštrių pipirų

1 lauro lapo

2g česnakų

1 juodųjų serbentų lapo

Taip pat galima įdėti:

2 žirnelius kvapiųjų pipirų

7 žirnelius juodųjų pipirų

3 gvazdikėlius

0,3g cinamono

 

Marinatui:

1l vandens

1 šaukštas druskos

1 šaukštas cukraus

5 šaukštai 9% acto

 

Reikalingi vidutinio dydžio agurkai, jų galiukus prieš gaminimą reikia nupjauti. Agurkus palaikome šaltame vandenyje apie 6 valandas, vandenį kartas nuo karto reikėtų pakeisti. Tada nuplauname juos po tekančiu vandeniu ir nupjauname galus. Į sterilius stiklainius sudedami agurkai ir prieskoniai. Ruošiamas marinatas: visi ingredientai virinami ne daugiau nei 15 minučių. Actas pilamas prieš virimo pabaigą, nes ilgiau verdamas jis greitai išgaruoja.  Tada stiklainiai užpildomi karštu marinatu, jis laikomas 4 minutes, o tada nupilamas atgal į puodą. Vėl užverdamas ir vėl supilamas į stiklainius, vėl palaikoma tiek pat minučių. Nupilama, į stiklainius įdedamos česnako skiltelės. Užvirinę marinatą vėl supilame jį į stiklainius ir juos uždarome steriliais dangteliais. Apverčiame, kol atvės.

 

Aštriai marinuoti agurkėliai

Šie agurkai garantuotai bus išskirtinio skonio, kadangi vienu metu jie yra ir saldūs ir aštrūs. Šie marinuoti agurkai puikiai tinka prie mėsos ir sumuštiniams.

6 kg agurkų (geriausiai nedidelių 8 - 10 centimetrų ilgio)

12 šaukštų druskos

2.4 kg cukraus

3.6 stiklinės acto

2.4 stiklinės aliejaus

12 čili paprikos arba 2.4 šaukšto čili miltelių (čili paprika suteikia malonesnį skonį)

6 česnako galvučių

Agurkėliai supjaustomi apie 0,5 - 1 centimetro griežinėliais. Sudedami į indą, užberiami druska, dedami vėsiai. Kas kelios valandos vis permaišoma. Po 6 - 10 valandų dedamas cukrus, actas, aliejus, čili paprika ir smulkiai pjaustytas česnakas. Maišoma kas 3- 4 valandos, kol ištirpsta cukrus. Marinuojama apie 12 valandų, tuomet į iškaitintus  stiklainėlius sudedami agurkai, užpilami marinatu ir užsukami iškaitintais steriliais dangteliais. Laikykite vėsioje ir tamsioje vietoje.

aštriai_marinuoti_agurkėliai

Agurkai konservuoti su garstyčiomis

Šiame recepte agurkai gaunasi gardžiai traškūs. Jei labiau mėgstate švelnesnius agurkus, rekomenduojame naudoti mažiau acto, nei yra pateikiama recepte.

2 kg agurkų,

100 g aliejaus,

100 g cukraus,

100 g 9% acto,

50 g druskos,

1 šaukštai sausų garstyčių,

25 g smulkiai supjaustytų česnakų,

1 šaukšteliai maltų juodų pipirų.

Čia galima naudoti ir pastovėjusius agurkus, bet prieš tai jiems nulupti odelę ir iš vidaus išpjauti didžiausias sėklas. Agurkus supjaustome vidutinio dydžio skiltelėmis. Visus ingredientus sumaišome puode ir paliekame porai valandų, kol išsiskirs sultys. Mišinį dedame į sterilizuotus indus ir statome į puodą su dar neprisuktais dangteliais. Sterilizuojame 30 minučių, o, užsukę dangtelius, atšaldome.

agurkai_konservuoti_su_garstyčiomis

Pikantiški marinuoti agurkai

3 kg agurkų

3 galvučių česnako

6 valg. šaukštai (nubraukti) druskos

750g cukraus

1.5 čili pipiras

10.5 šaukšto aliejaus

2 stiklinės obuolių acto

Agurkus nuplauname ir supjaustome griežinėliais. Užberiame druskos. Išmaišome, kad pasiskirstytų druska ir paliekame 6 valandoms. Taip išsiskirs sultys, reikalingos marinatui. Kitame inde sumaišome smulkintą česnaką, čili pipirą, aliejų, obuolių actą, cukrų ir visą kitą. Visą šį mišinį po 6 valandų užpilame ant agurkų ir paliekame 12 valandų, kad marinatas įsigertų. Stiklainiukus su agurkais reikėtų laikyti šaldytuve. Patartina sunaudoti per kelis mėnesius. Norint, kad laikytųsi ilgiau, reikėtų didinti cukraus kiekį.

Pikantiškai_marinuoti_agurkai

Rauginti agurkai

5kg agurkų

1 česnakas

1 krieno šaknis (jei mėgstate aštrumą)

Ryšulys krapų (stiebų viršūnės ir sėklos)

Sauja serbentų ir vyšnių lapų

2 šaukštai garstyčių grūdelių

5l vandens

300-350g druskos

Reikalingi neperaugę, mažomis sėklomis, 9-13 cm dydžio žali agurkai. Ilgiau nesugedę laikysis grublėti agurkai su juodais taškeliais (su baltais – prastai). Agurkus nuplauname, atrenkame nuo apdaužytų, vizualiai pažeistų. Agurkus reikia palaikyti apie 2-3 valandas vandenyje. Stiklainių dugnuose sudedame prieskonius, tada agurkus, tada vėl prieskonius, kol užsipildo iki viršaus. Viršuje turėtų būti prieskoniai. Iš druskos ir vandens pagaminamas sūrimas, kuris šaltas arba karštas užpilamas ant agurkų.

Tradiciniai rauginti agurkai gaminami mediniame inde, mediniu dangčiu ant kurio uždedamas švarus akmuo, spaudžiantis juos iš viršaus. Jei užpilama karštu sūrimu, akmuo uždedamas šiam ataušus. Kelioms savaitėms agurkai pastatomi vėsioje, 10 – 15°C patalpoje. Reikia stebėti, kad per šį laiką agurkai neperrūgtų. Toliau laikoma dar vėsiau – maždaug 2-4°C temperatūroje.

Šiais laikais labiau įprasta raugti stiklainiuose nuo 3 litrų. Minėta tvarka sudėjus agurkus ir prieskonius jie užpilami šaltu ar karštu sūrimu. Geriausia viršuje sudėti krapų stiebus su „skėčiais“. Atšalę indai uždaromi plastikiniu dangteliu ir pastatomi šaltai.

Rauginti_agurkai

Marinuoti agurkai su paprikomis

6 kg agurkų

1.5 kg paprikų

6 šaukšteliai garstyčių sėklų

Marinatui:

2 l vandens

600 ml 9 proc. acto

6-8 šaukštai cukraus

4-6 šaukštai druskos

12 laurų lapelių

12-16 kvapiųjų pipirų

Agurkus nulupame, perpjauname pusiau, išgremžiame sėklas ir supjaustome išilgai į 3 dalis, kurių kiekvieną dar perpjauname pusiau. Verdančiame, truputį pasūdytame vandenyje plikome apie 2 min., tuomet staigiai atvėsiname šaltu vandeniu ir sudedame į kiaurasamtį, kad nuvarvėtų vanduo. Paprikas nuplikome, atvėsinę šaltu vandeniu nulupame, perpjauname išilgai, išimame sėklas ir supjaustome juostelėmis (ilgesnes juosteles dar perpjauname į dvi dalis).

Išverdame marinatą. Paprikas ir agurkus sudedame į stiklainius, apibarstome garstyčių sėklomis ir užpilame verdančiu marinatu. Sterilizuojame 90°C temperatūroje: 0,5l talpos stiklainius 15-20 min., 1l - 25-30 min.

Marinuoti_agurkai_su_paprikomis

Marinuoti agurkai su pomidorų padažu

Bandant šį receptą pradžioje jautėsi šiek tiek per daug acto. Tačiau, po kelių dienų, actas tolygiai pasiskirstė po ingredientus ir agurkai pasidarė itin gardūs.

5 kg agurkų

0.5 kg pomidorų padažo

5 galvutės česnakų

0.2l aliejaus

0.2l acto

0.2kg cukraus

2 šaukštai druskos

Agurkus supjaustome ir sudedame į puodą. Sudedame  pomidorų padažą, actą, aliejų, druską ir cukrų. Užviriname ir taip verdame apie 5 minutes. Tuomet sudedame supjaustytą česnaką ir dar paviriname kelias minutes. Karštą mišinį dedame į išvirintus stiklainius, juos užsukame.

Marinuoti_agurkai_su_pomidorų_padažu

 

Pažingsninė instrukcija kaip marinuoti agurkus 

 

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Sveiki saldumynai

Sveikų saldumynų receptai, nekenksmingi organizmui saldumynai, cukraus alternatyvos, sveiki saldumynai su vaisiais ir uogomis, sveiki saldumynai su daržovėmis, sveiki saldumynai su stevija, naminiai ledai, sveikuoliški sausainiai

Keto dieta

Ketogeninė dieta, ketogeninis maistas, keto mitybos principai, keto duonos receptas

Plovas

Plovo receptas, kaip gaminti plovą, ryžiai, mėsa, daržovės plovui, plovo gaminimo eiga

Velykų receptai

Skaniausi receptai Velykoms, desertų Velykoms receptai, karštųjų Velykinių patiekalų, užkandžių receptai Velykoms, tradicinių Velykinių patiekalų receptai

Velykų valgiai

Skaniausi valgiai Velykoms, karštieji Velykiniai valgiai, užkandžiai, saldieji valgiai Velykoms

Top 10 šventiniai patiekalai

Šventinio stalo patiekalai, karšti ir šalti šventiniai patiekalai, greitai paruošiami šventiniai patiekalai, šventinio stalo patiekalų idėjos su nuotraukomis

Skaniausi Kalėdiniai pyragai

Geriausi Kalėdinių pyragų, tortų, sausainių receptai, kaip pagaminti skanų Kalėdinį pyragą, tortą

Kaip išdarinėti silkę

Silkės dorojimas, silkės filė išpjovimas, silkės iškaulinimas

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Receptai

Agrastų džemas

Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Agurkai su garstyčiomis žiemai

Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas

Agurkų marinavimas žiemai

Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.

Agurkų salotos žiemai

Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.

Amerikietiškas obuolių pyragas

Amerikietiškas obuolių pyragas, amerikietiško obuolių pyrago receptas, amerikietiško obuolių pyrago gaminimas. Kaip pagaminti amerikietišką obuolių pyragą

Avienos plovas

Avienos plovo kirgiziškai receptas, kaip pagaminti skanų, minkštų ir birių ryžių plovą

Aviečių ir slyvų uogienė

Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas

Aštri jautienos sriuba

Jautienos aštrios sriubos receptas. Kaip pasigaminti jautienos aštrią sriubą.

Aštriai marinuoti agurkėliai žiemai

Aštrios saldžiarūgštės traškios agurkų mišrainės žiemai receptas

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Moliūgų sriuba su salierais

Moliūgo sriubos su salierais receptas, moliūgų sriubos receptas.

Trinta moliūgų sriuba

Trintos moliūgo sriubos receptas, top 4 moliūgo sriubos, kaip teisingai paruošti trintą moliūgo sriubą

Geltonžiedės sedulos uogienė

Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė