Juodųjų serbentų naminis vynas
Atnaujinta: 2023-01-03

Juodųjų serbentų vynas iš sodriausias ir didžiausią skonių puokštę turintis naminis vynas. Tokio vyno nepavyks rasti parduotuvėje nes fermentacija su laukinėmis mielėmis ne pramonininkų dalia. Nėra lengva išlaikyti metai iš metų vienodą skonį juodųjų serbentų vyne su nekontroliuojamomis laukinėmis mielėmis ir jų kiekiu, besikaitaliojančiu cukraus kiekiu sultyse.

 Įranga naminio juodųjų serbentų vyno gamybai

Naminio vyno gaminimui prireikia gana daug įrangos. Viena iš brangiausių dalių gali būti fermentacijos stiklainiai. Kiek pigiau galima panaudoti maistinio plastiko kibirus su specialiais dangčiais. Ruošiant didelius kiekius galima panaudoti nerūdijančio plieno statines su plaukiojančiais dangčiais. Talpų reikia mažiausiai kelių, nes vyno gaminimo metu reikia papildyti talpą. 

 Fermentacija turi vykti ideliai sandariose sąlygose su galimybe pasišalinti susidarančiai angliarūgštei. tam naudojami specialūs sifonai.

Rankinis uogų traiškytuvas

Rankinio uogų ir vaisių traiškytuvo peiliukai. Uogų traiškytuvą galima nusipirkti vitis.lt internetinėje parduotuvėje. Operatyvus pristatymas į nurodymtą vietą.


  
  Uogos gali būti traiškomos specialiu traiškikliu arba galima ir sumindyti statinėje. Statinėje reikės parą palaikytri sutraiškytas  juodųjų serbentų uogas.

Presas sultims ir sifoninis alsuoklis vynui

Uogų presas ir sifoninis alsuoklis. Visą įrangą vyno gamybai galima užsisakyti ir nusipirkti vitis.lt parduotuvėje


  Uogoms išspausti reikia maišiukų ir preso. 
  Vynas nupilamas vamzdeliu, reikia lankstaus ir kieto įdedamo į stiklainį.

Juodųjų serbentų sulčių paruošimas naminiam vynui

Modernios juodųjų serbentų veislės gana lengvai renkamos. Jos pritaikytos mechanizuotam rinkimui. Subręsta vienu metu, suaugę kompaktiškai. Pastatai kibirą šakos gale ir nubrauki. Daug lapų ir uogų šakučių, bet išrinkti juos lengviau nei surinkti etnografines uogas po vieną. Uogos renkamos labai gerai prisirpusios, bus daugiau natūralaus cukraus. Uogos renkamaos sausos, geriau saulėtą dieną ir kai lietaus nebuvo keletą dienų. Bus daugiau natūralių laukinių mielių. 

  Uogos sutraiškomos specialiu traišktuvu arba sumindomos. Jos neturi būti labai susmulkinamos, bus sunku išspausti. Susmulkintas uogas užpilame vandeniu. Santykis toks, kad sulčių ir vandens būtų 1/1,8. Juodųjų serbentų sultys pernelyg rūgščios. Galima skiesti su mažiau rūgšties turinčiomis aviečių ar obuolių sultimis.  Iš 1 kilogramo uogų išeis apie 0,6 l sulčių.

 Užpylus uždengiame dangčiu, kad nepatektų oras. Galima uždengti drėgnu kelių sluoksnių audeklu arba politelenu. Palaikome apie parą, kad ištrauktų visas sultis ir medžiagas iš luobelių.

 Sudedame masę į specialų maišą ir išspaudžiame. Rankomis išspausti sunkiau, galima panaudoti specialią spaudyklę.
  Laikomės švaros, nuo jos labai priklausys vyno kokybė.

 Cukrus ir mielės naminio vyno gamyboje

 
Cukraus kiekis gaminant vyne labai svarbus. Natūraliai serbentų sultyse bus apie 80 - 120 gramų cukraus litrui sulčių ( 8 - 12 procentų). Praskiedus per pusę lieka ir cukraus perpus mažiau. Iš 1 procento cukraus mielės pagamina 0,45 procento alkoholio. Didžiausia alkoholio koncentracija su laukinėmis mielėmis siekia 12 laipsnių. Tokiam kiekiui pasiekti reikės 250 g/litrui cukraus. Tačiau iš karto viso cukraus nededame.

Mielės yra esminis proceso dalyvis. Nuo jų priklauso skonis, aromatas, alkoholio kiekis. Vyndariai dažniausiai pašalina arba susilpnina laukinių mielių veikimą. Su jomis procesas būna nekontroliuojamas, tačiau gaunasi Procese dalyvauja kelios mielės kurios procese aktyvuojasi prie skirtingo cukraus ir alkoholio kiekio.  Aktyviausiai pradiniame etape  dirba Candida ir Kloeckera mielės. Vyndarystės šalyse šias mieles stengiamasi  pašalinti iš proceso. Esant didesniam deguonies kiekiui kai kurios Candida ir Pichia mielių genties rūšys sugadina vyną. Pirmieji simptomai tai padidėjęs acto rūgšties kiekis. Vyndariai jų veiklą stabdo šaldant misą iki 4 - 15 laipsnių.  Tai daroma šaldant misą. Tokiu atveju daugiau dirba Saccharomyces genties mielės. Jos laikomos geriausiomis vyno fermentacijoje.

vyno mielės

Kultūrinės mielės vyno gamybai kurias galima išsirinkti ir nusipirkti vitis.lt internetinėje pardupotuvėje

Naminio vyno gaminimas

Norint suprasti subtilybes nepakaks gal net kelių vyndarių kartų. Todėl pradžioeje pakaks laikytis kelių taisyklių:

Pirmame audringos fermentacijos etape  padaromas mišinys iki 150 g/litrui cukraus. Stiklainis pripildomas 2/3, laikoma 15 - 20 laipsnių temperatūroje. Vykstant fermentizavimui kyla misos temperatūra, jai pakilus aukščiau 35 laipsnių geriau indus pernešti į vėsesnę patalpą ar kitaip ataušinti.
Pasibaigus fermentacijai vynas nupilamas nuo nuosėdų ir cukrus papildomas iki teorinio 200 g/l. Tai yra alkoholis ( 0,45 laipsniai - 1 procentas cukraus) ir cukrus turėtų sudaryti 20 procentų cukraus. Stiklainis pripildomas 4/5, laikoma panašioje ar vėsesnėje temperatūroje. 
  Po šio fermentacijps proceso vėl nupilama nuo nuosėdų, papildoma cukrumi iki 250 g/l. Indas užpildomas 9/10, laikoma dar vėsiau.

 Perkaičiavys paprasčiau pradžioje įpilame 1 kg cukraus 10 litrų sulčių. Antrą ir trečią kartą po 500 g cukraus 10 litrų. 

 Stiklainiai uždaromi guminiais kamščiais su skylute. Į ją įsistato vamzdelis su sifonu. Reikėtų patikrinti ar nėra likusių skylučių ir jei jų yra užtaisyti plastilinu. 

 

Išpilstyti galima kai nustoja išsiskirti dujos. Galima palikti stiklainiuose iki kito sezono ir išpilstyti prieš naujo vyno gaminimą. 

Uždarytuvas vyno buteliams su kamščiais

Vyno butelių uždarytuvai ir kamščiai kuriuos galima išsirinkti vitis internetinėje parduotuvėje

 

Filmas apie naminio vyno gamybą  Vyno gaminimas

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Obuolių traškytuvas Obuolių sulčių presas Sraigtinis, Rankinis Presas Obuoliams Spausti, Pirkite Internetu
Mėsos rūkykla Molėtuose Rūkyta mėsa Molėtuose Mėsos Rūkyklos Molėtuose, Prekyba Rūkyta Mėsa Molėtuose
Žuvies rūkykla Molėtų turguje Rūkyta žuvis Molėtuose šviežiai Rūkyta žuvis Molėtuose, Rūkyta Seliava, Stinta, Strimėlė
Šviežia mėsa Molėtuose Šviežia mėsa Molėtuose Aviena, Jautiena, Elniena Molėtuose, Prekyba šviežia Aviena, Brandinta Jautiena Ir Elniena Molėtuose
Šviežios daržovės Molėtuose Šviežios daržovės Molėtuose Prekyba šviežiomis Daržovėmis Molėtuose, Naminiai Pomidorai, šparagai, Svogūnai, Obuoliai Molėtuose

Kategorijos straipsniai

Velykų receptai

Skaniausi receptai Velykoms, desertų Velykoms receptai, karštųjų Velykinių patiekalų, užkandžių receptai Velykoms, tradicinių Velykinių patiekalų receptai

Velykų valgiai

Skaniausi valgiai Velykoms, karštieji Velykiniai valgiai, užkandžiai, saldieji valgiai Velykoms

Top 10 šventiniai patiekalai

Šventinio stalo patiekalai, karšti ir šalti šventiniai patiekalai, greitai paruošiami šventiniai patiekalai, šventinio stalo patiekalų idėjos su nuotraukomis

Skaniausi Kalėdiniai pyragai

Geriausi Kalėdinių pyragų, tortų, sausainių receptai, kaip pagaminti skanų Kalėdinį pyragą, tortą

Kaip išdarinėti silkę

Silkės dorojimas, silkės filė išpjovimas, silkės iškaulinimas

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Kalorijų lentelė

Kalorijų lentelė. Jei galvojate, kaip numesti svorio: kalorijos, kalorijų lentelė, kalorijų skaičiavimas,

Geriausi jautienos patiekalai

Skaniausi jautienos patiekalais ir geriausi jautienos receptai. Kaip pasigaminti befstrogeną, antrekotą, jautienos kepenų paštetą ir charčio sriubą.

Receptai

Agrastų džemas

Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Agurkai su garstyčiomis žiemai

Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas

Agurkų marinavimas žiemai

Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.

Agurkų salotos žiemai

Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.

Amerikietiškas obuolių pyragas

Amerikietiškas obuolių pyragas, amerikietiško obuolių pyrago receptas, amerikietiško obuolių pyrago gaminimas. Kaip pagaminti amerikietišką obuolių pyragą

Avienos plovas

Avienos plovo kirgiziškai receptas, kaip pagaminti skanų, minkštų ir birių ryžių plovą

Aviečių ir slyvų uogienė

Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas

Aštri jautienos sriuba

Jautienos aštrios sriubos receptas. Kaip pasigaminti jautienos aštrią sriubą.

Aštriai marinuoti agurkėliai žiemai

Aštrios saldžiarūgštės traškios agurkų mišrainės žiemai receptas

Vedantieji

Naminio vyno gamyba

Naminis vynas, vyno gamyba, iš vynuogių, serbentų, obuolių, aviečių, vyno gaminimo procesas

Naujausi verslo skelbimai

Geltonžiedės sedulos uogienė

Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė

Gaivus obuolių pyragas

Gaivus obuolių pyragas, gaivaus obuolių pyrago receptas, gaivaus obuolių pyrago gaminimas. Kaip pagaminti gaivų obuolių pyragą

Amerikietiškas obuolių pyragas

Amerikietiškas obuolių pyragas, amerikietiško obuolių pyrago receptas, amerikietiško obuolių pyrago gaminimas. Kaip pagaminti amerikietišką obuolių pyragą

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Kalorijų lentelė

Kalorijų lentelė. Jei galvojate, kaip numesti svorio: kalorijos, kalorijų lentelė, kalorijų skaičiavimas,

Geriausi jautienos patiekalai

Skaniausi jautienos patiekalais ir geriausi jautienos receptai. Kaip pasigaminti befstrogeną, antrekotą, jautienos kepenų paštetą ir charčio sriubą.

Kaip paruošti vynuogines sraiges

Receptai su vynuoginėmis sraigėmis, kaip skaniai paruošti sraiges

Geriausi smidrų receptai

Kaip paruošti smidrus, smidrų receptas, smidrų patiekalai

Juodųjų serbentų naminis vynas

Naminis vynas iš juodųjų serbentų, įranga ir gaminimo procesas

Geriausios video instrukcijos

Naminio vyno gamybos filmas

Naminio vyno gaminimo instrukcinis filmas. video filmas apie vyno gamybos technologiją

Agurkų marinavimas

Agurkų marinavimo su česnakais ir garstyčiomis receptas ir pažingsninė instrukcija

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: