Konservuoti pomidorai žiemai
Atnaujinta: 2023-09-12

  Pomidorai išlieka populiariausia konservuojama daržovė. Nežiūrint į tai, kad parduotuvėse didžiulis konservuotų pomidorų pasirinkimas. Naminiai konservuoti pomidorai pagaminami pagal individualų šeimos narių skonį. O ir patys pomidrai dažniausiai pačių užauginti, skanesni, sodresnio skonio. Taip pat daug lemia skonio mažesnis laikas nuo pomidorų nuskynimo iki konservavimo.
     Ateina laikas kai pomidorų derlius tiesiog sprogsta. Iš šiltnamio kiekvieną dieną nuskinama po pusę kibiro pomidorų. Mažų, didelių, mėsingų, plonomis ir storomis odelėmis. Jų tiek daug, kad pats laikas juos užkonservuoti žiemai. Receptų su pomidorais daug, juos galima marinuoti su actu, rauginti su druska, daryti mišraines su aliejumi. 

konservuoti pomidorai žiemai

  Rauginti pomidorai

   Pomidrų rauginimas yra sveikiausias būdas užkonservuoti pomidorus. Dėl fermentacijos pomidorai netgi pasidaro lengviau organizmo įsisavinami. Šaltasis pomidorų konservavimo būdas leidžia išlaikyti daugiausiai naudingų medžiagų ir vitaminų. Nors tai vienas iš rizikingiausių konservavimo būdų, sukontroliuoti laukines pieno rūgšties bakterijas reikia turėti daug įgūdžių. Anksčiau pomidorus raugindavo statinėse, laikydavo šaltuose rūsiuose. 0 - 5 laipsnių temperatūroje rauginti pomidorai išsilaiko apie 7 - 8 mėnesius. Didelių šeimų nėra, pakaks ir kelių trilitrių pagrindinėms šventėms.

Marinatas raugintiems pomidorams:

1 litras vandens,
1 šaukštas druskos,
1 šaukštas cukraus
3 pipiro žirneliai,
1 lauro lapelis,
Marinatas gaminamas kaitinant ir sudedant ingradientus. Taip pat marinatas gali būti padarytas be kaitinimo, naudojant itin švarų vandenį. Tokiu atveju naudoju tik druską ir cukrų. Marinatas  ant pomidorų pilamas šaltas.

Prieskoniai raugintiems pomidorams:

Tradiciškai dedama į trilitrį:

3-4 česnako skiltelės,
3-4 vyšnių lapai,
3-4 juodųjų serbentų lapai,
Krieno šaknis ir krieno lapas,
Labiausiai patinka gelsvės šakelė, 
Krapų žiedynas,

Aštrumui įdedama čili pipiro ankštis,
Šaukštas garstyčių miltelių 
Medvilnės audinio skiautelė

Pomidorus reikia naudoti kietesnius, geriausiai tinka slyviniai pomidorai. Jie nuplaunami ir nusausinami. Taip pat ties koteliu praduriama arba įpjaunama odelė. Trilitriui reikės apie 2 kilogramų pomidorų. 

Stiklainio apačioje dedami vyšnių, juodųjų serbentų lapai, krapų žiedynas, gelsvė. Dedami pomidorai, kaip galima labiau suglaudžiant. Sluoksniuojami su česnako skiltelėmis ir krieno šaknimis. Galiausiai užpilama šaltu marinatu iki pat viršaus. 

 Anksčiau dažnai viršų nuklodavo plautais krienų lapais. Jei turi antiseptinių savybių. Arba dedamas švarus medvilninis audinys. Pasiteisino audinio apibarstymas garstyčių milteliais, jie sulaiko pelėsio susidarymą. Rauginant pomidorus didesniame inde uždengiama mediniu dangčiu ar lėkšte ir kiek prispaudžiama.

  Taip pomidorai laikomi 4 - 5 dienas šiltai kol prasideda aktyvus rūgimo procesas. Tai pasimato kai marinatas susidrumsčia. Uždarome dangteliu ir nutraukiame rūgimo procesą pastatydami stiklainį šaltai, šaldytuve arba šaltame rūsyje. Uždengiame  dangteliais. Valgyti galima po kelių savaičių.

Rauginti pomidorai žiemai

Raugintus pomidorus reikia laikyti vėsiai. Šilumoje vėl greitai atsinaujina rūgimo procesai.

Pomidorai savo sultyse   Yra keli būdai paruošti skanius ir gana natūralaus skonio pomidorus. Tai marinuoti pomidorai savo sultyse ir pomidorai pomidorų sultyse. Pirmuoju atveju naudojamas vanduo, antruoju pomidorų sultys.
   Dažniausiai pomidorus nulupa. Tam išpjaunamas kotelis arba padaroma kryžma įpjova ir pomidorai dedami kelioms minutėms į verdantį vandenį. Staigiai atšaldžius vandenyje pomidorų odelės atšoka, lengvai nusilupa. Tačiau galima naudoti neluptus pomidorus, tik reikėtų pradurti odelę, geriausia netoli kotelio. 
  Stiklainiuose galima įdėti keletą pipirų žirnelių, lauro lapų, česnako skiltelių.
  Savo sultyse daromus pomidorus sudedame kaip galima labiau sutankinant. Sluoksniuojama su druska, pipirais, lauro lapeliais, česnako skiltelėmis. Litrui reikės šaukšto druskos, šaukšto cukraus. Užpilame vandeniu.  Be dangtelių įdedame į puodą su vandeniu ir kaitiname kai užvirs apie 15 minučių. Po to užsukame dangteliais, apverčiam ir palaikom kol atauš.
 
  Pomidorų sultyse daromus pomidorus sudedame itin nespausdami, apie du trečdalius stiklainio.  

  2 kg kietų pomidorų riekės 1 - 1,5 kg prisirpusių pomidorų. Iš jų bus daroma tyrė. Tyrės pomidorai supjaustomi, kaitinami puode apie 15 minučių, sublenderiuojami. Litrui tyrės reikės šaukšto druskos, šaukšto cukraus. 
  Sudėjus pomidorus užpilama tyre ir stiklainiai sustatomi į puodą sterilizacijai. Sterilizuojama 15 minučių, užsukami dangteliai ir palaikoma apvertus kol atauš.

  Pomidorai savo sultyse

Pomidorai pomidorų sultyse tinka sriuboms, padažams, troškinams, ar kaip garnyras.

Pomidorų tyrė žiemai

Aukštos kokybės pomidorų sulčių parduotuvėse sunku surasti. Paragavus savo gamybos pomidorų sulčių supranti, kad norėsi tik tokių. Taip pat įvairių patiekalų gamybai dažnai prireikia kokybiškos pomidorų tyrės. Ji tik pradeda atsirasti ant parduotuvių lentynų ir yra ganėtinai brangi. Todėl įvairiems mėsos patiekalams, padažams, troškiniams verta pasidaryti naminės tyrės.

  Geriausia naudoti mėsingus, natūraliai prisirpusius ar net persirpusius pomidorus su plona odele. Idealiausiai tinka jaučio širdies pomidorai. Labai puikiai tinka kiek pamaišyti su paprikomis. Pagardinti pomidorų tyrę čiobreliais, gelsve, kalendra.
  5 litrams tyrės dedamas šaukštas druskos ir šaukštas cukraus.
 Pomidorų sultys gaunamos pavirinnat pomidorus apie 5 minutes. Po tokio virimo laiko pomidorų masė sublenderiuojama. Sublenderiuotą masę išpilstome ir užsukus dangtelius apverčiame kol atauš.
 Tirštesnė tyrė gaunama sublenderiuotą masę kaitinant ilgiau, apie pusvalandį - valandą ant mažos ugnies atidengus dangtį. 

pomidoru_tyre

Kuo pomidorai ilgiau verdami tuo jie labiau tirštėja

Marinuoti pomidorai su agurkais

2 kg pomidorų,
1 kg agurkų,
1 l vandens,
2 šaukštai druskos,
2 šaukštai cukraus,
2 šaukštai 9 procentų esencijos,
2 pipirų žirnelius,
4 česnako skiltelės,
1 aliejaus šaukštas,
1 krapų žiedynas,
1 lauro lapas,

Į stiklainių dugną dedame krapus, lauro lapą, pipirų žirnelius. Sluoksniuojame pomidorus su agurkais ar kitokiomis daržovėmis su česnako skiltelėmis. 
  Darome marinatą kaitindami vandenį, sudėdami cukrų, druską, supildami actą. 

Verdančiu marinatu užpilame pomidorus stiklainiuose. Palaikome kol paauš ir nupilam. Dar kartą užpilam verdančiu marinatu, užsukam dangteliais ir palaikom apvertus kol atauš. 

Marinuoti pomidorai su agurkais

Pomidorų ir agurkų asorti puikiai tiks ant šventinio stalo

Pomidorų mišrainės su daržovėmis

2 kg cukinijų,
0,5 svogūnų,
0,5 morkų,
0,3 kg paprikų,
1 kg pomidorų,
2 čili pipirai,
1 galva česnako,
1,5 šaukštas druskos,
3 šaukštai cukraus,
2 šaukštai acto
300 g aliejaus

Pusę cukinijų ir visas paprikas  supjaustome kubeliais, atidedame. Kitas daržoves pjaustome, kepame ant aliejaus vis sudėdami į puodą kur lėtai troškiname pomidorų tyrėje. Tyrę gaunam sudėję į puodą pomidorus, pavirus 5 minutes ir sublenderiavus. Kai daržovės suminkštės sublenderiuojame. Įdedame druskos, cukrų, likusį aliejų, atidėtas cukinijas ir paprikas. Verdame ant mažos ugnies apie pusvalandį. Maišome verdant.
  Likus 10 minučių iki virimo pabaigos supilame actą, įspaudžiame česnaką. 
 Karštą mišrainę sudedame į stiklainius, užsukame ir palaikom iki atauš apvertus. 

Pomidoru mišrainė su aguročiais

Tokia pomidorų ir daržovių mišrainė tinka į sriubas, troškinius, gali būti kaip padažas prie mėsos patiekalų

 

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Obuolių traškytuvas Obuolių sulčių presas Sraigtinis, Rankinis Presas Obuoliams Spausti, Pirkite Internetu
Mėsos rūkykla Molėtuose Rūkyta mėsa Molėtuose Mėsos Rūkyklos Molėtuose, Prekyba Rūkyta Mėsa Molėtuose
Žuvies rūkykla Molėtų turguje Rūkyta žuvis Molėtuose šviežiai Rūkyta žuvis Molėtuose, Rūkyta Seliava, Stinta, Strimėlė
Šviežia mėsa Molėtuose Šviežia mėsa Molėtuose Aviena, Jautiena, Elniena Molėtuose, Prekyba šviežia Aviena, Brandinta Jautiena Ir Elniena Molėtuose
Šviežios daržovės Molėtuose Šviežios daržovės Molėtuose Prekyba šviežiomis Daržovėmis Molėtuose, Naminiai Pomidorai, šparagai, Svogūnai, Obuoliai Molėtuose

Kategorijos straipsniai

Kaip išsirinkti arbūzą

Kaip suprasti, kad arbūzas prinokęs

Velykų receptai

Skaniausi receptai Velykoms, desertų Velykoms receptai, karštųjų Velykinių patiekalų, užkandžių receptai Velykoms, tradicinių Velykinių patiekalų receptai

Velykų valgiai

Skaniausi valgiai Velykoms, karštieji Velykiniai valgiai, užkandžiai, saldieji valgiai Velykoms

Top 10 šventiniai patiekalai

Šventinio stalo patiekalai, karšti ir šalti šventiniai patiekalai, greitai paruošiami šventiniai patiekalai, šventinio stalo patiekalų idėjos su nuotraukomis

Skaniausi Kalėdiniai pyragai

Geriausi Kalėdinių pyragų, tortų, sausainių receptai, kaip pagaminti skanų Kalėdinį pyragą, tortą

Kaip išdarinėti silkę

Silkės dorojimas, silkės filė išpjovimas, silkės iškaulinimas

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Obuolių pyragas

Obuolių pyrago receptas, obuolių pyragas su kondensuotu pienu, drėgnas jogurtinis obuolių pyragas, prancūziškas obuolių pyragas

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Receptai

Agrastų džemas

Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Agurkai su garstyčiomis žiemai

Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas

Agurkų marinavimas žiemai

Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.

Agurkų salotos žiemai

Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.

Amerikietiškas obuolių pyragas

Amerikietiškas obuolių pyragas, amerikietiško obuolių pyrago receptas, amerikietiško obuolių pyrago gaminimas. Kaip pagaminti amerikietišką obuolių pyragą

Avienos plovas

Avienos plovo kirgiziškai receptas, kaip pagaminti skanų, minkštų ir birių ryžių plovą

Aviečių ir slyvų uogienė

Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas

Aštri jautienos sriuba

Jautienos aštrios sriubos receptas. Kaip pasigaminti jautienos aštrią sriubą.

Aštriai marinuoti agurkėliai žiemai

Aštrios saldžiarūgštės traškios agurkų mišrainės žiemai receptas

Vedantieji

Naminio vyno gamyba

Naminis vynas, vyno gamyba, iš vynuogių, serbentų, obuolių, aviečių, vyno gaminimo procesas

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Moliūgų sriuba su salierais

Moliūgo sriubos su salierais receptas, moliūgų sriubos receptas.

Trinta moliūgų sriuba

Trintos moliūgo sriubos receptas, moliūgų sriuba.

Geltonžiedės sedulos uogienė

Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė

Kaip išsirinkti arbūzą

Kaip suprasti, kad arbūzas prinokęs

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Kalorijų lentelė

Kalorijų lentelė. Jei galvojate, kaip numesti svorio: kalorijos, kalorijų lentelė, kalorijų skaičiavimas,

Geriausi jautienos patiekalai

Skaniausi jautienos patiekalais ir geriausi jautienos receptai. Kaip pasigaminti befstrogeną, antrekotą, jautienos kepenų paštetą ir charčio sriubą.

Kaip paruošti vynuogines sraiges

Receptai su vynuoginėmis sraigėmis, kaip skaniai paruošti sraiges

Geriausi smidrų receptai

Kaip paruošti smidrus, smidrų receptas, smidrų patiekalai

Juodųjų serbentų naminis vynas

Naminis vynas iš juodųjų serbentų, įranga ir gaminimo procesas

Geriausios video instrukcijos

Naminio vyno gamybos filmas

Naminio vyno gaminimo instrukcinis filmas. video filmas apie vyno gamybos technologiją

Agurkų marinavimas

Agurkų marinavimo su česnakais ir garstyčiomis receptas ir pažingsninė instrukcija

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: