Tradiciniai Kūčių patiekalai
Atnaujinta: 2022-12-11

Tradiciniai kūčių patiekalai

Kalėdinis valgis prieš vakarinę dievišką tarnystę gruodžio 24 d. Simbolizuoja džiaugsmą suvokiant Dievo artumą ir dėkingumą už gausybę jo siunčiamų dovanų, kurias prarado žmonijos protėviai - Adomas ir Ieva. Pagal tradiciją, šviečiant pirmajai žvaigždei prie Kūčių stalo susirenka visa šeima. Pavalgius iškilmingą vakarienę, prasideda Kūčių būrimai, burtai ir prietarai. Kūčių šventė simboliškai tęsiasi visą naktį: einant miegoti, stalas  paliekamas nenukraustytas, o kartais dar net papildomas ypatingais valgiais.

tradiciniai kučių patiekalai

Kūčių vakarienės papročiai, prietarai, burtai

Papročiai, tradicijos

Kūčios didelė šventė, lydima apeigų ir burtų. Prieš Kūčias žmonės stengėsi užbaigti visus darbus. Pasiruošę šventėms prausdavosi pagal apeigas: pirmiausia nusirengusius iki juosmens vyrus prausdavo šeimininkės arba merginos, paskui prausėsi moterys. Vėlesniais laikais prausdavosi pirtyse ar kubiluose. Kūčias mūsų protėviai pradėdavo valgyti užtekėjus Vakarinei žvaigždei, stalą apdėdavo šienu, dengdavo balta, nauja staltiese ir sustatydavo visus paruoštus patiekalus. Prieš sėdant valgyti už stalo kampe pastatydavo eglės šaką arba jos šakomis išpuošdavo namų duris iš lauko – tai simbolizavo gyvybės medį. Eglutes puošdavo obuoliais, riešutais ar degančiomis žvakutėmis. Garbingiausioje Kūčių stalo vietoje sėsdavo vyriausias šeimos narys, o paskui visi kiti. Susėdę šeimos nariai arba draugai pirmiausia meldėsi, tuomet dalijosi kalėdaičiu, beje, jis turėjo būrimo ypatybių.

Burtai

Kai baigdavosi Kūčių vakarienę, laikrodžiui išmušus 24 val., prasidėdavo pagrindiniai būrimai. Dalis jų išlikę iki šių dienų: merginos Kūčių naktį klauso, iš kurios pusės išgirs lojant šunį, vadinasi, ten nutekės.

Iš senesnių burtų – merginos gamina po savo pyragėlį su kanapėmis, padeda ant slenksčio ir įleidžia šunį. Kurios pirmą pyragėlį suės – ta pirma ir ištekės.

Jei laužiant kalėdaitį jums atiteks didelis gabalas – kitąmet laukia gera dalia, jei mažas – prastesni metai, o jei atsilaužiat dalį su kryžiaus ženklu – keliausite anapus.

Iš po staltiesės traukdavo šiaudą: jei šiaudas buvo ilgas, gyvenimas bus gražus ir ilgas, jei trumpas, bjaurus ir trumpas.

Kūčių vakare vienas asmuo, kitiems nematant, sukiša į maišą kelnių ir marškinių; paskui duoda kitiems traukti. Ištraukęs kelnes – ištekės (ves), marškinius – mažo susilauks.

Kūčių vakarą merginos neša į pirtį malkų, atnešusios suskaičiuoja pagalius. Jei išeina porinis skaičius, reiškia tais metais ištekės, jei neporinis – dar netekės.

Kūčių vakarą, einant miegoti, reikia po pagalve pasidėti veidrodį; tuomet, pirmą miegą numigus, ką sapnuosi, tas išsipildys.

Jeigu vaikinas nori pamatyti merginą, su kuria turės apsivesti, reikia, Kūčių naktį, apie 12 valandą, pasiimti su savimi veidrodį, dvi žvakes ir naują rankšluostį ir eiti į pirtį. Pirtyje reikia pastatyti žvakes ir veidrodį, o pačiam atsisėsti, pasiimti į abi rankas rankšluostį ir kalbėti šiuos žodžius:

Ateik mano numylėta,

Tu esi viena ant svieto,

Noriu tave regėti,

Su tavimi meiliai kalbėti.

Tada veidrodis pradės rasoti, bet jį vis reikia su rankšluosčiu šluostyti ir kalbėti aukščiau minėtus žodžius, taip po penkiolikos minučių vaikinas pamatys savo merginą. Jei stovės iš dešinio šono, tai apsives su ta mergina, jei iš kairiojo šono, tai mirs nevedęs.

Įdomiausi Prietarai

Kūčių ryte pirmas svečias turi būti vyras - seksis visus metus.

Kūčių diena būtina valgyti daug žuvies, jei nevalgysit - kitais metais utėlės apsės.

Pirmą Kalėdų dieną negalima galvos šukuoti - nes žvirbliai rūtas kapos.

Ypač nepatartina pirmą Kalėdų dieną valgyti su peiliu - nes ištiks nelaimė.

Ilgiausiai valgęs Kūčias – ilgiausiai gyvens.

Jei Kūčių dieną ant stogo pakraščio laikosi daug sniego, tai ateinančiais metais bus daug baravykų.

Kas pirmas Kūčias pavalgys, tam kitais metais darbai puikiai seksis.

Jei Kūčias pavalgęs atsiraugią, tai dar ir kitais metais Kūčias valgys.

Pakilus nuo Kūčių stalo, maistas paliekamas ant jo pernakt - tikima, kad būtent per Kalėdas sugrįžta į namus mirusių artimųjų vėlės.

 

Tradiciniai kūčių patiekalai

Nuo seno egzistuoja paprotys ant Kūčių stalo tiekti 12 patiekalų.

Pyragėliai su džiovintais grybais

Ingredientai: Sluoksniuota tešla be mielių - 1 pakuotė; Grybai (džiovinti) - 150 g;

Svogūnai - 2 vnt; Sviestas - 50 g; Augalinis aliejus (kepimui) - 2 valg. šaukštai; Kiaušinio trynys (tepimui) - 1 vnt;

Porcijos: 4

Receptas - Pirmiausia pamirkyme grybus. Užpildom verdančiu vandeniu ir paliekame prisotinti vandeniu maždaug valandą 2,5-3. Pasižiurime, jeigu grybai tapo minkšti, nupilame  vandenį ir sumaišome grybus maišytuvu. Keptuvėje ištirpiname sviestą, įpilame augalinio aliejaus ir išdėliojame maltus grybus, pridedame kelis žiupsnelius druskos, kepame nuolat maišydami, pridedame į keptuve smulkiai supjaustytus svogūnus. Prieš gamindami tešlą išimame iš šaldiklio, tešla turi būti kambario temperatūros. Pradėdami lipdyti pyragus, tešlą supjaustome kvadratais, lakštą padaliname į 16 kvadratų - iš viso gaunasi 32 pyragėlio gabaliukai. Įdėdam įdarą į centrą. Užfiksuojame kraštus, dedame ant kepimo popieriumi padengtos kepimo skardos ir patepame pyragėlius plaktu tryniu šiek tiek praskiestu vandeniu iš viršaus. Įdedame pyragėlius į orkaitę, įkaitintą iki 200 laipsnių. Kai tik pyragėliai parausta, galime orkaite išjungti ir valgyti pyragėlius su grybais.

Pyragėliai su džiovintais grybais

Pyragėliai su džiovintais grybais

Bandelės su aguonomis

Ingredientai: Tešlai - miltai - 600 g; aktyvios sausos mielės - 1,5 šaukštelio; cukrus - 3 šaukštai; druska - 0,5 šaukštelio; vanduo - 180 ml; putojantis mineralinis vanduo - 180 ml

augalinis aliejus - 4,5 šaukštai;  įdarui: sausos aguonos sėklos - 300 g; cukrus - 150-200 g;

Porcijos: 6

Receptas - Miltus sijojame į dubenį, įpilame sausų mielių, druskos ir cukraus. Sumaišome įprastą vandenį su gazuotu vandeniu, pašildome iki 40 laipsnių. Miltuose padarome skylę, įpilame augalinio aliejaus ir šilto vandens. Maišome šaukštu. Rankomis minkome minkštą tešlą. Uždengiame tešlą rankšluosčiu, paliekame valandai šiltoje vietoje. Užvirdinkite virdulį, 10-čiai minučių aguonas užpilkite verdančiu vandeniu, tuomet įdėkite aguonas į sietą. Įjunkite orkaitę. Suberdami miltus, tešlą suvyniokite į maždaug 0,5 cm storio sluoksnį, aguonas sumaišykite su cukrumi, tešlos sluoksnį patepkite įdaru. Susukti ritinį.

Aštriu peiliu supjaustykite bandeles su aguonomis. Kepimo skardą patepkite augaliniu aliejumi, ant jo išdėkite bandeles. Bandeles palikite šiltoje vietoje 15–20 minučių. Paruoškite stiprią saldžią arbatą, bandeles aptepkite saldžia arbata, kepimo skardą įdėkite į orkaitę ant vidurinės lentynos. Kepkite bandeles 190 laipsnių temperatūroje, kol suminkštės (per 25–30 minučių). Išimkite bandeles ir vėl aptepkite saldžia arbata ir ragaukite.

Bandelės su aguonomis

Bandelės su aguonomis

 Pyragėliai su obuoliu uogiene

Ingredientai: Tešla: miltai - 3 puodeliai; sausos greitai veikiančios mielės - 1 paketėlis; cukrus - 3 šaukštai; druska - 1 šaukštelis; šiltas vanduo - 1 stiklinė; augalinis aliejus - ½ puodelio. Įdaras: obuolių uogienė - 500 gr; jei ji yra skysta, tada krakmolas - 1 valgomasis šaukštas.

Receptas - Tešlos gaminimas: Į dubenį sijojame miltus, taip prisotindami juos deguonimi. Tuomet užpilame cukrų, druską ir mieles. Maišome, kad mielės pasiskirstytų miltuose. Miltuose padarome skylę ir užpilame šiltu vandeniu bei augaliniu aliejumi. Minkome tešlą. Susukame į rutulį, uždengiame rankšluosčiu ir dedame į šiltą vietą, kad pakiltų 1,5–2 valandoms. Švelniai minkykite pakilusią tešlą. Iš tešlos gabalėlio atskirkite mažus gabalėlius ir iš jų iškočiokite pyragus, ant vieno tešlos gabalėlio uždėkite šaukštą įdaro. Užspaudžiame kraštus, dedame ruošinių siūles ant kepimo popieriumi padengtos skardos. Paliekame juos "pailsėti" 15 minučių. Tada ruošinius sutepame augaliniu aliejumi ir įdedame į orkaitę, įkaitintą iki 180 laipsnių, laukiame 20-25 minučių, kol pyragėliai pagels. Po išėmimo iš orkaites, leiskite pyragėliams atvėsti, uogienė bus labai karšta!

Pyragėliai su obuoliu uogienė

Pyragėliai su obuoliu uogienė

 Cibulynė sriuba

Ingredientai: 1,5 kg svogūno; 1 česnako galva; alyvuogių aliejus; 1 valgomasis šaukštas rudo cukraus; šviežiai tarkuoto muskato ant peilio galiuko; 8 vienetai bagetės, apie 2 cm storio; druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų;

Porcijos: 4

Receptas - Įkaitinkite orkaitę iki 160 ° laipsniu. Nulupkite svogūną ir supjaustykite jį plonais pus žiedžiais ar ketvirčiais. Nulupkite česnako skilteles. Paimkite didelį puodą su karščiui atspariomis rankenomis ir storu dugnu. Į puodą supilkite apie 4 šaukštus alyvuogių aliejaus, pagardinkite druska ir įdekite svogūno. Pabarstykite cukrumi ir muskatu, išmaišykite. Padėkite puodą su svogūnais ant vidutinės ugnies ir kepkite, kartais maišydami, 10 minučių. Ant svogūno uždėkite visas česnako skilteles, uždenkite keptuvę folija ir įdekite į 160 ° laipsniu įkaitinta orkaitę. Virkite/kepkite 1 valandą, per šį laiką porą kartų prieidami ir pamaišydami svogūnus. Puodą vėl pastatykite ant vidutinės ugnies, užpilkite 1–1,5 litro šalto geriamojo vandens. Užvirdinkite, po užvirimo virkite 20 minučių. Pagardinkite druska ir pipirais. Kol verda sriuba, iš abiejų pusių patroškinkite batono riekeles alyvuogių aliejuje, kol pagels. Į lėkštę įdėkite du gabalėlius batono, ant viršaus užpilkite sriubą. Apšlakstykite alyvuogių aliejumi, pagardinkite pipirais ir pateikite.

Cibulynė sriuba

Cibulynė sriuba

 

Kūčių kisieliaus receptas

Ingredientai: uogos 250 g; cukraus 50 g; vandens 1 l; krakmolo 2 valg. Šaukštai;

Receptas - pirmiausia išviriame gausų kompotą. Vandenį (maždaug 3/4 viso tūrio) užviriname ant didžiausios kaitinamos ugnies, pakrauname vaisių-uogų ir įpilame cukraus. Nuolat burbuliuojant ir po dangčiu veriame kitas 10-15 minučių. Užšaldytą mišinį nedelsdami nuleidžiame, neatšildydami. Svarbu, kad vaisiai būtų švarūs. Imame mėginį ir, jei reikia, koreguojame cukraus dozę. Atsiminkite, kad gėrimas turi būti praskiestas krakmolo tirpalu. Šiame etape galite persistengti su cukrumi. Aromatinį kompotą vieną ar du kartus perkoškite per smulkų sietelį, atskirkite smulkius ir didelius fragmentus. Plauname darbo indą - jau gryną skystį/kompotą vėl grąžiname ant ugnies. Praskieskite krakmolą likusiame ketvirtyje šalto vandens. Intensyviai išmaišykite. Nuolat maišykite ratu ir tuo pačiu metu supilkite drumstą kompoziciją (vanduo + krakmolas) į puodą su kompotų. Verdame, maišydami, laukiame, kol sutirštės. Neleidžiame atsirasti gabalėliams, kai masė pradės tirštėti, nusiimame nuo viryklės. Atvėsinam iki reikiamos temperatūros. Kiselis iš uogų yra paruoštas!

 Kiselis

Kiselis

 Džiovinta grybų sriuba

Ingredientai: Džiovinti grybai 100 g.; Bulvės3 vnt; Morkos 1 vnt; Svogūnai 1 vnt; Vanduo 1,5 l; Augalinis aliejus 20 ml; Sviestas 20 g; Lauro lapas 2 vnt; Kvapieji žirniai pagal skonį; Juodieji pipirų grūdeliai pagal skonį; Malti juodieji pipirai pagal skonį; Druska pagal skonį;

Receptas - Grybus valandą pamirkykite kambario temperatūros vandenyje. Tada dešimt minučių virkite susmulkintus grybus vandenyje ir nusausinkite. Pusę grybų užpilkite vandeniu ir virkite. Kepkite svogūnus ir morkas daržovių ir sviesto mišinyje kartu su likusiais grybais. Įpilkite bulves į puodą su grybais praėjus 10-15 minučių nuo virimo pradžios, ir nedelsdami pridėkite keptas daržoves ir likusius grybus. Virkite dar 15-20 minučių, pagardinkite druska, pipirais, suberkite prieskonius. Pateikite su žaluma.

Džiovinta grybų sriuba

Džiovinta grybų sriuba

Karpis orkaitėje

Ingredientai: 1 karpis; 1 svogūnas; 1 skiltelė česnako; 2 morkos; pusė saldžiųjų pipirų; 300 g pievagrybių; žolelių.

Receptas - Karpį nulupkite ir supjaustykite. Supjaustykite morkas, paprikas, grybus ir svogūnus kubeliais. Česnakus - sutarkuokite smulkia tarka. Dėkite daržoves į indą dalimis: ant dugno uždėkite pusę susmulkintų morkų, svogūnų, grybų, pipirų ir smulkinto česnako. Druska, pridėkite žolelių. Tada įdėkite supjaustytą karpį ir "padenkite" likusiais kiekiais daržovių. Kepkite orkaitėje 60 minučių 250 laipsnių temperatūroje. Patiekite su sojos padažu.

Karpis orkaitėje

Karpis orkaitėje

Silkė su svogūnais ir morkomis

Ingredientai: silkė 2 vnt (lengvai sūdyta) = 4 filė; 2-3 vnt morkų; 2-3 vnt svogūnų; pomidorų pasta 1-2 v.š.; mėgstamų prieskonių ar prieskonių Korėjietiškoms salotoms; šviežios žolelės dekoravimui; aliejus;

Receptas - Silkės filė supjaustykite mažais gabalėliais. Supjaustykite morkas mažais kubeliais, svogūnus supjaustykite pus žiedžiais. Aliejuje lengvai apkepkite morkas ir svogūnus (ne gailėkite aliejaus), įpilkite pomidorų pastos, pagal skonį pagardinkite patiekalą. Į indą suberkite smulkintus silkės gabalėlius (galite silkę užpilti trupučiu aliejaus, aplieti atvėsintu morkų-svogūnų „kailiu“, papuošti žolelėmis. Palikite valandai ar dviem šaldytuve. Gaunasi, labai sultingas, skanus užkandis. Specialiai parinktas Korėjos morkų prieskonis suteikia patiekalui – pikantiškumo ir aitraus aromato.

Silkė su svogūnais ir morkomis

Silkė su svogūnais ir morkomis

 Kūčiukai

Ingredientai: 500 g miltų; 20 g šv. Mielės; 100 g cukraus; 200 ml vandens; 80 ml augalinio aliejaus; 40-30 g aguonų; 0,5 šaukštelio druskos;

Receptas - Ištirpinkite mieles šiek tiek šiltame vandenyje su cukrumi. Iš 2/3 išsijotų miltų padarykite skylę ir supilkite į ją ištirpusias mieles. Galite viršų pabarstyti šiek tiek miltais ir įdėti būsimą tešlą 20-30 minučių, laikyti šiltoje vietoje, kol pakils mielių „dangtelis“. Įpilkite likusį cukrų ir vandenį, įdekite sviesto, aguonų ir druskos bei likusio 1/3 miltų. Tešlą gerai išminkykite, kol ji visiškai nelips, bus lygi ir net šiek tiek blizgi (minkykite iki 20 minučių). Vėl palikite tešlą šiltoje vietoje, kad pakiltų 1–1,5 valandoms. Susukite iš tešlos plonas virves (storas kaip pirštas) ir supjaustykite gabalais. (apie 1,5 cm). Jei supjaustysime dideliais gabalėliais, jie taps per minkšti, o jei supjaustysime mažais gabalėliais (apie 1 cm), griežinėliai taps kieti. Taigi 1,5 cm bus kaip tik. Kepant tešla neturėtų būti kieta, kad dantys nuo jos sulūžtų, ir neturėtų būti per minkšta, nes kūčiukai  tiesiog bus ne skanūs. Įjunkite orkaitę, nustatykite 180 ° C temperatūra. Padekite tešla ant kepimo skardos, apie 15 - 20 minučių kepkite, dar kartą uždenkite rankšluosčiu - tešla vėl šiek tiek „augs“ ir taps apvalesnė. Kepkite 15 - 20 minučių, kol kūčiukai pagels, tuomet skanaukite.

Kūčiukai

Kūčiukai

 Aguonų pienas

Ingredientai: Vanduo 500 ml; malto cinamono 5 g; aguonų 150 g; medaus 1 valgomasis šaukštas l.;

Receptas - Pamirkykite aguonas porai valandų (negalima mirkyti, jei maišytuvas yra galingas). Tada išleiskite vandenį per marlę. Maišykite aguonas maišytuve, palaipsniui įpilkite vandens, kol vanduo taps pieno spalvos. Tai gali užtrukti nuo 3 iki 10 minučių. Tuomet įpilkite medaus ir plakite. Taip pat galite įberti cinamono, bet tada pasikeis aguonų pieno spalva. Palaukite, kol aguonos nusės. Tada perkoškite per smulkų sietą arba marlę ir ragaukite. Laikyti šaldytuve galima ne ilgiau kaip 24 valandas, geriau išgerti iš karto.

Aguonų pienas

Aguonų pienas

 Karštas vynas

Ingredientai: Sausas raudonas vynas - 1 butelis (0,75 l); Vanduo - 0,75 l; Obuoliai - 2 vnt.; Apelsinai - 2 vnt.; Medus - 200 g; Juodoji arbata - 1 valgomasis šaukštas.; Hibiscus arbata - 1 valgomasis šaukštas; Cinamonas - 1 lazdelė; Gvazdikėliai - 3-6 vnt.; Tarkuotas muskatas - 1 žiupsnelis; Anyžius (žvaigždinis anyžius) - pagal skonį; Kardamonas pagal skonį; Imbiero šaknis - pagal skonį;

Receptas - Supilkite vandenį į puodą ir užvirkite. Vaisius nuplaukite ir supjaustykite griežinėliais. Supjaustykite imbierą smulkiais gabalėliais. Visus prieskonius įpilkite į verdantį vandenį (nenaudokite maltų prieskonių, kitaip gėrimas bus drumstas) ir arbatą (hibiscus). Leiskite jam virti apie 1 minutę. Supilkite vyną į puodą, įpilkite smulkintų vaisių ir medaus. Viską gerai išmaišykite. Kaitinkite, o ne virkite, nuimkite nuo ugnies ir įberkite hibiscus arbatos ir maltu prieskoniu. Paruoštas „kalėdinis“ karštas vynas. Pateikite karštą vyną.

Morkų sausainiai

Ingredientai: Morkos (žalios, 1,5 didelės) - 230 g; Cukrus (originalas - 1 stikline.) - 3/4 stiklines.; Vanilinas (ant peilio galo); Druska (žiupsnelis); Augalinis aliejus (originalus - 0,5 stiklines.) - 3 šaukštai. l.; Kvietiniai miltai / miltai (originale - 2 stiklines) - 1,5 stiklines.; Bulvių krakmolas (ne originale) - 0,5 stiklines.; Kepimo milteliai (originalus - soda užpilta actu) - 1 arbat.š;

Porcijų skaičius: 20

Receptas - Į smulkia tarka sutarkuotas morkas suberkite cukrų, vaniliną, sviestą ir druską. Kruopščiai sumaišę morkų masę, įpilkite miltų, krakmolo ir kepimo miltelių. Gauta tešla prilips prie jūsų pirštų, tačiau, nepaisant to, iš jos gerai formuojasi rutuliukai. Į kepimo skardą, padengtą pergamentu, įdėkite vidutinio vištienos kiaušinio dydžio rutuliukus. Kepkite 180 ° C temperatūroje. Po 15 minučių pagal kvapą suprasite, kad sausainiai yra iškepę. Tik dėl viso pikto patikrinkite dantų krapštuku tešlą, jeigu ant krapštuko tešla neprilips reiškiasi sausainiai iškepę.

Morkų sausainiai

Morkų sausainiai

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Plovas

Plovo receptas, kaip gaminti plovą, ryžiai, mėsa, daržovės plovui, plovo gaminimo eiga

Kaip išsirinkti arbūzą

Kaip suprasti, kad arbūzas prinokęs

Velykų receptai

Skaniausi receptai Velykoms, desertų Velykoms receptai, karštųjų Velykinių patiekalų, užkandžių receptai Velykoms, tradicinių Velykinių patiekalų receptai

Velykų valgiai

Skaniausi valgiai Velykoms, karštieji Velykiniai valgiai, užkandžiai, saldieji valgiai Velykoms

Top 10 šventiniai patiekalai

Šventinio stalo patiekalai, karšti ir šalti šventiniai patiekalai, greitai paruošiami šventiniai patiekalai, šventinio stalo patiekalų idėjos su nuotraukomis

Skaniausi Kalėdiniai pyragai

Geriausi Kalėdinių pyragų, tortų, sausainių receptai, kaip pagaminti skanų Kalėdinį pyragą, tortą

Kaip išdarinėti silkę

Silkės dorojimas, silkės filė išpjovimas, silkės iškaulinimas

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Obuolių pyragas

Obuolių pyrago receptas, obuolių pyragas su kondensuotu pienu, drėgnas jogurtinis obuolių pyragas, prancūziškas obuolių pyragas

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Obuolių traškytuvas Obuolių sulčių presas Sraigtinis, Rankinis Presas Obuoliams Spausti, Pirkite Internetu
Mėsos rūkykla Molėtuose Rūkyta mėsa Molėtuose Mėsos Rūkyklos Molėtuose, Prekyba Rūkyta Mėsa Molėtuose
Žuvies rūkykla Molėtų turguje Rūkyta žuvis Molėtuose šviežiai Rūkyta žuvis Molėtuose, Rūkyta Seliava, Stinta, Strimėlė
Šviežia mėsa Molėtuose Šviežia mėsa Molėtuose Aviena, Jautiena, Elniena Molėtuose, Prekyba šviežia Aviena, Brandinta Jautiena Ir Elniena Molėtuose
Šviežios daržovės Molėtuose Šviežios daržovės Molėtuose Prekyba šviežiomis Daržovėmis Molėtuose, Naminiai Pomidorai, šparagai, Svogūnai, Obuoliai Molėtuose

Receptai

Agrastų džemas

Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Agurkai su garstyčiomis žiemai

Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas

Agurkų marinavimas žiemai

Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.

Agurkų salotos žiemai

Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.

Amerikietiškas obuolių pyragas

Amerikietiškas obuolių pyragas, amerikietiško obuolių pyrago receptas, amerikietiško obuolių pyrago gaminimas. Kaip pagaminti amerikietišką obuolių pyragą

Avienos plovas

Avienos plovo kirgiziškai receptas, kaip pagaminti skanų, minkštų ir birių ryžių plovą

Aviečių ir slyvų uogienė

Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas

Aštri jautienos sriuba

Jautienos aštrios sriubos receptas. Kaip pasigaminti jautienos aštrią sriubą.

Aštriai marinuoti agurkėliai žiemai

Aštrios saldžiarūgštės traškios agurkų mišrainės žiemai receptas

Vedantieji

Plovas

Plovo receptas, kaip gaminti plovą, ryžiai, mėsa, daržovės plovui, plovo gaminimo eiga

Naminio vyno gamyba

Naminis vynas, vyno gamyba, iš vynuogių, serbentų, obuolių, aviečių, vyno gaminimo procesas

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Moliūgų sriuba su salierais

Moliūgo sriubos su salierais receptas, moliūgų sriubos receptas.

Trinta moliūgų sriuba

Trintos moliūgo sriubos receptas, top 4 moliūgo sriubos, kaip teisingai paruošti trintą moliūgo sriubą

Geltonžiedės sedulos uogienė

Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė

Kaip išsirinkti arbūzą

Kaip suprasti, kad arbūzas prinokęs

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Kalorijų lentelė

Kalorijų lentelė. Jei galvojate, kaip numesti svorio: kalorijos, kalorijų lentelė, kalorijų skaičiavimas,

Geriausi jautienos patiekalai

Skaniausi jautienos patiekalais ir geriausi jautienos receptai. Kaip pasigaminti befstrogeną, antrekotą, jautienos kepenų paštetą ir charčio sriubą.

Kaip paruošti vynuogines sraiges

Receptai su vynuoginėmis sraigėmis, kaip skaniai paruošti sraiges

Geriausi smidrų receptai

Kaip paruošti smidrus, smidrų receptas, smidrų patiekalai

Juodųjų serbentų naminis vynas

Naminis vynas iš juodųjų serbentų, įranga ir gaminimo procesas

Geriausios video instrukcijos

Naminio vyno gamybos filmas

Naminio vyno gaminimo instrukcinis filmas. video filmas apie vyno gamybos technologiją

Agurkų marinavimas

Agurkų marinavimo su česnakais ir garstyčiomis receptas ir pažingsninė instrukcija

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: