Trinta moliūgų sriuba
Atnaujinta: 2024-02-08

Vienas populiariausių patiekalų iš moliūgo be abejonės yra moliūgų sriuba. Tarp klasikinių moliūgų sriubų populiariausia trinta moliūgo sriuba. Sutiksim moliūgo sriubą pigiose kavinėse ir brangiuose restoranuose. Skonių gama taip pat labai didelė. Didelę skonių gamą nulemia paties moliūgo skonis, sultinys, daržovių priedai ir prieskoniai. 

trinta moliūgų sriuba
Trintų moliūgų sriuba gali būti kasdienis ir šventinis patiekalas. Sriubos gaminimo laikas svyruoja nuo valandos iki penkių valandų. Skiriant daug dėmesio galima gauti tikra kulinarinį šedevrą. 

 

Pažingsninis trintos moliūgų sriubos gaminimo filmas

 

 

 

 Geriausi moliūgai trintai moliūgo sriubai

  Moliūgai Lietuvoje subręsta rugpjūčio mėnesį ir tinkamai laikomi gali išsilaikyti beveik iki sekančio sezono. Laikant moliūgą jo skonis keičiasi ir dažnai  jo skonis netgi paryškėja. Moliūgai sukaupia didelį kiekį cukraus, kai kurios veislės gali sukaupti net 14 procentų cukraus. Vidutiniškai moliūgas sukaupia apie 6- 7 procentus cukraus. Oranžinė moliūgo minkštimo spalva dažniausiai rodo, kad moliūge didelis kiekis karotino. 
  Neutralaus skonio yra Pacific Giant moliūgai. Jie būna dideli ir net kompanijai pakaks pusės moliūgo. Perpjovus moliūgą jis ilgai nesilaiko, todėl sriubai verta panaudoti nedidelius moliūgus. Iš šių moliūgų išeis įspūdingos aštrios trintos moliūgo sriubos, trintos moliūgo sriubos su mėsa.       Puikus pasirinkimas Hokkaido Orange kuris užauga iki kelių kilogramų, turi švelnų riešutų skonį. Galima pagaminti egzotišką trintą moliūgo sriubą su jūros gėrybėmis. 
   Švelniai ir kvapniai moliūgų sriubai itin tiks Provanso muskatinis moliūgas. Provanso muskatinis turi unikalią briaunuotą formą. Puikiai tiks saldžiai trintai moliūgo sriubai su grietinėle. 
  Ąsočio formos muskatinis moliūgas Waltham Butternut turi ryškesnį riešutų skonį. Išeis įdomi trinta moliūgo sriuba su kiek pikantiškesniais prieskoniais.

Geriausi moliūgai moliūgų sriubai
Dešinėje Pacific Giant moliūgas, kairėje Provanso muskatinis, priekyje Hokkaido Orange moliūgas.

  Sultinys trintai moliūgo sriubai

Nuo sultinio labai priklauso trintos moliūgo sriubos skonis. Jei įpilti paprasto vandens greičiausiai trinta moliūgų sriuba bus lėkšto skonio. Tirštas sultinys suteikia trintai moliūgo sriubai sodrumo ir gali paryškinti norimą skonio atspalvį.
  Pagrindinė taisyklė norint gauti skanų sultinį tai dėti mėsą, paukštiena, žuvį, daržoves į šaltą vandenį. Tada vanduo maksimaliai ištraukia kas įmanoma iš verdamų produktų. Virti reikėtų porą valandų, kad išsitrauktų medžiagos net iš kaulų. 
  Vištienos sultinys geriausias iš kakliukų. Toks sultinys tiks neutralaus skonio trintoms moliūgo sriuboms.  Žuvies sultinys bus geriausias iš žuvų aštriais spygliais: ešeriai, pūgžliai, sterkai ir jūrinės panašios žūvys. Trinta moliūgų sriuba su žuvies sultiniu puikiai tiks su jūros gėrybėmis. Jautienos sultinys geriausias iš kulninės. Jautienos sultinys tiks sočioms, riebioms ir aštrioms trintų moliųgų sriuboms. Lengvoms trintoms moliūgų sriuboms tiks daržovių sultiniai.
  Visiems sultiniams kaip būtini ingradientai yra morkos, svogūnai. Dažniausiai tinka krapų stiebai, juodųjų pipirų žirneliai, lauro lapai, čiobrelio lapeliai, kalendros.

Trinta moliugų sriuba
Estetiškas ir originalus trintos moliūgo sriubos pateikimas yra stipraus virtuvės šefo požymis.

  Priedai trintai moliūgo sriubai

Moliūgo sriubai dedami priedai kurie bus kartu trinami, taip pat vėliau į jau sutrintą moliūgų sriubą įdedami priedai. Tradiciškai kartu su moliūgais trynimui dedamos morkos, svogūnai. Morkos ir svogūnai trintoje moliūgo sriuboje prideda saldumo Egzotiškumo priduoda saliero šaknis. Tirštumo priduos bulvės. Pikantiškumo priduoda saldžioji ir aštrioji paprika. Švelnumą priduoda giretinėlė, dažniausiai naudojama liesesnė grietinėle.

 Prieskoniai trintai moliūgos sriubai

Į sultinį pridedami prieskoniai puikiai jausis ir pačioje trintoje moliūgo sriuboje. Formuojant trintos moliūgų sriubos skonį iš sultinio  gausim švenesnius ir sodresnius skonius. Aštrumą geriausia formuoti iš čili paprikos. Sultinyje dedama su sėklomis, tiesiai į sriubą be sėklų. Tiesiai į sriubą prieš trynimą dedami lengvai sutrinami ingradientai. Tai gali būti česnakai, krapų, petražolių, raudonėlio viršūnėlės. Žalios kalendros, gelsvė, egzotiškoms moliūgo sriuboms tiks mėta, melisa. Riebioms mėsiškoms trintoms moliūgo sriuboms tiks čiobrelio lapeliai. 

Tradicinė trinta moliūgo sriuba

Būtų sunku įvardinti kas yra tradicinė trintų moliūgų sriuba. Liaudiškam patiekalui kiekviena šeimininkė turi savo recepto variantą. Seniausios moliūgų veislės yra didelės, tradicinei trintai moliūgo sriubai reikės neutralaus skonio kokio Pacific Giant moliūgo.

Ingradientai trintai moliūgų sriubai 

3 kg nulupto ir be sėklų moliūgo,
2 vidutinio dydžio morkų,
2 svogūnų,
4 skiltelių česnako,
2 bulvių,
3 v.š. aliejaus,
2 v.š. sviesto,
2 l vištienos sultinio,
150 g liesos grietinėlės,

Trintos moliūgų sriubos gaminimas

Į puodą pilame aliejų ir dedame sviestą, kai įkaista, sudedame kubeliais susmulkintus svogūnus ir 2 skilteles česnako, truputį pakepiname, tuomet dedame kubeliais pjaustytą moliūgą, išmaišome ir verdame pamaišant apie 5 minutes. Tada sudedame riekelėmis pjaustytas morkas ir bulves, viską išmaišome, užpilame sultiniu, uždengiam puodą ir dar paverdam apie 15 - 20 min. Kai daržovės suminkštėja palaikom 10 minučių išjungus ugnį ir uždengus dangčiu. Vėl užvirinam ir sutrinam blenderiu. Prieš baigiant trinti įpilam grietinėlę. 

kreminė trinta moliugo sriuba
Tradicinė trintų moliūgų sriuba gali būti  pateikiama paskaninus keptos duonos kubeliais ar tarkuotu sūriu.

Trinta moliūgų sriuba su jūros gėrybėmis

Šią egzotišką trintą moliūgo sriubą paragavau viename iš Portugalijos pajūrio restoranų. Derinys neįprastas, tačiau labai sužavėjo. Pabandžiau pasidaryti savarankiškai ir išėjo puikiai. Moliūgo saldumas visai tinka su jūros gėrybių saldumu. Pabandykite padaryti su Provanso muskatiniu, man išejo nuostabiai.

Ingradientai trintai moliūgo sriubai su jūros gėrybėmis

2 kg moliūgo,
2 didelės morkos,
1 svogūnas,
2 didelės bulvės,
2 šaukšteliai džiovintų krapų viršūnėlių,
1 šaukštelis džiovintų petražolių,
Sulčių iš 1 citrinos,
Šaukštas druskos,
Pusė šaukštelio juodųjų pipirų,
2 skiltelės česnakoTrintos moliūgo sriubos sultiniui reikės

1 - 1,5 kg kelių rūšių mažų žuvelių, jei pavyktų gaminti prie viduržemio jūros tai imčiau raudonąją ir baltają kefalę, jūros pūgžlį ir kitokios spygliuotos smulkmės. Lietuvoje kuojos, plakiai, ešeriai, galvos.
2 litrai vandens,
10 juodųjų pipirų žirnelių,
3 lapeliai lauro lapelių,
Šaukštelis čiobrelio lapelių,
1 ankštis čili paprikos,
Krapų stiebų,

Ingradientus dedam į šaltą vandenį, užvirinam, verdam 90 minučių. Nukošiam, įdedam papriką kokioms 5 minutėms, kad suminkštėtų, bet išlaikytų traškumą.


Trintos moliūgų sriubos užpildui netrinant


300 g nuluptų krevečių,
300 g kalmarų,
300 g midijų mėsos,
1 paprika,
kiek žalių petražolės lapų ir baziliko,

trinta moliūgo sriuba su juros gėrybėmis
Egzotiška moliūgo sriuba su jūros gėrybėmis nustebinsite savo šeimą.

Trintos moliūgų sriubios su jūros gėrybėmis gaminimas

Supjaustom ir nužievinam moliūgą. Dedam moliūgą, pjaustytas morkas ir svogūnus į orkaitės skardą. Orkaitėje kepinam 45 minutes 200 laipsnių temperatūroje. 

Dedam į virimo puodą,  kiek patroškinam, sudedam pjaustytas bulves Užpilam nukoštu žuvies sultiniu. Verdam kol suminkštėja bulvės. Sudedam prieskonius, česnaką, druską ir pipirus. Kai vėl užverda, išjungiam ugnį ir uždengus dangčiu palaikom 10 minučių. Sutrinam, užverdam.

Krevetes kepinam geriausiai ant sviesto. Kalmarus verdam kokias 5 minutes ( šviežius mažuosius kalmarus). Prieš kalmarų virimo pabaigą įdedam pašildyti midijų mėsą. Nukošiam.

Į lėkštes dedam jūros gėrybes, papjaustom papriką ir užpilam karšta trintų moliūgų sriuba.

 

 Trinta moliūgo sriuba su grietinėle

Nagrinėjant internete pristatomas trintas moliūgo sriubas daugiausiai siūloma moliūgą virti. Tačiau daug geriau moliūgo sriuba atsiskleis jei moliūgą ir pagrindinius ingradientus pakepinti. Kepinti keptuvėje gana sudėtinga, todėl tam geriau tiks orkaitė. Nors jei apkepinti svogūnus ir morkas galima gauti išskirtinio skonio trintą moliūgo sriubą. Skonius sujungia grietinėlė.

3 kg moliūgo,
0,6 kg morkų,
0,3 kg svogūno,
0,4 kg bulvių,
Žali krapai, petražolės, raudonėlis,
2 skiltelės česnako,
Šaukštas druskos, pusė šaukštelio juodųjų pipirų,
200 ml liesos ( 12 proc) grietinėlės,
Ghi Sviesto 100g arba tiek pat aliejaus

3 l Vištienos sultinio

trinta moliūgo sriuba su grietinėle

Trintos moliūgų sriubos su grietinėle gaminimas

Moliūgo gabaliukus ir pusę morkų sudedam į orkaitės skardą. Kepinam 45 minutes 200 laipsnių temperatūroje. Likusias morkas sutarkuojame, svogūną smulkiai supjaustom. Kepinam plonu sluoksniu ant gerai įkaitinto Ghi sviesto kol apskrus. Dedant storu sluoksniu morkos ir svogūnai troškinsis. Reikia, kad paskrustų ir karamelizuotusi.

Dedam į virimo puodą moliūgus, morkas, svogūnus, bulves. Kaitinam, užpilam karštu sultiniu. Kai suminkštės bulvės sudedam prieskonius. Užvirus išjungiam ir palaikom 10 minučių. Vėl užvirinam,  trinam, įpusėjus trynimui supilam grietinėlę. 

Pateikiant galima užtarkuoti kieto sūrio.

Trinta moliūgų sriuba su vištiena


Paukštiena ir kitos mėsos puikiai tinka su moliūgu. Dažniausiai pagrindą sudaro tos pat mėsos sultinys ir apkepinti mėsos gabaliukai jau dedami į sutrintą moliūgų sriubą. Trintai sriubai su vištiena tiks kakliukai sultiniui ir krūtinėlė užpildui. Tą pat mėsą kurią panaudojome sultiniui į sriubą nededam. Tokia mėsa praradusi skonį ir susiskaido neestetiškai atrodanti sriuboje.

Trintos moliūgų sriubos su vištiena receptas

2 kg moliūgo,
0,4 kg morkų,
0,2 kg svogūno,
0,3 kg bulvių,
Žali krapai, petražolės, raudonėlis,
Po pusę šaukštelio trintų kalendros sėklų , trinto imbiero
4 skiltelės česnako,
Šaukštas druskos, pusė šaukštelio juodųjų pipirų,
100 ml liesos ( 12 proc) grietinėlės,
Ghi Sviesto 100g arba tiek pat aliejaus
100 g džiovintų baravykų,

2 l vištienos sultinio

0,7 kg vištos krūtinėlės
70 g Ghi sviesto
3 skiltelės česnako

Trintos moliūgų sriubos su vištiena gaminimasMoliūgo gabaliukus, morkas ir svogūnus sudedam ant orkaitės skardos kur patiestas  kepimo popierius. kepiname 45 minutes 200 laipsnių karštyje.

Galima kiek kitaip su svogūnais. Įkaitinam virimo inde sviestą ir sudedame smulkiai pjaustytus svogūnus. Galima sudėti česnakus.  Tada tarkuotas morkas. Kepimas karštai leidžia karamelizuoti svogūnuose ir morkose esantį cuktų. Karamelizuotas skonis praturtina trintą moliūgo sriubą.

Bulvės dedamos  prieš sultinio supylimą arba iš karto jį supylus. Bulvės suminkštės po 15 - 20 minučių priklausomai nuo supjaustymo dydžio. Sudedam prieskonius, grybus, druską ir pipirus. Užvirinam ir išjungiam ugnį 10 minutėms. Kai užverda blenderiuojam. Galima įpilti liesos grietinėlės.

trinta moliūgo sriuba su vištiena

 Vištienos kubelius ( apie 2 cm dydžio) apkepinam svieste su česnaku. Dedam karštą vištieną į lėkštutes ir užpilam trinta moliūgo sriuba. Labai tiks ant viršaus užtrinti kieto sūrio.

Skanaus!

Filmas kaip gaminti trintą moliūgų sriubą

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Sveiki saldumynai

Sveikų saldumynų receptai, nekenksmingi organizmui saldumynai, cukraus alternatyvos, sveiki saldumynai su vaisiais ir uogomis, sveiki saldumynai su daržovėmis, sveiki saldumynai su stevija, naminiai ledai, sveikuoliški sausainiai

Keto dieta

Ketogeninė dieta, ketogeninis maistas, keto mitybos principai, keto duonos receptas

Plovas

Plovo receptas, kaip gaminti plovą, ryžiai, mėsa, daržovės plovui, plovo gaminimo eiga

Velykų receptai

Skaniausi receptai Velykoms, desertų Velykoms receptai, karštųjų Velykinių patiekalų, užkandžių receptai Velykoms, tradicinių Velykinių patiekalų receptai

Velykų valgiai

Skaniausi valgiai Velykoms, karštieji Velykiniai valgiai, užkandžiai, saldieji valgiai Velykoms

Top 10 šventiniai patiekalai

Šventinio stalo patiekalai, karšti ir šalti šventiniai patiekalai, greitai paruošiami šventiniai patiekalai, šventinio stalo patiekalų idėjos su nuotraukomis

Skaniausi Kalėdiniai pyragai

Geriausi Kalėdinių pyragų, tortų, sausainių receptai, kaip pagaminti skanų Kalėdinį pyragą, tortą

Kaip išdarinėti silkę

Silkės dorojimas, silkės filė išpjovimas, silkės iškaulinimas

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Receptai

Agrastų džemas

Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Agurkai su garstyčiomis žiemai

Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas

Agurkų marinavimas žiemai

Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.

Agurkų salotos žiemai

Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.

Amerikietiškas obuolių pyragas

Amerikietiškas obuolių pyragas, amerikietiško obuolių pyrago receptas, amerikietiško obuolių pyrago gaminimas. Kaip pagaminti amerikietišką obuolių pyragą

Avienos plovas

Avienos plovo kirgiziškai receptas, kaip pagaminti skanų, minkštų ir birių ryžių plovą

Aviečių ir slyvų uogienė

Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas

Aštri jautienos sriuba

Jautienos aštrios sriubos receptas. Kaip pasigaminti jautienos aštrią sriubą.

Aštriai marinuoti agurkėliai žiemai

Aštrios saldžiarūgštės traškios agurkų mišrainės žiemai receptas

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Moliūgų sriuba su salierais

Moliūgo sriubos su salierais receptas, moliūgų sriubos receptas.

Trinta moliūgų sriuba

Trintos moliūgo sriubos receptas, top 4 moliūgo sriubos, kaip teisingai paruošti trintą moliūgo sriubą

Geltonžiedės sedulos uogienė

Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė