Turinys
- Burokėlių sodinimo laikas
- Dirva burokėliams
- Burokėlių sėklų paruošimas
- Burokėlių sodinimas
- Augančių burokėlių priežiūra
- Burokėlių retinimas
- Burokėlių tręšimas
- Burokėlių laistymas
- Burokėlių džiovinimas
- Sausas burokėlių valymas
- Burokėlių laikymo sąlygos
- Burokėlių laikymo variantai
- Burokėlių lapai žiemai
- Burokėlių ligos
- Burokėlių kenkėjai
- Populiariausios burokėlių veislės
Toks liaudiškas, prieinamas ir neegzotiškas burokėlis yra dažnas svečias ant mūsų stalo. Pakanka įvardyti populiarių kulinarinių receptų ir valgių sąrašą: marinuoti burokėliai, virti burokėliai, burokėliai obuolių sultyse, konservuoti burokėliai, rauginti burokėliai, šaltibarščiai, “silkė pataluose”.
Patiekalams naudojami ne tik šakniavaisiai, bet ir burokėlių lapai, kuriuose daug proteino. Tam auginama atskira rūšis – lapiniai burokėliai.
Lapiniai burokėliai
Burokėlių sodinimo laikas
Burokėliai sodinami pavasarį 2 kartus - nuo balandžio pabaigos, kai dirva įšyla bent iki +10° C. Sodinti juos galima ir gegužės viduryje – viskas priklauso nuo tolesnės paskirties: valgymui ar laikymui.
● Nuo balandžio 25 d. iki gegužės 5 d. – sodinami, norint susilaukti ankstyvo derliaus ir iš karto jį suvartoti (laikymui netinka);
● Nuo gegužės 10 iki 15 d. – sodinami burokėliai žiemai, kurių derlių laikys rūsyje.
Dirva burokėliams
● Burokėliai mėgsta purią dirvą.
● Geriausias dirvos rūgštingumas: 6,5-7,5 pH.
● Palankus dirvos tipas: vidutinio sunkumo priemolis.
● Venkite tręšti šviežiu mėšlu dirvą, kurioje numatėte netrukus sodinti burokėlius.
●Plotas skirtas burokėliams, neturi būti šešėlyje. Tik saulės šviesoje formuojasi burokėlių šakniavaisių ryški tamsiai purpurinė spalva.
Sėjomainos politika. Gerai sodinti burokėlius toje dirvoje, kurioje prieš tai augo bulvės, žirniai arba agurkai (žr. lentelę):
Šiais metais sėjami |
Priešsėliai |
||
Tinka |
Neutralu |
Netinka |
|
Burokėliai |
Bulvės ankstyvosios, agurkai, žirniai, žalumynai, sideratai, |
Pomidorai, morkos, svogūnai, žiediniai kopūstai, kopūstai gūžinai ankstyvieji |
Burokėliai, lapiniai burokėliai, špinatai, vėlyvieji gūžiniai kopūstai, |
|
Suderinami kaimynai |
Nesuderinami |
Burokėliai |
Bulvės, ropiniai kopūstai, brokoliai, svogūnai, morkos, agurkai, česnakai, braškės, pomidorai, špinatai, krapai |
Kukurūzai, saulėgrąžos, garstyčios, pupelės |
Burokėliai gerai auga krapų kaimynystėje.
Burokėlių sėklų paruošimas
Burokėlių sėklos atrodo keistai – jos turi kietą sausą apvalkalą ir sujungtos po keletą vienetų į mažus rutuliukus. Sodinti jas reikia būtent tokiais rutuliukais.
Likus 2-3 d. iki sodinimo, burokėlių sėklas 1 parą išmirkykite šiltame vandenyje. Arba 1 parą palaikykite medžių pelenų tirpale iki išbrinkimo. Pelenų tirpalas – 1 l šilto vandens : 1 šaukštas medžių pelenų. Po to nuplaukite sėklas šiltu vandeniu ir truputį padžiovinkite.
Likus parai iki sodinimo sėklas rekomenduojama mirktyti Blackjak koncentruotų huminių, fulvo, ulmo rūgščių ir mikroelementų suspensijos tirpale, kuris pagreitina sėklų dygymą, turi teigiamą poveikį augalo stiprumui ir vystymuisi.
Vėliau Blackjack tręšiant augalus per šaknis ir lapus, gerėja šaknų vystymasis, skatinamas augalų augimas, didėja, gerėja cukraus ir krakmolo susidarymas.
Burokėlių sodinimas
1. Žemę supurenkite grėbliu. Galima pabarstyti dolomito miltais.
2. Prieš pat sodinimą sudrėkinkite dirvą.
3. Suformuokite dirvoje 4 cm gylio vageles, į kurias sodinsite burokėlių sėklas. Tradicinis atstumas tarp vagelių – 40-45 cm.
● Yra ir kita schema – “dviem eilutėmis”. Tarp 2 vagelių – 20-25 cm, paskui - 50 cm tarpas ir vėl 2 vagelės, tarp kurių 20-25 cm.
4. Paruoštas vageles sudrėkinkite ir palaukite, kol vanduo įsigers. Dabar galima sodinti sėklas.
5. Susigrupavusių sėklų rutuliukus sodinkite 2-3 cm gylyje. Žingsnis tarp sėklų – 3-4 cm, nors galima ir plačiau, kad paskui mažiau retinti.
6. Pasodintos sėklos užberiamos puria žeme.
Sodinant burokėlius verta naudoti mikorizinius grybus augalų šaknims HIFAS. Jie savo grybienos hifais sudaro sąjungą su augalo šaknimis ir veikia tarsi didžiulis papildomas šaknų tinklas.
Todėl augalai efektyviau aprūpinami vandeniu bei maisto medžiagomis, tampa atsparesni sausrai, stresui ir kai kurioms pašaknio problemoms. HIFAS ypač tinka, jei dirvožemis skurdus ir nederlingas.
Pasodintus burokėlius rekomenduojam palaistyti inovatyviu produktu Recharhe, į kurio sudėtį įeina Grybelis Metarhisium anisopliae var. anisopliae (šis grybelis natūraliai randamas dirvožemyje, visame pasaulyje).
REcharge sudėtyje yra natūralūs gyvi mikroorganizmai, kurie gali augti ir daugintis dirvožemyje. Aktyvavus mikroorganizmus šaknų rizosferoje augalai tampa tvirtesni ir gali natūraliai priešintis kenksmingiems mikroorganizmams ir atlaiko nepalankias aplinkos sąlygas. Taip pat pagerinamas dirvožemyje esančių maisto medžiagų prieinamumas ir įsisavinimas. Augalai geriau apsirūpina vitaminais, mineralais, amino rūgštimis, aktyvuojama hormonų sintezė, atkuriama natūrali augalų imuninė sistema, dėl ko padidėja augalų produktyvumas.
Laistymą šiuo preparatu rekomenduojama pakartoti po mėnesio.
Augančių burokėlių priežiūra
Gerai prižiūrimi burokėliai užaugs didesni, sukaups daugiau naudingų medžiagų.
Burokėlių retinimas
Kadangi burokėlių sėklos yra didelės, iš jų paskui tankiai išaugs kelių sudėtinių burokėlių vaisynas. Tuomet juos reikia retinti, todėl geriau sėklas nuo pat pradžių pasodinti platesniu žingsniu.
Kai išdygs 3-4 tikri lapeliai, daromas pirmas retinimas, paliekant tarp burokėlių 4-5 cm tarpus.
Antrą karta retinama atsiradus 4-5 lapams, o šakniavaisiui suapvalėjus iki 3-5 cm skersmens. Tuomet tarp burokėlių paliekami 8-10 cm. Per šį retinimą išrautus šakniavaisius jau galima valgyti.
Kai kurie burokėliai čia auga per tankiai - atėjo laikas juos retinti.
Burokėlių retinimas
Burokėlių tręšimas
Augančius burokėlius tręšia medžių pelenais ir organinėmis trąšomis. Geras mišinys: 3 stiklinės pelenų į 1 m², sumaišant su kompostu arba puvenomis.
- Pirmas tręšimas – po pirmo retinimo. Trąšų sudėtis 1 m²: amonio salietra (5 g), superfosfatas (10 g), kalio druska (10 g).
- Antras tręšimas – kai vienos eilės lapai jau lies kitos eilės lapus.
Svarbu netręšti šviežiu mėšlu – šie šakniavaisiai jo labai nemėgsta.
Burokėlių laistymas
Vegetacijos metu burokėlius reikia palaistyti 5-6 kartus: 5-8 litrai/1 m².
Burokėliai palaistytoje lysvėje
Esant nepalankioms gamtinėms sąlygoms, tokioms kaip šalnos ir sausra, ar po kenkėjų antplūdžio, po pesticidų ar mechaninių pažeidimų augalus galima gaivinti papildomai maitinant amino rūgščių ir mikroelementų preparatu Terra Sorb Foliar. Sudėtyje esančios L-a - amonorūgštys skatina šaknų ir smulkių šakelių augimą, skatina greitesnį vaisių susidarymą, cukraus susidarymo procesus, stabdo vytymą ir senėjimą. Nuo sausros gelbėja skatindamos žiotelių užsidarymą.
Augimo sutrikimai gali būti sumažinami ar pašalinami naudojant mikroelementų purškimą per lapus. Tai greičiausias kelias augalui įsisavinti trūkstamus mikroelementus. Atsiradus ant augalo tam tikriems kalcio, magnio, geležies, boro, mangano ar cinko trūkumo požymiams, purškiamas mikroelementų preparatas Microdoctor papildys augalo mitybą. Kadangi priemonė prisotinta prolinu, ji taip pat padės augalui atsigauti po karščio ir šalčio, užmirkimo, kenkėjų ir ligų pažeidimų, pesticidų poveikio.
Burokėliai žiemai – kaip laikyti derlių
Burokėlių džiovinimas
Laikymui – tik sausi burokėliai. Tai pirma pagrindinė taisyklė.
Ruošiant surinktą burokėlių derlių laikymui svarbiausia iš karto jį išdžiovinti. Džiovinant, svarbu nepersistengti, kitaip burokėliai praras didesnę dalį juose esančios drėgmės ir paprastai suvys, sudžius.
- Padžiovinti šviežius burokėlius galima po atvira saule. Tam pakanka iki 3-4 valandų. Daržoves džiovinkite ne krūvoje, o padėję juos vienu tolygiu sluoksniu.
- Kitas variantas – džiovinimas sausoje ir vėdinamoje patalpoje. Burokėliai čia taip pat dedami vienu sluoksniu. Iki reikiamos normos jie gali išdžiūti per 2-5 dienas.
Sausas burokėlių valymas
Antra pagrindinė taisyklė – burokėlių negalima plauti. Juk ne tam juos džiovinote. Laikymui skirtus šakniavaisius galima valyti tik sausais būdais.
Be to, sausus burokėlius žymiai lengviau nuvalyti rankomis nuo žemės. Tik nekratykite ir nedaužykite gumbavaisių vieno į kitą, nes šitaip rizikuojate pažeisti jų paviršių, o per žaizdeles į juos patenka kenksmingos bakterijos, sukeliančios ligas, prasideda puvimas. Gramdyti kietais įrankiais žemę nuo burokėlių – irgi klaida, galinti apdraskyti jų žievelę.
Burokėlių lapus atsargiai nupjaukite, palikdami apie 1 cm stiebelio. Jokiu būdu nebandykite nuplėšti lapų rankomis, nes tai irgi gali pakenkti šakniavaisiui (rizika palikti atvirą žaizdelę).
Burokėlio šaknies nepjaukite, palikite tokį koks yra.
Įdėmiai apžiūrėkite visus burokėlius ir išbrokuokite pažeistus arba ligotus, pradėjusius pūti. Jiems ne vieta šalia sveikų daržovių.
Sveikus ir nuvalytus burokėlius palikite savaitei vėdinamoje patalpoje be tiesioginių saulės spindulių galūtinai išdžiūti.
Burokėlių laikymo sąlygos
Burokėliai gerai laikosi, jeigu patalpos drėgmė neviršija 90 proc., o patalpos temperatūra stabiliai laikosi 0-2°C ribose. Šiltesnėje patalpoje šie šakniavaisiai greitai suvysta, perdžiūva, supūva ir suserga ligomis. Ypač jautrūs burokėliai yra pliusinei temperatūrai pačioje laikymo pradžioje: prie +4° C iš jų pradeda augti lapeliai. Temperatūroje žemiau 0° C burokėliai sušąla, praranda daug vitaminų ir naudingų medžiagų, tampa jautresni bakterijoms.
Kuo šiltesnė ir drėgnesnė yra patalpa, tuo greičiau vystysis burokėliuose kenksmingi procesai ir grybeliai, kurie pažeis visą laikomą derlių.
Daug svarbos turi geras vėdinimas, ypač natūralus. Oras turi nevaržomai cirkuliuoti ir po dėžėmis, tolygiai vėdindamas ir aušindamas burokėlius, neleisdamas jiems “prakaituoti”.
Burokėlių laikymo variantai
Burokėlių laikymas dėžėse
- Galima sukonstruoti dideles dėžes iki 1 m aukščio.
- Dėžės dugne ir sienelėse būtinos angos vėdinimui. Angos neturi viršyti į cm skersmens, kitaip burokėliai pro jas iškris.
- Dėžės statomos 15 cm aukštyje nuo grindų laisvai oro cirkuliacijai.
- Atstumas iki patalpos sienų – 10 cm.
Burokėlių laikymas ant bulvių
Kai kur populiarus laikymo būdas – laikyti burokėlius vienoje dėžėje su bulvėmis. Bulvės turi būti apačioje, burokėlių sluoksnis – viršuje.
Taip gausite dvigubą naudą: burokėliai sugers jiems reikalingą drėgmę, o bulvės bus apsaugotos nuo drėgmės pertekliaus.
Burokėlių laikymas su smėliu
- Burokėliai puikiai išsilaiko visą žiemą rūsyje, jeigu juos sumaišyti su dėžėse smėliu ir dar pabarstyti medžių pelenais.
- Geriausia tinka sausas, gerai išdžiovintas upinis smėlis.
- Periodiškai tikrinkite, kad smėlis laikymo metu nebūtų drėgnas.
Druska ir druskos tirpalas
- Dėžėse gerai laikosi burokėliai, gausiai apibarstyti druska.
- Kitas pasiūlymas – prieš dedant į dėžes rūsyje, apdoroti burokėlius druskos tirpalu. Tik svarbu po to juos gerai išdžiovinti.
Paparčio lapai ir kiti fitoncidai
Į dėžės dugną išklokite paparčio lapais. Sudėję į dėžę visus burokėlius, paklokite ant jų paparčio lapus. Paparčio lapuose daug fitoncidų – aktyvių medžiagų, naikinančių kenksmingus augalų mikroorganizmus, bakterijas ir grybelius. Fitoncidų yra ir kituose augaluose – serbentų, ąžuolų lapuose, petražolėse, krienuose, pipirmėtėse, pelargonijose.
Burokėlių lapai žiemai
Užšaldymas šaldiklyje – populiarus sprendimas, norint išlaikyti vitaminų ir mineralų gausą burokėlių lapuose per žiemą, kai mūsų organizmuose jaučiamas šių medžiagų stygius.
- Nupjauti burokėlių lapai nuplaunami ir nusausinami.
- Į šaldiklį galima dėti tik sausus lapus.
- Paskui lapai smulkiai pjaustomi ir supakuojami į plastikinę uždaromą tarą.
- Pjaustyti supakuoti lapai dedami į šaldiklį.
Burokėlių ligos
Liga |
Požymiai |
Priežastys |
Pasekmės |
Juodšaknė (diegavirtė) |
Daigų šaknelių parudavimas, patamsėjimas. Palinkę daigai |
Drėgmės perteklius; oro stoka; prasta aeracija; šaltis daigų stadijoje; per ankstyvas sėjimas |
Daigų susilpnėjimas ir dalinis išnykimas; deformuoti šakniavaisiai |
Šaknų gumbas |
Gumbo formos ataugos ant šakniavaisių; |
Karšis; neutrali dirva; užkrėstos ar nebeicuotos sėklos; šaltis sėjimo metu; sėjomainos nesilaikymas |
Smulkūs šakniavaisiai; derliaus puvimas; nekokybiškas derlius |
Lapų rudmargė |
Dėmės rusvais kraštais ant lapų; skylės lapuose; sudžiūvę lapai |
Užkrėstos sėklos; užkrėsta dirva; sėjomainos nesilaikymas |
Smulkūs šakniavaisiai; nekokybiškas derlius |
Burokėlių rauplės |
Karpos ir žaizdos ant šakniavaisių |
Užkrėsta dirva; sėjomainos nesilaikymas |
Šakniavaisių puvimas; nekokybiškas derlius |
Stiprinti ir apsaugoti augalus verta natūraliomis priemonėmis. Unikalus produktas yra FIZIMITE – tai koncentruotas, maitinantis, augalus apsaugantis mikroelementų derinys. Juo purškiant augalai sustiprinami, patikimai didinamas jų produktyvumas. FIZIMITE efektyviai nuplauna augalų paviršių nuo kenksmingų organizmų ir natūraliu būdu pagerina augalų gynybos sistemą. Dėl to augalai gali patys apsiginti nuo kenkėjų ir ligų. FIZIMITE padeda apsisaugoti nuo lapų susisukimo, deformacijų, apnašų, dėl pažeidimų atsirandančių gelsvų dėmelių abiejose lapų pusėse, voratinklių susidarymo tarp lapų, lapų kritimo, baltų apnašų susidarymo.
Daugiau apie priemones nuo burokėlių ligų rasite paspaudę šią nuorodą
Burokėlių kenkėjai
Kenkėjas |
Priežastys |
Žala |
Pupiniai amarai |
Piktžolės kaimynystėje; apleisti ar neįdirbami laukai kaimynystėje |
Lapų susiraukšlėjimas ir džiūvimas; lapai praranda naudingas sultis ir išsenka; prastas ir smulkus derlius |
Runkelinė muselė |
Sėjomainos nesilaikymas; neįdirbta neperkasta dirva prieš sėjimą; užkrėsta dirva; piktžolės kaimynystėje; |
Lapų apgadinimas (skylės); augalo vystymosi sulėtėjimas; prastas derlius |
Rudoji blakė |
Piktžolės kaimynystėje; |
Daigų išsekimas; lapų išsekimas, džiūvimas ir deformacija |
Natūraliu būdu augalų kenkėjus padės išnaikinti naudingieji vabzdžiai. Juos į daržą pritrauksite naudodami MagiPal vabzdžių vilioklį. Tyrimais nustatyta, kad naudojant MagiPal naudingieji vabzdžiai kenkėjų skaičių sumažina net 40-80%.
Padidinti natūralų augalų atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams galima naudojant žalios linijos produktus su skirtingais augaliniais ekstraktais ir mikroelementais - Matrifruit, Matrinal B, Mimox Zn, Altozan B/Zn, Alsupre S, Drekkar, Copfort.
Efektyviai augalų kenkėjus naikina bioinsekticidas NeemAzal. Tai Indijoje augančio medžio Azadirachta indica A.Juss ekstraktas, išskirtas iš šio medžio sėklų. Nupurškus šiuo bioinsekticidu prieskonines ar kitas daržoves ir vaisius, juos galima skinti ir vartoti greičiau nei apdorojus augalą bet kokiu kitu insekticidu.
Daugiau apie priemones nuo burokėlių ligų kenkėjų rasite paspaudę šią nuorodą
Populiariausios burokėlių veislės
Valgomųjų burokėlių rūšys |
|
Raudonieji |
Lapiniai |
Valgymui vartoja šakniavaisius |
Valgymui vartoja lapus |
Toliau nagrinėsime raudonųjų burokėlių šakniavaisių veisles.
Burokėlių veislės tarpusavyje skiriasi šakniavaisių formomis, ankstyvumu ir vėlyvumu, nuimto derliaus tinkamumu ilgai išsilaikyti per žiemą, skoniu ir valgomosiomis savybėmis, atsparumu ligoms ir nepalankioms oro sąlygoms.
Veislė |
Savybės |
Bordo AS |
Apvalūs. Atsparūs šalčiui. Sultingi, lengvo kartumo. Ilgam laikymui žiemą. |
Cilindras |
Pailgos formos (iki 20 cm). Valgymui tinka ir šakniavaisiai, ir lapai. Laikymui netinka. Atsparūs ligoms |
Egipto |
Plokščiai apvalūs. Ankstyvieji, dera po 3-4 mėn. Atsparūs sausroms ir ligoms. Skanūs. |
Bordo 237 |
Plokščiai apvalūs. Atsparūs sausrai ir šalčiui. Tinka ir valgymui, ir laikymui. |
Kamuoliai |
Apvalūs, daug lapų. Atsparūs ligoms. Tinka ir valgymui, ir laikymui. Skanūs. |
Bona |
Apvalūs, lygūs. Derlius – po 4 mėn. |
Piotr Šičiov
Kategorijos straipsniai
Metalinio angaro statyba
Angarų statyba, angaro komercijai, angaro sandėliavimui statyba, karkasiniai metaliniai angarai
Grikių auginimas
Kaip auginami grikiai, grikių naudingos savybės, dirvožemio įdirbimas grikiams, grikių agrotechnika, grikių naudojimas kaip sideralinio augalo ir bitėms
Rudeninis vaismedžių purškimas
Vaismedžių purškimas rudenį, rudenis obelų, kriaušių, slyvų, trešnių vyšnių purškimas karbamidu ir monokalio fosfatu
Plastikinio lango montavimas
Geri PVC langai, langų montavimas į šiltinamąjį sluoksnį: darbo eiga ir detalės bei reikalingos medžiagos.
Saulės elektrinės įrengimas
Saulės elektrinės, saulės elektrinių moduliai, inverteriai, saulės baterijos, parama saulės elektrinėms, saulės elektrinės montavimas
Šiltinimas poliuretano putomis
Poliuretano putų šiltinimas, poliuretano putų charakteristikos skirtingiems mazgams, kuo skirasi atvirų ir uždarų porų poliuretano putos
Siloso gamyba
Silosas, žolės ir kukurūzų siloso ruošimas, kaip teisingai paruošti silosą, siloso fermentacija, siloso gamybos priedai
Azimina - naujas augalas kuris nustebins net patyrusį sodininką
Aziminos auginimas, aziminos sodinimas, aziminos dauginimas
Geriausi traktoriai
Kaip išsirinkti traktorių. Geriausių traktorių techninės charakteristikos
Paveikslėlis | Pavadinimas | Trumpas aprašymas | Kaina |
---|---|---|---|
![]() |
Benzininio generatoriaus nuoma Vilniuje | Benzininio Generatoriaus Nuoma Vilniuje, Buitinio Elektros Generatoriaus Nuoma | |
![]() |
Braškių daigai Molėtuose | Parduodami Gerų Veislių Elitiniai Braškių Daigai Molėtuose | |
|
Dailylentės pirčiai Vilniuje | Pirties Dailylentės Vilniuje, Liepos, Juodalksnio, Drebulės Dailylentės Vilnius | |
![]() |
Drėgmės surinktuvo nuoma Vilniuje | Drėgmės Surinktuvas Nuoma Vilnius, Drėgmės Surinkėjas, Oro Džiovintuvas Nuoma Vilniuje, Oro Sausintuvo Nuoma Vilnius | |
|
Karkasinio namo statyba Kaune | Karkasinių Namų Statytojai Kaune, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas | |
|
Karkasinio namo statyba Klaipėdoje | Karkasinių Namų Statytojai Klaipėdoje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas | |
|
Karkasinio namo statyba Marijampolėje | Karkasinių Namų Statytojai Marijampolėje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Marijampolėje | |
|
Karkasinio namo statyba Panevėžyje | Karkasinių Namų Statytojai Panevėžyje, Karkaso Surinkimas, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas Panevėžyje | |
|
Karkasinio namo statyba Šiauliuose | Karkasinių Namų Statymas šiauliuose, Karkasinių Namų Statytojai šiauliuose, Karkaso Montavimo Darbai, Karkasinio Namo įrengimas | |
![]() |
Laistymo sistemos Klaipėda | Automatinio Laistymo Sistemos Klaipėda | |
![]() |
Lauko krosnelė kazanui | Lauko Krosnelės Kazanui , Lauko Krosnelė Kaune | €80.00 |
![]() |
Lauko terasos įrengimas Vilniuje | Wpc, Medžio Plastiko Kompozito, Hpl, Medienos Terasinės Lentos Vilniuje, Terasos Montavimas Vilniuje | |
|
Malkinė pirties krosnelė Kaune | Malkinė Krosnelė Pirčiai Kaune, Prekyba Malkinėmis Pirties Krosnelėmis Kaune Ir Kauno Rajone, Kaišiadoryse | |
![]() |
Malkos rąsteliais ir kaladėlėmis Molėtuose | Prekyba Kaladėlėmis, Rąsteliais Molėtuose Ir Molėtų Rajone, Atvežimas į Vietą | |
|
Metalinė pavėsinės grilinė Kaune | Metalinė Lauko Krosnelė Pavėsinei Kaune Ir Kauno Rajone, Lauko Krosnelių Gamyba Kaišiadoryse | |
![]() |
Nauji traktoriai kaina | Naujų Traktorių Kainos, Naujo Traktoriaus Kaina, Vidutinio Galingumo Traktorius, Mažo Galingumo Traktorius | |
![]() |
Nuotekų valymo įrengimas Vilnius | Biologiniai Nuotekų Valymo įrenginiai Vilniuje | |
![]() |
Nuotekų valymo įrenginys Vilnius | Buitinių Nuotekų Valymo įrenginiai Vilniuje | |
|
Obuolių sulčių presas | Sraigtinis, Rankinis Presas Obuoliams Spausti, Pirkite Internetu | |
![]() |
Oro kompresoriaus nuoma Vilniuje | Oro Kompresoriaus Nuoma Vilniuje, Profesionalaus Oro Kompresoriaus Nuoma Vilnius | |
![]() |
Skaldytos malkos Molėtuose | Prekyba Skaldytomis Beržinėmis, Pušinėmis, Sausomis Malkomis Molėtuose | |
![]() |
Sklypo lyginimas Molėtai | Vikšrinio Ir Ratinio Bobkato , Račioko Nuoma Molėtuose, Traktoriaus Teritorijos Tvarkymui Nuoma Molėtų Rajone | |
![]() |
Statybinė mediena Molėtuose | Prekyba Statybine Mediena Molėtuose, Pigi Statybinė Mediena, Statybinė Mediena Gera Kaina | |
![]() |
Terasos įrengimas Alytuje | Terasų Lentos Alytuje, Terasų Statyba Alytus, Terasų Plytėlės Alytaus Apskrityje, Wpc Terasinės Lentos Alytaus Rajone, Terasos Grindys Alytuje, Medinės Terasos Lentos Alytaus Apskrityje | |
![]() |
Terasos įrengimas Kaune | Terasų Lentos Kaune, Terasų Statyba Kaunas, Terasų Plytėlės Kauno Apskrityje, Wpc Terasinės Lentos Kauno Rajone, Terasos Grindys Kaune, Medinės Terasos Lentos Kauno Apskrityje | |
![]() |
Terasos įrengimas Klaipėdoje | Terasų Lentos Klaipėdoje, Terasų Statyba Klaipėda, Terasų Plytėlės Klaipėdos Apskrityje, Wpc Terasinės Lentos Klaipėdos Rajone, Terasos Grindys Klaipėdoje, Medinės Terasos Lentos Klaipėdos Apskrityje | €60.00 |
![]() |
Terasos įrengimas Kėdainiuose | Terasų Lentos Kėdainiai, Terasų Statyba Kėdainiuose, Terasų Plytėlės Kėdainiai, Wpc Terasinės Lentos Kėdainių Rajone, Terasos Grindys Kėdainiuose, Medinės Terasos Lentos Kėdainių Rajone | |
![]() |
Terasos įrengimas Marijampolėje | Terasų Lentos Marijampolėje, Terasų Statyba Marijampolė, Terasų Plytėlės Marijampolės Apskrityje, Wpc Terasinės Lentos Marijampolės Rajone, Terasos Grindys Marijampolėje, Medinės Terasos Lentos Marijampolės Apskrityje | |
![]() |
Terasos įrengimas Mažeikiuose | Terasų Lentos Mažeikiai, Terasų Statyba Mažeikiuose, Terasų Plytėlės Mažeikiai, Wpc Terasinės Lentos Mažeikių Rajone, Terasos Grindys Mažeikiuose, Medinės Terasos Lentos Mažeikių Rajone | |
![]() |
Terasos įrengimas Panevėžyje | Terasų Lentos Panevėžyje, Terasų Statyba Panevėžys, Terasų Plytėlės Panevėžio Apskrityje, Wpc Terasinės Lentos Panevėžio Rajone, Terasos Grindys Panevėžyje, Medinės Terasos Lentos Panevėžio Apskrityje |
Naujausi straipsniai
Verslo skelbimai
Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą
Straipsniai
Instrukciniai straipsniai abėcėlės tvarka