Top 10 šventiniai patiekalai
Atnaujinta: 2022-12-23

    Šventiniam stalui pradedama ruoštis keletas savaičių prieš šventę. Atrenkamos įdomiausių šventinių pateikalų idėjos, imami ruošti patiekalai kuriems reikia ilgo ruošimo. Norint, kad šventė būtų visiems džiugi verta pasidomėti svečių mėgstamais patiekalais ir sužinoti ar nėra alergiškų kokiems nors maisto produktams. Dažniausiai alergijas sukelia didžiojo aštuoneto produktai : kiaušiniai, pienas, žemės riešutai, kiti riešutai, javai, žuvis, vėžiagyviai, soja. Taip pat prie  alergijas sukeliančių priskiriami kiviai, papajos. 

   Dažniausiai šventiniai patiekalai gaminami iš to kam priešventiniu laikotarpiu prekybos centrai suteikia didžiausias nuolaidas. Kaip taisyklė geros nuolaidos duodamos lašišai, antienai, kalakutams. Tokių produktų ilgai laikyti neišeina ir po apsiprekinimo skubama kuo greičiau paruošti. Nors paskutiniu metu aukštesnių pajamų šeimose apsiprekinama nedideliuose butikuose. Juose galima surasti geresnės kokybės produktų, mėsos, sūrių, žuvies.

šventiniai patiekalai

  Dažniausiai šventiniam stalui paruošiamas vienas ar keli karštieji patiekalai ir patiekiami šalti užkandžiai. Pažengęs kulinaras stengiasi paruošti bent vieną išskirtinį patiekalą kuris nustebins svečius.

  Karštieji šventiniai patiekalai

Ant šventinio stalo tradiciškai būna bent vienas karštasis patiekalas. Tradicijos kiek banguoja, šventinis patiekalas užsimiršta, paskui vėl atsimenamas ir vėl tampa populiariu. Ant šventinio stalo mėgstama patiekti visą iškeptą vištą, populiarėja kalakutai ir gana stipriai atpigusios antys. Eksperimentuojama su jautienos rostbifu - jautienos kepsniu. O dauguma ant stalo, ypač senesnės kartos kulinarai labai  mėgsta pateikti zrazus. 

karštieji šventiniai patiekalai

Klasikiniai zrazai tai jautienos mėsoje įvyniotas faršas, kiaušinis, grybai, svogūnai ar kitokie įdarai. Dauguma šeiminininkių labiau mėgsta kaiulienos ar vištienos zrazus. Daug paprasčiau gauti minkštą zrazą. Zrazo apvalkalui mėsa plonai išmušama. Į vidų dedami įdarai ir sutvirtinama segtukais. Paruoštas zrazas apkepinamas ir dedamas į puodą su verdančiu sultiniu. Zrazo receptas paspaudus šią aktyvią ir saugią nuorodą.

karštieji šventiniai jautienos patiekalai

Rostbifui naudojamas didelis jautienos gabalas. Idealiausia yra jautienos išpjova, dažniausiai naudojama jautienos kumpio išpjova. Ji kiek minkštesnė nei likęs kumpis. Jautienos gabalas kiek pamarinuojamas, galima į vidų įdėti česnako gabalėlių. Jautienos gabalas apskrudinamas iš visų pusių ant kietos keptuvės. .  Apskrudinimas neleis mėsos sultims išgaruoti kai ji bus įdėta apie valandai į orkaitę. Po orkaitės kepsnį reikia palaikyti apie pusvalandį, kad sultys tolygiai pasiskirstytų po kepsnį. Ant stalo pateikiama dar karštas ir supjaustytas. Rostbifo receptas paspaudus šią saugią aktyvią nuorodą.

šventinė apkepta antis

Pastaruoju metu atsirado gana didelis ančių pasirinkimas. Antį paruošti nėra paprasta, ji dažnai išeina kieta. Daugh kas labiau mėgsta gaminti vištą orkaitėje nes ji garantuotai bus minkšta. Tačiau antis dažniausiai būna sodresnio skonio. Pabandykite antį su kizilo ( geltonžiedės sedulos) džemu, labai dera. Antį, vištą, kalakutą prieš kepant reikėtų pamarinuoti. Marinatu tepama išorė ir vidus. Į paukščio vidų dedamas įdaras iš obuolių, kruopų, razinų. 

Šaltieji šventiniai patiekalai

Didžioji šventinio stalo dalis padengiama šaltaisiais patiekalais. Kulinarų išmonei ruošiant šaltuosius patiekalus nėra ribų. Daugybę patiekalų galima įsigyti parduotuvėje, ypač skanių šaltųjų patiekalų būna nedidelėse ūkininkų parduotuvėse. Gaminami nedideliais kiekiais, skirti greitam pardavimui jie turi mažiau konservantų ir dažniausiai pagaminti iš kokybiškesnių produktų. 

paštetai šventiniam stalui

Paštetai vieni iš mėgstamiausių šventinio stalo patiekalų. Ypač mėgstami paštetai iš kepenų. Šventiniam stalui itin tinka paštetai iš žasies kepenų. Tai jau pirktiniai prancūziški paštetai. Patiems pasigaminti dažniausiai naudojami jautienos kepenys. Jautienos kepenys sausos, dėl to pridedama riebios kiaulienos ( pažandė, lašiniai). Susmulkinama kartu įdedant apkepintų svogūnų, morkų, grybų. Klasikinis jautienos kepenų receptas paspaudus šią saugią aktyvią nuorodą.

vyniotiniai šventiniam stalui

Vyniotiniai nėra sunkiai gaminami. Tikriausiai pats paprasčiausias yra kiaulienos kulninės vyniotinis. Švelni ir gana riebi mėsa idealiai tinka šventiniam stalui. Vyniotinių prikurti galima įvairių. Dažniausiai vyniotinio išorei imamas mėsos gabaliukas ir viduje įvyniojamas kitokio tipo mėsos gabaliukas, faršas, daržovės. 

žuvies patiekalai šventiniam stalui

Labai įdomus troškintos silkės receptas. Troškinant su svogūnais, razinomis apie 3 valandas suminkštėja net stuburo kaulas. Derinys labai įspūdingo, sodraus skonio. Patiekalas skanus karštas ir šaltas.

Greitai paruošiami šventiniai patiekalai

  Dalį šventinio stalo patiekalų galima paruošti greitai.  Ypač greiti šventiniai patiekalai tinka jaunimo šventiniam stalui. Greitai paruošti patiekalus galima iš lašišos, vištienos, padaryti suktinukus iš lavašo.

greiti šventinio stalo užkandžiai

Lavašo suktinukai labai greitai paruošiami. Tuo pačiu galima paruošti labai skanius užkandžius. Suktinuke geriausia suderinti žuvį, krabų lazdeles su įvairiomis daržovėmis. papildomą skonį suteikia pertepimas pikantiška užtepėle, sūriu. 

šventiniai patiekalai iš vištienos

Greitai patiekalai pagaminami iš vištienos sparnelių, blauzdelių, kumpelių. Vištiena ištepama marinatu, galima panaudoti pirktinį skirtą vištienai. Vištiena sudedama į orkaitės padėklą ir kepama apie 40 minučių 180 laipsnių temperatūroje

 Saldieji šventiniai patiekalai

Koks šventinis stalas be saldžiųjų patiekalų. Parduotuvėje bus diderlis įvairių pytragų ir tortų pasirinkimas. Nors paties pagamintas pyragas ar tortas gali nustebinti svečius. Pirktiniai pyragai ir tortai iš supermarketų labai jau standartinio skonio. Gerokai kokybiškesni pagaminti specializuotose konditerijos cechuose.

saldieji šventinio stalo patiekalai

Obuolių pyragas su kondensuotu pienu drąsiai gali būti priskiriamas prie geriausių pyragų. Jis minkštas, drėgnas ir puikaus kontrastuojančio skonio.  Obuolių pyragui reikėtų parinkti rūgštesnius obuolius. 

Egzotiniai šventiniai patiekalai

Jei šventėje dalyvauja kulinaras beveik visada galima sulaukti kokio nors egzotinio patiekalo. Egzotiniam patiekalui reikia kokybiškos žaliavos. Dažniausiai mėgstama kokybiška brandinta jautiena, elniena. Taip pat išskirtiniai avienos gabaliukai. Daug kas pamėgo tartarus kuriuos dažniausiai daro iš jautienos, veršienos. 

šventiniai patiekalai iš mėsos

Kulinaras greitai paruoš kepsnį iš brandintos elnienos. Minutė vienai pusei, apsukam pabarstom druska ir pipirais, apkepam minutę kitą pusę. 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kategorijos straipsniai

Keto dieta

Ketogeninė dieta, ketogeninis maistas, keto mitybos principai, keto duonos receptas

Plovas

Plovo receptas, kaip gaminti plovą, ryžiai, mėsa, daržovės plovui, plovo gaminimo eiga

Velykų receptai

Skaniausi receptai Velykoms, desertų Velykoms receptai, karštųjų Velykinių patiekalų, užkandžių receptai Velykoms, tradicinių Velykinių patiekalų receptai

Velykų valgiai

Skaniausi valgiai Velykoms, karštieji Velykiniai valgiai, užkandžiai, saldieji valgiai Velykoms

Top 10 šventiniai patiekalai

Šventinio stalo patiekalai, karšti ir šalti šventiniai patiekalai, greitai paruošiami šventiniai patiekalai, šventinio stalo patiekalų idėjos su nuotraukomis

Skaniausi Kalėdiniai pyragai

Geriausi Kalėdinių pyragų, tortų, sausainių receptai, kaip pagaminti skanų Kalėdinį pyragą, tortą

Kaip išdarinėti silkę

Silkės dorojimas, silkės filė išpjovimas, silkės iškaulinimas

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Obuolių pyragas

Obuolių pyrago receptas, obuolių pyragas su kondensuotu pienu, drėgnas jogurtinis obuolių pyragas, prancūziškas obuolių pyragas

Įmonės produktai

Paveikslėlis Pavadinimas Trumpas aprašymas Kaina
Obuolių traškytuvas Obuolių sulčių presas Sraigtinis, Rankinis Presas Obuoliams Spausti, Pirkite Internetu
Mėsos rūkykla Molėtuose Rūkyta mėsa Molėtuose Mėsos Rūkyklos Molėtuose, Prekyba Rūkyta Mėsa Molėtuose
Žuvies rūkykla Molėtų turguje Rūkyta žuvis Molėtuose šviežiai Rūkyta žuvis Molėtuose, Rūkyta Seliava, Stinta, Strimėlė
Šviežia mėsa Molėtuose Šviežia mėsa Molėtuose Aviena, Jautiena, Elniena Molėtuose, Prekyba šviežia Aviena, Brandinta Jautiena Ir Elniena Molėtuose
Šviežios daržovės Molėtuose Šviežios daržovės Molėtuose Prekyba šviežiomis Daržovėmis Molėtuose, Naminiai Pomidorai, šparagai, Svogūnai, Obuoliai Molėtuose

Receptai

Agrastų džemas

Agrastų džemo receptas, kaip paruošti džemą iš agrastų,

Agrastų uogienė

Skanios uogienės iš agrastų gaminimo receptas

Agurkai su garstyčiomis žiemai

Agurkų marinavimas su garstyčiomis, klasikinis agurkų garstyčiose receptas

Agurkų marinavimas žiemai

Agurkų marinavimo receptai, agurkų konservavimas, agurkai žiemai.

Agurkų salotos žiemai

Agurkų mišrainė žiemai, kaip pasigaminti agurkų salotas žiemai, agurkų žiemai receptas.

Amerikietiškas obuolių pyragas

Amerikietiškas obuolių pyragas, amerikietiško obuolių pyrago receptas, amerikietiško obuolių pyrago gaminimas. Kaip pagaminti amerikietišką obuolių pyragą

Avienos plovas

Avienos plovo kirgiziškai receptas, kaip pagaminti skanų, minkštų ir birių ryžių plovą

Aviečių ir slyvų uogienė

Tiršta ir skani aviečių uogienė su slyvomis, išbandytas receptas

Aštri jautienos sriuba

Jautienos aštrios sriubos receptas. Kaip pasigaminti jautienos aštrią sriubą.

Aštriai marinuoti agurkėliai žiemai

Aštrios saldžiarūgštės traškios agurkų mišrainės žiemai receptas

Vedantieji

Keto dieta

Ketogeninė dieta, ketogeninis maistas, keto mitybos principai, keto duonos receptas

Plovas

Plovo receptas, kaip gaminti plovą, ryžiai, mėsa, daržovės plovui, plovo gaminimo eiga

Naminio vyno gamyba

Naminis vynas, vyno gamyba iš vynuogių, serbentų, obuolių, aviečių, vyno gaminimo procesas

Verslo skelbimai

Ilgalaikiai verslo skelbimai su kelių įmonių kontaktais surūšiuoti pagal pavadinimą

Moliūgų sriuba su salierais

Moliūgo sriubos su salierais receptas, moliūgų sriubos receptas.

Trinta moliūgų sriuba

Trintos moliūgo sriubos receptas, top 4 moliūgo sriubos, kaip teisingai paruošti trintą moliūgo sriubą

Geltonžiedės sedulos uogienė

Kizilo uogienė ir džemas, geltonžiedės sedulos uogienė

Šašlyko marinavimas

Marinatas šašlykams ir mėsai, geriausi mėsos ir šašlykų marinatai, kaip marinatai veikia mėsą

Liofilizavimo įranga

Liofilizatoriai, liofilizavimo aparatai ir jų paskirtis, kaina, liofilizuoti vaisiai ir liofilizuotos uogos, kuo skiriasi mažieji ir pramoniniai liofilizatoriai, liofilizavimo verslas

Kalorijų lentelė

Kalorijų lentelė. Jei galvojate, kaip numesti svorio: kalorijos, kalorijų lentelė, kalorijų skaičiavimas,

Geriausi jautienos patiekalai

Skaniausi jautienos patiekalais ir geriausi jautienos receptai. Kaip pasigaminti befstrogeną, antrekotą, jautienos kepenų paštetą ir charčio sriubą.

Kaip paruošti vynuogines sraiges

Receptai su vynuoginėmis sraigėmis, kaip skaniai paruošti sraiges

Geriausi smidrų receptai

Kaip paruošti smidrus, smidrų receptas, smidrų patiekalai

Geriausios video instrukcijos

Naminio vyno gamybos filmas

Naminio vyno gaminimo instrukcinis filmas. video filmas apie vyno gamybos technologiją

Agurkų marinavimas

Agurkų marinavimo su česnakais ir garstyčiomis receptas ir pažingsninė instrukcija

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: